PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كمك در مورد فارسي كردن اسكريپت Php

Wisdom
10-12-2006, 13:13
دوستان عزيز سلام

من دارم اسكريپت Website Baker v2.52 به زبان PHP رو فارسي ميكنم ؛ تقريباً تمام مراحل اون تموم شده و فقط يك مشكلي هستش
توي فلدر languages فقط زبان انگليسي وجود داره و Set the language information اون به شكل زير هستش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
دو تا مشكل هستش
1- من language_code رو به UTF-8 تغيير دادم ولي با اين حال صفحه به صورت فارسي لود نميشه ( فقط در IE صفحه درست اجرا ميشه )
2- ميخوام نوع فونت رو هم از Arial به Tahoma تغيير بدم تا زيباتر باشه ؛ اين كار رو كجا و چگونه بايد انجام بدم ؟

اولين فارسي كردن رو دارم تجربه ميكنم !

ممنون و مرسي

soldier
10-12-2006, 13:46
سلام
به این کد ها کاری نداشته باش.
برای UTF-8 کردن باید کد های اچ تی ام ال رو تغییر بدی.
بین تگ های <head> همه چیز (UTF و فونت)مشخص میشه.
حالا همه چیز توی اینها مشخص شده. حتی فونتی که میخواستی.

بای

my friend
10-12-2006, 13:52
پیوست: مثل اینکه پست سلجر زودتر رسیده... من همیشه چند تا صفحه رو با هم باز میکنم و تا یکی یکی پست ها بخونم و جواب بدم ممکنه دیر بشه... پس از دست من دلخور نشی سلجر جون...

1. باید اون روی سرور و تنظیمات توی فایل [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تنظیم بشه.
اما نگران نباش!
با یه فایل htaccess. میتونی همون تغییرات رو بدی!
یه فایل با این نام بساز ، فقط بگم که این فایل فقط پسوند داره ، اگه تونستی بسازی یا توی خود برنامه بود که هیچ ، وگر نه بگو تا برات بگم چطور بسازی...

فایل htaccess. رو توی پوشه اصلی قرار بده ، بعد توش این کد رو اضافه کن:

فقط مواظب باش که دقیقا همین رو بزاری ، وگر نه سایت بالا نمیاد و خطا میده تا اون خط رو درست یا حذف کنی

2. برای تغییر فونت باید تو قالب ها بگردی ، این برنامه امکان انتخاب تم داره و میشه تمش رو تغییر داد؟

Wisdom
17-12-2006, 21:59
my friend و soldier عزیز
ممون از راهنمایی که کردید

مشکلم حل شد