PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش : ترفندهای حرفه ای فتوشاپ ( برای حرفه ای ها )

mamoti
28-05-2005, 22:45
با سلام

من در این تاپیک می خوام تعدادی از ترفندهای حرفه ای فتوشاپ را برای عزیزان بزارم و امیدوارم که مورد توجه قرار بگیره و کمک کنید تا این تاپیک ادامه داشته باشه ...
من سعی کردم که خیلی واضح توضیح بدم و از عکس استفاده نکنم که حجم زیاد بالا بره و خواهشمندم که دوستان صمیمانه نظر خودشون رو اعلام کنند .

جلوه متن رنج دیده
گام یک : سند جدیدی ( RGB یا Grescale را انتخاب کنید) .با فشار دادن کلید D رنگ پیش زمینه را سیاه کنید .با استفاده از ابزار Type متن بسیار بزرگی را تایپ کنید ( در این مثال از فونت compact blod استفاده شده است ) .از این تکنیک می توانید برای قرار دادن یک آرم EPS استفاده کنید .
گام دو : با کلیک کردن روی آیکن NewLayer در پایین Layer ، لایه خالی جدید را ایجاد کنید .حالا با کلیک کردن بر روی آیکن چشم در ستون اول سمت چپ لایه متن /آرم ، این لایه را مخفی کنید . در واقع چیزی تغییر نمی کند و فقط لایه متن از دید مخفی می شود .
گام سه : کلید های Shift –U را آنقدر فشار دهید تا ابزار Line در جعبه ابزار ظاهر شود . در نوار گزینه ها ، بر روی آیکن سوم از از چپ کلیک کنید تا بجای ایجاد یک لایه شکل ، خطوطی با پیکسل ها ترسیم شود . ضخامت خط را روی 2 پیکسل قرار دهید .
گام چهار : یک خط عمودی در سمت ناحیه تصویر از بالا به پایین ترسیم کنید .بر روی نام لایه ( در پالت Layer ) با گرفتن کنترل CTRL کلیک کنید تا باعث آنتخاب آن شوید .کلید V را فشار دهید تا ابزار Move فعال شود سپس کلید های ALT-CTRL را نگه دارید.روی خط کلیک کنید و به راست دراگ کنید تا یک کپی از خط ایجاد شود .به همین روش خطوط دیگری را با فاصله های تصادفی کپی کنید.( همگی آ«ها باید بر روی لایه خالی که ایجاد کرده اید باشند .)
گام پنجم :با فشار دادن CTRL+D از حالت انتخاب خارج شوید .و سپس کلید U را فشار دهید .تا دوباره ابزار LINE فعال شود . در نوار گزینه ها (Option) ضخامت خط را به 4 افزایش دهید .سپس یک سری خطوط دیگر رسم کنید که حداکثر نصف سری اول باشند .( از نصف تا سه چهارم اول). این خطوط را درست کنار خطوط قبلی رسم کنید .
گام شش : بروی نام لایه CTRL را گرفته و کلیک کنید تا تمام خطوط بر روی لایه انتخاب شود .به منوی SELECT بروید . Save Selection را نتخاب کنید و قتی کادر محاوره ای Save Selection ظاهر شد فقط کافی است تا بروی OK کنید تا خطوط انتخاب شده به عنوان یک کانال آلفا در پالت Channels ذخیره شوند .
گام هفتم : با فشار دادن CTRL+D از حالت انتخاب خارج شوید و لایه خطوط را به روی آیکن سطل بازیافت در پایین پالت Layer دراگ کنید تا حذف شود .به سراع پالت Channels بروید و Alpha 1 ( کانال خطوطی که ذخیره کردید ) کلیک کنید .خطوط با رنگ سفید بروی سیاه ظاهر می شوند ، لذا باید CTRL+I را فشار دهید تا خطوط به رنگ سیاه روی پس زمینه سفید برگردند .
گام هشت: به منوی Filter بروید در گزینه Pixelate ، زیر گزینه Mezzotint را انتخاب کنید . وقتی کادر محاوره ظاهر شد .از منوی باز شده Type گزینه Coarse dots را انتخاب کنید .سپس OK کنید .تا خراشهایی به خطوط اضافه شود . سپس برای به حداقل رساندن خراشها ( ما خراش می خواستم نه اینقدر ) به منوی Edit بروید و Fade Mezzotint را انتخاب کنید . وقتی کادر محاوره Fade ظاهر شد Mode را از Normal یه Screen تغییردهید و روی OK کلیک کنید .
گام نه: مجدداً فیلتر Mezzotint را انتخاب کنید اما این بار از منوی باز شده Type گزینه Medium Stroks را انتخاب کنید و سپس OK کنید تا خراشهای افقی اضافه شوند .باز هم خراشها قدری زیاد است .پس به منوی EDIT رفته و Fade Mezzotint را انتخاب کنید .وقتی کادر محاوره FADE ظاهر شد ، Opacity را 50% پایین بیاورید و OK کنید .
گام ده: به سراغ پالت Layer بروید و روی لایه آرم متنی کلیک کنید تا فعال شود.
گام یازده: به منوی Select بروید و Load Selection را انتخاب کنید . وقتی کادر محاوره ظاهر شد Alpha 1 را از منوی Channels انتخاب کنید و روی OK کلیک کنید . تا خطوط به صورت انتخاب شده بارگذاری شود .
گام دوازده : در پایان برای آنکه خطوط فقط در داخل متن سیاه به رنگ سفید ظاهر شوند ، به منوی Layer بروید در زیر Add Layer Mask گزینه Reveal Selection زا انتخاب کنید .اگر می خواهید موقعیت خطوط را تغییر دهید تا بهتر با متن جود دربیاد در پالت Layer بر روی آیکون لینک بین تصویر کوچک لایه و تصویر کوچک Layer Mask کلیک کنید و سپس با استفاده از ابزار Move محل ماسک را تغییر دهید .
-----------------------------------------------------------
اميدوارم كه لذت برده باشيد

mamoti
29-05-2005, 23:50
انگار كسي تحويل نمي گيره :roll:

nazar
29-05-2005, 23:59
دوست عزيز از اونجاييكه آموزش در مورد ساخت تصوير هست اگر در مطلب تون از تصوير استفاده ميكرديد ميل و رغبت بيشتري رو بوجود مي آورديد.

mamoti
30-05-2005, 15:10
اخه حجمش زياد ميشه
ولي چشم از اين به بعد حتما مي زارم

fatemeh malekan
21-11-2005, 19:24
سلام!
خیلی ممنون از اطلاعاتت و با اینکه عکس نداشت اما لذت بردیم .

ممنون

Elfin-D
26-11-2005, 01:06
اقا بهتره اموزشتون رو تو انجمن گرافيك ارائه بديد

Mohsen6558
15-01-2006, 09:08
خوب بود ولی کم بود
در ضمن زیپ کن لینک بده

Elfin-D
16-01-2006, 17:44
سلام
من اينجا لينكي نميبينم! اي ول چشم بصيرت!!

amator
23-02-2006, 01:28
سلام
ببخشيد من دانلودش كردم ولي برا ياز شدنش كد مي خواد

mamo
23-02-2006, 16:31
من اینو با عکس درست کردم ولی کامل نیست شاید بهتــــر باشه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
قربانتان : ممو ( محمدرضا )

meyti.koochooloo
23-10-2006, 20:41
سلام