PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چگونه بانک sql ایجاد کنم

Jalal
30-11-2006, 15:23
با سلام
خدمت اساتید محترم
من چه جوری میتونم یه بانک sql ایجاد کنم و بعدش اونرو به ویژوال بیسیک دات نت 2005 ارتباط بدم.

Jalal
03-12-2006, 09:16
کسی بلد نیست

nakata
03-12-2006, 09:33
سلام
برای اینکه به بانک sql کانکت بشی اول باید ببینی که روی سیستم خودت می خوای باشه یا یه سرور دیگه اگر رو سرور دیگه باشه مثلا یه هاستینگ معمولا کنترل پنل دارن برای ایجاد کردن که باید از اون شرکت بپرسی چه جوریه ولی اگر خودت روی کامپیوترت می خای آزمایش کنی اول MS SQL 2000 رو نصب کن نصب کردنش هم یه کم قلق داره بعد از توی
ENTERPRISE MANAGER وارد می شی یه سری منوی زیر هم میاد که شما باد DATABASES رو انتخاب کنی روش کلیک راست میکنی و یه بانک می سازی
وقتی بانک رو ساختی روی بانک + رو میزنی تا users باز بشه یه یوزر می سازی از تو قسمت security هم می تونی این کاررو بکنی برای ساخت یوزر هم دقت کن دسترسی ها رو درست بدی حالا بانک آماده است.
برای وصل شدن با برنامه مثلا vs تا هر کانکشن استرینگ 4 چیز لازم داره
1 اسم بانک
2 نام کاربری
3 کلمه رمز
4 اسم سرور
سه تای اولی رو که خودت ساختی می دونی چیه آخری هم اگر روی کامپیوتر خودت بود می زنی: localhost اگر نه
آدرس اون سرور.
برو حال کن ;)

Jalal
03-12-2006, 09:37
سلام
برای اینکه به بانک sql کانکت بشی اول باید ببینی که روی سیستم خودت می خوای باشه یا یه سرور دیگه اگر رو سرور دیگه باشه مثلا یه هاستینگ معمولا کنترل پنل دارن برای ایجاد کردن که باید از اون شرکت بپرسی چه جوریه ولی اگر خودت روی کامپیوترت می خای آزمایش کنی اول MS SQL 2000 رو نصب کن نصب کردنش هم یه کم قلق داره بعد از توی
ENTERPRISE MANAGER وارد می شی یه سری منوی زیر هم میاد که شما باد DATABASES رو انتخاب کنی روش کلیک راست میکنی و یه بانک می سازی
وقتی بانک رو ساختی روی بانک + رو میزنی تا users باز بشه یه یوزر می سازی از تو قسمت security هم می تونی این کاررو بکنی برای ساخت یوزر هم دقت کن دسترسی ها رو درست بدی حالا بانک آماده است.
برای وصل شدن با برنامه مثلا vs تا هر کانکشن استرینگ 4 چیز لازم داره
1 اسم بانک
2 نام کاربری
3 کلمه رمز
4 اسم سرور
سه تای اولی رو که خودت ساختی می دونی چیه آخری هم اگر روی کامپیوتر خودت بود می زنی: localhost اگر نه
آدرس اون سرور.
برو حال کن ;)

سلام
بابا مرسی تو اولین پست.... :blink:
دستتون درد نکنه

nakata
03-12-2006, 10:17
چاکرتیم بابا

(اینم واسه زیاد کردن پست :tongue: )

Jalal
03-12-2006, 13:27
با سلام
من نتونستم این کاری که شما گفتین انجام بدم
راستی اینم بگم من با ویژوال بیسیک دات نت 2005 کار میکنم با 6 رو بلدم البته دات نت یه خورده فرق میکنه بعدم
با sql اصلا چه جوری باید بانک درست کرد تا ارتباط
ممنون

nakata
03-12-2006, 16:17
اگر visual studio 2005 نصب کردی من هنوز ندارمش ولی با خودش یه sql نصب می کنه که من چون باهاش کار نکردم نمی دونم ، سخت شده جدیدا همه چی تا میای به 2003 عادت کنی 2005 میاد دوباره یه سال دیگه حتما می خواد وِیژوال ویستا بیاد ولی در کل برای کانکت شدن به بانک باید اول بانک رو بسازی و اون روشی هم که من گفتم برای ساخت بانک sql 2000 است .