PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گرافیک C

s_rasooli1
27-11-2006, 12:31
بعنوان اولین سوالها :

چطور میشه دقت گرافیک در C رو به 1024*768 با سه بایت برای رنگ افزایش داد و اصلا این مود گرافیک اسمش چیه؟
چطور میشه رنگها رو در این مود تعریف کرد؟ آیا بصورت همون عددهای 6 رقمی در مبنای 16 تعریف می شن؟ تابع تعریف رنگ در این مود چیه؟

با چه تابعی میشه حافظه مونیتور را در یک فایل ذخیره کرد؟ در دو حالت: 1-اسم فایل یک آرگومان تابع باشد. 2-اسم فایل را بپرسد.

ameneh
03-12-2006, 01:09
سلام
ببخشيد من هم يه سوال در ارتباط با گرافيك داشتم
راستش من مي خوام يه منو بسازم كه تو اون شكلي شبيه قلب شروع بشه دونه دونه زير هم در بيان بعد تو هر كدوم از اين قلب ها يه نوشته اي باشه ولي من نمي دونم كه اصلا چه طور مي شه با استفاده از پيكسل ها خودم شكل رو بكشم اگه راهنمايي كنيد ممنونتون مي شم!؟

someone
09-12-2006, 02:12
سلام.
در C برای initialize گرافيك از تابع initgraph استفاده میشه.
که آرگومان اول یک const هست به نام graphdriver که معمولا روی DETECT قرار میگیره.
که در این مد گرافیک 640*480 هست. برای اینکه مد رو عوض کنید کافیه این مقدار رو تغییر بدید.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

میتونید از IBM8514 استفاده کنید.
بله از رنگ ها میتونید به همون شکل RGB استفاده کنید. در ضمن لازم نیست حتما به صورت هگز مقدار دهی بشن.

در مورد سوال آخرتون متوجه نشدم منظور از Monitor Memory چیه؟ بیشتر توضیح بدید.

someone
09-12-2006, 02:16
سلام
ببخشيد من هم يه سوال در ارتباط با گرافيك داشتم
راستش من مي خوام يه منو بسازم كه تو اون شكلي شبيه قلب شروع بشه دونه دونه زير هم در بيان بعد تو هر كدوم از اين قلب ها يه نوشته اي باشه ولي من نمي دونم كه اصلا چه طور مي شه با استفاده از پيكسل ها خودم شكل رو بكشم اگه راهنمايي كنيد ممنونتون مي شم!؟

سلام.
براي اينكه به پكسل ها دسترسي داشته باشيد ميتونيد از تابع putpixel و getpixel استفاده کنید.