PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بررسی سوالات و رفع مشکلات ویندوز ویستا

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

hamilton
09-03-2007, 21:52
دوستان يك كرك تازه براي ويستا پيدا كردم كه ويستا را به نسخه اصلي اون تبديل ميكنه و در واقع ويستا را اكتيو ميكنه.دستورالعمل استفاده از آن هم بسيار ساده هست و 100% از عهده انجام آن براحتي برخواهيد آمد.
در ابتدا قبل از هر كاري با رفتن به مسير زير شما بايد User Account Control را خاموش كنيد.اين مسير را دنبال كنيد:
Start/Control Panel/User Accounts And Family Safety/User Accounts/turn User Account Control on or off

حال فايلي را كه در ادامه قرار ميدهم را دانلود كنيد و از حالت RAR خارج كنيد و دستور زير را دنبال كنيد:

قدم اول:
-به پوشه 1 برويد.
-بر روي فايل royal.inf كليك راست كنيد و گزينه Install را انتخاب كنيد.
-سيستم را Restart كنيد.

قدم دوم:
-به پوشه 2 برويد.
-متناسب با نوع ويندوز ويستايي كه نصب كرده ايد يكي از فايلهاي چهارگانه با پسوند CMD. را اجرا كنيد.به عنوان مثال اگر ويستايي كه نصب كرده ايد از نوع Ultimate ميباشد شما بايد فايل Ultimate.cmd را اجرا كنيد و به همين صورت در مورد ساير نسخه ها.
چند لحظه صبر كنيد.
-ويندوز ويستا شما اكتيو شد.

تمام كاري كه بايد انجام ميداديد به همين سادگي بود.اما از لينك زير فايل موردنظر را دانلود كنيد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موفق باشيد.

Black Prince
09-03-2007, 22:13
شما خودت تست كردي؟

amir.ara
09-03-2007, 22:16
من تست کردم اکتیو شد
آقا ممنون

nt
09-03-2007, 22:17
سلام دوستان
مي خواستم ببينم آيا سيستم من هم قابليت استفاده از ويستا را دارد يا نه؟
mainboard:Asus P5pl2
VGA:Msi Nx 7300 Gs-chipset geforce
ram:512-DDR2
Cpu :Intel 3000-1MB Cash
sound : Omboard - intel
Modem:U.S. Robotics Corporation
در ضمن مي خواستم ببينم تمام اين ها توسط ويستا قابل شناسايي هست يا اپديت اونا ارايه شده است؟
آيا با ارتقاء Ram حالت Aero به خوبي عمل ميكنه
ممنون

baharan_2122
09-03-2007, 22:28
دوستان يك كرك تازه براي ويستا پيدا كردم كه ويستا را به نسخه اصلي اون تبديل ميكنه و در واقع ويستا را اكتيو ميكنه.دستورالعمل استفاده از آن هم بسيار ساده هست و 100% از عهده انجام آن ب
.
.
موفق باشيد.

سلام
دوست عزیز
آیا می شه ویندوز رو هم آپدیت کرد یا نه ؟
آخه یه فایل ولیدیت داره که حتی اگه جنیو هم باشه ویندوز رو خراب می کنه البته هنگام آپدیت کردن .

D o l f i n
10-03-2007, 00:07
من نمی دونم چرا ویستا تو کامی من زیاد هنگ میکنه

baharan_2122
10-03-2007, 00:21
دوستان يك كرك تازه براي ويستا پيدا كردم كه ويستا را به نسخه اصلي اون تبديل ميكنه و.
.
.
موفق باشيد.
سلام
آقا دمتون گرم
درست بود جواب داد
متشکریم:biggrin: :biggrin: :biggrin:

baharan_2122
10-03-2007, 00:24
سلام دوستان
مي خواستم ببينم آيا سيستم من هم قابليت استفاده از ويستا را دارد يا نه؟
mainboard:Asus P5pl2
VGA:Msi Nx 7300 Gs-chipset geforce
ram:512-DDR2
Cpu :Intel 3000-1MB Cash
sound : Omboard - intel
Modem:U.S. Robotics Corporation
در ضمن مي خواستم ببينم تمام اين ها توسط ويستا قابل شناسايي هست يا اپديت اونا ارايه شده است؟
آيا با ارتقاء Ram حالت Aero به خوبي عمل ميكنه
ممنون

سلام
دوست عزیز
آره مشکلی نداره جواب می ده
حالت AERO هم داره اما با رم 1گیگا سریعتر اجرا می شه
فکر کنم صدا باید آبدیت بشه .
سوالی بود در خدمتیم

nt
10-03-2007, 00:27
ممنون از جوابتون
ميرم نصب ميكنم اگر مشكلي بود مزاحم ميشم

toraj
10-03-2007, 19:49
hamilton جان لطفا در يك جايي ديگر كرك را بزاريد متشكرم.

Elfin-D
10-03-2007, 19:55
hamilton جان لطفا در يك جايي ديگر كرك را بزاريد متشكرم.

mostafa_aa
10-03-2007, 20:01
سلام

کسی این مشکل رو مثل من باهاش برخورد کرده ؟

وقتی عکس هارو با viewer ویستا می بینم یه هاله زرد مایل به نارنجی روی عکس هاست ....

ولی وقتی با برنامه های دیگه مثل paint یا photoshop باز می کنم چنین مشکلی نداره ....

ممنون می شم راهنمایی کنید .

The End
10-03-2007, 20:39
منم این مشکل رو دارم

mahdyshr
11-03-2007, 00:04
من وقتی از روی dvd کامیپوتر رو بوت می کنم در هنگامی که باید drive رو برای نصب انتخاب کنم هیچ درایوی رو برای نصب ویندوز پیدا نمی کنه.و فقط یه لیست خالی رو نشون می ده.سیستم من هم
Sata ll MAxtor 6G160E0
1GB Ram DDR2
Nvidia Geforce 7300
cpu:3200 intel

Motherboard Gigabyten GA-8i945PL-G
می باشد.در ضمن توی این لینک یکی یه سوالی شبیه من مطرح کرده یکی هم جواب داده ولی من نفهمیدم چی گفته.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ad=y
امیدوارم که مشکل من حل بشه.ممنون.گر راه حلی سراغ ندارید حداقل چند تا حدس بزنید شاید با کمک هم تونستیم رفعش کنیم.

ahesard
11-03-2007, 03:29
عزیز توی بایوس گزینه enhaced رو انتخاب کن برای هارد منم این مشکل برام بود کسی جواب نداد تا خودم حل کردم در صفحات پیش سوءالم هست برو دعا کن برام

darinow
11-03-2007, 10:37
سلام
دوست عزیز
در مورد کارت tv شما چیزی نمی تونم بگم چون من هم مثل شما با اکثر این کارتها امتحان کردم و درست جواب نمی ده
اما در مورد کارت صدا و گرافیک باید بگم شما می تونید از سایت radarsync اون رو دانلود کنید .
در ضمن تمام ویستا ها بر روی یه دی وی دی هستن فقط شما نوع ویندوزی رو که انتخاب می کنین فرق داره . همین چون هر کدام یه سریال مخصوص به خود رو داره .

بچه ها من هم این مشکل رو داشتم .هر وقت وارد ویستا میشدم پیغام سخت افزار جدید رو میگرفتم و هر دفعه بعد از اتصال به اینترنت گزینه search online for this solushen رو انتخاب میکردم ولی بعد از چند دقیقه چیزی پیدا نمیکرد و not find any driverr میداد .بعد از چند روز که این کار رو تکرار کردم پیدا کرد و الن دارم باهاش کار میکنم.
ضمنا" این کارو برای درایور tv card و حتی کارت صدام انجام دادم .حالا نمیدونم برای شما هم نتیجه بده یا نه .این تحربه ای بود که من عملا" بدست آوردم.

mostafa_aa
11-03-2007, 10:40
سلام

وقتی عکس هارو با viewer ویستا می بینم یه هاله زرد مایل به نارنجی روی عکس هاست ....

ولی وقتی با برنامه های دیگه مثل paint یا photoshop باز می کنم چنین مشکلی نداره ....

ممنون می شم راهنمایی کنید .

كسي نمي دونه چه جوري ميشه اين مشكل رو حل كرد ؟

dr-ali
11-03-2007, 10:56
برای بار چهارم...

لطفا فقط دوستان حرفه ای جواب بدهند:
من هاردها رو بصورت raid 0 وصل کردم و مادربردم هم گیگابایت 965p-dq6 است
نسخه rtm از ویندوز ویستا به هیچ عنوان رو raid و چیپست ichr از شرکت اینتل نصب نمیشه!
فقط و فقط نسخه 30 ژانویه که نسخه نهایی این ویندوز است قابلیت نصب بر روی raid رو دارد...
کدام سایت ایرانی نسخه ماه ژانویه رو بصورت اینترنتی میفروشه؟ p30world یا winbeta یا؟
لطفا کسایی که خودشون نسخه نهایی ماه ژانویه رو دارن و کرک شده هم است جواب بدن...
تاپیک بحث و تبادل نظر در مورد ويندوز ويستا 77 صفحه دارد!
یعنی واقعا باور کنم که کسی خبر نداره نسخه 30 ژانویه(نسخه نهایی) از چه سایتی بفروش میرسه؟:blink:
شایدم واقعا اینطور باشه و اعضای این تاپیک نمیدونند چه ویستایی رو از کجا خریدن و چه ورژنی داره;)

darinow
11-03-2007, 11:02
باید تو بایوس دنبالش بگردی

darinow
11-03-2007, 11:02
سلام دوست عزیز
من بایوس رو نگاه کردم در قسمت Integrated Peripherals گزینه ای هست بنام On-chip SATA که میتونی سه انتخاب داشته باشی: Disabled, Auto, Manaul که Manaul شامل گزینه های زیر است :
IDE Pri.Master
IDE Pri.Slave
IDE Sec Master
IDE Sec Slave
SATA Port 0
SATA Prot 1
من همه گزینه ها رو امتحان کردم ولی هیچ نتیجه ای بدست نیاوردم؟؟؟؟ دیگه گزینه ای که توش SATA داشته باشه پیدا نکردم
آیا من باید بایوس رو upgrade کنم؟؟ یا چی؟؟؟
مرسی
شاید اینها که میگم بدرد بخوره.
ببخشید که دیر جواب میدم . شاید هم مشکلت حل شده ولی باید بگم من هم مشکل شما رو داشتم و به این نتیجه رسیدم که برای هارد های sata معمولا" این اتفاق میفته -چند روز معطل این قضیه بودم .آخرش کارم تو bios حل شد
و طریقه شناختن هارد رو به روش enhanced تنظیم کردم.البته تو این مسیر خیلی تغییرات دادم که مهمترینشون جابجائی کابل دیتا بود.من یه مشکل بزرگم این بود که فقط یک ورودی ID داشتم و 2 تا cd drive .اگه وقت کنم امروز بررسی میکنم و ته و توی قضیه را درمیارم.فکر نمیکنم لازم باشه bios رو بروز کنی.

mostafa_aa
11-03-2007, 11:05
سلام

ممنون می شم راهنمایی کنید

darinow
11-03-2007, 11:13
برادر ،کارت گرافیکت رو چک کن ببین درست نصب شده؟

mostafa_aa
11-03-2007, 11:18
فك كنم درست نصب شده باشه

بعدش هم در بفيه نرم افزارها مثل فتوشاپ و... اين مشكل وجود نداره .

mrsim
11-03-2007, 11:40
مشکل من با مدیا پلیر ویستاست کار نمیکنه و ارور میده .
چطوری میتونم اون رو پاک کنم و یک مدیا پلیر دیگه روش بریزم. من از ویستا یولترا استفاده میکنم.

nt
11-03-2007, 12:32
دوست عزيز dr-ali اگر يكم به تبليغان سايت توجه كنيد مي بينيد كه همين سايت هم در حال حاضر اقدام به فروش همين نسخه اي مد نظر شما را كرده است
اينم لينكش : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موفق باشيد

yasdesign
11-03-2007, 12:54
یک نکته ی مهم رو هیچ وقت نباید فراموش کنید!!

اگه ویندوز ویستا میخواهید باید سیستمتون رو بندازید دور و سیستم های جدید که مخصوص ویندوز ویستا هستش بخرید که بالای یه ملیون هستش.. اگر هم میخواهید رو سیستم خودتون نصب کنید سرعتتون از سرعت اینترنت هم پایین تر میاد.

در کل باید دو تا رم بزارید رو سیستمتون. و نکته ی دیگه این که کارشناس ها گفتن که از نظر امنیتی ویستا با ویندوز فرق زیادی ندارند.!! چه بسا که حفره های امنیتی بیشتری توی هر دو تا شون پیدا بشه.

پس بی خیال.

pedram_ashena
11-03-2007, 13:11
من آخرین کرک که همون روش سریال فایندر هست را انجام دادم و ویندوزم اکتیو شد ولی.............
ولی همانطور که میدانید قبل از این روش توسط کرکی که 30 روز را تکرار میکرد ویستا را نگه داشته بودیم.حالا چطوری کرک قبلی را لغو کنم؟؟البته همان کرکی که با یه کلیک تو ویندوز اینکار را انجام میداد

shahbab
11-03-2007, 14:37
با هزار زحمت درایور 54 مگا بایتی شرکت n-vidia رو که برای ویستا ساخته از سایتش دانلود کردم...
حالا موقع نصب اعلام می کنه که روی این سخت افزار قابل نصب نیست !
کارت گرافیک سیستم من gforce-MX 440 هست و این اولین باره که یه درایور جدید روی آن نصب نمیشه...
(من تا الان فکر میکردم درایور رو ویندوز نصب میشه...)و باعث بهبود عملکرد کارت گرافیک میشه..
لازمه بدونین که من ویستا رو نصب کردم و مشکل خاصی باهاش ندارم...
کسی میتونه بگه اشکال کار در کجاست؟

farhadm81
11-03-2007, 18:32
بابا من ویندوزم 30 روزش تموم شده 4 نوع کرک را انجام داده ام یکی که زمان را نگه میداشت یکی که از بایوس تاریخ را باید 2099 بکنی و ... آقا جواب نداد تو رو خدا یه راهنمایی بکنید ببینم چیکار کنم که وینوزم به صورت سیف مد بالا بیاد از مدیر خواهش میکنم راهنمایی کنند:ohno:

mostafa_aa
11-03-2007, 19:05
با هزار زحمت درایور 54 مگا بایتی شرکت n-vidia رو که برای ویستا ساخته از سایتش دانلود کردم...
حالا موقع نصب اعلام می کنه که روی این سخت افزار قابل نصب نیست !
کارت گرافیک سیستم من gforce-MX 440 هست و این اولین باره که یه درایور جدید روی آن نصب نمیشه...
(من تا الان فکر میکردم درایور رو ویندوز نصب میشه...)و باعث بهبود عملکرد کارت گرافیک میشه..
لازمه بدونین که من ویستا رو نصب کردم و مشکل خاصی باهاش ندارم...
کسی میتونه بگه اشکال کار در کجاست؟

دوست عزیز بالاخره مشکلی داری یا نداری ؟

ما که نفهمیدیم شما از کارت گرافیکت راضی هستی یا نه ؟

من خودم این کارت رو چک کردم ، فقط ویستا نصب میشه ولی Aero فعال نمیشه .

mhentezari
11-03-2007, 21:29
اگه وستا بریزیم، دیگه نمیشه xp ریخت؟

WooKMaN
11-03-2007, 21:40
اگه وستا بریزیم، دیگه نمیشه xp ریخت؟
میشه عزیزم مشکلی نداره ... هرکدوم رو بریز تو یه درایو ... ;)

mhentezari
11-03-2007, 22:21
آخه من شنیدم license ویندوز xp رو باطل میکنه و ویندوز xp دیگه فعال نمیشه.
الان خودم ویستا دارم. می خواستم xp هم بریزم، با cd ایش بوت کردم اما میگفت license اش وجود نداره! بعدش هم میومد بیرون!

D o l f i n
11-03-2007, 22:33
ويستا 32 بيتي و 64 بيتي چه فرقي با هم دارن كدوم بهتره بعدشم اينكه رو 64 بيتي ميشه هر نرم افزاري نسب كرد يعني نرم افزار مربوط به خودش رو نداره

EhsanHF
12-03-2007, 07:25
D o l f i n جان ، به چند صفحه عقب تر رجوع کن ، در این مورد بحث کردیم .

mhentezari جان ، شما مگه میخوای روی ویستا ، ایکس پی رو نصب کنی !؟
چرا روی ایکس پی ، ویستا رو نصب نمیکنی ؟

vandu
12-03-2007, 10:11
سلام دوستان.
ببخشید، من یه سوال خیلی مبتدی داشتم که به جوابش هم نیاز دارم.
وقتی که میخوام ویستا رو نصب کنم، توی هیچ کدوم از مراحل از من نمی پرسه که کدوم ورژن از ویندوز رو میخوای نصب کنی. در نهایت هم ورژن Home Basic نصب میشه. در حالیکه توی سی دی هایی که دارم (5 تا سی دی هستش) همه نسخه ها وجود دارن (طبق ادعای شرکت سازنده و البته فروشنده) حالا شما میگید من چیکار کنم که بتونم نسخه Ultimate رو نصب کنم؟ مشخصات سیستم من هم اینه:
مادربورد : Giga 8I915PC
سی پی یو : Intel 2.66 Celeron LGA
گرافیک : Geforce 6200PX TC
رم : 512
منتظر جوابتون هستم...

baharan_2122
12-03-2007, 10:24
سلام دوستان.
ببخشید، من یه سوال خیلی مبتدی داشتم که به جوابش هم نیاز دارم.
وقتی که میخوام ویستا رو نصب کنم، توی هیچ کدوم از مراحل از من نمی پرسه که کدوم ورژن از ویندوز رو میخوای نصب کنی. در نهایت هم ورژن Home Basic نصب میشه. در حالیکه توی سی دی هایی که دارم (5 تا سی دی هستش) همه نسخه ها وجود دارن (طبق ادعای شرکت سازنده و البته فروشنده) حالا شما میگید من چیکار کنم که بتونم نسخه Ultimate رو نصب کنم؟ مشخصات سیستم من هم اینه:
مادربورد : Giga 8I915PC
سی پی یو : Intel 2.66 Celeron LGA
گرافیک : Geforce 6200PX TC
رم : 512
منتظر جوابتون هستم...

سلام
دوست عزیز
مشکل از سی دی شماست
در حقیقت چون روی سی دی هست بنابراین نسخه اولیه آن زده شده بهتر است که از دی وی دی استفاده کنی
در ضمن سیستم شما توانایی اجرای ویستا رو داره .

vandu
12-03-2007, 12:17
Baharan عزیز. خیلی ممنون از جوابی که دادی. در ضمن نسخه ای که برای ویستای من می نویسه 6.0.6000.16386 هست که فکر کنم ورژن نهایی باشه. البته فکر هم نمی کنم واسه یه ویندوز ویستای Home Basic 5 تا سی دی خرج کنند. چون HomeBasic به شکل دو سی دی هم توی بازار هست. دوستان دیگر هم اگه می تونن کمک کنند. با تشکر مجدد...

Adrian
12-03-2007, 13:28
شاید اینها که میگم بدرد بخوره.
ببخشید که دیر جواب میدم . شاید هم مشکلت حل شده ولی باید بگم من هم مشکل شما رو داشتم و به این نتیجه رسیدم که برای هارد های sata معمولا" این اتفاق میفته -چند روز معطل این قضیه بودم .آخرش کارم تو bios حل شد
و طریقه شناختن هارد رو به روش enhanced تنظیم کردم.البته تو این مسیر خیلی تغییرات دادم که مهمترینشون جابجائی کابل دیتا بود.من یه مشکل بزرگم این بود که فقط یک ورودی ID داشتم و 2 تا cd drive .اگه وقت کنم امروز بررسی میکنم و ته و توی قضیه را درمیارم.فکر نمیکنم لازم باشه bios رو بروز کنی.
سلام darinow ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
واقعا از توجه شما ممنونم اما میشه بیشتر توضیح بدین که این enhanced رو از کجای bios باید تنظیم کرد ؟؟
و اینکه هارد من sata نیست و با یک ide به مادربورد وصل شده.. و از 2 تا dvd استفاده میکنم که هر دو به یک ide متصل هستن.. کلا 2 تا پورت ide روی مادربورد من وجود داره...
سپاسگذارم.

shahbab
12-03-2007, 13:30
دوست عزیز بالاخره مشکلی داری یا نداری ؟

ما که نفهمیدیم شما از کارت گرافیکت راضی هستی یا نه ؟

من خودم این کارت رو چک کردم ، فقط ویستا نصب میشه ولی Aero فعال نمیشه .

دوست عزیز عرض کردم که ویندوز ویستا رو نصب کرده ام و الان هم داره کار می کنه... اما...
می خواستم درایور مخصوص ویستا رو هم نصب کنم تا شاید عملکرد گرافیکی بهتری داشته باشه...
اما این درایور نصب نشد و ارور داد...
شما که این ویستا رو با این کارت ، نصب کردین بفرمایین که درایور ویستای شرکت ن-وایدیا رو هم تونستید نصب کنید؟
بقیه دوستان هم اگه میتونن یه راهنمایی بکنن...
مرسی.

nt
12-03-2007, 18:02
سلام
خسته نباشيد
من هنگام نصب وقتي در قسمت updating هست(همون منويي كه داره فايلها را كپي ميكنه و ... )اررور ميده و ميگه نميتونم نصب كنم (DvD هم از پي سي ورد گرفتم)
ممنون ميشم راهنمايي كنيد

nt
12-03-2007, 19:09
سلام
خسته نباشيد
من هنگام نصب وقتي در قسمت updating هست(همون منويي كه داره فايلها را كپي ميكنه و ... )اررور ميده و ميگه نميتونم نصب كنم (DvD هم از پي سي ورد گرفتم)
ممنون ميشم راهنمايي كنيد

windows Could not update registry data in the installation

nt
12-03-2007, 21:29
windows Could not update registry data in the installation

اين دو سايت مطالبي در اين باره نوشته اند ميشه بگيد منظورشون چيه؟؟

mostafa_aa
12-03-2007, 23:57
دوست عزیز عرض کردم که ویندوز ویستا رو نصب کرده ام و الان هم داره کار می کنه... اما...
می خواستم درایور مخصوص ویستا رو هم نصب کنم تا شاید عملکرد گرافیکی بهتری داشته باشه...
شما که این ویستا رو با این کارت ، نصب کردین بفرمایین که درایور ویستای شرکت ن-وایدیا رو هم تونستید نصب کنید؟
مرسی.

سلام

شرمنده اگه دیر سر زدم ...

ویستایی که من نصب کردم خودش کارت گرافیکو شناخت .... قاعدتا هم نباید مشکلی وجود داشته باشه ، راستی ورژن ویندوز شما چنده ؟ شاید به اون مربوط بشه .

ولی اینکه درایور جدیدی اومده باشه که راندمان کارت گرافیک رو بالا ببره ، بعید می دونم .... البته هیچی بعید نیست

nt
13-03-2007, 00:04

يكي نيست به داد من برسه خدااااااااااااااااااااااا ااااااا:sad:

shahbab
13-03-2007, 00:23
ولی اینکه درایور جدیدی اومده باشه که راندمان کارت گرافیک رو بالا ببره ، بعید می دونم .... البته هیچی بعید نیست

ما رو بگو با کی میخوایم بریم سیزده بدر...!
آره عزیزم ...در سایت n-vidia درایور جدید برای کارتهای گرافیکی این شرکت و مخصوص ویندوز ویستا برای دانلود گذاشته شده...
درسته که ویندوز خودش کارت گرافیکو میشناسه...اما درایور چیز دیگه هست و معمولا هر درایور جدید عملکرد گرافیکی را بهبود میده و با نرم افزارهای جدید سازگار میشه...
غیر از این باشه مگه شرکت های سازنده کارت گرافیک بیکارن هر یکی،دو ماه یه درایور جدید بسازند؟
آهــــــــــــای...
یکی نیست درایور گرافیکی جدید مخصوص ویندوز ویستا رو نصب کرده باشه؟
اگه هست بگه این درایور چه گلی بسر ویندوز زده ( چه تاثیر مثبت یا منفی ای داشته)؟

alirafaat
13-03-2007, 00:25
مرسی.

سلام

دوست عزیز اونطور که در پایین صفحه دانلود نوشته(و اگه من درست متوجه شده باشم)
این درایور مخصوص کارتهای خانواده 6000 و 7000 و 8000 است (تقریبا همونهایی که aero رو ساپورت می کنند)
بنابراین طبیعیه که رو کارت شما نصب نشه

mhentezari
13-03-2007, 01:04

mhentezari جان ، شما مگه میخوای روی ویستا ، ایکس پی رو نصب کنی !؟
چرا روی ایکس پی ، ویستا رو نصب نمیکنی ؟
من اول xp رو ریختم. بعدش رفتم سراغ ویستا.
من xp رو در شاخه windows نصب کرده بوم
ویستا گفت که میاد windows رو به windows.old تبدیل میکنه تا ویستا رو در windows بریزه
بعدش هم دیگه xp اجرا نخواهد شد و نشد!
حالا من xp می خوام که اجازه نصبش رو بهم نمیده!

mhentezari
13-03-2007, 01:06
آره عزیزم ...در سایت n-vidia درایور جدید برای کارتهای گرافیکی این شرکت و مخصوص ویندوز ویستا برای دانلود گذاشته شده...
درسته که ویندوز خودش کارت گرافیکو میشناسه...اما درایور چیز دیگه هست و معمولا هر درایور جدید عملکرد گرافیکی را بهبود میده و با نرم افزارهای جدید سازگار میشه...
غیر از این باشه مگه شرکت های سازنده کارت گرافیک بیکارن هر یکی،دو ماه یه درایور جدید بسازند؟
آهــــــــــــای...
منم کارتم 256 بود اما ویستا 128 میزد! رفتم درایورش رو که حدود 50 مگ بود دانلود کردم، نصب هم شد اما فرقی نکرد! البته منوهای n-vidia اضافه شد اما هنوز میگه 128 هستش!

alirafaat
13-03-2007, 01:30
من اول xp رو ریختم. بعدش رفتم سراغ ویستا.
من xp رو در شاخه windows نصب کرده بوم
ویستا گفت که میاد windows رو به windows.old تبدیل میکنه تا ویستا رو در windows بریزه
بعدش هم دیگه xp اجرا نخواهد شد و نشد!
حالا من xp می خوام که اجازه نصبش رو بهم نمیده!

منظورتون اینه که هر دو ویندوز رو تو یه درایو نصب کردید؟
در اینصورت مشکلتون از همینه

اما اگه نه و با نصب دو ویندوز در دو درایو جداگانه این مشکلو دارید چیز عجبیه
چون من و بسیاری از دوستان این کار رو کردیم و مشکلی نداشتیم

hamilton
13-03-2007, 07:59
آهــــــــــــای...

دوست عزيز كارت گرافيك من هم Nvidia هست و به راحتي درايور آنرا آنهم آخرين ورژني كه داده بود را نصب كردم و هيچ مشكلي هم نداشت.لينكهاي زير را براي شما ميذارم اولي چندروز قديمي تر ولي لينكهاي بعدي جديد هستند و براي هر دو نسخه 32 بيت و 64 بيت هستند كه شما بسته به نياز خود ميتونيد دانلود كنيد:

لينك اول:

اينرا هم اضافه كنم كه در لينك بالايي كارتهاي گرافيك سازگار با اين درايور ليست شده است.

اما لينكهاي جديدتر:

براي 32 بيت:

براي 64 بيت:

اين هم فايل PDF شامل توضيحات شركت Nvidia:

اميدوارم مشكل شما هم حل بشه.

nt
13-03-2007, 12:51

بابا كسي اين مشكل من را نداشته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

The End
13-03-2007, 19:17
سلام
حل مشکل تکان و لرزشهای FireFox :

یه راه ساده داره اونم اینه که در نوار های بالا Bookmarks Toolbar رو حذف و غیر فعال کنید

به همین راحتی :)

D o l f i n
13-03-2007, 23:15

عزيز من تا صفحه 65 رفتم چيزي پيدا نكردم اگه ميشه يه توضيح بده ممنون ميشم

cao-cao
13-03-2007, 23:56
سلام
سیستم من اینه میتونم روش ویستا بریزم
cpu amd 939 + 3200
main dfi ultra infinity
gpu 7600 gt 256 ddr3
hdd. 160 sata2 maxtor
ram 1gig hyper king ston dual channel
البته یه بار نصب کردم ولی نتونستم 64x فعال کنم
و همچنین مودم وکارت tv رو هم نشناخت

گرافیکمم کامل نصب نشد یعنی اون پایین تو تولز بار نیومد

که بتونم گرافیک دستکاری کنم
مودمم زولتریکس 3 چیپ و tv زی سایبر هستش
لطفا اگه لینکی برای راهنمایی دارید بگید و بگید چه ویندوزی واز کجا بخرم بهتره
ممنون سهراب:blush:

EhsanHF
14-03-2007, 11:09
ويستا 32 بيتي و 64 بيتي چه فرقي با هم دارن كدوم بهتره بعدشم اينكه رو 64 بيتي ميشه هر نرم افزاري نسب كرد يعني نرم افزار مربوط به خودش رو نداره

ویستای 64 و 32 برای سی پی یو های 64 بیتی و 32 بیتی ساخته شده اند .
شما به نسبت سی پی یو ، ویندوز 64 یا 32 رو نصب میکنی . اما ظاهرا اینجوری که بچه ها میگن ، بهتره که در هر حال شما 32 رو نصب کنی . چون هم سازگاریش با برنامه های موجود بیشتره و هم کم تر مشکل براش پیش میاد .
برنامه های 64 و 32 هم کمی با هم تفاوت دارن . ممکنه شما توی ویندوز 64 بیتی ، نتونی فتوشاپ رو نصب کنی ، اگر هم نصب شه ، کرک نمیشه و اینجور مشکلات !
بازهم سوالی بود ، در خدمتم .

vashveshady3000
14-03-2007, 11:16
getfriend with me
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]@yahoo.com

Original Titan
14-03-2007, 14:13
من الان ويندوز xp دارم چه جوري روش ويندوز ويستا بريزم .منظورم اينه كه سي دي را بذارم از تو boot بالا بيام يا از تو ويندوز(xp) سيدي را اجرا كنم . مي خوام ببينم New Instllation داره يا نه؟ يا فقط Upgrade داره؟ زود تر جوابم را بديد ثواب داره.

EhsanHF
14-03-2007, 14:52
Original Titan جان ،
شما اول با XP بیا بالا . بعد دی وی دی ویستا رو بذار و گزینه New Instllation رو بزن . فقط یادت باشه که درایو ویستا رو C نزنی که روی xp نصب شه و دیگه نتونی بالا بیاریش .

mehdi_7070
14-03-2007, 15:22
مودم من را نمی شناسه ...
Zoltrix Smart Spirit 56K
این را هم دانلود کردم :
ولی انگار فایلش خرابه ...

باید چی کار کرد ؟

Mohsen khan
14-03-2007, 16:21
با سلام
يكي از دوستان من به تازگي يك لپ تاپ سوني خريده
كه روي لپ تاپ هم ويستا نصب شده است .
مشكلي كه داره اين است كه
اولا شارژ لپ تاپش داره زود تموم مي شه
حالا نمي دونم ربطي به ويستا داره يا نه
دوم اينكه پرينتر hp1010 را نمي شناسه و با سي دي درايور هم نمي شه نصب كرد
اون روز هم كه خودم داشتم باهاش كار مي كردم ،‌برخلاف ويندوز اكس پي كه در سايد بار سمت چپ ،‌گزينه براي رايت فايل ها بايد وجود داشته باشه نيست

ممنون
محسن

Mehran NZ
14-03-2007, 16:58
اقا اين ويستا سي دي گوشيهاي k750 رو نمي شناسه چيكار كنم؟؟!!
خواهشا سريعتر كمك كنيد

baharan_2122
14-03-2007, 19:24
سلام
دوستان عزیز
من امروز توی ویستا با یه مشکل برخورد کردم
می خواستم از دانلود سنتر میکروسافت تعدادی از آپدیتهای ویندوز ویستا رو بگیرم و بصورت جداگانه داشته باشم . همونطور که می دونید ویستا وقتی آپدیت می شه نمی تونیم آپدیتهاش رو برداریم و دوباره نصب کنیم
خوب من رفتم و از توی سایت یه فایل آپدیت ستاره دار رو انتخاب کردم تا دانلود کنم گفت باید ابتدا اصلی بودن ویندوز شما معلوم بشه (همان فایل کذایی geniune) من هم گفتم مشکلی نیست و اونو دانلود کردم و هنگام شماره دادن نوشت که این سیستم (ویستا) این رو پشتیبانی نمی کنه شما راه حلی به نظرتون نمی رسه ؟؟؟؟؟؟

mostafa_aa
14-03-2007, 19:30
سلام

من این پست رو یه باره دیگه میذارم ....

واقعا بقیه دوستان چنین مشکلی ندارن ؟!!!!

من وقتی عکس هارو با Viewer ویستا باز می کنم و می بینم یه هاله زرد روی عکس هستش دلیلش چیه ؟ میشه کاریش کرد یا نه ؟ البته با برنامه های دیگه که باز می کنم همچین مشکلی نداره .

D o l f i n
14-03-2007, 21:58
ویستای 64 و 32 برای سی پی یو های 64 بیتی و 32 بیتی ساخته شده اند .
شما به نسبت سی پی یو ، ویندوز 64 یا 32 رو نصب میکنی . اما ظاهرا اینجوری که بچه ها میگن ، بهتره که در هر حال شما 32 رو نصب کنی . چون هم سازگاریش با برنامه های موجود بیشتره و هم کم تر مشکل براش پیش میاد .
برنامه های 64 و 32 هم کمی با هم تفاوت دارن . ممکنه شما توی ویندوز 64 بیتی ، نتونی فتوشاپ رو نصب کنی ، اگر هم نصب شه ، کرک نمیشه و اینجور مشکلات !
بازهم سوالی بود ، در خدمتم .

يه دنيا ممنون :biggrin:

The End
15-03-2007, 00:09
اقا اين ويستا سي دي گوشيهاي k750 رو نمي شناسه چيكار كنم؟؟!!
خواهشا سريعتر كمك كنيد

فعلا هیچ کاری نمیشه کرد ساپورت نمیکنه ویستا

3DCLUB
16-03-2007, 13:34
سلام
بچه ها من از فروشگاه پي سي ورلد ويندوز ويستا (نسخه نهايي) خريداري كردم

ولي يه مشكل عجيب برام پيش اومده كه فكر نكنم تا حالا براتون پيش اومده باشه اونم اينكه وسط نصب ارور ميده: windows installation encountered an unexpected error . verify that the installation sources are accessible and restart the installation.
error code : 0*C0000005

البته اين ارور هنگاميه كه من از داخل ويندوزم ميخام نصبش كنم و از طريقه boot كه ميخام نصب كنم گزينه x86 رو انتخاب ميكنم بعد ويندوز لود ميشه بعد هنگاميكه اين (===) مياد يك صفحه تيره مياد وديگه هي چي نشون نميده

ممنون ميشم كمكم كنين

اينم مشخصات سيستمم هستش
p4 :2 ghz
ram :768
grafic:6600 .256

hamilton
16-03-2007, 22:23
احتمال اينكه Dvd كه شما تهيه كرده ايد مشكل داشته باشه هست.شما اگر از دوستانتان كسي Dvd ويستا را داره يه تست با اون Dvd انجام بديد ببينيد آيا اونهم مشكل داره يا خير.يا اينكه اگر براي شما مقدوره روي يك سيستم ديگه هم تست كنيد ببينيد نتيجه چيه.

shahbab
17-03-2007, 00:20
سلام

هنگاميه كه من از داخل ويندوزم ميخام نصبش كنم و از طريقه boot كه ميخام نصب كنم گزينه x86 رو انتخاب ميكنم بعد ويندوز لود ميشه بعد هنگاميكه اين (===) مياد يك صفحه تيره مياد وديگه هي چي نشون نميده

یکی از دوستان من هم همین مشکلو دقیفا داره...
اونم ویستا رو از p30 world خریده...
اگه از مسئولین کسی این پست رو میخونه یه راهنمایی بکنه که کسانی که این مشکل رو دارند چکار باید بکنند.

mehdi_7070
17-03-2007, 22:41
مودم من را نمی شناسه ...
Zoltrix Smart Spirit 56K
این را هم دانلود کردم :
ولی انگار فایلش خرابه ...

باید چی کار کرد ؟
اين فايل كه كار نكرد ...
دو تا راه دیگه هم توی انجمن بود ، امتحان کردم ... نشد ...
یعنی زمانی که فایل inf را از طریق Have Disk انتخاب می کنم ، هیچ چیزی توی لیست نمیاره ...

آیا راه حل دیگری سراغ دارید ؟
مشکل از ویندوز هست یا مودم ؟ چون ویندوز نسخه فینال نیست ظاهرا :41:

dokhtaroneh
17-03-2007, 22:57
سلام

ولي يه مشكل عجيب برام پيش اومده كه فكر نكنم تا حالا براتون پيش اومده باشه اونم اينكه وسط نصب ارور ميده: windows installation encountered an unexpected error . verify that the installation sources are accessible and restart the installation.
error code : 0*C0000005

البته اين ارور هنگاميه كه من از داخل ويندوزم ميخام نصبش كنم و از طريقه boot كه ميخام نصب كنم گزينه x86 رو انتخاب ميكنم بعد ويندوز لود ميشه بعد هنگاميكه اين (===) مياد يك صفحه تيره مياد وديگه هي چي نشون نميده

ممنون ميشم كمكم كنين

اينم مشخصات سيستمم هستش
p4 :2 ghz
ram :768
grafic:6600 .256
دقيقا منم همين مشكل رو داشتم. بهشون تماس گرفتم با شماره 3238749-0131 و اونا يه سي دي ديگه فرستادن اونم كار نكرد حالا در حال فرستادن سي دي سوم هستن. اميدوارم اين يكي ديگه اين جوره نشه.

hossein_3650
18-03-2007, 01:17
کسی لینکه کرک ویستا رو نداره به ما بده؟

mahkom
18-03-2007, 03:54
سلام دوستان
هم مثل شما ویستا رو نسب کردم و خیلی ام باهاش ور رفتم و الانم دارم تقریبا بدون مشکل از این ویندوز استفاده میکنم و از حالا میخوام که از دوستانی که وارد ترن چیزای بیشتری یاد بگیرم و اگرم تونستم به سوالاتی ام که در توانم بود جواب بدم.
و متوجه شدم که بعضی از دوستان از لحاظ نسب درایو کارت گرافیکی به مشکل بر خوردن ولی جای نگرانی وجود نداره من هم کارت گرافیکیمو خوده ویندوز شناخته وفقط اینو میتونم بگم که ویستا اگر در قسمتی ضعفی داشته باشه اون ضعف از لحاظ گرافیکی جبران کرده واز این لحاظ نیاز به نسب هیچ برنامه شتابدهنده گرافیکی نداره.

EhsanHF
18-03-2007, 10:33
بذارین اول یکم گریه کنم !
من توی کرک کردن به مشکل خوردم . جایی که باید ایمیل بسازیم تا کد اختصاصی رو برامون بفرسته . من نزدیک 5 تا ایمیل ساختم ، اما کد رو نمیداد ! حالا یکی میتونه به جای من این کد رو بگیره و برای من توی پیغام خصوصی بفرسته !؟
ممنون میشم .

Elfin-D
18-03-2007, 10:57
من توی کرک کردن به مشکل خوردم . جایی که باید ایمیل بسازیم تا کد اختصاصی رو برامون بفرسته . من نزدیک 5 تا ایمیل ساختم ، اما کد رو نمیداد ! حالا یکی میتونه به جای من این کد رو بگیره و برای من توی پیغام خصوصی بفرسته !؟
ممنون میشم .
کد رو هم در ایمیل میفرسته و هم در سایت اشاره میکنه.لازم هم نیست که ایمیل بسازید.یک آدرس میل معتبر که قبلا در دیتا بیسش قبت نشده باشه کافیه
مخلصیم

matin2005ag
18-03-2007, 11:41
ممنون میشم .
سلام دوست من مایکروسافت ارسال سی دی کی را برداشته چون به اون روش کرک پی برده شما بهتره که از این روش استفاده کنید به این تاپیک مراجعه کنید ولی این روش فقط روی 32 بیت جواب می ده

دوستان يك كرك تازه براي ويستا پيدا كردم كه ويستا را به نسخه اصلي اون تبديل ميكنه و در واقع ويستا را اكتيو ميكنه.دستورالعمل استفاده از آن هم بسيار ساده هست و 100% از عهده انجام آن براحتي برخواهيد آمد.
در ابتدا قبل از هر كاري با رفتن به مسير زير شما بايد User Account Control را خاموش كنيد.اين مسير را دنبال كنيد:
Start/Control Panel/User Accounts And Family Safety/User Accounts/turn User Account Control on or off

حال فايلي را كه در ادامه قرار ميدهم را دانلود كنيد و از حالت RAR خارج كنيد و دستور زير را دنبال كنيد:

قدم اول:
-به پوشه 1 برويد.
-سيستم را Restart كنيد.

قدم دوم:
-به پوشه 2 برويد.
-متناسب با نوع ويندوز ويستايي كه نصب كرده ايد يكي از فايلهاي چهارگانه با پسوند CMD. را اجرا كنيد.به عنوان مثال اگر ويستايي كه نصب كرده ايد از نوع Ultimate ميباشد شما بايد فايل Ultimate.cmd را اجرا كنيد و به همين صورت در مورد ساير نسخه ها.
چند لحظه صبر كنيد.

تمام كاري كه بايد انجام ميداديد به همين سادگي بود.اما از لينك زير فايل موردنظر را دانلود كنيد:

کد:

pedram_ashena
18-03-2007, 11:45
کد رو هم در ایمیل میفرسته و هم در سایت اشاره میکنه.لازم هم نیست که ایمیل بسازید.یک آدرس میل معتبر که قبلا در دیتا بیسش قبت نشده باشه کافیه
مخلصیم

:18: :18: :18: :18: :18:
ببخشيد من متوجه نميشوم ديگه چه نيازي به اين كارها هست؟اونطور كه من ميدونم اين مربوط بود به نسخه هاي آزمايشي و الان ديگه جواب نميده.چه لزومي داره اصلا؟الان كه هم كرك تاخير زماني داريم هم چند صفحه قيل يكي از دوستان يك روش جهت معتبر كردن ويستا معرفي فرمودند كه ويستا از حالت 30 روزه در مياد و اكتيو ميشه/من كه ويستاي خودم را اول كرك تاخير زماني كردم بعد هم با اين روش اكتيو و قانوني كردم هيچ مشكلي هم ندارم:21:
:12: :12: :jealous: اگر موضوع يه چيز ديگر هست بگيد من هم بدونم

AliROCK
18-03-2007, 12:06
اقا این جنسای p30world چرا اینجوریه!
مثلا من evil4 گرفتم اصلا سی دی 3 خرابه کلا!!!
اینم از ویستاشون!

EhsanHF
18-03-2007, 12:11
Elfin-D جان دستت درد نکنه . ما بیشتر ;)

matin2005ag جان . ممنونم . امتحان میکنم و جوابش رو میگم . فقط اگه لطف کنی و اون فایل رو یک جای دیگه به جز راپید بریزی ، دیگه معرفت رو به کمال رسوندی .

nt
18-03-2007, 12:20
اینم از ویستاشون!

100 % موافقم ، ویستا من هم خراب بود ؛ قرار شده یکی دیگه برای من بفرستند اما ....

ALIAK28
18-03-2007, 13:28
من خیلی ها رو می شناسم که به جای ویستای نهایی بهشون Rc1و Rc2 رو تو بازار بی درو پیکر نرم افزار قالب کردن...هیچی هم قبول نمی کنن...یه سر تشریف ببرید پایین میدون ولی عصر یا از کسانی که از بیرون خرید کردن بپرسید .....متوجه خواهید شد...
خوب بایدد خدا رو شکر کنیم که تو این بازار نا بسامان ، پی سی ورد پشتیبانی مسئولیت پذیر و قابل قبولی داره...
یه سری از مشکلات ویندوزی هم مال خود ویستا ..هست که بعدا با اومدن سرویس پیک ..وصله پینه ای ..چیزی رفع رو رجوع میشه ....

mojtaba007
18-03-2007, 14:37
به عکس بالای نگاه کنید با این که رم بنده 2/5 گیگ است
اخطار کم بودن رم را میدهد
مشکل از چیست
در ضمن بگم بنده یک رم
dual channel 2g twinmos 667
و یک رم 512 با باس 533 مال شرکت کینگستون دارم
که روی هم میشود 2/5 گیگ

ALIAK28
18-03-2007, 14:57
به عکس بالای نگاه کنید با این که رم بنده 2/5 گیگ است
اخطار کم بودن رم را میدهد
مشکل از چیست
در ضمن بگم بنده یک رم
dual channel 2g twinmos 667
و یک رم 512 با باس 533 مال شرکت کینگستون دارم
که روی هم میشود 2/5 گیگ
کجا ؟ سمت چپ نمره رمتون 4.6 هست...
سمت راست هم که نمره کلی 4.6 هست و بستگی به کل موارد سمت چپ داره....اخطار کم بودن رمش کجاست؟؟

nt
18-03-2007, 15:14

اقا من چه طوری وارد این قسمت شوم ؟؟؟

Elfin-D
18-03-2007, 16:37
اینم از ویستاشون!
اینجا مطرح و پیگیری نمایید

mojtaba007
18-03-2007, 21:48
کجا ؟ سمت چپ نمره رمتون 4.6 هست...
سمت راست هم که نمره کلی 4.6 هست و بستگی به کل موارد سمت چپ داره....اخطار کم بودن رمش کجاست؟؟
اگر دقت کنی میبینی رنگ نمره رم با بقیه نمرات فرق میکونه

toraj
18-03-2007, 23:10
آقا ببخشيد اين ورژني كه براي شركت ها (bulid 6000) آمده با اين ورژني كه 30 ژانويه اموده فرق مي كنه يا نه.

nt
19-03-2007, 00:34
اقا من چه طوری وارد این قسمت شوم ؟؟؟

آقا ممنون خودم یافتم:21:

nt
19-03-2007, 00:38
سلام دوست من مایکروسافت ارسال سی دی کی را برداشته چون به اون روش کرک پی برده شما بهتره که از این روش استفاده کنید به این تاپیک مراجعه کنید ولی این روش فقط روی 32 بیت جواب می ده

قدم اول:
-به پوشه 1 برويد.
-سيستم را Restart كنيد.

قدم دوم:
-به پوشه 2 برويد.
چند لحظه صبر كنيد.

کد:

اقا دمت گرم:11: کار کرد و ویندوزم فعال شد

فقط یک چیزی وقتی به پوشه 2 رفتید و اجراش کردید صبر کنبد تا دوبار Ok بیاره و بعد کار تمومه:21:

EhsanHF
19-03-2007, 01:36
دوست عزیز .
برای من 2 تا پیغام ارور آورد ! منظورت که همونها نیست !؟ چون هنوز ویندوز من اکتیو نشده .

nt
19-03-2007, 01:48
دوست عزیز .
برای من 2 تا پیغام ارور آورد ! منظورت که همونها نیست !؟ چون هنوز ویندوز من اکتیو نشده .

سلام
قبل از هر چیزی ، شما به مسیر زیر رفتید و تیک قسمت مربوطه را حذف کردید و سپس ریست کردید ؟

بعد اگر فایل 2 را اجذا کنید یک صفحه Dos میاد که بعد چند ثانیه OK میاره و دوباره بعد از چد ثانیه Ok میاره و بعد ویندوز فعال میشه و وقتی چک کنی میزنه Active و اون متن 30 روزه حذف شده
اگر مشکلی بود مطرح کنید

max_3d
19-03-2007, 01:48

قدم اول:
-به پوشه 1 برويد.
-سيستم را Restart كنيد.

قدم دوم:
-به پوشه 2 برويد.
چند لحظه صبر كنيد.

کد:

با سلام
بعداز اینکه اکتیو شد میشه turn User Account Control on or off رو فعال کرد وon کنیم یا حتما باید off باشه؟

shahbab
20-03-2007, 00:25
من در سیستم ام هر دو ویندوز XP و VISTA را نصب کرده ام...
مشکلی که هست اینکه اگر نرم افزاری را در ویستا نصب کنم باید یکبار هم در ایکس-پی آنرا نصب کنم و بالعکس...
یعنی سیستم عامل بعدی نرم افزار نصب شده بوسیله سیستم عامل اول را نمی شناسد و یا نمی تواند آنرا اجراء کند...
آیا راه حلی وجود دارد که من بتوانم با یکبار نصب یک نرم افزار را به هردو سیستم عامل بشناسانم؟...
لازم بتوضیح است من نرم افزارها را در درایوی بغیر درایوهای ویندوز نصب می کنم و ورژن نرم افزار ها با XP و Vista سازگار است.
منتظر جواب دوستان هستم...

Elfin-D
20-03-2007, 01:21
من در سیستم ام هر دو ویندوز XP و VISTA را نصب کرده ام...
مشکلی که هست اینکه اگر نرم افزاری را در ویستا نصب کنم باید یکبار هم در ایکس-پی آنرا نصب کنم و بالعکس...
یعنی سیستم عامل بعدی نرم افزار نصب شده بوسیله سیستم عامل اول را نمی شناسد و یا نمی تواند آنرا اجراء کند...
آیا راه حلی وجود دارد که من بتوانم با یکبار نصب یک نرم افزار را به هردو سیستم عامل بشناسانم؟...
لازم بتوضیح است من نرم افزارها را در درایوی بغیر درایوهای ویندوز نصب می کنم و ورژن نرم افزار ها با XP و Vista سازگار است.
منتظر جواب دوستان هستم...
سلام
اینکار امکان پذیر نیست چونکه یک سری از تنظیمات به فولدر ویندوز منتقل میشه و در برخی موارد آپشنهایی وارد رجیستری ویندوز میشه

Mehran NZ
20-03-2007, 03:21
دوستان چرا كسي جواب نمي ده برنامه هايي كه نمي شه روي ويستا نصبشون كرد هيچ راهي ندارن ؟؟
مثلا من نمي تونم برنامه گوشي موبايلم رو روش نصب كنم

hamilton
20-03-2007, 08:08
دوستان چرا كسي جواب نمي ده برنامه هايي كه نمي شه روي ويستا نصبشون كرد هيچ راهي ندارن ؟؟

خوب حتما راه حلي نداره كه دوستان اظهارنظري نميكنند.وقتي يك برنامه در ويستا نصب نميشه خوب عملا نميشه كاري كرد.بايد صبر كرد تا شركتهاي مختلف برنامه هاي سازگار با ويستا را تهيه كنند.

hatefkhodaei
20-03-2007, 09:44
سلام دوستان.
من ویستا را نسب کردم ولی بخاطر نسب نشدن کارت گرافیک ویندوز ویستا بخوبی بالا نمی آد چطوری درایور اونو نسب کنم. کارت من NVIDIA GeForce FX5500 هستش. ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.

Elfin-D
20-03-2007, 11:12
سلام دوستان.
من ویستا را نسب کردم ولی بخاطر نسب نشدن کارت گرافیک ویندوز ویستا بخوبی بالا نمی آد چطوری درایور اونو نسب کنم. کارت من NVIDIA GeForce FX5500 هستش. ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.

vtn54
20-03-2007, 12:50

سلام دوست عزیز

می توانی این روش را هم امتحان کنی .اگر با نصب برنامه مشکل داری روی فایل نصب راست کلیک کن و از منویی که باز

می شود Properties را انتخاب کن .در پنجره ای که باز می شود مطابق شکل زیر به قسمت Compatibility برو :

اول گزینه بالایی را که با رنگ سبز مشخص شده است تیک بزن و نام یک سیستم عامل را که برنامه مزبور با آن سازگار

است انتخاب کن. حالا برنامه را مجددا نصب کن .اگر برنامه باز نصب نشد دوباره مراحل گفته شده را طی کن و اینبار

علاوه بر گزینه بالایی گزینه پایینی را که با رنگ آبی مشخص شده است تیک بزن و دوباره برنامه را نصب کن.

اگر بعد از نصب , برنامه نصب شده اجرا نمی شود و یا حین اجرا مشکل دارد مراحلی را که گفتم بر روی فایل اصلی

برنامه اجرا کن.

baharan_2122
20-03-2007, 16:48
سلام
دوستان
من دیدم خیلی از دوستان با درایور زولتریکس (مودم) در ویستا مشکل دارند من اومدم و درایور مودم خودم رو گذاشتم
امتحان کنید ببینید جواب می ده یا نه ؟؟؟
اینم آدرس :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EhsanHF
20-03-2007, 19:21
nt جان . ممنونم . مشکل من حل شد و ویندوزم قانونی شد .
بازم مرسی .

nt
20-03-2007, 19:51
:11:
nt جان . ممنونم . مشکل من حل شد و ویندوزم قانونی شد .
بازم مرسی .

خوشحالم که مشکلت بر طرف شد :46:
شاد باشی

dubairan
20-03-2007, 20:01
salam
shabe eidieh vista expire shod, domartabe ham nasb mikonam darkhaste activation code mikone chekar konam shabe eidieh dastam asa shode(build 5744) mamnoonam

baharan_2122
20-03-2007, 20:01
سلام
دوستان
سلامی مجدد
من درایور مودم زولتریکس رو جای دیگه آپلود کردم اگه از جای اولی نتونستید اینجا بگیریدش
ن مجددا برات توی وبلاگم گذاشتم .
اینم آدرسش:

matin2005ag
21-03-2007, 00:53
با سلام
بعداز اینکه اکتیو شد میشه turn User Account Control on or off رو فعال کرد وon کنیم یا حتما باید off باشه؟

نه عزیزم خاموش کن هیچ ایرادی نداره حتی می تونی آپدیت هم کنی

max_3d
21-03-2007, 01:36
نه عزیزم خاموش کن هیچ ایرادی نداره حتی می تونی آپدیت هم کنی

پس مشکلی نیست یعنی به راحتی میشه به سایت مایکروسافت متصل شد و ویندوز رو آپدیت کنیم

Baby nfs
21-03-2007, 07:04
ويستا هارد منو نميشناسه. اگه ميشه درايور نصب ويستا رو برام آپلود كنيد.

Y@var
21-03-2007, 08:34
دوستان من از قابلیت صوتی ویستاکه استفاده کردم زیاد خوب کا نمی داد.البته با میکروفن کیبردم امتحان کردم.
به نظر شما اگه یه میک بهتر وردارم بهتر کار می کنه؟

apachy
21-03-2007, 10:38
ویندوز ویستای من یک مشکل اساسی دارد که حال من رو گرفته است و آن اینکه با اینکه من درایور صدا را نصب کرده ام، در عین حال پس از هر بار خاموش کردن کامپیوتر مجبورم صبر کنم تا درایور صدا توسط ویستا شناسایی شود نمی دانم مشکل کجاست.

dubairan
21-03-2007, 13:01
سلام
سال نو مبارک انشااله سال پربرکتی برای همه دوستان عزیزم باشه.
عیدیه دستم عصا شد ویندوز ویستا اکسپایر شد. دوباره نصبش کردم اکتیوشن کد میخواد. حالا فقط میتونم دسترسی به اینترنت داشته باشم اونم برای خرید آنلاین چکار کنم؟
ویندوزم ویستا آرسی2 بیلد 5744 است. بایوس را هم دستکاری کردم فایده نداشت. نمیتونم سیستم را فورمت کنم چون حجم اطلاعات زیاد است. یک درایو بیشتر روی لب تاپ نبود که درایو جدیدی ایجاد کردم وروی آن هم نصب کردم که باز همین مشکل اکتیوشن را دارد.
کلافه شدم.:2:
سال خوبی داشته باشید

Phoenix
21-03-2007, 18:46

قدم اول:
-به پوشه 1 برويد.
-سيستم را Restart كنيد.

قدم دوم:
-به پوشه 2 برويد.
چند لحظه صبر كنيد.

کد:

مثل اینکه این فایل از روی رپیدشر پاک شده ممکنه دوستان یه جا اپلودش کنن
ممنون

Razel
21-03-2007, 19:17
ممنون
سلام
اینم کرک ویستا با توضیحات انگلیسی:

حجم: 1.5 مگابایت

البته تست نکردک که کار می کنه یا نه. اگه کسی تست کرد همینجا بذاره.

عیدتون مبارک و موفق باشید.

بهنازی
21-03-2007, 19:22
نظرتون در مورد ویستا فاینال چه؟تکمیلتره؟
ومن با رم256 میتونم ویستا نصب کنم؟وسیستم مورد نیازش چیه؟

mostafa_aa
21-03-2007, 21:07
سلام

یکی می تونه صاف و پوست کنده بگه در ویستا چه نرم افزاری میشه نصب کرد برای رایت سی دی ؟

hamilton
21-03-2007, 22:01
ممنون

براي استفاده راحت تر شما و ساير دوستان علاقمند در سايت ديگري آپلود كردم.:

موفق باشيد.

Behroooz
21-03-2007, 22:11
سلام

من وندوز ويستا 64 بتي نصب كردم . درايور مودم مخام براي ويستا يي كه نصب كردم

مودمم زولتريكس اسمارت اسپايريت pci 56k است . كسي سراغ داره؟

dubairan
21-03-2007, 22:32
سلام
سال نو مبارک انشااله سال پربرکتی برای همه دوستان عزیزم باشه.
عیدیه دستم عصا شد ویندوز ویستا اکسپایر شد. دوباره نصبش کردم اکتیوشن کد میخواد. حالا فقط میتونم دسترسی به اینترنت داشته باشم اونم برای خرید آنلاین چکار کنم؟
ویندوزم ویستا آرسی2 بیلد 5744 است. بایوس را هم دستکاری کردم فایده نداشت. نمیتونم سیستم را فورمت کنم چون حجم اطلاعات زیاد است. یک درایو بیشتر روی لب تاپ نبود که درایو جدیدی ایجاد کردم وروی آن هم نصب کردم که باز همین مشکل اکتیوشن را دارد.
کلافه شدم.:2:
سال خوبی داشته باشید

توروخدا یکی راهنمایی کنه

Elfin-D
22-03-2007, 01:08
توروخدا یکی راهنمایی کنه
شما باید به روشهای که دوستان در صفحات قبلی فرمودند ویستا رو کرک کنید....در همین صفحه یک نمونش موجوده
مخلصیم

Elfin-D
22-03-2007, 01:13
ومن با رم256 میتونم ویستا نصب کنم؟وسیستم مورد نیازش چیه؟
دوست عزیز
ویستا با رم 512 هم مشکل داره چه برسه به 256.
در صفحات اولیه ی این تاپیک حداقل سیستم مورد نیاز معرفی شده که البته با این سیستم باید انتظار ویستای خوبی رو داشت
مخلصیم

apachy
22-03-2007, 10:30
سال نو همه مبارک ویندوز ویستای من یک مشکل اساسی دارد که حال من رو گرفته است و آن اینکه با اینکه من درایور صدا را نصب کرده ام، در عین حال پس از هر بار خاموش کردن کامپیوتر مجبورم صبر کنم تا درایور صدا توسط ویستا شناسایی شود نمی دانم مشکل کجاست. صدای من از نوع ac97 high definition audio است لطفا من را راهنمایی کنید

baharan_2122
22-03-2007, 10:34
سال نو همه مبارک ویندوز ویستای من یک مشکل اساسی دارد که حال من رو گرفته است و آن اینکه با اینکه من درایور صدا را نصب کرده ام، در عین حال پس از هر بار خاموش کردن کامپیوتر مجبورم صبر کنم تا درایور صدا توسط ویستا شناسایی شود نمی دانم مشکل کجاست. صدای من از نوع ac97 high definition audio است لطفا من را راهنمایی کنید

سلام
سال نو شما هم مبارک
به نظرم شما از آخرین ورژن این درایور استفاده نمی کنید
برای اینکار به سایت realtek بروید و از آنجا آخرین درایور کارت صداتون رو دانلود کنید مطمئنا مشکل شما حل خواهد شد.

djhadi
22-03-2007, 16:53
:41: با سلام و خسته نباشيد به دوستان
من از همين سايت ويندوز ويستا را خريدم ولي در هنگام باز كردن بعضي از برنامه هاي خودش مانند مديا پلير
يه پيغام مي ده كه حاوي دو گزينه است يكي كه ميگه بايد آن لاين بشي كه من شدم و جواب نداد و دومي هم كه برنامه را مي بندد.
از كسي كه مشكل اين ويندوز رو مي دونه خواهش مي كنم به من كمك كنه . دعاش مي كنم.
email: hadisystem25@yahoo.com
لطفا جواب را به ايميلم بفرستيد.
:10: :11: :11:

بهنازی
22-03-2007, 19:14
پس یکی نبود جواب ما رو بده.

dubairan
22-03-2007, 19:21
شما باید به روشهای که دوستان در صفحات قبلی فرمودند ویستا رو کرک کنید....در همین صفحه یک نمونش موجوده
مخلصیم

عزیز جان ممنون از راهنماییتون:20:
با کرک کردن مشکلی ندارم بشرط اینکه سیستم فورمت شود و از اول ویستا را نصب کنم. مشکل من اینست که ویندوزم بعداز گذشت بیشتر از 3ماه از کرک اکسپایر شده و نمیخوام سیستم را فورمت کنم چون حجم اطلاعات زیاده. همه توضیحات را نوشته ام توروخدا مطالبم را بادقت بخونید و یک کمکی بکنید بیچاره شدم.:41:
ممنونم-رویا

baharan_2122
22-03-2007, 19:41
عزیز جان ممنون از راهنماییتون:20:
با کرک کردن مشکلی ندارم بشرط اینکه سیستم فورمت شود و از اول ویستا را نصب کنم. مشکل من اینست که ویندوزم بعداز گذشت بیشتر از 3ماه از کرک اکسپایر شده و نمیخوام سیستم را فورمت کنم چون حجم اطلاعات زیاده. همه توضیحات را نوشته ام توروخدا مطالبم را بادقت بخونید و یک کمکی بکنید بیچاره شدم.:41:
ممنونم-رویا

سلام
دوست عزیز
شما چند راه حل دارید:31:
اول اینکه سی دی بوت ایبل رو بذارید و نصب کنید بدون فرمت کردن فکر نکنم مشکلی پیش بیاد.:46:
دوم یه سی دی هست که مال لینوکس هست و بصورت بوت ایبل هست اسمش knopix (نوپیکس) هست که کاری به ویندوز و یا هر سیستم عاملی که روی سیستم شما هست نداره و خودش بوت می شه و با یه یو اس بی می تونی تمام اطلاعات مهمت رو روی یه فلش بریزی :27:
سوم نر افزار دیگه ای هست که مثل داسه یه خورده سخته ولی اگه نتونستی با اون دو راه حل بالا انجام بدی ندایی بده تا کمکت کنم :20:
یا هوووووووووووووووووووو

baharan_2122
22-03-2007, 19:51
پس یکی نبود جواب ما رو بده.

[/quote=نقل قول:
نوشته شده توسط بهنازی
ومن با رم256 میتونم ویستا نصب کنم؟وسیستم مورد نیازش چیه؟ [/quote]

[/quote]دوست عزیز
ویستا با رم 512 هم مشکل داره چه برسه به 256.
در صفحات اولیه ی این تاپیک حداقل سیستم مورد نیاز معرفی شده که البته با این سیستم باید انتظار ویستای خوبی رو داشت
مخلصیم[/quote=]

سلام
دوست عزیز
احتمالا درست نگاه نکردید جوابتون داده شده.

بهنازی
22-03-2007, 20:14
ببخشید جواب رو دیدم.با تشکر

baharan_2122
22-03-2007, 20:22
ببخشید جواب رو دیدم.با تشکر

خواهش دارم

بهنازی
22-03-2007, 20:57
حالا باید رم رو افزایش بدم؟

dubairan
22-03-2007, 20:58
سلام
دوست عزیز
شما چند راه حل دارید:31:
اول اینکه سی دی بوت ایبل رو بذارید و نصب کنید بدون فرمت کردن فکر نکنم مشکلی پیش بیاد.:46:
دوم یه سی دی هست که مال لینوکس هست و بصورت بوت ایبل هست اسمش knopix (نوپیکس) هست که کاری به ویندوز و یا هر سیستم عاملی که روی سیستم شما هست نداره و خودش بوت می شه و با یه یو اس بی می تونی تمام اطلاعات مهمت رو روی یه فلش بریزی :27:
سوم نر افزار دیگه ای هست که مثل داسه یه خورده سخته ولی اگه نتونستی با اون دو راه حل بالا انجام بدی ندایی بده تا کمکت کنم :20:
یا هوووووووووووووووووووو

دوست خوب خیلی ممنون از توجه ات :20: اما درددل منو گوش کن::41:
من فقط یک درایو روی لب تاپ داشتم که پس از اکسپایر شدن ویستا چندمرتبه روی آن به روشهای گوناگون نصب کردم از جمله پاک کردن فولدر ویندوز یا عقب کشاندن تاریخ در بایوس که فایده نداشت. بعد پارتیشن جدیدی درست کردم و روی آن نصب کردم مشکل حل نشد. روی پارتیشن جدید ایکس پی نصب کردم واز طریق ایکس پی ویستا را نصب کردم ولی باز همان مشکل قبلی وجود دارد یعنی سیستم که میخواد بالا بیاد پیغامی میاد که باید آنلاین ویستا را بخری. هیچگونه دسترسی هم به درایوها نمیتونی داشته باشی. فکر کنم باید راهی باشه که بشه هیستوری ویندوز را پاک کرد بنحویکه با نصب مجدد بدون فورمت بشه ویندوز را بالا آورد؟
اگر مطمئن میشدم نمیشه کاریش کرد بالاخره اطلاعات هارد را بنحوی منتقل میکردم ولی کنجکاویم گل کرده که برای اینکار راه حلی باید باشه.
ممنونم

matin2005ag
23-03-2007, 00:50
سلام دوستم من برای حل مشکل شما بهتر هست اطلاعات را برداری اگه خیلی مهم باشه ولی اگه نخواستی میتونی با برنامه های تحت داس یا ویندوز زنده یا همون لینوکس زنده که از روی سی دی اجرا میشه سیتمت را بوت کنی و بری پوشه ویندوز و پروگرم فایل و سایر فایل های مربوط به ویندوز را پاک کنی سپس دوباره نصب کنی و ویندوز را با روشی که تو تاپیک های قبلی نقل قل کردیم را اکتیو کنی

matin2005ag
23-03-2007, 00:56
سلام دوباره اینم یه عیدی واسه برو بچه های خوب سایت لینک دانلود ویروس کش معروف کاسپر سکای با لینک کرک البته سازگار با ویستا
لینک دانلود EN ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
لینک کرک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Sokote-Gham
23-03-2007, 07:35
INTRODUCTION
The March 2007 Windows Vista Application Compatibility Update is a package of software updates that address common application compatibility issues in Windows Vista. When you try to install and run certain legacy games or applications in Windows Vista, you may experience one or more of the following symptoms: • The game, the application, or the firmware may not be installed correctly.
• The game, the application, or the firmware may cause system instability.
• The primary functions of the game, the application, or the firmware may not work correctly.

This update is cumulative and supersedes update 929427. In addition to the fixes that are contained in update 929427, this update improves support in Windows Vista for the following games, applications, and firmware: • Lenovo Presentation Director 1.0.0.1
• ACDSee 8
• Trend Micro Internet Security 2006 (PC-cillin) 14.0 – 14.59
• Trend Micro Internet Security 2007 (PC-cillin) 15.0 – 15.19
• Microsoft Windows Server 2003 Service Pack 1 (SP1) Administration Tools Pack
• RealNetworks RealPlayer 6.0.12
• AOL Safety and Security Center 2.5.4.1
• Toshiba Tecra M7 1.70

This update also includes fixes that are contained in update 929427. These fixes improve support in Windows Vista for the following applications: • IBM Rescue and Recovery with Rapid Restore 3.00
• Rosetta Stone 2.1.3
• Microsoft Encarta Standard 2007
• Family Feud Online Party
• Crystal Player Professional 1.97
• Adobe Photoshop 7.0.1
• Total Commander 6.55
• Sony FeliCa Port (PaSoRi) 3.0.0.0
• Label Mighty 6
• AVG Anti-Spyware 7.5.0.47
• LEGO Star Wars
• HD Tach 3
• Adobe Photoshop Elements Version 4.0
• Digital Zenkoku Map Townpage Database 7
• Auslogics Disk Defrag 1.0.3
• EasyRecovery Professional Version 6.04
• Microsoft Money 2005
• Microsoft Money 2006
• SmartInstall 2.16
• Adobe Creative Suite CS2
• Jv16 Power Tools
• SG TCP Optimizer 2.0.3
• CyberLink PowerCinema 4.0
• Google Desktop 4.2006.1008
• Roxio Easy Media Creator 7.5
• Adobe Premiere Elements 3
• Battlefield 2 Deluxe
• Opera 9.02
• Palm Desktop 6.0
• Microsoft Digital Image Suite 2006
• Microsoft Flight Simulator X
• IBM SmartSuite Millennium Edition - Freelance Graphics 9.8
• LimeWire 4.12
• Calyx Point 5.3
• Bitvise Tunnelier 4.20
• Sun Microsystems Java Control Panel
• Azureus 1.0
• HD Tune 2.5.1
• BeatJam 2006 SE
• Justsystems Ichitaro 2006
• Adobe Photoshop CS 8.0
• ArcSoft PhotoImpression 5
• Sun Microsystems J2SE Runtime Environment 5.0 Update 9
• AOL 9.0 - x64
• Microsoft DevStudio 9.0
• The Weather Channel Desktop 5.0.1
• Absolute Poker Version 5.7
• BitLord 1.1.5.6
• SpeedFan 4.31
• Delphi 7 Professional
• TweakNow PowerPack 2006
• Microsoft Office 2003 Web Folders
• Microsoft Office Outlook 2003
• Ulead DVD MovieFactory 5 Plus
• Virtual CD 8
• Macromedia Fireworks MX2004 7.0.2.295
• Doranet Kids Nyugaku Jyunbi Taikenban
• Doranet Shogaku Ichinensei Taikenban
• Minna de TV Denwa Starter
• Power Utility - Remote administration 3.1.0.0
• MotionDV STUDIO 5.8J for FUJITSU
• Softex OmniPass 1.0.0.1
• Minna de TV Phone Starter 2.1.0.1
• Macromedia ColdFusion MX 7 Enterprise Edition
• Microsoft Age of Empires III
• Microsoft Age of Empires III : The WarChiefs Expansion Pack
• Microsoft Zoo Tycoon 2
• Microsoft Zoo Tycoon 2: African Adventure Expansion Pack
• Microsoft Zoo Tycoon 2: Endangered Species Expansion Pack
• Microsoft Zoo Tycoon 2: Marine Mania Expansion Pack
• Microsoft Zoo Tycoon 2: Zookeeper Collection Expansion Pack
• Microsoft Rise of Nations: Rise of Legends
• Microsoft Fable: The Lost Chapters
• Microsoft Dungeon Siege II
• Microsoft Dungeon Siege: Legends of Aranna

بهنازی
23-03-2007, 10:11
گرافیک من ATI radeon 9200 seهستش آیا در مورد نصب ویست به مشکل بر میخورم؟

dubairan
23-03-2007, 13:12
سلام دوستم من برای حل مشکل شما بهتر هست اطلاعات را برداری اگه خیلی مهم باشه ولی اگه نخواستی میتونی با برنامه های تحت داس یا ویندوز زنده یا همون لینوکس زنده که از روی سی دی اجرا میشه سیتمت را بوت کنی و بری پوشه ویندوز و پروگرم فایل و سایر فایل های مربوط به ویندوز را پاک کنی سپس دوباره نصب کنی و ویندوز را با روشی که تو تاپیک های قبلی نقل قل کردیم را اکتیو کنی

سلام دوست من:20:
خیلی متشکر از راهنمایی شما. من نمیدونم غیر از فولدر ویندوز چه برنامه های دیگری را باید از روی سیستم پاک کرد.

nt
23-03-2007, 15:21
دوست خوب خیلی ممنون از توجه ات :20: اما درددل منو گوش کن::41:
من فقط یک درایو روی لب تاپ داشتم که پس از اکسپایر شدن ویستا چندمرتبه روی آن به روشهای گوناگون نصب کردم از جمله پاک کردن فولدر ویندوز یا عقب کشاندن تاریخ در بایوس که فایده نداشت. بعد پارتیشن جدیدی درست کردم و روی آن نصب کردم مشکل حل نشد. روی پارتیشن جدید ایکس پی نصب کردم واز طریق ایکس پی ویستا را نصب کردم ولی باز همان مشکل قبلی وجود دارد یعنی سیستم که میخواد بالا بیاد پیغامی میاد که باید آنلاین ویستا را بخری. هیچگونه دسترسی هم به درایوها نمیتونی داشته باشی. فکر کنم باید راهی باشه که بشه هیستوری ویندوز را پاک کرد بنحویکه با نصب مجدد بدون فورمت بشه ویندوز را بالا آورد؟
اگر مطمئن میشدم نمیشه کاریش کرد بالاخره اطلاعات هارد را بنحوی منتقل میکردم ولی کنجکاویم گل کرده که برای اینکار راه حلی باید باشه.
ممنونم

بهتر نیست پیغامی که میده را به همان زبان انگلیسی بنویسی؟؟؟:8:
یعنی همون پیغام اصلی که میده؟؟/:5:

بهنازی
23-03-2007, 15:56
یکی کمک کنه به سوال من پاسخ بده .

nt
23-03-2007, 16:04
یکی کمک کنه به سوال من پاسخ بده .

بله رم را باید به 1Gb ارتقا بدی و گرافیک هم به خوبی ساپورت نمیکنه ویستا را:27:
و با این قطعات نمیتونی از ویستای واقعی بهره ببری

matin2005ag
25-03-2007, 00:18
سلام دوست من:20:
خیلی متشکر از راهنمایی شما. من نمیدونم غیر از فولدر ویندوز چه برنامه های دیگری را باید از روی سیستم پاک کرد.
سلام تقریبا از میان پوشه ها فقط پوشه ویندوز پروگرم بوت داکیومنت و بقیه فایل ها که تو عکس هست پاک کن

drusattv
25-03-2007, 21:25

آخرین درایو مربوط به erAGP Cards windows vista 32 bit RTM OR High

mojtabaap
25-03-2007, 21:27
salam azizan man vista ro nasb kardam
moshakhasate kampioteram:ram 512va gerafik 128 va cpu 2.5
vali baed az nasb system eftezah shode bud:18:
masalan aval ke mirafti tu my kampioter safhe tike tike baz mishod
kholase ta mikhastam ye ahan ba jet audio gush konam hey bayad ye allow mizadam
khob manam xp nasb kardam:18:
vali dust daram vista ro ba sorate balatar nasb konam dar zemn man home basic ro nasb karde budam
kasi mano rahnamaei mikone:11:

baharan_2122
25-03-2007, 21:54
salam azizan man vista ro nasb kardam
moshakhasate kampioteram:ram 512va gerafik 128 va cpu 2.5
vali baed az nasb system eftezah shode bud:18:
masalan aval ke mirafti tu my kampioter safhe tike tike baz mishod
kholase ta mikhastam ye ahan ba jet audio gush konam hey bayad ye allow mizadam
khob manam xp nasb kardam:18:
vali dust daram vista ro ba sorate balatar nasb konam dar zemn man home basic ro nasb karde budam
kasi mano rahnamaei mikone:11:

سلام دوست عزیز
فنگلیش ننویس
من که نتونستم بخونم
فارسی بنویس
ممنون

J A V I D
26-03-2007, 20:57
ببخشید تو یاهو میسنجر نمی شه فارسی تایپ کرد تو ویستا راهی هست این مشکل حل شه !؟

موفق و پیروز باشید

جاوید

Elfin-D
26-03-2007, 22:09
ببخشید تو یاهو میسنجر نمی شه فارسی تایپ کرد تو ویستا راهی هست این مشکل حل شه !؟

موفق و پیروز باشید

جاوید
سلام
شما جای دیگه میتونی فارسی تایپ کنی یا فقط با یاهو مشکل داری؟

J A V I D
27-03-2007, 00:49
رضا جان فقط با یاهو مشکل دارم تو میسنجر فارسیکه می نویسم علامت سوال می زنه !

hamilton
27-03-2007, 22:50
يك سوال در مورد ويستا و برنامه Nero دارم.من برنامه nero ورژن Nero 7 Premium Reloaded 7.8.5.0 را دانلود كردم.موقع نصب ميخواد كه DirectX 9.0c را نصب كنه در حاليكه ويستا داراي DirectX 10 ميباشه.دوستان صاحبنظر موردي نيست كه nero را نصب كنم و DiretX را به ورژن پايين تر بياورم.با تشكر.

J A V I D
27-03-2007, 22:51
من مشکل فارسی نویسیم حل شد به کمک مغز خودم !!!

راستی برنامه رایت درستو حسابی گیر آوردید که مثل آدم رو ویستا کار کنه ما هم بی نصیب نذارید !

موفق و پیروز باشید

جاوید

matin2005ag
28-03-2007, 00:16
آره عزیزم nero 7.57 را نصب کن البته clone cd هم کار می کنه رو 32 بیت من هر دو را خودم نصب کردم

alirezabehzadi
28-03-2007, 00:19
salam
dar vista chetor mitavan farsi type kard
mamnoon

matin2005ag
28-03-2007, 00:21
يك سوال در مورد ويستا و برنامه Nero دارم.من برنامه nero ورژن Nero 7 Premium Reloaded 7.8.5.0 را دانلود كردم.موقع نصب ميخواد كه DirectX 9.0c را نصب كنه در حاليكه ويستا داراي DirectX 10 ميباشه.دوستان صاحبنظر موردي نيست كه nero را نصب كنم و DiretX را به ورژن پايين تر بياورم.با تشكر.

دوست من اون نصب نمی کنه فقط چک می کنه اگه موجد باشه همون ورژن یا بالاتر باشه نصب نمی کنه والا اگه پایین بو نصب می کنه شما نگران نباشید شما فقط Next را بزنید خودش اتوماتیک واست همه کترها را می کنه

amirara
28-03-2007, 02:14
سلام
دوستان من ويندوز ويستا رانصب كردم و با كرك هاي گفته شده قانوني هم شد مودم من A-open ميباشد
ويندوز ويستا انراميشناسد ولي وقتي كانكت ميشوم روي usr و پسورد خطا ميگيرد وديسكانكت ميشود
لطفا راهنمائي كنيد

Elfin-D
28-03-2007, 12:02
سلام
دوستان من ويندوز ويستا رانصب كردم و با كرك هاي گفته شده قانوني هم شد مودم من A-open ميباشد
ويندوز ويستا انراميشناسد ولي وقتي كانكت ميشوم روي usr و پسورد خطا ميگيرد وديسكانكت ميشود
لطفا راهنمائي كنيد
اگر نشناسه به مرحله ی چک یوزر و پس نمیرسه....مشکل از کانکشنتونه نه مودم

hobgoblin
28-03-2007, 14:44
salam
dar vista chetor mitavan farsi type kard
mamnoon
برو اینجا

control panel\ regional and language option \ keyboards and languages \ add persian

rezaxp
28-03-2007, 15:03
آقا من هم مشکلی دقیقا مشابه دوستان دارم ، همه جا می تونم فارسی تایپ کنم به غیر از Y! Messenger که وقتی می خوام فارسی تایپ کنم به صورت علامت سوال می زنه

چکار کنم؟

Jalal
28-03-2007, 15:21
آقا من هم مشکلی دقیقا مشابه دوستان دارم ، همه جا می تونم فارسی تایپ کنم به غیر از Y! Messenger که وقتی می خوام فارسی تایپ کنم به صورت علامت سوال می زنه

چکار کنم؟
فكر ميكنم ياهو مسنجر جديدي كه قول داده بودند اين مشكل رو حل كرده باشه

Elfin-D
28-03-2007, 15:25

چکار کنم؟
تا اونجا که میدونم جاوید مشکلش حل شده...میسپرم بیاد اینجا بگه چی کار کرده
مخلصیم

Behroooz
28-03-2007, 19:55
در كف نصب مودم در ويستا هستم هنوز ..

اسمارت اسپايريت زولتريكس .

AliROCK
28-03-2007, 22:06
اره خیلی گیره دوستان این زولتریکس رو کی تو ویستا راش انداخته؟

Behroooz
28-03-2007, 22:49
اره خیلی گیره دوستان این زولتریکس رو کی تو ویستا راش انداخته؟

هيچ كس تا حالا .

pinturicchio.10
29-03-2007, 16:23
من می خوام ویستامو کرک کنم اما نمیتونم.اون لینک اولی هم کار نمیکنه.
ویندوزه من: Vista Ultimate 6000

hamilton
29-03-2007, 17:11
من می خوام ویستامو کرک کنم اما نمیتونم.اون لینک اولی هم کار نمیکنه.
ویندوزه من: Vista Ultimate 6000

اين هم كرك براي وستا:

Windows Vista All Version Final Activation

موفق باشيد.

The End
29-03-2007, 19:12
سلام
بابا کسی نتونست پیدا کنه چرا عکس که باز میکنم یه هاله زرد روی عکسه؟
یادمه یه نفر دیگم این مشکل رو داشت کسی نمیدونه چیکار کنیم؟

hfb
30-03-2007, 08:52
من ویستا نصب کردم ولیaeroنصب نشده
کارت گرافیکم128 هست وram512
آیا ram
حتما باید1gigباشه؟

baharan_2122
30-03-2007, 09:20
من ویستا نصب کردم ولیaeroنصب نشده
کارت گرافیکم128 هست وram512
آیا ram
حتما باید1gigباشه؟

سلام
دوست عزیز
مشکل شما از رم نیست
بلکه مشکل شما از نصب نشدن گرافیک هست
درایور ویستای گرافیک نصب کن
اانشاء الله مشکل شما حل خواهد شد.

mazi_z_PSP
30-03-2007, 09:55
سلام از مقالاته خوبتون ممنونم . ولی ميشه این مقالات رو به صورته فايل پی دی اف قرار بدين؟

Razel
31-03-2007, 02:50
سلام
من موقعی که می خواستم ویستا رو کرک کنم (با اون کرک دوقسمتی) وقتی ریستارت کردم موقع بالا اومدن ویندوز صفحه آبی میاد که توش یه چیزایی راجع به فایل Royal.inf میزنه.
فکر میکنم کرک رفته این فایل رو انگولک کرده و خراب شده.
اگر ممکنه یکی این فایل رو برام آپلود کنه تا دوباره مجبور نشم ویندوز نصب کنم.

در ضمن آدرس فایل اینه:
C:\Windows\System32\drivers

خیلی ممنونم از کمکتون.

nt
31-03-2007, 12:59
سلام
من موقعی که می خواستم ویستا رو کرک کنم (با اون کرک دوقسمتی) وقتی ریستارت کردم موقع بالا اومدن ویندوز صفحه آبی میاد که توش یه چیزایی راجع به فایل Royal.inf میزنه.

در ضمن آدرس فایل اینه:

خیلی ممنونم از کمکتون.

سلام
من تو همین آدرسی که گفتین فقط royal.sys را یافتم و تو کل پوشه ویستا Royal.inf نبود ولی بازم اونم براتون قرار میدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موفق باشی

mostafa_aa
31-03-2007, 13:10
سلام
بابا کسی نتونست پیدا کنه چرا عکس که باز میکنم یه هاله زرد روی عکسه؟
یادمه یه نفر دیگم این مشکل رو داشت کسی نمیدونه چیکار کنیم؟

The End خان مث اینکه ماکروسافت هم خودش نمی دونه چه جوری این مشکلو حل کنه چه برسه که ما بدونیم !

منم چندبار این پست رو زدم ولی مث اینکه فقط من و تو این مشکلو داریم

فک کنم آخرش باید ACD See نصب کنیم .

The End
31-03-2007, 13:17
عجبا گیری کردیم مصطفی جان
حالا اگه راهی پیدا کردی مارو هم در جریان بزار

mostafa_aa
31-03-2007, 13:23
سلام

رو چشمم ، خبرت می کنم

Razel
31-03-2007, 14:53
سلام
من تو همین آدرسی که گفتین فقط royal.sys را یافتم و تو کل پوشه ویستا Royal.inf نبود ولی بازم اونم براتون قرار میدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موفق باشی
دوست عزیز دستت درد نکنه. اشتباه از من بود منظورم همون royal.sys بود.
خیلی ممنون.

snebi
31-03-2007, 15:01
با سلام به همه دوستان

من لینک تورنت برای دانلود ویندوز ویستا 32 بیت میخوام تو سایتهای تورنت لینک دانلود خیلی هست اما کدومش آخرین وژن و بهتر هست

با تشکر

snebi
31-03-2007, 15:06
با سلام به همه دوستان

من لینک تورنت برای دانلود ویندوز ویستا 32 بیت میخوام تو سایتهای تورنت لینک دانلود خیلی هست اما کدومش آخرین وژن و بهتر هست

با تشکر

نظرتون راجع به این لینک چی هست

snebi
31-03-2007, 15:06

snebi
31-03-2007, 15:07
لطفا جواب بدید من منتظرم

baharan_2122
31-03-2007, 18:44
دوستان عزیز
سلام
من در ویستا با یه مشکل روبرو شدم
مشکل من از اونجا شروع شد که یه برنامه تو ویندوز ایکس پی نصب کردم این برنامه کارش این بود که لوگوی شروع ویندوز (یعنی اول ایکس پی انتخاب بشه یا ویستا )رو براتون می تونست عوض کنه منم اومدم شروع کامپیوترم که با ویستا بود رو عوض کردم و با ایکس پی کردم
حالا از اون موقع به بعد ویستا که می آم بالا کامپیوترم گرافیکش 640*480 هست و من مجبورم به صورت دستی درستش کنم و به 1024*768 تغییر بدم ولی مجددا بعد از خاموش و روشن شدن دوباره به همون حالت قبلی بر می گرده:18:
لطفا اگه کسی راهنمایی داره کمکم کنه .:46:
از کمکتون ممنونم.:31:

hatefkhodaei
04-04-2007, 15:23
سلام دوستان.
ويندوز ويستاي من به اينترنت كانكت نميشه. يعني بعد از چك كردن سريال و يوزر Error 6 مي ده. هر كاري كردم درست نشد. لطفاً راهنمايي كنيد.
MER30

Elfin-D
04-04-2007, 18:28
سلام دوستان.
ويندوز ويستاي من به اينترنت كانكت نميشه. يعني بعد از چك كردن سريال و يوزر Error 6 مي ده. هر كاري كردم درست نشد. لطفاً راهنمايي كنيد.
MER30
سلام
مودمتون رو میشناسه؟میتونید از ارور عکس بزارید
مخلصیم

Bedahe
04-04-2007, 20:20
salam
photoshop cs2 ba vista moshkel dare ?
man 2 x86 va x64 nasbidam ejra nemishe.

asatid mishe rahnamaei namayand !!!!

hatefkhodaei
04-04-2007, 21:18
بله مودم منو شناخته.
[E:\error 6.jpgٍ

hatefkhodaei
04-04-2007, 21:23
عكسو نتونستم بذارم ولي پيغامش اينه
verifying user name and password...
Error 6:The Handle is invalid
مرسي از زحمات شما

Elfin-D
04-04-2007, 22:46
عكسو نتونستم بذارم ولي پيغامش اينه
verifying user name and password...
Error 6:The Handle is invalid
مرسي از زحمات شما
اطلاعاتی درباره ی همچین اروری در ویستا پیدا نکردم...ولی در اکس پی اونطور که فهمیدم از مودم هست...دراور مودم رو درست نصب کردی؟

hatefkhodaei
05-04-2007, 13:19
مودم درست نسب شده. شماره ميگيره بعد از اتمام شماره ارور 6 ميده.

Tornado2800
05-04-2007, 22:28
سيستم من با رم 512 خيلي ضعيف هستش و سرعت پاييني داره يه جا خوندم كه با استفاده از حافظه ي مجازي ويستا ميشه سرعتم كاركرد رو يه جورايي بالا برد !
ميشه در ويستا توضيح بديد كدوم قسمت برم ؟ يا برنامه ي خواصي براي اين كار وجود داره ؟
با تشكر

vtn54
06-04-2007, 04:03
سيستم من با رم 512 خيلي ضعيف هستش و سرعت پاييني داره يه جا خوندم كه با استفاده از حافظه ي مجازي ويستا ميشه سرعتم كاركرد رو يه جورايي بالا برد !
ميشه در ويستا توضيح بديد كدوم قسمت برم ؟ يا برنامه ي خواصي براي اين كار وجود داره ؟
با تشكر

سلام دوست عزیز

اگر منظورتان ReadyBoost است اطلاق کلمه حافظه مجازی به آن درست نیست .وقتی شما یک حافظه جانبی مانند

مموری کاردها یا حافظه های فلش متصل شونده به USB را در ویستا به سیستم وصل می کنید با استفاده از قابلیت

ReadyBoost ویستا می تواند از این حافظه ها عوض هارد به عنوان کاشه استفاده کند و چون این حافظه ها سریعتر از

هارد هستند سرعت دسترسی به اطلاعات بسیار بیشتر می شود.این گزینه به درد کسانی می خورد که حافظه کمی

روی سیستمشان دارند و بودجه کافی برای خرید RAM ندارند .برای استفاده از آن کافی است حافظه مزبور را به کامپیوتر

وصل کنید خود ویستا راهنماییتان می کند.

The End
06-04-2007, 20:30
salam
photoshop cs2 ba vista moshkel dare ?
man 2 x86 va x64 nasbidam ejra nemishe.

asatid mishe rahnamaei namayand !!!!

برای من که نصبه و مشکلی نداره

matin2005ag
07-04-2007, 23:17
سلام

در ضمن آدرس فایل اینه:

خیلی ممنونم از کمکتون.

سلام دوست من ببخشین اگه دیر شده ولی بحر حال قبلا گفته بودم این کرک فقط واسه 32 کار می کنه شما 32 را نصب کنید در ضمن می تونید با f8 با گزینه last good... ویندوز خود را در چنین مواقعی نجات دهید

matin2005ag
07-04-2007, 23:28
سلام

در ضمن آدرس فایل اینه:

خیلی ممنونم از کمکتون.

سلام دوست من ببخشین اگه دیر شده ولی بحر حال قبلا گفته بودم این کرک فقط واسه 32 کار می کنه شما 32 را نصب کنید در ضمن می تونید با f8 با گزینه last good... ویندوز خود را در چنین مواقعی نجات دهید

Razel
08-04-2007, 00:35
سلام
ممنونم از توجهتون.
سیستم من 64بیتی هست ولی از ویستای 32بیتی(X86)استفاده میکنم.
با F8فقط از محیط safe mode ویندوز قابل دسترسی هست و فایلهامو نجات دادم و دوباره ویندوز رو نصب کردم. اینبار با کرک متوقف کننده زمان که آپدیت نمیکنم که مبادا از بین بره.

Lord_theOne
09-04-2007, 04:06
Man Dar Windows VISTA hastam Font Farsi Nemitonam Nasb KOnam Komakam Mikonid va Chera windows Vista ram Shear mikoneh barayeh Graphic Graphic man TC nist 6200GS ast va 64Mb ram Az koja gerefteh?

Baby nfs
09-04-2007, 05:15
با سلام به دوستان گرامي.
من با نصب ويستا مشكل دارم. يعني بعد از اينكه از تو ويندوز Xp مسير نصب رو تعيين مي كنم و نصب ويستا شروع ميشه يك شمارش معكوس مياد كه بعدش سيستم ريست ميشه و ديگه بالا نمياد. فقط يه صفحه ي آبي مياد.
دوستان يه كمكي كنند. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

M_E_H_D_I
09-04-2007, 11:00
می خوام بدونم راهی هست که هنگام اتصال به اینترنت آیکونی که در Task manager قرار می گیره(منظورم همان دو مانیتور که با کار کردن روشن می شه ) همانند

چون در ویندوز ویستا این دو مانیتور روشن نمیشه و یک آیکون ثابتی است

موفق باشید

mohammad20ali20
09-04-2007, 11:04
کمک.....کمک
سیستم من:
cpu:3000 intel
main:elite 945p-a
ram:512
vga:xfx 7300le 256m
hdd:160 maxtor
در حال نصب ویستا هستم وقتی باید ری استارت کنم صفحه microsoft corporation لود نمیشود و نصب ادامه نمی یابد .لطفا راهنمای کنید.

kami2082
09-04-2007, 13:30
سلام

كامپيوتر من با ويندوز ويستا هيچ مشكلي نداره غير از يك مشكل :

ريست شدن كامپيوتر هنگام پخش موزيك با هر نرم افزار پخش كننده اي از مديا پلير تا وينمپ و جت اوديو
ممكنه 10 تا آهنگ پخش بشه چيزي نشه ممكنه 2 ثانيه اول ريست بشه !!!
در يك لحظه يك صفحه آبي مياد و چيزايي توش نوشته كه نميشه خوند. بعدشم ريست !!!
بعد از ري استارت شدن دوباره اين پيغام مياد :

Problem signature:
Problem Event Name: BlueScreen
OS Version: 6.0.6000.2.0.0.256.1
Locale ID: 1033

Additional information about the problem:
BCCode: 124
BCP1: 00000000
BCP2: 846AA4B0
BCP3: B2000000
BCP4: 00000175
OS Version: 6_0_6000
Service Pack: 0_0
Product: 256_1

Files that help describe the problem:
C:\Windows\Minidump\Mini040607-02.dmp
C:\Users\Eli\AppData\Local\Temp\WER-79061-0.sysdata.xml
C:\Users\Eli\AppData\Local\Temp\WER6BBC.tmp.versio n.txt

Problem signature:
Problem Event Name: APPCRASH
Application Name: GUI.exe
Application Version: 1.0.0.1
Application Timestamp: 459b551e
Fault Module Name: markfundrv.dll
Fault Module Version: 6.0.6000.16386
Fault Module Timestamp: 4549bdc9
Exception Code: c0000142
Exception Offset: 00008fc7
Additional Information 1: 9d13
Additional Information 2: 1abee00edb3fc1158f9ad6f44f0f6be8
Additional Information 3: 9d13
Additional Information 4: 1abee00edb3fc1158f9ad6f44f0f6be8

در ضمن قدرت كامپيوتر براي اجراي ويستا 4.5 ميباشد و از نظر گرافيك و اجراي
بازي و ساير كارها هيچ مشكلي وجود نداره !!!!!

(‌اگه لازمه ليست قطعات سيستم رو بذارم ؟)

Elfin-D
09-04-2007, 18:13
سلام

كامپيوتر من با ويندوز ويستا هيچ مشكلي نداره غير از يك مشكل :

ريست شدن كامپيوتر هنگام پخش موزيك با هر نرم افزار پخش كننده اي از مديا پلير تا وينمپ و جت اوديو
ممكنه 10 تا آهنگ پخش بشه چيزي نشه ممكنه 2 ثانيه اول ريست بشه !!!
در يك لحظه يك صفحه آبي مياد و چيزايي توش نوشته كه نميشه خوند. بعدشم ريست !!!
بعد از ري استارت شدن دوباره اين پيغام مياد :

Problem signature:
Problem Event Name: BlueScreen

Additional information about the problem:
BCCode: 124
BCP1: 00000000
BCP2: 846AA4B0
BCP3: B2000000
BCP4: 00000175
OS Version: 6_0_6000
Service Pack: 0_0
Product: 256_1

Files that help describe the problem:
C:\Windows\Minidump\Mini040607-02.dmp
C:\Users\Eli\AppData\Local\Temp\WER-79061-0.sysdata.xml
C:\Users\Eli\AppData\Local\Temp\WER6BBC.tmp.versio n.txt

Problem signature:
Application Version: 1.0.0.1
Application Timestamp: 459b551e
Fault Module Version: 6.0.6000.16386
Fault Module Timestamp: 4549bdc9
Exception Code: c0000142
Exception Offset: 00008fc7
Additional Information 1: 9d13
Additional Information 2: 1abee00edb3fc1158f9ad6f44f0f6be8
Additional Information 3: 9d13
Additional Information 4: 1abee00edb3fc1158f9ad6f44f0f6be8

در ضمن قدرت كامپيوتر براي اجراي ويستا 4.5 ميباشد و از نظر گرافيك و اجراي
بازي و ساير كارها هيچ مشكلي وجود نداره !!!!!

(‌اگه لازمه ليست قطعات سيستم رو بذارم ؟)
به نظر میرسه این ارور مربوط به جت آدیو باشه...میتونید ارور مدیا پلیر رو هم بزارید ...
مخلصیم

kami2082
09-04-2007, 18:31
به نظر میرسه این ارور مربوط به جت آدیو باشه...میتونید ارور مدیا پلیر رو هم بزارید ...
مخلصیم

راستشو بخواید این ارور مدیا پلیره ! لطفا اگه کسی حالیش میشه یه جوابی بده ! والا من به خاطر یه موزیک گوش کردن باید قید ویستا رو بزنم . اونم با این سیستم که 2-3 ماه هم هست جمعش کردم ... با cpu Core2 و 1 گیگا بایت رم :(

Elfin-D
09-04-2007, 22:42
این ماژول برای جت آدیو نیست؟

vtn54
09-04-2007, 23:45
این ماژول برای جت آدیو نیست؟

خیر مال جت اودیو نیست مال مدیا پلیر و یا حتی خود ویستا هم نیست .فکر می کنم این دوست عزیز از مادر بورد گیگابایت استفاده

می کند و این فایل مال Gigabyte Windows Utility Manager است .دوست عزیز این برنامه را آنیستال کن و markfundrv.dll را از

آدرسهای زیر ( اگر باقی مانده باشند ) پاک کن انشا... مشکلت حل می شود .

Lord_theOne
10-04-2007, 02:34
مشکل من حل شد فونت را گذاشتم روی Persian حل شد

kami2082
10-04-2007, 08:08
خیر مال جت اودیو نیست مال مدیا پلیر و یا حتی خود ویستا هم نیست .فکر می کنم این دوست عزیز از مادر بورد گیگابایت استفاده

می کند و این فایل مال Gigabyte Windows Utility Manager است .دوست عزیز این برنامه را آنیستال کن و markfundrv.dll را از

آدرسهای زیر ( اگر باقی مانده باشند ) پاک کن انشا... مشکلت حل می شود .

سلام بله مادبوردم گيگا بايته. ولي من همچين برنامه اي نصب ندارم. فقط برنامه easy tune گيگا رو نصب كردم كه اون رو هم برمي دارم ببينم چطور ميشه

ardalan_zapata
10-04-2007, 20:43
بچه ها من ویندوز ویستا داشتم
عوضش کردم حالا موقع ورود پسورد می خاد رای رجیستر کردن
چکار کنم؟؟

mazzi
11-04-2007, 07:37
سلام بچه ها من ویستا حالت شیشه ای خودش رو از دست داده

ویستای من 32 بیتی هستش و کاملا جنیونش کردم با کرک.

کارت گرافیکم 128MB و Geforce 6200

رم هم 1 گیگابایت

سی پی یو 64 processor 3000+ 2.00Ghz
Athlon(tm) , AMD

چی کار کنم حالا شیشه ای بشه؟

msh_p30
12-04-2007, 20:27
توی سایت زولتریکس هست من خودم گرفتم
یک میل می زنی به آدرسی که داده که این میل حاوی مشخصات سیستم و ... است که خودش گفته چه چیزهایی رو می خواد بعد برات با توجه به مشخصات سیستم لینگ درایور مودمت رو ارسال می کنه
موفق باشید

jeghele1363
13-04-2007, 14:30
آقا يكي كمك كنه من تازه كارم.
يه نسخه ويستا از همين سايت خريدم كه ميگه retail ه و 64 بيت ولي وقتي cd رو ميزارم و ميخوام آكروبات رو از توش نصب كنم ميگه سيسمتون 32 ه و... من بايد چي كار كنم ؟؟؟ يه سري كرك هم معرفي كرده كه ضمانت اكتيو و آپديت هم داده (خود فروشنده) مشخصات سيستمم هم اينه:cpu: 2.8 intel grafic128 ram: 512 ميشه نصب كرد يا نه ؟ xp م هم service pack 2 اون ميپره يا ميمونه؟؟ ميشه كاري كرد نپره؟ تورو خدا يكي راهنماييم كنه:40:
فتا فتا.

baharan_2122
13-04-2007, 16:58
آقا يكي كمك كنه من تازه كارم.
يه نسخه ويستا از همين سايت خريدم كه ميگه retail ه و 64 بيت ولي وقتي cd رو ميزارم و ميخوام آكروبات رو از توش نصب كنم ميگه سيسمتون 32 ه و... من بايد چي كار كنم ؟؟؟ يه سري كرك هم معرفي كرده كه ضمانت اكتيو و آپديت هم داده (خود فروشنده) مشخصات سيستمم هم اينه:cpu: 2.8 intel grafic128 ram: 512 ميشه نصب كرد يا نه ؟ xp م هم service pack 2 اون ميپره يا ميمونه؟؟ ميشه كاري كرد نپره؟ تورو خدا يكي راهنماييم كنه:40:
فتا فتا.

سلام
دوست عزیز
شما مشکل بسیار حاد نیست
برای نصب هم بایستی ویندوز ویستا رو بذاری و هنگام بوت شدن یه درایو که 20 گیگ جای خالی داره رو انتخاب کنی و بری واسه نصب . همین در ضمن در ابتدا هم شماره سریال نده
در ضمن ویندوز ویستا هیچ مشکلی نداره روی کامپیوتر شما نصب خواهد شد.

casper66m
14-04-2007, 02:27
من شنیدم ویستا مودم های adsl کهusb هستند رو ساپورت نمیکنه
واقعیت داره؟

Black Prince
14-04-2007, 06:00
من شنیدم ویستا مودم های adsl کهusb هستند رو ساپورت نمیکنه
واقعیت داره؟

مودم ASUS من رو که ویستا به هیچ جاش حساب نمیکنه.:19: :41: :13:

Razel
14-04-2007, 13:09
سلام
آقا راهی هست که کار کلیدهای lock و sleep در منوی استارت ویستا رو عوض کرد؟ مثلا یکیش رو ریستارت و اون یکی رو turn off کرد؟

snebi
14-04-2007, 13:39
با سلام به دوستان

من یک سوال پش پا افتاده دارم من میخوام بفهمم ویستام کرک شده یا نه کجا برم بفهمم که Active شده

مرسی

pedram_ashena
14-04-2007, 16:50
روي ايكن ماي كامپيوتر كليك راست كنيد كادر پايين اگه اكتيو شده باشه مي نويسه.

D o l f i n
14-04-2007, 22:33
سلام عزیزان
یه مشکل دارم تازه ویستا رو نصب کردم با تمام نرم افزار های مورد نیازم حالا یه کمبو دارم با یک دی وی دی رایتر اول هر دو رو میشناخت حالا که اومدم می بینم هیچ کدوم رو شناسایی نمی کنه قبل اینکه وارد ویندوز بشه هر دو کار می کنن ولی وقتی داخل ویندوز میشم نمیشناسه
منتظر راهنمایی ها تون هستم

snebi
14-04-2007, 22:46
با سلام به همه دوستان

من یک مشکل بزرک با کارت Skystar دارم درایور 44.0 رو نصب کردم برنامه Progdvb رو هم نصب کردم ولی هنگامی که برنامه Progdvb رو اجرا میکنم ایراد میگیره
مینویسه Device Is Not Start از دوستان اگر کسی قبلا با این مشکل برخورد کرده لطفا راهنمایی کنه

مرسی

godsmak
14-04-2007, 23:54
دوستان این مشکل پشتیبانی ویستا از زبان فارسی حل نشد؟
من که دق کردم. نه تو پریمیر و نه نرم افزارهای دیگم نمی تونم فارسی کار کنم چون به صورت علامت سوال نشون میده.
زبان رو هم که می خوام نصب کنم میگه باید فایلشو از روی هارد باز کنم.
شما بگید من چیکار کنم که حسابی گیرم.

jeghele1363
15-04-2007, 01:15
سلام
دوست عزیز
شما مشکل بسیار حاد نیست
برای نصب هم بایستی ویندوز ویستا رو بذاری و هنگام بوت شدن یه درایو که 20 گیگ جای خالی داره رو انتخاب کنی و بری واسه نصب . همین در ضمن در ابتدا هم شماره سریال نده
در ضمن ویندوز ویستا هیچ مشکلی نداره روی کامپیوتر شما نصب خواهد شد.
آقا من گيج شدم!:41: سيستمم رو امروز بردم پيش يكي از بچه ها كه خدمات كامپيوتر داره كه برام نصب كنه.يه كارايي كرد گفت ارور سي پي يو ميده!(مال من 512) گفت 64 روش نصب نميشه بايد 32 بگيري،اگه هم بشه سرعتش خيلي افتضاح پايينه،درست گفت يا...؟ يه چيز ديگه اين كه 20 گيگ خالي نداشتم به اون ربط داره؟اصلا بچه ها 64 با رم 512 نصب كرده؟

baharan_2122
15-04-2007, 07:55
آقا من گيج شدم!:41: سيستمم رو امروز بردم پيش يكي از بچه ها كه خدمات كامپيوتر داره كه برام نصب كنه.يه كارايي كرد گفت ارور سي پي يو ميده!(مال من 512) گفت 64 روش نصب نميشه بايد 32 بگيري،اگه هم بشه سرعتش خيلي افتضاح پايينه،درست گفت يا...؟ يه چيز ديگه اين كه 20 گيگ خالي نداشتم به اون ربط داره؟اصلا بچه ها 64 با رم 512 نصب كرده؟

سلام
دوست عزیز
ببین اگه ارور سی پی یو میده نباید 512 رو بگه ببین این 512 رم شماست نه cpu چون cpu ها دارای مدلهای مختلف مثا باس 800 یا کش مختلف 1 و یا 2 و یا حتی 4 مگ کش هستند شما باید به دفترچه cpu مراجعه کنی و ببینی که آیا 64بیت رو پشتیبانی می کنه یا نه ؟ :5:
اما در مورد رم هیچ مشکلی از بابت رم 512 وجود نخواهد داشت یعنی رم 512 ویستا روش نصب می شه اما یه مقدار کنده . همین :46:
فضای خالی تا 15 گیگ هم کمتر ایراد می گیره امتحان کردم و جواب داد . :31:
در ضمن از کجا فهمید که مربوط به سی پی یو هست ؟ هان ؟ :41:

baharan_2122
15-04-2007, 07:58
با سلام به همه دوستان

من یک مشکل بزرک با کارت Skystar دارم درایور 44.0 رو نصب کردم برنامه Progdvb رو هم نصب کردم ولی هنگامی که برنامه Progdvb رو اجرا میکنم ایراد میگیره
مینویسه Device Is Not Start از دوستان اگر کسی قبلا با این مشکل برخورد کرده لطفا راهنمایی کنه

مرسی

سلام دوست عزیز
اگه توی ویستا نصب کردی این طبیعیه که مشکل داشته باشه
بهتره که درایورش رو به صورت دستی آپدیت کنی
در ضمن برنامه progdvb رو هم نسخه جدیدش رو از سایتش بگیر و امتحان کن به احتمال زیاد درست بشه.

D o l f i n
15-04-2007, 08:41
از دوستهای عزیز کسی هست بدونه مشکل من چطوری رفع میشه

jeghele1363
15-04-2007, 12:03
سلام
دوست عزیز
ببین اگه ارور سی پی یو میده نباید 512 رو بگه ببین این 512 رم شماست نه cpu چون cpu ها دارای مدلهای مختلف مثا باس 800 یا کش مختلف 1 و یا 2 و یا حتی 4 مگ کش هستند شما باید به دفترچه cpu مراجعه کنی و ببینی که آیا 64بیت رو پشتیبانی می کنه یا نه ؟ :5:
اما در مورد رم هیچ مشکلی از بابت رم 512 وجود نخواهد داشت یعنی رم 512 ویستا روش نصب می شه اما یه مقدار کنده . همین :46:
فضای خالی تا 15 گیگ هم کمتر ایراد می گیره امتحان کردم و جواب داد . :31:
در ضمن از کجا فهمید که مربوط به سی پی یو هست ؟ هان ؟ :41:
آقا سوتي دادم :31: رم 512 و سي پي يو 2.8 .پس از بابت رم خيالم راحت باشه؟ خودمم شك كردم آخه مايكروسافت خودش براي ويستا گفته 512.خدا كنه سي پي يوم جواب بده.
فتا فتا.

jeghele1363
15-04-2007, 12:19
ببخشيد مجبور شدم يه پست ديگه باز كنم.يادم مياد هر چي بود توي ارور 512 نوشته بود.هر چي هم گشتم نتونستم بفهمم سي پي يوم 64 رو پشتيباني ميكنه يا نه،چي كار كنم؟ سي پي يوم 2.8 اينتل.از تو سيستم نميشه؟ كسي ميدونه ساپورت ميكنه يا نه؟

snebi
15-04-2007, 23:05
سلام دوست عزیز
اگه توی ویستا نصب کردی این طبیعیه که مشکل داشته باشه
بهتره که درایورش رو به صورت دستی آپدیت کنی
در ضمن برنامه progdvb رو هم نسخه جدیدش رو از سایتش بگیر و امتحان کن به احتمال زیاد درست بشه.

با سلام به شما و تشکر از توجه شما

من هم درایور جدید 4.4.1 رو دانلود کردم هم progdvb آخرین ورزن اونرو

ولی بازم درست نشد

alirafaat
15-04-2007, 23:41
ببخشيد مجبور شدم يه پست ديگه باز كنم.يادم مياد هر چي بود توي ارور 512 نوشته بود.هر چي هم گشتم نتونستم بفهمم سي پي يوم 64 رو پشتيباني ميكنه يا نه،چي كار كنم؟ سي پي يوم 2.8 اينتل.از تو سيستم نميشه؟ كسي ميدونه ساپورت ميكنه يا نه؟

سلام
دوست عزیز اگه cpu شما همینه که می گید مطمنن 64 بیتی روش!!! نصب نمی شه
باید به فکر یه 32 بیتی باشی
بهتر بود قبل از سفارش دادن ویندوز از این امر مطمن می شدی

Razel
16-04-2007, 00:56
سلام
آقا راهی هست که کار کلیدهای lock و sleep در منوی استارت ویستا رو عوض کرد؟ مثلا یکیش رو ریستارت و اون یکی رو turn off کرد؟
همچین چیزی امکان نداره؟

godsmak
16-04-2007, 11:53
من که دق کردم. نه تو پریمیر و نه نرم افزارهای دیگم نمی تونم فارسی کار کنم چون به صورت علامت سوال نشون میده.

از دوستان کسی جواب سوال منو نمی دونه.

mss_sdt
16-04-2007, 16:18
سلام به همه دوستان
من روی لپتاپ نسخه اصل ویستا دارم ، میخوام xp هم بریزم . چجوری میشه بدون از بین رفتن image ویستا xp بریزم؟

baharan_2122
16-04-2007, 19:59
سلام به همه دوستان
من روی لپتاپ نسخه اصل ویستا دارم ، میخوام xp هم بریزم . چجوری میشه بدون از بین رفتن image ویستا xp بریزم؟

سلام
دوست عزیز :20:
هیچ راهی نیست :41:
چرا که سیستم عاملها به ترتیب زمان نصب می شوند
یعنی اول داس بعد ویندوز 98 بعد ایکس پی و بعد هم ویستا
این یه قانونه :41:
اما یه کار می تونی انجام بدی البته رو لب تاپ ها امتحان نکردم :46:
اونم اینه که شما یه برنامه که می تونه چند سیستم عامل رو ÷شتیبانی کنه نصب کنی مثل os selector و یا . . ..
همین .:31:

s_m_taheri
17-04-2007, 02:54
با سلام
من در ابتدا ويندوز xp داشتم. براي نصب ويستا اقدام به ايجاد يك پارتيشن Primary كردم و ويستا را روي آن نصب كردم. در حال حاضر براي رفت و آمد بين دو ويندوز مجبورم از يك ديسك Startup و فرمان fdisk استفاده كنم تا پارتيشن مربوط به ويندوز مورد نظر رو فعال كنم تا بتوانم از آن استفاده كنم.
حال روشي در ويستا وجود دارد كه بتوان اين دو ويندوز را Multi-Boot كرد؟ يعني بتوان در ابتدا ويندوز مورد نظر را انتخاب و وارد آن شد؟

s_m_taheri
17-04-2007, 03:01
سلام به همه دوستان

شما بايد يه پارتيشن Primary بسازي. بعد با fdisk فعالش كني. بعد با خيال راحت مينوني XP رو روي پارتيشن جديدي كه ساختي نصب كني. ولي بعد با يه مشكلي كه تو پست قبلي گفتم مواجه ميشي.:31: :tongue:

alirafaat
18-04-2007, 15:51
با سلام
من در ابتدا ويندوز xp داشتم. براي نصب ويستا اقدام به ايجاد يك پارتيشن Primary كردم و ويستا را روي آن نصب كردم. در حال حاضر براي رفت و آمد بين دو ويندوز مجبورم از يك ديسك Startup و فرمان fdisk استفاده كنم تا پارتيشن مربوط به ويندوز مورد نظر رو فعال كنم تا بتوانم از آن استفاده كنم.
حال روشي در ويستا وجود دارد كه بتوان اين دو ويندوز را Multi-Boot كرد؟ يعني بتوان در ابتدا ويندوز مورد نظر را انتخاب و وارد آن شد؟

جواب سوالتو نمی دونم اما
نیازی به تغییر نوع درایو نیست
خیلی ساده می تونی تو یه درایو خالی دیگه ویستا رو نصب کنی حود ویستا به اون درایو حال اساسی میده!

alirafaat
18-04-2007, 18:02
سلام

من نرم افزار dreamescene رو که نرم افزار برا قرار دادن فیلم به عنوان بکگراند است دانلود کردم(برا ویستا)
اما فایل دانلود شده به صورت فایل cab است و فایلهای داخل اون هم (بعد از اکستراکت ) ایناست:

کسی از دوستان می دونه این نرم افزار چه جوری اینستال می شه

mss_sdt
19-04-2007, 00:05
از baharan_2122 وs_m_taheri متشکرم
ویستا رو پاک کردم و اکس پی ریختم و بعدش هم ویستا ریختم
فقط مجبور شدم درایورهای xp را گیر بیارم
موفق باشید

ForceX
19-04-2007, 14:45
سلام به تمامي دوستان من ويندوز ويستا رو از همين سايت خريدم نسخه 64 بيتي فقط يك سوال قبل از نصب داشتم واونم اينه كه :
ميشه هم ويستا و هم ايكس پي رو با هم ديگه داشت ؟
آيا نصب كردن ويندوز ويستا در درايوي غير از درايو ويندوز ايكس پي باعث نميشه كه ديگه ايكس پي كار نكنه؟
يعني در كل ميتونم طوري نصب كنم كه هر دو ويندوز رو داشته باشم؟
ممنون اگر بتونيد راهشو بهم نشون بديد ممنون ميشم:11:

toraj
19-04-2007, 15:29
FORCEX جان شما بايداول xp رو يك درايو مثلا C نصب كني وبعد ويستا رو داخل يك درايو ديگر مثلا D نصب كني تا بتوني هر دو ويندوزرا داشته باشي.

ForceX
19-04-2007, 16:07
ممنون من الان ايكس پي رو رو درايو C دارم پس ويستا رو رو D نصب ميكنم

S a f a 6 4
19-04-2007, 16:32
کسی میدونه قسمت Add or Remove Programs کجای ویندوز ویستاس؟
میخوام یه برنامه رو پاک کنم اما نتونستم Add or Remove Programs رو تو Control Panel پیدا کنم

vtn54
19-04-2007, 18:19
کسی میدونه قسمت Add or Remove Programs کجای ویندوز ویستاس؟
میخوام یه برنامه رو پاک کنم اما نتونستم Add or Remove Programs رو تو Control Panel پیدا کنم

توی همان پانل کنترل است منتها اسمش Programs and Features است.

S a f a 6 4
19-04-2007, 20:23
توی همان پانل کنترل است منتها اسمش Programs and Features است.
مرسی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

MOHAMMAD2010
19-04-2007, 20:53
سلام
موقع نصب این ارور رو میده مشکل چیه
و ایه میشه xp تو c باشه و ما ویستا رو تو g نصب کنی
پیغام اینه

ForceX
19-04-2007, 22:44
اقا منم همين مشكلو دارم نصب نميشه تو يا دي وي دي خرابه؟

godsmak
20-04-2007, 10:33

یعنی هیچکس جواب سوال منو نمیدونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Elfin-D
20-04-2007, 12:59

یعنی هیچکس جواب سوال منو نمیدونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
زبان فارسی که داره....در اون نرم افزارها و در اکس پی هم باید از فارسی نویس ها استفاده کنید چه برسه به ویستا

Elfin-D
20-04-2007, 13:02
سلام
موقع نصب این ارور رو میده مشکل چیه
و ایه میشه xp تو c باشه و ما ویستا رو تو g نصب کنی
پیغام اینه

[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اقا منم همين مشكلو دارم نصب نميشه تو يا دي وي دي خرابه؟

سی دی شما مشکل داره...
درباره سوال دمو هم جواب بله هست
مخلصیم

hobgoblin
20-04-2007, 17:35
آقای Mohammad 2010 و Forcex همونجور که Elfin جان گفت DVD شما خرابه ولی احتمالا شما خواستین از توی ویندوز اکس پی ویستا رو نصب کنید که بعضی نسخه های RTM این مشکلی که گفتین رو دارن ولی احتمالا همین ویندوز رو بوسیله BOOT با دی وی دی وینوزتون می تونین نصب کنین.
حداقل ضرری نداره یه بار تست کنید.

godsmak
20-04-2007, 17:48
زبان فارسی که داره....در اون نرم افزارها و در اکس پی هم باید از فارسی نویس ها استفاده کنید چه برسه به ویستا

دوست عزیز شما دیگه چرا؟
ویستا اون جور که من دیدم فقط کیبورد فارسی داره و زبان فارسی نداره.
در ضمن حالا این نرم افزارها به کنار.شما اگه بخوای تو Babylon یه لغت فارسی جستجو کنی میبینی که به صورت علامت سوال تایپ میشه.این که دیگه فارسی نویس نیاز نداره!!!

MOHAMMAD2010
20-04-2007, 19:36
جناب hobgoblin نسخه من retait هستش روی یک dvd 32 بیت هم هست

Nine
20-04-2007, 21:41
کسی در مورد این ارور و راه حلش اطلا عی داره؟
در ضمن تو ویستا چطوری میشه برنامههای پیش فرض ویندوز مانند مدیا پلیر رو آنتیستال کرد؟
ممنون
Problem signature:
Application Name: RunDLL32.exe
Application Version: 6.0.6000.16386
Application Timestamp: 4549b0e1
Fault Module Name: StackHash_1703
Fault Module Version: 0.0.0.0
Fault Module Timestamp: 00000000
Exception Code: c0000005
Exception Offset: 01e9b5ed
Additional Information 1: 1703
Additional Information 2: 2264db07e74365624c50317d7b856ae9
Additional Information 3: 1344
Additional Information 4: 875fa2ef9d2bdca96466e8af55d1ae6e

hatefkhodaei
22-04-2007, 15:48
سلام
ويندوز ويستاي من فيلم با فرمت DAT را باز نمي‌كنه . چطوري ميتونم فيلم با فرمت dat رو باز كنم؟

mohammad20ali20
23-04-2007, 09:31
مشه یکی هم بما کمک کنه
سیستم من:
cpu:3000 intel
main:elite 945p-a
ram:512
vga:xfx 7300le 256m
hdd:160 maxtor
در حال نصب ویستا هستم وقتی باید ری استارت کنم صفحه microsoft corporation لود نمیشود و نصب ادامه نمی یابد .لطفا راهنمای کنید.

Ship Storm
24-04-2007, 12:52
یک سوال دارم فرق یندوز ویستا 64 بیتی با 32 بیتی در چیست؟
کدام نسخه بهترین و کاملترین نسخه است؟
و آیا روی این سیستم جواب میدهد؟
مشخصات سیستم:
Pentium 4 Intel 2000 Celeron
Ram Kingstone 512 MB
Graphic Geforce FX 5500 256 MB 128BIT

با تشکر

baharan_2122
24-04-2007, 17:39
یک سوال دارم فرق یندوز ویستا 64 بیتی با 32 بیتی در چیست؟
کدام نسخه بهترین و کاملترین نسخه است؟
و آیا روی این سیستم جواب میدهد؟
مشخصات سیستم:
Pentium 4 Intel 2000 Celeron
Ram Kingstone 512 MB
Graphic Geforce FX 5500 256 MB 128BIT

با تشکر

سلام
دوست عزیز
ظاهرا به نظر می رسه در ایران ویندوز 32 بیتی
با توجه به وجود برنامه ها و درایورهای زیاد تر بهتر جواب می ده سیستم شما بهتره همون 32 رو نصب کنی آره جواب می ده ولی یه خورده کنده
:31:

Jalal
24-04-2007, 17:48
ويندوز 64بيتي حافظه بيشتري رو ساپورت ميكنه فرقش همينه