PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کي مي تونه اين کارا رو با جاوا اسکريپت برام انجام بده ؟

m-pooya
02-12-2006, 10:46
دوستان با سلام !
اميدوارم که موفق و پيروز باشيد . بنا به دلايلي من به احتياج به برنامه هايي دارم که بايد با جاوا اسکريپت انجام بشن . اگر دوستان مي تونن کمک کنن ، لطف کنن من رو راهنمايي کنند . چون از جاوا اسکريپت چيزهاي زيادي حاليم نيست .
1- جدول ضربي مثل جدول زير که اگر بخواهم اعداد را تغيير بدهم ، به راحتي تغيير کند . مثلاً اگر ضرب بين 100 تا 1000 را بخواهم ، فقط اعداد تعريف شده را تغيير بدهم و جدول ضرب را مثل زير انجام دهد .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
2- برنامه تشخصي اعداد اول . يعني وقتي کاربر وارد صفحه شد ، از او درخواست کند که عددي را وارد کند . و وقتي که او عدد را وارد کرد ، تشخصي دهد که عدد اول هست يا نه ! )عدد اول عددي است که فقط بر خودش و يک بخش پذير است ( .

3- برنامه اي که از کاربر درخواست عددي بکند و وقتي او عدد را وارد کرد ، تمام اداد اول قبل از آن را به دست بياورد .
يعني اگر کاربر عدد 12 را وارد کرد ، برنامه اعداد اول قبل از آن يعني 2و3و5و7و11 را نشان دهد .

4- يک برنامه که بيشتر حالت بازي را دارد . من بتوانم عددي را تعيين کنم . و وقتي که کاربر وارد صفحه مي شود از او آن عدد را درخواست کند . و کاربر آنقدر عدد وارد کند تا به عدد مورد نظر من برسد . ناگفته نماند که هر بار که کاربر عدد وارد مي کند ، به او بگويد که نزديک شده و عدد کوچکتر يا بزرگتر وارد کند يا اينکه خيلي دور شده و بايد نزديکتر عدد انتخاب کند.

با تشکر

m-pooya
03-12-2006, 21:35
يکي نيست کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟

siavosh1
01-02-2007, 22:09
برای برنامه شماره 1 اگر بیشتر توضیح بدی و بگی این جدول رو واسه چی می خوای میشه کمکت کرد .بیشتر توضیح بده.
واسه دومی هم می تونم فلوچارتشو بهت بگم. در واقع همون کاری رو باید ÷یاده کنی که تو ریاضی برای ÷یدا کردن اینکه یک عدد اول هست یا نه!! کتاب ریاضیات گسسته می تونه کمکت کنه.. در واقع باید یه متغیر معرفی کنی که عدد مورد نظرتو بر اعداد Y/2>x تقسیم کند(y همان عدد ورودی کاربر است) و هر جا باقیمانده 0 شد محاسبه به اتمام برسد واگرنه عدد عدد اول هست برای باقیش هم همون ریاضیات گسسته کمکت میکنه..
برای سومی هم باید ملاک دوری یا نزدیکی رو معرفی کرد مثلا اگر فاصله از 15 تا بیشتر بود دور ویا اگر کمتر بود نزدیک به حساب بیاد

arshamshirvani
06-02-2007, 00:28
Dooste aziz
yek rahe khoob baraye adade avval ine ke yek funciton benevisi ( vase morede 2 va 3 )

yek variable global bezar ghabl az function ke daraye [2,3] bashe
badesh yek loop bezan ke ta sqr(x) bere jelo ( trick for speed )
bad tooye loopet yeki yeki bar oon list tagsim kon , agar bakhsh nashod ezafash kon be list , va ela mashalla....

mohseni12345
06-02-2007, 16:04
جواب اولی رو فقط می دونم

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید