PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یه مشکل در وی بی دات نت

navidal
05-12-2006, 22:09
با عرض سلام
من یک سری تکست باکس دارم که می خواهم هر کدام که انتخاب شد رنگ بک گروند آن تغییر کند . چه طور میشه که با حداقل کد این کار رو انجام بدم ؟ در ضمن تکست ها آرایه نیستند.(فکر میکنم که باید از ارث بری استفاده کنم ولی نمیدونم چه طوری؟ ) ممنون اگه کمکم کنید .

BlackDal
06-12-2006, 00:35
همه تکست باکس ها را انتخاب کنید
دکمه F4 را برای باز شدن پنجره Properties بفشارید
دکمه Events را که به شکل رعد است بفشارید
در ردیف LoftFocus کلیک مضاعف کنید و دستورات زیر را بنویسید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
همین کار را برای GotFocus تکرار کرده دستورات زیر را وارد کنید

navidal
06-12-2006, 10:35
همه تکست باکس ها را انتخاب کنید
دکمه F4 را برای باز شدن پنجره Properties بفشارید
دکمه Events را که به شکل رعد است بفشارید
در ردیف LoftFocus کلیک مضاعف کنید و دستورات زیر را بنویسید

همین کار را برای GotFocus تکرار کرده دستورات زیر را وارد کنید

دوست عزيز ممنون از پاسخت

اگه لطف كني و بگي واسه حركت بين تكست باكس ها با كليد Enter چجوري بنويسم ممنون ميشم

Reticent
12-12-2006, 15:35
OnTextChange رو handle کن و focus رو به کنترل بعدی بده. ولی جدا توصیه می کنم این feature رو پیاده سازی نکنی و به جاش به کاربرای برنامه ات یاد بدی از دکمه ی TAB استفاده بکنن. بالاخره یه جایی باید این عادت زشت و قدیمی استفاده از enter رو ترک کنن!

ایلیا

navidal
12-12-2006, 20:24
OnTextChange رو handle کن و focus رو به کنترل بعدی بده. ولی جدا توصیه می کنم این feature رو پیاده سازی نکنی و به جاش به کاربرای برنامه ات یاد بدی از دکمه ی TAB استفاده بکنن. بالاخره یه جایی باید این عادت زشت و قدیمی استفاده از enter رو ترک کنن!

ایلیا

دوست عزیز میشه بیشتر توضیح بدی:sad:

Reticent
13-12-2006, 14:54
راجع به پیاده سازی کردنش یا پیاده سازی نکردنش؟!

برای پیاده سازی کردنش می‌تونی از کد زیر استفاده کنی:

دقت کنید که اون قسمت‌هایی که توی [] هستند رو باید بسته به تعداد Elementهای فرم اضافه کنید.

درباره‌ی پیاده سازی نکردنش هم باید بگم که از دکمه‌ی Enter برای Submit کردن یک فرم استفاده می‌شه و تغییر کاربریش به این شکل یه جور تخطی کردن از قوانین عمومی طراحی UI خواهد بود.

ایلیا

navidal
16-12-2006, 00:46
دوست عزیز

مرسی از جوابت فکر نکنم بشه از این بهینه ترش کرد چون آرایه نیستن ولی یه چیزی توی دلفی یادم هست فکر کنم send message بود که پارامترهایی به هش می دادی و بعد خودش به کنترل بعدی می رفت ولی اینجا همچین چیزی پیدا نکردم فکر کنم همین راهش باشه.

مرسی ، موفق باشی

Reticent
16-12-2006, 10:22
حرف شما باعث شد یه کمی در بحر عمیق net. غور کنم و این متد رو پیدا کنم! کافیه برای گرفتن کنترل بعدی توی TabOrder، متد GetNextControl رو صدا کنی. یعنی به جای اون If ها بذاری:

ایلیا

navidal
21-12-2006, 07:20
حرف شما باعث شد یه کمی در بحر عمیق net. غور کنم و این متد رو پیدا کنم! کافیه برای گرفتن کنترل بعدی توی TabOrder، متد GetNextControl رو صدا کنی. یعنی به جای اون If ها بذاری:

ایلیا

آقا خیلی حال دادی امیدوارم همیشه موفق و پیروز باشی

navidal
22-12-2006, 21:57
آقا من از این getnextcontrol استفاده کردم ولی خطا میده می گه آرگومان داره! من این کد رو داخل همون رویداد keypress نوشتم ایا درسته ؟