PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بررسی سوالات و رفع مشکلات ویندوز ویستا

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22

mhshaker71
17-06-2009, 18:31
سلام
من يه بار گفته بودم مشكلما اما كسي نبود!:41:
حالا عكسشم ميذارم
لطف كنيد جواب بدين:11:
خيلي ضروريه!
وقتي روشن ميكنم Microsoft Corporation تموم ميشه و آرم ويندوز و صداي اوليه مياد اما به جاي اينكه بره تا من پسورد را وارد كنم ميره اينجا كه تو عكسه و دوباره ريست ميشه و همين آش و همين كاسه!
عكسها:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لطفا جواب بدين:40:
ممنون:11:

دوست عزیز شما صبر کردین که این در صدش پر بشه؟
آخه اپدیتی که مال ویندوز شما نیست رو که ویندوز زورکی نصبش نمی کنه که!!!

amirtoty
17-06-2009, 21:38
سلام
من يه بار گفته بودم مشكلما اما كسي نبود!:41:
حالا عكسشم ميذارم
لطف كنيد جواب بدين:11:
خيلي ضروريه!
وقتي روشن ميكنم Microsoft Corporation تموم ميشه و آرم ويندوز و صداي اوليه مياد اما به جاي اينكه بره تا من پسورد را وارد كنم ميره اينجا كه تو عكسه و دوباره ريست ميشه و همين آش و همين كاسه!
عكسها:

لطفا جواب بدين:40:
ممنون:11:
یکم فرصت بده تا کامپیوتر کار خودشو بکنه!

hamedya
19-06-2009, 16:05
سلام دوستان ، تو ویستا چطوری میشه محتویات به فولدر رو بر اساس نوع (type ) مرتب کرد ؟؟
سلام.
اول راست کلیک بعداز توی گزینه های sort by انتخاب type.
موفق باشید.:11:

hamedya
19-06-2009, 16:10
سلام
من بعد از اينكه ويندوز 25 تا آپديت را نصب كرد كامپوترمو خاموشيدم
بعدش هي ويندوز مياد بالا تا مياد لوگين شه كه من پس را بزنم مينويسه:

Configurin Updates: Stage 3 of 3 (0%complete)
Don't Turn Off Your Computer

مشكل اينه كه اين صفر درصد حتي 1 درصد هم نميشه و بعد از 1 دقيقه ريست ميشه و دوباره همينطوري ادامه ميده اين روندا
شايد تا حالا 30 40 بار گذاشتم ريست شه اما درست نميشه
چيكار كنم؟

ممنون ميشم جواب بدين!:40::11:
به احتمال زیاد آپدیت ها سنگین بودن سیستم قاطی کرده.
شما میتونید با زدن دکمه f8 قبل از بالا اومدن سیستم به قبل از تغییرات اعمال شده برگردید ممکنه درست بشه.
در غیر این صورت باید دوباره ویستا رو رو سیستمتون بریزید.:41:

hamedya
19-06-2009, 16:14
با سلام
من ویندوز ویستا را روی ویندوز اکس پی نصب کردم وبعد از ان یک ویندوزی به نام windows ati gamer edition را در اینترنت دیدم و ان را دانلود ونصب کردم که این ویندوز بر روی ویستا نصب میشود حالا در صفحه ی انتخاب ویندوز دو تا ویستا نوشته که اولی ویندوز جدیده است میخواستم بدانم حذف این ویندوز چگونه است و ایا می توان جای دو ویستا را با هم عوض کرد تا پس از سی ثانیه داخل ویستای قبلی برود؟
با تشکر
سلام.
لطفا قبل از دادن تاپیک سرچ کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
موفق باشید.:40:

hamedya
19-06-2009, 16:18
یک سوال داشتم از خدمتتون
من ویستا رو خریدم ، برای مایکروسافت مشکل پیش اومد ، لایسنس ما باطل شد ، بعد خودش این مشکل رو درست کرد و گفت اگر می خواهید مجدد لایسنس رو درست کنید ، ویندوز رو پاک کنید و بریزید.
من هم می ترسم برنامه هام از دستم بره 2t هارد بپره ، نتونستم ویندوز عوض کنم ، موقع نصب ویندوز هم اون گزینه ی آپدیت فعال نیست که بزنم .
ولی مشکلی از لحاظ ارتباط با سایت مایکروسافت و دانلود از اون ندارم چون سریالم تو سایت کار میکنه
خود ویندوز هم آپدیت می کنه. ولی دستی ارور میده ، میگه جنیو نداره و بکگراند هم نمی تونم انتخاب کنم و این ارور جنیو همش میاد.
می خواستم ببینم با استفاده از کرک ، مشکلی برای سریال اصلی من توی سایت مایکروسافت برای دانلود و.... ایجاد نمیشه ؟
دوست عزیز با این کار لایسنس شما باطل میشه.
بهترین کار گرفتن بکاپ از سیستم ونصب دوباره ویندوزه.
موفق باشید.

mhshaker71
19-06-2009, 19:08
سلام دوستان
من می خواستم ویندوز ویستایHome Premiumام رو به Ultimate ،آپگرید کنم
ممنون می شم اگه بگین چه جوری می تونم این کار رو بکنم.

pau
19-06-2009, 22:33
با سلام
vista premium اصل لپ تاپ
شورت کات برنامه های که نسب می کنم (winrar.jetaudio.....) در راست کلیک قرار نمی گیره.هموناییه که از قبل default بوده. یه بار هم ویندوز رو دوباره نسب کردم.. اما...

کجای کار ایراد داره؟

smallfrank
20-06-2009, 08:59
سلام دوستان عزیز
من یه سیدی آپگرید SP1 به SP2 گرفتم.وقتی میخوام نصبش کنم میگه که ویندوز ویستا نصب نیست.چیکار کنم؟
راستی وقتی میرم تو System Setting نوشته نشده Windows Vista Servisce Pack 1.میتونه مشکل از این باشه.؟

ممنون.

payam_x62
20-06-2009, 11:28
salam
یه سوال داشتم!

توی CD درایورهای laptop که دارم یه CD هستش که به اسم reinstallation DVD windows vista home premium 32-bit میخواستم ببینم این همون windows vista orginal هست یعنی مثلا اگه من بخوام

notebook خودم و Fdisk کنم و بعد دوباره win بریزم میتونم از همین CD استفاده کنم اگه نمیتونم! کجا میتونم win vista اورجینال بریزم ? در خصوص Recoveryها هم توضیح بدید چون یه درایو من

اختصاص داره به Recovery و اگه بخوام fdisk کنم این ریکاوری ها و لازم دارم یا این ریکاوری ها توی CD درایورهای لپ تاپم هست چون میخوام وقتی دوباره windows جدید ریختم عین وقتی که لپ تاپ و

تازه خریدم باشه؟ اگه میشه کامل توضیح بدید .

Honradez
20-06-2009, 12:38
سلام. خسته نباشید.

من میخوام فایل kbdfa.dll رو تو پوشه System32 کپی کنم. انجام این کار تو ویستا چطور ممکن هست؟ (چون ظاهرا با 2000 و XP ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) فرق داره)

سپاسگزارم. :46:

khark11
20-06-2009, 16:26
سلام
من يه ويندوز XP رو درايو سي داشتم و يه ويستا هم روي درايو D حالا اومدم XP رو پاكش كردم و دوباره يه XP ديگه نصب كردم. الان كه همه چي خوبه و ميخوام ويستايي كه فايل هاش تو درايو D مونده رو حذف كنم پيغام ميده كه دسترسي به اين فايل ها ممكن نيست!!!!
Access denied
لطفا بهم بگيد كه چطوري مي تونم از دست پوشه هاي ويستا كه تو درايو D باقي مونده راحت بشم. ضمنا نميتونم درايو D رو فرمت كنم چون پر از اطلاعات باارزشه!!:13:
هاردمم پره نميتونم جابه جاشون كنم
تازه معلومم نيست كه اجازه فرمت بده!!
مشتاقانه منتظرم واسه پاسخ:41:

pedramch
20-06-2009, 18:05
سلام دوستان..
جدیدا (بعد از آخرین بار که ویندوزو عوض کردم) یه مشکل پیدا کردم./
وسط اکثر بازی ها یهو ارور میده و از بازی میاد بیرون!
اعصابمو خورد کرده...
اینم عکسش:

چیکار باید بکنم؟

hamedya
20-06-2009, 23:17
سلام دوستان عزیز
من یه سیدی آپگرید SP1 به SP2 گرفتم.وقتی میخوام نصبش کنم میگه که ویندوز ویستا نصب نیست.چیکار کنم؟
راستی وقتی میرم تو System Setting نوشته نشده Windows Vista Servisce Pack 1.میتونه مشکل از این باشه.؟

ممنون.
سلام.
پس توی System Setting چی نوشته؟
ممکنه شما به جای ویندوز ویستا محیط اون رو نصب کرده باشید.

hamedya
20-06-2009, 23:22
salam
یه سوال داشتم!

توی CD درایورهای laptop که دارم یه CD هستش که به اسم reinstallation DVD windows vista home premium 32-bit میخواستم ببینم این همون windows vista orginal هست یعنی مثلا اگه من بخوام

notebook خودم و Fdisk کنم و بعد دوباره win بریزم میتونم از همین CD استفاده کنم اگه نمیتونم! کجا میتونم win vista اورجینال بریزم ? در خصوص Recoveryها هم توضیح بدید چون یه درایو من

اختصاص داره به Recovery و اگه بخوام fdisk کنم این ریکاوری ها و لازم دارم یا این ریکاوری ها توی CD درایورهای لپ تاپم هست چون میخوام وقتی دوباره windows جدید ریختم عین وقتی که لپ تاپ و

تازه خریدم باشه؟ اگه میشه کامل توضیح بدید .
اول سلام.
دوم اینکه به این سوال در بخش مشکلات لپ تاپ پاسخ داده شده:

sari-1369
21-06-2009, 09:56
سلام.
اول راست کلیک بعداز توی گزینه های sort by انتخاب type.

:41:

من توی این فولدر چند تا فایل ویدو دارم ، ولی فرمت هاشون باهم فرق میکنه . مثلا بعضیا 3gp بعضیا mp4 و ...

من می خوام بر اساس پسوندشون مرتب بشن . امکانش هست ؟

hamedya
21-06-2009, 11:04

:41:

من توی این فولدر چند تا فایل ویدو دارم ، ولی فرمت هاشون باهم فرق میکنه . مثلا بعضیا 3gp بعضیا mp4 و ...

من می خوام بر اساس پسوندشون مرتب بشن . امکانش هست ؟
در همین منو روی more کلیک کنید سپس از بین گزینه ها روی type کلیک کنید.

parsfx
21-06-2009, 11:37
ویستا ی من هنگام بالا آمدن پس از نوشتنwelcome یک صفحه سیاه نشان میدهد و یک پنجره my doc... را نشان میدهد. کسی نمیدونه مشکل چیه؟

Molibden
21-06-2009, 11:55
سلام
شرت کات های موجود در منوی استارت رو اشتباها پاک کردم
راهی برای برگردوندنش هست؟
ممنون

fmps
21-06-2009, 13:14
سلام
ویندوز من vista home premium هست . من میخوام sp1 رو بزنم. برای این کار باید این ویندوز رو پاک کنم و sp1 رو بزنم یا می تونم این sp1 رو ی این ویندوز بزنم؟

aghamajid1369
21-06-2009, 14:46
سلام
ویندوز من vista home premium هست . من میخوام sp1 رو بزنم. برای این کار باید این ویندوز رو پاک کنم و sp1 رو بزنم یا می تونم این sp1 رو ی این ویندوز بزنم؟
این روشی رو که میگم مطمئن نیستم و خودم تا حالا امتحان نکردم.
شما از توی بوت که بخوای ویستا رو نص کنی 2 تا گزینه بهت میده
یکی آپگرید و یکی هم نصب ویندوز جدید
شما باید اون گزینه آپگرید رو انتخاب کنی
موفق باشید.

fmps
21-06-2009, 14:54
پس اونوقت باید sp1 رو بذارم تو dvd rom پس از او install یا upgrade رو میاره ؟

hamedya
21-06-2009, 17:12
دوست گرامی شما دو راه دارید:
اول اگر به اینترنت پر سرعت دسترسی دارید میتونید از طریق سایت ماکروسافت یا از طریق auto update ویندوز ویستا جدیدترین سرویس پک(sp2) رو دانلود ونصب کنید.
راه دوم هم این هست که sp1 یا sp2 رو به صورت سی دی خریداری ونصب کنید.
البته لازم به تذکره که هر دو روش نیاز به ویندوز اوریجنال داره.

aghamajid1369
21-06-2009, 18:00
بله. همینطوره.
چون قاعدتا اون گزینه آپگرید باید به 1 دردی بوخوره و کجا بهتر از اینجا؟؟؟؟؟
ولی قبل از اینکار حتما درایو از فایل هایی که لازم دارید و روی درایو c هستن 1 کپی بگیرین . منظورم Document هست.
چون مطمئن نیستم فایل هاتون رو نگه میداره یا نه

اسبی
21-06-2009, 23:47
ویندوز دیفندر رو از کجا باید غیر فعالش کنم؟

پ.ن: لطفا در مورد ویندوز دیفندر توضیح بدید که اصلا چه فایده هایی داره؟ من آنتی ویروس کسپر سکی دارم.آیا نیاز هست که ویندوز دیفندر فعال باشه؟

سپاس

mhshaker71
22-06-2009, 05:41
سلام دوستان
من می خواستم ویندوز ویستایHome Premiumام رو به Ultimate ،آپگرید کنم
ممنون می شم اگه بگین چه جوری می تونم این کار رو بکنم.

کسی چیزی در مورد این آپگرید نمی دونه؟

hamedya
22-06-2009, 08:46
ویندوز دیفندر رو از کجا باید غیر فعالش کنم؟

پ.ن: لطفا در مورد ویندوز دیفندر توضیح بدید که اصلا چه فایده هایی داره؟ من آنتی ویروس کسپر سکی دارم.آیا نیاز هست که ویندوز دیفندر فعال باشه؟

سپاس
در run ویندوز بنویسیدmsconfig در تب startup تیک جلوی ویندوز دیفتدر را بردارید سپس ریستارت کنید.

hamedya
22-06-2009, 08:52
کسی چیزی در مورد این آپگرید نمی دونه؟
دوست عزیز ویندوز فعلی شما اوریجنال هست یا نه؟

rasool.civil
22-06-2009, 12:19
سلام
اگه رو يه سيستم كه ويندوز ويستا نصبه ويندوز سرور نصب كنيم ، ويستا ديگه كار نميده؟؟؟؟
كه البته ما اينكارو كرديمو كار نداد
و يه سوال ديگه
اگه حالا كه ويندوز سرور نصبه ، ويندوز xp نصب كنيم، اين دفعه سرور به هم نميريزه؟؟؟؟
ممنون ميشم اگه سريع جواب بديد

mhshaker71
22-06-2009, 18:30
دوست عزیز ویندوز فعلی شما اوریجنال هست یا نه؟

با لب تاپ بود
فکر کنم ارجیناله

hamedya
22-06-2009, 23:28
با لب تاپ بود
فکر کنم ارجیناله
پس چرا می خواین اون رو ارتقا بدین.
نسخه ی Ultimate با نسخه ی Home Premium تفاوت خاصی نداره.:20:

mhshaker71
22-06-2009, 23:53
پس چرا می خواین اون رو ارتقا بدین.
نسخه ی Ultimate با نسخه ی Home Premium تفاوت خاصی نداره.:20:

آخه من می خوام از Dreamscene استفاده کنم
راهی براش هست؟

Honradez
23-06-2009, 10:46
سلام. خسته نباشید.

من میخوام فایل kbdfa.dll رو تو پوشه System32 کپی کنم. انجام این کار تو ویستا چطور ممکن هست؟ (چون ظاهرا با 2000 و XP ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) فرق داره)

سپاسگزارم. :46:
دوستان کسی پاسخ سوال من رو نمیدونه؟ :20:

aghamajid1369
23-06-2009, 18:56
چرا نمیتونین؟؟؟؟؟
ارور خاصی میده؟؟؟؟

Molibden
23-06-2009, 20:01
اقا این paint کجاست تو کدوم فولدره؟

امير موسر
23-06-2009, 20:29
اقا این paint کجاست تو کدوم فولدره؟

C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Accessories

mehba
23-06-2009, 20:31
سلام . یه سوالی داشتم . چطوری میتونم فایل hiberfil.sys رو از درایو ویندوز ویستا رو حذف کنم . ممنون .

scorpion818
23-06-2009, 21:53
سلام . یه سوالی داشتم . چطوری میتونم فایل hiberfil.sys رو از درایو ویندوز ویستا رو حذف کنم . ممنون .
برای این کار باید Hybernate رو غیر فعال کنید:
برید توی Command Prompt (همون CMD خودمون!) و این دستور رو اجرا کنید:

powercfg -h off

ORIGINAL
23-06-2009, 22:20
فکر نکنم مشکلی داشته باشه....
شما چه اروری میگیرید؟؟؟

khark11
24-06-2009, 11:20
سلام
من يه ويندوز XP رو درايو سي داشتم و يه ويستا هم روي درايو D حالا اومدم XP رو پاكش كردم و دوباره يه XP ديگه نصب كردم. الان كه همه چي خوبه و ميخوام ويستايي كه فايل هاش تو درايو D مونده رو حذف كنم پيغام ميده كه دسترسي به اين فايل ها ممكن نيست!!!!
Access denied
لطفا بهم بگيد كه چطوري مي تونم از دست پوشه هاي ويستا كه تو درايو D باقي مونده راحت بشم. ضمنا نميتونم درايو D رو فرمت كنم چون پر از اطلاعات باارزشه!!:13:
هاردمم پره نميتونم جابه جاشون كنم
تازه معلومم نيست كه اجازه فرمت بده!!
مشتاقانه منتظرم واسه پاسخ:41:

آقا يكي هم جواب من بيچاره رو بده ديگه!!
گير افتادم خوب

Honradez
24-06-2009, 11:40
چرا نمیتونین؟؟؟؟؟
ارور خاصی میده؟؟؟؟

فکر نکنم مشکلی داشته باشه....
شما چه اروری میگیرید؟؟؟
ارورش اینه:

ORIGINAL
24-06-2009, 12:30
ارورش اینه:
با این برنامه کار کن مشکلت حل میشه...

Hunter lord
24-06-2009, 13:19
الان چند وقته گجت هام که روی Desktop بوده پاک شده و فقط گجت هایی رو می تونه بالا بیاره که از اول توی ویندوز بوده از قسمت propertis هم مشکلم حل نشد راه حل چیه ؟

در ویندوز وسیتا چگونه باید یک USER را پاک کرد ؟

متشکر

ESTEGHLAL 67
24-06-2009, 14:03
دوستان من مدت هاست که هر ویندوز ویستایی نصب می کنم زمانی که می خوام کامپیوتر رو shut down کنم
به یکباره یک صفحه ابی میاد وبعد سیستم ریست میشه اینم لینک عکس صفحه ابی که پیغام رو نشون میده
لطف کنید بگید مشکل من از کجاست............
:41::41:

Payman_62
24-06-2009, 20:34
سلام.
من کسپر اینترنت سکیوریتی 8.0.0.506 که قبلا رو xp نصب میکردم رو رو ویستا نصب کردم. بعد از ریست سیستم قفل میکنه که مجبور شد restore کنم.
آیا برای ویستا و 7 آنتی جدا باید دانلود کنم؟ تو سایتش هر چی گشتم مخصوص ویستا و 7 پیدا نکردم.

Molibden
24-06-2009, 20:53
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Accessories
سلام
اقا این ادرس شرکاتش توی دستکتاپ هست که پاکش کردم اشتباهی
ادرس فایل اصلی شو میخوام
ممنون میشم

sin2x=2sinxcosx
24-06-2009, 21:34
سلام.
من کسپر اینترنت سکیوریتی 8.0.0.506 که قبلا رو xp نصب میکردم رو رو ویستا نصب کردم. بعد از ریست سیستم قفل میکنه که مجبور شد restore کنم.
آیا برای ویستا و 7 آنتی جدا باید دانلود کنم؟ تو سایتش هر چی گشتم مخصوص ویستا و 7 پیدا نکردم.

نه فکر نکنم فرقی داشته باشه . من همین نسخه رو تو ویستا نصب کردم و مشکلی ندارم . موقع دانلود هم اشاره ای به نوع پلتفرم نشده بود .

SamGun
24-06-2009, 22:33
دوستان من مدت هاست که هر ویندوز ویستایی نصب می کنم زمانی که می خوام کامپیوتر رو shut down کنم
به یکباره یک صفحه ابی میاد وبعد سیستم ریست میشه اینم لینک عکس صفحه ابی که پیغام رو نشون میده

مشکل بوجود اومدن badsector در هارد شما هست
شما درایو C رو یکبار از داس فرمت کن.
اگه درست نشد تنها راه Low Level Format هست

hamedya
25-06-2009, 12:00
سلام.
سلام.
نه لازم نیست آنتی جدا دانلود کنید همین ورژن قابلیت نصب روی ویستاو7 رو داره.
شما یه بار هم آنتی ویروس کسپر رو امتحان کنید.

hamedya
25-06-2009, 12:06
آقا يكي هم جواب من بيچاره رو بده ديگه!!
گير افتادم خوب
سلام.
به نظر من تنها راه این مشکل فرمت کردن درایو تون هست.
شما میتونید از طریق سی دی بوت xp یاvista به راحتی درایو مورد نظر رو فرمت کنید.

hamedya
25-06-2009, 12:09

سلام.
نسخه ویستای شما چیه؟
این مشکل در نسخه های بتای ویستا به وجود میومد.

Shahab_H
25-06-2009, 12:28
من ویندوز لپ تاپم رو عوض کردم و vista ultimate sp2 ریختم البته قبلش هم همین روش بود!
وقتی رو درایو DVD و CD کلیک می کنم میرم توش فایل های توش نشون داده نمیشه!
فکر هم نمی کنم ویروس داشته باشه چون از همون اول روش nod32 نصب کردم هیچ فایل مشکوکی هم روش نریختم
ممنون

Ship Storm
25-06-2009, 13:42
من ویندوز لپ تاپم رو عوض کردم و vista ultimate sp2 ریختم البته قبلش هم همین روش بود!
وقتی رو درایو DVD و CD کلیک می کنم میرم توش فایل های توش نشون داده نمیشه!
فکر هم نمی کنم ویروس داشته باشه چون از همون اول روش nod32 نصب کردم هیچ فایل مشکوکی هم روش نریختم
ممنون

شما یک دیسک خام اول بزار توی درایوتون وبعد فایل هاتون رو کپی کنید ببینید مشکلتون حل میشه

Shahab_H
25-06-2009, 23:56
CD گذاشتم و چند تا فایل موزیک رو send کردم به cd/dwd rw خودش پرسید کپی کنم yes زدم فایل ها رو رو cd کپی کرد ولی بازم نشون نمیده
cd رو می تونه بخونه چون اونایی که اتوران دارن میشه باهاشون کار کرد ولی فایل ها رو نشون نمیده:-ss

Ship Storm
25-06-2009, 23:59
CD گذاشتم و چند تا فایل موزیک رو send کردم به cd/dwd rw خودش پرسید کپی کنم yes زدم فایل ها رو رو cd کپی کرد ولی بازم نشون نمیده
cd رو می تونه بخونه چون اونایی که اتوران دارن میشه باهاشون کار کرد ولی فایل ها رو نشون نمیده:-ss

شما سی دی که میزارید پر هست و دی وی دی رام قادر به خوندن اطلاعات اون نیست؟

capitan black
26-06-2009, 11:14
دوستان چطوری میشه دسترسی شبکه به رجیستری رو قطع کرد؟..مرسی

Shahab_H
26-06-2009, 11:18
بله پر هست!‌قادر به خوندن هست چون همون طور که گفتم اگر اتوران داشته باشه از رو اتورانش میشه کار کرد و مثلا 1 برنامه از روش نصب کرد ولی فایل های داخلش رو نشون نمیده!

Ship Storm
26-06-2009, 12:46
بله پر هست!‌قادر به خوندن هست چون همون طور که گفتم اگر اتوران داشته باشه از رو اتورانش میشه کار کرد و مثلا 1 برنامه از روش نصب کرد ولی فایل های داخلش رو نشون نمیده!

این مسئله برای همهدی وی دی هاتون صدق میکنه یا فقط برای این مورده؟ چون احتمال داره فایل ها Hiden باشن

metal baz
26-06-2009, 13:03
بچه ها دمتون گرم هر کی میتونه این مشکل منو حل کنه تا اخر عمر ممنونش میشم
آقا هنگام نصب ویندوز بعد از اینکه فایل های خودشو کپی میکنه اونجایی که میخواد ست اپ اصلی بالا بیاد (دقیقا همون جایی که درایو مورد نظر رو برای فرمت و نصب کردن میخواد ) دیگه هیچ اتفاقی نمی افته چند ثانیه فکر میکنه و بعد هیچ چند تا ورژن مختلف رو امتحان کردم بازم جواب نداد البته از روی ویندوز ایکس پی میتونم نصب کنم ولی باید حتما ایکس پی رو داشته باشم اگه کمک کنید ممنون میشم اینم مشخصات سیستم:
CPU:amd athlon dual core 5200
Motherboard:asus m2n 68
VGA:ati hd 4670
ram:3 gig patriod bus 800
:11::11::11::11:

Shahab_H
26-06-2009, 23:06
این مسئله برای همهدی وی دی هاتون صدق میکنه یا فقط برای این مورده؟ چون احتمال داره فایل ها Hiden باشن
نه متاسفانه برای همه ی DVD ها هستش! Hidden رو هم امتحان کردم ولی فرق نکرد:41:

land-dreams
27-06-2009, 12:12
سلام دوستان
من ویندوز ویستا دارم که اکتیو هست اما وقتی از حالت sleep استفاده میکنم و دوباره برمیگردم،وقتی وارد system properties میشم می بینم اکتیو به حالت trial تبدیل شده البته وقتی shut down کنم یا restart دوباره میزنه که ویندوز activated ولی مشکل اینه هر بار که برم رو حالت sleep از تعداد روزهای باقیمانده مدام کم میشه.کسی میتونه این مشکل رو حل کنه؟
ممنون میشم.:11:

scorpion818
27-06-2009, 13:09
سلام دوستان
من ویندوز ویستا دارم که اکتیو هست اما وقتی از حالت sleep استفاده میکنم و دوباره برمیگردم،وقتی وارد system properties میشم می بینم اکتیو به حالت trial تبدیل شده البته وقتی shut down کنم یا restart دوباره میزنه که ویندوز activated ولی مشکل اینه هر بار که برم رو حالت sleep از تعداد روزهای باقیمانده مدام کم میشه.کسی میتونه این مشکل رو حل کنه؟
ممنون میشم.:11:
ویندوزتون اریجیناله یا نه؟ روی لپ تاپ بوده یا به صورت قانونی خریدید یا نه از همین DVD های 1000 تومنیه که خودتون Active کردیدش؟

land-dreams
27-06-2009, 16:12
ویندوزتون اریجیناله یا نه؟ روی لپ تاپ بوده یا به صورت قانونی خریدید یا نه از همین DVD های 1000 تومنیه که خودتون Active کردیدش؟
خیر!نه اورجینال بوده نه رو لپ تاپ نه قانونی ولی DVD های 1000 تومنی هم نبود از همین فروشگاه پی سی ورلد خریداری کردم.البته خب مطمئننا اصل نیست گفتم شاید راه حلی داشته باشد فایل اکتیو داخل DVD و به همراه اون بود.
بازم ممنون

scorpion818
27-06-2009, 21:35
خیر!نه اورجینال بوده نه رو لپ تاپ نه قانونی ولی DVD های 1000 تومنی هم نبود از همین فروشگاه پی سی ورلد خریداری کردم.البته خب مطمئننا اصل نیست گفتم شاید راه حلی داشته باشد فایل اکتیو داخل DVD و به همراه اون بود.
بازم ممنون
خب پس بهتره دنبال یه راه برای Crack کردنش باشی یا با مدیریت فروشگاه تماس بگیرید.

metal baz
28-06-2009, 09:28
بچه ها اگه میتونید یه کمک به منم بکنید در مورد مشکل بالا که گفتم دیگه دارم نا امید میشما:41::41:

uu99
01-07-2009, 00:48
دوستان اگر ویستا همراه با سرویس پک رو تهیه کنید ، مشکلاتش خیلی کمتره

sia-saketi
01-07-2009, 01:57
خیلی ها اینجا گفتن که ویندوزشون نیاز به کرک و اکتیو کردن و از این جور چیزا داره... حالا من یه سوال از این کاربرای عزیز دارم؛

شما هیچ سعی کردین برین توی اینترنت چه گشتی بزنید ببینید چه قدر کرک و از این جور چیزا ریخته؟
من ویندوز خودم همراهش یه فایلی داشت که ویندوز رو با تقلب به شکل قانونی اکتیو می کرد... به همین خاطر نیازی به کرک و... نداشتم... ولی خب امتحان کردن این کرک هایی که روی نت هست بد نیست...

یه امتحانی بکنید...

Ship Storm
01-07-2009, 08:57
نه متاسفانه برای همه ی DVD ها هستش! Hidden رو هم امتحان کردم ولی فرق نکرد:41:

OK
شما دقیقا خوردید به مشکل 1 سال پیش من ولی با ویندوز XP که اخرش رفتم دی وی دی رام سونی رو فروختم یک اچ پی خریدم
دی وی دی رام شما تو ویندوز XP همه اطلاعات رو میخونه و دی وی دی رو خالی نشون میده؟
اگه تو ویندوز XP هم همین مورد هست یک راهی وجود دار و اونم اینکه frameware سخت افزارتون رو اپدیت کنید ببینید نتیجه مییرید یا نه , این وسط اگه BIOS مادربرد رو هم بتونید اپدیت کنید عالی میشه
تست کنید و نتیجه رو اعلام کنید
موفق باشید :11:

scorpion818
01-07-2009, 09:54
خیلی ها اینجا گفتن که ویندوزشون نیاز به کرک و اکتیو کردن و از این جور چیزا داره... حالا من یه سوال از این کاربرای عزیز دارم؛

شما هیچ سعی کردین برین توی اینترنت چه گشتی بزنید ببینید چه قدر کرک و از این جور چیزا ریخته؟
من ویندوز خودم همراهش یه فایلی داشت که ویندوز رو با تقلب به شکل قانونی اکتیو می کرد... به همین خاطر نیازی به کرک و... نداشتم... ولی خب امتحان کردن این کرک هایی که روی نت هست بد نیست...

یه امتحانی بکنید...
البته حتماً این رو در نظر داشته باشید که به هر Patch یا کرکی نمی شه اطمینان کرد.

امير موسر
04-07-2009, 09:33
سلام !

من توی یکی از درایوا که میرم همش این پیام میاد برام !

با kav 2010 هم اسکن کردم ولی چیزی پیدا نکرد ! چی بکنم من !؟

Masоud
04-07-2009, 12:08
سلام

چند تا حالت وجود داره و این پیغام در حالت های مختلف ظاهر میشه .

چون گفتی وقتی وارد درایو میشی این پیغام میاد احتمالا حالت نمایش فولدرها رو Thumbnail هست.

تیک این گزینه رو بزن :

یه سؤال :

روی سیستمت Nero نصب کردی ؟

موفق باشید :40:

امير موسر
04-07-2009, 12:14
سلام

چند تا حالت وجود داره و این پیغام در حالت های مختلف ظاهر میشه .

چون گفتی وقتی وارد درایو میشی این پیغام میاد احتمالا حالت نمایش فولدرها رو Thumbnail هست.

تیک این گزینه رو بزن :

یه سؤال :

روی سیستمت Nero نصب کردی ؟

ممنون از شما !

اره نرو نصب کردم ! قبلا ورژن 8 رو نصب کرده بودم ولی چون سنگین بود پاک کردم و 7 رو نصب کردم ! البته اجرا هم نمیکنه ! ولی هنوز پاکش نکردم ! بعد یه چیزه دیگه هم که هست اینه که یاهو مسنجرم نه اجرا میشه و نه پاک میشه !!

----------------
اقا ممنون مشکل از همون بود ( thumbnails ) خیلی ممنون ! جریان یاهو مسنجر چیه !؟

Masоud
04-07-2009, 12:22
ممنون از شما !

اره نرو نصب کردم ! قبلا ورژن 8 رو نصب کرده بودم ولی چون سنگین بود پاک کردم و 7 رو نصب کردم ! البته اجرا هم نمیکنه ! ولی هنوز پاکش نکردم ! بعد یه چیزه دیگه هم که هست اینه که یاهو مسنجرم نه اجرا میشه و نه پاک میشه !!

----------------
اقا ممنون مشکل از همون بود ( thumbnails ) خیلی ممنون ! جریان یاهو مسنجر چیه !؟
سلام

احتمالا قسمت Uninstal اش مشکل پیدا کرده یا در رجیستری قسمتی از داده هاش پاک شده.

مسنجر رو با نرم افزار فدرتمند Your Uninstaller Pro 2008 پاک کن .

امير موسر
04-07-2009, 13:16
نشد عزیز ! بازم تو قسمت perform unis گیر میکنه !

امير موسر
04-07-2009, 16:00
از سیف مود بیام بالا نمیتونم پاکش کنم !!؟

Masоud
04-07-2009, 16:29
از سیف مود بیام بالا نمیتونم پاکش کنم !!؟
سلام

چرا احتمالا بشه

امتحان کن.

امير موسر
04-07-2009, 18:09
با سیف مود پاکش کردم ! ممنون !

a&m
05-07-2009, 14:17
سلام به همه دوستان

من لپ تاپ سونی دارم و ویندوز اون

Windows Vista Home Premium هست

می خواستم اون رو به ultimate تبدیل کنم ولی از طریق اپدیت

.به نظرتون این کار رو می شه انجام داد

چون تو سایت ماکروسافت dvd هاشو واسه فروش گذاشته . لطفا راهنماییم کنین.

ممنون

Mr.Mimi
05-07-2009, 18:55
سلام.من از ویندوز ویستا استفاده میکنم.
نمیدونم چرا خود به خود ساعت ویندوز 1ساعت به عقب بر میگرده؟
چندین بار درستش کردم و حتی bios هم رفتم و درستش کردم ولی باز هم مشکل داره.
میتونین منو راهنمایی کنین؟
ممنون.

sia-saketi
06-07-2009, 01:48
احتمالا مشکلت با این حل میشه:
روی Change date and time settings کلیک کن
حالا Change time zone رو باز کن
این گزینه رو با تیک زدن فعالش کن: Automatically adjust clock for saving time
حالا OK کن و پنجره رو ببند

حالا از اول ساعتت رو تنظیم کن...

a&m
06-07-2009, 11:47
--------------------------------------------------------------------------------

سلام به همه دوستان

من لپ تاپ سونی دارم و ویندوز اون

Windows Vista Home Premium هست

می خواستم اون رو به ultimate تبدیل کنم ولی از طریق اپدیت

.به نظرتون این کار رو می شه انجام داد

چون تو سایت ماکروسافت dvd هاشو واسه فروش گذاشته . لطفا راهنماییم کنین.

ممنون

sia-saketi
07-07-2009, 01:32
اگر می خوای رایگان این کار رو انجام بدی که نمیشه چون مایکروسافت برای هر مدل از ویندوز ویستا یه قیمتی و ارزش متفاوتی گذاشته... ناچاری که مقداری پول بابت ویندوز جدید بپردازی...

مروارید30
07-07-2009, 22:28
با سلام . من درایو مودم Intel 537 ep رو واسه ویندوز ویستا میخواستم .

هر چه سریعتر پاسخ دهید . لازم دارم .

sunrise07
08-07-2009, 08:26
سلام دوستان من ويستا سرويس پك 2 رو رو سيستمم نصب كردم اما چند تا مشكل دارم اولا اينكه صدا ندارم!! درايور صدا رو نصب هم مي كنم اما فايده نداره در واقع ويندوز داره صدا رو پخش ميكنه اما اسپيكر من صدا و پخش نميكنه چرا؟
دوم اينكه موقع شات داون كردن ويندوز صفحه ابي مياد همون صفحه مرگ معروف!!! حالا بايد چيكار كنم اشكال از چيه؟ ممنون

مروارید30
08-07-2009, 15:20
با سلام . من درایو مودم Intel 537 ep رو واسه ویندوز ویستا میخواستم .

هر چه سریعتر پاسخ دهید . لازم دارم .

لطفا کمکم کنید . لازم دارم فوری . تو رو خدا

smran
08-07-2009, 16:42
لطفا کمکم کنید . لازم دارم فوری . تو رو خدا

نسخه ویستاشو پیدا نکردم. ابنو دانلود کن. نسخه آپدیت XPشه. شاید جواب بده. تو بعضی مدلا خودم جواب گرفتم.

مروارید30
08-07-2009, 18:10
نسخه ویستاشو پیدا نکردم. ابنو دانلود کن. نسخه آپدیت XPشه. شاید جواب بده. تو بعضی مدلا خودم جواب گرفتم.

این جواب نمی ده لطفا درایو مودم intel 537 ep رو واسه ویستا پیدا کنید .

ehsant12
08-07-2009, 22:47
سلام.ببخشید من میخواستم در لپ تاپم همراه با ویستا ویندوز xp نصب کنم اما وقتی XP ا می خوام نصب کنم میگه هارد تمیشناسه.چیکار باید بکنم

sia-saketi
09-07-2009, 01:23
این جواب نمی ده لطفا درایو مودم intel 537 ep رو واسه ویستا پیدا کنید .
دوست عزیز بهتره شما درایور رو توی انجمن سخت افزار قسمت درایور ها درخواست کنی...

MOHAMMAD2010
10-07-2009, 10:28
دوستان من یه مشکل دارم یه بار دیگه هم اینجا گفته بودم
وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم وقتی که صفحه بوت میاد همینجوری اون نوار میره و میاد
و بعضی وقتا باید 3-4 بار ریست کنم تا درست بشه
راهی نیست دیگه این مشکل پیش نیاد
ویندوز یه 5 ماهی هست رو سیستم نصبه
الان یه دو ماهی هست این جوری شده
مرسی

Ardavan
10-07-2009, 10:42
با سلام خدمت تمامی دوستان خوبم.
من جدیدن یک مشکل پیدا کردم ،سیستم عامل من ویستا هست،حودودا یک ماهی میشود که سیستم خودم رو ارتقاع دادم،از اون موقع نمیدونم چرا هر موقع سیستم میره روی standby بعد حودود 30 دقیقه کمتر یا بیشتر،وقتی میخواهم سیستم رو wake up کنم،بالا نمیاد ویندوز!
با تشکر.

Ship Storm
10-07-2009, 11:14
دوستان من یه مشکل دارم یه بار دیگه هم اینجا گفته بودم
وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم وقتی که صفحه بوت میاد همینجوری اون نوار میره و میاد
و بعضی وقتا باید 3-4 بار ریست کنم تا درست بشه
راهی نیست دیگه این مشکل پیش نیاد
ویندوز یه 5 ماهی هست رو سیستم نصبه
الان یه دو ماهی هست این جوری شده
مرسی

شما همون موقع که این مشکل پیش اومد باید System Restore میکردی لی حالا هم یک Disk Clanup بزن و برو تو IE اونجا هم همه رد پاهای اینترنتی از قبلی History و کوکی ها رو پاک کن و با یک نرم افزار امنیتی مثل Kaspersky Internet Security سیستم رو چک کن
موفق باشی

Ship Storm
10-07-2009, 11:15
با سلام خدمت تمامی دوستان خوبم.
من جدیدن یک مشکل پیدا کردم ،سیستم عامل من ویستا هست،حودودا یک ماهی میشود که سیستم خودم رو ارتقاع دادم،از اون موقع نمیدونم چرا هر موقع سیستم میره روی standby بعد حودود 30 دقیقه کمتر یا بیشتر،وقتی میخواهم سیستم رو wake up کنم،بالا نمیاد ویندوز!
با تشکر.

این مشکل روی همه ویندوز ها هست و یا فقط روی این ویندوزه؟
اگه ویندوز جدید نصب کنی ان مشکل برطرف میشه یا که نه همینطوره؟

Ardavan
11-07-2009, 00:15
این مشکل روی همه ویندوز ها هست و یا فقط روی این ویندوزه؟
اگه ویندوز جدید نصب کنی ان مشکل برطرف میشه یا که نه همینطوره؟

ممنون که جواب دادید،من الان هنوز ویندوز جدیدی نصب نکردم از زمانی که سیستم جدید رو رفتم(حودود 1ماه پیش گرفتم)حالا میخواهم ویندوز ویستا sp2 رو بگیرم نصب کنم،ببینم این هم مشکل داره یا نه!
یعنی میگید ایراد از ویندوز هست؟

Ship Storm
11-07-2009, 01:34
ممنون که جواب دادید،من الان هنوز ویندوز جدیدی نصب نکردم از زمانی که سیستم جدید رو رفتم(حودود 1ماه پیش گرفتم)حالا میخواهم ویندوز ویستا sp2 رو بگیرم نصب کنم،ببینم این هم مشکل داره یا نه!
یعنی میگید ایراد از ویندوز هست؟

ببینید مشکل رو سریع نمیشه حدس زد چون دو حالت داره هم میتونه نرم افزاری باشه و هم سخت افزاری ولی احتمال 90 درصد نرم افزاری باشه
شما راه ساده اینه که یکبار ویندوز رو عوض کنی ببینی شرایط چطوره اگه مشکل برطرف شد که خداروشکر ولی اگه همچنان پا بر جا بود باید بری سراغ رفع مشکل سخت افزاری و ببینی مشکل از کجا میتونه باشه که این بحث تو انجمن سخت افزار قابل پیگیری هستش
فعلا ویندوز رو عوض کن و نتیجه رو اعلام کن انشالله که درست میشه با همین کار
موفق باشی :11:

sia-saketi
11-07-2009, 01:35
ببین، ممکنه از کارت گرافیک باشه!... من هم یه زمانی یه همچین مشکلی رو با کامپیوتر قبلیم داشتم که بعد از عوض کردن کارت گرافیکم درست شد... درایور کارت گرافیکت رو هم Update کنی بد نیست...

omidsys
11-07-2009, 13:04
خسته نباشید دوستان من تازه ویندوز vista رو نصب کردم اما فایل های مانند bmp jpg و کلا عکس ها رو باز نمیکنه و این پیغام میده. this file does not have a program associated with if for performing this action creat an association in the set associations cotrol panel

lordsaber
11-07-2009, 13:55
سلام
من وقتی می خوام vista رو آپدیت کنم این ارور رو می ده:
you may be a victim of software counterfaeiting
توی توضیحات هم یه چیزاییی در مورد geniune می نویسه.
لطفا راهمایی کنید چجوری این ویستای بد قلق رو آپدیت کنم و این مشکل geniun رو حل کنم؟!
متشکرم

omidsys
11-07-2009, 15:35
در ضمن دوستان من یک مشکل دیگه دارم مشکل اینه که task manger حذف شده زمانی که ctrl با alt با delet رو میگیرد log off و ... میاد اما خبری از task manger نیست.
این سیستمم هم ویروسی بود با nod32 همشو پاک کردم .از ویروس نیست؟
در ضمن زمانی که از طریق run میخوام ریجستری رو اجرا کنم این پیغام میده.
regstry editing has been disbled by your administrator

sia-saketi
12-07-2009, 01:44
در ضمن دوستان من یک مشکل دیگه دارم مشکل اینه که task manger حذف شده زمانی که ctrl با alt با delet رو میگیرد log off و ... میاد اما خبری از task manger نیست.
این سیستمم هم ویروسی بود با nod32 همشو پاک کردم .از ویروس نیست؟
در ضمن زمانی که از طریق run میخوام ریجستری رو اجرا کنم این پیغام میده.
regstry editing has been disbled by your administrator

دوست عزیز شما وقتی alt+ctrl+del رو میزنی توی همون صفحه ای که می بره شما رو، روی گزینه ی Start task manager کلیک کنی برمیگرده به ویندوز و task manager رو هم نشون میده...

یه راه بهتر هم هست: روی taskbar راست کلیک کن و task manager رو از توی منوی باز شده انتخاب کن

sia-saketi
12-07-2009, 01:55
خسته نباشید دوستان من تازه ویندوز vista رو نصب کردم اما فایل های مانند bmp jpg و کلا عکس ها رو باز نمیکنه و این پیغام میده. this file does not have a program associated with if for performing this action creat an association in the set associations cotrol panel

شما میری به Control panel و Default Programs رو باز می کنی.
حالا توی صفحه ی باز شده Associate a file type or protocol with a program رو باز می کنی.
توی این صفحه برای پسوندهای jpg و bmp باید تعریف کنی که با چه برنامه ای این عکسا رو نشون بده... مثلا می تونی از برنامه ی پیش فرض خود ویندوز به اسم Windows Photo Gallery استفاده کنی...

ویندوز شما به یه دلیل خاصی (احتمالا نصب برنامه های مشابه برای دیدن عکس توسط خود شما) این برنامه ی پیش فرض رو تغییر داده و حالا نمی تونه اونا رو با این برنامه نشون بده یا اینکه اون برنامه رو شما پاک کردی و حالا باید به صورت دستی تعیین کنی که این عکس ها با چه برنامه ای نشون داده بشه

سلام
من وقتی می خوام vista رو آپدیت کنم این ارور رو می ده:
you may be a victim of software counterfaeiting
توی توضیحات هم یه چیزاییی در مورد geniune می نویسه.
لطفا راهمایی کنید چجوری این ویستای بد قلق رو آپدیت کنم و این مشکل geniun رو حل کنم؟!
متشکرم
احتمالا مشکل از Activation code ویندوز شما... توصیه می کنم یه Activation code دیگه که قابلیت Update کردن رو باهاش داشته باشید پیدا کنید...

omidsys
12-07-2009, 09:02
دوست عزیز شما وقتی alt+ctrl+del رو میزنی توی همون صفحه ای که می بره شما رو، روی گزینه ی Start task manager کلیک کنی برمیگرده به ویندوز و task manager رو هم نشون میده...

یه راه بهتر هم هست: روی taskbar راست کلیک کن و task manager رو از توی منوی باز شده انتخاب کن
دوست عزیز انتقدر بلدم.فرق بین task manger فعال با غیر فعال رو میدونم. کلا task manger غیر فعال شده.سیستمم ویروسی بود با nod 32 حذفشون کردم.این task manger هم همون ویروس غیر فعالش کردن میخوام ببینم که چجوری میشه فعالش کنم.
خیلی ممنون:19:

omidsys
12-07-2009, 09:06
شما میری به Control panel و Default Programs رو باز می کنی.
حالا توی صفحه ی باز شده Associate a file type or protocol with a program رو باز می کنی.
توی این صفحه برای پسوندهای jpg و bmp باید تعریف کنی که با چه برنامه ای این عکسا رو نشون بده... مثلا می تونی از برنامه ی پیش فرض خود ویندوز به اسم Windows Photo Gallery استفاده کنی...

ویندوز شما به یه دلیل خاصی (احتمالا نصب برنامه های مشابه برای دیدن عکس توسط خود شما) این برنامه ی پیش فرض رو تغییر داده و حالا نمی تونه اونا رو با این برنامه نشون بده یا اینکه اون برنامه رو شما پاک کردی و حالا باید به صورت دستی تعیین کنی که این عکس ها با چه برنامه ای نشون داده بشه
خوب مشکل من اینه که Windows Photo Gallery نداره. زمانی که میاری برنامه براش تعریف کنی فقط internet explore داره با paint چیکار کنم.:19:

KING iMAN
12-07-2009, 10:43
سلام.
یه ورژن از ویندوز ویستا اولتیمیت رو که توی دی وی دی های KING2009 بود نصب کردم و باهاش چند تا مشکل دارم که ممنون میشم اساتید عزیز راهنماییم کنن.
*ویندوزم زبان فارسی نداره.چطور میتونم فارسی رو بهش اضافه کنم.اگه پکیج زبان میخواد لطفاً لینک دانلود واسم بذارین.
*بعضی از نر افزارها روش نصب نمیشن.مثل Nero.چرایغام خطایی که زمان نصبش میده اینه:

اگه باید ورژن خاصی از Nero رو نصب کنم لطفاً لینک دانلودش رو واسم بذارین.فقط تریال نباشه.یعنی کرکش هم بذارین.
*زیرنویس فارسی فیلمهام درست نشون داده نمیشه و همش خرچنگ قورباغه با یه سری علامتهای نامفهوم نشون داده میشه.چرا؟(فیلمهای DivX و زیرنویسهای SRT منظورمه)

مشخصات ویندوزم اینه:

ممنون و منتظر راهنماییتون هستم.

Ship Storm
12-07-2009, 19:59

روش کلیک راست کنید و run as administrator رو بزنید ببینید مشکل حل میشه

KING iMAN
12-07-2009, 20:59
کسی هست بتونه راهی نشون بده که بشه متنهای فارسیی که ویندوز ویستا قادر به نمایش اون نیستند رو دید؟
من قصد داشتم فیلمی که زیر نویس اون فارسی بود ( .srt) رو با ویندوز ویستا ببینم کاری که بارها با ویندوز اکسپی انجام داده بودم ولی موفق نشدم .

omidsys
13-07-2009, 08:27
روش کلیک راست کنید و run as administrator رو بزنید ببینید مشکل حل میشه
دوست عزیز خیلی ممنون از راهنماییتون اما run as administrator

smallfrank
13-07-2009, 10:51
سلام دوستان
میشه بگید این HyperTerminal که تو XP بود تو ویستا SP2 کجاست ؟

KING iMAN
13-07-2009, 11:05
کسی هست بتونه راهی نشون بده که بشه متنهای فارسیی که ویندوز ویستا قادر به نمایش اون نیستند رو دید؟
من قصد داشتم فیلمی که زیر نویس اون فارسی بود ( .srt) رو با ویندوز ویستا ببینم کاری که بارها با ویندوز اکسپی انجام داده بودم ولی موفق نشدم .

راه حلش:
در کنترل پانل ویندوز ویستا برید به قسمت Regional and Language Options

سپس به چهارمین تَب یعنی Administrative برید

بعدش گزینه change system local را انتخاب کنین

و بر روی گزینه فارسی بذارین

به همین راحتی.

miladddd
13-07-2009, 18:20
سلام
من 3 تا سوال دارم

1- favorite ویستا رو تو کدوم قسمت میشه تنظیم کرد, من تو xp تو هر پوشه ای که میخواستم آدرسش رو ذخیره میکردم و ازش استفاده میکردم, ولی تو منو های بالای پنجره های ویستا چنین چیزی نمی بینم

2- آیا ویستا 32 بیت در استفاده بهینه از رم و سی پی یو از xp 32 بهتر عمل میکنه یا تفاوتی نداره, من 4 گیگ رم دارم, میخوام بدونم اگه vista 64 رو پاک کنم و یه vista 32 نصب کنم از تمام قدرت رم و cpu دو هسته ایم استفاده میشه؟

3- آیا هر نرم افزاری که تو xp 32 اجرا میشده تو vista 32 هم اجرا میشه؟

KING iMAN
14-07-2009, 19:34
یه سؤال؟
این مشخصات سیستم ذغالی منه:

چقدر ارتقاش بدم که براحتی ویندوز ویستا رو + نرم افزارهایی که بعداً قراره نصب کنم (مثل فتوشاپ و ..) اجرا کنه؟

Masоud
14-07-2009, 21:03
سلام

نمیشه دقیقا گفت چه سیستمی باید بخری چون داری با نرم افزار های گرافیکی و گرافیک سنگین خود ویستا استفاده میکنی باید از این بیشتر باشه :

.:HAMED:.
14-07-2009, 23:31
سلام
دوستان من سیستمم اینه ببینین اگه ویستا نصب کنم گیر میر نمیده؟
:
pentium 4 CPU 3.20GHz
3GB of RAM
صوتی آن برد realteck
گرافیک هم Geforce 7300 512 MB
دی وی دی رام هم دارم

sia-saketi
15-07-2009, 02:09
سلام
دوستان من سیستمم اینه ببینین اگه ویستا نصب کنم گیر میر نمیده؟
:
pentium 4 CPU 3.20GHz
3GB of RAM
صوتی آن برد realteck
گرافیک هم Geforce 7300 512 MB
دی وی دی رام هم دارم

خوبه... مشکلی نیست...

یه سؤال؟
این مشخصات سیستم ذغالی منه:

چقدر ارتقاش بدم که براحتی ویندوز ویستا رو + نرم افزارهایی که بعداً قراره نصب کنم (مثل فتوشاپ و ..) اجرا کنه؟

یه CPU در حد و اندازه ی 3.5 به بالا... اگه چند هسته ای باشه بهتره...
رم حداقل 1 گیگ ولی بهتره که 2 گیگ به بالا باشه...
کارت گرافیک هم سعی کن متناسب با کارهایی که بعداً می خوای با کامپیوترت انجام بدی انتخاب کنی.

اگه می خوای از امکانات گرافیکی ویستا نهایت استفاده رو ببری باید یه کارت گرافیک خوب داشته باشی ولی اگه نخوای از جلوه های گرافیکی ویستا استفاده کنی می تونی یه کارت گرافیک معمولی هم داشته باشی ولی بعداً باید توی تنظیمات برای ویندوز تعریف کنی که نمی خوای از مثلا فلان جلوه ی گرافیکی استفاده کنی و...

در ضمن بهتره چه Activation code ویندوزت رو توی عکس با یه برنامه ای تیره می کردی تا قابل دیدن نباشه!...

15-07-2009, 08:09
دوستان کدوم یک از اینارو پیشنهاد میکنین:
Vista SP2 32bit
Vista SP2 64bit
Vista PE SP1(اگه بشه اینو توضیح بدین)
کدومش بهتره؟

miladddd
15-07-2009, 09:29
سلام
من 3 تا سوال دارم

1- favorite ویستا رو تو کدوم قسمت میشه تنظیم کرد, من تو xp تو هر پوشه ای که میخواستم آدرسش رو ذخیره میکردم و ازش استفاده میکردم, ولی تو منو های بالای پنجره های ویستا چنین چیزی نمی بینم

2- آیا ویستا 32 بیت در استفاده بهینه از رم و سی پی یو از xp 32 بهتر عمل میکنه یا تفاوتی نداره, من 4 گیگ رم دارم, میخوام بدونم اگه vista 64 رو پاک کنم و یه vista 32 نصب کنم از تمام قدرت رم و cpu دو هسته ایم استفاده میشه؟

3- آیا هر نرم افزاری که تو xp 32 اجرا میشده تو vista 32 هم اجرا میشه؟

دوستان کسی جواب سوالای منو نمیدونه؟!!

Ship Storm
15-07-2009, 10:04
دوستان کدوم یک از اینارو پیشنهاد میکنین:
Vista SP2 32bit
Vista SP2 64bit
کدومش بهتره؟

حامد جان من خودم شخصا با نسخه های 64 بیتی و 32 بیتی کار کردم و به این نتیجه رسیدم که 32 بیتی ها هنوز بهتر هستن چون یک سری از نرم افزارها روی 32 بیت اجرا میشن که روی 64 بیت قابل اجرا نیستن ولی سرعت نسخه های 64 بیتی یکم بیشتره و هرچی خواستی نصب کنی حتما نسخه Ultimate اون رو نصب کن که کامل ترین نسخه باشه

Vista PE SP1(اگه بشه اینو توضیح بدین)

دقیق نمیدونم ولی فکر میکنم نسخه بوتیبل باشه اگر اشتباه نکرده باشم

15-07-2009, 10:21
ممنون آقا حامد
من این ویندوزو از مجموعه کوانتوم میخوام نصب کنم نمیدونم ویندوز ویستای 32 بیتیش آلتیمیت هست یا نه

15-07-2009, 10:41
حامد جون دیر کردی رفتی
دیگه جوابه دیر شد بیخیال
من رفتم همونو نصبش کنم
ممنون

Ship Storm
15-07-2009, 11:25
ممنون آقا حامد
من این ویندوزو از مجموعه کوانتوم میخوام نصب کنم نمیدونم ویندوز ویستای 32 بیتیش آلتیمیت هست یا نه

اگه بتونی 32 بیتی سرویس پک 2 رو گیر بیاری و نصب کنی خیلی بهتره چون اگه سرویس پک 1 باشه وقتی به اینترنت وصل بشی آپدیتش رو میگیره و خودش سرویس پک 2 میشه
Ultimate باید زده باشه روش برسی کن ببین کدوم سری ویندوزه home , business و .... و حتما ذکر کرده که 32 بیت هست یا نه

15-07-2009, 17:34
آره حامد آلتیمیت هستش
ببین من ویستا همون ورژنی که گفتی رو نصب کردم به زور هم کارت گرافیک و صوتی مو شناخت ولی اصلا خبری از مودم و اینترنت نیست
مجبورا یه ویندوز ایکس پی ریختم ولی حالا ویستا باز نمیشه(مثل ویندوز هفت و ایکس پی که اینطوری یکیشو باز میکنی اون دیگری گم میشه)
حالا چیکار کنم؟

15-07-2009, 23:46
ای بابا به دادم برسین
الان اگه کسی بخواد از ایکس پی به ویستا بره چیکار کنه؟
یه برعکس از ویستا به ایکس پی بره چیکار کنه؟
من ویستارو اول نصب کردم و تو c ریختم
و ایکس پی هم توی دی هستش

sia-saketi
16-07-2009, 02:24
دوستان کسی جواب سوالای منو نمیدونه؟!!
1.شما توی Control Panel که بری Folder option رو باز می کنی و حالا زبانه ی View رو انتخاب می کنی...
حالا تیک این عبارت رو فعال می کنی: Always show menus
حالا ok کن...

2. تا اون جایی که من می دونم، نه چون رم 4 گیگ داری باید همون ویستا 64 بیت رو استفاده کنی چون ویستا 32 بیت فقط تا 3 گیگ رم رو می پذیره!
اگه ویستا 32 بیت رو نصب کنی مثل این می مونه که فقط 3 گیگ رم داری نه 4 گیگ... یعنی یه گیگ بی استفاده می مونه...

3. اگه اون نرم افزار بعد از عرضه ی نسخه ی نهایی ویستا به بازار اومده باشه، بله توی ویستا هم اجرا می شه...

miladddd
16-07-2009, 11:09
1.شما توی Control Panel که بری Folder option رو باز می کنی و حالا زبانه ی View رو انتخاب می کنی...
حالا تیک این عبارت رو فعال می کنی: Always show menus
حالا ok کن...

2. تا اون جایی که من می دونم، نه چون رم 4 گیگ داری باید همون ویستا 64 بیت رو استفاده کنی چون ویستا 32 بیت فقط تا 3 گیگ رم رو می پذیره!
اگه ویستا 32 بیت رو نصب کنی مثل این می مونه که فقط 3 گیگ رم داری نه 4 گیگ... یعنی یه گیگ بی استفاده می مونه...

3. اگه اون نرم افزار بعد از عرضه ی نسخه ی نهایی ویستا به بازار اومده باشه، بله توی ویستا هم اجرا می شه...

ممنون از راهنماییت
ولی در مورد سوال اول، این کارو قبلا کردم، ولی فقط منوهای file ، edit ، view ، tools ، help ظاهر میشه و اثری از جایی که مثل favorite عمل کنه نیست, تو منوها هم گشتم نبود

16-07-2009, 12:17
ای بابا به دادم برسین
الان اگه کسی بخواد از ایکس پی به ویستا بره چیکار کنه؟
یه برعکس از ویستا به ایکس پی بره چیکار کنه؟
من ویستارو اول نصب کردم و تو c ریختم
و ایکس پی هم توی دی هستش

قربونتون یه دستی هم به سرو صورت این سوال بکشین دیگه منتظریم
فوریه

miladddd
16-07-2009, 18:25
قربونتون یه دستی هم به سرو صورت این سوال بکشین دیگه منتظریم
فوریه

تا اونجا که من میدونم شما xp رو تو c نصب میکنی و ویستا چون ویندوز جدیدتره تو d
اگرم اول ویستا نصب کردی و حالا میخوای xp نصب کنی یکم درد سر داره
آموزششو تو همین انجمن میتونی پیدا کنی، من قبلا دیده بودمش، یکم باید بگردی

16-07-2009, 18:35
تا اونجا که من میدونم شما xp رو تو c نصب میکنی و ویستا چون ویندوز جدیدتره تو d
اگرم اول ویستا نصب کردی و حالا میخوای xp نصب کنی یکم درد سر داره
آموزششو تو همین انجمن میتونی پیدا کنی، من قبلا دیده بودمش، یکم باید بگردی
اما دوستان میگفتن که باید ویندوزی که جدیده و سرعتش بیشتره تو سی نصب شه و اول نصب بشه
بعد ایکس پی هم تو دی باید نصب کنیم

miladddd
17-07-2009, 10:20
اما دوستان میگفتن که باید ویندوزی که جدیده و سرعتش بیشتره تو سی نصب شه و اول نصب بشه
بعد ایکس پی هم تو دی باید نصب کنیم

نه من دقیقا برعکس اینو شنیدم و خودم هم همینجوری نصب کردم و درست هم جواب داد
تا اونجا هم که یادمه قدیما 98 رو تو c میریختیم و بعد xp که جدیدتر بودو تو d

17-07-2009, 11:43
آره راس میگی
آخه الان هم تو تاپیک ویندوز 7 گفتن که 7 باید تو c نصب بشه و ایکس پی دز d نصب بشه الان لینکشم میذارم
منظور اینه که ویندوز جدید تو c باشه

17-07-2009, 12:00
اینم لینکش:

پست شماره449
جنابmalkemid

L.A.M.P.A.R.D
17-07-2009, 13:38
سلام .
بچه ها من یه مشکل دارم . درایور dvd_rw نیست

vafa1353
17-07-2009, 18:39
سلام دوستان من یه dell 1510 دارم و ویندوز ویستا هام ادیشن که مدتیه وقتی بعضی پوشه ها رو که حاوی فایل تصویری هستند باز میکنم error میده و تمام صفحه دسکتاب محو میشه و دوباره به حالت اول برمیگرده ولی پوشه بسته میشه و عملا از محتوای پوشه نمیشه استفاده کرد ولی اگر همون فایل تصوری که مثلا با پسوند mkv هست داخل پوشه نباشه و روی دسکتاب باشه مشکلی پیش نمیاد

قبلا جایی خوندم که ممکنه به nero مربوط باشه ولی با آنیستال nero هم درست نشد...لطفا راهنمایی کنید مشکلم رو حل کنم بدجور داره ازیتم میکنه...سپاسگزار شما هستم.

17-07-2009, 20:19
دوستان این قسمت صورتی و قرمز رو ببینین
من تو ویندوز ایکس پی اینارو این تغییرات رو دادم
چیکار کنم که بوت اولی سیستم رو به ویستا که در لوکال دیسک c هستش هدایت کنه؟
در اصل فقط بوت ویندوز ایکس پی موجود بود من ویستا رو هم بهش اضافه کردم اما بعد از ریستارت که ویستا رو انتخاب میکنم دیگه هیچ چی نمیاد

mophid
18-07-2009, 03:35
با سلام...من در سیستمم به مشکل کمبود جا برخوردم...وقتی همه جا رو گشتم فولدری(winsxs) رو در درایو C پیدا کردم که حجمش خیلی بالا رفته بود (چون قبلا چنین چیزی یا نبود یا با این حجم نبود)...لطفا کمک کنید...پاکش نمیشه کرد...آیا راهی هست که از شرش خلاس شوم؟!.با تشکر

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Masоud
18-07-2009, 20:57
با سلام...من در سیستمم به مشکل کمبود جا برخوردم...وقتی همه جا رو گشتم فولدری(winsxs) رو در درایو C پیدا کردم که حجمش خیلی بالا رفته بود (چون قبلا چنین چیزی یا نبود یا با این حجم نبود)...لطفا کمک کنید...پاکش نمیشه کرد...آیا راهی هست که از شرش خلاس شوم؟!.با تشکر

سلام

مایکروسافت اینطور پاسخ داده :

If you install lot of application to Vista, the WinSXS folder maybe large as it will required to store multiple copies of DLLs in order to let multiple applications to run in the windows without compatibility problem.

یعنی :

اگر نرم افزار های زیادی روی ویندوز ویستا نصب کنید این پوشه محل نگه داری DLL های اون نرم افزار ها میشه تا بتونن بعدا بدون هیچ مشکلی اجرا بشن.

پس اگر پاکش نکنی بهتره.

نرم افزار های غیر ضروری رو در درایوی غیر از درایو ویندوز نصب کن .

SamGun
18-07-2009, 21:00
سلام دوستان من یه dell 1510 دارم و ویندوز ویستا هام ادیشن که مدتیه وقتی بعضی پوشه ها رو که حاوی فایل تصویری هستند باز میکنم error میده و تمام صفحه دسکتاب محو میشه و دوباره به حالت اول برمیگرده ولی پوشه بسته میشه و عملا از محتوای پوشه نمیشه استفاده کرد ولی اگر همون فایل تصوری که مثلا با پسوند mkv هست داخل پوشه نباشه و روی دسکتاب باشه مشکلی پیش نمیاد

قبلا جایی خوندم که ممکنه به nero مربوط باشه ولی با آنیستال nero هم درست نشد...لطفا راهنمایی کنید مشکلم رو حل کنم بدجور داره ازیتم میکنه...سپاسگزار شما هستم.

این مشکل معمولا با نصب Codec های Mulltimedia بوجود میاد .علتش هم اینه که باExplore ویستا Match نیست و در ویندوز باگ درست میکنه.شما Codec های نصب شده رو Unistall کنی درست میشه.

دوستان این قسمت صورتی و قرمز رو ببینین
من تو ویندوز ایکس پی اینارو این تغییرات رو دادم
چیکار کنم که بوت اولی سیستم رو به ویستا که در لوکال دیسک c هستش هدایت کنه؟
در اصل فقط بوت ویندوز ایکس پی موجود بود من ویستا رو هم بهش اضافه کردم اما بعد از ریستارت که ویستا رو انتخاب میکنم دیگه هیچ چی نمیاد .

تا اونجایی که من اطلاع دارم نمیشه XP و ویستا رو باهم داشت .

با سلام...من در سیستمم به مشکل کمبود جا برخوردم...وقتی همه جا رو گشتم فولدری(winsxs) رو در درایو C پیدا کردم که حجمش خیلی بالا رفته بود (چون قبلا چنین چیزی یا نبود یا با این حجم نبود)...لطفا کمک کنید...پاکش نمیشه کرد...آیا راهی هست که از شرش خلاس شوم؟!.با تشکر.

اولا خلاص نه خلاس :31:

این مشکل یکی از مسخره ترین مشکلات ویندوز Vista هست که چارش هم خیلی ساده و راحته .
به این صورت که شما روی درایو C کلیک راست کرده گزینه ی properties رو انتخاب کرده ,سپس در همان صفحه ی General روی
گزینه ی Disk Clean کلیک کنید ,حالا منتظر بمانید تا عملیات Finding به پایان برسد .خب شما در اینجا چندین خط رو میبینید که در کنار هر کدام یک مربع خالی هست تمام مربع ها رو تیک زده و گزینه ی OK رو زده تا عملیات Cleaning انجام شود سپس ویندوز رو Restart کرده و
از فضای باز درایو خود لذت ببرید

vafa1353
18-07-2009, 21:41
[QUOTE=samgun;3984470]این مشکل معمولا با نصب Codec های Mulltimedia بوجود میاد .علتش هم اینه که باExplore ویستا Match نیست و در ویندوز باگ درست میکنه.شما Codec های نصب شده رو Unistall کنی درست میشه.

ممنون مشکل از COWON Media Center - jetAudio بود که با فرمت MKV مشکل داشت.

136209
19-07-2009, 00:54
سلام
من ویندوز ویستا دارم از مخابرات ای دی اس ال گرفتم الان یک هفته است چراغ مودمم روشنه ولی کانکت نمی شه این پیغام رو میده

the broadband network conection could not be established on your computer because the remote server is not responding. this could be caused by an invalid value for the service name field for this connection . please contact your internet service provider and inquire about the correct value for this field and update it in the connection properties

به مخابرات هم گفتم میگه مشکل از سیستمته هر کی می تونه منو راهنمایی کنه :11:

SamGun
19-07-2009, 01:33
سلام
من ویندوز ویستا دارم از مخابرات ای دی اس ال گرفتم الان یک هفته است چراغ مودمم روشنه ولی کانکت نمی شه این پیغام رو میده

the broadband network conection could not be established on your computer because the remote server is not responding. this could be caused by an invalid value for the service name field for this connection . please contact your internet service provider and inquire about the correct value for this field and update it in the connection properties

به مخابرات هم گفتم میگه مشکل از سیستمته هر کی می تونه منو راهنمایی کنه :11:

از مخابرات اومدن مدمتون رو تنظیم کنن ؟؟؟

چون بدون تنظیمات ISP و VIP مودم شما قادر به ارتباط با شبکه نیست

sia-saketi
19-07-2009, 01:50
دوست عزیز مشکلت رو اگه اینجا مطرح کنی فکر کنم بهتره:

mohammad96
20-07-2009, 11:46
سلام،

از چند وقت پیش که دقیقا یادم نمیاد که کدوم برنامه رو نصب کردم (که احتمالا Nod 32 با کرکش بود)، وقتی ویستا بالا میاد حدود دو دقیقه ای توی کمای نسبی میره و بعد پیغام خطای زیر رو نشون میده:

Problem signature:
Problem Event Name: APPCRASH
Application Name: regedt32.exe
Application Version: 5.1.2600.0
Application Timestamp: 3b7d845b
Fault Module Name: apphelp.dll
Fault Module Version: 5.1.2600.2180
Fault Module Timestamp: 411096b4
Exception Code: c0000005
Exception Offset: 00001dd4
OS Version: 6.0.6000.2.0.0.256.1
Locale ID: 1065
Additional Information 1: 6270
Additional Information 2: 1c6d38635debcc14c2e1ea0067d198b1
Additional Information 3: 658c
Additional Information 4: 6658ef33a8c7fe50b56b9bcba1a13571

آیا میشه مشکل رو رفع کرد؟

با تشکر زیاد!

Ghaioom
20-07-2009, 11:56
سلام،

از چند وقت پیش که دقیقا یادم نمیاد که کدوم برنامه رو نصب کردم (که احتمالا Nod 32 با کرکش بود)، وقتی ویستا بالا میاد حدود دو دقیقه ای توی کمای نسبی میره و بعد پیغام خطای زیر رو نشون میده:

Problem signature:
Problem Event Name: APPCRASH
Application Name: regedt32.exe
Application Version: 5.1.2600.0
Application Timestamp: 3b7d845b
Fault Module Name: apphelp.dll
Fault Module Version: 5.1.2600.2180
Fault Module Timestamp: 411096b4
Exception Code: c0000005
Exception Offset: 00001dd4
OS Version: 6.0.6000.2.0.0.256.1
Locale ID: 1065
Additional Information 1: 6270
Additional Information 2: 1c6d38635debcc14c2e1ea0067d198b1
Additional Information 3: 658c
Additional Information 4: 6658ef33a8c7fe50b56b9bcba1a13571

آیا میشه مشکل رو رفع کرد؟

با تشکر زیاد!
سلام
شما ببین اون NOD32 رو پاک کنی درست میشه؟
اگه نشد ویندوز رو repair کن شاید درست شد.
موفق باشی

mhshaker71
20-07-2009, 21:42
سلام دوستان
من وقتی می خوام بعضی از برنامه ها رو نصب کنم این ارور رو می ده
Error 1606.Could not access network locatoin %APPDATA%\.
ممننون می شم کمک کنین.

mohammad96
21-07-2009, 13:57
سلام
شما ببین اون NOD32 رو پاک کنی درست میشه؟
اگه نشد ویندوز رو repair کن شاید درست شد.
موفق باشی

با تشکر،
آخه میدونی، من ترجیح میدم که یه مقداری معطل بمونم تا اینکه NOD رو پاک کنم. توی ریپیر ویندوز هم که رفتم گزینه درست و حسابی که کل ویندوز رو ریپیر کنه ( مثل xp) ندیدم. من Start up Repair رو انتخاب کردم که نشد.

farvehar_1989
21-07-2009, 17:49
salam bebakhshid man fonte farsi nadaram ...dar vaghe ....man az ruye dvd haye recoveriye laptopam sistemamo dobare nasb kardam va bad az un az pakaje king fonte farsy nasb kardam va az control panell language farsi ra faal kardam vali bazam vaghti alt va shift ro mizanam ba in ke zabane system dar navare task bar farsy mishe vali farsy neminevise ....windose man vista ye originale man bayad chi kar konam ,,,,,,mamnun misham har che sary tar pasokhe mano bedid

SamGun
21-07-2009, 20:39
با تشکر،
آخه میدونی، من ترجیح میدم که یه مقداری معطل بمونم تا اینکه NOD رو پاک کنم. توی ریپیر ویندوز هم که رفتم گزینه درست و حسابی که کل ویندوز رو ریپیر کنه ( مثل xp) ندیدم. من Start up Repair رو انتخاب کردم که نشد.

نه نه نه
اشتباه نکنید اگه از من میشنوید هیچ آنتی ویروسی رو در سیستم خود نصب نکنید .(البته به جزء شبکه های سروری)
آخه یک PC چه احتیاجی به Anti virus داره !!!؟؟؟
چون همون آنتی ویروس خودش فعال کننده ی ویروسهای آرشیو شده در هارد شما هست.
ویندوز هم با Repair شدن درست نمیشه و حتما باید Reinstall بشه .
چون Repair برای اینکه اگر یکی از فایلهای سیستمی از بین رفته جایگزین بشه نه اینکه ویندوز رو مثل اولش کنه.
چون بعضی وقتها ممکنه یک فایل مهمی در درایو C شما موجود باشه که شما به هیچ عنوان حاضر به از دست دادن اون نیستید و در همین حال ویندوز شما UP نمیشه .
معمولا Repair در این مواقع استفاده میشه.

اگه فرایند ویروس و آنتی ویروس رو بدونید دیگه هیچ وقت اونو نصب نمیکنید

goudarzi88
22-07-2009, 06:56
فكر كنم قبلا سوالم رو اشتباها تو يك تاپيك ديگه مطرح كردم و حالا مجددا اينجا سوالم رو مطرح مي كنم ممنون مي شم دوستان راهنمايي كنند:

من ابتدا كه ويستا رو راه اندازي مي كردم نام و پسورد خودم رو بعنوان admin دادم. بعد كه برادرم رو بعنوان يوزر معرفي كردم با نام و پسورد خودش حالا موقع روشن كردن فقط آيكون مربوط به نام و پسورد من مياد و فقط با پسورد من وارد ميشه. اما وقتي ريستارت مي كنم من و برادرم و پسورد هردومون رو مي شناسه؟
چكار كنم كه موقع روشن كردن هم هر دو بتونيم وارد سيستم بشيم.

NAZISM
22-07-2009, 20:12
سلام نمیدونم اینجا جایش هست یا نه ولی معذرت میخوام اگر جای اشتباهی اومدم
من ویندوز ویستا دارم با مرورگر اینترنت اسکپلور امروز مشکل پیدا کردم نمیدونم مشکلش چیه
اما فایرفاکس خوب کار میکنه و سایت هایی رو که بخواهم باز میکند اما اینترنت اسکپلور اینو میگه
عکس گرفتم

=======
یه مسئله دیگه کسی امروز با یاهو مسنجر مشکل داره؟
واسه من یه پیغام عجیبی میاد نمیتونم لوگین کنم کسی میدونه مشکلش چیه؟
صفحه پیغام رو عکس گرفتم

SamGun
22-07-2009, 20:38
هر دو مشکل شما بر میگیرده یه ISP و تنظیمات اون.
شما به این آدرس برو و این 2 گزینه رو چک کن :
Internet Explore>Tools>Internet Options>Advanced>SSL3.0 & TLS
باید هر دو تیک خورده باشند

شما ADSL درای یا Dial up ؟؟

SamGun
22-07-2009, 20:59
سلام دوستان
ممننون می شم کمک کنین.

مشکل به خاطر Registery ویندوز هست .شما نرم افزار CCleaner رو از آدرس پایین دانلود کن مشکلت حل میشه.

اگه نشد بگو که اون یکی راه رو بگم.

NAZISM
22-07-2009, 21:41
هر دو مشکل شما بر میگیرده یه ISP و تنظیمات اون.
شما به این آدرس برو و این 2 گزینه رو چک کن :
Internet Explore>Tools>Internet Options>Advanced>SSL3.0 & TLS
باید هر دو تیک خورده باشند

شما ADSL درای یا Dial up ؟؟

سلام
اونها هم تیک خورده ان
تا دیروز درست بود اما امروز نمیدونم چش شد یهویی
ADSL هم دارم
البته اینم بگم تو صفحه کانکشن های اینترنت صفحه اینطوریه (در لینک پایین) میزنه که به اینترنت وصل نیستی در حالی که وصلم

SamGun
23-07-2009, 01:34
سلام
اونها هم تیک خورده ان
تا دیروز درست بود اما امروز نمیدونم چش شد یهویی
ADSL هم دارم
البته اینم بگم تو صفحه کانکشن های اینترنت صفحه اینطوریه (در لینک پایین) میزنه که به اینترنت وصل نیستی در حالی که وصلم

تست کن ببین میتونی وسیله ای رو با مودمت Share کنی یا نه .
اگه نشد باید از اول Connection مودمت رو درست کنی و تمام تنظیمات رو انجام بدی.

Lord-Voldemort
23-07-2009, 16:26
سلام
سوال اول اینکه چطور میشه به انترنت وصل شد

بعد وقتی روی برنامه ای کلیک می کنیم گزینه ی ادامه می اید بعد گزینه ی ادامه می زنم برنامه باز می شود چطور میشه این صفحه را برداشت

Lord-Voldemort
23-07-2009, 16:42
سلام
سوال اول من نمی تونم به اینترنت وصل شم اگر می تونید تصویری جواب بدید

pasia
24-07-2009, 01:22
من برا گرفتن درایور های ویستا مثلا مودم باید کجا برم

rangtab2005
24-07-2009, 14:04
با سلام
من ویستا التیمیت 64 بیتی رو نصب کردم و مدیا سنتر اون رو برای استفاده در کنسول ایکس باکس 360راه اندازی کردم
کدکهای لازم رو هم برای استفاده از فرمتهای مختلف نصب کردم
ولی مدیا سنتر از باز کردن بعضی فرمتها مثل divxعاجزه حتی در ویندوز
مشکل رو چطور میتونم حل کنم
ممنون میشم راهنمایی کنید

Lord-Voldemort
24-07-2009, 17:02
سلام
سوال اول :چطور میشه این گزینه را برداشت (توی عکس)

سوال دوم :چطور میشه این پیغام را برداشت (توی عکس)

saeed.izadi1989
25-07-2009, 01:42
با سلام
من ویستا التیمیت 64 بیتی رو نصب کردم و مدیا سنتر اون رو برای استفاده در کنسول ایکس باکس 360راه اندازی کردم
کدکهای لازم رو هم برای استفاده از فرمتهای مختلف نصب کردم
ولی مدیا سنتر از باز کردن بعضی فرمتها مثل divxعاجزه حتی در ویندوز
مشکل رو چطور میتونم حل کنم
ممنون میشم راهنمایی کنید

سلام دوست عزیز
کدکی که شما نصب کردین کامل نبوده
کدک زیر را تصب کنید مشکلتون حل میشه

saeed.izadi1989
25-07-2009, 01:47
با تشکر،

دوست عزیز سلام
برای epair کردن ویندوز دستور زیر را در run وارد کنید
sfc/scannow
البته سی دی ویندوز را در سی دی رام داشته باشید

saeed.izadi1989
25-07-2009, 01:55
نه نه نه
اشتباه نکنید اگه از من میشنوید هیچ آنتی ویروسی رو در سیستم خود نصب نکنید .(البته به جزء شبکه های سروری)
چون Repair برای اینکه اگر یکی از فایلهای سیستمی از بین رفته جایگزین بشه نه اینکه ویندوز رو مثل اولش کنه.
چون بعضی وقتها ممکنه یک فایل مهمی در درایو C شما موجود باشه که شما به هیچ عنوان حاضر به از دست دادن اون نیستید و در همین حال ویندوز شما UP نمیشه .

وست عزیز کمی اشتباه نمی کنید؟؟؟!!!!!
من مکانیزم ویروس وآنتی ویروس رو خوب می دونم ولی تا حالا به هیچ کس نگفتم یا نشنیدم که آنتی ویروس رو اصلا نصب نکید
اتفاقا آنتی ویروس یکی از رکن های رایانه هست جه دسکتاپ چه لپتاپ!!!
زمانی که شما به اینترن وصل میشید حتی برای مدت زمان بسیار کم انواع حملات ویروسی به سیسیتم شما افقاق می افته که فقط آنتی ویروس می تونه آنها را block کنه
در ثاتی خیلی از ویروس ها از طریق فلش مموری به سیستم ها نفوز می کنند چطور شما میگید که آنتی ویروس فقط برای سرور ها خوبه؟
فکر کنم شما نمیدونید مکانیزم آنتی ویروس چیه
اگر بخواین می تونم راهنمایی تون کنم

SamGun
26-07-2009, 21:29
بله حرفتون درسته .انتقال ویروس توسط همه چی انجام میشه مخصوصا Flash که شما ذکر کردید.
ولی اینو در نظر داشته باشید که خیلی از ویروسها به علت قدیمی بودن اونها هیچ ضرری برای سیستم و نرم افزار ها ندارند و اخلالی ایجاد نمیکنند.
منبع اصلی ویروسهای منتشر شده ,توسط شرکتهای بزرگی مانند Kaspersky و McAfee و Symantec هستند که دارن سر من و شما کلاه میزارن.البته کسانی هم هستند که ویروس هارو وارد دنیای اینترنت میکنند ولی 80% اونها رو خود شرکت های ذکر شده
می نویسند !!!
من الان 7 ماه هست که نه ویندوز عوض کردم و نه آنتی ویروس روی سیستمم نصب هست و اینو هم مطمئنم که بالغ بر 500 نوع ویروس در سیستمم در حال جریان هست ولی هیچ مشکلی تا حالا نداشتم و نخواهم داشت.
بهترین راه این است که هر از چند گاهی یک آنتی ویروس نصب کرده و اونو آپدیت کرده و بعد از پاک سازی دوباره Remove نمایید.
چون همین آنتی ویروس سرشار از Error ها و کند شدن ها رو در پی خواهد داشت.

mhshaker71
26-07-2009, 22:19
مشکل به خاطر Registery ویندوز هست .شما نرم افزار CCleaner رو از آدرس پایین دانلود کن مشکلت حل میشه.

سلام
نشد؟! :41:

saeed.izadi1989
27-07-2009, 00:46
بله حرفتون درسته .انتقال ویروس توسط همه چی انجام میشه مخصوصا Flash که شما ذکر کردید.
ولی اینو در نظر داشته باشید که خیلی از ویروسها به علت قدیمی بودن اونها هیچ ضرری برای سیستم و نرم افزار ها ندارند و اخلالی ایجاد نمیکنند.
منبع اصلی ویروسهای منتشر شده ,توسط شرکتهای بزرگی مانند Kaspersky و McAfee و Symantec هستند که دارن سر من و شما کلاه میزارن.البته کسانی هم هستند که ویروس هارو وارد دنیای اینترنت میکنند ولی 80% اونها رو خود شرکت های ذکر شده
می نویسند !!!
من الان 7 ماه هست که نه ویندوز عوض کردم و نه آنتی ویروس روی سیستمم نصب هست و اینو هم مطمئنم که بالغ بر 500 نوع ویروس در سیستمم در حال جریان هست ولی هیچ مشکلی تا حالا نداشتم و نخواهم داشت.
بهترین راه این است که هر از چند گاهی یک آنتی ویروس نصب کرده و اونو آپدیت کرده و بعد از پاک سازی دوباره Remove نمایید.
چون همین آنتی ویروس سرشار از Error ها و کند شدن ها رو در پی خواهد داشت.

دوست عزیز من اول یک معذرت خواهی به شما بدهکارم در پست قبلی یک کم بی ادبانه حرف زدم
من با حرف شما مخالفم که ویروس های قدیمی اخلالی در سیستم به وجود نمیارن چون همون طور که خودتون می دونید ویروس مثل ما آدما نیست که با قدیمی شدنش قدرتش ضعیف بشه. برنامه های نوشته شده در ویروس تغییر ناپذیرند درست مثل اینکه شما یک برنامه با C بنویسید و 100 سال بعد برنامه رو اجرا کنید .
آیا برنامه تغییر می کند؟
پس این نظریه غلطه که با قدیمی شدن ویرس ها قردتشون کم میشه
در مورد شرکت ها همتا حدودی با شما موافقم. ولی این کار دلیل نمیشه ما از آنتی ویروس استفاده نکنیم
ویروس چه توسط شرکتهای معتبر درست شده باشند چه توسط شخص در هر حال سیستم ما را آلوده می کند و ما ملزم به پاک سازی آنها هستیم
در ضمن این را در نظر بگیرید همیشهمشکلاتی که ویروس ها بر روی نرم افزار ویندوز به کوجو می آورند با پاک کردن ویروس از درست نمیشه
موفق باشی

asklt
27-07-2009, 09:46
سلام
من در ویندوز ویستا چطور میتونم سی دی ها رو به صورت اتوران اجرا کنم.
وقتی سی دی رو میزارم رو درایو سیدی رو open میکنه ولی من میخوام اتوران باز شه.

27-07-2009, 09:57
نه نه نه

باور کن همین مطلبو من رعایت کردم میدونی چی شد؟
ویروس iiiiii و autoran.clock و info اومد تو سیستم همه باهم زدن همه چی رو پوکوندن ولی اگر چه این مطالب مال این تاپیک نیست ولی من یکم به فرمایشات شما معترض هستم:27:

SamGun
27-07-2009, 16:08
ویروس iiiiii و autoran.clock و info اومد تو سیستم همه باهم زدن همه چی رو پوکوندن ولی اگر چه این مطالب مال این تاپیک نیست ولی من یکم به فرمایشات شما معترض هستم:27:

من یکی که موندم !!!!!
3 تا سیستم زیر دستم هست هیچ کدوم هم آنتی ویروس نداره هیچ مشکلی هم نداشتم.

دوست عزیز من اول یک معذرت خواهی به شما بدهکارم در پست قبلی یک کم بی ادبانه حرف زدم
من با حرف شما مخالفم که ویروس های قدیمی اخلالی در سیستم به وجود نمیارن چون همون طور که خودتون می دونید ویروس مثل ما آدما نیست که با قدیمی شدنش قدرتش ضعیف بشه. برنامه های نوشته شده در ویروس تغییر ناپذیرند درست مثل اینکه شما یک برنامه با C بنویسید و 100 سال بعد برنامه رو اجرا کنید .
آیا برنامه تغییر می کند؟
پس این نظریه غلطه که با قدیمی شدن ویرس ها قردتشون کم میشه
در مورد شرکت ها همتا حدودی با شما موافقم. ولی این کار دلیل نمیشه ما از آنتی ویروس استفاده نکنیم
ویروس چه توسط شرکتهای معتبر درست شده باشند چه توسط شخص در هر حال سیستم ما را آلوده می کند و ما ملزم به پاک سازی آنها هستیم
در ضمن این را در نظر بگیرید همیشهمشکلاتی که ویروس ها بر روی نرم افزار ویندوز به کوجو می آورند با پاک کردن ویروس از درست نمیشه
موفق باشی
سعید جان من هیچ بی ادبی از شما ندیدم نیاز به معذرت خواهی نبود.
حرفتون کاملا تایید میشه ولی منظور من از قدیمی شدن ویروس ها این نیست که ضعیف میشن !!!
شما که خودت بهتر میدونی ,ویروس یک دستور عمل هست که سیستم با خواندن اون منجر به انجام عملیاتی خلاف دستورات خود میشه که باعث بروز مشکل میشه .این ویروس نوشته شده هم تحت اون ویندوز کار میکنه !!!
مثلا الان ممکنه ویروسی که روی ویندوز XP شما داره فعالیت میکنه روی ویندوز Seven هیچ تاثیری نداشته باشه.و به عنوان یک ویروس
off شده در سیستم شما بمونه.
در کل شما حرف من رو یک نظر شخصی بزار که خودم بهش اعتقاد دارم.
راستی باهم هم اسم هستیم داداش :31:

اعتراض شما وارد هست چون ممکنه این ویروس خیلی وقت باشه که داره تو سیستم شما فعالیت میکنه .
و الان تقش در اومده .
منم موافق هستم که این بحث به این تاپیک مربوط نیست پس بهتره خاتمه پیدا کنه

SamGun
27-07-2009, 16:16
سلام
من در ویندوز ویستا چطور میتونم سی دی ها رو به صورت اتوران اجرا کنم.
وقتی سی دی رو میزارم رو درایو سیدی رو open میکنه ولی من میخوام اتوران باز شه.

شما آدرس زیر رو دنبال کن :
Start >>>Control Panel>>>Auto Play
اینجا میتونی این کار رو انجام بدی

mhshaker71
28-07-2009, 00:34
سلام دوستان
ممننون می شم کمک کنین.

سلام
نصب کردم ولی نشد؟

saeed.izadi1989
28-07-2009, 00:55
من یکی که موندم !!!!!
3 تا سیستم زیر دستم هست هیچ کدوم هم آنتی ویروس نداره هیچ مشکلی هم نداشتم.

سعید جان من هیچ بی ادبی از شما ندیدم نیاز به معذرت خواهی نبود.
حرفتون کاملا تایید میشه ولی منظور من از قدیمی شدن ویروس ها این نیست که ضعیف میشن !!!
شما که خودت بهتر میدونی ,ویروس یک دستور عمل هست که سیستم با خواندن اون منجر به انجام عملیاتی خلاف دستورات خود میشه که باعث بروز مشکل میشه .این ویروس نوشته شده هم تحت اون ویندوز کار میکنه !!!
مثلا الان ممکنه ویروسی که روی ویندوز XP شما داره فعالیت میکنه روی ویندوز Seven هیچ تاثیری نداشته باشه.و به عنوان یک ویروس
off شده در سیستم شما بمونه.
در کل شما حرف من رو یک نظر شخصی بزار که خودم بهش اعتقاد دارم.
راستی باهم هم اسم هستیم داداش :31:

اعتراض شما وارد هست چون ممکنه این ویروس خیلی وقت باشه که داره تو سیستم شما فعالیت میکنه .
و الان تقش در اومده .
منم موافق هستم که این بحث به این تاپیک مربوط نیست پس بهتره خاتمه پیدا کنه

خواهش می کنم سعیدجان
ممنون

goudarzi88
28-07-2009, 08:52
دوستان كسي جواب اين سوال رو مي دونه؟
من ابتدا كه ويستا رو راه اندازي مي كردم نام و پسورد خودم رو بعنوان admin دادم. بعد كه برادرم رو بعنوان يوزر معرفي كردم با نام و پسورد خودش حالا موقع روشن كردن فقط آيكون مربوط به نام و پسورد من مياد و فقط با پسورد من وارد ميشه. اما وقتي ريستارت مي كنم من و برادرم و پسورد هردومون رو مي شناسه؟
چكار كنم كه موقع روشن كردن هم هر دو بتونيم وارد سيستم بشيم.

SamGun
28-07-2009, 09:24
سلام
نصب کردم ولی نشد؟

اینم جواب سوال شما :

البته اگه بازم نتونستید بگید واستون فارسی توضیح بدم

photoshop user
28-07-2009, 11:20
auto play رو چطور غیر فعال کنم؟

در xp با دستور gpedit.msc اینکار رو انجام میدم در ویستا به چه صورتی هست؟

SIMON137
28-07-2009, 11:52
یکسری از فایل هارو ویستا اجازه دسترسی بهش رو نمیده شاید برای اینکه تو ویندوز xp از اونا استفاده می کنم.
چجوری می تونم این مشکل رو برطرف کنم ؟

SamGun
28-07-2009, 11:58
auto play رو چطور غیر فعال کنم؟

در xp با دستور gpedit.msc اینکار رو انجام میدم در ویستا به چه صورتی هست؟
اینم جواب شما:

شما آدرس زیر رو دنبال کن :
Start >>>Control Panel>>>Auto Play
اینجا میتونی این کار رو انجام بدی

mhshaker71
28-07-2009, 18:14
اینم جواب سوال شما :

البته اگه بازم نتونستید بگید واستون فارسی توضیح بدم

من تا نصف راه رو رفتم ولی بعدش یخورده پیچیده شد
آگه می شه یه توضیحی بدین

SamGun
28-07-2009, 21:44
من تا نصف راه رو رفتم ولی بعدش یخورده پیچیده شد
آگه می شه یه توضیحی بدین

بگید از کجاش به بعد گیر کردید؟؟

saeed.izadi1989
28-07-2009, 23:30
یکسری از فایل هارو ویستا اجازه دسترسی بهش رو نمیده شاید برای اینکه تو ویندوز xp از اونا استفاده می کنم.
چجوری می تونم این مشکل رو برطرف کنم ؟

دوست عزیز
میتونی اسم فایل ها رو که اجازه دسترسی بهشون نداری رو بگی؟
متن پیغام ظاهر شده رو هم بگو لطفا

mhshaker71
28-07-2009, 23:53
بگید از کجاش به بعد گیر کردید؟؟

از قسمت سه به بعد
مشکل اصلیم 4 و 5 هست

SIMON137
29-07-2009, 10:46
دوست عزیز
میتونی اسم فایل ها رو که اجازه دسترسی بهشون نداری رو بگی؟
متن پیغام ظاهر شده رو هم بگو لطفا
فایل هایی که توی مای داکیومنت xp هستش رو می خوام باز کنم اجازه نمیده ، میگه باید اجازه دسترسی ایجاد کنید .

rezaxp
29-07-2009, 12:33
فایل هایی که توی مای داکیومنت xp هستش رو می خوام باز کنم اجازه نمیده ، میگه باید اجازه دسترسی ایجاد کنید .

برای حل این مشکل:

When you try to open a folder and files in Microsoft Windows Vista/XP, you may receive the following error message, "Access is denied."
Usually in Windows Vista, you may encounter this in opening "UserName" folder > My Documents, My Videos, My Pictures and My Music folder. Also you will notice that they are displayed as a semi-transparent icon with a shortcut symbol. These are called NTFS Junction point. Windows Vista uses them to maintain backward naming compatibility and redirect programs that accesses these folders.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

The solution is taking the ownership of system files or folders that you want to open or modify.

The same situation in deleting files that has been created by another user.

Read First: Notes Before Taking the Ownership of File and Folder ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

LONG METHOD:

1. Right click the folder->Security Tab->Advanced->Edit

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

2. Select your Username and click the checkbox option->Apply.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

3. Click Yes. You can now open the folder.

Note: You can use this procedure in Windows XP.
SHORTCUT METHOD: (Windows Vista only)
1. Download and use WinBubble to Add "Take Ownership of this folder" feature in Windows Explorer's Context Menu.

2. To Unlock Files, use WinBubble to Add "Take Ownership of this file" feature in Windows Explorer's Right-Click Menu.
Documentation of WinBubble:
Unlocking WinBubble Part 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
To download WinBubble, Click Here ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
For more Advanced Taking the ownership Example: Read Here ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
Enjoy!

mehdi1368
29-07-2009, 12:33

دوست عزیز اگه روی XP پسورد گذاشتین این مشکل طبعیه!!!

rezaxp
29-07-2009, 12:36

Turn off Simple File Sharing:

Click Start, and then click My Computer.
On the Tools menu, click Folder Options, and then click the View tab.
Under Advanced Settings, click to clear the Use simple file sharing (Recommended) check box, and then click OK.

Right-click the folder that you want to take ownership of, and then click Properties.
Click the Security tab, and then click OK on the Security message, if one appears.
Click Advanced, and then click the Owner tab.
In the Name list, click your user name, Administrator if you are logged in as Administrator, or click the Administrators group.

If you want to take ownership of the contents of that folder, click to select the Replace owner on subcontainers and objects check box.
Click OK.

Click Yes.
Click OK, and then reapply the permissions and security settings that you want for the folder and the folder contents.

SIMON137
29-07-2009, 13:04
دوست عزیز اگه روی XP پسورد گذاشتین این مشکل طبعیه!!!
نه خب اونو که می دونم ، مشکلم اینجاست که پسورد نذاشتم :d

saeed.izadi1989
29-07-2009, 19:26
من احتمال وجود ویندوز رو می دم
آیا جدیدا ویندوز رو با آنتی ویروس اسکن کردید؟
البته آنتی ویروستون باید آپدیت باشه

SamGun
29-07-2009, 22:02
از قسمت سه به بعد
مشکل اصليم 4 و 5 هست

Click Start, and then click Run. The Run dialog box opens.
In the Open field, type regedit, and then click OK. The Registry Editor opens.
In the Registry Editor, locate the following registry key:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\Shell Folders

In the right pane, note the values in the Data column of each entry. If any value contains a drive that is not correct for your computer, right-click the entry and select Modify.
Type the correct drive letter in the Value data field, and click OK. For example, if one of the values is "X:\Documents and Settings\Administrator", the drive letter should be changed to a valid drive on the system, such as “C:\Documents and Settings\Administrator".
Repeat steps 4 and 5 for each entry whose Data value contains an incorrect drive.
Repeat steps 3 through 6 for each of the following registry keys:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\User Shell Folders

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Explorer\Shell Folders

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Explorer\User Shell Folders

Close the Registry Editor and run the installation again.

ببنيد دوست خوبم تا قسمت 3 که معلومه چي گفته ,قسمت 4 و 5 هم گفته که شما وقتي به آدرس رجيستري گفته شده رفتين بايد روي هر فايل کليک راست کرده و روي گزينه ي Modify کليک کنيد .حالا در اينجا آدرس رجيستريه اين هر فايل رو مشاهده ميکنيد.

در اينجا شما بايد طبق عکس هايي که بنده در ادامه ي مطلبم ميزارم ببنيد که آدرس رجيستري هاي شما درست هست يا نه.

اگه درست نباشه بايد طبق دستور گفته شده اي که گفتم آدرس رو ويرايش کنيد.

آدرس هايي که بايد به اونها مراجعه کنيد و فايلهاي اونها رو ويرايش کنيد اينها هستند :

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\Shell Folders

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\User Shell Folders

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Explorer\Shell Folders

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\Explorer\User Shell Folders

شماره ي 6 هم ميگه که شما بايد مراحل 4 و 5 رو که مربوط به طرز ويرايش کردن هست رو براي هر فايلي که آدرس رجيستري اون صحيح نيست انجام بديد.

شماره ي 7 هم ميگه که مراحل چک کردن آدرس ها و ويرايش اونها براي آدرس هاي زير هم بايد انجام داده بشه.

شماره ي 8 هم ميگه که بعد از اتمام کار صفحه رو ببنديد و شروع به install کردن برنامه هايي بکنيد که قبلا با Error مواجه ميشديد.

حالا بريم سراغ Screen Shot هايي که من از آدرسهاي رجيستري براتون قرار ميدم تا کارتون راحت تر بشه و شما فقط کافي هست هر آدرس رو با آدرس هاي خودتون چک کنيد و در صورت مشکل اونو ويرايش کنيد:

عکس از آدرس فایلهای Shell Folder در این آدرس رجیستری :

---------------------------------------------
عکس از آدرس فایلهای User Shell Folder در این آدرس رجیستری :

--------------------------------------------

-------------------------------------------
عکس از فایلهای User Shell Folder در این آدرس رجیستری :

armiin
30-07-2009, 08:41
چطور مي تونم روي system 32 چند تا dll كپي كنم . اجازه نمي ده.

SamGun
30-07-2009, 09:01
چطور مي تونم روي system 32 چند تا dll كپي كنم . اجازه نمي ده.

علت کپی کردن dll چیه ؟؟؟!!! چون شما وقتی هر ویندوزی رو نصب کنی تمام dll های مورد نیاز خودشو رو نصب میکنه .
بعدشم مهمترین پوشه در ویندوز System 32 هست ,که فکر نمیکنم اجازه ی Add یا Remove کردن فایلی رو به شما بده.

armiin
30-07-2009, 10:11
دو تا dll هستش براي فونت فارسي يه نرم افزار تحت شبكه.
اگه نباشه search مشكل ميشه.
ضمنا xp مشكلي در اين زمينه نداره

m.behnam
30-07-2009, 15:01
با سلام خدمت دوستان
من یک ویندوز ویستا 64bit ultimate SP1 دارم میخواستم بدونم چه طوری میتونم پنجره هارو توش شیشه ای کنم.
TANX

SamGun
30-07-2009, 23:56
با سلام خدمت دوستان
من یک ویندوز ویستا 64bit ultimate SP1 دارم میخواستم بدونم چه طوری میتونم پنجره هارو توش شیشه ای کنم.
TANX

برای اینکار نیاز به دانلود تم های ویستا دارید که میتونید از اینترنت پیدا کرده و نصب کنید.

saeed.izadi1989
31-07-2009, 00:46
با سلام خدمت دوستان
TANX

سلام دوسا عزیز
به مسیر زیر بروتغییرات لازم را انجتم بده
control panel\performance information and tools\adjust visual effects
n در پنجره باز شده بر روی گزینه adjust for best appearance کلیک کن و ok کن و سپس به مسیر زیر برو
روی دسکتاپ راست کلیک کن و personalize روبزن
بررویکزینه windows color and appearance کلیک کن
بر روی گزینه enable transparency تیک را بزن(تیک شود)
و color intensity را کم کن
موفق باشی

m.behnam
31-07-2009, 10:13
با تشکر از پاسخ گویی شما دوستان
من این مشکلم رفع شد و حالا یک مشکل جدید پیدا کردم.
آدمکی که اول یاهو مسینجر برای وصل شدن به سرور یاهو مییومد حالا تو ویندوز ویستا اون آدمک نمیاد و جاش خالی هست.
میخواستم بدونم اون آدمک رو چطوری باید بییارمش ورژن یاهوم هم هست 9.0.0.2160
TANX

SamGun
31-07-2009, 10:15
سلام دوسا عزیز
به مسیر زیر بروتغییرات لازم را انجتم بده
control panel\performance information and tools\adjust visual effects
n در پنجره باز شده بر روی گزینه adjust for best appearance کلیک کن و ok کن و سپس به مسیر زیر برو
روی دسکتاپ راست کلیک کن و personalize روبزن
بررویکزینه windows color and appearance کلیک کن
بر روی گزینه enable transparency تیک را بزن(تیک شود)
و color intensity را کم کن
موفق باشی

سعید جان من همش فکر میکردم مربوط به تم میشه !!!!
ای بابا کلی دنبال این چیزا گشتم ولی موفق نبودم خوب شد گفتی داداش
مرسی

راستی سعید جان مثل اینکه این روش مربوط به 64 bit هست واسه 32 bit راهی هست ؟؟؟؟؟

AB
31-07-2009, 14:36
سلام دوستان.کسی میدونه ارور پایین مربوط به چیه و چطوری میشه رفعش کرد؟ویندوزم هوم پرمیوم 64 بیتی هست.

اینم توضیحات اضافش

armiin
31-07-2009, 16:42
دو تا dll هستش براي فونت فارسي يه نرم افزار تحت شبكه.
اگه نباشه search مشكل ميشه.
ضمنا xp مشكلي در اين زمينه نداره

کسی جواب نداره .چطوری تو system 32 کپی کنم؟

Dreamland
31-07-2009, 17:24
سلام دوستان
الان یه سه هفته ای میشه که یه مشکل بدی برام پیش اومده (اوایل فکر میکردم از کل اینترنته)
از این قراره:
تو هر سایتی که میرم : ( موزیک , برنامه , فیلم) وقتی کلیک میکنم رو لینک دانلود اصلا هیچ عکس العملی نشون نمیده و همینطوری میمونه..........
مشخصات نرم افزاریمم اینه : Mozilla Firefox 3.5 , Orbit Downloader , Kaspersky Internet Security 2010 , Vista Sp1
نمیدونم چرا هیچی نمیتونم دانلود کنم
خواهش میکنم کمکم کنید مشکلم حل شه

H051n
31-07-2009, 17:50
دوستان سلام

به طور ناگهانی فونت های فارسی و انگلیسی من در ویستا به هم ریخته. حتی language setting رو هم در control panel چک کردم و زبان فارسی رو یک بار حذف و دوباره نصب کردم. ولی باز هم جواب نداد و من هیچی نمی تونم تابپ کنم حتی توی برنامه Word لطفا اگر کسی در این مورد اطلاعاتی داره منو راهنمایی کنه.
مرسی

mhshaker71
31-07-2009, 23:35
Click Start, and then click Run. The Run dialog box opens.
In the Open field, type regedit, and then click OK. The Registry Editor opens.
In the Registry Editor, locate the following registry key:

In the right pane, note the values in the Data column of each entry. If any value contains a drive that is not correct for your computer, right-click the entry and select Modify.
Type the correct drive letter in the Value data field, and click OK. For example, if one of the values is "X:\Documents and Settings\Administrator", the drive letter should be changed to a valid drive on the system, such as “C:\Documents and Settings\Administrator".
Repeat steps 4 and 5 for each entry whose Data value contains an incorrect drive.
Repeat steps 3 through 6 for each of the following registry keys:

Close the Registry Editor and run the installation again.

ببنيد دوست خوبم تا قسمت 3 که معلومه چي گفته ,قسمت 4 و 5 هم گفته که شما وقتي به آدرس رجيستري گفته شده رفتين بايد روي هر فايل کليک راست کرده و روي گزينه ي Modify کليک کنيد .حالا در اينجا آدرس رجيستريه اين هر فايل رو مشاهده ميکنيد.

در اينجا شما بايد طبق عکس هايي که بنده در ادامه ي مطلبم ميزارم ببنيد که آدرس رجيستري هاي شما درست هست يا نه.

اگه درست نباشه بايد طبق دستور گفته شده اي که گفتم آدرس رو ويرايش کنيد.

آدرس هايي که بايد به اونها مراجعه کنيد و فايلهاي اونها رو ويرايش کنيد اينها هستند :

شماره ي 6 هم ميگه که شما بايد مراحل 4 و 5 رو که مربوط به طرز ويرايش کردن هست رو براي هر فايلي که آدرس رجيستري اون صحيح نيست انجام بديد.

شماره ي 7 هم ميگه که مراحل چک کردن آدرس ها و ويرايش اونها براي آدرس هاي زير هم بايد انجام داده بشه.

شماره ي 8 هم ميگه که بعد از اتمام کار صفحه رو ببنديد و شروع به install کردن برنامه هايي بکنيد که قبلا با Error مواجه ميشديد.

حالا بريم سراغ Screen Shot هايي که من از آدرسهاي رجيستري براتون قرار ميدم تا کارتون راحت تر بشه و شما فقط کافي هست هر آدرس رو با آدرس هاي خودتون چک کنيد و در صورت مشکل اونو ويرايش کنيد:

---------------------------------------------
عکس از آدرس فایلهای User Shell Folder در این آدرس رجیستری :

--------------------------------------------

-------------------------------------------
عکس از فایلهای User Shell Folder در این آدرس رجیستری :

ممنون
ولی عکس هاتون یه کم کوچیک بود

اگه میشه یه کاری براش بکنین
:11:

saeed.izadi1989
01-08-2009, 02:07
سعید جان من همش فکر میکردم مربوط به تم میشه !!!!
ای بابا کلی دنبال این چیزا گشتم ولی موفق نبودم خوب شد گفتی داداش
مرسی

راستی سعید جان مثل اینکه این روش مربوط به 64 bit هست واسه 32 bit راهی هست ؟؟؟؟؟

سلام دوست خوبم
ممنون از لطفت
این راه برای 32 بیتی هم کار میکنه
من خودم 32 بیتی استفادهمی کنم
مفق باشی

saeed.izadi1989
01-08-2009, 02:13
سلام دوستان
الان یه سه هفته ای میشه که یه مشکل بدی برام پیش اومده (اوایل فکر میکردم از کل اینترنته)
از این قراره:
تو هر سایتی که میرم : ( موزیک , برنامه , فیلم) وقتی کلیک میکنم رو لینک دانلود اصلا هیچ عکس العملی نشون نمیده و همینطوری میمونه..........
مشخصات نرم افزاریمم اینه : Mozilla Firefox 3.5 , Orbit Downloader , Kaspersky Internet Security 2010 , Vista Sp1

به تاپیک زیر بروید

m.behnam
01-08-2009, 08:25
سلام
من با دو مشکل در اینترنت اکسپلورر 8 مواجه شدم که اونا این هستند که ::
1- صفحه بعضی از سایتا رو خیلی کند بالا مییاره و بعضی وقتا هم یک درمیون 4shared رو بالا نمی یاره و بعضی وقتا هم بالا مییاره.
2- وقتی رو صفحه راست کلیک میکنم دکمه های کپی و .... اصلا کار نمی کنن.
TANX

SamGun
01-08-2009, 19:45
سلام
من با دو مشکل در اینترنت اکسپلورر 8 مواجه شدم که اونا این هستند که ::
1- صفحه بعضی از سایتا رو خیلی کند بالا مییاره و بعضی وقتا هم یک درمیون 4shared رو بالا نمی یاره و بعضی وقتا هم بالا مییاره.
2- وقتی رو صفحه راست کلیک میکنم دکمه های کپی و .... اصلا کار نمی کنن.
TANX

تا اونجایی که من میدونم این مشکلات مربوط به Bug های نرم افزاری میشه .
شما یکبار دیگه internet Explore 8 رو از یک جای معتبر دانلود کن و نصب کن.

ممنون
ولی عکس هاتون یه کم کوچیک بود

اگه میشه یه کاری براش بکنین
:11:

شما عکس رو Save کن و بعد روش Zoom کن .اگه بازم نشد بگو دوباره بزارم

SamGun
01-08-2009, 21:56
سلام دوستان
از این قراره:

شما وقتی نمیتونی چیزی دانلود کنی معلوم میشه که مشکل از Downloader شما هست و یا باید پاک بشه و یا جایگزین بشه.
بهترین برنامه ی Download هم DAP هست.

mhshaker71
02-08-2009, 00:57
شما عکس رو Save کن و بعد روش Zoom کن .اگه بازم نشد بگو دوباره بزارم

من این کار رو کرده بودم ولی خیلی تاره

SamGun
02-08-2009, 23:19
من این کار رو کرده بودم ولی خیلی تاره

نمیدونم چیکار کنم که این مشکل حل بشه چون تو مانیتور خودم با بالاترین کیفیت نشون میده. من کیفیت عکس رو هم کم نکردم که بخواد اینطوری بشه.
یه کاریش میکنم نگران نباش.

allen4054
03-08-2009, 06:15
با سلام
من به تازگي به مشكلي با ويستا بر خوردم
وقتي لپ تاپ رو روشن مي كنم عبارتwelcome كه رد ميشه ديگه هيچ چيزي نمياد و صفحه سياه باقي ميمونه تا وقتي كه ctrl+Alt+Deleteرو فشار بدم و در task manager در قسمت run عبارت explorer رو type كنم تا ويندوز بالا بياد
آيا راه حلي براي حل اين مشكل وجود داره؟
ممنون ميشم راهنمايي كنيد

Amir Hossein
03-08-2009, 12:07
سلام من تازه ويستا نسبيدم ولي نميدونم چرا موقع انتقال يا بعضي كارها با فايل اين پيغام رو ميده

Masоud
03-08-2009, 18:33
سلام من تازه ويستا نسبيدم ولي نميدونم چرا موقع انتقال يا بعضي كارها با فايل اين پيغام رو ميده

سلام

این فایل رو دانلود کن و با دقت بخونش و عمل کن تا مشکل حل بشه :

saeed.izadi1989
04-08-2009, 01:33
با سلام
من به تازگي به مشكلي با ويستا بر خوردم
وقتي لپ تاپ رو روشن مي كنم عبارتwelcome كه رد ميشه ديگه هيچ چيزي نمياد و صفحه سياه باقي ميمونه تا وقتي كه ctrl+Alt+Deleteرو فشار بدم و در task manager در قسمت run عبارت explorer رو type كنم تا ويندوز بالا بياد
آيا راه حلي براي حل اين مشكل وجود داره؟
ممنون ميشم راهنمايي كنيد

سلام دوست عزیز
این مشکل به احتمال قوی به دلیل پاک شدن سهوی فایل های dll ویندوز هست که نمیتونه برنامه اکسپلورر را load کنه
برای حل این مشکل ساده ترین راه و بهترین راه تعمیر ویندوز هست
با تعمیر ویندوز تمامی فایل های dll جایگزین میشن و به احتمال 99% مشکل حل میشه
برای تعمیر مراخل زیر را انجام بده
1-بر روی برنامه commadn prompt راست کلیک کن و use as administrator را انتخاب کن
2-سی دی ویندوز یا ریکاوری را در سی دی رام قرار بده
3-دستور زیر را در command prompt بزن

sfc/scannow

اگر مشکل حل نشد توصیه می کنم ب یک آنتی ویروس آپدیت شده سیستم رو اسکن کن و دو باره اینکار را انجام بده
موفق باشی

hamidrezashirvani
04-08-2009, 01:37
با سلام به همه دوستان
من یه مشکل با ویندوز ویستا دارم از وقتی ویستا رو به sp2 update کردم وقتی به اینترنت وصل میشم با وجود conect بودن ایکن روی taskbar دیگه روشن نمیشه و مدام error هایی مثل ssdp discovery has stopped working
و com+ event system has stopped working رو میده خواهش میکنم کمکم کنید.:41:

SamGun
04-08-2009, 10:26
با سلام به همه دوستان
من یه مشکل با ویندوز ویستا دارم از وقتی ویستا رو به sp2 update کردم وقتی به اینترنت وصل میشم با وجود conect بودن ایکن روی taskbar دیگه روشن نمیشه و مدام error هایی مثل ssdp discovery has stopped working

متاصفانه چون ویندوز هایی که ما استفاده میکنیم به خاطر رجیستری یک سری فایلها دستکاری میشه همین مشکلات پیش میاد .

ولی خب راه حلش خیلی ساده هست

شما روی Start کلیک کن و بعد در Run تایپ کن "Services" بعد Enter رو بزن,یک صفحه باز خواهد شد , پایین رفته و گزینه ی
SSDP Discovery رو پیدا کن روش کلیک راست و Start رو بزن.

برای دومی هم Start رو بزن و در Run تایپ کن cmd و Enter رو بزن, یک صفحه ی سیاه رنگ باز میوشد, حالا این آدرس رو Copy و در اونجا Paste کن و Enter رو بزن:

secedit /configure /cfg %windir%\inf\defltbase.inf /db defltbase.sdb /verbose

saeed.izadi1989
05-08-2009, 01:14
با سلام به همه دوستان
با تشکر از راه حل روست خوبم سعید
معمولا نصب سرویس پک 2 ویستا اعث بروز مشکلاتی برای درایور ها میشود مثلا برای خود من بعد از تصب سرویس پک 2 fingerprint غیرفعال شد
این مشکل با آپدیت کردن درایور مورد نظر(برای شما درایور مودم) و استفاده از آخرین ورژن درایور مشکل حل میشه
موفق باشید

shahabprince
06-08-2009, 07:37
لام تو رو خدا یکی به من بدبخت کمک کنه.وقتی من ویندوز ویستا نصب میکنم و تمام نرم افزارها و درایورها رو نصب میکنم بعد سراغ نصب بازی و نرم افزارهای دیگه میرم ولی وسط نصب چراغ هاردم همینجوری روشن میمونه و دی وی دی رایترم کار نمیکنه لطفا اگه کسی بلده کمکم کنه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این هم سیستم من:
Motherboard:Asus g-surf365
ram:2gig patriot
cpu:athlonx2 5200
hard:320gb maxtor
graphic:geforce8600gt

Xx Hossein xX
06-08-2009, 12:51
آیا راهی برای بک آپ گیری از آپدیت های ویندوز هست ؟!
--------------------------------
آقا بعد از نصب ویستا این هارد من خیلی به هم ریخته شده ...
یک فایل با نام BOOTSECT.BAK (که برای بوت هستش ) توی درایو D قرار گرفته ! که خارج از درایو ز محل نصب ویندوز است ! چطوری میتونم ببرمش سر جاش ؟!
اینم یه عکس از محیط پارتیشن ها در حالت بوت ( اینگار درایو d رو به عنوان درایوی که سیستم روش نصب شده میشناسه ولی توی محیط خود ویندوز اینطوری نیست !

ممنون

hosseinmusicmaster
06-08-2009, 14:03
چرا هر وقت DVD خام می زارم تو dvd رایتر می خوام فرمت کنم پیغام زیر و میده :

اشکال از ویندوزه یا dvdرایتر ؟

nima_kiyaniyan
06-08-2009, 21:25
با سلام

من یه مشکلی دارم و اینه که مثلا اگه 10 تا فایل mp3 رو انتخاب کنم و enter رو بزنم برنامه jet audio باز میشه و تنها یکی از اون فایل ها پخش میشه ، در حالی که در xp هر 10 تا میان توی playlist برنامه ....... در مورد سایر برنامه ها هم همینجوره... مشکل از کجاست ؟

allen4054
07-08-2009, 08:38
سلام دوست عزیز
این مشکل به احتمال قوی به دلیل پاک شدن سهوی فایل های dll ویندوز هست که نمیتونه برنامه اکسپلورر را load کنه
برای حل این مشکل ساده ترین راه و بهترین راه تعمیر ویندوز هست
با تعمیر ویندوز تمامی فایل های dll جایگزین میشن و به احتمال 99% مشکل حل میشه
برای تعمیر مراخل زیر را انجام بده
1-بر روی برنامه commadn prompt راست کلیک کن و use as administrator را انتخاب کن
2-سی دی ویندوز یا ریکاوری را در سی دی رام قرار بده
3-دستور زیر را در command prompt بزن

sfc/scannow

اگر مشکل حل نشد توصیه می کنم ب یک آنتی ویروس آپدیت شده سیستم رو اسکن کن و دو باره اینکار را انجام بده
موفق باشی
با سلام
دستوری که شما گفته بودید رو اجرا کردم ولی در پنجره command بعد از scan نوشت:
windows resource protection did not find any violation
حالا باید چی کار کنم؟
تمام کارهایی که شما فرموده بودین رو اجرا کردم ولی درست نشد

amirlboy
07-08-2009, 11:53
با سلام
من یه لبتاب ایسوس گرفتم که روش ویستا نصب کردم و به اشتباه recyclre bin رو پاک کردم حالا نمیدونم چطور بیارمش.

y91z
08-08-2009, 01:21
سلام
این پنجره مزاحم که موقع نصب برنامه ها تو ویستا میاد و اجازه میخوادو چطوری غیرفعال کنم؟

cruxsign
08-08-2009, 02:36
سلام دوستان . من يه مودم
symphony ADSL router-sy800c
دارم كه روي ويندوز 64 بيتي vista نصب نميشه (laptop)
اگه درايورشو دارين ممنون ميشم برام بفرستين

SamGun
08-08-2009, 20:08
سلام
این پنجره مزاحم که موقع نصب برنامه ها تو ویستا میاد و اجازه میخوادو چطوری غیرفعال کنم؟

اگه منظورتون پنجره ی Protection هست که باید Start رو زده و سپس روی عکس Click کنید .
حالا تنظیمات User Accounts باز میشود .
شما باید روی گزینه Turn User Acount Control on or off کلیک کرده و تیک رو بردارید و سپس ویندوز رو Restart کنید.

موفق باشید

SamGun
08-08-2009, 20:13
با سلام

من یه مشکلی دارم و اینه که مثلا اگه 10 تا فایل mp3 رو انتخاب کنم و enter رو بزنم برنامه jet audio باز میشه و تنها یکی از اون فایل ها پخش میشه ، در حالی که در xp هر 10 تا میان توی playlist برنامه ....... در مورد سایر برنامه ها هم همینجوره... مشکل از کجاست ؟

مشکل اینجاست که شما باید از داخل خود برنامه های Player فایلها رو اجرا کنید .نه از My Computer .
البته ویستا این مدلی هست.

چرا هر وقت DVD خام می زارم تو dvd رایتر می خوام فرمت کنم پیغام زیر و میده :

اشکال از ویندوزه یا dvdرایتر ؟

شما برای چی میخوای Format کنی !!؟؟
علتش چیه !!!؟؟؟؟

m.behnam
10-08-2009, 12:26
سلام دوستان
من میخوام بدونم چطوری میتونم برنامه های 32bit رو تو ویندوز ویستا 64bit اجرا کنم و با ارور ::::
software name cannot be installed on 64-bit versions of Windows. The installer will now exit

اگه تکراری بود سوالم شرمنده
TANX

marshal_romel
10-08-2009, 17:33
با سلام
من چند روز پیش system restore رو غیر فعال کردم از همون موقع windows sidebar من از رو سیستم کاملا پاک شده می خواستم بدونم میشه اونو دوباره نصب کرد ویندوزم هم : vista home premium sp1 هستش

Masоud
10-08-2009, 19:42
سلام دوستان
من میخوام بدونم چطوری میتونم برنامه های 32bit رو تو ویندوز ویستا 64bit اجرا کنم و با ارور ::::
software name cannot be installed on 64-bit versions of Windows. The installer will now exit

اگه تکراری بود سوالم شرمنده
TANX

سلام

هر نرم افزاری رو نمیشه روی 64 بیت نصب کرد.

باید ورژن مخصوص نرم افزار برای 64 بیت رو نصب کنید.

با سلام
من چند روز پیش system restore رو غیر فعال کردم از همون موقع windows sidebar من از رو سیستم کاملا پاک شده می خواستم بدونم میشه اونو دوباره نصب کرد ویندوزم هم : vista home premium sp1 هستش

اینو نصب کن :

Nima-Chap
10-08-2009, 21:10
سلام
من الان سرویس پک 1 رو نصب دارم
میخوام سرویس پک 2 رو نصب کنم
چطوری میتونم سرویس پک 1 رو پاک کنم و بجاش سرویس پک 2 رو نصب کنم؟

sia-saketi
12-08-2009, 02:33
سلام دوستان . من يه مودم
symphony ADSL router-sy800c
دارم كه روي ويندوز 64 بيتي vista نصب نميشه (laptop)
اگه درايورشو دارين ممنون ميشم برام بفرستين

دوست عزیز مشکلت شاید اگر اینجا مطرح کنی بهتر باشه...

می تونی درایورش رو از سایت سازنده ی مودم بگیری...

wet blanket
12-08-2009, 14:59
سلام
میخام برنامه ی hysys3.2 (مهندسی شیمی) رو روی لپتاپم با vista اوریجینال 64 بیت نصب کنم . مراحل نصب انجام میشه اما آخرش این پیغام رو میده:
InstallShield Wizard completed
The wizard was interrupted before hysys3.2 could be completely installed.
Your system has not been modified . To complete installation at another time ,please run setup again .
click finish to exit the wizard.
همین برنامه رو بدون مشکل روی دسکتاپم (ویندوز xp) نصب کردم.
میگن برنامه روی ویستا نصب میشه!
من تازه کارم. هر راهنمایی میتونه کمک کنه.

sia-saketi
12-08-2009, 15:43
دوست عزیز فکر نکنم مشکل از ویستا بودن سیستم عملت باشه احتمالا مشکل از 64 بیت بودن ویندوزت هست...
اون ویندوز XP که برنامه رو توش نصب کردی 32 بیت بود یا 64؟

wet blanket
12-08-2009, 16:10
در صفحه ی system ویندوز xp مشخص نیست 32 بیتیه یا 64 . اما با توجه به امکاناتش احتمالا 32 بیتیه.
حالا باید چه کار کنم؟

sia-saketi
13-08-2009, 01:57
خب اگر برات ممکنه نسخه ی 32 بیت ویندوز رو نصب کن ولی اگه نمیشه یا نمی خوای باید نسخه ی 64 بیت اون نرم افزاری رو که گفتی پیدا کنی و نصب کنی... راه دیگه ای گمان نکنم وجود داشته باشه

penguinsjr
13-08-2009, 14:45
سلام دوستان
ووقتی سی دی می زارم تو درایو، اتوران بالا نمی آد
روش راست کلیک هم که می کنم گزینه ی اتوران رو نداره...
قبلا درست بود...
ویندوز ویستا استفاده می کنم...
تو کنترل پنل هم تو اتوران اون تیک برداشته نشده...
راه حل چیه ؟

gizlly
13-08-2009, 17:03
سلام من یه کامیوتر قدیمی برای 6 سال پیش دارم وقتی ویستا نصب میکنم کارت صدا و گرافیک رو نمیشناسه چه کار کنم؟

wet blanket
13-08-2009, 20:17
خب اگر برات ممکنه نسخه ی 32 بیت ویندوز رو نصب کن ولی اگه نمیشه یا نمی خوای باید نسخه ی 64 بیت اون نرم افزاری رو که گفتی پیدا کنی و نصب کنی... راه دیگه ای گمان نکنم وجود داشته باشه

گارانتی فقط xp نصب میکنه.به نظر شما ببرم جای دیگه windows 7 نصب کنم؟
از راهنماییتون ممنونم.

sia-saketi
14-08-2009, 01:59
سلام من یه کامیوتر قدیمی برای 6 سال پیش دارم وقتی ویستا نصب میکنم کارت صدا و گرافیک رو نمیشناسه چه کار کنم؟
خب اینکه واضحه... شما باید بری به سایت شرکت سازنده ی مادربورد (در صورت آنبورد بودن کارت صدا و گرافیک) یا بری به سایت سازنده ی کارت صدا و گرافیک کامپیوترتون تا ببینی درایور مخصوص ویندوز ویستا رو دارن یا نه اگه داشتن اونا رو دانلود کنی و بعد بذاری جای درایورهای قدیمی...

گارانتی فقط xp نصب میکنه.به نظر شما ببرم جای دیگه windows 7 نصب کنم؟
از راهنماییتون ممنونم.

خب اگه بتونی روی ویندوز 7 هم امتحان کنی بد نیست... ولی بهتره 32 بیت باشه... دفت داشته باش که ویندوز های 32 بیت بیشتر از 3 گیگ رم رو پشتیبانی نمی کنن... دلیل اینکه روی لپ تاپ شما 64 بیت نصب شده قطعاً اینه که لپ تاپ شما بیشتر از 3 گیگ رم داشته (درست میگم یا نه؟!)
پس اگه بیشتر از 3 گیگ رم نیاز نداری بهتره یکی از ویندوز های 32 بیت رو نصب کنی چون فکر کنم دلیل اجرا نشدن برنامه ی شما همین موضوع باشه

morteza88
14-08-2009, 02:09
داخل ویندوز ویستا ultimate نمیتونم برنامه netframwork و windows inestaller رو نصب کنم یا net famwork موجود بر روی ویندوز را فعال کنم.

morteza88
14-08-2009, 02:13
نمیتونم نت فرام ورک و ویندوز اینستالر رو روی ویستای التیمت نصب کنم لطفا کمک کنید.

wet blanket
14-08-2009, 10:32
خب اگه بتونی روی ویندوز 7 هم امتحان کنی بد نیست... ولی بهتره 32 بیت باشه... دفت داشته باش که ویندوز های 32 بیت بیشتر از 3 گیگ رم رو پشتیبانی نمی کنن... دلیل اینکه روی لپ تاپ شما 64 بیت نصب شده قطعاً اینه که لپ تاپ شما بیشتر از 3 گیگ رم داشته (درست میگم یا نه؟!)
پس اگه بیشتر از 3 گیگ رم نیاز نداری بهتره یکی از ویندوز های 32 بیت رو نصب کنی چون فکر کنم دلیل اجرا نشدن برنامه ی شما همین موضوع باشه[/quote]

در مورد ram حق با شماست 4 گیگ دارم.دوست دارم ویندوز 7 رو امتحان کنم اما گارانتی نصب نمیکنه . خودم هم بلد نیستم:19:

sia-saketi
14-08-2009, 14:32
در مورد ram حق با شماست 4 گیگ دارم.دوست دارم ویندوز 7 رو امتحان کنم اما گارانتی نصب نمیکنه . خودم هم بلد نیستم
خب اگه بلد نیستی 7 رو نصب کنی می تونی بری توی انجمن ویندوز 7 از بروبچه های اونجا بپرسی....
البته من شنیدم setup ویندوز 7 خیلی راحت و سریعه فکر کنم خودت هم به تنهایی بتونی این کار رو انجام بدی؛ فقط بی خودی ترس نداشته باش چون هیچ setup ی مشکل نیست!

saeed.izadi1989
15-08-2009, 09:47
سلام دوستان
ووقتی سی دی می زارم تو درایو، اتوران بالا نمی آد
روش راست کلیک هم که می کنم گزینه ی اتوران رو نداره...
قبلا درست بود...
ویندوز ویستا استفاده می کنم...
تو کنترل پنل هم تو اتوران اون تیک برداشته نشده...
راه حل چیه ؟
آدرس زیر برو و تنظیمات اتوران رو به حالت default برگردون
control panel->Autoplay

rasoul2005
15-08-2009, 11:40
دوستان یه كرك معتبر برا دو نسخه از ویندوز ویستا با اموزش بهم معرفی كنید

موفق باشید

wet blanket
15-08-2009, 22:40
خب اگه بلد نیستی 7 رو نصب کنی می تونی بری توی انجمن ویندوز 7 از بروبچه های اونجا بپرسی....
البته من شنیدم setup ویندوز 7 خیلی راحت و سریعه فکر کنم خودت هم به تنهایی بتونی این کار رو انجام بدی؛ فقط بی خودی ترس نداشته باش چون هیچ setup ی مشکل نیست!

امروز رفتم پایتخت دادم ویندوز xp 32 نصب کرد . مشکل حل شد.
راهنمایی شما خیلی کمک کرد.ممنون.

Mohammad.Etrader
20-08-2009, 09:08
سلام به دوستان متخصص
مدتیه نمی تونم از قابلیت sleep و Hibernate کامپیوتراستفاده کنم. و زمانی که این کار رو انجام می دم. لپ تاپم ری استارت میشه. و این eror رو میده. ممنون میشم راهنمایی کنید.

Sasuke-7
20-08-2009, 11:17
سلام
من امروز رفتم یک رم 2 گیگ پتریوت خریدم و گذاشتم کنار 2 گیگ قبلیم که کینگ استون بودش
بعد حالا که رفتم توی Properties اینجوری شده
بعد توی گجت هام هم اونی که رم نشون می ده مقدارشو نگاه کنید جمع کنید 3 گیگ هم نمیشه در ضورتی که الان رم من 4 گیگ!
یه راهنمایی می کنید!

m.behnam
20-08-2009, 20:14
سلام
دوستان من امروز اسکنرمو ورداشتم تا تو ویندوز ویستا 64bit درایوشو نصب کنم اما اشکال از ویندوز گرفت و گفت درایو 64bit رو نداره و هر چی تو اینرنت گشتم فقط درایو 32 هست و 64 براش نساختن.
حالا میخوام ویندوز ویستا 64 رو به ویندوز ویستا 32 تبدیل کنم اگه میشه یک راهنمایی کنیم.
واگر هم بشه درایو 32 رو برای 64 تبدیل کرد که چه بهتر.
TANX

911majid911
21-08-2009, 12:55
سلام . من زمان نصب برنامه microsoft windows inestaller روی vista خطایی نشون میده و میگه فضای کافی برای انجام این فرمان وجود نداره ! در حالی که هارد من خالیه و ویندوز هم تازه عوض کردم !

Help

officer
21-08-2009, 17:46
سلام

من یه کاری کردم که به مشکل خوردم :دی

cmd رو باز کردم و این دستور رو نوشتم : ‌Net user administrator /active:yes‌

الان یوزر administrator فعال شده ... حالا هرچقدر دستور : ‌Net user administrator /active:no رو میزنم

میگه :
system error 5 has occurred
access is denied

حالا چطوری یوزر administrator رو غیر فعال کنم ؟
======
پ .ن : مرسی خودم فهمیدم ... باید cmd رو run as administrator میکردم :دی

ممنون :دی

sia-saketi
22-08-2009, 00:49
سلام به دوستان متخصص
مدتیه نمی تونم از قابلیت sleep و Hibernate کامپیوتراستفاده کنم. و زمانی که این کار رو انجام می دم. لپ تاپم ری استارت میشه. و این eror رو میده. ممنون میشم راهنمایی کنید.

شما ویندوز رو آپدیت کن ببین مشکل رفع میشه یا نه...
شما اخیراً درایور کارت گرافیک رو آپدیت کردی؟ شاید مشکل به خاطر درایور جدید باشه...

سلام
من امروز رفتم یک رم 2 گیگ پتریوت خریدم و گذاشتم کنار 2 گیگ قبلیم که کینگ استون بودش
بعد حالا که رفتم توی Properties اینجوری شده
بعد توی گجت هام هم اونی که رم نشون می ده مقدارشو نگاه کنید جمع کنید 3 گیگ هم نمیشه در ضورتی که الان رم من 4 گیگ!
یه راهنمایی می کنید!

اون عکس اولی رو من نمی تونم ببینم ولی ظاهراً شما به خاطر نداشتن اطلاعات با این مشکل رو به رو شدی!
کلاً ویندوز های 32 بیت (حالا چه 7 چه ویستا و چه ایکس پی) بیشتر از 3 گیگ رم رو ساپورت نمی کنن؛ یعنی اگه شما بیشتر از 3 گیگ رم رو بذاری روی مادربورد ویندوز 32 بیت فقط از 3 گیگ می تونه استفاده کنه...
حالا چاره چیه؟ چاره اینه که شما ویندوز 64 بیت رو نصب کنی؛ یعنی هرکس که بیشتر از 3 گیگ رم داره باید حتما ویندوز 64 بیت نصب کنه تا ویندوز بتونه از اون مقدار رم اضافه استفاده کنه... بهتر بود قبل از خریدن یه مشورتی در این مورد با بروبچه های انجمن سخت افزار می کردی...

حتما اینجا رو نگاه کن که:

سلام
دوستان من امروز اسکنرمو ورداشتم تا تو ویندوز ویستا 64bit درایوشو نصب کنم اما اشکال از ویندوز گرفت و گفت درایو 64bit رو نداره و هر چی تو اینرنت گشتم فقط درایو 32 هست و 64 براش نساختن.
حالا میخوام ویندوز ویستا 64 رو به ویندوز ویستا 32 تبدیل کنم اگه میشه یک راهنمایی کنیم.
واگر هم بشه درایو 32 رو برای 64 تبدیل کرد که چه بهتر.
TANX

ببین دوست عزیز ویستا بهترین کار اینه که بری توی انجمن سخت افزار و از بروبچه های اونجا درخواست درایور برای 64 بیت کنی ولی خودت هم می تونی بری به سایت همون شرکت سازنده ی اسکنر و از اونجا درایور رو دانلود کنی... که قطعا اگه چنین درایوری وجود داشته باشه همون جا توی سایت باید باشه...

در غیر این صورت شما باید 32 بیت رو نصب کنی و چاره ای هم نیست!

alborz_k
23-08-2009, 16:00
سلام. فونت ویندوز من عوض شده و تمام نوشته ها به صورت پر رنگ در اومدن!! می خواستم بدونم از کجا می شه تنظیمش کرد و به حالت عادی برش گردوند؟!
خیلی ممنون.

shadli_m7
23-08-2009, 20:38
سلام به دوستان متخصص

شما بهتره نرم افزار whocrashed رو دانلود کنید. استفاده از اون بسیار ساده ست . روی آنالیز کلیک کنید. بعد وقتی علت صفحه آبی رو آورد. میتونین با یه سرچ تو گوگل راه حلش رو پیدا کنید. اکثرا با دانلود یه فایل چند کیلوبایتی مشکل حل میشه.

check solution خود ویندوز رو هم امتحان کنید. کمک خوبی میکنه.