PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خدای موبایل ها به این سوال اگه میتونن جواب بدن

Mhd 007
06-12-2006, 23:26
1) چطوری میتونیم برد بلوتوث افزایش داد
2) طول موج اینفرارد در موبایل ها چقدر

Hamid110
07-12-2006, 06:15
1) چطوری میتونیم برد بلوتوث افزایش داد
2) طول موج اینفرارد در موبایل ها چقدر
سلام . .

دوست عزیز . . شما چقدر میخوای اون رو افزایش بدی . .؟

فکر نمیکنم همچین برنامه ای باشه . . چون بلوتوس کارش به سخت افزار ربط داره . . و با نرم افزار نمیشه کاری کرد . . !

طول موج انفرارد هم بستگی به گوشی داره . . و . .

فکر میکنم مفیدش 2 تا 3 متر باشه . . .

البته برای رد و بدل کردن فایل اینطور نیست . . باید دو گوشی بچسبند به هم . .

موفق باشی . .

EHS@N
07-12-2006, 07:36
طول موج اينفرارد همون طول موج نور مادون قرمزه

Mhd 007
08-12-2006, 23:37
خیلی ممنون از پاسختون حالا یه سئوال دیگه دارم
1) توی یه مقاله درباره ارتقا دادن برد بلوتوث کامپیوتر رو میخوندم یه مرتبه این سئوال به ذهنم خطور کرد که ایا میشه برد بلوتوث کامپیوتر رو 100 متر یا یبشتر کرد
2) سوال دوم اینه که ای افرکانس موجی که از کنترل تلوزیون بیرون میاد با فرکانس کنترل ویدیو یا دزدگیرها یکی
3) وسئوال اخرم برنامه موبایل را با چه چیزی درست می کنند

M O H S E N
08-12-2006, 23:41
نميشه برد بلوتوث رو افزايش داد برادر

Hamid110
09-12-2006, 00:21
سلام . .

بلوتوس مدل هاي متفاوتي داره از نظر سرعت انتقال . .

مثلا سرعت بلوتوس 6630 بيشتر از 6600 هستش . .

من زياد در اين زمينه نميدونم اما فكر ميكنم فركانس دزدگير ماشين با كنترل تلويزيو فرق داره . .

براي ساخت برنامه هاي موبايل هم برنامه هاي متفاوتي هستش . . مثلا براي درست كردن برنامه هاي جاوا و سيمباين . .
در اين زمينه يه سر به فروم نوكيا بزن . .البته حجم هاي اين برنامه ها خيلي بالاست . .
forum.nokia.com

موفق باشي . .

M O H S E N
09-12-2006, 01:06
بهتره به اين سايت هم سري بزني كه در مورد سيستم جاوا و اجراي آن و اصول برنامه نويسي آن اطلاعات مفيدي داره البته به زبان انگليسي
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

kiarash3500
09-12-2006, 03:47
جالبه من تا الان فکر میکردم سرعت بلوتوث تو کل گوشی های دارای بلوتوث یکیه

mostafa0910
09-12-2006, 11:12
برنامه هايي مثل Rahyab Tehran 85 که پس از آنزيپ شدن در کامپيوتر بصورت يه پوشه که کلي فايل داخلشه را چطوري بايد روي گوشي نصب کرد؟؟؟؟؟
:santa:

rahnemoun
09-12-2006, 13:34
برنامه هايي مثل Rahyab Tehran 85 که پس از آنزيپ شدن در کامپيوتر بصورت يه پوشه که کلي فايل داخلشه را چطوري بايد روي گوشي نصب کرد؟؟؟؟؟
:santa:
شما به پسوند فايل نگاه كن. اگه پسوند فايل Jar بود، ديگه نبايد UnZip اش كني!!! فايل‌هاي Jar رو بايد بهمون شكل يكپارچه به گوشيت بفرستي. اكثرا چون شكل آيكون اين فايل‌ها بصورت فايل‌هاي Zip هست، اونو UnZip مي‌كنند!!!
براي گوشي مي‌توني از فايل‌هاي با پسوند SiS (برنامه‌هاي سيمبيان) و يا Jar (برنامه‌هاي جاوا) استفاده كني.
رامين

Hamid110
10-12-2006, 01:20

سلام . .

مشكل شما از اينجا سرچشمه ميگيره . . كه وقتي فايل هاي با پسوند jar رو دانلود ميكني . . وقتي توي كامپيوترت سيو و دانلود شد . . شكلش به فايل zip. تغيير ميكنه . .

بهترين كار اينه كه پسوند اون رو از طريق رينيم كردن عوض كني . . اگه پسوند فايلهات ديده نيمشه . . باشد اون هيدن توي فوادر آپشن كامپيوترت رو غير فعال كني. .

مشكلي بود در خدمتم . .

ممنون . .

موفق باشي . .

AMIR_EVILPRINCE
12-12-2006, 09:17
طول inferared 8
اونی که بلوتوسش 100 می ره چون سخت افزارش همینه
ولی در واقعیت 10 متر هم نمی شه
در مورد دزدگیرها با فرکانس رادیویی ثابت و بلوتوس با فرکانس ثابت دیگری است
اگه ....

mostafa0910
12-12-2006, 16:50
سلام
با عرض پوزش فکر ميکنم متوجه سوال من نشديد . برنامه را از اين سايت دانلود کنيد و بعد بگيد چطوري نصب ميشه.
ممنون
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
:cool:

Programer
12-12-2006, 22:52
دوست عزیز اطلاعات در اینفراردب ه صورت فرکانسی (آنالوگ) منتقل نمی شوند بلکه به صورت خاموش و روشن (دیجیتال) منتقل می شوند

Mhd 007
13-12-2006, 23:18
من یه چیزی توی ذهنم اونم اینه که با نوشتن یه برنامه و وارد کردن طول موج انواع دزدگیرها بتونم کاری کنم که با موبایل هم بشود قفل دزدگیرها رو باز کرد به نظر شما شدنی هست
سئوال بعدیم اینه که آیا ایران قادر به ساختن بلوتوث هست یا نه

Mhd 007
13-12-2006, 23:33
دوست عزیز نمیتونی همون برنامه رو وارد موبایل کنی و نصبش کنی

Programer
14-12-2006, 00:09
من یه چیزی توی ذهنم اونم اینه که با نوشتن یه برنامه و وارد کردن طول موج انواع دزدگیرها بتونم کاری کنم که با موبایل هم بشود قفل دزدگیرها رو باز کرد به نظر شما شدنی هست
سئوال بعدیم اینه که آیا ایران قادر به ساختن بلوتوث هست یا نه

قبلا یه مدار ساخته بودم که میتونست موج اینفرارد رو شناسایی کنه(البته نقشه اش رو تو یه سایت گیر آورده بودم برای کنترل از راه دور برای کامپیوتر بود) و به صورت 0 و 1 به پورت سریال بفرسته حالا اگه بتونی دو باره اون سریال 0 و 1 رو شبیه سازی کنی فکر کنم بتونی یه کاراییی بکنی

Mirzaie
14-12-2006, 06:55
برای فهمیدن این سوالات باید با الکترونیک آشنا بشین.
بلوتوث یک استاندارد رادیویی هست که برای همه دستگاه ها یکسان هست. البته امکان داره ورژن های متفاوتی داشته باشه.
اینفرارد یا مادون قرمز هم یک دیود نیمه هادی هست که در موبایل و در کنترل تلوزیون از اون استفاده میشه. البته برای گوشی های سیمبیان مثل 6600 برنامه هایی وجود داره که اونها رو به کنترل تلوزیون یا ویدیو و یا ... تبدیل میکنه.

Mhd 007
14-12-2006, 10:25
راستش رو بخوای من حتی با بچه های الکترونیک هم صحبت کردم اونا برای ارتقا دادن برد بلوتوث به من گفتند شدنی هاست ولی نیاز به قطعاتی داره ، که ایران قادر به ساخت این قطعات نیست

Mirzaie
17-12-2006, 18:16
ایران کلا در ساخت قطعات الکترونیک هیچ حرفی برای گفتن نداره ... فقط هسته

aydin fun
20-12-2006, 17:55
سلام دوست عزيز:بولوتوسهاي موجود در بازار انواع مختلف داره و با برد 100 متري هم تو بازار هست البته واسه اتصال كامپيوتر با گوشي و طول موج اينفرا هم نسبت به ديتايي كه تو اون لحظه داره ميفرسته متغيره و براي دزدگيرهاي مادون قرمزي يك ساعت كنترل دار كاسيو بخر چون اونا يك حافظه خالي 16 دگمه اي براي كپي كردن دارن كه با روبرو گرفتن كنترل با ساعت و فشار دگمه مورد نظر اين كار انجام ميشه كه من خودم دارم و سويچ پژو 405 خودمونو تعريف كردم بهش البته كاسيو اصل باشه ها كه حدود 40 تومن

Mirzaie
20-12-2006, 19:02
سلام دوست عزيز:بولوتوسهاي موجود در بازار انواع مختلف داره و با برد 100 متري هم تو بازار هست البته واسه اتصال كامپيوتر با گوشي و طول موج اينفرا هم نسبت به ديتايي كه تو اون لحظه داره ميفرسته متغيره و براي دزدگيرهاي مادون قرمزي يك ساعت كنترل دار كاسيو بخر چون اونا يك حافظه خالي 16 دگمه اي براي كپي كردن دارن كه با روبرو گرفتن كنترل با ساعت و فشار دگمه مورد نظر اين كار انجام ميشه كه من خودم دارم و سويچ پژو 405 خودمونو تعريف كردم بهش البته كاسيو اصل باشه ها كه حدود 40 تومن
دزدگیرها با امواج رادیویی کار میکنن و نه مادون قرمز ! مادون قرمز در مقایسه با امواج رادیویی خیلی راحتر هک میشه.

lucas_2007x
20-06-2007, 13:23
سلام.كي گفته نميشه؟
نرم افزار هاي زيادي براي اين كار وجود داره حتي تو همين سايت.
اين نرم افزار ها با كوتا كردن طول موج بلوتوث انرژي اين امواج را افزايش ميدهند و در نتيجه اين اموتاج مسافت بيشتري را مي پيمايند.

Kolang
20-06-2007, 13:33
سلام.كي گفته نميشه؟
نرم افزار هاي زيادي براي اين كار وجود داره حتي تو همين سايت.
اين نرم افزار ها با كوتا كردن طول موج بلوتوث انرژي اين امواج را افزايش ميدهند و در نتيجه اين اموتاج مسافت بيشتري را مي پيمايند.

لطفا تاپيك هاي قيمي رو بالا نياوريد
در صورت تكرار دسترسي شما به انجمن بسته خواهد شد
ممنون