PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پاور و کیس Green

freeman
28-11-2006, 08:37
دوستان نظرتون راجع به کیس و پاور گرین چیه؟ و چرا؟
در مقایسه با پاور و کیسهای دیگه چه محاسن و معایبی داره؟

mehdi_ok1
30-11-2006, 18:51
شاید بهتر بود این سوال رو تو قسمت سخت افزار می پرسیدی

ولی همین قدر بگم که یکی از قطعاتی که بهش اهمیت نمیدن و مهجور افتاده همین پاور بیچارست

وقتی سیستم بالا میاد تمام قطعات بیشترین برق مصرفی رو احتیاج دارند و پاور بیچاره باید با تمام قوا برق رسونی کنه واینجاست که پاور های الکی بعد از چند وقت ضعیف میشن و هیچ علامتی هم ندارند و میبینی که سیستم با هر فرمانیکه براش صادر میشه کم میاره و بازی در میاره ودر بعضی موارد هم یکی از قطعات میسوزه مثلا cpu و کسی هم نمیدونه سر چی بوده
به همین خاطره که پاور هایی مثل گرین 12 الی 27 تومن بیشتر از پاور های معمولی است

تمام صحبتم سر پاور بود نه کیس Green
به نظر من کیس های گرین قیافشون یه مقدار قشنگ مشنگ نیست

MaFia
01-12-2006, 00:35
پاور ايسبل 300 و 400 واتش رو
كيس هاي ايسوز و فراسو
بهترين انتخاب هست

zonealarm
01-12-2006, 03:37
پاور ايسبل 300 و 400 واتش رو
كيس هاي ايسوز و فراسو
بهترين انتخاب هست

و البته Thermaltake.

freeman
02-12-2006, 16:28
MaFia جان میشه دلایلتو هم بگی؟

MaFia
03-12-2006, 06:50
MaFia جان میشه دلایلتو هم بگی؟
جنس خوب قطعات مصرفي در پاور هاي ايسبل + وات واقعي نه وات الكي و پيك + خازن هاي مناسب و نه بعد از 1 سال باد كنه
كيس هم تهويه مناسب تر+ قطعات مصرفي با كيفيت بالا + مارك خوب
خلاصه هر چي باشه ايسوز هست نه گرين ايران

Thermaltake كه بي نظيره
ولي خوب براي كاربران معمولي توصيه نميشه چون پول خوبي بايد داد

قيمت هم:
ايسبل 300 حدود 31 تومن
400 واتش حدود 47 تومن

Gigabyte
03-12-2006, 23:37
سلام بچه ها در جواب مافیا جون بهتره بگم
پاور Green بهترین پاور موجود در بازار ایران است ومطمن باش من بعد از 3سال
کار با تمام مدل سیستمها و پاورها و تجربه ترکوندن بیشتر از50 پاور هنوز نتونستم
green رو موقع کار بترکونم حتی با اتصال .
البته من انگیزم دفاع از ایران بود (البته من ایسبل رو هم قبول دارم )
شرمنده پر حرفی کردم

freeman
05-12-2006, 09:25
جواب مافیا فنی و جواب گیگا بایت جان تا حدودی فنی و ملی بود.
من با گیگا بایت موافقم. ببینید همه کشورهایی که پیشرفت کردند یک نقطه مشترک دارند: مردمانشون حس حمایت ملی دارند. اگه وارد یه خونه یه ژاپنی بشی کمتر جنس خارجی میبینی.
این کاملا قابل درکه که ممکنه جنس ایرانی خوب نباشه ولی اگه جنسی هست که کیفیتش حداقل تقریبا مشابه خارجیه خب چرا اونو نگیریم؟ مگه همین برادر خواهرای ما نیستند که با همین شرکتها و کارخونه ها سر کارن؟

rax
05-12-2006, 10:04
جواب مافیا فنی و جواب گیگا بایت جان تا حدودی فنی و ملی بود.
من با گیگا بایت موافقم. ببینید همه کشورهایی که پیشرفت کردند یک نقطه مشترک دارند: مردمانشون حس حمایت ملی دارند. اگه وارد یه خونه یه ژاپنی بشی کمتر جنس خارجی میبینی.
این کاملا قابل درکه که ممکنه جنس ایرانی خوب نباشه ولی اگه جنسی هست که کیفیتش حداقل تقریبا مشابه خارجیه خب چرا اونو نگیریم؟ مگه همین برادر خواهرای ما نیستند که با همین شرکتها و کارخونه ها سر کارن؟

مسئول فی خود گیرین میگه ما پاورامون 1 پیچشم ساخت داخل نیست..چه خود کفایی اینجا صورت گرفته من که گیج شدم..؟؟ چند نفر واسه اسمبل یه قطعه CKD سر کار میرن؟؟

کیس های گرین هم که مدلهای خوبش همه تولید مستقیم و وارداتی از سان بیم تک هستن..یه شرکت خیلی خوش نام تو تولید کیس که شاسی های معروف داره و فن بازویی متحرک داخل کیساش نشونه و ابتکار تجاریشه..

من خودک تو کیس های ارزون کیس مینی سرور پروبیت که بدنه محکمی داره و طراحی داخلش هم عالیه رو مپسندم ولی پاور روش در حد یه گرین 450 هستش( پاور روش لایتون 250 اکتیو PFC هست) و کلا 60 تومن تموم میشه..بدیش اینکه فوق العاده سنگینه..

پاور هم تو ارزونا گرین 480 خوبه قیمتش و تو گرونها ترمال تیک 700...

Gigabyte
06-12-2006, 00:03
ببین raxجون مهم نیست پیچ پاورشم مال ما نیست مهم اینه که
روی پاور زده (made in iran ) ........مگه مثلا hp قطعات پرینتراش مال خودشه
یا حتی شرکتهای گوشی سازی وخودرو سازی و........

rax
06-12-2006, 10:14
ببین raxجون مهم نیست پیچ پاورشم مال ما نیست مهم اینه که
روی پاور زده (made in iran ) ........مگه مثلا hp قطعات پرینتراش مال خودشه
یا حتی شرکتهای گوشی سازی وخودرو سازی و........

خوب..اینطوری حساب کنی 90% جعبه های سخت افزاری داخل تولید میشن..پس همه رو وطنی حساب کنبم..همه برند ها خودمونی میشن.. :laughing:

در مورد اینکه نتونستی گرین رو بترکونی من توضیح میخوام...من خودم 10 گرین 550 3 فن که قبل از این سری جدید بهترین پاوراش بودن رو سوزوندم..اونم به راحتی اب خوردن..

anahita2002_anahita2002
06-12-2006, 11:09
هر جنسي ممكنه بتركه حتي پاور هاي سروري . ادم كه خودش همه چيز رو ميسازه به يه چيز .... بنده تا برسه به وسايلي كه ساخته دست خود آدمي .

Gigabyte
07-12-2006, 01:36
خوب..اینطوری حساب کنی 90% جعبه های سخت افزاری داخل تولید میشن..پس همه رو وطنی حساب کنبم..همه برند ها خودمونی میشن.. :laughing:

در مورد اینکه نتونستی گرین رو بترکونی من توضیح میخوام...من خودم 10 گرین 550 3 فن که قبل از این سری جدید بهترین پاوراش بودن رو سوزوندم..اونم به راحتی اب خوردن..

ببین عزیز دلم در مورد توضیحی که خواستی من 3الی4 ساله که توی چند تا
شرکت کار خدمات میکنم و منظورم از ترکوندن مقایسه گرین با پاورهای
دیگه بود من در روز حداقل با 20 تا کیس سروکله میزنم ومشکلاتشون رو میبینم
مثلا اگه بخوام به یکی که توی روستا زندگی میکنه و مشکل برق دارن مطمنا بهش
یکی از مدلهای پاور گرین رو پیشنهاد میکنم چون میدونم دیگه حداقل تا 2سال دیگه
بخاطر پاور پیش من نمیاد
خوش بگزره

rax
07-12-2006, 08:08
ببین عزیز دلم در مورد توضیحی که خواستی من 3الی4 ساله که توی چند تا
شرکت کار خدمات میکنم و منظورم از ترکوندن مقایسه گرین با پاورهای
دیگه بود من در روز حداقل با 20 تا کیس سروکله میزنم ومشکلاتشون رو میبینم
مثلا اگه بخوام به یکی که توی روستا زندگی میکنه و مشکل برق دارن مطمنا بهش
یکی از مدلهای پاور گرین رو پیشنهاد میکنم چون میدونم دیگه حداقل تا 2سال دیگه
بخاطر پاور پیش من نمیاد
خوش بگزره

انشالله که موفق باشی.. ;)

mehdi_ok1
07-12-2006, 09:02
راستي بعضي از اين پاورها رو يه برچسب ميچسبونن روش كه مثلا 500 هست ولی مثلا 350

کسی میدونه چطور امتحانشون کنیم بفهمیم چند واته؟

Mohammad Modarresi
09-12-2006, 04:36
دوستان من يه سري تحقيقات در مورد پاورها داشتم شايد 10 تا 15 تا پاور رو باز كرد و همه رو تجزيه تحلي كردم چه از نظر نوه قطعات و چه از نظر نقشه چند روز پيش توي شيراز نمايشگاه كامپيوتر بود يكي از غرفه ها در مورد همين كيس و پاور گيرين بود كه مدل هاي مختلف از پاور رو باز كرده بود براي نمايش جلل خالق من مونده بودم توي كف پاورها سريع گوشيمو در اورد و از داخلشون عكس گرفتم (اگر خواستيد برازتون ميزارم ) اصلا قابل مقايسه با پاورهاي معمولي نبودن نمي دونم در مورد نوع قطعات و كيفيت اونها اطلاعاتي داريد يا نه ولي نوع برد و قطعاتي كه در اونا استفاده شده بود بي نظير بود ............

Reza_69
23-01-2007, 19:47
با سلام
به نظر من تو نوع خودش بهترينه.

Case & Power
28-03-2007, 13:42
به نام خدا

دوستان عزیز؛
سلام،

در صورت تمایل به ادامه بحث و گفتگوی فنی در مورد کیس و پاور ، از لینک ذیل بازدید فرمایید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با تقدیم احترامات ویژه
علی الخصوص جناب Rax عزیز

rax
28-03-2007, 19:14
به نام خدا

دوستان عزیز؛
سلام،

در صورت تمایل به ادامه بحث و گفتگوی فنی در مورد کیس و پاور ، از لینک ذیل بازدید فرمایید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با تقدیم احترامات ویژه
علی الخصوص جناب Rax عزیز

استاد .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ما بحث خیلی دوست داریم ولی این دوستانی که میبینین اول 1 دوره توجیحی میخوان فقط فرق استانداردهای ATX رو از هم بدونن تا وقتی میگی 2 ریل با PFC فکر نکنه فن اضافه داره..[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Case & Power
28-03-2007, 19:37
به نام خدا

Rax عزیز؛
سلام،

من فرمایش حضرتعالی را درک می کنم و خودمان هم کم و بیش با آن دست به گریبانیم. ولی فکر می کنم باید در این زمینه اطلاع رسانی کاملی داشت ( در این مورد شاید مقصر اصلی خود ما و شرکتهای همکار باشیم!).طبیعتا ممکن است هیچ شخصی از ابتدا اطلاعات کاملی در هر موردی نداشته باشد. بهتر است گام به گام حرکت کرد و مسائل را به ریز شکافت. در این صورت اگر دوستان اطلاعاتشان بالا برود به نفع همه خواهد بود. ما و هر شرکت تولید و عرضه کننده سخت افزار در ایران، اگر بدانیم که سطح اطلاعات بازار ارتقا پیدا کرده ، سعی در ارتقاء سطح کاری خود خواهیم نمود و این در نهایت به نفع جامعه سخت افزاری ایران خواهد شد.

با تقدیم احترامات ویژه

rax
28-03-2007, 20:01
به نام خدا

Rax عزیز؛
سلام،

من فرمایش حضرتعالی را درک می کنم و خودمان هم کم و بیش با آن دست به گریبانیم. ولی فکر می کنم باید در این زمینه اطلاع رسانی کاملی داشت ( در این مورد شاید مقصر اصلی خود ما و شرکتهای همکار باشیم!).طبیعتا ممکن است هیچ شخصی از ابتدا اطلاعات کاملی در هر موردی نداشته باشد. بهتر است گام به گام حرکت کرد و مسائل را به ریز شکافت. در این صورت اگر دوستان اطلاعاتشان بالا برود به نفع همه خواهد بود. ما و هر شرکت تولید و عرضه کننده سخت افزار در ایران، اگر بدانیم که سطح اطلاعات بازار ارتقا پیدا کرده ، سعی در ارتقاء سطح کاری خود خواهیم نمود و این در نهایت به نفع جامعه سخت افزاری ایران خواهد شد.

با تقدیم احترامات ویژه

دقیقا نکته اصلی رو فرمودید استاد.. میشه گفت همون مثالی که من زدم..متاسفانه بجز شما باقی همکاراتون حتی به محصولات خودشونم رحم نمیکنن..

نمونش نمایشگاه کامپیوتر امسال تو مشهد ( که خدمت رسیدیم)...البالو داشت پاور وارداتی خودشو شو میکرد کنارش سیستم میفروخت با پاور به اصلاح 500 پرفکت..

فکر کنم یه پیشنهاد عالی اینکه هم تو نشر محتوا تو اینترنت هم اضافه کردن بروشور راهنما و معرفی استانداردها به محصولاتتتو میتونید قدمای بزرگی بردارید..:40:

Case & Power
28-03-2007, 20:10
به نام خدا

Rax عزیز؛
سلام،

کاملا با پیشنهاد حضرتعالی موافقم . انشاا.. از سه ماه دوم امسال برروی پاور و کیسهای خود یک بروشور معرفی استاندارد و کلیات فنی محصول را قرار خواهیم داد.
نمونه بحثهای این چنینی می تواند تاثیرات مثبتی بر روند کاری ما داشته باشد و از شما سپاسگزارم.

با تقدیم احترام

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]