PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بررسی سوالات و رفع مشکلات ویندوز ویستا

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

Masоud
19-11-2006, 19:18
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در این تاپیک تمام مباحث مربوط به ویندوز Vista بحث و گفتگو می گردد

با تشکر از همراهی شما عزیزان

Kolang
19-11-2006, 23:05
سلام.
من همیشه پایه اینطور بحث ها بوده و هستم .
هر سئوالی اشتین بپرسین !
برادر فلی 90% برنامه روش نصب میشن و درایور ها هم واسه من هیچ مشکلی نبود و تمام قطعات رو شناسایی کرد.
مرسی

90% زیاده یکمی ;)
من خودم با درایور کارت گرافیکم مشکل دارم
ویندوز فقط تونسته بود تشخیص بده که کارتم 9200 اه (ATI) اما کامل نصب نشده بود
اومدم درایورش رو نصب کردم (با پیغام خطا ولی به زور نصبش کردم)
وقتی ریست کردم بالا که اومد دیدم وضعیت سیستم ترکیده. خیلی کند شده بود و صفحه ها رو با مکس باز میکرد. مجبور شدم unistal اش کنم. اما الان دیگه حتی نمی تونه تشخیص بده که کارتم چیه. داریورش هم توی لیست کارت های موجود نیست.
از این نظر یکمی خند داره. 7 گیگ ویندوز نصب شده اما حتی کارت صدای معروفی همچون realtak که روی خیلی از مادربوردا هست رو باید روش نصب کنی! در زمینه نصب درایور ها که ضعیف عمل کرده :sad:

Kolang
20-11-2006, 09:23
سلام
من یه مشکلی با ویستا دارم (البته مشکل ها که زیاده. فعلا دنبال راه حل برای اینم)
اینه که print screen کی بورد غیر قعال شده!
کس دیگه ای هم همچین مشکلی داره؟
میدونین چکارش باید بکنم؟

S0R3N4
20-11-2006, 13:54
آقا بازي ها، چي نصب ميشه؟
راستي DirectX براي چه ماهي است!!!!

Nvidia
20-11-2006, 13:55
سلام
من یه مشکلی با ویستا دارم (البته مشکل ها که زیاده. فعلا دنبال راه حل برای اینم)
اینه که print screen کی بورد غیر قعال شده!
کس دیگه ای هم همچین مشکلی داره؟
میدونین چکارش باید بکنم؟

واسه من که فعاله !
فکر هم نمیکنم این مشکل شما به ویندوز ویستا ربطی داشته باشه ! :)

Nvidia
20-11-2006, 13:56
آقا بازي ها، چي نصب ميشه؟
راستي DirectX براي چه ماهي است!!!!

بازی که من چیزی امتحان نکردم .
اما DirectX 10 روشه ;)

S0R3N4
28-11-2006, 16:51
سرعت این ویندوز و امنیت اون چه طوره!!!؟

Elfin-D
29-11-2006, 09:42
سلام
نوشته شده توسط كاپتان هادي:
------------------------------------------

دوستانی که می‌خواهند از امکان کیبورد فارسی (حرف پ و ژ همینطور نیم فاصله) در ویندوز ویستا بهره‌مند شوند همینطور تقویم هجری شمسی داشته باشند می‌توانند از این برنامه که توسط آقای آرش رضایی زاده برای ویندوز XP و2000 نوشته شده استفاده کنند.
برای اینکار اول فایل رو از حالت فشرده خارج کنید . بهتره اونرو در پوشه Program files استخراج کنید بعد رویه فایل Trylayout.exe راست کلیک کنید و از قسمت Compatibility مثل شکل گزینه سازگاری با ویندوز XP رو تیک بزنید. بعد در قسمت پایین هم انجام این برنامه رو به صورت یک ادمین تیک بزنید.
حالا اگه می‌خواهید هر وقت ویندوزتون بالا می‌یاد کیبوردتون فارسی باشه یه Shortcut ازش درست کنید بعد کپی کنید تویه پوشه Startup، با این کار هر وقت که ویندوزتون بالا بیاد این برنامه اجرا خواهد شد و کیبورد فارسی خواهید داشت. البته بگم نصب سایر امکانات فارسی ویندوز دیگه کار این برنامه نیست.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
مخلصيم

sh-a
29-11-2006, 21:08
سلام

من روی سیستمم یه ویندوز اکس پی و سرور 2003 نصب هست میخوام بدونم با نصب ویندوز ویستا آیا منوی انتخاب سیستم عامل اضافه میشه یا باید یکی از اینارو پاک کنم جاش ویستا رو نصب کنم

ممنون

ebinem173
29-11-2006, 22:39
سلام

من روی سیستمم یه ویندوز اکس پی و سرور 2003 نصب هست میخوام بدونم با نصب ویندوز ویستا آیا منوی انتخاب سیستم عامل اضافه میشه یا باید یکی از اینارو پاک کنم جاش ویستا رو نصب کنم

ممنون
بله یه منوی دیگه اضافه میشه
دوستان کسی میدونه بازیهایی که باید توی داکیومنت فولدر بسازن رو چطوری باید نصب کرد؟
اگر کسی برنامه ای میشناسه که برای این ویندوز ساحته شده باشه معرفی کنه

Kolang
30-11-2006, 10:08
سلام

ممنون

اگه منظورت اینه که توی یه درایو هم مثلا ویندوز xp داشته باشی و هم ویستا... نه امکانش نیست. اگه روی درایوی که ویندوز روش نصبه بخوای ویستا نصب کنب ویندوز قبلی میترکه. اما اگه روی درایو های مختلف باشه اشکالی نداره

ali744
30-11-2006, 10:30
سلام دوستان - بالاخره ديروز براي اولين بار windows vista را روي دستگاه ريختم (در كنار WinXP) - فروشنده با اطمينان گفت اين نسخه Final هستش (Built 6000) اما انگار هنوز اين هم نسخه RTM يا Ready to Manufacture نيست هر چند كه جايي خواندم نسخه نهايي چند روز ديگر آماده مي شه و ورژن آن نسبت به اين نسخه به صورت مثلا 6000.11 عوض ميشه . دوستان اطلاعي در اين مورد دارن؟
2- من معمولا در XP مي خواستم يكي از ويندوز ها را پاك كنم پارتيشن اونرو format ميكردم بعددر فايل Boot.ini خط مربوط به آن ويندوز را delete ميكردم ولي در vista همانطور كه مي دانيد اول system commander مربوط به خودش اجرا ميشه، آيا يك راه مطمئن براي پاك كردن vista بدون مشكل دار شدن XP و system commander آن سراغ داريد (من روي PC دو تا XP و يك Vista دارم ). مرسي

MaFia
30-11-2006, 10:31
اگر کسی برنامه ای میشناسه که برای این ویندوز ساحته شده باشه معرفی کنه

Yamicsoft.Vista.Manager.v1

منبع : بلك مايس

=-=-=

البته انجمن بحث هاي نرم افزاري هست ولي خب شايد هم به دور نباشه

archiver
30-11-2006, 10:42
erd commander واسه پسورد ویستا عمل میکنه؟

zahra74
30-11-2006, 15:40
سلام.

من ویندوز vista نصب کردم.

وقتی میخواهد وارد ویندوز شود جلوی administor پسورد میخواهد.وقتی بدون پسورد ok میکنی یک صفحه باز

میشود که مربوط به active ویندوز میباشد البته من در حالت safe mode برنامه Activator را نصب کردم ولی باز هم

کد میخواهد.لطفاُ مرا راهنمایی کنید

alirafaat
30-11-2006, 23:13
[QUOTE=ali74م - فروشنده با اطمينان گفت اين نسخه Final هستش (Built 6000) اما انگار هنوز اين هم نسخه RTM يا Ready to Manufacture نيست هر چند كه جايي خواندم نسخه نهايي چند روز ديگر آماده مي شه و ورژن آن نسبت به اين نسخه به صورت مثلا 6000.11 عوض ميشه . دوستان اطلاعي در اين مورد دارن؟
2- من معمولا در XP مي خواستم يكي از ويندوز ها را پاك كنم پارتيشن اونرو format ميكردم بعددر فايل Boot.ini خط مربوط به آن ويندوز را delete ميكردم ولي در vista همانطور كه مي دانيد اول system commander مربوط به خودش اجرا ميشه، آيا يك راه مطمئن براي پاك كردن vista بدون مشكل دار شدن XP و system commander آن سراغ داريد (من روي PC دو تا XP و يك Vista دارم ). مرسي[/QUOTE]

در مورد موضوع اولی با شما موافقم خبرهای غیر رسمی حاکی از اونه که بیلد نهایی با شماره 6600 !! برای فروش به بازار میاد اما نباید فرق زیادی بکنه (به خصوص در core )

در مورد دومی هم به راحتی می تونید توی ویندوز xp درایو مربوط به ویستا رو فرمت کنید
من این کار رو حداقل 5 بار در مورد بیلدهای قبلی کردم صفحه بوت اولیه بدون مشکلی از بین می رود

sh-a
02-12-2006, 02:03
سلام

من یه Dvd ویندوز ویستا رو از تکنو 2000 خریدم بعد که آوردم خونه دیدم یه سی دی توشه که کرک ویندوز توشه و یه سری مراحلی رو گفته که تاریخ بایوس مادربرد رو جلو ببرید و یکی دو تا کار دیگه تا نصب بشه مثلا زمانی که سریال میخواد چیزی وارد نکنید و این چیزها

میخواستم بدونم مگه سریالی نیست که بهش بدیم نصب بشه ؟
پس بچه هائی که از قسمت معرفی نرم افزار اون لینک ها رو دانلود کردند چطور نصب کردند ؟

اگر ممکنه یه توضیحی در مورد نحوه نصب توسط سریال معتبر رو بگین یا اگر کرک بهتر و کم دردسر تری هست

ممنون

MaFia
02-12-2006, 04:54
سلام

من یه Dvd ویندوز ویستا رو از تکنو 2000 خریدم بعد که آوردم خونه دیدم یه سی دی توشه که کرک ویندوز توشه و یه سری مراحلی رو گفته که تاریخ بایوس مادربرد رو جلو ببرید و یکی دو تا کار دیگه تا نصب بشه مثلا زمانی که سریال میخواد چیزی وارد نکنید و این چیزها

میخواستم بدونم مگه سریالی نیست که بهش بدیم نصب بشه ؟
پس بچه هائی که از قسمت معرفی نرم افزار اون لینک ها رو دانلود کردند چطور نصب کردند ؟

اگر ممکنه یه توضیحی در مورد نحوه نصب توسط سریال معتبر رو بگین یا اگر کرک بهتر و کم دردسر تری هست

ممنون
كرك درست و حسابي نيست هنوز
2 تا فايل مي ريزي
بعد با سريال RC می توني محدوديت رو بيشتر كني اينگار

دوستان بحث كرك رو لطفا در اين تاپيك ديگه مطرح نكنيد
چون تاپيك داره خودش

ebinem173
02-12-2006, 11:33
من ویستای خودمو قانونی کزدم و حتی آپدیتهای مایکروسافت رو هم از سایتش گرفتم کرک کردنش سخته و دردسر زیاد داره
اگر یه جاش اشتباه کنی باید دوباره درایوت رو فرمت کنی و از اول ویندوز بریزی

cyrus_achamenian
02-12-2006, 20:25
سلام
می دونید که این بار مایکروسافت ویندوز (ویستا) رو در نسخه های مختلفی منتشر کرده...
دو سوال...
کاملترین و بهترین نسخش کدومه؟؟؟

برای ما چه نسخه ایش مناسبه؟؟؟

sh-a
02-12-2006, 22:38
لطفا مراحل دقیق کرک کردن ویندوز ویستا رو بگین

Nvidia
02-12-2006, 22:52
سلام
می دونید که این بار مایکروسافت ویندوز (ویستا) رو در نسخه های مختلفی منتشر کرده...
دو سوال...
کاملترین و بهترین نسخش کدومه؟؟؟

برای ما چه نسخه ایش مناسبه؟؟؟

Ultimate کاملترین نسخه این ویندوز هستش ;)

ebinem173
03-12-2006, 00:29
خیلی دردسر داره تو یک فرومی یادگرفتم و به علت قوانین کپی رایت نمیتونم اینحا بگم اما اگر مدیران اجازه بدن لینکش رو بزارم تا همه یاد بگیرن

sh-a
03-12-2006, 15:22
یعنی مدیران با وجود این همه کرک و درخواست کرک اجازه نمیدند راهنمای کرک کردن رو اینجا بگذاری ؟؟

alekjoon
05-12-2006, 09:36
بابا یکی آموزش تصویریش رو بزاره
ما که هر کار کردیم نشد که نشد

Elfin-D
05-12-2006, 10:56
کرک اولیه برای ویندوز ویستا !!! ریست تایمر !!
ین فایل .BAT رو دریافت و اجرا کنید. البته باید روش کلیک راست کنید و به عنوان Administratorاین فایل رو اجرا بفرمایید واین بسیار مهم هست...

حجم فایل : کمتر از یک کیلو بایت
لینک دانلود :

پسورد : BMC
تایمر اکتیواسیون ریست میشه و به روز اول میره ...یعنی بازم 14 روز فرصت دارید برای اکتیو کردنش...و می شه هر دو هفته این کار رو تکرار کرد.حد اقل در ظاهر که اینطور به نظر میاد...

Elfin-D
05-12-2006, 10:57
اگه رو سیستم ویندوز ویستا نصب کردید و 14 روزه هست و دوست دارید برای شما کرک بشه با نصب این برنامه ویستا رو اکتیو کنید تا را حت از اون استفاده کنید .

This .exe file patches windows vista and removes the 14 day trial

Kolang
05-12-2006, 12:13
Elfin-D جان
مطمئنی که این کرک کار میکنه؟
اولا لینک که مشکل داره...
ثانیا این فایل روی rapidshare.de آپلود شده. اما نسخه نهایی ویستا که 2 هفته بیشتر نیست اومده! این 2 تا یکمی با هم تناقض نداره؟!

sh-a
06-12-2006, 00:34
من نسخه که نصب کردم 30 روزه هست چطوری باید اکتیو بشه ؟

AK1
06-12-2006, 13:51

Windows Vista Activators AIO 2006

10.21 مگابايت

Kolang
07-12-2006, 08:45

Windows Vista Activators AIO 2006

10.21 مگابايت

سلام امیر جان
میشه لطف کنی یه توضیحی در مورد این فایلی که گزاشتی بدی؟
این کرک چه مزیتی نسبت به vista final crack by raven داره؟ این که واسه ورژن فاینال ویستا همونو معرفی کرده!
اما خیلی ضایعه اگه فقط همون باشه. چون اون موقع فقط 300 کیلوبایت رو دانلود میکنیم اما الان باید 10 مگ رو بگیریم! :ohno:
اگه اشتباه میگم بگید

S0R3N4
09-12-2006, 21:52
ما نفهميديم بالاخره نسخه ي فينال اون امده بازار يا نه!!

Kolang
09-12-2006, 23:03
نسخه فاینال که چند هفتس وارد بازار شده
در اون که شکی نیست دوست من

ahesard
10-12-2006, 07:52
هنگامی که از داس میخوام نصب کنم در حالیکه همه درایو هامntfs هست هنگام نصب هیچ درایوی رو نشون نمیده از ویندوز هم که میخوام نصبش کنم
یه همچی اروری میده(البته نه دقیقا همین) مبنی بر ناتوانی در کپی کردن فایلها(در حالیکه ایمیج بدون هیچ اروری اکستراکت شد )
آیا کسی میتونه راهنمایی کنه

Kolang
10-12-2006, 08:37
هنگامی که از داس میخوام نصب کنم در حالیکه همه درایو هامntfs هست هنگام نصب هیچ درایوی رو نشون نمیده از ویندوز هم که میخوام نصبش کنم
یه همچی اروری میده(البته نه دقیقا همین) مبنی بر ناتوانی در کپی کردن فایلها(در حالیکه ایمیج بدون هیچ اروری اکستراکت شد )
آیا کسی میتونه راهنمایی کنه

با ایمیج از روی ویندوز که نمیشه نصبش کرد. واسه منم همون پیغام رو میداد.
فکر کنم تنها راه نصبش از طریق dvd خودش باشه!

ahesard
10-12-2006, 10:04
من با dvd توی داس یا ویندوز امتحان کردم علتش چیه کسی نمیدونه یعنی شماها بدون مشکل نصب کردید؟

ahesard
12-12-2006, 11:41
کسی نمیتونه کمک کنه منتظرم

S0R3N4
12-12-2006, 22:00
آقا اينترنت سكوريتي كسپرسكي و آفيس 2007 در اين ويندوز نصب ميشه؟

Elfin-D
12-12-2006, 22:10
آقا اينترنت سكوريتي كسپرسكي و آفيس 2007 در اين ويندوز نصب ميشه؟
هر دو بله!
مخلصیم

alirafaat
13-12-2006, 00:14
من با dvd توی داس یا ویندوز امتحان کردم علتش چیه کسی نمیدونه یعنی شماها بدون مشکل نصب کردید؟

من هم دقیقا همین مشکل رو داشتم یعنی با اینکه بدون ارور اکستراکت شد هنگام کپی فایلها در حدود 50 درصد ارور می داد

فکر نکنم راه حلی داشته باشه اشکال از یکی از فایلهای دانلود شده است یا باید از اول دانلود کنی یا اینکه از خیر دانلود بگذری و بخریش

Realamd
13-12-2006, 06:00
سلام دوستان من این فایل ویستا رو دنلود کردم که یک فایل ISO میباشه, خوب منم روی دی وی دی ریختم ولی موقع اجرا شدن بالا نمیاد. چیکار کنم؟ عکس پایین هم ماله فایلهای مربوط به همون فولدری میشه که من دنلود کردم.

Kolang
13-12-2006, 10:23
من هم دقیقا همین مشکل رو داشتم یعنی با اینکه بدون ارور اکستراکت شد هنگام کپی فایلها در حدود 50 درصد ارور می داد

فکر نکنم راه حلی داشته باشه اشکال از یکی از فایلهای دانلود شده است یا باید از اول دانلود کنی یا اینکه از خیر دانلود بگذری و بخریش

من وقتی با dvd نصب میکنم
اصلا اون قسمت اول که مربوط میشه به کپی کردن فایل ها ظاهر نمیشه. یعنی کمتر از چند ثانیه 100 درصد میشه و میره سراغ مرحله بعدی
شما چجوری میگی که تا 50 درصد بیشتر نمیره؟ نکنه منظورت چیزه دیگه ایه؟

Mar$hal
13-12-2006, 17:28
آقا من نسخه فینال ویندوز ویستا رو نصب کردم بعداز نصب این پغام رو میده:

Windows Vista (TM)
Build 6000
this copy of windows is not genuine

اگه ممکنه Product Key ویندوز ویستا رو نسخه فول برام بزارید

alirafaat
14-12-2006, 00:07
من وقتی با dvd نصب میکنم
اصلا اون قسمت اول که مربوط میشه به کپی کردن فایل ها ظاهر نمیشه. یعنی کمتر از چند ثانیه 100 درصد میشه و میره سراغ مرحله بعدی
شما چجوری میگی که تا 50 درصد بیشتر نمیره؟ نکنه منظورت چیزه دیگه ایه؟

نه دقیقا منظورم همون بود
تا به این 50 درصد هم برسه حدود 20- 30 ثانیه طول می کشه (البته سیستم من هم ضعیف نیست )

chista
14-12-2006, 09:26
دورود به دوستان گلم
چند تا سوال
1.این ویندوز وقتی روی هارد نصب میشه چند گیگ جا میگیره؟وکاملترین نسخه کدوم یکی هست؟
2. من شنیدم که نسخه فاینال هنوز وارد بازار نشده شما اطمینان دارید که فاینالش اومده؟
:blush:

Jalal
14-12-2006, 10:32
با سلام

2 تا سوال

توی ویندوز ویستا فتوشاپ 8 اجرا نمیشه بعد 9 هم که اجرا میشه آخرش خطا میده

یه کرک درست حسابی ندارین کار کنه

این دوتا که تو پست اول بود که من نتونستم بگیرم البته سی دی شو دارم اجر انمیشه

با تشکر

S0R3N4
14-12-2006, 12:56
آقا اسم اين ويندوز مگه Vista نيست؟!!!
پس چرا دهنه خيلي ها Longhorn افتاده؟!!!

AK1
14-12-2006, 13:09
آقا اسم اين ويندوز مگه Vista نيست؟!!!
پس چرا دهنه خيلي ها Longhorn افتاده؟!!!

لاگهورن اسم رمز پروژه ويستا بود كه مدتها به همون نام ازش حرف مي زد ماكروسافت ولي بعدا به ويستا تغيير نام دادن ولي يك عده اي هنوز لاگهورن مي گن
تقصير ماكرسافته هميشه از اين كارا مي كنه يادهمه اكس پي هم دو اسمه بود
:tongue:

Kolang
14-12-2006, 18:11
دورود به دوستان گلم
چند تا سوال
1.این ویندوز وقتی روی هارد نصب میشه چند گیگ جا میگیره؟وکاملترین نسخه کدوم یکی هست؟
2. من شنیدم که نسخه فاینال هنوز وارد بازار نشده شما اطمینان دارید که فاینالش اومده؟

سلام
1- حدود 7 گیگ، نسخه ultimate
2- بابا اومده. به خدا اومده. به پیر به پیغمبر اومده ;)

Kolang
14-12-2006, 18:13
با سلام

2 تا سوال

توی ویندوز ویستا فتوشاپ 8 اجرا نمیشه بعد 9 هم که اجرا میشه آخرش خطا میده

یه کرک درست حسابی ندارین کار کنه

این دوتا که تو پست اول بود که من نتونستم بگیرم البته سی دی شو دارم اجر انمیشه

با تشکر

من با فتوشاپ 9 که مشکلی نداشتم. البته یه نکته ای داره
برای بار اول باید روی روی icon برنامه راست کلیک کنی و run az administrator رو بزنی.

darkside
16-12-2006, 00:55
آقا من فکر نکنم این ویندوز نهایی باشه چون مایکروسافت گفته بود کنار Internet explorer یک + یعنی7 + میزنه که تو این نبود؟؟
بعد می گفتن format های مختلف واسه ویستا معنا نداره و همه رو یکجور می بینه هم نبود؟

Kolang
16-12-2006, 10:03
اینترنت اکسپلوره 7 دیگه!
بابا کف دست مو نداره. چه گیری دادین شماها! من که مطمئنم دارم از نسخه نهایی استفاده میکنم!

cyrus_achamenian
16-12-2006, 14:50
سلام
می خواستم بدونم اونجور که ادعا می کردن " نصب در 15 دقیقه " حقیقت داره یا نه؟؟؟

ممنون

Kolang
16-12-2006, 20:09
سلام
می خواستم بدونم اونجور که ادعا می کردن " نصب در 15 دقیقه " حقیقت داره یا نه؟؟؟

ممنون

نه
واسه من 25 دقیقه است. فکر هم نکنم کمتر از 20 بشه!

Nvidia
16-12-2006, 20:27
واسه من 17 18 دقیقه

shahriar9876
17-12-2006, 15:21
asatid bebakhshid man engilish type mikonam.man ye moshkeli dasham onam in ke modem o windows shenakhte vali man nemitonam dial konam yani boghe azad o ... nemiadva nemitonam vasl sham age mishe komakam konin mamnon.bazam mazerat

شیدا
18-12-2006, 18:38
فعلا این ویندوز خوب جواب نمیده
اکثر کسانی که وستا نصب میکنند بعد از یک هفته پاکش میکنند
با توجه به آزمایشی بودن وستا هنوز درایورهارو خوب نمیشناسه
و حداقل زمان نصبشم فکر کنم 20 تا 30 دقیقه باشه.

ali_a_de2000
18-12-2006, 20:14
دوستم نمونه ی آزمایشی ویندوز ویستا رو داشت که می گفت جالب نیست.

Kolang
18-12-2006, 22:42
فعلا این ویندوز خوب جواب نمیده
اکثر کسانی که وستا نصب میکنند بعد از یک هفته پاکش میکنند
با توجه به آزمایشی بودن وستا هنوز درایورهارو خوب نمیشناسه
و حداقل زمان نصبشم فکر کنم 20 تا 30 دقیقه باشه.

نه اصلا اینطور نیست
اولا که نسخه آزمایشی نیست. بابا دیگه این که نسخه نهاییش اومده رو هیچ کس نمیتونه انکار کنه
منم این چند هفته رو همش دارم با ویستا کار میکنم. و به جز کار مربوط به پروژم بقیه کارام رو با ویستا انجام میدم...
اما در مورد این که با نصب درایورها مشکل داره موافقم.که اونم خیلی مشکلی نداره. واسه من کارت گرافیک و مودم رو شناخت اما صدا رو...

mehdicracker
18-12-2006, 23:18
سلام
می گم چه جوریه که ماکروسافت می گه نسخه های اصلی 30 ژانویه می یاد بعد شما می گویید
که این نسخه اصلی است
این نسخه برای شرکت ها اومده و نسخه های دیگه قراره حدود 41 روز دیگه بیاد
منظورم ultimate ,home basic
و ... است

***Spring***
18-12-2006, 23:59
سلام
می گم چه جوریه که ماکروسافت می گه نسخه های اصلی 30 ژانویه می یاد بعد شما می گویید
که این نسخه اصلی است
و ... است

تایید میشه...چون خود مایکروسافت بارها اعلام کرده که نسخه اصلی و نهایی رو آخر ژانویه (30 ژانویه) پخش میشه...راستی قرار بود با ویستا یه سیستم فایل جدید هم بیاد ،کسی از اون خبر نداره؟

alirafaat
19-12-2006, 00:06
سلام

همانطور که دوستمون گفتند این نسخه فیناله اما ممکنه بیلد نهایی نباشه یعنی ممکنه نسخه ای که ژانویه ارائه می شه بیلد بالاتری باشه اما فرق چندانی با این نسخه نخواهد کرد و تغییراتی که باید اعمال شود شده است
مثل ویندوز XP sp2 که دو یا سه بیلد داره یا مثل همین سیستم مکانیک که نسخه فینال 7 تا حالا 3 بیلد داره

تکمله :
همونطور که می دونید این ورژنی که ما داریم پسوند rtm داره به معنی رلیز برای تولید کننده ها(سخت افزاری و نرم افزاری ) با اینکار مایکروسافت می خواد هنگامی که ویستا به دست مصرف کننده می رسه از نظر سخت افزاره و نرم افزار مصرف کننده مشکلی نداشته باشه(مشکلی که ما حالا داریم ) این مدتیه که تولید کنندگان محصولاتشون رو با ویستا هماهنگ کنند

بنابر این مبینید که اگه اون بیلد(ژانویه )با این بیلد (6000) تفاوت داشته باشه این کار بی معنیه و تمام تولید کنندگان سرکارند!!!

در مورد اون نرم افزارهای هم که نمی شناسه متاسفانه در این مورد مشکل مصرف کننده یا بهتر بگم تولید کننده اون سخت افزار هست که باید خودش یه درایور برا ویستا بزنه

برا همینه که می گن موقع خرید سخت افزار دقت کنید ایا امادگی برا ویستا داره یا نه(ابتدایی-متوسط- عالی) و یا اینکه از کمپانی معتبری باشه که بخش ساپورت خوبی داشته باشه

م

Kolang
19-12-2006, 00:17
سلام
که این نسخه اصلی است
و ... است

همونطور که علی جان هم گفتن این نسخه نهاییه
یعنی شما میگی مایکروسافت نسخه در پیتش رو به شرکت ها فروخته؟ بیخیال بابا. هر چی باشه شرکت ها مهمتر از یوزرهای معمولی هستند.
این نسخه نهایی هم ultimate هم home basic و ... رو داره
برین بگیرید و حالشو ببرین;)

Jalal
19-12-2006, 10:30
من ویندوز ویستا نسخه Ultimate رو نصب کردم همه چیزش خوبه حتی تو کرل هم میتونم فارسی تایپ کنم ولی فتو شاپ رو اصلا اجرا نمیکنه البته نسخه me اونو که تایپ فارسی هم داره چند روزی بود که نسخه انگلیسی اونو نصب کردم خوب کار میکرد ولی اونم دیگه بالا نمی یاد.
کسی نیست که امتحانش کرده باشه یا نسخه ای که بشه باهاش کار کرد.

با تشکر از همه بچه ها

arashe
20-12-2006, 04:46
دوستان راهنمایی کنید ...

موقعی که فتوشاپ ME رو اجرا میکنم تو ویستا همچین پیغامی رو میده :

No Valid interface lanquage is present

مشکل از کجاس ؟؟؟

Mehran NZ
20-12-2006, 07:24
دوستان این درسته که نمیشه توش درایو مجازی نصب کرد؟ اگه اینجوری باشه واقعا افتضاحه

ebinem173
20-12-2006, 10:19
آقا یکی یه اینترنت سکیوریتی که حتما فایروال داشته باشه و بصورت درست و حسابی هم آپدیت بشه واسه این ویندوز بزاره که خیلی مهمه

Kolang
20-12-2006, 11:41
دوستان این درسته که نمیشه توش درایو مجازی نصب کرد؟ اگه اینجوری باشه واقعا افتضاحه

چرا عزیز نصب میشه. daemon 4.08 بدون هیچ مشکلی روی ویستا نصب میشه.

Kolang
20-12-2006, 11:47
آقا یکی یه اینترنت سکیوریتی که حتما فایروال داشته باشه و بصورت درست و حسابی هم آپدیت بشه واسه این ویندوز بزاره که خیلی مهمه

kaspersky 6.0.2 روی ویستا نصب میشه
البته مثل اینکه همون ورژن 6.0.1.4 هم نصب میشه! اما من که امتحان نکردم فعلا. ولی 6.0.2 رو مطمئنم.

taghi_ramzi
21-12-2006, 10:30
دلیل کار نکردن یه سری از درایورها روی ویستا چیه ؟
درایور مادربورد منو اصلا نمیشناسه روی ستاپش که کلیک میکنم این ارور رو میده
*.exe is not a valid win32 application

البته رو یولتیمات اینجوریه روی بیزنس کامل نصب میشه ...

mehdi_vsgh
21-12-2006, 21:34
خوب از نمایندگیش تو ایران بپرس شاید درایور آپدیت شدش را بهت بدن؟؟؟

Kolang
22-12-2006, 00:38
دلیل کار نکردن یه سری از درایورها روی ویستا چیه ؟
درایور مادربورد منو اصلا نمیشناسه روی ستاپش که کلیک میکنم این ارور رو میده
*.exe is not a valid win32 application

البته رو یولتیمات اینجوریه روی بیزنس کامل نصب میشه ...

اینو امتحان کن. شاید مشکلت حل شه
روی فایل setup راست کلیک کن. وارد properties شو و از تب compatibility
Run this program in compatibilty mode for windows Xp SPK2 رو انتخاب کن
حالا ببین میتونی نصب کنی؟!
البته این روش بعید میدونم واسه درایور ها جواب بده. اما یه امتحانی بکن و نتیجش رو هم بگو ببینیم چی شد;)

alirafaat
22-12-2006, 01:29
سلام

کمپانی مایکروسافت اخیرآ صفحات سایت خود مربوط به حداقل امکانات یک کامپیوتر جهت اجرای ویندوز ویستا را بروز رسانی نمود.

طبق آخرین مطلب نوشته شده، یک سیستم کامپیوتری برای آنکه قادر باشد سیستم عامل جدید مایکروسافت -ویندوز ویستا- را اجرا نماید حداقل نیازمند داشتن، یک پردازنده (CPU) با سرعت 800 مگاهرتز، 512 مگابایت حافظه (Ram)، یک کارت گرافیک با قابلیت پشتیبانی از DirectX 9 و حداقل وضوح تصویر 600*800، یک CD-Rom و یک هارد دیسک با ظرفیت 15 گیگابایت می باشد. البته این نکته را نیز باید مد نظر داشت که سیستمی با حداقل امکانات ذکر شده نمی تواند برخی مشخصات ویندوز ویستا را مانند قابلیت گرافیکی Aero فعال کند.

در صورتیکه یک سیستم کامپیوتری بخواهد "کاملآ مجهز برای ویستا" باشد مشخصات این سیستم باید اینگونه باشد، یک پردازنده 1 گیگاهرتزی، 1 گیگابایت حافظه، کارت گرافیک با قابلیت پشتیبانی از DirectX 9 و برخوردار از درایور WDDM با مقدار 128 مگابایت حافظه و پشتیبانی از فناوری Pixel Shader 2.0، یک دستگاه DVD-Rom، کارت صدا، دسترسی به شبکه اینترنت، 40 گیگابایت هارد دیسک بگونه ای که 15 گیگابایت آن خالی باشد.

با گسترش ویندوز ویستا باید دید آیا این سیستم عامل توانایی نصب و اجرا بر روی سیستم هایی با مشخصات کمتر از موارد ذکر شده را نیز دارا است یا خیر.

منبع خبر: WinBeta.Net (نقل از Daily Tech)

arash_vbasic
22-12-2006, 04:30
حداقل سیستم مورد نیاز ویستا چیه ؟
و آخرین ورژن ویستا چیست ؟
ممنون

bahar64
22-12-2006, 08:58
با سلام
من ویندوز ویستا نسخه بتا build 5112 را از روی 2 تا سی دی نصب کردم الان بعد از نصب key می خواهد
من در سیف مود تمام 3 روش اکتیو کردن را انجام دادم ولی باز بعد از گرفتن پسورد key می خواهد و من وقتی این key داخل cd را می زنم این ارور را می دهد 80072ee7 (من dvdrom ندارم به خاطر این سی دی گرفتم )
لطفا اگر روشی هست به من هم بگویید.

Kolang
22-12-2006, 15:03
با سلام
من ویندوز ویستا نسخه بتا build 5112 را از روی 2 تا سی دی نصب کردم الان بعد از نصب key می خواهد
من در سیف مود تمام 3 روش اکتیو کردن را انجام دادم ولی باز بعد از گرفتن پسورد key می خواهد و من وقتی این key داخل cd را می زنم این ارور را می دهد 80072ee7 (من dvdrom ندارم به خاطر این سی دی گرفتم )
لطفا اگر روشی هست به من هم بگویید.

سلام
ببینم. شماره سریال داخل سی دی اینه؟
TCP8W-T8PQJ-WWRRH-QH76C-99FBW
شما بعد از وارد کردن شماره سریال با پیغام خطا مواجه میشین؟
یعنی به محض اینکه next رو میزنین؟ یا اینکه شماره سریال رو میگیره و برای اکتیو کردن مشکل داره؟
در ضمن
توصیه میکنم از نسخه بتا استفاده نکنین. الان که دیگه ورژن ultimate اش هم اومده. همین نسخه نهایی رو نصب کنید

Kolang
22-12-2006, 15:04
حداقل سیستم مورد نیاز ویستا چیه ؟
و آخرین ورژن ویستا چیست ؟
ممنون

جواب سوال اول شما که در پست بالای پست خودتون هست!
آخرین نسخه هم ultimate هستش (6000)

taghi_ramzi
22-12-2006, 16:39
مرسی امتحان میکنم
برای رجیسترش غیر از اون کرک راون کرک یا سریال دیگه ای هست ؟
من یه سریال براش گرفتم قبول میکنه ولی میگه مال این نسخه (یولتیمات) نیستش
باید دوباره نصب کنی و نسخه مناسب انتخاب کنی .

Kolang
22-12-2006, 18:36
مرسی امتحان میکنم
برای رجیسترش غیر از اون کرک راون کرک یا سریال دیگه ای هست ؟
من یه سریال براش گرفتم قبول میکنه ولی میگه مال این نسخه (یولتیمات) نیستش
باید دوباره نصب کنی و نسخه مناسب انتخاب کنی .

فعلا که همون یکیه. در ضمن اون کرکه رجیسترش نمیکنه. فکر کنم تایمر رو صفر کنه.
کجا این پیغام رو میده؟ موقع نصب؟!!!! یا وقتی میخوای با raven رجیسترش کنی؟
سریالت چیه؟

taghi_ramzi
22-12-2006, 21:06
بدون هیچگونه عمل اضافی ! حتی موقع نصب هم این سریالو قبول میکنه !!!
بعد از نصب پیغام 30 روزه بودنو میده
دوباره که وارد میکنی میگه مال این نسخه نیست
فعلا وقت نکردم روی نسخه های دیگه امتحان کنم فقط روی یولتیمات و بیزنس امتحان کردم

اینم سریال :
Yfkbb-pqjjv-g996g-vwgxy-2v3x8

Kolang
22-12-2006, 21:37
بدون هیچگونه عمل اضافی ! حتی موقع نصب هم این سریالو قبول میکنه !!!
بعد از نصب پیغام 30 روزه بودنو میده
دوباره که وارد میکنی میگه مال این نسخه نیست
فعلا وقت نکردم روی نسخه های دیگه امتحان کنم فقط روی یولتیمات و بیزنس امتحان کردم

اینم سریال :
Yfkbb-pqjjv-g996g-vwgxy-2v3x8

بزار ببینم! نکنه میخواستی با اون شماره سریال اکتیو کنی ویندوزتو؟
وقتی اون پیغامه اکتیو کردنه میاد باید ask me later رو بزنیا. فعلا هیچ کرکی پیدا نشده که بشه باهاش وییسا ultimate رو اکتیو کرد.;)

bahar64
23-12-2006, 06:49
سلام
بله جناب kolang این بود سریالش TCP8W-T8PQJ-WWRRH-QH76C-99FBW اینو که می زنم همون ارور را میده
در ضمن دوباره از نو ویستا را نصب کردم. والانم سریال ای که تقی رمزی گذاشته بود را امتحان کردم یک ارور دیگه داد

اگه راه حلی داره بگید چون من ظاهر این ویستا را هم تا حا لا ندیدم و می خواستم ببینم pc من را میشناسه درایور هاش نصب میشن و...

و یه چیز دیگه شما همتون از روی دی وی دی نصب کردین هیچ کس مثل من از روی سیدی نصب نکرده

در ضمن این سی دی من محصول همین *********** هست.

Jalal
23-12-2006, 14:39
آقا کسی نفهمید قضیه این فتوشاپ چیه که رو ویستا اجرا نمیشه

peyvandxp
23-12-2006, 18:14
اقااااااااااااااا من الان در حال دانلود کردن ویندوز ویستا هستمو با یکی از دوستان که میحرفیدم ایشون گفتند که ویندوز ویستا هنوز برای Personal Computer ساخته نشدو و ماه مای 2007 میاد بیرون و گفتند که اگه من رو کامپیوترم نصب کنم کامپیوترم به گند کشیده میشه.. اما این ویندوزی رو که من دارم دانلود میکنم Windows Vista Final + Crack هست هالا نمیدونم من چیکار کنم.. من رو به شک انداخته..:worried: البته قبلان من اون Beta رو رو کامپیتورم نصب کردم و هیچ مشکلیم نداشت..
شما چی میگید :question:

taghi_ramzi
23-12-2006, 22:57
بزار ببینم! نکنه میخواستی با اون شماره سریال اکتیو کنی ویندوزتو؟
وقتی اون پیغامه اکتیو کردنه میاد باید ask me later رو بزنیا. فعلا هیچ کرکی پیدا نشده که بشه باهاش وییسا ultimate رو اکتیو کرد.;)

نه حاجی من نمیخواستم با این اکتیو کنم (هیچ اصراری نداشتم !!!) ولی وقتی خودش قبول میکنه و میگه درسته ولی مال این نسخه نیست خب آدم شک میکنه !!!
نسخه ای که من خریدم از سایت دنلود دات کام خودش کرک داره + فیلم نصب و کرک منتها من اصلا خوشم نمیاد تو کار کامپیوتر هیچچی رو هیچ کس بهم یاد بده و من از روش کپی کنم !
به همین خاطر اول خودم گشتم تا اگه به نتیجه نرسیدم از کرک موجود استفاده کنم
اونم که نه وقت کردم نه اونقدر با ویستا حال کردم که خودمو بکشم و برم دنبال اون کرک (...) راون
فعلا منتظر میمونم مطمئنا تا چند وقت دیگه یه کرک هلو واسش میاد بیرون ....

taghi_ramzi
23-12-2006, 23:00
آقا کسی نفهمید قضیه این فتوشاپ چیه که رو ویستا اجرا نمیشه

در ضمن خوب شد یادم افتاد
یکی از دوستام همچین مشکلی با فتوشاپ ME داره فعلا راهی پیدا نکرده
به قول معروف گشتم نبود نگرد نیست !

Doncorleone
24-12-2006, 22:28
سلام دوستان
اولا خواستم بگم که من بالاخره فوتوشاپ CS2 رو نصب کردم.. منتهی خیلی کار برد... من از نسخه King نصب کردم.. همون اول کار روی گزینه setup کلیک سمت راست کنید بعد تو Properties برین و گزینه administrator رو تیک کنین و یه وقت گزینه run at xp رو تیک نکنین...
اما من یه مشکل دارم که نتونستن مودمم رو رو نسخه 64 بیت نصب کنم.. هر کاری کردم گفت که باید درایور مخصوص 64 بیت باشه.. اگه دوستان راهنمائی کنن ممنون میشم.. اصلا دوستان 64 بیت نصب کردن یا 32؟
ارزششو داره دوباره 64 بریزم و باهاش ور برم؟

taghi_ramzi
25-12-2006, 15:53
مگه ویستا نسخه 64 بیت هم داره ؟
از کجا میشه پیداش کرد ؟

rassool
25-12-2006, 19:26
سلام
من درویندوز خیلی مشکل دارم1.سیدیها اوتوران نمیشن
2.هیچ برنامه ای روی اون نصب نمیشه (95%برنامه ها)
3.تویcdنصبش نوشته بود که باید بری تویc:windows/system32/winlogonتغیراتی روانجام بدیوبعد دو ستاپوازروی cdنصب کنی که متسفانه نصب نمیشه
4.فکرکنم ویندوزم بعداز3روزبالا نیادولی هنوز که3روزنشده

amirpers
26-12-2006, 16:46
من هم رفتم و یه نسخه از ویندوز ویستا رو تهیه کردم . (مال آبی کامپیوتر) هنوز نصبش نکردم چون وقت ندارم اما چه مصیبتیه نصب کردنش . اول تاریخ رو ببریم جلو بعد کارهای دیگه بکنیم ...
چه دردسری داره .

taghi_ramzi
27-12-2006, 16:55
برادران شما مطمئن هستید که در مورد ویندوز ویستا صحبت میکنید ؟

HELLBOY_HP
27-12-2006, 17:54
من یه نسخه از ویستا رو دارم ولی sound card روش نصب نمیشه چرا؟

Elfin-D
27-12-2006, 21:59
ویستا تنها 90 % از سحت افزارهای موجود رو میشناسه.
ممکنه ساند کارت شما جزو قطعات نا شناس باشه
مخلصیم

taghi_ramzi
28-12-2006, 11:00
من دیروز و پریروز دقیقا 48 ساعت از ویستا استفاده کردم و بلافاصله پاکش کردم
شاید واسه نظر دادن زود باشه ولی با قضایایی که شنیده میشه مثل پیدا شدن 5 تا حفره امنیتی در همین مدت کوتاه
فکر میکنم مایکروسافت با این ویندوزش شکست سختی میخوره
که تو تاریخ موندگار میشه
برنامه رو 10 بار روش کلیک میکنی اجرا نمیشه پیغام استاپ وورکینگ میده
دفعه یازدهم کلیک میکنی اجرا میشه !!!
یا یه برنامه کیژن ساده که پنجاه کیلو بایت هم نمیشه رو نمیتونه اجرا کنه و عاجزه
ظاهرا بیل گیتس اینا بیشتر به جینگیلی مستون های ویندوز توجه داشتن تا تقویت هسته !
اونایی که تغییر 98 به XP رو دیدن یادشونه که به ندرت برنامه ای پیدا میشد که روی یکی از این دو تا اجرا بشه
تک و توک برنامه هایی مثل Bleem - otto katalog و ... که اگه درصد گیری بشه تقریبا 1 درصد هم نمیشد
ولی این قضیه بین اکس پی و ویستا 50 - 50 هستش
یعنی برنامه تحت اکس پی شما تا پنجاه درصد (حتی کمتر) شانس ران شدن توسط ویستا رو داره

برادر بالایی که کارت صوتیت نصب نمیشه یه مدتی بشین و همینطور مرتب برنامه شو اجرا کن یه بار شانست میزنه
واجرا میشه

ویستا ویندوز یا شانس و یا اقباله !!!

khatat
28-12-2006, 15:03
با سلام
آقا اون مشکل قبلیم حل شد ولی یه چند تا سوال من شنیده بودم تو ویستا وقتی می خوای بین پنجره ها سویچ کنی یه تصویری ازشون می بینی و یا وقتی یه پنجره رو می نی مایز می کنی و وقتی ماوس رو روش می بری یه تصویری از اون برنامه بهت می ده ولی مال من این جوری نیست و مثل xp هسته
و یه چیز دیگه این هر وقت می خواد یه کاری بکنه مثلا یه برنامه رو اجرا کنه یه سوال ازت می پرسه که می خوای ادامه بدی یا نه خیلی اعصاب آدم رو خورد می کنه می شه بگین چه جوری غیر فعالش کنم؟
ممنون

pesar_tanha
29-12-2006, 00:14
سلام دوستان من ويندوز ويستا رو نصب كردم هيچ مشكلي نداره سرعتشم خوبه بد نيست ولي فقط 2 تا مشكل دارم باهاش
1 مودم منو نميشناسه مودم من زولتريكس هستش از اين مودم هاي سه چيپ نيست از اين 15000 توماني هاس
و مشكل دوم من اينه كه كارت كپچر منو نميشناسه مدل كپچر من پانيكل 500 آي
راستي اينو هم بايد بگم كه با سي دي ويندوز سرچ كردم ولي اين دوتا قطعه رو نميشناسه چيكار كنم
حالا اگه ميشه يه مودم ديگه بمن معرفي منيد كه ويستا بشناسه ممنون

Kolang
29-12-2006, 00:50
با سلام
آقا اون مشکل قبلیم حل شد ولی یه چند تا سوال من شنیده بودم تو ویستا وقتی می خوای بین پنجره ها سویچ کنی یه تصویری ازشون می بینی و یا وقتی یه پنجره رو می نی مایز می کنی و وقتی ماوس رو روش می بری یه تصویری از اون برنامه بهت می ده ولی مال من این جوری نیست و مثل xp هسته
و یه چیز دیگه این هر وقت می خواد یه کاری بکنه مثلا یه برنامه رو اجرا کنه یه سوال ازت می پرسه که می خوای ادامه بدی یا نه خیلی اعصاب آدم رو خورد می کنه می شه بگین چه جوری غیر فعالش کنم؟
ممنون

Kolang
29-12-2006, 00:52
من دیروز و پریروز دقیقا 48 ساعت از ویستا استفاده کردم و بلافاصله پاکش کردم
شاید واسه نظر دادن زود باشه ولی با قضایایی که شنیده میشه مثل پیدا شدن 5 تا حفره امنیتی در همین مدت کوتاه
فکر میکنم مایکروسافت با این ویندوزش شکست سختی میخوره
که تو تاریخ موندگار میشه
برنامه رو 10 بار روش کلیک میکنی اجرا نمیشه پیغام استاپ وورکینگ میده
دفعه یازدهم کلیک میکنی اجرا میشه !!!
یا یه برنامه کیژن ساده که پنجاه کیلو بایت هم نمیشه رو نمیتونه اجرا کنه و عاجزه
ظاهرا بیل گیتس اینا بیشتر به جینگیلی مستون های ویندوز توجه داشتن تا تقویت هسته !
اونایی که تغییر 98 به XP رو دیدن یادشونه که به ندرت برنامه ای پیدا میشد که روی یکی از این دو تا اجرا بشه
تک و توک برنامه هایی مثل Bleem - otto katalog و ... که اگه درصد گیری بشه تقریبا 1 درصد هم نمیشد
ولی این قضیه بین اکس پی و ویستا 50 - 50 هستش
یعنی برنامه تحت اکس پی شما تا پنجاه درصد (حتی کمتر) شانس ران شدن توسط ویستا رو داره

برادر بالایی که کارت صوتیت نصب نمیشه یه مدتی بشین و همینطور مرتب برنامه شو اجرا کن یه بار شانست میزنه
واجرا میشه

ویستا ویندوز یا شانس و یا اقباله !!!

%50 یکمی بی انصافیه. برای من حدود 80% بوده. اما بازم آمار پایینیه. البته الان دیگه هیچ مشکلی ندارم. برنامه هایی مثل nero یا deamon نسخه های جدیدشون روی ویستا نصب میشن. الان هر چی میخوام روی ویندوزم دارم

Kolang
29-12-2006, 00:55
سلام دوستان من ويندوز ويستا رو نصب كردم هيچ مشكلي نداره سرعتشم خوبه بد نيست ولي فقط 2 تا مشكل دارم باهاش
1 مودم منو نميشناسه مودم من زولتريكس هستش از اين مودم هاي سه چيپ نيست از اين 15000 توماني هاس
راستي اينو هم بايد بگم كه با سي دي ويندوز سرچ كردم ولي اين دوتا قطعه رو نميشناسه چيكار كنم

شما مگه سی دی درایور مودم یا کارت کپچرت رو نداری؟
اونا رو امتحان کردی؟!!
در ضمن. اگه ویندوزت رو رجیستر کنی، به احتمال زیاد میتونی درایور کارتت رو از اینترنت دانلود کنی

Kolang
29-12-2006, 00:58

منم تنها قطعه ای که خود ویستا نتونسته بود نصبش کنه کارت صدام بود (AC97)
با درایور مادر بوردم به راحتی نصب شد. اما الان دیدم که خود مایکروسافت هم درایور جدیدش رو گزاشته بود. اما حجمش 7.5 مگ بود:ohno:

pesar_tanha
29-12-2006, 03:07
شما مگه سی دی درایور مودم یا کارت کپچرت رو نداری؟
اونا رو امتحان کردی؟!!
در ضمن. اگه ویندوزت رو رجیستر کنی، به احتمال زیاد میتونی درایور کارتت رو از اینترنت دانلود کنی

سلام عزيز خوبي
درايو مودم كه تو xp , vista نصب نميشه فقط براي 98 و me هستش و درايو كپچر نصب ميشه خود كژچر نميشناسه
و وقتي تو ديواس منيجر بري ميبيني كه چند تا كذينه نصب نشده علامت سوال داره

Jalal
29-12-2006, 21:11
آقا این کرک ویستا نسخه ulimate رو ندارید یه چیز حسابی اون اولیه که جالب نیست

Kolang
29-12-2006, 23:01
آموزش اکتیو کردن ویستا Ultimate

dr-ali
30-12-2006, 21:15
اول بگم که حرفم سر کرک بودن یا نبودن و نصب ویستا روی یک هارد تکی نیست (چون خودم بدون مشکل نصبش کردم) ولی وقتی صحبت سر raid میشه قضیه فرق میکنه...
من برای اطمینان بیشتر دو تا dvd ویندوز ویستا از دو شرکت مختلف گرفتم که هر دو rtm هستند و نسخه نهایی [Frown] ...
آخرین درایور raid ام رو از سایت اینتل گرفتم و در فلاپی ریختم... بعد از بوت شدن دی وی دی و ریخته شدن ویندوز ویستا و ریست شدن سیستم تمامی آرایه raid ام از بین رفت یعنی چند صد گیگا اطلاعات دود شد رفت هو [Sad] ا (این در حالیه که مدتها بود ویندوز اکس پی بخوبی روش کار میکرد و هیچ مشکلی نداشته:hug [Smile]
دوباره raid رو ساختم و یه dvd ویندوز ویستا از یک شرکت دیگه رو امتحان کردم ولی باز هم اون مشکل پیش اومد ! [Frown] دفعه بعد از داخل ویندوز ایکس پی نصبش کردم و باز هم همونطوری شد...
رفتم تو انجمنهای خارجی و فروم خود مایکروسافت و دیدم ای داد بیداد خیلی های دیگه هم این مشکل رو دارن(حتی با ورژن های بتای قبلی ویستا)

بنظر میاد ویستا بیشتر با ICH8R و ICH7R و raid های اینتل موجود در چیپستهای 965 مشکل داره...
من 4 هارد مکستور sata2 رو بصورت raid 0 ساختم و هیچ مشکلی هم در ویندوز اکس پی با هاش نداشتم...مادربردم هم 965p-dq6 از گیگابایت هست و چیپست 965 اینتل رو داره...
بنظر شما آیا این مشکل با آمدن نسخه ماه ژانویه 2007 ویستا حل میشه؟
آیا راه حل دیگه ای وجود داره؟

S0R3N4
31-12-2006, 01:06
من تازه این ویندوز رو نصب و کرک کردم!!!
مظروم اینه:
گرافیک:عالی
سرعت:متوسط
سازگاری:بد
در کل در کنار ایکس پی خوبه!!!!

ardalan_zapata
31-12-2006, 01:45
بچه ها من یه مشکلی دارم وقتی که به اینترنت کانکت میشم ویندوز قفل میکنه اگه میشه کمک کنید

S0R3N4
31-12-2006, 07:27
بچه ها من یه مشکلی دارم وقتی که به اینترنت کانکت میشم ویندوز قفل میکنه اگه میشه کمک کنید
فکر کنم درست کرک نکردی!!!!
همین ناسازگاری ها رو داره که تو پست بالا گفتم!!!!;)

n70
31-12-2006, 15:45
Thanks alot!

n70
31-12-2006, 15:55
در مورد ویستا اول از همه از کمال واسه روش عملی و جالبش تشکر می کنم، بعد اینکه توصیه می کنم:
1. automatic update رو غیر فعال کنید.
2. به هیچ عنوان از Internet Explorer استفاده نکنید و از مرورگری مثل firefox 2.0.0.1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده کنید، چون IE فوق العاده در برابر worm ها آسیب پذیره.

راستی، کسی جایی رو واسه update های ویستا سراغ داره؟

Kolang
31-12-2006, 17:22
در مورد ویستا اول از همه از کمال واسه روش عملی و جالبش تشکر می کنم، بعد اینکه توصیه می کنم:
2. به هیچ عنوان از Internet Explorer استفاده نکنید و از مرورگری مثل firefox 2.0.0.1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده کنید، چون IE فوق العاده در برابر worm ها آسیب پذیره.

درسته. منم دیروز همه آپدیت هاش رو اینستال کردم و ...
ویندوز فهمید که کرک شدس
توصیه...
حتما automatic update رو غیر فعال کنید.
حتما آپدیت های ویندوز رو تک تک نصب کنید و به هیچ وجه آپدیت windows vista validation update رو نصب نکنید. این آپدیت رو اگه نصب کنید ویندوز تشخیص میده که قلابیه ویستاتون

rassool
31-12-2006, 18:34
[QUOTE=pesar_tanha;774446][size="3"]سلام دوستان من ويندوز ويستا رو نصب كردم هيچ مشكلي نداره سرعتشم خوبه بد نيست ولي فقط 2 تا مشكل دارم باهاش

salam
bebakhshid ke finglish minavisam vali age jaye modemetoo avazkooni doorostmisha mal man ke dooroost shood (masalan ba grafikat too dota chip aval mader bordet bezar):blush:

n70
31-12-2006, 19:58
[QUOTE=pesar_tanha;774446][size="3"]سلام دوستان من ويندوز ويستا رو نصب كردم هيچ مشكلي نداره سرعتشم خوبه بد نيست ولي فقط 2 تا مشكل دارم باهاش

salam
bebakhshid ke finglish minavisam vali age jaye modemetoo avazkooni doorostmisha mal man ke dooroost shood (masalan ba grafikat too dota chip aval mader bordet bezar):blush:
اول واسه مودمت برو تو Device manager و خودت دستی مودمت رو بهش معرفی کن به این اسم:

In-Build CX11252-41z modem

فکر می کنم جواب بگیری، اگه نه باز هم توصیه نمی کنم مودم بخری، حتمن راهی هست... ولی مودم گیگابایت(8000-7000 تومان) مودم خوبیه که ویستا هم اونو خود به خود می شناسه.

در مورد capture card هم به سایت سازندش مراجعه کن.

hobgoblin
31-12-2006, 20:03

مگه چجوری کرکش کردی؟؟؟

من همه آپدیتا رو اینستال کردم مشکلی پیش نیومد.

Kolang
31-12-2006, 21:21
مگه چجوری کرکش کردی؟؟؟

من همه آپدیتا رو اینستال کردم مشکلی پیش نیومد.

مطمئنی؟!!!!!!!
من خود که وقتی همه آپدیت ها رو نصب کردم ویندوزم از حالت قانونی در اومد. مجبور شدم دوبار نصب کنم
بعد هم توی فروم های خارجی خوندم که کرک raven با آپدیت ویستا غیر فعال میشه
شما از چه کرکی استفاده کردی که به مشکل بر نخوردی؟

Pooryia_khan
01-01-2007, 12:40
با سلام

ممکن است آپدیت های ویندوز ویستا را به تنهایی در جایی آپلود کنید یا آدرسی برای دانلود آنها بدهید .

ardalan_zapata
01-01-2007, 18:35
فکر کنم درست کرک نکردی!!!!
همین ناسازگاری ها رو داره که تو پست بالا گفتم!!!!;)

دوست عزیز وقتی نمی ونم به اینترنت کنکت شم چه جوری کرکش کنم؟

hobgoblin
01-01-2007, 21:31
مطمئنی؟!!!!!!!
من خود که وقتی همه آپدیت ها رو نصب کردم ویندوزم از حالت قانونی در اومد. مجبور شدم دوبار نصب کنم
بعد هم توی فروم های خارجی خوندم که کرک raven با آپدیت ویستا غیر فعال میشه
شما از چه کرکی استفاده کردی که به مشکل بر نخوردی؟

همون که از سریال نامبر RC1 استفاده میکنه.

حتی درایور کارت گرافیکمم آپدیت شد.

Mahdi.M
02-01-2007, 08:18
سلام
من هم یک هفته ای میشه Windows Vista رو نصب کردم . تا الان که هیچ مشکلی باهاش نداشتم. انصافا از همه ی جهات از XP بهتره. فقط یه سوال داشتم : وقتی به اینترنت وصل میشیم سرعتشو کجا نشون میده ؟ البته اتصال من به اینترنت از نوع Dial-up هست. ممنون

*hamedkhatar*
02-01-2007, 10:49
salam
man ba vindows vista hastam nemidoonam chera farsi naminevise ba inje oon paeen neveshe FA vali baz neminevise

soale man ine ke aya Version:
windows Vista (tm) rc2
mikham motmaen besham ke aya in final hast ? chon fekr konam be man endakhtand
age intore beram pasesh bedam
rasti version final Crack nemishe?
thanx
bye:blush:

ebinem173
02-01-2007, 10:54
salam
man ba vindows vista hastam nemidoonam chera farsi naminevise ba inje oon paeen neveshe FA vali baz neminevise

soale man ine ke aya Version:
windows Vista (tm) rc2
mikham motmaen besham ke aya in final hast ? chon fekr konam be man endakhtand
age intore beram pasesh bedam
rasti version final Crack nemishe?
thanx
bye:blush:

نسخه rc2 فاینال نیست و در واقع به شما انداختند
بله نسخه جدید هم کرک میشه و هم به راحتی اکتیو میشه یعنی قانونی میشه فعلا

*hamedkhatar*
02-01-2007, 11:13
سلام
مشکل تایپ فارسیم حل شد
ممنون ebinem173 جان
مادر نزاییده کسی سر من رو کلاه بزاره امروز شرکت رو روی سرشون خراب میکنم
راستی DVD هم از شرکت پنیان هست یه پک نسبتا قشنگ زده برای همین من خر شدم خریدم و گر نه خودم فینالش رو دارم که از کاوه جون گرفتم
راستی سایت اون شرکت هم اینه : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
گفتم بدونید شما هم ... نشید :biggrin:
پس وقتی فاینال رو نصب کردم میام که بگید چطور کرکش کنم
راستی یه سوال دیگه
بهترین حالت ویندوز کدومه؟ من روی homebasic گذاشتم
میخواستم ببینم شما کدوم رو پیشنهاد میکنید؟
ممنون
;)

*hamedkhatar*
02-01-2007, 11:39
راستی درایور کارت گرافیکم مخصوص xp هستش
لطفا آخرین ورژن Nvidia رو برای ویندوز ویستا بزارید خیلی ممنون میشم

J A V I D
02-01-2007, 18:18
من همچنان گیر کرک کردنشم از شرکت طنین گرفتم یه سی دی آموزشی برای کرک کردنش هم داره ولی کار نمی کنه !!! این کرکه که افین گذاشته و تایمرش رو صفر می کنه یکی یه جا آپلود کنه بی زحمت !!

Elfin-D
02-01-2007, 20:12
من همچنان گیر کرک کردنشم از شرکت طنین گرفتم یه سی دی آموزشی برای کرک کردنش هم داره ولی کار نمی کنه !!! این کرکه که افین گذاشته و تایمرش رو صفر می کنه یکی یه جا آپلود کنه بی زحمت !!
سلام
متاسفانه ندارمش.
مخلصیم

Nvidia
02-01-2007, 20:40
راستی درایور کارت گرافیکم مخصوص xp هستش
لطفا آخرین ورژن Nvidia رو برای ویندوز ویستا بزارید خیلی ممنون میشم

Kolang
02-01-2007, 20:48
سلام
مشکل تایپ فارسیم حل شد
ممنون ebinem173 جان
مادر نزاییده کسی سر من رو کلاه بزاره امروز شرکت رو روی سرشون خراب میکنم
راستی DVD هم از شرکت پنیان هست یه پک نسبتا قشنگ زده برای همین من خر شدم خریدم و گر نه خودم فینالش رو دارم که از کاوه جون گرفتم
راستی سایت اون شرکت هم اینه : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
گفتم بدونید شما هم ... نشید :biggrin:
پس وقتی فاینال رو نصب کردم میام که بگید چطور کرکش کنم
راستی یه سوال دیگه
بهترین حالت ویندوز کدومه؟ من روی homebasic گذاشتم
میخواستم ببینم شما کدوم رو پیشنهاد میکنید؟
ممنون
;)

سلام حامد جان
چه عجب
کم پیدایی!

عزیزم بهترین گزینش ultimate است;)

Kolang
02-01-2007, 20:49

آموزش اکتیو کردن ویستا Ultimate

Kolang
02-01-2007, 20:51
سلام
من هم یک هفته ای میشه Windows Vista رو نصب کردم . تا الان که هیچ مشکلی باهاش نداشتم. انصافا از همه ی جهات از XP بهتره. فقط یه سوال داشتم : وقتی به اینترنت وصل میشیم سرعتشو کجا نشون میده ؟ البته اتصال من به اینترنت از نوع Dial-up هست. ممنون

بر روی عکس کامپیوتر ها کلیک کن.conect or disconect رو بزن. بر روی اکانتت راست کلیک کن و statue رو انتخاب کن

*hamedkhatar*
02-01-2007, 21:03
ممنون از دوستان خوبم کاوه جان و کمال جان
خدا کنه بتونم ویندوز رو کرک کنم
:rolleye:

J A V I D
03-01-2007, 09:22
من بالاخره دیشب تونستم ویندوز ویستا مو اکتیو کنم الان فقط یه مشکلی هست که خودم هم نفهمیدم چیکار کردم یعنی دفعه بعد بخوام نصبش کنم نمی دونم چجوری باید اکتیوش کنم !!!! حالا بی خیال ....

اومدیم اینجا در مورد ویستا حرف بزنیم که دهمش در مورد کرکش حرف زدیم انصافا ویندوز خوش دستیه مخصوصا با حالت aero کلا هفت گیگ هارد نیاز داره واسه نصبش برای نصب دو تا ویندوز هم ویندوز ایکس پی باید تو درایو سی و ویندوز ویستا رو تو درایو دی نصب کنید هر حالت دیگه ای که ویندوز رو نصب کنین دو تا ویندوزه نمی شین حداقل من نشدم !! وقتی دو تا ویندوز نصب می کنین یه نکته جالبی که هست تو ویندوز ویستا با این که ویندوز رو تو درایو دی نصب کردن ولی تو ویستا درایو ویندوز رو سی نشون می ده !!!

زبان فارسی هم بین زبان های ویندوز هست که موقع انتخاب دنبال فارسی نگردین نوشته پرشین ...

رم بسیار زیادی هم اشغال می کنه حدودا برای بالا اومدن و کار کردن حداق سیصد مگ از رمتون رو مصرف می کنه ...

دیگه فعلا چیزی یادم نمی آد اگه مشکلی داشتین تو کار با هاش من در خدمتم

Mahdi.M
03-01-2007, 12:31
بر روی عکس کامپیوتر ها کلیک کن.conect or disconect رو بزن. بر روی اکانتت راست کلیک کن و statue رو انتخاب کن

خیلی ممنون از راهنمایی تون.:happy:

Kolang
03-01-2007, 13:00
من بالاخره دیشب تونستم ویندوز ویستا مو اکتیو کنم الان فقط یه مشکلی هست که خودم هم نفهمیدم چیکار کردم یعنی دفعه بعد بخوام نصبش کنم نمی دونم چجوری باید اکتیوش کنم !!!! حالا بی خیال ....

اومدیم اینجا در مورد ویستا حرف بزنیم که دهمش در مورد کرکش حرف زدیم انصافا ویندوز خوش دستیه مخصوصا با حالت aero کلا هفت گیگ هارد نیاز داره واسه نصبش برای نصب دو تا ویندوز هم ویندوز ایکس پی باید تو درایو سی و ویندوز ویستا رو تو درایو دی نصب کنید هر حالت دیگه ای که ویندوز رو نصب کنین دو تا ویندوزه نمی شین حداقل من نشدم !! وقتی دو تا ویندوز نصب می کنین یه نکته جالبی که هست تو ویندوز ویستا با این که ویندوز رو تو درایو دی نصب کردن ولی تو ویستا درایو ویندوز رو سی نشون می ده !!!

زبان فارسی هم بین زبان های ویندوز هست که موقع انتخاب دنبال فارسی نگردین نوشته پرشین ...

رم بسیار زیادی هم اشغال می کنه حدودا برای بالا اومدن و کار کردن حداق سیصد مگ از رمتون رو مصرف می کنه ...

دیگه فعلا چیزی یادم نمی آد اگه مشکلی داشتین تو کار با هاش من در خدمتم

سلام جاوید جان
چرا میشه عزیز من
میتونی روی c ویستا نصب کنی
البته در اون صورت باید یه کارایی رو انجام بدی که در تاپیک زیر توضیح دادم در موردش
روش اکتو کردنش رو هم توی همون تاپیک توضیح دادم

*hamedkhatar*
03-01-2007, 15:03
مرحله 1:

ابتدا بایستی یک product key شخصی درست کنیند. درون این لینک ثبت نام کنید. به ایمیلتون نامه ای فرساتده میشه. لینک داخلش رو باز کنید و شماره سریال رو یاداشت کنید.(برای احتیاط حتما این سریال رو روی کاغذ یاداشت کنید)

سلام کمال جان
من ویستا فاینال رو نصب کردن ولی تو اکتیو کردن من اون مرحله اول رو نتونستم درست انجام بدم
میشه بیشتر توضیح بدی؟
من با ایمیلم که hamedkhatar123@hotmail.com است وارد شدم و یه سری کار که نمیدونم درست و قلط انجام دادم ولی وقتی ایمیل رو چک کردم ایمیلی نیومده بود چرا؟
ممنون میشم کمک کنی

J A V I D
03-01-2007, 15:21
سلام جاوید جان
چرا میشه عزیز من
میتونی روی c ویستا نصب کنی
البته در اون صورت باید یه کارایی رو انجام بدی که در تاپیک زیر توضیح دادم در موردش
روش اکتو کردنش رو هم توی همون تاپیک توضیح دادم

ممنون همین کاری رو که گفتی تو اون تاپیکه من انجام دادم ولی ایکس پی دیگه بالا نیومد !؟! یعنی تا لودینگ وینوز می رفت بعد سیستم ریست می شد به هر حال این راحت تره که ویندوز ایکس پی تو سی باشه ویستا تو دی دیگه دردسرم نداره . تو اون تاپیکه هم گفتی دکمه پرینت اسکرین کیبوردت تو ویستا کار نمی کنه واسه من کار می کنه ...

واسه اکتیو کردن هم دفعه دیگه از روش شما می ریم ...

ممنون و موفق باشید

Kolang
03-01-2007, 15:29
سلام کمال جان
من ویستا فاینال رو نصب کردن ولی تو اکتیو کردن من اون مرحله اول رو نتونستم درست انجام بدم
میشه بیشتر توضیح بدی؟
من با ایمیلم که hamedkhatar123@hotmail.com است وارد شدم و یه سری کار که نمیدونم درست و قلط انجام دادم ولی وقتی ایمیل رو چک کردم ایمیلی نیومده بود چرا؟
ممنون میشم کمک کنی

ای بابا. نشد؟!!!
باشه امشب اون رو هم مرحله به مرحله توضیح میدم
اگه تونستی بگو که دیگه نخوام ....;)

Kolang
03-01-2007, 15:30
ممنون همین کاری رو که گفتی تو اون تاپیکه من انجام دادم ولی ایکس پی دیگه بالا نیومد !؟! یعنی تا لودینگ وینوز می رفت بعد سیستم ریست می شد به هر حال این راحت تره که ویندوز ایکس پی تو سی باشه ویستا تو دی دیگه دردسرم نداره . تو اون تاپیکه هم گفتی دکمه پرینت اسکرین کیبوردت تو ویستا کار نمی کنه واسه من کار می کنه ...

واسه اکتیو کردن هم دفعه دیگه از روش شما می ریم ...

ممنون و موفق باشید

من که خودم همین کار رو دارم میکنم.
درسته حق با شماست. اگه xp روی c باشه دیگه هیچ مشکلی نیست.

توصیه میشه که دوستان ویستا رو روی D نصب کنند

*hamedkhatar*
03-01-2007, 18:18
ای بابا. نشد؟!!!
باشه امشب اون رو هم مرحله به مرحله توضیح میدم
اگه تونستی بگو که دیگه نخوام ....;)

شرمنده میکنی اگه این کار رو هم برای من بکنی :blush:

Kolang
03-01-2007, 21:11
شرمنده میکنی اگه این کار رو هم برای من بکنی :blush:

یه شماره سریال برات ساختم و فرستادم برات
پیغام خصوصیات رو چک کن;)

*hamedkhatar*
03-01-2007, 21:57
یه شماره سریال برات ساختم و فرستادم برات
پیغام خصوصیات رو چک کن;)

ممنون کمال جون خیلی لطف کردی
تو هم چک کن :biggrin:

Mahdi.M
03-01-2007, 22:00
لطفا در مورد Aero هم کمی توضیح بدین. خیلی ممنون

J A V I D
03-01-2007, 22:09
لطفا در مورد Aero هم کمی توضیح بدین. خیلی ممنون

این حالت تقریبا مانند یک themes عمل می کنه ولی امکاناتی رو به ویندوز اشافه می کنه مثلا پنجره های شما حالت شیشه ای پیدا کرده و زیبا تر شده برای سوئیچ بین پنجره ها یه منوی سه بعدی دارید روی هر پنجره در پایین تسک بارتون که موس رو نگه دارید تصویری کوچک از برنامه در حال اجرا به شما نشون می ده می تونید سمت چپ یا راست ویندوزتون ساعت تقویم نشان دادن وضعیت اب و هوایی و غیره اضافه کنید ...
برای فعال کردنش هم به کنترل پنل رفته personal یه چیزی ! رو انتخاب کنید در پنجره باز شده گزینه اول رو زده و حالت aero رو انتخاب کنید .
فقط توجه داشته باشید که کمی از سرعت سیستمتون تو این حالت گرفته می شه و نیاز مند یه کارت گرافیک مناسب هستید .

سوال دیگه ای بود من جواب می دم...

Mahdi.M
04-01-2007, 12:49
javid_blogsky عزیز ممنون از توضیح خوبتون. موفق باشید. البته خودم نمی دونستم ولی الان از همین حالت Aero استفاده میکنم. انصافا محیط ویندوز حال و هوای دیگه ای پیدا میکنه.

*hamedkhatar*
04-01-2007, 15:46
منم موفق شدم ویندوزم رو اکتیو کنم :biggrin:
ممنون از کمال جان
:)

mojtaba007
04-01-2007, 16:35
من دیروز رفتم بازار فروشنده میگوفت
نسخه اصلی ویندوز ویستا را دارد در 1 dvd به همراه 1 cd که در cd کرک ویستا است
من رفتم گرفتم ویستا را و نصب کردم باورتون نمیشه من یکی که خیلی مجذوب ویستا شدم
ولی چند تا سوال داشتم
1 ایا واقعا نسخه اصلی ویستا رسیده یا نه
2 سیستم من
cpu 3.6 dual core
m.b : m2n sli delux
vga: asus 7600 gt
ram 512 (شرمنده)
ایا با این سیسنم میشه از همه امکانات ویستا استفاده کرد

3 یک دوستی دارم که سیستمش مثل من است با این تفاوت که رم 1 گیگ دارد
ولی ویستای من نرم افزار گرافیک nvidia را نمیشناسه( یعنی cd کارت گرافیک را نمیشناسه)
و همینطور cd مادر برد را نمیشناسه
ولی هم صدا داره و هم میتونیم بدون نصب گرافیک بازی را اجرا کنیم
ولی از دوستم هم cd گرافیک و هم cd مادر برد بر روی سیستمش نصب شد
مشکل از چیست
و تازه تمام برنامه ها و بازی ها را هم اجرا کرد
و سوال اخر
موقع نصب ویستا اول نصب پیغام میده بصب با 64bit یا 32bit
به نظر شما من با توجه به سیستمم روی کدام یکی کلیک کنم
مال شرکت ابی کامپیوتر است
راستي درايور گرافيك ويستا برا انويديا اومده ؟؟؟؟؟؟

*hamedkhatar*
04-01-2007, 19:09
من دیروز رفتم بازار فروشنده میگوفت
نسخه اصلی ویندوز ویستا را دارد در 1 dvd به همراه 1 cd که در cd کرک ویستا است
من رفتم گرفتم ویستا را و نصب کردم باورتون نمیشه من یکی که خیلی مجذوب ویستا شدم
ولی چند تا سوال داشتم
1 ایا واقعا نسخه اصلی ویستا رسیده یا نه
2 سیستم من
cpu 3.6 dual core
ram 512 (شرمنده)
ایا با این سیسنم میشه از همه امکانات ویستا استفاده کرد

3 یک دوستی دارم که سیستمش مثل من است با این تفاوت که رم 1 گیگ دارد
ولی ویستای من نرم افزار گرافیک nvidia را نمیشناسه( یعنی cd کارت گرافیک را نمیشناسه)
و همینطور cd مادر برد را نمیشناسه
ولی هم صدا داره و هم میتونیم بدون نصب گرافیک بازی را اجرا کنیم
ولی از دوستم هم cd گرافیک و هم cd مادر برد بر روی سیستمش نصب شد
مشکل از چیست
و تازه تمام برنامه ها و بازی ها را هم اجرا کرد
و سوال اخر
موقع نصب ویستا اول نصب پیغام میده بصب با 64bit یا 32bit
به نظر شما من با توجه به سیستمم روی کدام یکی کلیک کنم
مال شرکت ابی کامپیوتر است
راستي درايور گرافيك ويستا برا انويديا اومده ؟؟؟؟؟؟
سلام
منظور از نسخه اصلی نسخه نهایی هست اصلی توی ایران معنایی نداره اگه هم باشه بالای 300000 تومان هست
این رو گفتم که بدونی سوالتون مشکل داشت و اون فروشنده هم چرت گفته
بله نسخه نهایی خیلی وقته اومده
در ضمن به این نکته توجه کن جدیدا یه سری پک خوشکل زدند با نام ویستا فاینال من هم خر شدم و خریدم البته بعد رفتم پس دادم
یکی از راههایی که میتونی بفهمی این فاینال هست یانه : اون پایین سمت راست اگه چیزی ننوشته یعنی فاینال هست ولی اگه ورژن نوشته باشه مثلا RC2 یعنی فاینال نیست

در مورد قطعات هم باید بگم فقط رم کم دارید و گر نه همه چیز عالیه

برای درایور مادر بود هم توجه کنید که اول یه پیغام میده که این برای نسخه xp هست و روی ویستا نصب نمیشه شما هم بگید باشه بعد خود ویندوز یه پیغام میده میگه آیا میخواهید یه بار دیگه تست کنید ؟ شما بگید بله
اونموقع اوتوران میاد بالا (برای من که اینطوری بود برای شما رو نمیدونم)
برای کارت گرافیک هم این فایل رو دانلود کنید

و نصب کنید مشکلتون حل میشه احتیاجی به سیدی نیست

موفق باشید
;)

Kolang
04-01-2007, 19:33
منم موفق شدم ویندوزم رو اکتیو کنم :biggrin:
ممنون از کمال جان

خواهش میکنیم حامد جان
شما روی گوگولی های چشم ما جا داری:rolleye:

در مورد حرفت در رابطه با نصب سی دی مادر بورد
این پیغام رو شانسی بوده که برات داده. دفعه بعد که ویندوز رو نصب میکنی ممکنه اینو نبینی
اما اگه با نصب کارت صدا یا هر چیزی مشکل دارین این راه رو امتحان کنید(واسه سی دیه مادر بوردم که جواب داد)
روی اتوران راست کلیک کنید
Properties > Compatibility
و در قسمت compatibility mode اون جا رو تیک بزنید. حل وشه:happy:

*hamedkhatar*
04-01-2007, 20:04
خواهش میکنیم حامد جان
شما روی گوگولی های چشم ما جا داری:rolleye:

در مورد حرفت در رابطه با نصب سی دی مادر بورد
این پیغام رو شانسی بوده که برات داده. دفعه بعد که ویندوز رو نصب میکنی ممکنه اینو نبینی
اما اگه با نصب کارت صدا یا هر چیزی مشکل دارین این راه رو امتحان کنید(واسه سی دیه مادر بوردم که جواب داد)
روی اتوران راست کلیک کنید
Properties > Compatibility
و در قسمت compatibility mode اون جا رو تیک بزنید. حل وشه:happy:

سلام کمال جون من مخلصم
ولی من تا حالا 3 بار فاینال رو نصب کردم هر سه بار با این پیغام رو به رو شدم و جواب هم داده

J A V I D
04-01-2007, 21:48
مشکلتون با چی مادر بورده مادر بورد منم وقتی سی دی شو گذاشتم تو دستگاه آتو رانش بالا نیومد از قسمت دیوایس منیجر قطعاتی که که سیستم نشناخته بود رو آنیستال کردم بعد از با فایند هاردور قطعات رو دوباره شناساسیی کرد وقتی که درایورو می خوالست به طور اتو ماتیک تو سی دی می گرده و درایور رو نصب می کنه مشکلی نیست

saegheh67
04-01-2007, 23:53
بچه ها این aero کجاست هر چس میگردم پیداش نمیکنم؟

S0R3N4
05-01-2007, 00:33
سلام
آقا وقتی میخوام که ویندوز ویستا در کنار ویندوز ایکس پی رو دستگاه نصب کنم آیا مهم است که کدوم باید اول ریخته بشه؟!!!!!
ممنون

Kolang
05-01-2007, 00:34
بچه ها این aero کجاست هر چس میگردم پیداش نمیکنم؟

اگه همونجایی که جاوید در صفحه قبل گفت، گزینه aero نیست، یعنی اینکه سیستم شما برای این کار مناسب نیست و شما امکان فعال کردنش رو ندارید

asa2000
05-01-2007, 00:41
نه اصلا اینطور نیست
اولا که نسخه آزمایشی نیست. بابا دیگه این که نسخه نهاییش اومده رو هیچ کس نمیتونه انکار کنه
منم این چند هفته رو همش دارم با ویستا کار میکنم. و به جز کار مربوط به پروژم بقیه کارام رو با ویستا انجام میدم...
اما در مورد این که با نصب درایورها مشکل داره موافقم.که اونم خیلی مشکلی نداره. واسه من کارت گرافیک و مودم رو شناخت اما صدا رو...

سلام
1 - دوست عزيز ميشه بگيد مودمتان ماركش چيه ؟
2 - دي وي دي كه من خريدم Bootable نيست و بايد ويستا رو از روي XP نصب كنم . آيا همشون همينطوريه يا DVD من ناقصه ؟

Kolang
05-01-2007, 01:12
سلام
1 - دوست عزيز ميشه بگيد مودمتان ماركش چيه ؟
2 - دي وي دي كه من خريدم Bootable نيست و بايد ويستا رو از روي XP نصب كنم . آيا همشون همينطوريه يا DVD من ناقصه ؟

سلام
مودمم؟
genius
در مورد dvd هم بله، از شما ناقصه!
عجیبه که bootable نیست!!!

Jalal
05-01-2007, 09:06
چرا ویستا صدای م رو نمیشناسه
p5gd2 c-media

Kolang
05-01-2007, 09:37
چرا ویستا صدای م رو نمیشناسه
p5gd2 c-media

برای اکثر دوستان همینطوره
اما با CD درایور کارت صدا مشکلت حل میشه. امتحان نکردی؟

J A V I D
05-01-2007, 09:42
سلام
آقا وقتی میخوام که ویندوز ویستا در کنار ویندوز ایکس پی رو دستگاه نصب کنم آیا مهم است که کدوم باید اول ریخته بشه؟!!!!!
ممنون

بهتره برای اینکه به مشکل بر خورد نکنین ایکس پی رو تو درایو سی و ویستا رو تو درایو دی بریزید ....

*hamedkhatar*
05-01-2007, 13:04
سلام
ببخشید سمت راس پاییین ویندوزم این رو نوشته
این یعنی چه؟
ممنون

ebinem173
05-01-2007, 13:58
سلام
ببخشید سمت راس پاییین ویندوزم این رو نوشته
این یعنی چه؟
ممنون

مشکلی نداره ویستای شما فاینال هست که اکتیوش کردید

Jalal
05-01-2007, 14:36
برای اکثر دوستان همینطوره
اما با CD درایور کارت صدا مشکلت حل میشه. امتحان نکردی؟

قبول نمیکنه البته نصبش میکم و لی بازم همین جوریه

asa2000
05-01-2007, 14:55
سلام
از اينجا ويستا رو نخريد كه كلاه سرتون ميره .

سايت ميكس ايران !!!

به من دي وي دي ويستايي رو قالب كردن كه Bootable نيست .

*hamedkhatar*
05-01-2007, 14:58
مشکلی نداره ویستای شما فاینال هست که اکتیوش کردید

ممنون لطف کردید

asa2000
05-01-2007, 15:16
از دوستان عزيز خواهشمندم سايتي رو معرفي كنند كه بشه ويندوز اصلي ويستا رو از اونجا خريد .

J A V I D
05-01-2007, 15:16
قبول نمیکنه البته نصبش میکم و لی بازم همین جوریه

این کاری که من می گم امتحان کنید رو قسمتی که شناخته نشده رایت کلیک کنید آنیستال رو بزنید بعد دیوایس منیجر رو ببندید به کنترل پنل رفته حالت کلاسیک رو انتخاب کنید گزینه اول سمت چپ کنترل پنل که نوشته Find Hardware یه همچین چیزی رو انتخاب کنید گزینه های Next رو بزنید اینجا دو حالت پیش می آد اگه درایوری رو که آنیستال کردید از دیوایس منیجر پیدا کرد از شما در خواست سی دی رو می کنه سی دی کارت صداتون رو بزارید می گرده خودش پیدا و نصب می کنه اگه پیدا نکرد پنجره Find Hardware رو که ببندید بلافاصله به شما می گه که یه قطعه جدید پیدا شده می خواید دراویرشو از رو سی دی نصب کنید تایید کنید تو سی دی می گرده و درایور رو نصب می کنه ....

می خودم تا پنجره هارد ور رو بعد از گشتو گذارش می بندم می نویسه که یک قسمت جدید کشف شده !

یکم بد توضیح دادم حالا چرا می زنی !!!:rolleye:

ramin_007
05-01-2007, 15:29
از كجا ميتونم windows vista (final) رو دانلود كنم؟؟؟
لينك تورنت پيدا كردم ولي مشخص نيست كه final هست يا نه؟
اگه كسي لينك تورنت رو داشته باشه كه عاليه.

Jalal
05-01-2007, 15:43
این کاری که من می گم امتحان کنید رو قسمتی که شناخته نشده رایت کلیک کنید آنیستال رو بزنید بعد دیوایس منیجر رو ببندید به کنترل پنل رفته حالت کلاسیک رو انتخاب کنید گزینه اول سمت چپ کنترل پنل که نوشته Find Hardware یه همچین چیزی رو انتخاب کنید گزینه های Next رو بزنید اینجا دو حالت پیش می آد اگه درایوری رو که آنیستال کردید از دیوایس منیجر پیدا کرد از شما در خواست سی دی رو می کنه سی دی کارت صداتون رو بزارید می گرده خودش پیدا و نصب می کنه اگه پیدا نکرد پنجره Find Hardware رو که ببندید بلافاصله به شما می گه که یه قطعه جدید پیدا شده می خواید دراویرشو از رو سی دی نصب کنید تایید کنید تو سی دی می گرده و درایور رو نصب می کنه ....

می خودم تا پنجره هارد ور رو بعد از گشتو گذارش می بندم می نویسه که یک قسمت جدید کشف شده !

یکم بد توضیح دادم حالا چرا می زنی !!!:rolleye:

مرسی از جوابتون اما یه مشکلی هست
اولش که همین راهی که شما میگید انجام میدم اما سی دی رو درست جستجو نمیکنه و تموم میشه
بعدم خودم میام دستی بهش بشناسونم:biggrin: اما بازم قبول نمیکنه مادربرو قبلی این مشکل رو نداشتا(p5gd1)اما این جدیده نمیدونم چرا اینجوریه(p5gd2)
راستی درایور همین c-media 9880l مخصوص ویستا نیست من که جستجو کردم اما چیزی دستگیرم نشد

Kolang
05-01-2007, 17:52
مرسی از جوابتون اما یه مشکلی هست
اولش که همین راهی که شما میگید انجام میدم اما سی دی رو درست جستجو نمیکنه و تموم میشه
بعدم خودم میام دستی بهش بشناسونم:biggrin: اما بازم قبول نمیکنه مادربرو قبلی این مشکل رو نداشتا(p5gd1)اما این جدیده نمیدونم چرا اینجوریه(p5gd2)
راستی درایور همین c-media 9880l مخصوص ویستا نیست من که جستجو کردم اما چیزی دستگیرم نشد

ویندوزت رو اکتیو بکن و بزار یه سرچی خود ویندوز بکنه(آنلاین) شاید یه چیزی پیدا کرد!
یه سوال، این که میگی خودم میام دستی بهش بشناسونم اما نمیشه... منظورت چیه؟ همون پیغام بالایی رو میده یا اینکه ستاپ اصلا اجرا نمیشه؟

mojtaba007
05-01-2007, 17:53
من از شرکت ابی کامپیوتر گرفتم ایا نسخه نهایی است
=============================
یک جای از ویستا است که به قطهات کامپیوتر نمره میده
اخرین درجه برای نمره دادن چند است
مثلا برای cpu بنده که 3.6 dual core است نمره 5.6 داده
میخوام بدونم 5.6 از چند نمره
============================
مادر برد بنده asus m2ne است موقهی که میخوام نصبش کنم
فقط یک گزینه می اید ان هم مال نصب کارت صدا در صورتی که
من قبل از نصب کارت صدا , ویستا صدا رو شناخته بود
ولی در xp موقعی که cd مادر برد را میزارم و اتوران باز میشه
4 تا گزینه برای نصب می اید
چرا برای ویستا 4 تا گزینه نمی اید فقط یک گزینه می اید
ایا ان 3 تا گزینه رو ویستا شناخته که نمیایند
برای نصب کرک باید محتویات کرک را در کجا بریزیم
در ویستا حروف (پ) و (ژ) کار نمیکونند من باید چه کار کنم
سیستم بنده
cpu 3.6 dual core
ram 512
با این سیستم من 64 بیتی رو نصب کنم یا 32 بیتی
سوال اخر (شرمنده)
ایا direct x 10 خودش نصبه یا باید برنامه شو از یک جای بگیریم
و نصب کنیم و ایا با این لینک
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] e
مشکل اجرا نشدن بازی ها و یا کند شدن بازی ها بر طرف میشه یا نه
اگر به همه سوالها به طور کامل جواب بدید سپاسگزارم
اخه همشون مهمه برای من

Kolang
05-01-2007, 17:54
از كجا ميتونم windows vista (final) رو دانلود كنم؟؟؟
لينك تورنت پيدا كردم ولي مشخص نيست كه final هست يا نه؟
اگه كسي لينك تورنت رو داشته باشه كه عاليه.

در قسمت درخواست نرمافزار درخواست بدین شاید یتونن کمکتون کنن
اون لینکی که پیدا کردی، مگه ننوشته Final یا ultimate؟
اگه نوشته که یعنی فایناله دیگه. اونا مثل ما در این مورد زیاد کلک نمیزنن. اگه بنویسه فاینال یعنی فایناله;)

ramin_007
05-01-2007, 18:04
نوشته Final اما ميترسم نباشه
ولي به قول شما......

اگه نوشته که یعنی فایناله دیگه. اونا مثل ما در این مورد زیاد کلک نمیزنن. اگه بنویسه فاینال یعنی فایناله;)

Kolang
05-01-2007, 18:10
من از شرکت ابی کامپیوتر گرفتم ایا نسخه نهایی است
1- یک جای از ویستا است که به قطهات کامپیوتر نمره میده
2- مادر برد بنده asus m2ne است موقهی که میخوام نصبش کنم
3- برای نصب کرک باید محتویات کرک را در کجا بریزیم
4- در ویستا حروف (پ) و (ژ) کار نمیکونند من باید چه کار کنم
5- سیستم بنده
cpu 3.6 dual core
ram 512
با این سیستم من 64 بیتی رو نصب کنم یا 32 بیتی
6- سوال اخر (شرمنده)
ایا direct x 10 خودش نصبه یا باید برنامه شو از یک جای بگیریم
و نصب کنیم و ایا با این لینک
مشکل اجرا نشدن بازی ها و یا کند شدن بازی ها بر طرف میشه یا نه
اگر به همه سوالها به طور کامل جواب بدید سپاسگزارم
اخه همشون مهمه برای من

چندتا از سوال هاتونو که قبلا جواب داده بودم!
حالا اونایی که من میدونم...

1-بعید میدونم مرز خاصی داشته باشه. البته مطمئن نیستم. روی این حساب میگم که ممکنه مثلا چند ماه دیگه cpu 30 گیگ بیاد و بخواد به اون امتیاز بده.
الان ماله من 3000 است(64 بیتی) امتیازم شده 3.8

2-. نمیدونم

3- روش کرک کردن رو کامل در تاپیک زیر توضیح دادم

4- عجیبه!!! من نشنیدم کسی این مشکل رو داشته باشه!

5- 32 بیتی

6- بله. خودش نصبه
در مورد اون لینک.... درایور کارت گرافیکه؟ اگه گرافیکتون کامل نصب نشده، بله با نصب اون احتمالا مشکلتون حل میشه

*hamedkhatar*
05-01-2007, 18:46
برای خرید میتونید از لینک زیر استفاده کنید

mojtaba007
05-01-2007, 19:40
چرا 32 بیتی
چه کار کنم که بتوانم 64 بیتی نصب کنم

amir.ara
05-01-2007, 20:32
نسخه آبی نسخه فاینال
کرک رو نمی خواد جایی بریزی فقط run as admin کن

Jalal
05-01-2007, 23:45
ویندوزت رو اکتیو بکن و بزار یه سرچی خود ویندوز بکنه(آنلاین) شاید یه چیزی پیدا کرد!
یه سوال، این که میگی خودم میام دستی بهش بشناسونم اما نمیشه... منظورت چیه؟ همون پیغام بالایی رو میده یا اینکه ستاپ اصلا اجرا نمیشه؟

ویندوز رو دوباره نصب کردم درست شد

S0R3N4
06-01-2007, 08:12
آقا از کجا باید بفهمیم که ویندوز ویستامون نسخه ی فینال هست؟
راستی چرا TuneIp 2007 رو ویستا نصب نمیشه؟

J A V I D
06-01-2007, 10:02
آقا از کجا باید بفهمیم که ویندوز ویستامون نسخه ی فینال هست؟
راستی چرا TuneIp 2007 رو ویستا نصب نمیشه؟

مسخه فاینال اکتیو می شه وقتی هم نصبش می کنی اون پایین سمت راست نوشته بیلد 6000

خیلی از برنامه ها رو ویستا نصب نمی شن یا نصب می شن کار نمی کنن .....

Jalal
06-01-2007, 10:27
مسخه فاینال اکتیو می شه وقتی هم نصبش می کنی اون پایین سمت راست نوشته بیلد 6000

خیلی از برنامه ها رو ویستا نصب نمی شن یا نصب می شن کار نمی کنن .....

مثلا کدوم برنامه
alcohol که رو شاخشه
دیگه چی

mojtaba007
06-01-2007, 12:19
چرا 32 بیتی
چه کار کنم که بتوانم 64 بیتی نصب کنم
جواب سوال من را نمیدید
من باید چه قطعاتی به کامپیوترم اضافه کنم تا بتوانم ویستا 64 بیتی نصب کنم
سیستمم رو قبلا نوشتم باز هم مینویسم
مادر برد m2n sli deluxe
cpu 3600 asus dual core
vga 7600 gt asus
ram 512 با باس 533
اصلا فرق ویستا 64 بیتی با ویستا 32 بیتی چیه

*hamedkhatar*
06-01-2007, 14:18
جواب سوال من را نمیدید
سیستمم رو قبلا نوشتم باز هم مینویسم
مادر برد m2n sli deluxe
cpu 3600 asus dual core
vga 7600 gt asus
ram 512 با باس 533

دوست عزیز شما به احتمال زیاد میتونید 64 بیتی نصب کنید
فقط باید مطمعن بشید که cpu شما 64 بیتی هست یا 32 بیتی
اگه 64 بیتی باشد که احتمال زیاد هست میتونید نصب کنید

sinasignal
06-01-2007, 14:46
جواب سوال من را نمیدید

سی پی یو شما احتمالا همون 32 بیتی است ( اگه 64 باشه حتما رو جعبه سی پی یو نوشته ) پس بیخود خودتو تو دردسر ننداز
برای 64 بیتی باید هم سی پی یو و هم مادر برد 64 بیتی باشند

فرقش هم با 32 بیتی در پهنای باند ارسالی اطلاعات هستش و زیاد (برای کاربران عادی) فرقی نمیکنه و ربطی به استاندارد سرعت بیت بر ثانیه نداره

mojtaba007
06-01-2007, 15:20
روی جعبه cpu نوشته
AMD Atlon 64 x2 dual-core processor 3600+socket
و
روی مادر بردم نوشته
AMD SOCKET AM2 CPU

Kolang
06-01-2007, 16:51
روی جعبه cpu نوشته
و
روی مادر بردم نوشته
AMD SOCKET AM2 CPU

شما همون 32 بیتی رو باید نصب کنید
کم کم زبونم داره مو در میاره:tongue:

mojtaba007
06-01-2007, 17:47
اخه قربون اون زبونت
من هم زبونم مو در اورد از پس گفتم
چه کار کنم که بتونم 64 بیتی رو وصل کنم
من یادمه وقتی بازی شاهزاده ایرانی 3 به بازار امد
روی cpu های 32 بیتی قابل اجرا نبود و با کلی دردسر
اون هم با کندن سیم cd rom میتونستیم این بازی رو انجام
بدیم من وقتی این cpu را نصب کردم به راحتی تونستم این بازی
رو اجرا کنم و چون میگفتند بازی های جدید فقط رو سیستمهای 64 بیتی
قابل اجرا هستند ان وقت چه طور اقای kolang میگن سیستم بنده 64 بیتی نیست
من که مثل شما ها خبره کامپیوتر نیستم(حالا بماند که من دارم در دانشگاه رشته کامپیوتر
میخوانم)شما که میدونید به من مبتدی کمک کنید به نظر شما اگر رم خود را به یک گیگ ارتقا بدم
میتونم ویستا 64 بیتی نصب کنم یا باید cpu یا مادر برد خود ارتقا بدم لطفا با تحمل بیشتری به من کمک کنید

Kolang
06-01-2007, 20:53
اخه قربون اون زبونت
من هم زبونم مو در اورد از پس گفتم
چه کار کنم که بتونم 64 بیتی رو وصل کنم
من یادمه وقتی بازی شاهزاده ایرانی 3 به بازار امد
روی cpu های 32 بیتی قابل اجرا نبود و با کلی دردسر
اون هم با کندن سیم cd rom میتونستیم این بازی رو انجام
بدیم من وقتی این cpu را نصب کردم به راحتی تونستم این بازی
رو اجرا کنم و چون میگفتند بازی های جدید فقط رو سیستمهای 64 بیتی
قابل اجرا هستند ان وقت چه طور اقای kolang میگن سیستم بنده 64 بیتی نیست
من که مثل شما ها خبره کامپیوتر نیستم(حالا بماند که من دارم در دانشگاه رشته کامپیوتر
میخوانم)شما که میدونید به من مبتدی کمک کنید به نظر شما اگر رم خود را به یک گیگ ارتقا بدم
میتونم ویستا 64 بیتی نصب کنم یا باید cpu یا مادر برد خود ارتقا بدم لطفا با تحمل بیشتری به من کمک کنید

آخه قربون شکلت برم!
میدونی چرا من از همون اول میگفتم 64 نیست؟
چون اگه بود خودت حتما میدونستی!
روی جعبه cpu ات یا مادربوردت نوشته بود و میدیدی;)
اما من شخصا از سخت افزار تقریبا هیچی نمیدونم!
اما اکیدا توصیه میکنم که بیخیال 64 بیتی بشید!
اونقدرا ارزش نداره که بخوای cpu و motherboard ات رو عوض کنی
اما اگه خیلی علاقه داری، یه سری بن انجمن سخت افزار بزن. اونجا در عرض کمتر از 1 ساعت جوابتو میگیری
اگه rax عزیز on باشه که دیگه هیچی. کلی به اطلاعاتت اضافه میشه;)

sinasignal
06-01-2007, 22:19
روی جعبه cpu نوشته
و
روی مادر بردم نوشته
AMD SOCKET AM2 CPU

سیستمت 64 بیت هستش (Amd Athlon ها 64 بیتی اند)
برو 64 بیتی رو نصب کن
خیالت راحت شد؟

در ضمن گیر دادی به اون رم بیچاره ات ها .اخه مهندس 64 بیتی به رم چه ربطی داره
تکنولوژی 64 بیتی مخصوص سی پی یو هاست .یعنی سی پی یو های خاصی (از جمله مال من و شما) از اون استفاده می کنند.
و اگر کسی 32 بیتی رو بخواد 64 بیتی بکنه باید سی پی یو و مادر برد شو عوض کنه(حداقل)

khaiyam
06-01-2007, 22:39
دوستان بلاخره نسخه Final ویندوز ویستا اومده

J A V I D
06-01-2007, 22:42
دوستان بلاخره نسخه Final ویندوز ویستا اومده

بله نسخه موجود فاینال و کامله

Kolang
06-01-2007, 23:18
سیستمت 64 بیت هستش (Amd Athlon ها 64 بیتی اند)
برو 64 بیتی رو نصب کن
خیالت راحت شد؟

در ضمن گیر دادی به اون رم بیچاره ات ها .اخه مهندس 64 بیتی به رم چه ربطی داره
تکنولوژی 64 بیتی مخصوص سی پی یو هاست .یعنی سی پی یو های خاصی (از جمله مال من و شما) از اون استفاده می کنند.
و اگر کسی 32 بیتی رو بخواد 64 بیتی بکنه باید سی پی یو و مادر برد شو عوض کنه(حداقل)

وای الان کلی به خودم خندیدم
فکر کنم من کور بودم!!!!
چطور اون 64 رو ندیدم؟!!!!:laughing:
وایییییییییییییی
عجب سوتی ای دادم!!!!!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آقا مجتبی شرمنده. درسته cpu ات 64 بیتیه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آخه قبلش هی مینوشتی:dual-core processor 3600 خوب اینی که مینوشتی یعنی 32 بیت!!!
اما این بار آخر(که فکر کردم دوباره همونو نوشتی) درستش کرده بودی که من متوجه نشدم!
بابا شما که رشته کامپیوتر میخونی که باید از اون 64 اه میگرفتی خودت که;)

mojtaba007
07-01-2007, 10:47
بابا من خودم اطمینان داشتم 64 بیتی است
kolang جان من رو به اشتباه انداخت
و از شما sinasignal هم ممنون که به سوالاتم جواب دادی
اما خدمت شما عرض کنم که شما گفته بودی
"اخه مهندس 64 بیتی به رم چه ربطی داره"
من هم میدونم هیچ ربطی نداره ولی یکجا خوندم
که ویستا 64 بیتی برای حداکثر کیفیت به 2 گیگ رم احتیاج داره
و من هم فکر کردم اقای kolang به خاطر همین میگه 32 بیتی نصب کنم
و از خیر 64 بیتی بگزرم
به هر حال از شما دوستان خوبم تشکر میکونم

این چند تا سوال رو هم قبلا پرسیده بودم که اقای kolang لطف کردن
بعضی ها را جواب دادن و بعضی ها بی جواب موندن
انهایی را که بی جواب بودن را دوباره میگم شاید کسی به من جواب بدهد
------------------------------------------------------------------------
1 - مادر برد بنده asus m2ne است موقهی که میخوام نصبش کنم
-------------------------------------------------------------------------
2 در ویستا حروف (پ) و (ژ) کار نمیکونند من باید چه کار کنم
3 یک جای از ویستا است که به قطهات کامپیوتر نمره میده

J A V I D
07-01-2007, 11:29
1 - مادر برد بنده asus m2ne است موقهی که میخوام نصبش کنم
2 در ویستا حروف (پ) و (ژ) کار نمیکونند من باید چه کار کنم
3 یک جای از ویستا است که به قطهات کامپیوتر نمره میده
1 . در مورد سی دی مادر بورد مادر بورد من Epox هستش تو ویستا که سی دیشو می ذارم اتو رانش بالا می آد ولی توش هیچ گزینه ای نیست !!!!(اینم از عجایبه ویستا)
2. من با حروف پ و ژ مشکلی ندارم تو ویستا نمی دونم شما چرا مشکل داری ؟!؟
3. نمره هاشم من اطلاعی ندارم ولی ظاهر امر اینطور نشون می ده از ده نمره می ده و واسه اینکه ویستا به خوبی کار کنه باید همه نمره هاتون بالای سه باشه

Kolang
07-01-2007, 12:09
1 . در مورد سی دی مادر بورد مادر بورد من Epox هستش تو ویستا که سی دیشو می ذارم اتو رانش بالا می آد ولی توش هیچ گزینه ای نیست !!!!(اینم از عجایبه ویستا)
2. من با حروف پ و ژ مشکلی ندارم تو ویستا نمی دونم شما چرا مشکل داری ؟!؟
3. نمره هاشم من اطلاعی ندارم ولی ظاهر امر اینطور نشون می ده از ده نمره می ده و واسه اینکه ویستا به خوبی کار کنه باید همه نمره هاتون بالای سه باشه

در مورد نمره فکر نکنم از 10 باشه!!!!
یعنی من اگه یه cpu مثلا 20 گیگ داشته باشم، نمرم چند میشه؟!!!(چیزی که تا یکی دو ساله دیگه حتما هست)
برای وستا هم لازم نیست بالای 3 باشه!
فقط برای اینکه بتونی از حالت aero استفاده کنی باید کمتر از 2.6 نداشته باشی!

در ضمن مجتبی جان
این شما بودی که من و بقیه رو گمراه کرده بودی! چندین و چند بار سی پی یوی خودتون رو اشتباه معرفی کرده بودین!
اشتباه از شما بود نه من!

Jalal
07-01-2007, 14:43
آقا یه کرک درست و حسابی کسی پیدا نکرده البته کانکت به اینترنت نخواد که نداریم
بهترین ویستایی که اومده چیه
باتشکر

sinasignal
07-01-2007, 16:51
و از شما sinasignal هم ممنون که به سوالاتم جواب دادی
اما خدمت شما عرض کنم که شما گفته بودی
"اخه مهندس 64 بیتی به رم چه ربطی داره"
من هم میدونم هیچ ربطی نداره ولی یکجا خوندم
که ویستا 64 بیتی برای حداکثر کیفیت به 2 گیگ رم احتیاج داره
و من هم فکر کردم اقای kolang به خاطر همین میگه 32 بیتی نصب کنم
و از خیر 64 بیتی بگزرم

بین ویندوز 64 و32 از لحاظ قدرت سخت افزاری مورد نیاز فرقی وجود ندارد
یعنی ویندوز 64 بیتی از 32 بیتی سنگین تر نیست و در صورت کفایت رم برای 32 بیت ، دیگه نیازی به ارتقای اون نداری.
اون 2 گیگ هم که می گی برای 32 هم نوشتن (برای حداکثر و مطلوبترین حالت در اجرا)

sinasignal
07-01-2007, 22:03
آقا یه کرک درست و حسابی کسی پیدا نکرده البته کانکت به اینترنت نخواد که نداریم
بهترین ویستایی که اومده چیه
باتشکر

نسخه final از ultimate رونصب کن
در ضمن تمام کرک ها که دیدم کانکت می خواد

Jalal
07-01-2007, 23:28
برنامه windows meeting Space تو ویستا چکار میکنه ؟

shahrokhxp
08-01-2007, 12:05
سلام
من طبق روشهایی که گفتین ویستا رو کرک کردم اما بعد از ریستارت سیستم برای بار دوم که وترد ویستا شدم قبل از ورود به ویستا از من میخواد که به ویستا رو قانونی کنم و هر سریالی که تایپ میکنم موقع وصل شدن به اینترنت میگه سریال شما توی لست نیست ضمنا به من اجازه نمیده وارد ویستا بشم فقط میتونم safe mode به وارد بشم
کمکم کنید:sad: :sad: :sad:

J A V I D
08-01-2007, 13:00
در مورد نمره فکر نکنم از 10 باشه!!!!
یعنی من اگه یه cpu مثلا 20 گیگ داشته باشم، نمرم چند میشه؟!!!(چیزی که تا یکی دو ساله دیگه حتما هست)
برای وستا هم لازم نیست بالای 3 باشه!
فقط برای اینکه بتونی از حالت aero استفاده کنی باید کمتر از 2.6 نداشته باشی!

در ضمن مجتبی جان
این شما بودی که من و بقیه رو گمراه کرده بودی! چندین و چند بار سی پی یوی خودتون رو اشتباه معرفی کرده بودین!
اشتباه از شما بود نه من!

اتفاقا من فکر می کنم از ده باشه آینده نگری کردن اینجوری نمره دادن در مورد این که می گم باید نمره ها بالای سه باشه برای کار راحت نگفتم برای بالا اومدن برای رون بودن سیستم حداقل نمره هاتون باید بالای سه باشه تو یه سایت خارجی دیدم از خودم در نیاوردم کلنگ جان (شرمنده راستی اسم اصلی شما چیه با نام کاربری اسمتون رو نوشتن بی احترامی شرمنده به خدا)

meghius
08-01-2007, 14:36
سلام
ميخواستم بدونم تا حالا كسي vista رو virtual pc يا VMWARE نصب كرده ؟

من هركاري ميكنم نميتونم روي VMWARE نصب كنم.
تا آخر قسمت loading file.. ميره ولي بعدش مي ايسته!! ويندوز خودم هم XP Home edition هست.

sh-a
08-01-2007, 16:12
در سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تازه نسخه بتای Vmware رو که از ویستا پشتیبانی میکنه گذاشته

sa3er
08-01-2007, 16:43
Symantec و McAfee : ویستا نا امن است:

J A V I D
08-01-2007, 17:49
در سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تازه نسخه بتای Vmware رو که از ویستا پشتیبانی میکنه گذاشته

برای نصب ویستا به روی VMWARE یا به عبارتی نصب روی سیستم مجازی به رم بسیار بالایی نیاز دارید همچنین هشت گیگ فضا تو هارد مجازی فراموش نشه....

حالا مگه ایکس پی امنه ؟!؟

mojtaba007
08-01-2007, 18:52

این دو تا لینک دانلود را که قبلا دادید برای کارت گرافیک ویستا
من دانلود کردم ولی روی ویستا کار نکرد
چرا کار نکرد
راستی دوستان شما تا حالا بازی روی ویستا اجرا کردین
من حتی بازی های با گرافیک پایین رو هم نمیتونم اجرا کنم

و یک مشکل بزرگ برام پیش امده
برنامه کارت tv روی ویستا نصب نمیشه من باید چه کار کنم

ایا اگر از یک شرکت دیگری dvd ویستا را نصب کنم مشکل من حل میشه
من از شرکت ابی کامپیوتر گرفتم

Kolang
08-01-2007, 20:59
اتفاقا من فکر می کنم از ده باشه آینده نگری کردن اینجوری نمره دادن در مورد این که می گم باید نمره ها بالای سه باشه برای کار راحت نگفتم برای بالا اومدن برای رون بودن سیستم حداقل نمره هاتون باید بالای سه باشه تو یه سایت خارجی دیدم از خودم در نیاوردم کلنگ جان (شرمنده راستی اسم اصلی شما چیه با نام کاربری اسمتون رو نوشتن بی احترامی شرمنده به خدا)

خواهش میکنم جاوید جان. اصلا اشکالی نداره. من کلنگ ر به دلایلی خیلی دوست دارم و اصلا ناراحت نمیشم اگه با این اسم صدام کنن
در مورد امتیاز ها هم... help خود ویستا نوشته که برای اینکه حالت aero فعال بشه باید بالای 2.6 باشه. منم روی همون حساب گفتم
قربانت
کمال

Kolang
08-01-2007, 21:01
سلام
من طبق روشهایی که گفتین ویستا رو کرک کردم اما بعد از ریستارت سیستم برای بار دوم که وترد ویستا شدم قبل از ورود به ویستا از من میخواد که به ویستا رو قانونی کنم و هر سریالی که تایپ میکنم موقع وصل شدن به اینترنت میگه سریال شما توی لست نیست ضمنا به من اجازه نمیده وارد ویستا بشم فقط میتونم safe mode به وارد بشم
کمکم کنید:sad: :sad: :sad:

اگه از روشی که من گفتم کرک کرده باشی مطمئنن به مشکل بر نمیخوری!
یادتونه که توی مراحل گفته بوده وقتی شماره سریال رو گرفتین اونو روی یه کاغذ بنویسید که اگه موقع بالا اومدن ازتون خواست مشکلی نداشته باشید!
اگه اون روش رو انجام داده باشین به هیچ وجه به مشکل برنمیخورین. مگه اینکه ناقص انجام شده باشه
بیشتر توضیح بده ببینم چه کار کردِی!

Watson
08-01-2007, 21:10
با سلام.
وقتی که ویستا رو نصب کردم دیدم که کنار پنجره هاش اینطوریه
در صورتی که ویستا باید اینجوری باشه
اما من قبلا که ویستا Build.5219 نصب کرده بودم درست بود حالا نمیدونم مشکل چیه لطفا راهنمایی کنید.

J A V I D
08-01-2007, 21:14
با سلام.
وقتی که ویستا رو نصب کردم دیدم که کنار پنجره هاش اینطوریه
در صورتی که ویستا باید اینجوری باشه
اما من قبلا که ویستا Build.5219 نصب کرده بودم درست بود حالا نمیدونم مشکل چیه لطفا راهنمایی کنید.

اینی که می گی قبلا بوده همون حالت aero که به پنجره ها حالتی شیشه ای می ده قبلا گفتم چجوری فعال می شه یه صفحه همین تاپیکو برو عقب :rolleye:

sa3er
08-01-2007, 21:30

حالا مگه ایکس پی امنه ؟!؟

نه عزیزم مگه من گفتم ایکس پی امنه. :happy:

این خبر برای این جالبه و همه جا پیچیده چون مایکروسافت مدعی شده بود که ویستا امن ترین سیستم عامل جهانه و نیازی به آنتی ویروس نداره. ولی می بینیم که متاسفانه باز هم مایکروسافت با حرف زدن قصد داره که رقبا رو کنار بزنه. ولی در این سو حفره های کشف شده و خطرناک ویندوز ویستا نشون میدند که میان حرف تا عمل فاصله زیاد است. ادعا ها یی پوچ و مضحک. تکرار مکررات.

:happy: ;)

** به هر صورت به کاربرانی که اطلاعات مهمی دارند و کارشون حساس هست و همچنین حوصله دردسر رو ندارند فعلا پیشنهاد میشه طرف ویستا نروند تا مشخص شود اون زیر میرا چه خبر هست.

Watson
08-01-2007, 21:45
میشه جای دقیق این aero به من بگید هرچی میگردم نیست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

shahrokhxp
08-01-2007, 21:50
سلام
من موقع نصب سریال ندادم اگه میشه لینک آموزشتون رو بگین
من از اون روش که موقه نصب سریال رو وارد نمیکنیم استفاده کردم

Elfin-D
08-01-2007, 22:44
سلام
من موقع نصب سریال ندادم اگه میشه لینک آموزشتون رو بگین
من از اون روش که موقه نصب سریال رو وارد نمیکنیم استفاده کردم

Watson
08-01-2007, 23:16
تورو خدا یکی جای دقیق این aero رو به من بگه من میخام پنجره هامو شیشه ای کنم.....

J A V I D
08-01-2007, 23:30

قبلا جاشو گفته بودم حالا دوباره می گم

برای فعال کردنش هم به کنترل پنل رفته personal یه چیزی ! رو انتخاب کنید در پنجره باز شده گزینه اول رو زده و حالت aero رو انتخاب کنید . (این که گفتم گزینه اول اینا من همه چی رو اینجوری یاد می گیرم یعنی نمی دونم نوشتش چیه فقط می دونم اولین گزینس !!!!شرمنده !)
فقط توجه داشته باشید که کمی از سرعت سیستمتون تو این حالت گرفته می شه و نیاز مند یه کارت گرافیک مناسب هستید .

J A V I D
08-01-2007, 23:31
یه چیزی راستی باید حتما ویستا ultimate رو نصب کرده باشید در ضمن اگه سیستم شما توانایی اجرای aero رو نداشته باشه ظاهرا تو منو موجود حالت aero وجود نداره البته در این مورد زیاد مطمئن نیستم .

Kolang
08-01-2007, 23:46

روی my computer راست کلیک کن و Properties
وسط صفحه یه مربع آبی میبینی که توش یه عدد نوشته!
اون عدد اگه کمتر از 2.6 باشه نمیتونی از حالت aero استفاده کنی
در ضمن ویندوزت هم باید رجیستر شده باشه

اصلاح میشه!
عدد مبنا 2.6 نیست!
یه اشتبله لپی بود که حین خوندن help ویندوز متوجه شده بودم!
جایی ندیدم که عددی ذکر شده باشه. فقط گفته اینا لازمه

1-GHz 32-bit (x86) or 64-bit (x64) processor
1 gigabyte (GB) of random access memory (RAM) (mshelp://windows/?id=bbe9242f-fe78-45c7-b4d2-4dd06c8db338#gtmt_random_access_memory__ram__def)
128-MB graphics cardAero also requires a DirectX 9 class graphics processor that supports a Windows Display Driver Model Driver, Pixel Shader 2.0 in hardware, and 32 bits per pixel.

J A V I D
09-01-2007, 00:50
نیازی به رجستر بودن نیست من بار اول که ویندوز رو نصب کردم رجستر نبود ویندوزم ولی این حالت رو فعال کردم...

shahrokhxp
09-01-2007, 10:27
من همین روش رو برای نصب انتخاب کردم اما با ریاستارت ویندوز دیگه ویستا نمیزاره وارد محیطش بشم و میگه این نسخه ثبت نشده است هر سریالی هم که میزنم میگه این اشتباه است
همه مراحل کار شما رو انجام دادم
ضمنا دی وی دی من کپی شده از دی وی دی ویستای شرکت پرند هست

J A V I D
09-01-2007, 10:37
روی my computer راست کلیک کن و Properties
وسط صفحه یه مربع آبی میبینی که توش یه عدد نوشته!
اون عدد اگه کمتر از 2.6 باشه نمیتونی از حالت aero استفاده کنی

اصلاح میشه!
عدد مبنا 2.6 نیست!
یه اشتبله لپی بود که حین خوندن help ویندوز متوجه شده بودم!
جایی ندیدم که عددی ذکر شده باشه. فقط گفته اینا لازمه

1-GHz 32-bit (x86) or 64-bit (x64) processor
1 gigabyte (GB) of random access memory (RAM)
128-MB graphics card
Aero also requires a DirectX 9 class graphics processor that supports a Windows Display Driver Model Driver, Pixel Shader 2.0 in hardware, and 32 bits per pixel.

دیدی گفتم کمال جان من فقط تو یه سایت خارجی دیدم گفته بود برای روان بودن (توجه کنید روان بودن نه اجرا شدن یا حالت aero) ویندوز همه اعداد حداقل باید سه باشن ... که البته ممکنه اونا هم از خودشون یه چیزی در آورده باشن !!! حالا چون خارجی بوده دلیل نمی شه که درست گفته باشه ....

mojtaba007
09-01-2007, 11:44

این دو تا لینک دانلود را که قبلا دادید برای کارت گرافیک ویستا
من دانلود کردم ولی روی ویستا کار نکرد
چرا کار نکرد
راستی دوستان شما تا حالا بازی روی ویستا اجرا کردین
من حتی بازی های با گرافیک پایین رو هم نمیتونم اجرا کنم

و یک مشکل بزرگ برام پیش امده
برنامه کارت tv روی ویستا نصب نمیشه من باید چه کار کنم

ایا اگر از یک شرکت دیگری dvd ویستا را نصب کنم مشکل من حل میشه
من از شرکت ابی کامپیوتر گرفتم
هیچکی نیست جواب من رو بده:biggrin:

J A V I D
09-01-2007, 12:56
هیچکی نیست جواب من رو بده
مطمئنی درایور کارت گرافیک خودتو دانلود کردی ؟!؟ در ضمن مشخصات دقیق سیستمت رو بده ....

mojtaba007
09-01-2007, 14:37
مادر برد بنده M2NE ASUS
گرافیک 7600GT ASUS
رم 512 با باس 533
CPU = 3600 AMD ATHLON 64 X2 DUAL-CORE PROCESSOR
HARD= 160 SATA2 MAXTOR
POWER 350 W ACBEL
بلندگو و باند CREATIVE
مانیتور HYUNDAI PARS 17 INCH
و کارت TV PINNACLE 100I
دیگه دقیق تر از این می خوای

mojtaba007
09-01-2007, 17:52
راستی یادم رفت بگم که موقع نصب ویستا
اول نصب 2 تا پیغام میده گه یکی
install now (x86)a

install now (x64) a
من برای نصب ویندور 64 بیتی کدام را نصب کنم
==================================
و در یکجای دیگری در نصب که باید نوع ورژن ویستا را مشخص کنیم
که من ورژن ultimate رو میخوام نصب کنم
2 تا ورژن ultimate داره که جلوی یکی از انها نوشته (x64)
من برای نصب ویستا 64 بیتی کدوم ورژن را باید انتخاب کنم

Kolang
09-01-2007, 18:20
راستی یادم رفت بگم که موقع نصب ویستا
اول نصب 2 تا پیغام میده گه یکی
install now (x86)a

install now (x64) a
من برای نصب ویندور 64 بیتی کدام را نصب کنم
==================================
و در یکجای دیگری در نصب که باید نوع ورژن ویستا را مشخص کنیم
که من ورژن ultimate رو میخوام نصب کنم
2 تا ورژن ultimate داره که جلوی یکی از انها نوشته (x64)
من برای نصب ویستا 64 بیتی کدوم ورژن را باید انتخاب کنم

همونی که نوشته x64

Watson
09-01-2007, 18:21
آقا سلام کارت گرافیک من 128 مدل Geforce 5200 هستش و این حالت aero روش فعال نیست میخام ببینم اگه درایو کارت گرافیکمو اپدیت کنم میتونم این حالتو فعال کنم اگه میشه لطفا آخرین آپدیت درایو لینکشو بدید تا دانلود کنم

Kolang
09-01-2007, 18:27
دیدی گفتم کمال جان من فقط تو یه سایت خارجی دیدم گفته بود برای روان بودن (توجه کنید روان بودن نه اجرا شدن یا حالت aero) ویندوز همه اعداد حداقل باید سه باشن ... که البته ممکنه اونا هم از خودشون یه چیزی در آورده باشن !!! حالا چون خارجی بوده دلیل نمی شه که درست گفته باشه ....

اون عدد رو که از خودشون در آوردن
توی ویستا نوشته که مثلا ممکنه یه برنامه برای اجرا به حداقل امتیاز 3 احتیاج داشته باشه که د اون صورت این امتیاز ها نشون میده سیستم شما برای اجرای برنامه مناسب هست یا نه

یه نکته دیگه!
حالت aero ....
مطمئن باش برای فعال شدنش باید سیستم خوف داشته باشی. اگه سیستمت نکشه این گزینه رو اصلا در قسمت مربوطه نمیبینی
سیستم من اینه
1 گیگ رم باس 400
سی پی یو 3000 ای ام دی (64 بیتی)
و کارت گرافیک 9200
اما با این حال نمیتونم از حالت aero استفاده کنم. یعنی اصلا فعال نمیشه

Kolang
09-01-2007, 18:28
آقا سلام کارت گرافیک من 128 مدل Geforce 5200 هستش و این حالت aero روش فعال نیست میخام ببینم اگه درایو کارت گرافیکمو اپدیت کنم میتونم این حالتو فعال کنم اگه میشه لطفا آخرین آپدیت درایو لینکشو بدید تا دانلود کنم

اگه سی پی یو و رمت خوب باشه، بله
با ارتقا کارت گرافیکت، فعال میشه
کارت گرافیک شما از نظر قدرت شبیه کارته منه. هر دوشون دیگه قدیمی شدن

Watson
09-01-2007, 18:30
آقیون پس بیخیال این aero بشید در ضمن آقایون من یه DVD ویستا گرفتم که در عرض 1 دقیقه از راه اینترنت اکتیوش کردم و اینقد مکافات نکشیدم

Kolang
09-01-2007, 18:30
من همین روش رو برای نصب انتخاب کردم اما با ریاستارت ویندوز دیگه ویستا نمیزاره وارد محیطش بشم و میگه این نسخه ثبت نشده است هر سریالی هم که میزنم میگه این اشتباه است
همه مراحل کار شما رو انجام دادم
ضمنا دی وی دی من کپی شده از دی وی دی
ویستای شرکت پرند هست

دوست عزیز
این روشی که من توضیح دادم رو انجام بده
البته برای تعویض فایل ها احتمالا مجبوری وارد حالت safe mode بشی.
یا اگه xp داری، میتونی از داخل اون این کارا رو انجام بدی

Kolang
09-01-2007, 18:32
آقیون پس بیخیال این aero بشید در ضمن آقایون من یه DVD ویستا گرفتم که در عرض 1 دقیقه از راه اینترنت اکتیوش کردم و اینقد مکافات نکشیدم

منظورتون چیه؟
یعنی هیچ کاری لازم نبود انجام بدین قبلش؟
میشه بیشتر توضیح بدین؟

Watson
09-01-2007, 18:42
من از شرکت پرنیان گرفتم یه کد توش بد که اول به نت وصل شدم رفتم My Computer راست کلیک کردم اون پایین یه چیزی نوشته بود که الان یادم نیست اون کدو زدم بعد از چند ثانیه ماکروسافت ویندوزمو تاید کرد و اکتیو شد بدون هیچ مکافاتی الان هم نوشته WIndows is Activeted

Watson
09-01-2007, 19:24
یه سوال دیگه وقتی که تو داس ویستا رو انتخاب میکنیم تا بیاد بالا وقتی که داره مینویسه Corporation و اون درجه زیرش هی میره میا بالاش هیچ تصویری نیست و صفحه سیاهه در صورتیه که وقنی Xp داره میاد بالا یه عکسه نوشته Microsoft windows xp علت چیه؟

amirpers
09-01-2007, 20:41
من برای اولین بار ویستا رو نصب کردم .
پس چرا اینجوریه ؟ مودم رو خودم نصب کردن . کارت صدا رو خودم نصب کردم . با نرم افزارهای اسکنر و پرینترم که هر دو شون Hp هستند مشکل داره . کارت Tv رو به اون شناسوندم اما با برنامه پخش تلویزیون مشکل داره و ...
باید چه کار کرد ؟

mojtaba007
09-01-2007, 21:00
خیلی ممنون که جواب من رو کامل میدید!!!!!!!!!!!!

javady
10-01-2007, 00:26
با سلام به همه
من سیدی ویستا رومن ازبازار گرفتم
vista home premium رونصب کردم نحوه اکتیوش رو هم گفته اما نمیدمنم چرا اکتیو نمیشه نمیتونم اکتیوش کنم توره خدا راهنمایی کنید من 3روبیشترفرصت ندارم که2روزش گزشته

J A V I D
10-01-2007, 00:27
یه سوال دیگه وقتی که تو داس ویستا رو انتخاب میکنیم تا بیاد بالا وقتی که داره مینویسه Corporation و اون درجه زیرش هی میره میا بالاش هیچ تصویری نیست و صفحه سیاهه در صورتیه که وقنی Xp داره میاد بالا یه عکسه نوشته Microsoft windows xp علت چیه؟

علت خاصی نداره دوست داشتن بالاش هیچی ننویسن !!!

J A V I D
10-01-2007, 00:30
من برای اولین بار ویستا رو نصب کردم .
پس چرا اینجوریه ؟ مودم رو خودم نصب کردن . کارت صدا رو خودم نصب کردم . با نرم افزارهای اسکنر و پرینترم که هر دو شون Hp هستند مشکل داره . کارت Tv رو به اون شناسوندم اما با برنامه پخش تلویزیون مشکل داره و ...
باید چه کار کرد ؟

ویستا با خیلی از قطعات و برنامه ها مشکل داره به هر حال یه چیز جدیده طبیعه که مشل داشته باشه درایور مخصوص قطعاتی که نصب نشدن رو برای ویستا از سایتشون بگیرین . برای کارت تی وی هم از یه برنامه سازگار با ویستا استفاده کنید .... کار دیگه ای شک دارم بشه کرد

J A V I D
10-01-2007, 00:39
خیلی ممنون که جواب من رو کامل میدید!!!!!!!!!!!!

سیستم مناسبی دارید شاید اون بازی هایی که نصب کردید با ویستا سازگار نبودن بازی پک من رالی ورلد با ویستا سازگاره می خوای اونو بگیر ببین رو ویستا می آد یا نه . فکر نکنم مشکلی دی وی دی ویستا شما داشته باشه این شرکت ها هم همشون از رو هم کپی می کنن !!!

یه چیز دیگه دوستان اینجا هیچ اجباری ندارن جواب کسی رو بدن اگه بتونن و پاسخی داشته باشن واسه شما جواب می دن

J A V I D
10-01-2007, 00:41
یه نکته دیگه!
حالت aero ....
مطمئن باش برای فعال شدنش باید سیستم خوف داشته باشی. اگه سیستمت نکشه این گزینه رو اصلا در قسمت مربوطه نمیبینی
سیستم من اینه
1 گیگ رم باس 400
سی پی یو 3000 ای ام دی (64 بیتی)
و کارت گرافیک 9200
اما با این حال نمیتونم از حالت aero استفاده کنم. یعنی اصلا فعال نمیشه

کمال جان ویستا یولتی میتو نصب کردی با این مشخصاتی که دادی aero باید داشته باشی من رو سیستم مشابه با 512 مگ رم سی پی یو همون کارت گرافیک 256 جی فورس 6600 aero رو فعال کردم مشکلی هم نداره ...

javady
10-01-2007, 00:45
کسی نیست راهنمایی کنه؟

amir.ara
10-01-2007, 01:02
کسی نیست راهنمایی کنه؟

تو این تاپیک چندتا راه اکتیو کردن گفته شده:

J A V I D
10-01-2007, 01:04
با سلام به همه
من سیدی ویستا رومن ازبازار گرفتم
vista home premium رونصب کردم نحوه اکتیوش رو هم گفته اما نمیدمنم چرا اکتیو نمیشه نمیتونم اکتیوش کنم توره خدا راهنمایی کنید من 3روبیشترفرصت ندارم که2روزش گزشته

شما باید نسخه ultimate رو نصب می کردین نحوه اکتیو کردن هم یه روش کمال جان گفته که جواب می ده من امتحان کردم جواب داده یه سر به اینجا بزن

Jalal
10-01-2007, 01:07
درایورهای سخت افزاری واسه ویندوز ویستا رو از کجا بایدگرفت

J A V I D
10-01-2007, 01:11
درایورهای سخت افزاری واسه ویندوز ویستا رو از کجا بایدگرفت

درایور جدید هر سخت افزار رو تو سایت مربوط به همون سخت افزار یم تون یپیدا کنی !

ahesard
10-01-2007, 07:49
کسی میتونه کمکم کنه من میخوام ویستا رو نصب کنم ولی هاردم رو نمیشناسه هاردم ساتا هست هیچ کدوم از پارتیشن ها رو نشون نمیده؟

Kolang
10-01-2007, 08:04
کمال جان ویستا یولتی میتو نصب کردی با این مشخصاتی که دادی aero باید داشته باشی من رو سیستم مشابه با 512 مگ رم سی پی یو همون کارت گرافیک 256 جی فورس 6600 aero رو فعال کردم مشکلی هم نداره ...

بابا من از اولین کسایی بودم که ویستا ultimate رو نصب کردم;)
مگه آموزش کرکمو ندیدی؟
اگه خودم نسخه ultimate رو نصب بکرده بودم نمیتونستم اونجوری توضیح بدم!
والا نمیدونم مشکلش چیه
آخه توی help ویندوز هم نوشته که اگه گزینه aero رو نمیبینید یعنی اینکه سیستمتون مناسب نیست!
خودت یه نگاهی به help اش بنداز;)

Watson
10-01-2007, 10:54
بچه ها یادمه تویه یکی از این تاپیکای موبایل یکی آهنگ بالا اومدن ویستا رو گذاشته بود واسه اس ام اس که خیلی آهنگ باحالی بود اما الان که من ویستا رو نصب کردم میبینم باز همون آهنگ بالا اومدن Xp داره. میخاستم ببینم ماله همتون اینطوریه یا میشه عوضش کرد ؟

Kolang
10-01-2007, 11:16
بچه ها یادمه تویه یکی از این تاپیکای موبایل یکی آهنگ بالا اومدن ویستا رو گذاشته بود واسه اس ام اس که خیلی آهنگ باحالی بود اما الان که من ویستا رو نصب کردم میبینم باز همون آهنگ بالا اومدن Xp داره. میخاستم ببینم ماله همتون اینطوریه یا میشه عوضش کرد ؟

ماله من که فرق میکنه با xp
آهنگش خیلی سادس
فکر نکنم اون چیزی که توی انجمن موبایل گزاشته شده بوده همین آهنگ بالا اومدن ویستا بشه

Watson
10-01-2007, 11:27
کسی میتونه کمکم کنه من میخوام ویستا رو نصب کنم ولی هاردم رو نمیشناسه هاردم ساتا هست هیچ کدوم از پارتیشن ها رو نشون نمیده؟

هارد منم ساتاس بدون هیچ مشکلی نصب شد احتمالا موقعی که میخاستی هارئو نصب کنی با کابل مخصوص خودش این کارو نکردی

Watson
10-01-2007, 11:30
ماله من که فرق میکنه با xp
آهنگش خیلی سادس
فکر نکنم اون چیزی که توی انجمن موبایل گزاشته شده بوده همین آهنگ بالا اومدن ویستا بشه

خوب دلیلش چیه چرا فرق میکنه ؟ راستش دیگه از این ملودی حالم بهم میخوره رفتم تو Sound که عوضش کنم دیدم اصلا Start Windows نداره !! کمال جون چیکارش کنم؟؟؟

J A V I D
10-01-2007, 12:01
بابا من از اولین کسایی بودم که ویستا ultimate رو نصب کردم
مگه آموزش کرکمو ندیدی؟
اگه خودم نسخه ultimate رو نصب بکرده بودم نمیتونستم اونجوری توضیح بدم!
والا نمیدونم مشکلش چیه
آخه توی help ویندوز هم نوشته که اگه گزینه aero رو نمیبینید یعنی اینکه سیستمتون مناسب نیست!
خودت یه نگاهی به help اش بنداز

حالا چرا می زنی :-))) این help هم ولش کن چرتو پرت زیاد نوشته !!! :-)

amirpers
10-01-2007, 12:04
ویستا با خیلی از قطعات و برنامه ها مشکل داره به هر حال یه چیز جدیده طبیعه که مشل داشته باشه درایور مخصوص قطعاتی که نصب نشدن رو برای ویستا از سایتشون بگیرین . برای کارت تی وی هم از یه برنامه سازگار با ویستا استفاده کنید .... کار دیگه ای شک دارم بشه کرد

ممنون عزیزم. اما مشکل اینه که تو سایتشون داریورهای ویستا رو نگذاشتند . مثلا HP هنوز هیچ درایوری نداره . اگه هم بذاره شاید مال مدل من رو نذاره .
در مورد برنامه کارت تی وی که سازگار با ویستا باشه ، چیزی رو می شناسید ؟

راستی یه سوال دیگه . من هم ویستا رو نصب کردم و هم XP . چه جوری میشه منوی اول رو که باید ویندوز رو انتخاب کنیم تغییر داد ؟
من تو اکس پی توی Control Panel / System میرم . توی قسمت Advanced قسمت Setting رو می زنم .اما اونجایی که میشه فایل بوت رو تغییر داد رو وقتی که تغییر می دم تغییری ایجاد نمیشه . همین قسمت تو ویستا هم که اصلا وجود نداره .
توی این فایل بوت گفته که برای تغییر در ویستا باید فایل BCDEDIT.EXE رو تغییر بدیم که اون هم نمیشه .