PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بررسی سوالات و رفع مشکلات ویندوز ویستا

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22]

genius_islamic
19-10-2010, 22:48
سلام وینذوزت را دوباره نصب کن ولی نه به صورت نیو بلکه برای ترمیم
راه راحت تر اینکه از نرم فزار ترمیم ریجستر استفاده کنی انشا الله دو دقیقه ای درست میشه
و احتمال قوی ویروسی شده و انتی ویروست نتونسته شناسایش نه پس اگه ویروسی باشه حتی اگه ویندوزت را نیو نصب کنی باز که فعال میشه همین پیش میاد
راه حل
:
1-از برنامه هایی که ریجیستر را ترمیم میکنند استفاده کن
اگه نشد
2- ویندوزت را ترمیم کن
3-اگه نشد ویندوزت را نیو نصب کن وقتی اومد بالا بدون اینکه دوبار کلیک کنی میری توی فولدر اپشن تیک های هایدن را بر میداره میری توی درایو ها و فایل های ناشناس را پاک میکنی بعد توی درایو سی اونایی که توی درایو های دیگه نا اشنا لودند وپاک کردی فقط اونا را پاک میکنی ریست میکنی یک انتی ویروس هم میزاری یک بار اسکن کنه سیستم را

illidan28
23-10-2010, 19:36
سلام
من ویندوز ویستا ultimate service pack 1 دارم و وقتی میخوام گزینه های خاموش شدن کامپیوتر رو انتخاب کنم hibernate تو گزینه ها نیست! چطور میتونم کامپیوترم رو hibernate کنم؟

Dew Drop
23-10-2010, 22:58
سلام
من ویندوز ویستا ultimate service pack 1 دارم و وقتی میخوام گزینه های خاموش شدن کامپیوتر رو انتخاب کنم hibernate تو گزینه ها نیست! چطور میتونم کامپیوترم رو hibernate کنم؟

سلام
cmd رو با run as administrator باز کنید اونجا بنویسید

powercfg /hibernate on

با این کار فکر میکنم دیگه هایبرنیت فعال بشه.

alireza1411
23-10-2010, 23:03
سلام

خب از کنترل پنل نگاه کنید شاید نافعالش کردین. برای اسلیپ که شبیه هایبرنیت هست ولی احتیاج به وصل بودن برق به پاور داره و یه کمی برق مصرف میکنه (مثلا یکی دو وات) میتونم بگم که مسیر زیر رو برین:

Control Panel\Hardware and Sound\Power Options\Edit Plan Settings

گزینه ی change advanced power setting رو بزنید. اونجا گزینه ی sleep رو ببینید که زیر مجموعش یه گزینه داره به اسم allow hybrid sleep. این گزینه رو فعال کنید شاید کامپیوترتون اسلیپ بشه.

kasra2002
24-10-2010, 07:55
توی ویندوز ویستا علامت قرمز رنگ هایبرتیت میکنه

illidan28
24-10-2010, 13:40
توی ویندوز ویستا علامت قرمز رنگ هایبرتیت میکنه
نه ببین hibernate اینجا باید باشه:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خب از کنترل پنل نگاه کنید شاید نافعالش کردین. برای اسلیپ که شبیه هایبرنیت هست ولی احتیاج به وصل بودن برق به پاور داره و یه کمی برق مصرف میکنه (مثلا یکی دو وات) میتونم بگم که مسیر زیر رو برین:

Control Panel\Hardware and Sound\Power Options\Edit Plan Settings

گزینه ی change advanced power setting رو بزنید. اونجا گزینه ی sleep رو ببینید که زیر مجموعش یه گزینه داره به اسم allow hybrid sleep. این گزینه رو فعال کنید شاید کامپیوترتون اسلیپ بشه.
اسلیپ برای مدت زمان کوتاهه نه مثلا برای شب تا صبح

سلام
cmd رو با run as administrator باز کنید اونجا بنویسید

powercfg /hibernate on

با این کار فکر میکنم دیگه هایبرنیت فعال بشه.
هیچ تغییری نکرد

alireza1411
24-10-2010, 21:14
نه ببین hibernate اینجا باید باشه:

اسلیپ برای مدت زمان کوتاهه نه مثلا برای شب تا صبح

هیچ تغییری نکرد

نه مدت کوتاه نیستش. من دستاپم رو چهار ساله همیشه اسلیپ میکنم :31::11: مصرف برق در حد خیلی کمه مشکلی هم پیش نمیاره.

panteaaa55
25-10-2010, 18:12
سلام

امروز داشتم با لپ تاپ کار میکردم . رفتم به قسمت یوزر اکانت و عکسش رو عوض کردم . بعد دستگاه رو خاموش کردم . حالا که روشن میکنم تا قسمت پسورد میاد بالا . اون عکس جدیده رو هم که گذاشتم نشون میده ولی زیرش ازم پسورد می خواد . در صورتی که قبلا اصلا از من پسورد نمی خواست و موقعی هم که عکس رو عوض کردم اصلا صحبتی از پسورد و اینا نبود . حالا باید چیکتر کنم .

از هر دری وارد میشم به پسورد بر می خورم . سیف مد هم همینطوره .

کمکم کنید لطفا .

ممنون

panteaaa55
25-10-2010, 20:09
اگه یکی کمکم کنه ممنون میشم

panteaaa55
26-10-2010, 00:21
دوستان عزیز
دستتون درد نکنه

حل شد

7918+khoram
26-10-2010, 00:51
سلام دوستان
لب تاپ من VAIO مدل VGN TT190 هست
وقتی یه فلش رو SAFLY REMOVE میکنم USB رو قطع نمیکنه تو قسمت DEVICE MANAGER که میریم تو شاخه usb ، mass storage کنارش یه اخطار زرد زده چطور می تونم درستش کنم؟؟

Mohammad King
26-10-2010, 10:18
سلام دوستان
لب تاپ من VAIO مدل VGN TT190 هست
وقتی یه فلش رو SAFLY REMOVE میکنم USB رو قطع نمیکنه تو قسمت DEVICE MANAGER که میریم تو شاخه usb ، mass storage کنارش یه اخطار زرد زده چطور می تونم درستش کنم؟؟
در رابطه با مشکل شما":

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Damian
01-11-2010, 15:41
با سلام خدمت دوستان
چگونه پسوند فایل ها رو بردارم ؟
ممنون

Mohammad King
01-11-2010, 19:00
با سلام خدمت دوستان
چگونه پسوند فایل ها رو بردارم ؟
ممنون

سلام

در مورد سوالتون بیشتر توضیح بدین؟؟؟

Damian
02-11-2010, 00:09
سلام

در مورد سوالتون بیشتر توضیح بدین؟؟؟
یعنی تمام فایل ها با پسوند نشان داده می شوند
مثلا فایلهای موسیقی با پسوند mp3 نشان داده می شوند

manya-atashin
02-11-2010, 01:54
روش پسوردگذاري روي ويندوز ويستا چه جوريه؟
مث ويندوز كنترل پنل و قسمت مخصوصي داره؟

hamedya
02-11-2010, 10:56
با سلام خدمت دوست عزیز.
شما میتوانید از قسمت control panel>folder option>view> با قرار دادن تیک جلوی گزینه hide extensions for known file type پسوند فایل ها رو غیر قابل نمایش بکنید.
موفق باشید.
:11:

---------- Post added at 10:56 AM ---------- Previous post was at 10:53 AM ----------

روش پسوردگذاري روي ويندوز ويستا چه جوريه؟
مث ويندوز كنترل پنل و قسمت مخصوصي داره؟
سلام.
اگر منظور شما پسورد برای ورود به سیستم باشه میتوانید از بخش control panel>user accounts این کار رو انجام بدید.
موفق باشید.
:40:

manya-atashin
02-11-2010, 14:14
مرسي
مث ويندوز Xp ديگه؟
ممنون

hamedya
02-11-2010, 22:54
مرسي
مث ويندوز Xp ديگه؟
ممنون
بله.
فقط یکم شکلش تغییر کرده.

Mohammad King
03-11-2010, 18:13

سلام

شما حالت نمایش را بزار روی لیست.

ولی اگر منظورتون اون پسوندی هست که آخری خود فایل نوشته میششه اونو نمیشه کاریش کرد.

شاید بشه از ریجستری حذفش کرد ولی کار درستی نیست.

sh940
03-11-2010, 23:19
نیاز به کمک فوری
من یک مادر برد p5vd2 x دارم. کارت صدای مادر برد خراب شده و مجبور شدم یک کارت صدا بخرم ولی روی ویندوز ویستاو 7 کار نمی کنه این مساله رو همه جوره امتحان کردم و متوجه شدم اسلات های pci مادر برد روی ویندوز ویستا و 7 اصلا کار نمی کنه ولی وقتی ویندوز ایکس پی با لا می یاد مشکل من حل می شه . در ویندوز ویستا و 7 حتی مودم هم نمی شناسه . لطفا کمکم کنید . کلا هر کارتی رو روی اسلاتهای pci نصب می کنم روی این دو تا ویندوز شناخته نمی شن . لطفا یکی راهنماییم کنه که چکار کنم . ضمنا اگه می خواین بگین بایوسش رو اپدیت کن ، بگین چه ورژنی اخه من توی سایت ایسوس رفتم چیزی پیدا نکردم. الان مشکلم به جایی رسیده که تصمصم گرفتم مادر برد بخرم . کمک کنید لطفا.

hamedya
04-11-2010, 10:17
نیاز به کمک فوری
من یک مادر برد p5vd2 x دارم. کارت صدای مادر برد خراب شده و مجبور شدم یک کارت صدا بخرم ولی روی ویندوز ویستاو 7 کار نمی کنه این مساله رو همه جوره امتحان کردم و متوجه شدم اسلات های pci مادر برد روی ویندوز ویستا و 7 اصلا کار نمی کنه ولی وقتی ویندوز ایکس پی با لا می یاد مشکل من حل می شه . در ویندوز ویستا و 7 حتی مودم هم نمی شناسه . لطفا کمکم کنید . کلا هر کارتی رو روی اسلاتهای pci نصب می کنم روی این دو تا ویندوز شناخته نمی شن . لطفا یکی راهنماییم کنه که چکار کنم . ضمنا اگه می خواین بگین بایوسش رو اپدیت کن ، بگین چه ورژنی اخه من توی سایت ایسوس رفتم چیزی پیدا نکردم. الان مشکلم به جایی رسیده که تصمصم گرفتم مادر برد بخرم . کمک کنید لطفا.
سلام.
این ماردربرد با ویستا مشکلی نداره و هماهنگ هست.
متاسفانه ویندوز ویستا یکم با این مسئله مشکل داره که معمولا با عوض کردن جای اسلات، کارت ها رفع میشه.
البته میتونید در این تاپیک درخواست درایور هم بدید.

موفق باشید.

---------- Post added at 10:17 AM ---------- Previous post was at 10:14 AM ----------

سلام

شما حالت نمایش را بزار روی لیست.

ولی اگر منظورتون اون پسوندی هست که آخری خود فایل نوشته میششه اونو نمیشه کاریش کرد.

شاید بشه از ریجستری حذفش کرد ولی کار درستی نیست.
با سلام خدمت ناظر محترم.
مثل اینکه منظور ایشون رو درست متوجه نشدید ایشون نمیخوان پسوند رو حذف کنن بلکه میخوان پسوند نشون داده نشه.

Damian
04-11-2010, 15:18
با سلام خدمت ناظر محترم.
مثل اینکه منظور ایشون رو درست متوجه نشدید ایشون نمیخوان پسوند رو حذف کنن بلکه میخوان پسوند نشون داده نشه.

دقیقا منظورم همین بود و مشکلم هم با کمک شما حل شد به هر حال از هر دوی شما سپاسگزارم

asman616
17-11-2010, 13:42
اقا من تا سیستممو روشن میکنم با مشکل Bad Pool Header مواجه میشم و سیستم ریست میشه کسی میتونه کمک کنه ؟

Tenacious
17-11-2010, 14:16
من خیلی با ویستا مشکل داشتم، یعنی واقعاً روانیم کرده بود.
7 ریختم همه چیز ok شد.
یهترین راه حل برای رهایی از مشکلات ویستا، 7 ریختنه! :31:

shifter
20-11-2010, 10:45
تو ويستا وقتي گوشي موبايل يا فلش رو ميخوام جدا كنم safely remove hardware رو ميزنم و بعدش stop و بعدش پيغام ميده كه ميتونيد جدا كنيدش اما در حاليكه در واقعيت جدا نشده!!يعني چراغ فلش روشن ميمونه كه نشون ميده هنوز جدا نشده!
مشكل چيه؟
:20:

Mohammad King
20-11-2010, 11:55
تو ويستا وقتي گوشي موبايل يا فلش رو ميخوام جدا كنم safely remove hardware رو ميزنم و بعدش stop و بعدش پيغام ميده كه ميتونيد جدا كنيدش اما در حاليكه در واقعيت جدا نشده!!يعني چراغ فلش روشن ميمونه كه نشون ميده هنوز جدا نشده!
مشكل چيه؟
:20:

سلام

مشکلی نداره جدا کنید....

shifter
20-11-2010, 17:15
سلام

مشکلی نداره جدا کنید....
اخه وقتي گوشي موبايلو جدا ميكنم اخطار ميده كه جدا نشده بود!!
تو xp همچين مشكلي ندارم.

Mohammad King
21-11-2010, 10:04
اخه وقتي گوشي موبايلو جدا ميكنم اخطار ميده كه جدا نشده بود!!
تو xp همچين مشكلي ندارم.

در ویندوز 7 و ویستا شما فقط باید اجکت کنید و دیگه نیازی به Safely Remove ندارید .

officer
25-11-2010, 19:14
سلام

من یه مشکلی دارم ، اونم حجم خیلی زیاد پوشه ویندوز هست !
حدود 20 گیگ !
طبیعیه ؟ مشکلش چی میتونه باشه ؟

Mohammad King
25-11-2010, 23:50
سلام

من یه مشکلی دارم ، اونم حجم خیلی زیاد پوشه ویندوز هست !
حدود 20 گیگ !
طبیعیه ؟ مشکلش چی میتونه باشه ؟

سلام

بررسی کنید که چیزی توی درایو نریختید یا برنامه ای نصب نکردید که اونجا رفته باشه؟

officer
26-11-2010, 00:17
نرم افزاری نصب نیست

3 تا پوشه هستن که حجمشون خیلی بالاست

system32 > 3gig
Temp > 6gig
winsxs > 8gig

:blink:

سیستم 32 که هیچی ، اون 2 تای دیگه رو میشه حذف کرد ؟

Mohammad King
26-11-2010, 00:20
نرم افزاری نصب نیست

3 تا پوشه هستن که حجمشون خیلی بالاست

system32 > 3gig
Temp > 6gig
winsxs > 8gig

:blink:

سیستم 32 که هیچی ، اون 2 تای دیگه رو میشه حذف کرد ؟

اون یکی هم

اگر به جز ويندوز Vista ويندوز XP هم داري
برو تو XP و اون دايركتوري رو Rename كن
بعد برو تو ويستا ببين ويندوزت بالا مي‌ياد يا نه

اگر اومد كه كامل پاكش كن
اگر هم بالا نيومد برو تو XP و اسمشو برگردون به حالت اولش

tomy73
28-11-2010, 02:54
درود
هنگام نصب وین ویستا در مرحله آخر (completing installation) همینطور می مونه و جلوتر نمیره(هنگ نمیکنه)
سیستم من
مادربورد msi
رم 2 گیگ
cpu اینتل سلرون d ، سه گیگاهرتز
گرافیک nvidia gforce 9400 GT یک گیگ

مشکل از چی می تونه باشه
با سپاس

Mohammad King
28-11-2010, 11:35
درود
هنگام نصب وین ویستا در مرحله آخر (completing installation) همینطور می مونه و جلوتر نمیره(هنگ نمیکنه)
سیستم من
مادربورد msi
رم 2 گیگ
cpu اینتل سلرون d ، سه گیگاهرتز
گرافیک nvidia gforce 9400 GT یک گیگ

مشکل از چی می تونه باشه
با سپاس

p30cp30c
16-12-2010, 15:31
با سلام به همه ی دوستان !

من دو تا جواب ازتون درخواست میکنم که خواهش میکنم منو راهنمایی کنید .

1- قبلا همین اکانتی که باهاش به ویستا وارد میشدم ، ادمین بود و اجازه ی بعضی خذف و اضافات یا اصلاخات رو داشتم . اما اخیرا حتی نمیتونم یه فایل مثلا از پوشه ی system32 ( که مشکوک بود )حذف کنم و سریعا با پیغام عدم اجازه برای این کار مواجه میشم ( نه اینکه پیغام استفاده ی فایل توسط برنامه های دیگه باشه !). وقتی روی فایل مورد نظر properties رو میزنم و در بخش security میخوام تغییرات لازم رو برای اجازه ی حذف فایل مورد نظر دریافت کنم ، می بینم اکانت من فقط اجازه ی دو کار : Read&Execute و Read رو دارم و تمام .
مشکل دیگه اینه که پوشه های تمام درایو هام و از جمله همین درایو سیستم عامل ویستام Read Only تیک خورده و تا اون تیکو برمیدارم و properties پوشه ی مورد نظر رو می بندم و دوباره properties همون پوشه رو میزنم می بینم تیک Read Only رو که من برداشته بودم ، باز دوباره اومده سرجاش !!!

من اکانت دیگه ای هم توی همین سیستم عامل دارم که با اون که میام ، درسته که اختیارات تام داره ولی مشکلات این اکانت هم دقیقا مثل اون یکی دیگه شده ، یعنی در قسمت اختیارات اکانت ، اختیارات کامل داره اما در عمل مثل همون اکانتیه که حالا محدود شده .

لطفا منو راهنمایی کنید که مشکل سیستم من چیه و چطور میتونم رفع عیب کنم ؟

2- چطور میتونم برای همین اکانتم اختیارات کامل تعریف کنم ؟ یادمه چند وقت پیش یه جایی راهنمایی خیلی قشنگی کرده بود که نیاز به هیچ نرم افزار جانبی هم نداشت ؛ ولی کلا هم مطلب و هم سایتش یادم رفته .

تذکرات مهم :

- سیستم من ویستا سرویس پک 2 اکتیو شده هست که مرتب آپ دیت میشه و روان هم کار میکنه .

- یک سیستم عامل اکس پی هم روی لپ تابم نصبه که اونم اورژیناله و خوب کار میکنه .

- من با کلیت کار کردن ویستام هیچ مشکل خاصی به جز موارد بالا ندارم .

- روی ویستا کاسپر اسکی اورژینال نصبه که مرتب هم آپ دیت میشه .

- به طور مرتب رجیستری و فایلهای زائد و هیستوری مرورگرها و کوکی ها و امثالهم رو چک و زوائد رو حذف میکنم .
- گوش شیطون کر سیستم من نه هنگ میکنه و نه بد کار میکنه و فقط همون مشکلات رو داره .

=====
قبلا از راهنماییتون کمال تشکر رو دارم

sheipoorchy
19-01-2011, 13:26
سلام دوستان
من نمیدونم چه اتفاقی افتاده که در هنگام تایپ فارسی و مشاهده صفحات وب حرف "ی" به بقیه حروف نمیچسبه؟
کسی کیتونه بگه باید چی کار کنم؟

dragon2410
25-01-2011, 13:43
سلام
یه هارد اکسرنال 500 گیگ دارم چجوری تو ویستا fat32 کنمش؟
ممنون میشم کمک کنید

REZAt1980
03-02-2011, 14:07
سلام.

محل سیو اسکرین شات ها در ویستا کجاست؟

nilson
04-02-2011, 23:32
یه مشکل دارم
الان ویندوز لپ تاپم رو عوض کردم ، هر کاری میکنم به اینترنت متصل نمیشه یعنی اصلا بلوتوث اینترنت و سرچ نمیکنه و بصورت دستی هم متصل نمیشه! در قسمت network هم بین اینترنت و کامپیوتر ضربدر خورده
مشکل چیه میشه راهنمایی کنید؟؟؟؟؟
راستی ویندوز ویستا 32 بیت اورجینال خود لپ تاپ هست

7darvak
22-02-2011, 17:41
سلام دوستان
ویندوز من خوب بود اما یکدفعه ریست شد حالا پسورد ارجینال میخاد هرچیم پسورد سی دی میزنم قبول نمیکنه و وارد ویندز نمیشه خیلی کارم حیاتیه نمیخام ویندوز پاک کنم کسی پس ارجینال داره؟لصلن چرا اینجور میشه و باید چه کار کنم

internet-forum
01-03-2011, 12:33
سلام دوستان ، من یه نوت بوک مدل Dell Inspiron 1526 دارم با ویندوز ویستا 32بیتی با سرویس پک 2 دارم ، یه مدته که وقتی سرعته فن میره بالا یدفعه خاموش میشه و با تمام برنامه هایه تیون آپ تستش کردم و هیچ ایرادی پیدا نکردم ، الان همه قسمتای سخت افزاری و نرم افزاری دارن درست کار میکنن ولی باز وقتی سرعت فنش خیلی میره بالا یدفعه خاموش میشه با اینکه قبلا خیلی بیشتر از این ازش کار می کشیدم اینجوری نمی شد
الان 2تا مشکل درکل داره : 1- خاموش شدن ناگهانی بر اثر سرعت زیاد فن ..... 2- داشتن لگ زیاد هنگام بازی
یه سوال برام پیش اومده : رویه دستگاه 3 گیگ رم نصب شده ولی تمام برنامه ها مینویسن 3گیگ نصب شده ولی 2 گیگ قابل استفاده ، مگه ویستا مثل XP هستش که بیشتر از 2 گیگ رو ساپورت نکنه
در کل این موضوع یعنی چی که 3گیگ نصبه ولی 2گیگش قابل استفادست ، چون الان مثل قبل اصلا دیگه بازی نمیشه کرد با دستگاه ، همه بازی SlowMotion با کلی لگه ، خودم فکر میکنم ایراد از رم باشه ، چون وقتی برنامه Memory Diagnostics Tool رو اجرا میکنم ، بعد از 3-4 دقیقه که سرعت فن هی زیاد میشه باز نوت بوک یدفعه خاموش میشه و اصلا رم رو نمیشه تست کرد ، ریکاوری و همه کارهای جانبی رو هم انجام دادم و ویندوز در صحت و سلامته

این هم چندتا تصویر از سیستمم

..
..

با تشکر و قدردانی

FOURTH RETURN
04-03-2011, 08:46
برای تعمیر ویستا در محیط ویستا چکار کنم؟

FOURTH RETURN
05-03-2011, 00:04
برای تعمیر ویستا در محیط ویستا چکار کنم؟

ویندوز اکس پی یه کد داره : sfc /scannow میزنی ویندوز تعمیر میشه ویستا هم همچین چیزی داره؟

IstaaKon
07-03-2011, 09:25
سلام.من ویندوز سون رو داشتم اما وقتی ویستا رو نصب کردم دیگه نمیتونه 7 رو بوت کنه و مستقیم میاد توی ویستا . چکار کنم؟

Masоud
07-03-2011, 13:51
سلام.من ویندوز سون رو داشتم اما وقتی ویستا رو نصب کردم دیگه نمیتونه 7 رو بوت کنه و مستقیم میاد توی ویستا . چکار کنم؟

سلام

موفق باشید :40:

FOURTH RETURN
07-03-2011, 13:55
کسی نبود جواب ما رو بده آهای اساتید محترم:41:

Masоud
07-03-2011, 15:38
کسی نبود جواب ما رو بده آهای اساتید محترم:41:

سلام

موفق باشید :40:

sajjad1973
08-03-2011, 14:16
من به یه مشکل بر خوردم یه سری فایل هست که مال یه برنامه هست که میخوام پاکشون کنم ولی پاک نمیشه و permission میخواد چکار باید کنم

کسی اینجا هست که بتونه کمک کنه

فکرمیکنم نباید زیاد امیدوار باشم که کسی جواب بده چون صفحات قبل رو که یه نگا انداختم همه فقط سوال کرده بودن

sajjad1973
09-03-2011, 13:14
من به یه مشکل بر خوردم یه سری فایل هست که مال یه برنامه هست که میخوام پاکشون کنم ولی پاک نمیشه و permission میخواد چکار باید کنم

کسی اینجا هست که بتونه کمک کنه

فکرمیکنم نباید زیاد امیدوار باشم که کسی جواب بده چون صفحات قبل رو که یه نگا انداختم همه فقط سوال کرده بودن

خب دوستان این بخش فعال

خودم بالاخره با پناه بردن به یکی از فریوم های انگلیسی زبون که نمیدونم اصلا مال کجا بود و پرسیدن سوالم تونستم جواب سوالم رو بفهمم اینجاهم مینویسم که اگه کسی بعدا به این مشکل خورد بدونه چکار کنه
خیلی ساده میری تو safe mode و اونجا میتونی راحت فایلهایی رو که تو حالت عادی نمیشه پاک کرد پاک کنی

Masoud2067
14-03-2011, 11:40
سلام به همه دوستان
من تقریبا 1.5 ساله یه لپ تاپ ایسر 2930 خریدم ولی تا حالا ویندوز عوض نکردم،از دیروز لپ تاپو که روشن میکنم ویندوز بالا نمیاد یعنی تو همون بوت میمونه و به ویندوز نمیرسه،حالا میخوام ویندوز 7 بریزم وقتی سی دی ویندوز میزارم فایلای سی دی رو لود میکنه ولی وقتی میخواد بره برای نصب ویندوز تو همون صفحه استارتینگ ویندوز گیر میکنه!میشه بگین مشکل از کجاست و اینکه احتمال داره مشکل سخت افزاری پیدا کرده باشم؟

aria618
15-03-2011, 00:26
با سلام فراوان
internet explore ویندوز ویستا مدتی استpageباز نمکنه کسی میدونه چطور میشه درستش کرد البته بجز عوض کردن ویندوز

amin khan
09-05-2011, 18:07
سلام
خیلی وقته که از ویندوز ویستا استفاده میکنم
امروز ایکس پی رو روی یه درایو دیگه نصب کردم
حالا وقتی وارد ویستا میشم ازم سریال میخواد ، تا حالا ازم نخواسته بود
چند تا تایپیک هم در مورد سریال و کرک دیدم ولی قدیمی بودن همه
الان باید چکارش کنم؟

REZAt1980
16-06-2011, 18:59
سلام.

من چند روز پیش برای FIX کردن بازی کال آف دیوتی مالتی پلیرم، یه سری فایل های رجیستری رو حذف کردم.( تو اون فروم خارجی گفته بودند که SAFE هست.)
بازی درست شد، اما الان دیگه تو مرورگرهام صدا ندارم.

رجیستری ها اینجا بود:

اونهایی که WAVE و aux و midi داشت رو حذف کردم.

حالا الان باید چه جوری درست کنم؟

آدرس سایته این بود:

ویستا 64 بیتی دارم.

REZAt1980
18-06-2011, 17:46
یعنی کسی نمیتونه مشکل من رو حل کنه؟

ali6358
22-06-2011, 13:38
سلام دوستان .
2 سوال
چند سال پیش ویندوز ویستا هوم پریمیم که همراه لپ تاب از زیگورات گرفتم از کجا بدونم اورجینال هستش یا نه؟
به نظر شما اورجینال ویندوز ویستا هوم پریمیم بهتره یا ویندوز 7 سرویس پک 1 که طبیعتا اورجینال نیستش ؟(مسایل اپدیت ویندوز و ...)
با تشکر

Mohammad King
04-07-2011, 10:16
سلام دوستان .
2 سوال
چند سال پیش ویندوز ویستا هوم پریمیم که همراه لپ تاب از زیگورات گرفتم از کجا بدونم اورجینال هستش یا نه؟
به نظر شما اورجینال ویندوز ویستا هوم پریمیم بهتره یا ویندوز 7 سرویس پک 1 که طبیعتا اورجینال نیستش ؟(مسایل اپدیت ویندوز و ...)
با تشکر
سلام

ویندوز شما اورجینال هسا اگر پشت لپ تاپ بار کرد فعال سازی و نام ویندوز نوشته شده.

بنده الان خودم ویندوز 7 سرویس پک 1 غیر اوجینال دارم و هر شب آپدیت میکنم.

+
بهتره اگر مشکلی ندارید با ویندوزتون با همون ویندوز سر کنید

ronnine
09-07-2011, 17:40
سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما عزیزان

من از ویندوز ویستا هوم پریمیم استفاده می کنم ... امروز یه سری از برنامه عادی که وقتی ویندوز میاد بالا رو تو Windows Defender غیر فعال کردم، و بعد اون درایو C رو دیسک Clean Up کردم و در آخر هم Defragment کردم ... ولی چون خیلی طول کشید و منم کار داشتم Cancel کردمش...

بعد از اینکه ریست کردم و اومد بالا با ریز شدن فونت کامپیوتر در یک سری جا ها مواجه شدم (همه جا اینطور نیست)
CPU Meter هم میزان درصد رو نشون نمیده ... فعلا اینا رو متوجه شدم!
عکس ها رو ببینید کامل متوجه میشید ... ممنون میشم کمکم کنید تو این ضمینه!

hamed_d
13-07-2011, 15:13
سلام دوستان من رو سيستمم دو ويندوز ويستا وايكس پي رو باهم دارم وسيستمم بدجوري ويروسي شده و ميخوام كل برنامه هام پاك كنم ودوباره هر دو ويندوز رو نصب كنم ميخوام بدونم كه چطوري ميتونم اين كار رو بكنم لطفاً من رو راهنمايي بكنيد ممنون

Dew Drop
14-07-2011, 09:48
سلام دوستان من رو سيستمم دو ويندوز ويستا وايكس پي رو باهم دارم وسيستمم بدجوري ويروسي شده و ميخوام كل برنامه هام پاك كنم ودوباره هر دو ويندوز رو نصب كنم ميخوام بدونم كه چطوري ميتونم اين كار رو بكنم لطفاً من رو راهنمايي بكنيد ممنون

سلام
اول درایوی که xp دارید رو فرمت کنید و xp رو اول نصب کنید.
بعد درایو ویستا رو فرمت و دوباره نصب کنید.

obalit88
18-07-2011, 15:11
سلام دوستان نوت بوک من HP pavilion dv3550 هستش و هنوزم نسخه اورجینال ویندوز ویستا از 2 سال پیش روش باقی مونده.
2بار سیستمو ریستور کردم و تا بحال مشکل خاصی باهاش نداشتم تا اینکه این چند روزه امکان دسترسی به بعضی بخشهای ویندوز رو ندارم .
مثلا وقتی میخوام از قسمت properties کامپیوتر device manager رو باز کنم پیغامی به این شکل نمایش داده میشه:

Windows cannot find '%SystemRoot%\\system32\\devmgmt.msc'. Make sure you typed the name correctly, and then try again

همچنین بهم اجازه install کردن نرم افزارهارو نمیده.... :41:
میتونین برای حل مشکل راهنماییم بکنین؟

printemps
04-09-2011, 21:59
سلام
دوستان من مدتیه با هر بار روشن کردن لپ تاپم این پیغام برام نمایش داده میشه
گزینه ی اولم زدم ولی نتونست چیزی پیدا کنه و درست کنه.
شما میدونید مشکلش چیه؟
(ویندوزم اصله و رو خود لپ تاپ نصب بود. مدل لپتاپمم vaio fw-490)

Dew Drop
04-09-2011, 22:40
سلام
دوستان من مدتیه با هر بار روشن کردن لپ تاپم این پیغام برام نمایش داده میشه
گزینه ی اولم زدم ولی نتونست چیزی پیدا کنه و درست کنه.
شما میدونید مشکلش چیه؟
(ویندوزم اصله و رو خود لپ تاپ نصب بود. مدل لپتاپمم vaio fw-490)

سلام
از لینک زیر نرم افزاری معرفی شده رو دانلود و اجرا کنید تا درایور پلوتوث رو نصب و آپدیت کنه ...
ببینید مشکلتون رو حل می کنه؟

aminrafael3
09-09-2011, 13:37
خواهش میکنم یه activator به من بدید نوشته فقط امروز رو وقت داری تا اکتیو کنی

golijan
04-10-2011, 22:54
با سلام

راستش من مدتيه به دلايلي ديگه بايد از ويندوز ويستا استفاده كنم و دل از XP بكنم اما يه مشكل حسلي مهم دارم!

من يه لپ تاپ DELL Inspiron 1501 دارم كه مشخصات سخت افزاريش اينه:
CPU:3500+AMD Sempron
RAM:1GB
HDD:80GB SATA
Ghraphic:128 ATI

چند سالي ميشه كه اين لپ تاپ رو دارم و ويندوز XP مثل توپ روش كار ميكنه و مشكلي نداره حتي تو رندر كردن پريماير هم مشكلي ندارم. ولي پارسال دو سه بار ويستا Ultimate رو نصب كردم و تعجب فراوان سي پي يوم بطور عادي و بدون اينكه نرم افزاري در حال اجرا باشه نزديك 35% كار ميكنه و اصلا پايين نمياد.درصوذتي كه تو حالت عادي در XP حدود 3 يا 4% كار ميكنه.

حالا ميخواستم بدونم مشكل چيه؟ چيكار كنم؟ در صورتي تو دفترچه لپ تاپ هم نوشته كه ويستا رو ساپورت ميكنه. لطفا راهنمايي كنيد

..

mana341
06-10-2011, 11:29
با سلام خدمت دوستان و اساتید
من یه لپ تاپ ASUS دارم که ویستای اورجینال روش نصبیده شده . دوتا مشکل اساسی باهاش دارم :
اول : تعدادی فایل و پوشه رو با سیستم امنیتی اسوس ( فینگرپرینت + رمز ) کد گذاری کردم و هرموقع لازمشون داشتم به محض اجرای فایل یه پنجره ظاهر میشد و ازم اثر انگشت یا رمز ورودی رو میخواست و با هر یکی از اونها براحتی فایل از رمز خارج میشد و استفاده میکردم به همین سادگی. این روزهای خوش ادامه داشت تا ویندوزم آسیب دید و ناچاری عوضش کردم و دوباره نصبوندمش سر جای خودش ولی چشمتون روز بد نبینه از روزی که ویندوزم رو نو نوار کردم دیگه نمیتونم این فایلهای کد شده رو بازشون کنم و همش بیلاخ نشونم میده:18:
نه اثر انگشت رو قبول میکنه و نه رمز ورودی رو در حالیکه اثر همون اثر و رمز هم همون قبلیه است چیکار کنم؟ تو رو خدا راهنماییم کنین
دوم : چند روز پیش فایرفاکس 7.01 رو دانلود و نصب کردم و از سرعتش شگفت زده شدم ولی فقط یه دفعه شگفت آلود شدم چون وسطای کار لود کردن یه صفحه اینترنتی ( بخصوص صفحات ثقیل) فایر فاکس میره تو کما و هیچکاری نمیکنه قفل میشه هنک میکنه و به هیچ دستوری جواب نمیده حتی بسته نمیشه تا جاییکه یا باید ریستارت کنم یا با کلیدهای ترکیبی ctrl+Alt+Del و ورود به تسک منیجر ببندمش .این یکی رو هم تو روخدا کمکم کنین
با عرض معذرت از روده درازی آخه استرسم خیلی بالاس:11:

Golbarg01
31-10-2011, 14:20
سلام دوستان
من ویندوز ویستا نسخه 30 زانویه 2007 رو دارم در واقع همون نسخه نهایی اولیه و سرویس پک هاش همراش نیست.
حالا اگر بخوام سرویس پک 2 رو روش نصب کنم باید اول سرویس پک 1 رو نصب کنم یا نه مستقیما می تونم سروی پک 2 رو نصب کنم؟
چون در سایت مایکروسافت حجم فایل سرویس پک 2 که گذاشته کمتر از سرویس پک 1 هست.

mana341
10-11-2011, 11:53
با سلام خدمت دوستان و اساتید
من یه لپ تاپ ASUS دارم که ویستای اورجینال روش نصبیده شده . دوتا مشکل اساسی باهاش دارم :
اول : تعدادی فایل و پوشه رو با سیستم امنیتی اسوس ( فینگرپرینت + رمز ) کد گذاری کردم و هرموقع لازمشون داشتم به محض اجرای فایل یه پنجره ظاهر میشد و ازم اثر انگشت یا رمز ورودی رو میخواست و با هر یکی از اونها براحتی فایل از رمز خارج میشد و استفاده میکردم به همین سادگی. این روزهای خوش ادامه داشت تا ویندوزم آسیب دید و ناچاری عوضش کردم و دوباره نصبوندمش سر جای خودش ولی چشمتون روز بد نبینه از روزی که ویندوزم رو نو نوار کردم دیگه نمیتونم این فایلهای کد شده رو بازشون کنم و همش بیلاخ نشونم میده:18:
نه اثر انگشت رو قبول میکنه و نه رمز ورودی رو در حالیکه اثر همون اثر و رمز هم همون قبلیه است چیکار کنم؟ تو رو خدا راهنماییم کنین
دوم : چند روز پیش فایرفاکس 7.01 رو دانلود و نصب کردم و از سرعتش شگفت زده شدم ولی فقط یه دفعه شگفت آلود شدم چون وسطای کار لود کردن یه صفحه اینترنتی ( بخصوص صفحات ثقیل) فایر فاکس میره تو کما و هیچکاری نمیکنه قفل میشه هنک میکنه و به هیچ دستوری جواب نمیده حتی بسته نمیشه تا جاییکه یا باید ریستارت کنم یا با کلیدهای ترکیبی ctrl+Alt+Del و ورود به تسک منیجر ببندمش .این یکی رو هم تو روخدا کمکم کنین
با عرض معذرت از روده درازی آخه استرسم خیلی بالاس:11:

سوالم خیلی سخت بود یا ارزش جواب دادن نداشت....؟؟؟:angry:

mana341
13-11-2011, 18:19
آقا در تعجبم از برخی تاپیکها مثل این تاپیک
532 صفحه مرتب و پشت سرهم عین تراکتور میاد جلو و همه جاش تحرک و فعالیت بچشم میخوره ولی یهو نمیدونم چی میشه و کامل از حرکت میفته
چرا؟

maraghe
31-12-2011, 21:28
نه ربطی به کرک نداره...
برات یه لینک پیدا کردم که مشکلت توش مطرح شده

به سایته هم نگاه کنی میبینی همون چیزایی که من بهت گفتمو مطرح کرده
موفق باشی;)

من این مشکل رو داشتم با راهنمایی های این سایت درست شد.
:10::10::10::10:

jk7i54o
07-02-2012, 13:16
بعد نصب ویندوز ویستا، آپدیت فایل هاش رو خواست. برا آپدیت که گذاشتم همه فایل ها آپدیت شدن ولی تو نصب آپدیت هاش یکی از فایل ها نصب نشد و ارور شماره 8000fff رو داد. تو هلپ نوشته بود که برا رفع این مشکل باید از regedit بریم تو HKEY_LOCAL_MACHINE\COMPONENTS و رو COMPONENTS راست کلیک کنیم و رو Export کلیک کنیم و تو قسمت file name می نویسیم COMPONENTS و تو دسکتاپ ذخیره اش می کنیم. حالا سمت راست صفحه ای که داریم اگه یکی از اینا باشه یا دو یا اینکه هر سه تاش باشه PendingXmlIdentifier یا NextQueueEntryIndex یا AdvancedInstallersNeedResolving حذفش می کنیم. بعد ریستارت می کنیم. منم همین کار رو کردم ولی بعد که دوباره اومدم آپدیتش کنم نشد و ارور شماره 80073712 رو داد. دوباره تو regedit فایل های حذف شده رو ایجاد کردم و همون ارور 8000fff رو میده. حالا چه جوری میشه ارور شماره 8000fff رو رفع کرد؟

sajjad1973
23-03-2012, 16:03
سلام

مدتی هست که بعد از روشن کردن کامپیوترم - کامپیوتر وارد ویندوز نمیشه هرچقدر هم که صبر میکنم وارد ویندوز نمیشه
بعدش که ری استارت میکنم درست میشه و وارد ویندوز میشه.

کسی میدونه علت چه هست

ashkan1360
02-04-2012, 20:35
سلام
من یه مشکلی دارم که نمیشه گفت مشکل ویستا هست یا نه ، ولی توی ویستا داره اتفاق می افته
لپتاپ خواهرم نمیدونم روش چکار کرده که فایل های exe با adobe acrobat باز میشدن و یه پیام خطا میداد و عملا" نمیشد هیچ برنامه ای رو اجرا کرد
من اومدم توی اون قسمت default programs از لیست برنامه های پیش فرض خواستم برای فایل های exe برنامه پیش فرض رو ریست کنم ولی اصلا" تو لیستش exe نداشت
اومدم اکروبات رو پاک کردم مشکل حل شد
از اونجایی که نمیشه بدون اکروبات زندگی کرد این دفعه acrobat pro X 10 رو نصب کردم
دوباره مشکل ایجاد شد و شد مثل قبل
دوباره uninstall اش کردم دوباره حل شد و اومدم foxit reader pro رو نصب کردم
دیگه اون مشکل ایجاد نشد و الان همه چی آرومه
مشکل چیه ؟ اگه دوباره بخوام اکروبات نصب کنم چیکار کنم ؟

shreza
04-04-2012, 19:33
سلام کسی در مورد این خطا اطلاعات داره logon process initialization failure interative logon process initialization ویندوز نه ریبوت میشه نه دکستاپ بالا میاد هر چی ok میزنی همش همین ارورو میده!

jafarian
05-04-2012, 22:14
سلام کسی در مورد این خطا اطلاعات داره logon process initialization failure interative logon process initialization ویندوز نه ریبوت میشه نه دکستاپ بالا میاد هر چی ok میزنی همش همین ارورو میده!

شما سیستم ریستارت کنید بعدشم وقتی که بالا میاد کلید f8 از صفحه کلید بزنید تو صفحه ای که میاد گزینه Repair Your Computer انتخاب کنید بعدشم روی گزینه Choose language کلیک کنید next بزنید بعد گزینه System Restore انتخاب کنید سیستم به قبل از اینکه این مورد پیش بیاد restore کنید این مورد داخل سایت اول گفته پست آخرش سایت دوم هم که از مایکروسافت باشه به این مورد اشاره کرده که تمامی کبلهای فلاپی درایو اگر دارین جدا کنید همچنین کابل دستگاه dvd rom خودتون بعدشم طبق روش قبل با کلید f8 بالا بیاین اینبار گزینه Startup Repair کنید بعدش که کارش به اتمام رسید سیستم ریستارت کنید:20:

hoomany
23-07-2012, 09:49
سلام
مدت زیادیه که دارم از ویستا استفاده میکنم و مشکلی هم نداشتم.
اخیرا گیر داده که نسخه شما جنیوین نیست و باید بیای بخری و ازین حرفا. و یا اینکه بطور خیلی محدود اجازه بده که براوزر باز کنم!
چطور میتونم کرکش کنم و به حالت قبلی برش گردونم؟

jafarian
25-07-2012, 07:47
سلام
مدت زیادیه که دارم از ویستا استفاده میکنم و مشکلی هم نداشتم.
اخیرا گیر داده که نسخه شما جنیوین نیست و باید بیای بخری و ازین حرفا. و یا اینکه بطور خیلی محدود اجازه بده که براوزر باز کنم!
چطور میتونم کرکش کنم و به حالت قبلی برش گردونم؟

ویندوزشما ازحالت جنیون خارج شده ازکرک پایین برای رجیستر کردن ویستا استفاده کنید:20:

hoomany
06-08-2012, 11:23
ویندوزشما ازحالت جنیون خارج شده ازکرک پایین برای رجیستر کردن ویستا استفاده کنید:20:

خیلی ممنون از پاسختون
اما من اینو باید کجا اجرا کنم؟
اخه ویندوزم اصلا بالا نمیاد که اجازه ران کردن برنامه ای رو بهم بده. قبل از اتمام بوت شدنش یه صفحه میاره که میگه بیا اینو جنیون کن.
چطوری ران کنم؟

jafarian
06-08-2012, 14:26
خیلی ممنون از پاسختون
اما من اینو باید کجا اجرا کنم؟
اخه ویندوزم اصلا بالا نمیاد که اجازه ران کردن برنامه ای رو بهم بده. قبل از اتمام بوت شدنش یه صفحه میاره که میگه بیا اینو جنیون کن.
چطوری ران کنم؟

شما یک عکس از همون صفحه ای که قبل از ورود به ویندوز دریافت میکنید اینجا آپلود کنید.

hoomany
07-08-2012, 12:02
ببخشید چاره ای نداشتم جز اینکه از مانیتور با دوربین عکس بگیرم.
ابتدا صفحه ولکام میاد (صفحه پایین).

بعدش مقداری طول میده و بعدش این میاد:

البته یه ویندوز ایکس پی هم کنار ویستا دارم که الان ازش استفاده میکنم. ولی فکر نکنم اجرای کرک در ایکس پی بتونه مشکل ویستا رو حل کنه.
بازم از زحمتت متشکرم.

jafarian
07-08-2012, 23:25
ببخشید چاره ای نداشتم جز اینکه از مانیتور با دوربین عکس بگیرم.
ابتدا صفحه ولکام میاد (صفحه پایین).

بعدش مقداری طول میده و بعدش این میاد:

البته یه ویندوز ایکس پی هم کنار ویستا دارم که الان ازش استفاده میکنم. ولی فکر نکنم اجرای کرک در ایکس پی بتونه مشکل ویستا رو حل کنه.
بازم از زحمتت متشکرم.

برای رفع مشکل خودتون این روش که میگم برین وقتی که سیستم ریست کردین به اون پنجره که عکسش قراردادین باز برخورد داشتین ازبین اون 4 تا گزینه گزینه Access your computer with reduced functionality انتخاب کنید بعداز انتخابش پنجره Internet Explorer باز میشه که شما بعد یک کادر میبینید که باید داخل اون کادر گزینه Allow انتخاب کنید درمرحله بعد تو آدرس بار اینترنت اکسپلورر این دستور C:\Windows\System32 وارد اینتر کنید تو صفحه ای که بعدش باز میشه گزینه cmd.exe رو پیدا کنید روش بعدش کلیک راست گزینه run as administrator انتخاب کنید بعدش تو پنجره مشکی رنگ که همون پنجره cmd باشه این دستور slmgr -rearm وارد اینترکنیدبعدش یک کادر کوچیک باز میشه که میگه عملیات موفق آمیز بودکه باید روی دکمه اکی کلیک کنید اگر که اون پنجره رو ندیدین باید پنجره اکسپلورر خودتون minimize کنید تا احتمالا دیده بشه درمرحله بعد وقتی اون پنجره ای که شکلش آپلود کردین دیدین روی دکمه cancel از اون پنجره کلیک کنید بعدش سیستم log off کنید آخر سرم ریستارت کنید بالا که اومد گزینه ask me later انتخاب کنید این مورد تو سایت پایین قسمتی که نوشته METHOD TWO بصورت شکل همین مراحلی که من گفتم توضیح داده.

hoomany
08-08-2012, 11:33
خیلی ممنونم. فقط یه مشکل دیگه هم دارم.
براوزر پیش فرض من فایرفاکس بوده و برام اکسپلورر باز نمیشه. به جاش فایرفاکس باز میشه که اونم مشکل داره و گیر میکنه.
(همونطور که میدونی بسیاری از ورژنهای اخیر فایرفاکس افتضاح بوده و کند شدن و کرش کردن توش به وفور به وجود میاد).
حالا من چطوری میتونم کاری کنم که فایرفاکس بالا نیاد و به جاش وارد اکسپلورر بشم؟

jafarian
08-08-2012, 14:31
خیلی ممنونم. فقط یه مشکل دیگه هم دارم.
براوزر پیش فرض من فایرفاکس بوده و برام اکسپلورر باز نمیشه. به جاش فایرفاکس باز میشه که اونم مشکل داره و گیر میکنه.
(همونطور که میدونی بسیاری از ورژنهای اخیر فایرفاکس افتضاح بوده و کند شدن و کرش کردن توش به وفور به وجود میاد).
حالا من چطوری میتونم کاری کنم که فایرفاکس بالا نیاد و به جاش وارد اکسپلورر بشم؟

دیگه اینطوری که شمامیگین خیلی مشکل شده شما روشهای پایین برین اگر نشد باید قید ویندوز بزنید

روش اول

اگر برنامه فایرفاکس بجای اکسپلورراجرا میشه ابتدا ازمنوی file داخل فایرفاکس گزینه save as انتخاب کنید بعدشم طبق شکل پایین یک پنجره برای شما باز میشه طبق شماره 1 گزینه مورد نظر انتخاب کنیدطبق شماره 2 به مسیر مورد نظر برین طبق شماره 3 گزینه cmd رو پیدا کنید روش کلیک راست گزینه run as administrator انتخاب کنید بعدش تو صفحه ای که باز میشه این دستور slmgr -rearm که بالا هم اشاره کردم وارد اینتر کنید بعد طبق اون مراحلی که گفتم پیش برین کادری که بازدن این پیغام باز میشه رو تایید کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

روش دوم

اگر ازاین طریقم نشد dvd ویندوز ویستا رو داخل درایو بزارین بصورت بوت بالا بیاین تو صفجه اول گزینه repair your computer مشخص کنید همینطوری Next بزنید تا به صفحه system recovery options برسین تو این صفحه گزینه command prompet انتخاب کنید داخلش دستور regedit طبق شکل پایین وارد اینتر کنیدتو صفحه ای که بازمیشه طبق شماره 2 به مسیر موردنظر برین طبق شماره 36 روی گزینه مورد نظر دبل کلیک کنید طبق شماره 4 هم مرورگر فایرفاکس پیدا کنید بعدشم دلیت کنید این مرورگررجیستری رو ببندین داخل پنجره cmd هم دستور exit تایپ اینتر کنید بیاین بیرون سیستم از نوع ریستارت کنید بعدش ببینید مرورگر ie بصورت پیش فرض انتخاب میشه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hoomany
30-08-2012, 15:29
دیگه اینطوری که شمامیگین خیلی مشکل شده شما روشهای پایین برین اگر نشد باید قید ویندوز بزنید

روش اول

اگر برنامه فایرفاکس بجای اکسپلورراجرا میشه ابتدا ازمنوی file داخل فایرفاکس گزینه save as انتخاب کنید بعدشم طبق شکل پایین یک پنجره برای شما باز میشه طبق شماره 1 گزینه مورد نظر انتخاب کنیدطبق شماره 2 به مسیر مورد نظر برین طبق شماره 3 گزینه cmd رو پیدا کنید روش کلیک راست گزینه run as administrator انتخاب کنید بعدش تو صفحه ای که باز میشه این دستور slmgr -rearm که بالا هم اشاره کردم وارد اینتر کنید بعد طبق اون مراحلی که گفتم پیش برین کادری که بازدن این پیغام باز میشه رو تایید کنید
....

سلام
با محبت و راهنمایی شما تونستم مدتی ویندوزمو راه بندازم.
حالا سوال اینه که چیکار کنم که بطور نامحدود ازین ویندوز بتونم استفاده کنم؟
ممنون

jafarian
30-08-2012, 15:34
سلام
با محبت و راهنمایی شما تونستم مدتی ویندوزمو راه بندازم.
حالا سوال اینه که چیکار کنم که بطور نامحدود ازین ویندوز بتونم استفاده کنم؟
ممنون

دراونصورت باید ویندوز خودتون با کرک مخصوص به ویستا جنیون کنید یک سرچ تو اینترنت بزنید پیدا میکنید کرک ویندوز ویستا رو.

parisa6628
08-09-2012, 11:25
سلام. دوستان من از یک dvd یک فایل ایزو ساختم و توی ویستا هم یک درایو مجازی ، بعدش فایل ایزو رو مونت میکنم به درایو و استفاده میکنم ولی بعد از 24 ساعت درایو مجازی به صورت خودکار unmont میشه . میخوام دائمی باشه و مجبور نباشم هر دفعه مونت کنم . راهنمایی کنید ایا راهی هست ؟

-----------------------------

پاسخم رو گرفتم. مربوط به نرم افزار اولترا ایزو بود. مشکلم رفع شد.

hoomany
09-09-2012, 11:04
دراونصورت باید ویندوز خودتون با کرک مخصوص به ویستا جنیون کنید یک سرچ تو اینترنت بزنید پیدا میکنید کرک ویندوز ویستا رو.

بازم ازتون ممنونم.
من راستش موفق نشدم پیدا کنم.
میشه محبت کنین و یه خوبشو پیدا کنین؟

jafarian
09-09-2012, 23:07
بازم ازتون ممنونم.
من راستش موفق نشدم پیدا کنم.
میشه محبت کنین و یه خوبشو پیدا کنین؟

Vista Loader 4.9.7 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

alireza039
28-10-2012, 17:06
سلام دوستان یه مشکل بزرگ داررم لطفا کمک کنید
چند وقته که ویندوزم مشکل پیدا کرده و راستش فکر میکنم شروع داستان از اونجایی بودکه میخواستم آیتونز بریزم و نمیشد و من با cmd رفتم winsock رو ریست کردم، خلاصه ی مشکلات رو در زیر می نویسم :
* وقتی وارد network and sharing misham هیچ چی نشون نمیده و می نویسه class not registered
* کلا network هیپی رو نشون نمیده ، فقط وقتی کابل رو وصل می کنم یا با وایرلس اینترنت وصل میشه ولی بازم تو network هیچی نیست.
* در محیط cmd وقتی ipconfig رو اجرا میکنم مینویسه : media disconnected
* خواستم از نرم افزار pc sprrdy pro استفاده کنم ولی متاسفانه زد رجیستری رو داغون کرد الان دیگه هر برنامه ای میخوام ران کنم باید حتما راست کلیک کنم و run as admin کنم تا بیاد حتی calculator همه چی اینجوری شده ،
*دیگه الان هیچ فایلی رو نمی تونم تو درایو ویندوز کپی یا paste کنم ! حتی new folder هم نمیتونم بسازم... !
ویندوزم اریجیناله ! حدود 140گیگ هم اطلاعات حیاطی رو همین درایو دارم ، لطفا کمک کنید

kohan220
08-12-2012, 21:17
ببخشید اگه میشه لینک Keyboard changer رو مستقیم کنین این لینک خرابه

mohsenpower
07-10-2013, 12:06
بله یه منوی دیگه اضافه میشه
دوستان کسی میدونه بازیهایی که باید توی داکیومنت فولدر بسازن رو چطوری باید نصب کرد؟
اگر کسی برنامه ای میشناسه که برای این ویندوز ساحته شده باشه معرفی کنه

bahar5358
26-10-2013, 10:52
سلام دوستان من روی لپ تاپ ویندوز ویستای اورجینال دارم و هرچه آفیس 2003 2007 2010 نصب می کنم وقتی می خوام با هر کدوم از برنامه هاش کار کنم error " close program" رو میده می شه لطفا راهنماییم کنید ممنونم

Guidance
12-11-2013, 10:33
این ارور که دلایل زیاد و متعددی میتونه داشته باشه. توی صفحه ی ارور ببینید detail داره یا نه؟ موقع کار خصی این اتفاق میفته؟
آفیس با ورژن های مختلف روی سیستم نصب و پاک کردن خودش برای سیستم مشکل ایجاد میکنه اولیش هم اینه که اکتیویشن اونها رو دچار مشکل میکنه الان آفیسی که دارید اکتیو هست؟

mallahyar8
07-02-2014, 11:00
سلام
ویندوز من ویستا اورجیناله
میخوام فونت پیش فرضش تو همه جای ویندور بشه بی نازنین
office,internet explorer
و سایر جاهایی که لازمه فارسی بخونم یا بنویسم
ممنون میشم اگه جواب رو خصوصی هم بذارید که راحت پیداش کنم
بازم ممنون از کمک بزرگی که میکنید

ali_ab
28-03-2014, 18:31
با سلام و عرض تبریک سال جدید

هنگام لود شدن ویندوز لپ تاپم در صفحه ای که پسورد رو وارد میکنم اگه یکبار پسورد رو وارد کنم و اشتباه باشه زیر باکسی که پسورد وارد شده عبارت password hint ظاهر میشه و پسورد صحیح نمایش داده میشه یعنی عملا پسورد گذاشتن هیچ ارزشی نداره . چطور میتونم این مشکل رو برطرف کنم
از راهنمایی دوستان سپاسگزارم

پیروز و پاینده باشید

noblem
10-06-2014, 15:39
خیلی عالیه
دوستان انقد خوب راهنمایی میکنند

Guidance
12-06-2014, 11:33
با سلام و عرض تبریک سال جدید

هنگام لود شدن ویندوز لپ تاپم در صفحه ای که پسورد رو وارد میکنم اگه یکبار پسورد رو وارد کنم و اشتباه باشه زیر باکسی که پسورد وارد شده عبارت password hint ظاهر میشه و پسورد صحیح نمایش داده میشه یعنی عملا پسورد گذاشتن هیچ ارزشی نداره . چطور میتونم این مشکل رو برطرف کنم
از راهنمایی دوستان سپاسگزارم

پیروز و پاینده باشید

در مراحل پسورد گذاری روی ویندوز یه قسمت داره که گزینه ای هستش بنام password hint اون قسمت را بررسی کنید و تیکش را بردارید.

rioman
23-06-2017, 10:52
سلام

من ویندوز ویستا ultimate دارم. سخت افزار سیستم اجازه نمیده ویندوز بالاتر نصب کنم.

میخواستم بپرسم تو ویدوز ویستا نمیشه Net Framework 4.6 یا بالاتر نصب کرد؟
هر چی دانلود می کنم نصب نمیشه. مراحل نصب همینطوری ادامه پیدا می کنه
و تموم نمیشه.
میخوام DirectX 11 نصب کنم ارور نت فریمورک 4 میده.

ممنون