PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ضعف‌هاي بازیهای فعلی چیا هستن؟ اگه خودتون بازیساز بودید چه جور بازیي می‌ساختين؟

Sam Fisher 11
14-12-2006, 01:55
می خوام ببینم توقع شما از یه بازی کامپیوتری چیه و دوست دارین در آینده بازیها به چه سمتی برن تا طبیعی تر و باب میل تر بشوند.
ولی قبل از اینکه این بحس تخصصی و آینده نگر رو داشته باشیم این دو تا سوال رو لطفا جواب بدید می خوام ببینم اینقدر بازی می کنید تا چه حد از این سرگرمی آگاهی دارید؟!

کم وکاستی های (ضعف) بازیهای فعلی چی هستن؟
اگه خودتون بازیساز بودید چه جور بازی می ساختید؟

hamid_hitman47
14-12-2006, 02:32
به نظر من ضعف بازی های فعلی یکی اینکه تو بیشتر بازی های جدید روند مراحل بازیها تکراریه و آدم بعد از یه خورده بازی کردن از بازی خسته میشه و نوع آوری خاصی تو بازی ها دیده نمیشه( البته نه همه بازی ها) .....یعنی اینکه گیم پلی بازی ها زیاد آدمو جذب خودش نمیکنه...
دوم اینکه بعضی از بازی ها هم مراحل داستانیشون خیلی کوتاه......

saeed65
14-12-2006, 07:14
بايد صحنه هاي نفس گير خيلي خيلي تو بازيها به كار برن يكي از اين صحنه ها كه خوشم اومد تو بازي هالف لايف بود وقتي كه در مرحله اول مامورها تعقيبت ميكنن و به بن بست ميخوري و ...
من خيلي دوست داشتم كه كارگرداني صحنه هاي بازيها رو بكنم و از بچگي علاقه داشتم

Sam Fisher 11
14-12-2006, 14:32
از saeed65 و hamid_hitman47 متشکرم از نظراتتون، موضوعات حساسی رو اشاره کردید .منم موافقم در اکثر بازیها بعد از چند مرحله بازی کسل کننده میشه ولی خوب بازیهایی مثل hitman4 وspc4 نشئن دادن که میشه تا آخر بازیباز رو جلوی مانیتور نگه داشت.
saeed65 جان فکر کنم منظورت کمبود حس تعلیق در بازیهاست. به نظر شما بازی ها باید از فیلم ها پیروی کنن تا دلچسب تر بشوند یا که نه باید چیزی فرای از فیلم و هنر های دیگه باشند. دوباره میام....

saeed_cpu_full
14-12-2006, 16:05
من چهره را در بازی ها ضعیف می بینم در آدمایی که تو بازی ها مو های بلند دارند در برخورد

به زمین مو هایشان هیچ تکانی نمی خورد که این از واقعی بودن می کاهد

دومین چیز داستان بازی هست که خیلی از بازیا داستان خاصی ندارند البته بازی های جنگی (تفنگی) ;)

martin_superhuman
14-12-2006, 17:00
واقعا چهره ها در بازیها به خوبی ساخته نمیشند.
اگه این مشکل حل بشه و همچنین حرکات اونها هم به واقعیت نزدیکتر بشه فوق العاده است.

B O L O T
14-12-2006, 17:02
نه اون وقت به گرافيك بيش از حد احتياج ميشه

martin_superhuman
14-12-2006, 17:13
خب دیگه بازی خوب گرافیک خوب هم میخواد

H @ M I D
14-12-2006, 18:00
به نظر من ترس توی بازی نباید وجود داشته باشه
چون اصلا چه دلیلی داره ادم به خاطر تموم کردن یه بازی 100 بازی قبض روح بشه ؟؟؟؟(قابل توجه بازی سری silent hill )

J A V I D
14-12-2006, 18:09
آخه تو چه سبکی از بازی ها بازی های ورزشی اکشن آر پی جی ادونچر اینا همشون یه ضعف هایی دارن البته ما که فعلا نه بازیسازیم نه تو کشورمون بازی ساز درستو حسابی داریم !

hamid_hitman47
14-12-2006, 22:06
منم موافقم در اکثر بازیها بعد از چند مرحله بازی کسل کننده میشه ولی خوب بازیهایی مثل hitman4 وspc4 نشئن دادن که میشه تا آخر بازیباز رو جلوی مانیتور نگه داشت.

عالوه بر hitman و spc که واقعا عالی هستن دلم نیومد از بازی farenhiet هم نگم که واقعا آدمو میخکوب میکرد ....

Sam Fisher 11
15-12-2006, 00:44
عالوه بر hitman و spc که واقعا عالی هستن دلم نیومد از بازی farenhiet هم نگم که واقعا آدمو میخکوب میکرد ....

راست میگی .من خودم از طرفدارای پروپاقرص گرافیک در بازی ها هستم ولی همه چیز گرافیک نیست ،فارنهایت این موضوع رو ثابت کرد و با نوآوریاش خودش رو به گیمر ها تحمیل کرد.

JVC
16-12-2006, 03:23
مطمئناً بازيهای اويل مانند و زامبی ............اين سبک بازيها طرفدارای بيشماری
داره....که من يکی از طرفدارای پرو پا قرص بازيهای ترسناک و زامبی مانند هستم
بازيهای تو سبک هيتمن هم بسيار قشنگ و جذاب

Sam Fisher 11
16-12-2006, 15:34
یه وقت بحث به بیراهه نره دوستان ما نمی خوایم بگیم کدوم سبک خوبه یا بده.می خوایم بیشتر درباره آینده بازیه حرف بزنیم .به نظر من هدف بازیهای آینده باید چیزی فراتر از سرگرمی باشه. مانند فیلم که در حال حاضر به قدری پیشرفت کرده که از سطح یک سرگرمی بسیار فراتر رفته. مثال من کنسول Wii هست که باعث تحرک در گیمرهایی میشه .چون میدونید که بزرگترین اشکالی که به این سرگرمی گرفته میشه اینه که تحرک بسیار پایینی داره .اگر یک چنین چیزی(ویا زبهتر از اون ( برای رایانه ها هم طراحی بشه خیلی عالیه.مثلا در آینده که استفاده از سنسور ارزان تر شد یک گیمر بتونه به نقاط حساس بدنش سنسور بزنه و جلوی مانیتور حرکاتی رو انجام بده که روی کاراکتر مورد نظر اعمال بشه به نظرتون عالی نمیشه ؟

hamid_hitman47
17-12-2006, 01:01
به نظر من هدف بازیهای آینده باید چیزی فراتر از سرگرمی باشه. مانند فیلم که در حال حاضر به قدری پیشرفت کرده که از سطح یک سرگرمی بسیار فراتر رفته. مثال من کنسول Wii هست که باعث تحرک در گیمرهایی میشه .چون میدونید که بزرگترین اشکالی که به این سرگرمی گرفته میشه اینه که تحرک بسیار پایینی داره .اگر یک چنین چیزی(ویا زبهتر از اون ( برای رایانه ها هم طراحی بشه خیلی عالیه.مثلا در آینده که استفاده از سنسور ارزان تر شد یک گیمر بتونه به نقاط حساس بدنش سنسور بزنه و جلوی مانیتور حرکاتی رو انجام بده که روی کاراکتر مورد نظر اعمال بشه به نظرتون عالی نمیشه ؟

کاملا موافقم.....

JVC
17-12-2006, 03:47
یه وقت بحث به بیراهه نره دوستان ما نمی خوایم بگیم کدوم سبک خوبه یا بده.می خوایم بیشتر درباره آینده بازیه حرف بزنیم .به نظر من هدف بازیهای آینده باید چیزی فراتر از سرگرمی باشه. مانند فیلم که در حال حاضر به قدری پیشرفت کرده که از سطح یک سرگرمی بسیار فراتر رفته. مثال من کنسول Wii هست که باعث تحرک در گیمرهایی میشه .چون میدونید که بزرگترین اشکالی که به این سرگرمی گرفته میشه اینه که تحرک بسیار پایینی داره .اگر یک چنین چیزی(ویا زبهتر از اون ( برای رایانه ها هم طراحی بشه خیلی عالیه.مثلا در آینده که استفاده از سنسور ارزان تر شد یک گیمر بتونه به نقاط حساس بدنش سنسور بزنه و جلوی مانیتور حرکاتی رو انجام بده که روی کاراکتر مورد نظر اعمال بشه به نظرتون عالی نمیشه ؟

اينجوری خوب ممکنه خيلی ها در حينه بازی کشته بشن(سکته کنن):happy: .....ولی من هم
خيلی دوست دارم بازيها به صورت حسی انجام شه...مثلاً خودت پاشی
بازی کنی.......واااای.........چه هالی میده.....بی نظير میشه

Sam Fisher 11
17-12-2006, 18:53
خوب همین خوبه که تو خودت رو بیشتر در بازی حس کنی .تنها با بالا بردن گرافیک این کار میسر نمیشه . این جوری انگار داری فیلم نگاه می کنی(بازی با گرافیک عالی) ولی گیم باید چیزی فراتر از هنر های قبلی رو کنه تا بتونه هنر هشتم لقب بگیره. راستی میشه از عینک به جای مانیتور استفاده کرد(قبلا یه مدت بحثش بود ولی نمیدونم چرا منتفی شد)

Sam Fisher 11
07-01-2007, 13:33
به نظر من Wii هنر زیادی به خرج نداده .ده سال پیشم با میکرو که بازی میکردیم یه تفنگ داشت که میگرفتیش رو به تلویزیون و شلیک میکردی و بعد هدف های توی تلویزیون رو میزدی. به نظرم زیادی بزرگش کردن . به عقیده من sony ابتکار بیشتری به خرج داده که توی دسته هاش سنسور قرار داده که میتونه 6 جهت رو درک بکنه.
به نظر من بخشی از مشکلات بازی های امروزی از سخت افزار هست ،چون شرکت ها میترسن ریسک کنن و ایده های نو خودشون رو رو نمیکنن تا یه وقت از این صنعت میلیاردی عقب نیفتن.
فکر میکنم بازیها تا 10 سال دیگه هیچ مشکلی از لحاظ بصری نداشته باشن (چون فکر نکنم گرافیک ما ها و محیط اطرافمون بالا تر بره ) . وتازه اون موقه هست که میتونن به فکر گرفتن جای فیلم و سینما به عنوان تفریح و سرگرمی اول بیشتر خانواده ها رو باشن. فعلا بزرگترین مشکل این سرگرمی گرون تر بودنش نسبت به بقیه سرگرمی ها مثل پارک رفتن یا سینما رفتن هست .مخصوصا توی کشورهای دارای کپی رایت که باید بازیهای روز رو با قیمت 50 دلار به بالا بخرن و بازیهای خوب رو هم 70 به بالا در صورتی که رفتن به سینما و پارک و یا دیدن یه dvd کم هزینه تر از بازی کردنه. امیدوارم سرتون رو درد نیاورده باشم .
تا بعد که نظر دیگه ای به ذهنم برسه ....

underworld
21-11-2009, 22:22
بنده به شخصه طرفدار سبک open world هستم
چون آدم توش آزادی عمل بسیاری میبینه و احساس میکنه
به نظرم بهترین بازی از این سبک، بازی معروف GTA هست
هر شماره این بازی که منتشر میشه ویژگیها و قابلیت های جدیدی رو بهمراه داره
اما به نظر من یک نکته ای وجود داره که توی هیچکدوم از سری بازیهای بزرگ و معروف gta و امثالش بهش توجهی نکردن
که این نکته رو من فقط توی بازی قدیمی و پرطرفدار Mafia دیدم
اونم اینه که اولا به سادگی آب خوردن نمیشد ماشینهای سر خیابون رو دزدید و توی Mafia باید کلید مینداختین بعدش در رو باز میکردین....که البته توی بازی GTA IV با شکستن شیشه اتوموبیل و بازکردن در اون تا حدی به این موضوع توجه شد
نکته مهمتر که هنوز هم ندیدم توی بازی دیگه ای بهش توجه بشه اینه که وقتی شما سوار یک اتوموبیل میشدین توی بازی mafia صفحه کیلومتر شمار و سرعت شمار هم به شما نشون داده میشد تا هم بفهمین سرعتتون چقدره...هم اینکه چقدر با این اتوموبیلی که سوارش هستین تا کنون مسافت پیموده شده
حتی پایین همون صفحه کیلومتر شمار، شما آمپر بنزین رو هم مشاهده میکردین که اگر بنزین شما تمام میشد، ماشین خاموش میکرد و دیگه قادر به ادامه راه نبودین...و مجبور میشدین هر چند کیلومتر به پمپ بنزین مراجعه کنید و با پرداخت پول بنزین پر کنین
اینها رو برای این میگم که اگر من میتونستم حتما این ویژگی رو هم توی این قبیل بازیها قرار میدادم
نکته جالب دیگه هم اینه که شما اگه سرعت غیر مجاز داشتین یا چراغ قرمز رو رد میکردین ، پلیس ابتدا سعی داشت تا شما رو جریمه نقدی کنه... ولی اگه گوش نمیکردین ناچار میشد تا شما رو به علت بی اعتنایی دستگیر کنه (درست عین واقعیت) نه اینکه مثل GTA بیاد همون اول بکوبه به ماشینتون و قصد جونتون رو بکنه!
و دیگه اینکه اگه سر خیابون اسلحه بدست بودین حتما در صورت مشاهده شما، شما رو دستگیر میکرد
اما توی GTA اگه شما آرپی جی بدست هم بیرون چرخ میزدین کسی کاری با شما نداشت
ممکنه فکر کنید که اگر قرار باشه همچین نکاتی توی بازی مثلا GTA در آینده رعایت بشه پس دیگه بازی کردن خیلی سخت میشه چون ما هر کاری میکنیم پلیس ها بهمون گیر میدن
تا اونجایی که یادمه توی بازی مثلا GTA تعداد پلیسها به صورت غیر واقعی و غیر منطقی خیلی زیاد بود ولی از این سختگیری ها خبری نبود
من میخوام بگم که میشه تعداد پلیسهاشو کمتر کرد اما هوش مصنوعی و سختگیریهاشونو بیشتر
به قولی بازی بسیار به واقعیت نزدیکتر میشه و لذت بازی هم بیشتر میشه چونکه گیمر خوشو توی یک محیط جدی تر و واقعیتر با هیجان بیشتری احساس میکنه

mf.designing
21-11-2009, 23:43
آره ، منم قبول دارم که Mafia تو این ضمینه هائی که گفتید تو زمان خودش عالی بودش ...

فقط open world
من تو فکرم دنبال بازی هستم که مخلوطی از اینا باشه ! : GTA و MAFIA و The sims
یعنی آزادی عمل و فضای GTA رو داشته باشه ، جزئیات Mafia توش اعمال بشه و سبک زندگی رو هم مثله sims داشته باشه ...

A L I E N
21-11-2009, 23:47
من طرفدار سبک های شبیه سازی هستم

underworld
21-11-2009, 23:54
آره ، منم قبول دارم که Mafia تو این ضمینه هائی که گفتید تو زمان خودش عالی بودش ...

فقط open world
من تو فکرم دنبال بازی هستم که مخلوطی از اینا باشه ! : GTA و MAFIA و The sims
یعنی آزادی عمل و فضای GTA رو داشته باشه ، جزئیات Mafia توش اعمال بشه و سبک زندگی رو هم مثله sims داشته باشه ...
بازی که شما فرمودید یک بازی کامله از نظر بنده
فکر نمیکنم حالا حلاها بتونن همچین چیزی رو پیاده کنن!
احتمالا بازیش 7-8 تا دی وی دی میشه!!
و نیاز به 5-6 سال زحمت و کار داره
به هرحال ممنون از نظرتون

Torch Bearer
22-11-2009, 11:56
من احساس میکنم به زودی بازی به جایی میرسه که خودتون "بخواید" یک کاری بکنید بازی انجام بده...
یعنی پیشرفته تر بازی Scriblenauts که برای دی اس اومد حالا فکر کنید چند سال بعد یک بازی با تکنولوِزی خفن برای سخت افزار کنسول های نسل بعد بیاد.
مثلا شما جدای از بازی کردن مثل وی یا نتال تصمیم میگیرید شمشیرتون تغییر شکل بده یا اتشی بشه یا هر شکلی که میخواید باهاش بسازید یا مثلا به شکل ققنوس دربیاد(یا هر حیوانی که میخواید)و بازی انجام بده.(که چندان دور از انتظار نیست)

B U L U T
22-11-2009, 11:59
بازی ها دیگه جذابیت قدیم رو ندارن با اینکه پیشرفت های زیادی در گرافیک و غیره کردن

3Dmajid
22-11-2009, 13:33
بازی ها دیگه جذابیت قدیم رو ندارن با اینکه پیشرفت های زیادی در گرافیک و غیره کردن

منم موافقم ...

بازی های جدید داستان ضعیفی دارن و همین باعث میشه زیاد آدمو به خودش جذب نکنه ... الان بیشتر به گرافیک بازی و طبیعی بودنش اهمیت میدن تا داستان بازی.

Bs_panzer
22-11-2009, 15:37
الان یه دو سالی میشه که همه بازی ها دارن درجا میزنن !

underworld
22-11-2009, 16:18
به نظرم اگه sam fisher اجازه بدن ما اینجا راجع به اینکه بازی مورد علاقه ما- که در حال حاضر توی بازار هست- در آینده نیاز به چه تغییراتی داشته باشه بحث کنیم هم خوبه
مثلا فلان بازی کدوم ویژگی یا داستان رو داشته باشه توی سری بعد خوب میشه....دوستان نظرتون چیه؟...موافقین؟

S@nti@go_s&k
22-11-2009, 19:11
منم موافقم ...

بازی های جدید داستان ضعیفی دارن و همین باعث میشه زیاد آدمو به خودش جذب نکنه ... الان بیشتر به گرافیک بازی و طبیعی بودنش اهمیت میدن تا داستان بازی.

مثلا کدوم بازیها در قدیم داستانشون بهتر بوده نسبت به بازی های الان ؟

علتش میدونین چیه که این فکرو میکنین چون که قبلا سن وسال باعث میشد دیدت نسبت به بازی جور دیگه باشه

در صورتی که یه نگاه گذرا به بازی ها کنی بازی ها بهتر شدن

یه نمونه از بازی هایی که قبلا خوب کار کرد مافیا بود البته اونقدرم قدیمی نیست

اما همون مافیا نمونه جدیدترش میاد که اینجور که گفتن خیلی بهتر از قبل هستش هم داستان هم گرافیک هم گیم پلی

ولی در مورد حرفت کلی قبول دارم میتونه داستانا بهتر از این باشه

برای مثال ac2 بازیه بزرگیه

اما دیگه بعضی جاها از مسیر اصلی بازی دور میشه چون داستان نداشتن کشش بدن

رفتن به بیراهه مثله یه سری مراحل فرعیش

همونطور هم الان بازی هایی مثه اسپلینتر سل 3_4_5 واقعا بازیهای بزرگی هستن

از نظر داستان

الن ویک . کال آف 4 _5 _6

mgs و..............

به نظرم بیشتر روی جذاب تر کردن گیم پلی کار کنن هم خوبه مثه بتمن . پروتوتایپ

و زیاد بودن بازی مثلا قبلا کال آف 2 رو هرچی میرفتی تموم نمیشد:دی الان کال آف 4_5_6 خیلی کمتر هستن نسبت به قبلیا

یا ایول 4 (لیون) خیلی خیلی طولانی تر بود نسبت به 5 کریس

don mohsen
22-11-2009, 21:34
به نظر من بزرگ ترين مشكل بازي ها سياسي شدن و ضربه زدن به فرهنگ هاي مختلفه...ديگه كدوم شركت مياد با توجه به علايق مردم
بازي ميسازن؟الان همهي شركت ها فكر پول دراوردن هستند.فرق نميكنه كه تو بازي چي بذارن.در ضمن كل بازي ها به گرافيك و مثل اون
وابسته نيستند.به قول معلما اين بازي هاي امروزي رفع تكليفه!اصلا مثل قبل با عشق يك بازي رو نميساختند.اگه خودم بودم يك بازي ميساختم كه گرافيك و داستان و گيم پلي و...(رو كه همه بايد عالي بسازند!)توجه خاصي ميكردم و جدا از اينها يك بازي مي ساختم كه نه تنها باعث جدايي مردم جهان بشه بلكه باعث متحد شدن اونا بشه.بازي بايد به طوري جذاب مشكل هاي الان رو بگه كه الان شده فقط
اينده چي ميشه!اگه ادم فضاييها بيان چي ميشه اگه زامبي ها بيان چي ميشه!و واقعا كمتر بازي(با تاكيد ميگم!)پيدا ميشه كه مشكلات
مردم و چيزهايي كه مردم در حال حاضر نياز دارن رو بگه!كه الان شده همه پر از احتمالات و خشونت و كثيفي...
و بايد با كمال تاسف يگم طوري كه اين جامعه بازي سازي پيش ميره راهش به تركستان است و بس!

CATALONIA
22-11-2009, 22:24
به نظر من چون شرکت های بازیسازی زیاد شدن به جای اینکه کیفیت بازی ها بره بالاتر اومده پایین تر و هیچ کدوم از شرکت ها نمیان با هم یه بازی عالی بسازن و سعی میکنن بازی های متوسط رو به بالا خودشون بسازن به طوریکه تو این چند ساله بازی های خوبی هم که به بازار اومده یه قسمتش ایراد داشته و هیچ بازی نبوده که انتظارات گیمر ها رو صد در صد بر طرف کنه

SHADEL
23-11-2009, 03:37
من اگه بازی ساز بودم جنگ ایران عراق رو مثل cod 6 میساختم