PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نامه اعتراض به سوني اريكسون

hamed1297
28-11-2006, 00:47
باامضاي اين اعتراض نامه ، اعتراض خودتون رو به شركت سوني اريكسون به خاطر عدم وجود بخش فارسي در سايت اين شركت برسونيد

اين حركت اولين بار تو فوروم پي هالز شروع شده و تا بحال افراد زيادي اين نامه رو امضا كرده اند ، با امضا اين نامه و اطلاع رساني در موردش تو فورومها و سايتهاي ديگر ، اين حركت و اعتراض رو همگاني كني

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

metal_militia
28-11-2006, 10:07
خیلی ایده جالبی هست

ولی ایکاش عنوانشون عوض می کردی

3dmax
28-11-2006, 16:12
راست ميگه

3dmax
28-11-2006, 16:19
من هم يه امضا زدم

Mehdi_Full
28-11-2006, 23:28
منم موافقم

hamed1297
29-11-2006, 00:02
عنوان رو چی بزارم بهتره؟

vahid_mota
29-11-2006, 01:47
حالا واقعا اين نامه به دست شركت سوني اريكسون ميرسه؟

raeesi
29-11-2006, 02:18
دوستان خواهشاً این لینکو به همه آشنایان معرفی کنن تا اونها هم امضاء کنن مطمئناً بهتر جواب میده. وحید جان مدیران SE این نامه رو دیدن ولی اگه تعداد امظاء ها زیاد بشه مسلماً اونهارو به فکر کردن جهت عملی کردنش وادار میکنه. پس خواهشاً حتی اگه گوشی sonyericsson هم ندارید برای اینکه این حق ماست که زبان پارسی توی لیست زبانهای رسمی قرار بگیره، اینو امظاء کنین و به دوستانتون هم این پیشنهادو بکنین.

omid750
29-11-2006, 08:19
حركت خيلي خوبيه.
اما سهامداران اصلي سوني اريكسون آمريكايي هستند و بايد به قوانين ايالات متحده عمل كنند.................
به هر حال اميدوارم اين حركت انجام بشه

raeesi
29-11-2006, 10:51
دوست عزیز باید چند نکته رو مد نظر داشت:

1- سونی اریکسون یک شرکت بین المللی که مقر اصلیش خارج از آمریکاست و کلیه تولیداتش هم خارج ازز آمریکا صورت میگیره
2- درخواست ما هیچ ارتباطی به تحریم ایران نداره! ما نخواستیم که سرورشونو توی ایران قرار بدن فقط خواستیم که زبان پارسی رو جزو زبانهای رسمی سایتشون قرار بدن (تولید محتوی پارسی برای کاربران پارسی زبان) و توی هیچ قانونی شما نمیتونی موردی برای منع تولید محتوای فارسی توسط آمریکاییها پیدا کنی.

Wink
29-11-2006, 15:51
فكر خوبيه امضاش ميكنم

Wink
29-11-2006, 15:54
موافقم امضاش ميكنم

sina sinaie
01-12-2006, 09:22
موافقم و امضا کردم
اینگونه فعالیت ها واقعا میتواند در بسیاری موارد موثر باشد.

hamed1297
02-12-2006, 00:30
دقیقا.خیلی کاربرد داره.

raeesi
02-12-2006, 23:07
مدیران اگه لطف کنن و عنوان تاپیکو به درخواست سایت فارسی سونی اریکسون و یا شبیه به این تغییر بدن فکر کنم بهتر باشه

hamed1297
03-12-2006, 00:00
خودم این کار رو کردم.البته اینجوری بیشتر ملت جذب میشدن که قضیه چی هست.

GsM
03-12-2006, 00:13
خيلي جالبه؟؟؟؟ از اين چيزا فقط واسه سوني اريكسون هست؟؟؟؟ :biggrin:

hamed1297
03-12-2006, 00:34
فقط تونستم عنوانه داخل تاپیک رو عوض کنم.اگر مدیران زحمتش رو بکشن ممنون میشیم.

hamed1297
03-12-2006, 00:40
خيلي جالبه؟؟؟؟
این قسمتش سوالی بود یا تعجبی؟

raeesi
03-12-2006, 09:49
1- حامد عزیز شما فقط عنوان پستی که بعنوان اولین پست توی تاپیک بود رو ویرایش و عنوانشو تغییر دادی و عنوان تاپیک کماکان بصورت قبلیست و از مدیران استدعا دارم هرچه زودتر اقدام لارمو بکنن که متاسفانه مدیران p30world تازگیها نسبت به انجمنها کمی بیتوجه شدن!

2- مهم نیست که چقدر جلب توجه بکنه، مهم اینه که توجه کاربرهایی که میخوان امظاء کنن رو جلب کنه کافیه. وقتی شخصی بحالش فرق نمیکنه که چی میخواییم و امظاش هم نکنه چه فایده ای داره که تاپیکو ببینه؟

3- امظاء ها بالای 160 تا رفتن امیدوارم با کمک و همیاری دوستان بیشتر و بیشتر بشن ولی متاسفانه خیل عظیمی از دوستان فقط به این فکر میکنند که چون sonyericsson ندارند پس نباید امظاء کنند و یا احتیاجی به امظاء اونها نیست چون بود و نبود سایت فارسی فرقی به حال اونها نمیکنه!

4- یه خواهش از دوستان دارم که لینک پتیشن رو توی لینک باکسهای وبلاگ/وب سایتشون بزارن و برای کلیه دوستان و آشنایان هم ارسال کرده و ازشون خواهش کنن که حتماً چند لحظه وقتشونو برای امظاء صرف کنن.

ebruu
13-02-2007, 12:44
باید هم اینکارو بکنند چون حق ماست
چون خیلی از فروششون توی ایران بوده

M E T A L
13-02-2007, 16:50
کار جالبیست

bineshan
13-02-2007, 18:44
ما هم انجام داديم

arman_joo
13-02-2007, 18:46
كار جالبي است ممنون از بانيان اين حركت. منم امضا كردم

raminmehran
13-02-2007, 19:26
تا الان شد 505 تا :blink: ولي من فكر ميكردم فقط انرژي هسته اي كه حق مسلم ماست:rolleye:

M E T A L
13-02-2007, 22:30
ای خدااااااااااااااااااااااا ااااااااا
دیگه شورشو در آوردن
سایتش برا من فیلتره برا شما هم همینطوره؟
بابا اینا دیگه کین.
بی شعورا با این کارا فقط منفور تر میشن.
دیگه برای ی تحقیق علمیم تو اینترنت نمیشه سرچ کرد
حتما آقایون ارشاد منتظرن که فردا یاهو و گوگل بیان ازشون مجوز فعالیت بگیرن.
...............

M O H S E N
14-02-2007, 00:05
مثلا با اين اعتراضتون ميخواهيد به كجا برسيد؟

bineshan
14-02-2007, 00:28
ای خدااااااااااااااااااااااا ااااااااا
دیگه شورشو در آوردن
سایتش برا من فیلتره برا شما هم همینطوره؟
بابا اینا دیگه کین.
بی شعورا با این کارا فقط منفور تر میشن.
دیگه برای ی تحقیق علمیم تو اینترنت نمیشه سرچ کرد
حتما آقایون ارشاد منتظرن که فردا یاهو و گوگل بیان ازشون مجوز فعالیت بگیرن.
...............

بازم خوبه همين اينتر نت نفتي رو داريم

J A V I D
14-02-2007, 00:36
همین که دفترچه فارسی گوشی ها برای دانلود تو سایتشون وجود داره خودش خیلی در مورد این امضاء جمع کردن هم فقط می تونم بگم کار بسیار خنده داریه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][1].gif

nakhordemast
14-02-2007, 00:58
بازم خوبه همين اينتر نت نفتي رو داريم

یکی به این اینا بگه
همه رفتنی اند

techno
14-02-2007, 05:15
من که امضا نمی کنم!آخه اونا به صلاحدید خودشون تصمیم میگیرن.این کارا تاثیر نداره.
در ضمن من که با انگلیسی مشکلی ندارم!!

bineshan
14-02-2007, 13:54
اگه سطح سواد عمومي بالا بره ديگه جامعه گوسفندي نيستيم
به نظر شما همه انگليسي بلدن؟
خوبه بعضي وقتا به ديگران هم فكر كنيم

nakhordemast
14-02-2007, 16:22
اگه سطح سواد عمومي بالا بره ديگه جامعه گوسفندي نيستيم
به نظر شما همه انگليسي بلدن؟
خوبه بعضي وقتا به ديگران هم فكر كنيم

درسته که 99/99 درصد آدمای جامعه ما به قول تو گوسفندی زندگی میکن اما این حرف تو توهین مستقیمه به همه آدمهایی که تو این جامعه زندگی میکنن . چون منم توی همین جامعه زندگی میکنم حس میکنم بهم توهین شده . حالا شما اگر حس میکنی خیلی با فرهنگ هستی و از این گوسفندای دور و برت خیلی بیشتر چیز میفهمی . این پست رو اصلاح کن.

Dr.Afzali
15-02-2007, 04:39
ببينيد دوستان اين درخواست فقط جنبه درخواست زبان فارسي نداره بلكه اين حركت ميتونه كمك كنه كه بهشون نشون بديم كه ايران هم جز كشورهاي مهم (اگر خودمون بگيم) تلقي كنند.اين حركت ميتونه به روند آينده شركتهاي ديگه و در زمينه هاي ديگه كمك كنه كه در موقع ساخت سايتهاي مختلف به زبانهاي مختلف يادشون باشه كه ايراني هم هست.البته من نميدونم اصلا اين سايت به چه شكل كار ميكنه و چطور اين پيغام رو بهشون ميرسونه.ايا اصلا كسي از مسئولين شركتشون باخبر شده از اين اقدام و چطور؟
بهرحال در مواقعي چنين اقدامي اگر نفع نداشته باشه ضرر هم نداره.ولي مواقعي هم نبايد صورت بگيره مثل اون سري كه يكي گفته بود براي حمله نكردن امريكا به ايران امضا كنيد.اون كار بچه بازي محض بود.اصلا مسائل سياسي با اينجور كارها جور در نمياد.فقط باعث مسخره كردن خودمون ميشد.

siavash66
15-02-2007, 05:35
به 518 امضا رسیده

کار جالبی هست

RedDragon
15-02-2007, 09:51
منم قبلاً فرستاده بودم ولی یادم رفت اعلام کنم ببخشید!
ولی خودمونیم ها فقط سامسونگ فارسی داره!

beauty
15-02-2007, 09:55
من هم تایید کردم

ولی امید زیادی نیست

srfarzaneh
15-02-2007, 10:03
منم امضا کردم ولی بهتر بود به جای سایت فارسی کاری می کردید که همه سیستم عامل های گوشی ها هم فارسی بشه (p990 نداره)

bineshan
15-02-2007, 11:30
درسته که 99/99 درصد آدمای جامعه ما به قول تو گوسفندی زندگی میکن اما این حرف تو توهین مستقیمه به همه آدمهایی که تو این جامعه زندگی میکنن . چون منم توی همین جامعه زندگی میکنم حس میکنم بهم توهین شده . حالا شما اگر حس میکنی خیلی با فرهنگ هستی و از این گوسفندای دور و برت خیلی بیشتر چیز میفهمی . این پست رو اصلاح کن.

عزيزه من ,من اينو در جواب techno گفتم و قصد توهين به كسي رو ندارم اگه نگاهي به جوابش و امضاش كني متوجه ميشي من حرف بدي نزدم اميدوارم اين سو برداشت برطرف شده باشه
موفق باشي

kharkhon
16-02-2007, 00:51
لینک که فیلتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

techno
16-02-2007, 13:50
عزيزه من ,من اينو در جواب techno گفتم و قصد توهين به كسي رو ندارم اگه نگاهي به جوابش و امضاش كني متوجه ميشي من حرف بدي نزدم اميدوارم اين سو برداشت برطرف شده باشه
موفق باشي

من یه بار توی انجمن خبرها از همه خواهش کردم که در سایتی(الان یادم نیست)امضا کنند که به موجب اون با حمله ی امریکا به ایران مخالفت کنند.نه تنها اکثرا این کارو نکردن و گفتن فایده نداره بلکه اون پست در کل پاک شد!!من هم دیگه رغبتی به این کار ندارم.
در ضمن خلیج فارس 90% عربی هستند از جمله خودمون که 80% کلماتمون عربیه!!لزومی نمی بینم توی قسمت خاور میانه ی سایت سونی اریکسون زبان فارسی باشه.اگه سایت خود سونی به زبون فارسی هست([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])به خاطر اینه که سیستم اون سایت بر اساس کشور ها درست شده اما برای سونی اریکسون براساس منطقه ای و بنابراین با توجه به اینکه کدوم زبان در اون منطقه کثرت بیشتری داره و بیشترین مشتری محصولات هستند،طراحی شده.به نظر میاد امارات بیشترین سهمو در این میان داشته باشه.یه نگاه به قسمت خلیج فارس سایت بکنید!
در ضمن اگه میبینید که مناطق دیگه مثل اروپا بر اساس لیست کشورها هستش به این خاطره که تنوع زبانی اونجا گوناگونه.ولی قسمت خلیج فارس و افریقا دیگه معلومه!!

nakhordemast
18-02-2007, 21:12
من یه بار توی انجمن خبرها از همه خواهش کردم که در سایتی(الان یادم نیست)امضا کنند که به موجب اون با حمله ی امریکا به ایران مخالفت کنند.نه تنها اکثرا این کارو نکردن و گفتن فایده نداره بلکه اون پست در کل پاک شد!!من هم دیگه رغبتی به این کار ندارم.
در ضمن خلیج فارس 90% عربی هستند از جمله خودمون که 80% کلماتمون عربیه!!لزومی نمی بینم توی قسمت خاور میانه ی سایت سونی اریکسون زبان فارسی باشه.اگه سایت خود سونی به زبون فارسی هست([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])به خاطر اینه که سیستم اون سایت بر اساس کشور ها درست شده اما برای سونی اریکسون براساس منطقه ای و بنابراین با توجه به اینکه کدوم زبان در اون منطقه کثرت بیشتری داره و بیشترین مشتری محصولات هستند،طراحی شده.به نظر میاد امارات بیشترین سهمو در این میان داشته باشه.یه نگاه به قسمت خلیج فارس سایت بکنید!
در ضمن اگه میبینید که مناطق دیگه مثل اروپا بر اساس لیست کشورها هستش به این خاطره که تنوع زبانی اونجا گوناگونه.ولی قسمت خلیج فارس و افریقا دیگه معلومه!!

خوب حالا چی؟ میخای بگی بریم عربی یاد بگیریم. باشه عین گوسفند میریم عربی یاد میگیریم . خوبه!

h_p990i
19-02-2007, 01:08
سلام منم امضا كردم كار خوبيه

M O H S E N
19-02-2007, 02:12
اگه با اين امظاهاتون به جايي رسيدين من رو هم خبر كنين.

bineshan
19-02-2007, 13:33
بعضي اوقات به جايي رسيدن زياد مهم نيست خود عمل مهمه

hamed1297
19-02-2007, 15:10
دقیقا........

hamed1297
19-02-2007, 15:23
دقیقا.................

masoud khan
25-02-2007, 05:27
دوستان سلام
من هم امضا کردم و درضمن توی یه فروم دیگه هم که عضو بودم این موضوع رو گذاشتم بقیه هم این کارو بکنن

raeesi
25-02-2007, 14:27
ببینین دوستان این به طرز فکر من و شما برمیگرده که سایت فارسی بخواییم یا نخوایم!! مشکل از زبان فارسی نیست! مشکل از گستردگی زبان عربی هم نیست! اگه به چندین سال قبل برگردیم گستره زبان فارسی غیرقابل انکاره! دوست عزیزی که میگه اگه به جایی رسیدیم خبرش کنیم! آیا اگه همه ما این فکرو بکنیم چنین عملهایی صورت میگرفت؟ یا techno عزیز وقتی بحث شما توی یه انجمن مورد استقبال قرار نگرفته آیا باید بقیه رو هم از چنین اعمالی باز داری؟!

srfarzaneh
03-03-2007, 18:26
سلام
ببینید اونها به نظرم سیاست خاص خودشون رو دارند
مثلا در مورد P990 اونها هنوز ورژن عربی گوشی رو (زبان عربی با کی پد عربی ) با گذشت مدت زیادی از اومدنش به بازار هنوز نیومده
در صورتی که مثلا گوشی W810 فارسی اش هم اومده چه برسه به عربی
اینها یک سیاست خاصی است که دلیلش برای ما نا مشخص هست

در هر صورت به نظر من ما با ارسال این نامه به اونها میگیم که در این سیاستشون تجدیدنظر کنند
حتی من پیشنهاد می کنم دوستان بروند و در قسمت پیشنهادات سایت (ارتباط با سونی اریکسون) این پیشنهاد رو وارد بکنند تا کار مطمئن تر جلو بره و اثر بخش باشه
ممنون فرزانه

h_p990i
04-03-2007, 02:19
اینم قشنگ بود
هرکی میتونه یه حرکتی بکنه

techno
05-03-2007, 15:05
با اینکه با اینکار زیاد موافق نیستم اما با سونی اریکسون از طریق قسمت تماس سایتشون تماس گرفتم(ایمیل زدم)و توی ایمیل بهشون گفتم از دو تا سایت دیدن کنند یکیش همین اعتراض یا پیشنهاد شما و یکی دیگش یه خبر از سایت تالیا که گفته بود محبوبیت سونی اریکسون توی ایران در حال افزایشه.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در ضمن این پاراگرافی که توی متن زدید و گفتید که ایران فرهنگش غنیه و تاریخش فلانه به نظر من کارو یکم خراب کرده...آخه دلیلی نداشت همچین چیزی رو توی همچین متنی بنویسید.مگه سوی اریکسون با توجه به قدمت تاریخی یا غنی بودن فرهنگ یک کشور براش سایت میزنه؟!!همون که گفتید فروشش توی ایران زیاده کافیه.توی تجارت ،این موضوع برای همچین شرکت بزرگی ارزش داره نه تاریخ یا فلان...! اینطوری که شما توی متن نوشتید به نظر میاد داریم پز میدیم!! اصلا مگه خود سونی اریکسون نمی دونه ایران قدمت زیادی داره؟!آخه تو همچین موضوعی اصلا نیازی به نوشتن چنین متنی نبود!...به نظر من فقط همین تیکش مشکل داره اصلاح بشه بهتره.
به هر حال من باهاشون تماس گرفتم و اونا هم جواب دادن که ایمیل به تیم توسعه فوروارد شده و در حال بررسی هستش.حالا دیگه نمی دونم چقدر جدی باشه!

Sina.G
05-03-2007, 22:07
احتمالش خیلی ضعیفه !

bineshan
05-03-2007, 23:59
l]
در ضمن این پاراگرافی که توی متن زدید و گفتید که ایران فرهنگش غنیه و تاریخش فلانه به نظر من کارو یکم خراب کرده...آخه دلیلی نداشت همچین چیزی رو توی همچین متنی بنویسید.مگه سوی اریکسون با توجه به قدمت تاریخی یا غنی بودن فرهنگ یک کشور براش سایت میزنه؟!!همون که گفتید فروشش توی ایران زیاده کافیه.توی تجارت ،این موضوع برای همچین شرکت بزرگی ارزش داره نه تاریخ یا فلان...! اینطوری که شما توی متن نوشتید به نظر میاد داریم پز میدیم!! اصلا مگه خود سونی اریکسون نمی دونه ایران قدمت زیادی داره؟!آخه تو همچین موضوعی اصلا نیازی به نوشتن چنین متنی نبود!...به نظر من فقط همین تیکش مشکل داره اصلاح بشه بهتره.
به هر حال من باهاشون تماس گرفتم و اونا هم جواب دادن که ایمیل به تیم توسعه فوروارد شده و در حال بررسی هستش.حالا دیگه نمی دونم چقدر جدی باشه!

شد قضيه يه بنده خدا كه رفت گفت مردم ما عيدي مي خوان(جريان حذف استقلال)