PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بررسی سوالات و رفع مشکلات ویندوز ویستا

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22

FARHAD.
26-03-2009, 14:09
سلام
من windows vista sp1 ulimate 64bit رو وقتی میخوام نصب کنم همون اول activicate code می خواد که من ندارم (ویندوز رو به صورت dvdخریدم) . چی کاری میشه کرد تا نصب بشه؟ امیدوارم سوال تکراری نباشه این اولین پست منه. ممنون میشم کمک کنید .

hesamjm
26-03-2009, 15:35
سلام
من windows vista sp1 ulimate 64bit رو وقتی میخوام نصب کنم همون اول activicate code می خواد که من ندارم (ویندوز رو به صورت dvdخریدم) . چی کاری میشه کرد تا نصب بشه؟ امیدوارم سوال تکراری نباشه این اولین پست منه. ممنون میشم کمک کنید .
سلام دوست عزیز
سال نو مبارک و خیلی خوش آمدید
شما موقع وارد کردن سریال- هیچ چیزی وارد نکنید و ok کنید ؛ پنجره ای باز میشود شما در این پنجره گزینه no رو بزنید و ادامه نصب رو انجام بدید
برای فعالسازی پس از نصب باید از داخل dvd فایل کرک رو اجرا کنید تا ویندوزتون فعال شه!

hesamjm
26-03-2009, 15:38
با سلام. من یک لپ تاپ سونی دارم و می خوام ست آپ مادربورد رو طوری تنظیم کنم که به طور اتوماتیک ساعت 3 صبح روشن بشه.
در وندوز ایکس پی با زدن کلید del وارد ست آپ مادر بورد شده و این کار انجام میشه.
ولی در ویندوز ویستا نمی دونم که چطوری وارد ست آپ مادربورد شوم.
لطفا راهنمایی کنید.
سال نو مبارک
سلام دوست عزیز
ست آپ مادربورد ربطی به سیستم عامل نداره
ویستا یا اکس پی یا...شما با فشردن کلید delete در هنگام بوت سیستم وارد بایوس میشوید-در بعضی مادربوردها شاید یک کلید دیگه باشه

cao-cao
26-03-2009, 16:43
اقا اشتباه میکنی اصلا تیکی وجود نداره این رو هر برنامه ای که میخواد شروع بشه میپرسه اصلا ربطی به اون که شما میگی نداره

hesamjm
26-03-2009, 17:53
اقا اشتباه میکنی اصلا تیکی وجود نداره این رو هر برنامه ای که میخواد شروع بشه میپرسه اصلا ربطی به اون که شما میگی نداره
به آدرس زیر برو:
control panel(classic view)\user account\Turn User Account Control On or Off
و تیک مربوطه (uac) را بردار و پس از ری استارت سیستم تغییر حاصل خواهد شد

amm_jafari
26-03-2009, 22:45
میدونید که در لپ تاپ sony از کدوم کلید برای وارد شدن به bios setup استفاده می شود؟

mahsamm
26-03-2009, 23:31
salam be hamegi
man ye moshekli daram:(
pce man ba vista connect mishe vali ba xp nemishe ?be nazaretun moshkel az koja mitune bashe????

mhshaker71
27-03-2009, 03:26
سلام
دوستان من چند تا برنامه ی درسی دارم که نمی دونم چرا روی کامپیوتر خانگی کار می کنه ولی روی لب تاب کار نمی کنه!!!
اگه می شه کمکم کنین.

mr-secret
27-03-2009, 05:36
سلام
دوستان من چند تا برنامه ی درسی دارم که نمی دونم چرا روی کامپیوتر خانگی کار می کنه ولی روی لب تاب کار نمی کنه!!!
اگه می شه کمکم کنین.

اطلاعات بیشتری بدید
سیستم عامل کامپیوتر خانگی چیه؟ و ماله لپ تاپیتون چیه؟
چرا نصب نمیشه ؟ حطا میده؟ تو کجای نصب مشکل پیدا میکنی؟
برنامه درسیتون قفل نرم افزاری داره؟
مطمئنید که سیستم عامل لپ تاپتون مشکلی یا ناقصی نداره؟

mr-secret
27-03-2009, 05:39
salam be hamegi
pce man ba vista connect mishe vali ba xp nemishe ?be nazaretun moshkel az koja mitune bashe????

بیشتر توضیح بدید
درایور رو تو اکس پی میشناسه؟
وقتی میخوای وصل بشی مشکلات از کجا شروغ میشه از زمان شماره گیری؟ از کجا؟
توی device amanger نگاه کن ببین درایور بدون مشکل نصب شده؟
درایور رو از روی cd خودش نصب کردی؟ اگه سعرت اینتر نت خوبی داری درایور رو از خود سایت مودم بگیر و نصب کن
احتمل میدم مشکل از درایور باشه
با چی وصل میشی ? dial-up.wireless.adsl?

mr-secret
27-03-2009, 05:42
با سلام دوستان من کارت tv ایلیا دارم اما در divce manager نام اون رو این نوشته TV Capture Card WDM Video Capture روی ویستا و 7 تصویر ندارم صدا هست اما تصویر نیست . می خوام بدونم آیا کسی درایور ویستا رو نداره . اصلا من باید چیکار کنم با این مشکل با چندین برنامه هم امتحان کردم تصویر نیومد . در ضمن windvr3 سریال که میدم روی این ویندوز قبول نمیکنه

اخرین ورژن درایور کار tv رو از سایتش بگیر ببین باز این مشکلو داری یا نه؟ اسم انگلیسی دقیق کارت tv رو بزار برام تا بگم دراورش کجاست
تو ویستا باید نصب بشه ولی تو 7 شاید مل داشته باشه چون 7 هنوز داره نسخه beta داره میده بیرون
به اسمی که توی device manager نوشته توجه نکن
فقط اسم کارتتو از روی همون کارتون دقیق اینجا بنویس (انگلیسی)

saiiddz
27-03-2009, 09:48
چند تا تم بسیار جدید و شفاف باسه ویستا میخوام ؟

در تاپیک ترفندهای ویندوز ویستا تعداد زیادی وجود داره

saiiddz
27-03-2009, 10:06
با سلام دوستان من کارت tv ایلیا دارم اما در divce manager نام اون رو این نوشته TV Capture Card WDM Video Capture روی ویستا و 7 تصویر ندارم صدا هست اما تصویر نیست . می خوام بدونم آیا کسی درایور ویستا رو نداره . اصلا من باید چیکار کنم با این مشکل با چندین برنامه هم امتحان کردم تصویر نیومد . در ضمن windvr3 سریال که میدم روی این ویندوز قبول نمیکنه
باید درایو مربوطه رو دانلود کنید از سایتش و اینکه ویستا اطلاعات کامل رو نمایش میده

salam be hamegi
شما کارت مودم رو احتمالآ نصب نمیکنید

سلام
اگه می شه کمکم کنین.
برید روش راست کلیک کنید و بعد به تب Compatibility برید
و بعد تیک گزینه ی run this program...رو بزارید و او کی کنید

bad_stu
27-03-2009, 14:31
[quote=saiiddz;3625441]بله
روی ساید بار کلیک راست کنید و برید به پروپرتیس و بعد گزینه ی sidebar is always on top of other windows رو علا مت بزنید و بعد او کی رو بزنید

ممنون دوست من که پاسخ دادبن.
اما این کار باعث می شه که side bar روی باقی پنجره ها قرار بگیره اما هنوز می شه آیتم های اون رو حرکت داد و قفلی در کار نیست.

mhshaker71
27-03-2009, 14:54
اطلاعات بیشتری بدید
سیستم عامل کامپیوتر خانگی چیه؟ و ماله لپ تاپیتون چیه؟
چرا نصب نمیشه ؟ حطا میده؟ تو کجای نصب مشکل پیدا میکنی؟
برنامه درسیتون قفل نرم افزاری داره؟
مطمئنید که سیستم عامل لپ تاپتون مشکلی یا ناقصی نداره؟

هر دو دله
توي خانگي کاملا نصب مي شه ولي توي لب تاب تا کليد نصب رو مي زني مي گه
access violation address 0045f84 in module 'setup.exe'.read of addeess 00000008

mr-secret
28-03-2009, 06:28
هر دو دله
توي خانگي کاملا نصب مي شه ولي توي لب تاب تا کليد نصب رو مي زني مي گه
access violation address 0045f84 in module 'setup.exe'.read of addeess 00000008

یه ویروسی هست که کل فایلهای exe رو وقتی خراب میکنه عکس ایکونشون عوض میشه و وقتی میخوای باز این خطا رو میده
از روی سی دی اجرا میکنی؟یا از روی هارد؟
اگه از روی همون سی دی ارجینال هستش مشکل از ویروس نیست
یه image از cd بگیر بعد mound کن و از اونجا نصب ببین درست در میاد
این برنامه های درسی ماله چه وقتی هستند اگه قدمیمی باشند حتما ویندوز ویستا رو پشتیبانی نمیکنند
خلاصه یکم دنگو فنگ داره

ramin2020
29-03-2009, 14:29
سلام به همگی
من ویندوز ویستا نسخه ultimate رو نصب کردم ولی در قسمت quick launch آیکون مربوط به نشون دادن پنجره ها به صورت سه بعدی نیست. ولی این کار رو می تونم با hotkey انجام بدم. می خواستم ببسنم جایی رو باید تنظیم کنم که این آیکون بیاد؟
مرسی

saiiddz
29-03-2009, 14:38
سلام به همگی
من ویندوز ویستا نسخه ultimate رو نصب کردم ولی در قسمت quick launch آیکون مربوط به نشون دادن پنجره ها به صورت سه بعدی نیست. ولی این کار رو می تونم با hotkey انجام بدم. می خواستم ببسنم جایی رو باید تنظیم کنم که این آیکون بیاد؟
مرسی
روی خط استارت راست کلیک کنید و پروپرتیس و بعد کویک لانچ رو علامت بزنید و بعد او کی

mr-secret
29-03-2009, 14:49
سلام به همگی
مرسی

این فایل shurtcut هستش بنداز همون جا ببین کار میده منم فیل اصلیشو پیدا نکردم :31:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

میتونی یه کار دیگه هم بکنی که اصلش همینه
توی quick lunch کیلک راست کنopen folder رو بزن اونجا کلیک راست new و بعد shortcut رو بزن
تو صحفه ای که باز میشه کد زیر رو وارد کن

C:\Windows\System32\rundll32.exe dwmapi #105
بعد ازت میخواد که یه اسم به دلخواه واسش بزاری و بعد finish کار تمومه shortcut رو اجرا کن تا درسته شه حالا همون shortcut رو که دزست کردی بنداز تو quick lunch
موفق باشی

mehran_286
29-03-2009, 16:45
سلام دوستان
ایا امکان ارتقا ویستا به ورژن های جدی( اون هم اولتیمیت به اولتییمت) بدون عوض کردن ویندوز وجود داره؟

saiiddz
29-03-2009, 17:01
سلام دوستان
ایا امکان ارتقا ویستا به ورژن های جدی( اون هم اولتیمیت به اولتییمت) بدون عوض کردن ویندوز وجود داره؟
شاید وجود داشته باشه
ولی نمیشه اولتیمیت رو به اولتیمیت ارتقا داد
یعنی چی؟
بیشتر توضیح بدین

mr-secret
29-03-2009, 20:19
سلام دوستان

To upgrade to Windows Vista

When you upgrade to Windows Vista, you keep your files, settings, and programs from your current version of Windows.

Before you upgrade, check your hardware compatibility. Go to the Windows Vista Upgrade Advisor on the Microsoft website. Alternatively, you can run the Windows Vista Upgrade Advisor during the upgrade by clicking Check compatibility online on the Install Windows page.

Note
If you are using a fingerprint reader or other biometric device to log on to your computer, make sure you write down your password before upgrading. You must log on by typing your user name and password the first time that you use Windows after upgrading.

Insert the Windows installation disc into your computer's DVD or CD drive.

On the Install Windows page, click Install now.

On the Get important updates for installation page, we recommend getting the latest updates to help ensure a successful installation and help protect your computer against security threats. You will need an Internet connection to get installation updates.

On the Type your product key for activation page, we strongly recommend that you type your 25-character product key to help avoid problems during activation.

On the Please read the license terms page, if you accept the license terms, click I accept the license terms.

On the Which type of installation do you want? page, click Upgrade to begin the upgrade. You might see a compatibility report.

mehran_286
29-03-2009, 20:52
to upgrade to windows vista

when you upgrade to windows vista, you keep your files, settings, and programs from your current version of windows.

Before you upgrade, check your hardware compatibility. Go to the windows vista upgrade advisor on the microsoft website. Alternatively, you can run the windows vista upgrade advisor during the upgrade by clicking check compatibility online on the install windows page.

Note
if you are using a fingerprint reader or other biometric device to log on to your computer, make sure you write down your password before upgrading. You must log on by typing your user name and password the first time that you use windows after upgrading.

Insert the windows installation disc into your computer's dvd or cd drive.

On the install windows page, click install now.

On the get important updates for installation page, we recommend getting the latest updates to help ensure a successful installation and help protect your computer against security threats. You will need an internet connection to get installation updates.

On the type your product key for activation page, we strongly recommend that you type your 25-character product key to help avoid problems during activation.

On the please read the license terms page, if you accept the license terms, click i accept the license terms.

On the which type of installation do you want? Page, click upgrade to begin the upgrade. You might see a compatibility report.

اقا فارسیش رو به ما نمی گی ؟

saiiddz
30-03-2009, 11:54
To upgrade to Windows Vista

ارتقای سیستم به ویستا

When you upgrade to Windows Vista, you keep your files, settings, and programs from your current version of Windows.

وقتی ارتقا میدی به ویستا،از بین نمیرن فایلها،تنظیمات و نرم افزارها در عین این که به ویندوز رایج ارتقا پیدا کرده.

Before you upgrade, check your hardware compatibility. Go to the Windows Vista Upgrade Advisor on the Microsoft website. Alternatively, you can run the Windows Vista Upgrade Advisor during the upgrade by clicking Check compatibility online on the Install Windows page.

قبل از ارتقا چک کن که سخت افزارات سازگار باشن.برو به سایت میکروسافت و اونجا در قسمت ویستا راهنمایی دریافت کن.شما میتونی به نوبت در هنگام ارتقای ویندوز کمک بگیری و چک کنی توان سیستمتو به صورت آنلاین.

Note

If you are using a fingerprint reader or other biometric device to log on to your computer, make sure you write down your password before upgrading. You must log on by typing your user name and password the first time that you use Windows after upgrading.

Insert the Windows installation disc into your computer's DVD or CD drive.

On the Install Windows page, click Install now.

On the Get important updates for installation page, we recommend getting the latest updates to help ensure a successful installation and help protect your computer against security threats. You will need an Internet connection to get installation updates.

On the Type your product key for activation page, we strongly recommend that you type your 25-character product key to help avoid problems during activation.

On the Please read the license terms page, if you accept the license terms, click I accept the license terms.

On the Which type of installation do you want? page, click Upgrade to begin the upgrade. You might see a compatibility report.

ادامه ترجمه هم بعدآ ایشالا

soliman
01-04-2009, 14:28
با سلام خدمت دوستان
من الان روی سیستمم ویندوز ویستا نسخه black edition 2009 رو دارم . بعد از اینکه نصبش کردن دیدم activ شده بود ولی بعد از چند روز دیدم که نوشته که باید ویندوز رو فعالش کنم و 25 روز فرصت این کا رو دارم . میخواستم بدونم چی باعث شده که اکتیوش کنار بره و به نسخه یه ماهه تبدیل بشه و ایا کرکی هم هست که بتونم دوباره فعالش کنم؟در ضمن من کرک های قبلی رو امتحان کردم ولی جواب نداد/

saiiddz
01-04-2009, 14:37
با سلام خدمت دوستان
من الان روی سیستمم ویندوز ویستا نسخه black edition 2009 رو دارم . بعد از اینکه نصبش کردن دیدم activ شده بود ولی بعد از چند روز دیدم که نوشته که باید ویندوز رو فعالش کنم و 25 روز فرصت این کا رو دارم . میخواستم بدونم چی باعث شده که اکتیوش کنار بره و به نسخه یه ماهه تبدیل بشه و ایا کرکی هم هست که بتونم دوباره فعالش کنم؟در ضمن من کرک های قبلی رو امتحان کردم ولی جواب نداد/
سلیمان جان سلام
ما ویندوز ویستایی با این نام نداریم
برای کرک کردنش به قسنت مربوطه برو
تویه قسمت کرک زیاده

soliman
01-04-2009, 18:51
ممنون سعید جان .
اما همچین ویندوزی هست و اگه یه سرچی تو گوگل بکنید وبهای زیادی رو میبینید که در موردش توزیح داده اند.

ORIGINAL
02-04-2009, 00:36
با سلام خدمت دوستان
سلام
همونطور که گفته شد ویستا با چنین نامی نیست....بلکه این نسخه ی edit یا دستکاری شده و یک Edition هست نه ویستای original ....
در مورد مشکلتون برای کرک به تاپیک اموزش برید...و همچنین به اینجا مراجعه کنید.....
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موفق باشید.

Dreamland
03-04-2009, 20:11
کسی میدونه چرا تو ویستا sp1 گزینه سرچ از تو منو استارت پاک شده؟
چرا؟

mr-secret
04-04-2009, 18:34
کسی میدونه چرا تو ویستا sp1 گزینه سرچ از تو منو استارت پاک شده؟
چرا؟

پاک نشده عزیز این قسمت که به صورت عکس میبینی هم به صورت Run و هم به صورت Search کار میکنه:31:

تازه Serach ویستا خیلی بهتر از اکس پی هستش بالای هر پنجره Search داره

SIMON137
04-04-2009, 21:55
میشی ویستا رو به صورتی ریخت که درایوی که می خواهیم توش بریزیم رو فرمت نکنه ...
یعنی برنامه هارو پاک نکنه و روی همین ویستایی که استفاده می کنم بریزه ؟

mr-secret
04-04-2009, 23:21

من تا حالا اینجوری امتحان نکردم ولی فکر نکنم بشه چون فولدر های اصلی از روی dvd رو فولدرهایی که در درایو c قرار دارند Replace میشوند و امکان جای مانده برنامه ها نیست
اگه شما همچین چیزی میخواید
میتونید بعد از نصب ویندوز و کل برنامه ها با یک برنامه مثا Norton Ghost یه کپی کامل از درایو ویندوز بگیرید تا هر موقع که خراب شد دوباره Backup گرفته شده رو جایگزین کنید
البته در همچین مواردی نباید مثل موقعی که ویندوز رو از اول میزنید انتظار داشته باشید
با سپاس

*Batman*
05-04-2009, 12:01

ویندوز را Upgrade کنید.

SIMON137
05-04-2009, 12:58
من در اصل کی کد و یا همون جنیو ویندوزم از بین رفته بود . به مایکروسافت گفتم گفتش باید دوباره ویندوز بریزی . من هم حال ندارم این همه برنامه رو فقط به همین خاطر پاک کنم . پس میشه اینکار رو کرد...

saiiddz
05-04-2009, 13:10
من در اصل کی کد و یا همون جنیو ویندوزم از بین رفته بود . به مایکروسافت گفتم گفتش باید دوباره ویندوز بریزی . من هم حال ندارم این همه برنامه رو فقط به همین خاطر پاک کنم . پس میشه اینکار رو کرد...
میتونی از این قسمت کی رو وارد کنی

SIMON137
05-04-2009, 13:14
میتونی از این قسمت کی رو وارد کنی
مشکل اینه که کدی که دارم جواب نمیده ، در اصل این مشکل از مایکروسافت بود که مدتی است رفع شده . گفت با نصب مجدد و اکتیو مجدد ویندوز ، رفع میشه.

mehran_286
05-04-2009, 19:26
دوستان چجوری ویندوز رو اپگرید کنم ؟

mr-secret
05-04-2009, 23:46

یه راهه سادش اینه از راه برنامه که در زیر هست

Dreamland
06-04-2009, 09:46
پاک نشده عزیز این قسمت که به صورت عکس میبینی هم به صورت run و هم به صورت search کار میکنه:31:

تازه serach ویستا خیلی بهتر از اکس پی هستش بالای هر پنجره search داره

جناب منظورم سرچ سمت راست است

saiiddz
06-04-2009, 10:48

saiiddz
06-04-2009, 10:49
جناب منظورم سرچ سمت راست است
سمت راست سرچی وجود نداره
نکنه شما ظاهر ویستا رو نصب کردید
آخه منم قبلآ یکی نصب کردم که دوتا سرچ داشت

mehran_286
06-04-2009, 18:07
ویندوز را upgrade کنید.

اقای بتمن این قسمت در کنترل پنل هستش یا در هنگام تعویض ویندوز میاد ؟

Nokia_My_Life
06-04-2009, 19:36
اقای بتمن این قسمت در کنترل پنل هستش یا در هنگام تعویض ویندوز میاد ؟
تو کنترل پنل هستش !
البته من Upgrade رو میگم یعنی مثلا" از Home Premium به Ultimate !

136209
07-04-2009, 01:52
یک مشکل عجیب من سیستمم ویروسی شده بود ویندوز رو عوض کردم کل درایو ها رو هم فرمت کردم ویندوز ویستا را دوباره نصب کردم ام سیستمم به شدت کند شده کمک کنید
اینم از مشخصات سیستمم
cpu دو هسته ای 2 گیگ
رم 2 گیگ
گرافیک 9400 جی فورس

saiiddz
07-04-2009, 12:21
یک مشکل عجیب من سیستمم ویروسی شده بود ویندوز رو عوض کردم کل درایو ها رو هم فرمت کردم ویندوز ویستا را دوباره نصب کردم ام سیستمم به شدت کند شده کمک کنید
اینم از مشخصات سیستمم
cpu دو هسته ای 2 گیگ
رم 2 گیگ
گرافیک 9400 جی فورس
هاردتون با مدلش رو بگید
و اینکه کل هارهاتون رو فرمت معمولی کنید تا بد سکتورهاش از بین بره
کویک فرمت نه ها فرمت معمولی
و دیسک دیفرگمت هم خوبه
دیسک کلین آپ هم خوبه

mehran_286
07-04-2009, 20:52
سلام
دوستان از هیچ کدوم از روش ها اپگرید نشد
من میخوام sp1رو به sp2اپگرید کنم که نشد
ایا راه دیگری هست ؟
با تشکر

raheman
07-04-2009, 23:38
من یه مشکل با ویندوز ویستا تو لپ تابم دارم.هاردم خیلی تق تق میکنه ولی تو لینوکس (اوبونتو یا فدورا) اصلا هیچ صدایی در نمی یاد.تو لینوکس چک کردم در عرض دو هفته Load_Cycle_Count ام به ۳۰۸۴ رسده وبا توجه به اینکه عمر مفید آن ۶۰۰۰۰۰ تا هستش منو نگران کرده .
تو لینوکس یکی یکی بالا می ره(البته تولینوکس مشکلشو حل کردم)ولی تو ویندوز ۱۰۰ تا ۱۰۰ تا.
اگه نظری بدید ممنون میشم.

saiiddz
08-04-2009, 12:32
سلام
دوستان از هیچ کدوم از روش ها اپگرید نشد
من میخوام sp1رو به sp2اپگرید کنم که نشد
ایا راه دیگری هست ؟
با تشکر
خب سرویس پک 2 رو دانلود و نصب کن
به همین راحتی

mehran_286
08-04-2009, 13:24
سلام
میگه برای نصب سرویس پک 2 نیاز به سرویس پک 1 دارید
یعنی ویندوز من به سرویس پک نرسیده
چیکار کنم
نمیخوام هاردم رو فرمت کنم دوباره ویندوز بریزم

saiiddz
08-04-2009, 14:14
سلام
میگه برای نصب سرویس پک 2 نیاز به سرویس پک 1 دارید
یعنی ویندوز من به سرویس پک نرسیده
چیکار کنم
نمیخوام هاردم رو فرمت کنم دوباره ویندوز بریزم
اول سرویس پک یک رو دانلود و نصب کن
و بعد سرویس پک 2 رو دانلود و نصب

136209
08-04-2009, 21:55
من سرویس پک 1 رو نصب کردم ویندوزم از حالت اکتیو خارج شد
حالا دوباره می خوام اکتیو کنم با همون کرک قبلی
ولی اکتیو نمی کنه حالا باید چکار کنم

mr-secret
08-04-2009, 22:03
من سرویس پک 1 رو نصب کردم ویندوزم از حالت اکتیو خارج شد
حالا دوباره می خوام اکتیو کنم با همون کرک قبلی
ولی اکتیو نمی کنه حالا باید چکار کنم
باید کرک سرویس پگ 1 رو دانلود کنی کافیه تو گوگل سرچ کنی

mehran_286
08-04-2009, 23:21
یه راهه سادش اینه از راه برنامه که در زیر هست

دوست عزز این نرم افزار رو دان کردم ولی کاری نمی کنه فقط میگه مشخصات سیستم برای اپگرید چیه و کامپیوتر شما فابلیت اپگرید رو داره یا نه
کسی بلد نیست ؟

saiiddz
09-04-2009, 12:09
باید کرک سرویس پگ 1 رو دانلود کنی کافیه تو گوگل سرچ کنی
نیازی به این کار هم نیست
تویه انجمن کرک هست

mehdi_p
09-04-2009, 17:23
سلام .
من بعد از نصب ویستا نمیتونم هیچ cd یا dvd رو اجرا بکنم .
مشکل از چیه ؟

Dreamland
10-04-2009, 18:22
سلام .
من بعد از نصب ویستا نمیتونم هیچ cd یا dvd رو اجرا بکنم .
مشکل از چیه ؟
چه ربطی به ویندوزت داره؟

Nima_Designer
11-04-2009, 16:19
من ویندوزم تا بالا میاد این ارور رو میده
windows explorer has stopped working
هیچ کاری هم نمیتونم بکنم
search solution online داره و restart program
ریستارت رو که میزنم دوباره میاد
safe mode هم که بالا میارم همینجور میشه
restore هم کردم به 5 روز پیش باز هم همین ارور رو میده
نمیدونم چکار کنم ؟>> Windows Vista Home Premium

Vallio
11-04-2009, 18:49
سلام دوستان من الان ویندوز ویستا اولتیمیت سرویس 1 گرفتم نصبش هم کردم ولی هرچی کارت گرافیک ان ویدیا جیفورس 8500 جی تی رو نصب میکنم اونو نمیشناسه .
جدید ترین درایو اونو از سایتش با حجم 80 مگ دانلود کردم ولی گزینه ی Has Stopped میاد موقع نصبش اسم برنامش هم اینه :

182.50_geforce_winvista_32bit_english_whql

خواهشا دوستان کمک کنن . دیگه نمیخام اکس پی نصب کنم !

mehran_286
11-04-2009, 21:31
سلام دوستان من الان ویندوز ویستا اولتیمیت سرویس 1 گرفتم نصبش هم کردم ولی هرچی کارت گرافیک ان ویدیا جیفورس 8500 جی تی رو نصب میکنم اونو نمیشناسه .
جدید ترین درایو اونو از سایتش با حجم 80 مگ دانلود کردم ولی گزینه ی has stopped میاد موقع نصبش اسم برنامش هم اینه :

ببین ویندوزت 32 بیتی یا 64 بیتی ؟

_Barbod_
11-04-2009, 21:36
جدید ترین درایو اونو از سایتش با حجم 80 مگ دانلود کردم ولی گزینه ی has stopped میاد موقع نصبش اسم برنامش هم اینه :

من هم کارت گرافیکم 8500gt هست
الان 1 سال هست که با ویستا کار میکنم و هیچ مشکلی هم نداره

Vallio
11-04-2009, 21:43
ببین ویندوزت 32 بیتی یا 64 بیتی ؟

32 بیتیه ! دارم یه ورژن دیگه رو دان میکنم !
کمک کنید چشام داره از حدقه در میاد ! خیلی صفحه نمایش افتضاحه ... ! :18:

Vallio
11-04-2009, 22:01
ممنون دوستان خدا خیرتون بده که جوابمو دادین این ورژنی که دانلود کردم بهش خورد .

Vallio
12-04-2009, 09:17
سلام.
چرا رزولیشن تصویرم ذخیره نمیشه و بعد از هر بار خاموش و روشن کردن به حالت قبلیه خودش برمیگرده !?
کارت گرافیکم رو هم تونستم نصبش کنم . فقط باید بگردید ببینید چه ورژنی از برنامه بهش میخوره .

رزولیشن اصلیم 1440*900 هست ولی وقتی که سیستم رو خاموش روشن میکنم 800*600 میشه ؟!!

picher_s
12-04-2009, 09:31
سلام.
چرا رزولیشن تصویرم ذخیره نمیشه و بعد از هر بار خواموش و روشن کردن به حالت قبلیه خودش برمیگرده !

سلام
چه جالب منم اومدم همین پست بزنم!
لپ تاپم Vaio Z570ه که یه گرافیکه Geforce 9300GS و یه intel داره.
بعضی وقتا که restart میکنم رزولوشن ذخیره نمیشه که هیچ ،اصلان کارت گرافیک هم نمیشناسه!
اما بعد از Restart درست میشه.
سعی کردم در این حالت کارت گرافیک رو به سیستم بشناسونم اما هر کار کردم نشد که نشد!!
لازمه بگم دکمه stamini/Speed هم روی speed تنظیمه!
لطفا کمک....:31:

ORIGINAL
12-04-2009, 14:01
سلام.
چرا رزولیشن تصویرم ذخیره نمیشه و بعد از هر بار خاموش و روشن کردن به حالت قبلیه خودش برمیگرده !?
کارت گرافیکم رو هم تونستم نصبش کنم . فقط باید بگردید ببینید چه ورژنی از برنامه بهش میخوره .

رزولیشن اصلیم 1440*900 هست ولی وقتی که سیستم رو خاموش روشن میکنم 800*600 میشه ؟!!

سلام
چه جالب منم اومدم همین پست بزنم!
لپ تاپم vaio z570ه که یه گرافیکه geforce 9300gs و یه intel داره.
بعضی وقتا که restart میکنم رزولوشن ذخیره نمیشه که هیچ ،اصلان کارت گرافیک هم نمیشناسه!
اما بعد از restart درست میشه.
سعی کردم در این حالت کارت گرافیک رو به سیستم بشناسونم اما هر کار کردم نشد که نشد!!
لازمه بگم دکمه stamini/speed هم روی speed تنظیمه!
لطفا کمک....:31:

خب اینجور که میگید مشکل از درایور گرافیکتون هست دیگه...
سعی کنید اخرین نسخه ی درایور رو نصب کنید..

*Necromancer
12-04-2009, 20:25
من یه سوال خیلی ساده دارم! این فولدری که تو این آدرسه ببینید:

C:\ProgramData\Installations\{A982E6CC-9F0D-4948-9B18-BDFD55DE4A72}

اینجا از هر چیزی که نصب کردم یه نسخه اینستال وجود داره! حتما لازمه که این ایستالها سر جاشون باشن(مثل مثلا اینستال پی سی سوت نوکیا!) یا می تونم پاکون کنم (آخه حجمشون رفته بالا!)

mehran_286
12-04-2009, 22:00
سلام.

نسخه جدید تر دان کن ان شالله کارت درست میشه
اگر درست نشد مشکل از ویندوز نیز میتونه باشه

mehran_286
12-04-2009, 22:03

C:\programdata\installations\{a982e6cc-9f0d-4948-9b18-bdfd55de4a72}

اینجا از هر چیزی که نصب کردم یه نسخه اینستال وجود داره! حتما لازمه که این ایستالها سر جاشون باشن(مثل مثلا اینستال پی سی سوت نوکیا!) یا می تونم پاکون کنم (آخه حجمشون رفته بالا!)

شما به قسمت های هیدن ویندوز کاری نداشته باشی بهتره
چون ممکنه اگر حذف کنی برنامه داغون بشه و دیتا بیسش از بین بره

piroozman
12-04-2009, 23:41
با سلام خدمت کلیه دوستان و عزیزان
این دومین تاپیکی که بنده در این سایت ایجاد می کنم.
می دونم که سئوالاتی شبیه سئوال امروز من در این انجمن وجود دارد اما باور کنید هر چی جستجو می کنم کمتر پیدا می کنم
مشکل اصلی من با ویندوز ویستایی که روی سیستم نصب کردم اینه که وقتی می خوام کامپیوتر رو خاموش کنم پیغام میده که می خواهد فایلهای به روز رسانی رو نصب کنه. خوب تا اینجا مشکلی نیست اما پس از مدتی با پیغام updates were not configured correctly مواجه می شوم . حتی پس از خاموش و روشن کردن سیستم قبل از بالا آمدن ویندوز با پیغام به روزرسانی ویندوز مواجه می شود و دوباره پیغام فوق مشاهده می شود. این روند شاید حدود 30 دقیقه طول می کشه. چگونه می توانم از شر این وضعیت خلاص بشم.

Macdiano
13-04-2009, 23:10
سلام
دو ماه پیش وقتی ویندوز نصب کردم از درایو مربوطه با برنامه خود ویندوز (Backup Status and Configuration)
Backup گرفتم
الان که میخوام Restore کنم نمیشه.

Arash Arash
14-04-2009, 15:58
سلام
دو ماه پیش وقتی ویندوز نصب کردم از درایو مربوطه با برنامه خود ویندوز (backup status and configuration)
backup گرفتم
الان که میخوام restore کنم نمیشه.

از داخل ویندوز تا حالا ریست کردی؟

Macdiano
14-04-2009, 20:06
از داخل ویندوز تا حالا ریست کردی؟

منظورت رو درست نفهمیدم
اگر منظورت ریست با کیس نه
ولی چند بار پیش اومده دکمه پاور کیس رو نگه داشتم چون ویندوز هنگ کرده بود
چند بار هم اون صفحه آبی اومده و خود ویندوز ریست شده
چند بار هم برق قطع و وصل شده
میشه بگی برای چی این سوال رو پرسیدی ؟
در ضمن فایلهای Backup هم موجود هست
ولی وقتی میخوام Restore کنم نمیشه عکسشم گذاشتم قسمت گزینه های بالاش Disable هست

saiiddz
15-04-2009, 12:05
منظورت رو درست نفهمیدم
در ضمن فایلهای backup هم موجود هست
ولی وقتی میخوام restore کنم نمیشه عکسشم گذاشتم قسمت گزینه های بالاش disable هست
پیغام که میگه روی فایلی در این کامپیوتر وجود نداره
منظور بک آپ هست

Arash Arash
15-04-2009, 15:25
با سلام خدمت کلیه دوستان و عزیزان
این دومین تاپیکی که بنده در این سایت ایجاد می کنم.
می دونم که سئوالاتی شبیه سئوال امروز من در این انجمن وجود دارد اما باور کنید هر چی جستجو می کنم کمتر پیدا می کنم
مشکل اصلی من با ویندوز ویستایی که روی سیستم نصب کردم اینه که وقتی می خوام کامپیوتر رو خاموش کنم پیغام میده که می خواهد فایلهای به روز رسانی رو نصب کنه. خوب تا اینجا مشکلی نیست اما پس از مدتی با پیغام updates were not configured correctly مواجه می شوم . حتی پس از خاموش و روشن کردن سیستم قبل از بالا آمدن ویندوز با پیغام به روزرسانی ویندوز مواجه می شود و دوباره پیغام فوق مشاهده می شود. این روند شاید حدود 30 دقیقه طول می کشه. چگونه می توانم از شر این وضعیت خلاص بشم.

دوست عزیز مشکل اینجاست که چون ویندوز ویستا شما اورجینال نیست,آپدیتش نصب نمیشه.شما از همون اول که ویندوز رو نصب کردید باید اتومات آپدیتش رو غیر فعال میکردید.یا دوباره ویندوز رو نصب کنید یا یکم صبور باشید:20:

Arash Arash
15-04-2009, 15:33
منظورت رو درست نفهمیدم
در ضمن فایلهای backup هم موجود هست
ولی وقتی میخوام restore کنم نمیشه عکسشم گذاشتم قسمت گزینه های بالاش disable هست

چون تا وقتی سیستم رو ریست نکنید restore فعال نمیشه.این مشکل علتهای زیادی داره,مثلا ممکن بود که شما آدرس رو درست وارد نکنید و یا ...اما الان دیگه فرق میکنه.من این رو از یکی از دوستام می پرسم و بهتون میگم:46:

saiiddz
15-04-2009, 16:28
سلام.

روزلیشن صفحه رو 1024x768 کن و 85 هرتز کنید تا صفحه چشمتون رو کور نکنه
بعدشم ویستا نصب گرافیک نمیخواد
اگه درست نشه گرافیکت نمیکشه

C:\ProgramData\Installations\{A982E6CC-9F0D-4948-9B18-BDFD55DE4A72}

پاک کن اشکالی نداره
اشکالی نداره
فقط میکروسافت رو پاک نکن ولی توجه داشته باش که اینا بعضی وقتا فایلهای ذخیره شده و یا ... میتونن باشن که اگه حجمش زیاد باشه پاک کن وگرنه بهتره پاک نکنی

SPY.07
15-04-2009, 17:33
سلام،

یه سوال ابتدایی داشتم، Stand By کجاست ؟

saiiddz
15-04-2009, 17:39
سلام،

یه سوال ابتدایی داشتم، Stand By کجاست ؟
در ویستا با نام خواب یا sleep هست در قسمت استارت

sari-1369
16-04-2009, 09:33
چطور می تونم فونت های فعلی رو حذف کنم و فنت های اصلی ویندوزو از رو dvd ویندوز جایگزین کنم ؟؟

saiiddz
16-04-2009, 11:55
چطور می تونم فونت های فعلی رو حذف کنم و فنت های اصلی ویندوزو از رو dvd ویندوز جایگزین کنم ؟؟
برید به آدرس
C:\Windows\Fonts
و هر کدوم رو که میخواید پاک کنید و میتونید با کلیک راست کردن روی فونت اون رو اینیستال کنید

am.b.
16-04-2009, 22:57
Sharmandeh, moshkel pishoomade nemisheh farsi type konam.
dirooz sobh be computeram ke az shab roshan bood nigah kardam didam gir dade be serial windows.
inam begam keh man laptop daram va windowsesh ham az aval roosh bood, ta hala ham moshkeli ba active boodan windows nadashtam.
chon faghat mizasht beram iexplorer va albateh az oonja ye serie jaha mishod raft vali harkari nemizareh bokonam.
albateh mitoonam safemode ham biam bala fekr konam too safe mode be in khater controlam ro kam nakarde bashe.
raftam dobare validate konam didam, vali codam ro ghabool nakard. nemikham crackesh konam chon heife system amel aslo bezaram crack vardaram.
che joori misheh code ro dar in halat dasti do bareh dad? age kassi messl e man moshkel dareh midooneh keh dastresi mahdoodtare. ya agar beshe too safemode code ro vared o validate kard.

am.b.
17-04-2009, 10:32
kassi in moshkel ro nadare?

saiiddz
17-04-2009, 10:41
kassi in moshkel ro nadare?

sharmandeh, moshkel pishoomade nemisheh farsi type konam.
Dirooz sobh be computeram ke az shab roshan bood nigah kardam didam gir dade be serial windows.
Inam begam keh man laptop daram va windowsesh ham az aval roosh bood, ta hala ham moshkeli ba active boodan windows nadashtam.
Chon faghat mizasht beram iexplorer va albateh az oonja ye serie jaha mishod raft vali harkari nemizareh bokonam.
Albateh mitoonam safemode ham biam bala fekr konam too safe mode be in khater controlam ro kam nakarde bashe.
Raftam dobare validate konam didam, vali codam ro ghabool nakard. Nemikham crackesh konam chon heife system amel aslo bezaram crack vardaram.
Che joori misheh code ro dar in halat dasti do bareh dad? Age kassi messl e man moshkel dareh midooneh keh dastresi mahdoodtare. Ya agar beshe too safemode code ro vared o validate kard.
بک آپ گرفتی؟

am.b.
17-04-2009, 10:48
aval keh gereftam system ro az windows ye backup greftam, vali massaleye windows nist yani age man natoonam product keym ro dobareh bezanam faidei dareh?

ORIGINAL
17-04-2009, 12:49
Sharmandeh, moshkel pishoomade nemisheh farsi type konam.
dirooz sobh be computeram ke az shab roshan bood nigah kardam didam gir dade be serial windows.
inam begam keh man laptop daram va windowsesh ham az aval roosh bood, ta hala ham moshkeli ba active boodan windows nadashtam.
chon faghat mizasht beram iexplorer va albateh az oonja ye serie jaha mishod raft vali harkari nemizareh bokonam.
albateh mitoonam safemode ham biam bala fekr konam too safe mode be in khater controlam ro kam nakarde bashe.
raftam dobare validate konam didam, vali codam ro ghabool nakard. nemikham crackesh konam chon heife system amel aslo bezaram crack vardaram.
che joori misheh code ro dar in halat dasti do bareh dad? age kassi messl e man moshkel dareh midooneh keh dastresi mahdoodtare. ya agar beshe too safemode code ro vared o validate kard.
اینجا مطرح شده..

موفق باشید.

am.b.
17-04-2009, 18:38
ممنون حل شد.

shafie
18-04-2009, 17:05
سلام تو ویندوز ویستا چجوری میشه متن Notepad فارسی درست خوند خرچنگ قورباغه نباشه مثلا تو ویندوز xp میرفتی قسمت زبان cd ویندوزو میزاشتی تو درایو بعد یه گزینه رو تیک میزدی و بعد ok میزدی فارسی نصب میشد و Notepad فارسی درست باز میشد???[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]؟؟؟
ببخشید اگه تکراری بود ماشالله 434 صفحه آدم میترسه سرچ کنه

hacker3000
19-04-2009, 12:35
من امروز که ویندوزم رو روشن کردم همش ارور میده ...

همه ارور ها رو پشت سر هم میده . ولی بیشتر ارور windows explore

که میگه دوباره windows explore رو راه اندازی کن . اونو که میزنم دوباره میاد . اعصابمو داغون کرده ...

چه کنم ؟ ؟؟

دقیقا متنش اینه :
windows Explore has stopped working
windows can check online for a solution to the problem and try to restart the program

saiiddz
19-04-2009, 12:47
سلام تو ویندوز ویستا چجوری میشه متن Notepad فارسی درست خوند خرچنگ قورباغه نباشه مثلا تو ویندوز xp میرفتی قسمت زبان cd ویندوزو میزاشتی تو درایو بعد یه گزینه رو تیک میزدی و بعد ok میزدی فارسی نصب میشد و Notepad فارسی درست باز میشد???[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]؟؟؟
ببخشید اگه تکراری بود ماشالله 434 صفحه آدم میترسه سرچ کنه
یک بار برای همیشه میگم و دوستان هم هر کس خواست شماره صفحه که 435 هست رو بدن
برید به آدرس
Control Panel\Clock, Language, and Region

1.گزینه مشخص شده رو انتخاب کنید
2.گزینه مشخص شده را انتخاب کنید
3.گزینه مشخص شده را انتخاب کنید
4.گزینه را تیک بزنید
5.گزینه را انتخاب کنید
6.گزینه ها را ok کنید
هموانطور که می بینید زبان فارسی به کی برد و.. اضافه شده

hacker3000
19-04-2009, 14:48
من امروز که ویندوزم رو روشن کردم همش ارور میده ...

همه ارور ها رو پشت سر هم میده . ولی بیشتر ارور windows explore

که میگه دوباره windows explore رو راه اندازی کن . اونو که میزنم دوباره میاد . اعصابمو داغون کرده ...

چه کنم ؟ ؟؟

دقیقا متنش اینه :
windows explore has stopped working
windows can check online for a solution to the problem and try to restart the program

کسی جواب منو نمیده ... کارم خیلی گیره

saiiddz
19-04-2009, 15:41
کسی جواب منو نمیده ... کارم خیلی گیره
پیغام اتفاقی که افتاده رو توضیح میده و میگه میشه به طور آنلاین اونو ترمیم و از نوراه اندازی کرد و...

mhrdd_ygnh
19-04-2009, 22:43
با سلام
ویندوز من ویستا agust 2008 سرویس پک 1 هست که سرویس پک دو رو هم نصب کردم
ویندوز اصل و کاملا آپدیت هست
ولی یه مشکل داره اونم اینه که اصلا هایبرنیت نداره!!!
حتی توی Power Option در زیر مجموعه های Sleep چیزی به عنوان hibernate وجود نداره!!!
باید پچ خاصی رو نصب کنم یا از روی ویندوز هم می شه کاری کرد؟؟!
لطفا کمک کنید نیاز شدیدی دارم
ممنون

Oracle_Eldorado
19-04-2009, 22:54
با سلام
حتی توی power option در زیر مجموعه های sleep چیزی به عنوان hibernate وجود نداره!!!
ممنون

دوست عزیز شما اگه لطف کنی کارت گرافیک محترم رو نصب کنی این گزینه هم فعال میشه . :46:

Anika
19-04-2009, 23:55
سلام.
این سوال خیلی ذهنمو مشغول کرده !
ویندوز ویستا 32 بیت حداکثر چند گیگ رم رو میتونه شناسایی کنه ؟

AKBARPARS
19-04-2009, 23:56
عزیزان من 5 تا مشکل و سوال در رابطه با ویندوز Vista Ultimate داردم . ممنون میشم من را راهنمای کنید:11:و اگر تکراری به لطف خودتون ببخشید:31:.
سوالات ( ببخشید سوالاتم زیاد شد:31:) :

1) چطوری میتونم این پنجره Allow را که به هنگام نصب یا اجرای برنامه حی ظاهر میشه و مخ ادم رو میخوره:19: را غیرفعال کرد.منظورم اینکه مثل ویندوز XP شود .

2) در ویندوز XP درمنویView سپسToolbars گزینه ای بنام Customize بود که می شد نوار منو رو ویرایش کرده و گزینه های مثل up و cut و copy و paste و غیره ..... را اضافه کرد. ایا در Vista هم همچین چیزی هست و میشه .

3) من چندتا بازی مثل Crysis و Crysis WARHEAD و PES 2008 و غیره....... با اینکه چند بار ویندوز XP ام رو عوض کرده بودم (بدون نصب مجدد این بازیها) این بازیها رو در XP اجرا میکردم و میکنم .اما در Vista این بازیها اجرا نمیشن (مگر اینکه دوباره این بازیها رو در Vista نصب کنم) ایا شما هم همچین مشکلی رو دارید یا مشکل از ورژن ویندوز Vista است .

4) در XP وقتی به شاخهای میرفتم که فایل و فولدر در اونها زیاد بود با زدن کلمه اول اون موضوع توسط کیبورد اولین فایل یا فولدرای که اولش هم اسم این موضوع بود انتخاب میشد اما در این ویندوز Vista من این کار نشدنی .علت چیه؟؟؟

5) و دراخرزبان اول Vista من فارسی است .وقتی متنی رو تایپ میکنم حی فارسی مینوسه مگر اینکه زبان نوشتاری را به انگلیسی برگردانم ایا راهی است زبان اول ویندوز را مانند XP انگلیسی قراردهم.

با تشکر فراوان !؟:40::40::40:

mhrdd_ygnh
20-04-2009, 07:46
دوست عزیز شما اگه لطف کنی کارت گرافیک محترم رو نصب کنی این گزینه هم فعال میشه . :46:

کارت گرافیکم نصب بود ، حالا دارم از ati درایور جدیدش رو دانلود می کنم تا ببینم چی می شه!!
بهرحال مرسی

mhrdd_ygnh
20-04-2009, 08:15
نه نشد ، کسی راهی به نظرش نمی رسه!!

bahman26
20-04-2009, 09:51
سلام
من از ویستا التیمیت استفاده میکنم
مدتی پیش که widows auro غیر فعال کردم حالا میخام فعال بشه ولی نیست
کسی میدونه چی شده

m654
20-04-2009, 11:00
1) چطوری میتونم این پنجره Allow را که به هنگام نصب یا اجرای برنامه حی ظاهر میشه و مخ ادم رو میخوره:19: را غیرفعال کرد.منظورم اینکه مثل ویندوز XP شود .

Control Panel - Index Menu> User Accounts & Family Safety> User Accounts> Turn User Account Control On or Off> Check out " Use User Account Control (UAC) to help protect your computer" and press OK

2) در ویندوز XP درمنویView سپسToolbars گزینه ای بنام Customize بود که می شد نوار منو رو ویرایش کرده و گزینه های مثل up و cut و copy و paste و غیره ..... را اضافه کرد. ایا در Vista هم همچین چیزی هست و میشه .

جعبه ابزار؛ خیر*.

3) من چندتا بازی مثل Crysis و Crysis WARHEAD و PES 2008 و غیره....... با اینکه چند بار ویندوز XP ام رو عوض کرده بودم (بدون نصب مجدد این بازیها) این بازیها رو در XP اجرا میکردم و میکنم .اما در Vista این بازیها اجرا نمیشن (مگر اینکه دوباره این بازیها رو در Vista نصب کنم) ایا شما هم همچین مشکلی رو دارید یا مشکل از ورژن ویندوز Vista است .

غالبا در سیستم عامل های مایکروسافت به این شکل است.

4) در XP وقتی به شاخهای میرفتم که فایل و فولدر در اونها زیاد بود با زدن کلمه اول اون موضوع توسط کیبورد اولین فایل یا فولدرای که اولش هم اسم این موضوع بود انتخاب میشد اما در این ویندوز Vista من این کار نشدنی .علت چیه؟؟؟

5) و دراخرزبان اول Vista من فارسی است .وقتی متنی رو تایپ میکنم حی فارسی مینوسه مگر اینکه زبان نوشتاری را به انگلیسی برگردانم ایا راهی است زبان اول ویندوز را مانند XP انگلیسی قراردهم.

Control Panel - Index Menu> "Change Display Language" under "Clock, Language, and Region"> Press "Change keyboards" under "Keyboards and other input languages" > Select English under the "Defualt input language and press OK

*
Some keuboard shortcus: Copy=Ctrl+C Cut=Ctrl+X Past=Ctrl+V Explorer: Windows key+E

m654
20-04-2009, 11:35
با سلام
حتی توی power option در زیر مجموعه های sleep چیزی به عنوان hibernate وجود نداره!!!
ممنون

سلام!

اگر عواقب اون رو می پذیرید، ابتدا دو تای اولی را اجرا و سیستم را دوباره روشن کنید؛ اگر باز ندیدید باقی شان.

m654
20-04-2009, 11:36
با سلام
حتی توی Power Option در زیر مجموعه های Sleep چیزی به عنوان hibernate وجود نداره!!!
ممنون

سلام!

اگر عواقب اون رو می پذیرید، ابتدا دو تای اولی را اجرا و سیستم را دوباره روشن کنید*؛ اگر باز ندیدید باقی شان.

*

saiiddz
20-04-2009, 12:11
سلام.
در بخش های دیگه(تاپیک های دیگه)در این باره صحبت شده

کارت گرافیکم نصب بود ، حالا دارم از ati درایور جدیدش رو دانلود می کنم تا ببینم چی می شه!!
بهرحال مرسی

نه نشد ، کسی راهی به نظرش نمی رسه!!

من چندیدن بار گفتم
ویستا نیاز به نصب گرافیک نداره

سلام
من از ویستا التیمیت استفاده میکنم
مدتی پیش که widows auro غیر فعال کردم حالا میخام فعال بشه ولی نیست
کسی میدونه چی شده
میشه بیشتر توضیح بدید
یعنی گزینه مربوطه حذف شده و یا ...

bahman26
20-04-2009, 19:08
وقتی به این جا میرم
right click>personalize>windows color and appearance
توقسمت color scheme دیگه windows aero نیست (رفته :31: )
در صورتی که قبلا بوده و فعال بوده
چند روز پیش windows vista basic فعال کردم :2:
در ضمن از vista ultimate(no sp 1 or 2)aاستفاده میکنم
ممنون

Benygh
20-04-2009, 19:37
سلام
چطور میتونم تمامی فایل ها رو ایندکس کنم ؟! و از ایندکس شدن همه مطلع بشم ! گاها مجبور میشم برای سرچ کردن این گزینه رو تیک بزنم که برام سخت میشه در سرچ های متعدد ...

saiiddz
21-04-2009, 12:54
وقتی به این جا میرم
right click>personalize>windows color and appearance
توقسمت color scheme دیگه windows aero نیست (رفته :31: )
در صورتی که قبلا بوده و فعال بوده
چند روز پیش windows vista basic فعال کردم :2:
در ضمن از vista ultimate(no sp 1 or 2)aاستفاده میکنم
ممنون
عزیز شما باید تویه همون قسمت گزینه Enable transparency رو تیک بزنید نه ار ایرو

saiiddz
21-04-2009, 13:00
سلام
چطور میتونم تمامی فایل ها رو ایندکس کنم ؟! و از ایندکس شدن همه مطلع بشم ! گاها مجبور میشم برای سرچ کردن این گزینه رو تیک بزنم که برام سخت میشه در سرچ های متعدد ...

اینو بردارید

Dreamland
21-04-2009, 18:25
سلام.
فکر کنم 3
البته sp1 4 منو شناسایی کرده

black-devil
21-04-2009, 23:39
شنیدم برای مادربردای قدیمی که برای چیپست ها درایور ندارن، باید درایور نصب کرد، دوستان کسی در دسترس یا آدرسی نداره؟
gigabyte
s-series
64bit
intel 945
.........................................
2gig ram
intel core 2 do
9600 gt

tohidkh
21-04-2009, 23:59
سلام.
امیدوارم شما خسته نباشید.
ولی من که دارم اینا رو مینویسم از شدت خستگی دارم بیهوش میشم:37:
راستش به مشکل دارم که مثل خوره افتاده به جونم!!!!!
من یه XP سالم و آپدیت شده در درایو H داشتم.
بر حسب اتفاق گفتم که بیام و یه ویستا به C: بنصبیم.
اومدم و این کار رو انجام دادم
دیدم XP پرید!!!
از Vista Boot Pro استفاده کردم و یه BCD نوشتم برای اون و بالاخره با هزار تا درد و دردسر XP رو براش تعریف کردم.
اومدم ریستارت کردم دیدم وقتی میخوام به XP برم، مینویسه فایل winload.exe رو نمیتونه پیدا کنه.....
با هزار تا مصیبت یک عدد(!) از اون فایل رو از سیستم دیگری کش رفتم و به پوشه ی مورد نظر کپی کردم.... :31:
اینبار فایل دیگه ای رو پیدا نمیکرد... :18:
خلاصه اینکه زدم به سیم آخر و گفتم بذارم XP رو Repair کنم. :41:
XP حتی نمیشناخت که ویندوزی نصب هست در درایو H !!!
رفتم یه ntldr و یه boot.ini گیر آوردم و زدم به درایو C و مسیر دهی کردم به ویندوز XP در درایو H.
خلاصه ی کلام اینکه بالاخره ایکس پی رو به سی دی نصبش شناسوندم و Repair شد و بهتر از قبل کار کرد...
اینبار ویستا پریده بود.....:37:
با DVD ویستا استارت آپ رو ریپیر کردم.... بازم همون آش بود و همون کاسه....
حالا چرا اینهمه سرتونو درد آوردم؟؟؟!!! (خواستم در درد من شریک شید (شوخی))
خواستم ببینم واقعا نمیشه در درایو C ویندوز Vista نصب کرد و در درایو دیگری XP ؟؟؟؟
اگه میشه من چیکار باید بکنم...؟؟
پیشاپیش خیلی ممنونم...
موفق باشید :11:

mhrdd_ygnh
22-04-2009, 17:23
در ابتدا باید از m654 به خاطر فایل هاشون تشکر کنم که مشکل منو حل کرد و همینطور راهنمایی دوستم به خاطر پیشنهاد پشتیبانی مایکروسافت!!
اما خود مایکروسافت یه فایل واسه تعمیر داده که 260 کیلوبایته!!
اگر کسی نیاز داره دانلود کنه!!!!

m654
23-04-2009, 21:44
در ابتدا باید از m654 به خاطر فایل هاشون تشکر کنم که مشکل منو حل کرد و همینطور راهنمایی دوستم به خاطر پیشنهاد پشتیبانی مایکروسافت!!
اما خود مایکروسافت یه فایل واسه تعمیر داده که 260 کیلوبایته!!
اگر کسی نیاز داره دانلود کنه!!!!

نمی دونستم.

مثل اینکه این بسته برای این ویندوزها منتشر شده:

Windows Vista Home Basic
Windows Vista Home Premium
Windows Vista Ultimate
Windows Vista Business
Windows Vista Enterprise
Windows Vista Starter
Windows Vista Business 64-bit Edition
Windows Vista Enterprise 64-bit Edition

پیوند دریافت بسته الحاقی:

Hamed_zx1
25-04-2009, 16:41
با سلام خدمت دوستان
من یه مشکل کوچیک دارم امیدوارم بتونید علتش رو به من بگید.

من یه کانکشن در قسمت Network Connection برای اتصال ADSL دارم به شکل زیر

وقتی که از اون یه Shortcut روی دسکتاپ ساختم آکونش درست مثل تصویر بالا بود ، ولی بعد از یه مدتی این طوری شد

توضیح اینکه اون رو پاک کردم و دوباره ساختم این بار از اول همین شکلی بود.
البته می تونم با Change Icon تغییرش بدم ، ولی هیچکدوم از آکون ها مثل اصلیش نیست.

لطفا من رو راهنمایی کنید.
با تشکر

eastern
26-04-2009, 01:52
سلام دوستان

من نصفه شبی به یک مشکل بزرگ برخورد کردم. امیدوارم بتونم راه حل مناسبی رو از شما بگیرم.
لپ تاپ من Asus هست و ویستا روش نصبه. امشب که روشنش کردم دیدم پیغام میده که
File: \windows\system32\config\system

status: 0xc000014c

info: windows failed to load because the system registry file is missing, or corrupt.
ظاهرا با سی دی همراهش میشه Recover کرد. اما من کلی فایل مهم رو درایو ویندوز دارم. راهی هست که بدون از بین رفتن فایلهای مورد نظر، ویندوز بالا بیاد. یه جوری که حداقل بتونم از فایلها کپی بگیرم؟

حسابی اعصابم رو به هم ریخته. ممنون میشم کمکم کنید.

mhrdd_ygnh
26-04-2009, 08:34
با سلام خدمت دوستان
من یه مشکل کوچیک دارم امیدوارم بتونید علتش رو به من بگید.

من یه کانکشن در قسمت network connection برای اتصال adsl دارم به شکل زیر

وقتی که از اون یه shortcut روی دسکتاپ ساختم آکونش درست مثل تصویر بالا بود ، ولی بعد از یه مدتی این طوری شد

توضیح اینکه اون رو پاک کردم و دوباره ساختم این بار از اول همین شکلی بود.
البته می تونم با change icon تغییرش بدم ، ولی هیچکدوم از آکون ها مثل اصلیش نیست.

لطفا من رو راهنمایی کنید.
با تشکر

فکر کنم اگر ری استارت کنی و سیستم دوباره بالا بیاد و مجددا بسازی مشکل رفع بشه!!
منم همین مشکل رو دارم

mhrdd_ygnh
26-04-2009, 08:37
سلام دوستان

من نصفه شبی به یک مشکل بزرگ برخورد کردم. امیدوارم بتونم راه حل مناسبی رو از شما بگیرم.
لپ تاپ من Asus هست و ویستا روش نصبه. امشب که روشنش کردم دیدم پیغام میده که
File: \windows\system32\config\system

status: 0xc000014c

info: windows failed to load because the system registry file is missing, or corrupt.
ظاهرا با سی دی همراهش میشه Recover کرد. اما من کلی فایل مهم رو درایو ویندوز دارم. راهی هست که بدون از بین رفتن فایلهای مورد نظر، ویندوز بالا بیاد. یه جوری که حداقل بتونم از فایلها کپی بگیرم؟

حسابی اعصابم رو به هم ریخته. ممنون میشم کمکم کنید.

امیدوارم بدردت بخوره!!
یه سر برو به این سایت!!

اگه نتیجه داشت همینجا بگو تا بقیه هم استفاده کنن!

mhrdd_ygnh
26-04-2009, 08:44
سلام.
من یه XP سالم و آپدیت شده در درایو H داشتم.
بر حسب اتفاق گفتم که بیام و یه ویستا به C: بنصبیم.
دیدم XP پرید!!!
از Vista Boot Pro استفاده کردم و یه BCD نوشتم برای اون و بالاخره با هزار تا درد و دردسر XP رو براش تعریف کردم.
اومدم ریستارت کردم دیدم وقتی میخوام به XP برم، مینویسه فایل winload.exe رو نمیتونه پیدا کنه.....
با هزار تا مصیبت یک عدد(!) از اون فایل رو از سیستم دیگری کش رفتم و به پوشه ی مورد نظر کپی کردم.... :31:
خلاصه اینکه زدم به سیم آخر و گفتم بذارم XP رو Repair کنم. :41:
XP حتی نمیشناخت که ویندوزی نصب هست در درایو H !!!
رفتم یه ntldr و یه boot.ini گیر آوردم و زدم به درایو C و مسیر دهی کردم به ویندوز XP در درایو H.
خلاصه ی کلام اینکه بالاخره ایکس پی رو به سی دی نصبش شناسوندم و Repair شد و بهتر از قبل کار کرد...
با DVD ویستا استارت آپ رو ریپیر کردم.... بازم همون آش بود و همون کاسه....
خواستم ببینم واقعا نمیشه در درایو C ویندوز Vista نصب کرد و در درایو دیگری XP ؟؟؟؟
پیشاپیش خیلی ممنونم...

خیر،نمی شه دلیلشم اینه که بقیه ویندوزها بر اساس Dos نوشته می شدند ولی ویستا بر اساس داس نیست!!
وقتی توی درایو C نصب می کنی نحوه بالا اومدن سیستم رو عوض کردی در صورتی که XP نیاز به Dos داره که به صورت Local روی سیستم باشه تا بالا بیاد!
اگر روی C ویندوز XP نصب کنی و روی یه درایو دیگه ویستا مشکلت حل می شه!!

mhrdd_ygnh
26-04-2009, 08:47
شنیدم برای مادربردای قدیمی که برای چیپست ها درایور ندارن، باید درایور نصب کرد، دوستان کسی در دسترس یا آدرسی نداره؟
gigabyte
s-series
64bit
intel 945
.........................................
2gig ram
intel core 2 do
9600 gt

شنیدن کی بود مانند دیدن!!
فکر نکنم بجز کارت گرافیکت ویستا چیز دیگری از لیستی که گفتی رو نشناسه!!
مادر بردت دقیقا سازگار با ویستا 64bit هست!!

MOHAMMAD2010
26-04-2009, 10:39
چه جوری میشه فهمید این ویندوز ویستایی که الان رو کامپیوترمون هست رو چه تاریخی نصب کردیم !؟

eastern
26-04-2009, 17:19
امیدوارم بدردت بخوره!!
یه سر برو به این سایت!!

اگه نتیجه داشت همینجا بگو تا بقیه هم استفاده کنن!

ممنون دوست عزیز.

مشکل من این بود که فقط سی دی Recovery ویستا رو که همراه لپ تاپم بود داشتم و اون هم فقط recover می کرد. در این صورت تمام فایلهام که متاسفانه backup ازشون نداشتم در درایو :C از بین می رفت. اما مقاله ای رو در اینترنت خوندم که نوشته بود این مشکل رو باید با امکان Repair ویندوز رفع کرد.

این گزینه فقط در سی دی ویستا اصلی ( نه نسخه Recover ) وجود داره. امروز این سی دی رو گرفتم و خوشبختانه ویندوز بدون ایجاد هیچ مشکلی ترمیم شد.

به هر حال مشکلی هست که شاید در اولین برخورد ترسناک باشه. من حتی امروز در مجتمع کامپیوتر از چند فروشگاه پرسیدم هیچ کسی نمی دونست و می گفتن باید recover کنی و چاره ای نیست!

برای دوستانی که می خوان شرح کار رو بدونن لینک سایت مربوطه رو می گذارم.

نحوه Repairکردن ویندوز ویستا

milad_fs
26-04-2009, 23:27
درود به همه ی دوستان و مدیران محترم.من حدود 2 ماه هست که یه مشکل بسیار بد با کامپیوترم پیدا کردم.من بعضی از برنامه ها مثل RapidShare.Plus یا chrome رو نمیتونم اجرا کنم.در مورد برنامه اول که هیچ کدوم از نسخه هاش رو نمیتونم اجرا کنم.اخطاری هم که میده اینه:
the application failed to initialize properly(0cx000007b).click ok to terminate the program.
کامپیوترم dell vostro 1510 هست.من اول فکر میکردم که شاید اشکال از dot.net باشه ولی با ریختن نسخه های متفاوت مشکلم حل نشد(حتی 3.5).دیگه فکرم کار نمیکنه برای پیدا کردن راه حل.ویندوز رو هم بارها و بارها عوض کردم اما بازم نشد که نشد،anti virus,anti trojan,anti spy,هر چی که میشد نصب کردم اما هیچ ویروسی پیدا نشد.خواهش میکنم اگه کسی میتونه کمک کنه یه راه حلی پیشنهاد کنه.2 تا ویندوز دارم.xp و vista که توی هیچ کدوم اجرا نمیشه.
البته من کلی ور رفتم و فهمیدم که مشکل از dot.net هست.چون دیروز dot.net رو پاک کردم و دیدم که پیغام تغییر کرد و یه اخطار دیگه میده.(تو اکس پی)(این اخطار رو هم میدهnet framework initialization error .unable to find a version of the runtime to run this application .)و اخطارشم از 7 به 135 تغییر کرد.اما بازم 3.5 ریختم و دوباره همون پیغام اولی.
اما تو ویستا هنوز همون طوریه.من حتی فایل sdk رو هم دانلود کردم اما تغییری پیش نیومد.اگه میشه راهنماییم کنید لطفا.

Hamed_zx1
28-04-2009, 21:16
فکر کنم اگر ری استارت کنی و سیستم دوباره بالا بیاد و مجددا بسازی مشکل رفع بشه!!
منم همین مشکل رو دارم

انجام دادم ، ولی باز هم همونطوریه :13:

capitan black
29-04-2009, 16:52
سلام...دوستان من وقتی درایوهامو توی این حالت قرار میدم اسمشون مخفیه..این داداشم ترکوند این ویستا رو:31:
راهی هست ؟..مرسی:11:

تصویر ! :

sari-1369
29-04-2009, 19:08
سلام دوستان ، هر وقت که به اینترنت وصل میشم ساعت ویندوزم 1 ساعت میپره عقب . چیکار کنم ؟؟

Mohammad King
29-04-2009, 21:38
سلام دوستان ، هر وقت که به اینترنت وصل میشم ساعت ویندوزم 1 ساعت میپره عقب . چیکار کنم ؟؟

موقعیت زما نی را روی تهران تنظیم کنید/.

nw_nk
29-04-2009, 22:39

در Date and Time properties تب Internet Time تیک گزینه Automatically Syn رو بردارید و ذخیره کنید. دیگه ساعتتون با سرور موجود در اینترنت تنظیم نخواهد شد.

اما اگر می خواهید تنظیم باشه همونجوری که دوستمون گفتن Time Zone رو بر روی Tehran قرار بدید و تیک Automatically Adjust رو موقتا بردارید.

tohidkh
29-04-2009, 22:47
سلام.
من یه xp سالم و آپدیت شده در درایو h داشتم.
بر حسب اتفاق گفتم که بیام و یه ویستا به c: بنصبیم.
دیدم xp پرید!!!
از vista boot pro استفاده کردم و یه bcd نوشتم برای اون و بالاخره با هزار تا درد و دردسر xp رو براش تعریف کردم.
اومدم ریستارت کردم دیدم وقتی میخوام به xp برم، مینویسه فایل winload.exe رو نمیتونه پیدا کنه.....
خلاصه اینکه زدم به سیم آخر و گفتم بذارم xp رو repair کنم. :41:
Xp حتی نمیشناخت که ویندوزی نصب هست در درایو h !!!
رفتم یه ntldr و یه boot.ini گیر آوردم و زدم به درایو c و مسیر دهی کردم به ویندوز xp در درایو h.
خلاصه ی کلام اینکه بالاخره ایکس پی رو به سی دی نصبش شناسوندم و repair شد و بهتر از قبل کار کرد...
با dvd ویستا استارت آپ رو ریپیر کردم.... بازم همون آش بود و همون کاسه....
خواستم ببینم واقعا نمیشه در درایو c ویندوز vista نصب کرد و در درایو دیگری xp ؟؟؟؟
پیشاپیش خیلی ممنونم...
؟!؟!؟!؟!؟!؟
:19:

mehran_286
30-04-2009, 19:40
سلام دوستان
چجوری در کنار xp از ویستا هم استفاده کنم یا بالعکس
با تشکر

saiiddz
01-05-2009, 11:22
سلام دوستان
چجوری در کنار xp از ویستا هم استفاده کنم یا بالعکس
با تشکر
این مطلبی هست که بارها مطرح شده
سرچ کنید

Dead Space
02-05-2009, 10:33
خیلی چیزها است که رو ویستا نمیشه نصب کرد!...
روشی نیست بشه که همه ی این چیزایی که اجرا نمی شن رو سازگار کرد با ویستا(x64)؟...!؟
با نصب آبدیت و از این چیز میزا... خودتون که دیگه واردید...!
ای کاش بشه ویستا رو با قدرت ساپورت xp داشت...!
مثلا الان یه سری سی دی های آموزشی قلم چی خریدم که فقط رو xp بالا میاد... و الان من تو موقعیتی نیستم که بخوام ویندوز چنگ کنم! می گم نمیشه کاریش کرد!؟!

4039
03-05-2009, 12:46
سلام
جدیدا موقع باز کردن خیلی از سایتها این پنجره باز میشه ایراد از چیه و چطوری باید حلش کرد ؟

saiiddz
03-05-2009, 12:52
سلام
جدیدا موقع باز کردن خیلی از سایتها این پنجره باز میشه ایراد از چیه و چطوری باید حلش کرد ؟

تیک گزینه دو نات شوو و... رو بزنید و الوو

4039
03-05-2009, 13:08
مشکل ظاهر شدن اون پنجره حل شد اما نمیتونم از لیست history یک پنجره مستقل باز کنم( open in new window)

SPY.07
03-05-2009, 16:47
سلام

ببخشید، من شنیدم تو ویستا میشه بدون برنامه و با خود ویندوز درایو ها رو پارتیشن بندی کرد.

می خواستم بدونم این امکان در کجای ویست هست ؟

m654
03-05-2009, 18:21
خیلی چیزها است که رو ویستا نمیشه نصب کرد!...
روشی نیست بشه که همه ی این چیزایی که اجرا نمی شن رو سازگار کرد با ویستا(x64)؟...!؟
با نصب آبدیت و از این چیز میزا... خودتون که دیگه واردید...!
ای کاش بشه ویستا رو با قدرت ساپورت xp داشت...!
مثلا الان یه سری سی دی های آموزشی قلم چی خریدم که فقط رو xp بالا میاد... و الان من تو موقعیتی نیستم که بخوام ویندوز چنگ کنم! می گم نمیشه کاریش کرد!؟!
معدودیشون با تطبیق ساز وبندوز اجرا می شه(کامپَتیبیلیتی)، واسه باقی هم مجازی سازی چاره است(گاها شرکت ها نسخه 64 هم دارند). قراره امکانش در ویندوز7 راحت تر باشه و فایلش قابل دریافت.

mh.attari
03-05-2009, 19:19
سلام

ببخشید، من شنیدم تو ویستا میشه بدون برنامه و با خود ویندوز درایو ها رو پارتیشن بندی کرد.

می خواستم بدونم این امکان در کجای ویست هست ؟
بله این امکان وجود داره در کنترل پنل در قسمت administrative tools بعد Computer Management
تا اونجایی که یادمه

milad_fs
03-05-2009, 19:45
درود به همه .چرا کسی به من جواب نمیده؟بخدا مشکل من حاده.توی صفحه قبل گفتم.نزدیک 2 هفتست.خواهشن جواب بدین.تازه یه مشکل جدید اینه من یه ورژن برنامه rapidshare plus رو دانلود کردم که کار میکرد.بعد از چند روز از امروز اونم کار نمیکنه و همون پیغام رو میده.دارم کلافه میشم.اگه کسی قبلا این تجربه ی تلخ رو داشته کمک کنه.

DaaVooD
03-05-2009, 23:21
درود. ممنون میشم راهنمایی کنید!
دوســــان من به مشکلی برخوردم که ازین قراره: آمدیم یه fresh copy ویستا روی 1530 بنصبیم که پس از بوت با dvd اریجینال ویستا در صفحه انتخاب درایور ، C رو فرمت کردم و حالا که درایو c رو انتخاب میکنم و next رو میزنم با پیغام
windows is unable to find a system volume that meets its criteria for installation
مواجه میشم...بقیه درایوها هم همینطور.
لازم به ذکره که قبلا با acronis disk director پارتیشن بندی کردم و در پنجره انتخاب درایو فقط پارتیشن ریکاوری primary هس و بقیه همه logical!
در cmd هم disklist اینو نشون میده: disk 0 online 298 GB

Oracle_Eldorado
04-05-2009, 00:34
درود. ممنون میشم راهنمایی کنید!
دوســــان من به مشکلی برخوردم که ازین قراره: آمدیم یه fresh copy ویستا روی 1530 بنصبیم که پس از بوت با dvd اریجینال ویستا در صفحه انتخاب درایور ، C رو فرمت کردم و حالا که درایو c رو انتخاب میکنم و next رو میزنم با پیغام
windows is unable to find a system volume that meets its criteria for installation
مواجه میشم...بقیه درایوها هم همینطور.
لازم به ذکره که قبلا با acronis disk director پارتیشن بندی کردم و در پنجره انتخاب درایو فقط پارتیشن ریکاوری primary هس و بقیه همه logical!
در cmd هم disklist اینو نشون میده: disk 0 online 298 GB

سلام داود جان .
اگه منظورت لپتاپ Dell مدل Vostro 1530 هست باید خدمتتون عرض کنم که یه قلق خاصی داره .
منم یه بار خواستم مال یکی از آشنایان رو تعویض ویندوز کنم دقیقا همین مشکل پیش اومد .
آخرش هم نمیدونم دادش به کی واسش درستش کرد .
من که نفهمیدم چی شد ولی به نظرم برو بده به جایی واست درست کنند . :46:

DaaVooD
04-05-2009, 03:37
اوراکل جان، منظورم xps 1530 می باشد!!!
بهرحال ممنون.

Gune Baxan
04-05-2009, 11:22
سلام

بعد از نصب ویندوز و بعد از اجرای کرک وقتی ویندوز ریستارت میشد پیغام زیر رو نشون میداد و سیستم بوت نمیشد.

با روشی که یکی از دوستان گفتن تونستم ویندوز رو بوت کنم، ولی متاسفانه ویندوز اکتیو نمیشه.

حالا سوال من اینه که آیا کرک های متفاوتی برای ویستا هست؟
و این که چرا همین ویندوز رو سیستم دیگه ای اکتیو میشه و روی سیستم من نه؟

ORIGINAL
05-05-2009, 13:23
سلام

بعد از نصب ویندوز و بعد از اجرای کرک وقتی ویندوز ریستارت میشد پیغام زیر رو نشون میداد و سیستم بوت نمیشد.

با روشی که یکی از دوستان گفتن تونستم ویندوز رو بوت کنم، ولی متاسفانه ویندوز اکتیو نمیشه.

حالا سوال من اینه که آیا کرک های متفاوتی برای ویستا هست؟
و این که چرا همین ویندوز رو سیستم دیگه ای اکتیو میشه و روی سیستم من نه؟
در تاپیک اموزش کرک های مختلفی گذاشته شده است...

Gune Baxan
06-05-2009, 09:45
در تاپیک اموزش کرک های مختلفی گذاشته شده است...

ممنون از راهنماییتون.

4 تا کرک مختلف رو از پیدا کردم ولی هیچ کدوم جواب نداد.

jgshirazi
06-05-2009, 13:58
سلام
من بعد از نصب ويندوز ويستا در My computer آيكن Floppy Drive را ندارم. مي شود راهنمايي كنيد كه چگونه اين مشكل را رفع كنم.

milad_fs
06-05-2009, 15:28
درود.من یه دفعه تو ویستا کانکشن هام پریدن و دیگه نمیتونم کانکشن جدید بسازم!!!!!!!!.این اخطار رو میده:
this wizard can not create the connection
هم برای dial up و هم برای adsl.میشه راهنمایی کنید

mh.attari
06-05-2009, 17:06
دوستان اگه زحمتی نباشه به این تایپیکم یه سری بزنید و به من کمک کنید ممنون

Xx Hossein xX
06-05-2009, 21:03
سلام ....
توی ویستا وقتی تم دانلود میکنم نمی تونم ازشون استفاده کنم ! باید چیکار کنم ؟! ( نرم افزار TuneUp Utilities 2009 رو دارم )

mh.attari
06-05-2009, 21:33
سلام دوستان
مثل اینکه من باید سوالم رو اینجا مطرح بکنم
من چند هفتس یه مشکل با قسمت اپدیت ویندوزم دارم و اونو به صورت عکس واستون میزارم
البته من فکر می کردم برطرف میشه که نشد

لازم به ذکر سعی مجدد اثری نداره و ویندوز من original هست

_Barbod_
06-05-2009, 23:01
سلام دوستان
من یک فایل تورنت گرفتم که دانلود کنم
اما الان پشیمون شدم و میخوام پاکش کنم
اما متاسفانه نه پاک میشه و نه میشه اسمش رو عوض کرد
فکر کنم از طریق رجیستری باید عمل کنم اما بلد نیستم
ممنون میشم راهنمایی کنید

tintiryol
07-05-2009, 12:37
سلام
بعد از گرفتن ریکاوری از ویستا بیزینس هایبرنت ام محو شده ، چطوری میتونم برگردونمش؟

Hessam_7800gtx
07-05-2009, 19:06
جدیدا یه بردامه به اسم dllhost توی ویندوزم پیدا شده که با چند تا بازی مشکل داره جالبه که این برنامه نه بسته میشه و نه میشه اونو پاک کرد توی startup هم نیست که غیر فعالش کنم.چطور میتونم از شرش راحت شم؟؟

Mmn0404
08-05-2009, 12:29
سلام
با اجازه ،من یه راه حل بهتر برای اتصال موبایل به کامپیوتر (البته نوکیا ) ،و استفاده از اینترنت کامپیوتر به وسیله موبایل دارم ،که میتونین هم گوشی رو اپدیت کنین (Update phone software) ,هم میتونین برنامه های گوشی رو اپدیت کنین ،هم میتونین مدیریت مسیج ها و هم فرستادن مسیج از طریق کامپیوتر ( یعنی میتونین با این برنامه مسیج رو بفرستین و وقتی که send کنین از طریق سیم کارتتون send میشه) و خیلی کاربرد های دیگه.

البته فکر میکنم که اسم این برنامه رو شنیده باشید Nokia PCSuite حالا من طریقه کار کردن با اینترنت و اتصال گوشی به اینترنت رو برای اونهایی که بلد نیستن میذارم :

اول برنامه Nokia PC Suite 7.1.18.0 FINAL رو از اینجا دانلود کنید:
حجم : 31.3 Mb

بعد از setup کردن برنامه Nokia PC Suite موبایلتون رو از طریق کابل ،بلوتوث یا اینفرارد به کامپیوتر وصل کنید، بعد روی موبایل پیغامیم میاید که ازتون میخواد که mode رو انتخاب کنید که اگر میخواهید با برنامه کار کنید باید گزینه اول PC Suite رو بزنید ،اگر هم که میخواهید فقط از رم گوشی استفاده کنید Data Transfer رو انتخاب میکنید.

بعد از انتخاب کردن PC Suite روی صفحه مانیتور پیغام زیر ظاهر میشود که باید تیک ان را بزنین

بعد از قسمت استارت کنار ساعت این تصویر ظاهر میشود

که با دو بار کلیک بر روی آن داریم :

حالا با توجه به ششکل زیر عدد 1 برای اتصال گوشی به اینترنت و شماره 2 برای گرفتن آخرین آپدیت گوشی است .

بعد از رفتن در قسمت 1 داریم

که نشان میده که گوشی متصل به اینترنت است .
حالا برای استفاده از اینترنت در گوشی ،مثلا آپدیت آنتی ویروس بعد از درخواست انتخاب کانکشن

گزینه اول رو انتخاب کنید ،تا از اینترنت کامپیوتر استفاده کنید.

باسلام : من از پست صفحه ی 10 تاپیک ( داغ داغ: اتصال گوشي به اينترنت به كمك bluetooth با هر نوع سيم كارتي........) شما استفاده کردم اما
وقتی خواستم قطع کنم X قرمز را زدم و انترنت هم قطع شد و از آن به بعد هرگاه می خواهم به اینترنت وصل شود می نویسد :
CONNECTION FAILED و دیگه نمیتونم با کامپیوتر م به اینترنت وصل شوم لطفا" راهنماییم کنید با تشکر .: درضمن نوتبوک sony هست و ویندوز ویستا دارد41

ANDY LOVE
09-05-2009, 19:12
این ویستا که دهنه ما رو سرویس کرده هرچی نصب میکنیم ...نصب نمیکنه....برنامه Capcherهم که اجرا نمیکنه....بالاخره من که پاکش کردم...ویندوز اکس پیه العان....

D o l f i n
09-05-2009, 21:44
سلام
من الان ویستا 64 بیت دارم
یکی از بزرگترین مشکلاتم اینکه نمیتونم سرچ کنم اصلا وارد سایت گوگل نمیشه و همچنین یاهو وارد هر سایت دیگه ای که بگید میشه الا این دو تا و اصلا نمی تونم سرچ کنم در ضمن وارد یاهو مسنجرمم نمیتونم بشم همینجور گوگل تالک ویندوز رو عوض کردم و xp ریختم جواب داد و میشد راحت سرچ کرد و و ارد ایمیلهام شد حالا دوباره ویستا 64 بیت ریختم و همون مشکلات اول
بنظرتون چیکار کنم؟

mh.attari
09-05-2009, 21:46
این ویستا که دهنه ما رو سرویس کرده هرچی نصب میکنیم ...نصب نمیکنه....برنامه Capcherهم که اجرا نمیکنه....بالاخره من که پاکش کردم...ویندوز اکس پیه العان....
دوست گلم xp تمام شد بدرود شد الان ویستا فقط اینم که نصب نمی شه مشکل از سیستم شماست ولا غیر:10:

piroooz
09-05-2009, 22:47

اگه طعم شیرین ویستا را بچشی میفهمی که چه ضرری کردی ما که زدیم تو کار seven
یک بار امتحان کن برای همیشه

:40::40::40:

_Barbod_
10-05-2009, 00:25
سلام دوستان
من یک فایل تورنت گرفتم که دانلود کنم
اما الان پشیمون شدم و میخوام پاکش کنم
اما متاسفانه نه پاک میشه و نه میشه اسمش رو عوض کرد
فکر کنم از طریق رجیستری باید عمل کنم اما بلد نیستم
ممنون میشم راهنمایی کنید
هیچ کس راه حلی نداره؟

mh.attari
10-05-2009, 09:09
اگه طعم شیرین ویستا را بچشی میفهمی که چه ضرری کردی ما که زدیم تو کار seven
یک بار امتحان کن برای همیشه

:40::40::40:

دوست گلم درایو های 7 رو از کجا اوردی

karaj_0912
10-05-2009, 22:02
کسی میدونه چجوری Command prompt را در Vista میشه فول اسکرین کرد.
با تشکر

milad_fs
10-05-2009, 22:06
درود.دوست من چه پیغامی میده که پاک و rename نمیشه؟

احمد ترابی
11-05-2009, 09:13
سلام
میگم من میخوام vista نصب کنم اما بلد نیستم
میشه راهنماییم کنید
ممنون میشم

احمد ترابی
11-05-2009, 09:14
راستی برای پارتیشن بندیش باید چکار کنیم
اگه میشه اینم یه راهنمایی کنید
بازم ممنونم

_Barbod_
11-05-2009, 19:51
درود.دوست من چه پیغامی میده که پاک و rename نمیشه؟
این پیغامش

setare*
13-05-2009, 08:44
سلام
من شنیدم این ویندوز زیاد خوب نیست درسته؟
این ویندوز خوبه یا xp؟

ansar_1991
16-05-2009, 16:18
سلام
من چند تا برنامه رو از اینترنت دنلود کردم وقتی از حالت زیپ می خوام درشون بیارم این ارور رو میده
Error 0x80004005 UnspecifiedError
ممنون میشم راهنماییم کنید

sina3000m
16-05-2009, 18:43
سلام دوستان
من به یه مشکلی تو ویندوز ویستا برخوردم.
حدودا" هر یه ساعت یه بار این پیغام رو میده:
چطور میشه حلش کرد؟

sina3000m
16-05-2009, 18:53
سلام دوستان
چطور میشه حلش کرد؟

88x88
18-05-2009, 21:52
سلام . خسته نباشید.
من نمی دونم این سوال رو کسی پرسیده یا نه.
ولی یه مشکلی دارم.
من رو سیستمم ویستا 64 ریختم. از رو پک کینگ هم ریختم. تا حالا هم مشکلی نداشت. ولی یه چند وقته که می خواد لوگ این شه یه پیام اکتیویت می ده. که گزینه ی اکتیویت نو فعاله گزینه ی اکتیویت لیترش 15 ثانیه بعد فعا می شه. رفتم کرک هاشو از پک های مختلف پیدا کردم ولی هیچ کدومشون رو 64 بیتیش جواب ندادن. بعد خواستم یه دور دیگه بریزمش و از مدل اپدیت اینستال استفاده کنم . که اونم به خاطر 64 بیتی بودن نشد. حالا اینو چی کارش کنم؟
حالا شما کرکی می شناسید که صد در صد رو 64 جواب بده؟

sia-saketi
19-05-2009, 01:18
سلام
من چند تا برنامه رو از اینترنت دنلود کردم وقتی از حالت زیپ می خوام درشون بیارم این ارور رو میده
Error 0x80004005 UnspecifiedError
ممنون میشم راهنماییم کنید

خوب دانلود نشده... از اول دانلود کن ببین مشکلت رفع میشه یا نه...

sia-saketi
19-05-2009, 01:22
سلام دوستان
چطور میشه حلش کرد؟

اشکال از این برنامه ای هست که توی پیغام error هم اسمش رو آورده...
شاید با نصب مجدد برنامه مشکلت حل بشه...
امکان این هم هست که این برنامه با ویندوز ویستا سازگار نباشه...

nakhordemast
19-05-2009, 04:28
سلام دوستان من یه مشکلی دارم اینکه نمیتونم ویندوز ویستا 64 و 32 بیت با هم روی لپتاپم نصب کنم ( البته روی دوتا پارتیشن مجزا)
آیا این یک مشکل عمومیه یا سیستم من مشکل داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

bahman26
19-05-2009, 09:40

nakhordemast
19-05-2009, 11:50
آقا اصلا دوتا ویستا کنار هم نصب میشن|

Sufia
19-05-2009, 11:59
سلام

ببخشید اگر جای این سوال توو این تاپیک نیست؟

یه فایل Pdf که حاوی فیلم هم هست رو باید روی یه نوت بوک با ویندوز ویستا اجرا بدم که اجرا میشه اما موقع پخش خطا میده Windows:Bad Image چیکار کنم

که این خطا نیاد
البته باید چند بار Ok کرد تا پخش بشه

اما مشکل ساز شده

parsbin
20-05-2009, 12:19
کرک جدید برای ویستا چی هست؟
کرک قبلیم از کار افتاده
4 روز هم بیشتر نمونده :D

younesramzi
20-05-2009, 18:23
با سلام
جدیدا مشکلی با حالت Sleep ویستا پیدا کرده ام اینست که وقتی از حالت Sleep خارج میشوم کیس روشن میشود ولی مانیتور روشن نمیشود درایور کارت گرافیک هم آپدیت میباشد مادر برد هم با ویستا هماهنگی کامل دارد جالب اینجاست که با درایور قبلی کارت گرافیک مشکل نداشتم ؟؟؟؟؟؟

jigar-tala
22-05-2009, 07:49
سلام به همه منم یه مشکل کوچیک دارم منظورم خیلی خیلی کوچیکه من وقتی میخوام عددی رو تایپ بکنم اعداد به صورت فارسی میاد من زبان رو هم انگلیسی کردم ولی فرقی نکرده اگه کسی چیزی می دونه بگه امیدوارم عوضشو بگیری......

voltazh
22-05-2009, 11:31
سلام.در ویستای من بعد از مدت زمان کوتاهی بیشتر برنامه ها از جمله acrobat 8 profssional و nero 7 essential و بعضی برنامه های دیگر کار نمی کنند و سیستم پیغام stop working میده.برای رفع این مشکل چکار کنم.

m654
22-05-2009, 11:49
سلام.در ویستای من بعد از مدت زمان کوتاهی بیشتر برنامه ها از جمله acrobat 8 profssional و nero 7 essential و بعضی برنامه های دیگر کار نمی کنند و سیستم پیغام stop working میده.برای رفع این مشکل چکار کنم.
اگر دو تا سخت دیسک داری روی اون یکی بریز امتحان کن.

jigar-tala
22-05-2009, 21:28
very god که جواب ندادین سلام به همه منم یه مشکل کوچیک دارم منظورم خیلی خیلی کوچیکه من وقتی میخوام عددی رو تایپ بکنم اعداد به صورت فارسی میاد من زبان رو هم انگلیسی کردم ولی فرقی نکرده اگه کسی چیزی می دونه بگه امیدوارم عوضشو بگیری...... هوای ما تازه کارا رو ندارین بازم ممنون راستی ویندوزم ویستاست

jigar-tala
22-05-2009, 22:28
very god که جواب ندادین سلام به همه منم یه مشکل کوچیک دارم منظورم خیلی خیلی کوچیکه من وقتی میخوام عددی رو تایپ بکنم اعداد به صورت فارسی میاد من زبان رو هم انگلیسی کردم ولی فرقی نکرده اگه کسی چیزی می دونه بگه امیدوارم عوضشو بگیری...... هوای ما تازه کارا رو ندارین بازم ممنون راستی ویندوزم ویستاست
نا امیدمون نکنید

mehdy.z
22-05-2009, 23:45
نا امیدمون نکنید

شما برو توی:
Control Panel\Clock, Language, and Region\region and langueg option\customize this format
بعدش stanbdard digits رو عوض کن...

sia-saketi
23-05-2009, 01:46
سلام به همه منم یه مشکل کوچیک دارم منظورم خیلی خیلی کوچیکه من وقتی میخوام عددی رو تایپ بکنم اعداد به صورت فارسی میاد من زبان رو هم انگلیسی کردم ولی فرقی نکرده اگه کسی چیزی می دونه بگه امیدوارم عوضشو بگیری......

اول برو به Control Panel و Regional and Language Options رو باز کن...

حالا توی همون صفحه ی اول یه لیست کشویی می بینی به اسم Current format ، این لیست رو باز کن و این گزینه رو از توی لیست پیدا و انتخاب کن: (English (United States

حالا OK رو بزن و عدد مورد نظرت انگلیسی تایپ کن.

sia-saketi
23-05-2009, 01:54
با سلام
جدیدا مشکلی با حالت Sleep ویستا پیدا کرده ام اینست که وقتی از حالت Sleep خارج میشوم کیس روشن میشود ولی مانیتور روشن نمیشود درایور کارت گرافیک هم آپدیت میباشد مادر برد هم با ویستا هماهنگی کامل دارد جالب اینجاست که با درایور قبلی کارت گرافیک مشکل نداشتم ؟؟؟؟؟؟

خودت جواب خودت رو دادی... مشکل از درایور کارت گرافیکت هست احتمالاً...

نسخه های جدیدتر این برنامه ها رو نصب کن تا مشکلت حل بشه...
تا اون جا که من می دونم nero 7 با ویستا مشکل داره...

younesramzi
23-05-2009, 16:15
با سلام
من با درایود قبلی مشکل نداشتم با اینکه قدیمیتر بود ولی با ورژن جدیدش که دانلود کردم مشکل دارم یعنی همچین چیزی ممکنه

_Barbod_
23-05-2009, 23:03
این پیغامش

کسی نبود کمک کنه؟

sia-saketi
24-05-2009, 01:26
با سلام
من با درایود قبلی مشکل نداشتم با اینکه قدیمیتر بود ولی با ورژن جدیدش که دانلود کردم مشکل دارم یعنی همچین چیزی ممکنه

شما مطمئنی که این درایور برای ویندوز ویستا هست؟! ببینم توی سایت مربوط به کارت گرافیک شما در این مورد که ویستا باهاش سازگار هست یا نه چیزی نوشته؟

کسی نبود کمک کنه؟

ببین دوست عزیز طبق اونچه که توی عکس من می بینم ظاهراً این قایل اصلا توی کامپیوتر شما وجود خارجی نداره! چون حجمی داره و توی خود پیغام هم اشاره کرده که اصلا چنین چیزی رو پیدا نکرده... من که سر در نمیارم...
خودت دقت کن:
Item Not Found

چه جوری و از چه طریقی پاکش می کنی؟

bahman26
24-05-2009, 09:51
دوستان مشکلم رو با عکس تو پست 4423 گذاشتم
ویندوز آ اِ ر و قبلا بوده ولی حالا نیست
کسی می تونه جواب بده
ممنون

younesramzi
24-05-2009, 15:49
[QUOTE=sia-saketi;3803264]شما مطمئنی که این درایور برای ویندوز ویستا هست؟! ببینم توی سایت مربوط به کارت گرافیک شما در این مورد که ویستا باهاش سازگار هست یا نه چیزی نوشته؟

با سلام
آره از خود سایت NVIDIA دانلود کردم کارت گرافیک من هم GeForce 7300Le هست

_Barbod_
24-05-2009, 18:40
ببین دوست عزیز طبق اونچه که توی عکس من می بینم ظاهراً این قایل اصلا توی کامپیوتر شما وجود خارجی نداره! چون حجمی داره و توی خود پیغام هم اشاره کرده که اصلا چنین چیزی رو پیدا نکرده... من که سر در نمیارم...
خودت دقت کن:
Item Not Found

چه جوری و از چه طریقی پاکش می کنی؟

راستش من راست کلیک میکنم روش و میخوام Delete کنم اما این پیغام رو میده

lordcrazy
25-05-2009, 11:48
سلام به همگی
اقایون دیگه اعصابم از دست این سرچ ویستا خط خطی شده !!!
هیچی پیدا نمیکه!!!
مثالا تو پوشه تم ( توی یک دی وی دی) 100 تا پوشه دیگه هست! حالا میخوام بین همهی اینها هر چی فایل زیپ یا رار باشه رو پیدا کنه اما هیچی پیدا نمیکنه!! در صورتی که میدونم اونجا کلی فایل زیپ هست!!!
ممنونم

lordcrazy
25-05-2009, 11:50
ح---------------------ذ----------------------ف

SamGun
26-05-2009, 19:30
دوستان من الان حدود 2 هفته هست که ویستا ریختم .خیلی ازش راضی هستم و خیلی هم کار باهاش راحته.
فقط سرعت سیستم تو این ویندوز خوب نیست
میخواستم بدونم حداقل سیستمی که بتونم به راحتی و با سرعت خوب با این ویندوز کاز کنم چیه که برم ارتقاش بدم
ممنون

Teiger
26-05-2009, 22:58
سلام
دوستان چند روزی هست که یک لب تاپ گرفتم وبندوز ویستا داره
خودش اتوماتیک اپدیت میکنه ولی تو ریستارت کردن یا شاتدون کردن بعدش که سیستم رو روشن میکنم
اون صفحه آبی معروف میاد که باید repair بشه
بعدش همه چی برمیگرده به روز اول

*Necromancer
27-05-2009, 12:04
سلام به همه اساتید! یه سوالی که دارم این است که من هر چی بازی مازی نصب می کنم این درای سی لعنتی هی پر تر و پر تر می شه! وقتی unistall می کنم اون حجمی که قبلا از درایو سی اشغال شده بود بر نمی گرده!(کلا هیچ چیزی تو درایو سی نصب نمی کنم!) حالا من چیار کنم؟ آخه من چیکار کنم؟ درایو سی هر روز داره پر تر می شه! از هر کسی هم پرسیدم می گه حتی اگه 30_40 گیگ هم خالی داشته باشی بازم مدت زیادی طول نمی کشه که درایو سی ات پر شه! clean up کردن و پاک کردن system restore و page file و همه این جنگولک بازی ها هم فقط بار اول فضا خالی می کنه و بقیه دفعات دردی دوا نمی کنه!

_حالا از اینا بگذریم من چیکار کنم که وقتی بازی پاک می کنم درای سی خالی تر بشه؟
_ و یه چیز دیگه: فایلای ذخیره اینترنت چطوری پاک می شن؟ من بعد هر بار وب گردی هم باز می بینم درایو سی پر تر شده!

88x88
27-05-2009, 18:18
گویا این جا هر کی می خواد جواب بده باید دوباره و سه باره سوالشو بپرسه. حالا امتحان می کنیم. این دومین باره:

سلام . خسته نباشید.
ولی یه مشکلی دارم.
من رو سیستمم ویستا 64 ریختم. از رو پک کینگ هم ریختم. تا حالا هم مشکلی نداشت. ولی یه چند وقته که می خواد لوگ این شه یه پیام اکتیویت می ده. که گزینه ی اکتیویت نو فعاله گزینه ی اکتیویت لیترش 15 ثانیه بعد فعا می شه. رفتم کرک هاشو از پک های مختلف پیدا کردم ولی هیچ کدومشون رو 64 بیتیش جواب ندادن. بعد خواستم یه دور دیگه بریزمش و از مدل اپدیت اینستال استفاده کنم . که اونم به خاطر 64 بیتی بودن نشد. حالا اینو چی کارش کنم؟

Necromancer داکیومنتست رو چک کردی؟ این روزا سیوای بازی ها حجمشون بیداد می کنه.
ولی ویستا یه قابلیت هم داره که اونم اینه که مثل بختک میوفته رو هاردت. کلا این کارش اعصاب خورد کنه. الکی هی جای فایل هاتو مشخص می کنه که خدای نکرده تو سرچ فایلات بیشتر از 4 ثانیه وقتت گرفته نشه.
شاید مشکل از این باشه. بلد نیستم چه جوری باید برش داری.

Spak
27-05-2009, 21:06
سلام . یه ویستا 64 بیت sp2 دارم . سرعتش پایینه و تقریبا زیاد هنگ میکنه امروز هم توی بالا اومدن گفت باید ویندوزت رو ریپیر کنی !! نمیدونم مشکلش از ویروس یا ویندوز ؟ چون آنتی ویروس nod32 antivirus4 دارم و آپدیت هم شده ! دیگه دارم خسته میشم سیستمم هم 4گیگ رم داره ولی . . . ! چیکار کنم کاراییش بینهایت بشه چون من کارای طراحی انجام میدم خیلی برام مهم هست . ویندوز 7 چطوره ؟ تاحالا امتحان نکردم ؟

بهزاد_mb
27-05-2009, 22:41
سلام به همگی
فرق RTM و Retail و Final و Integrate در ویستا چیه؟؟؟
اون ویندوزی که خود ماکروسافت با SP2 ارائه میده کدوم ایناست؟؟؟

hooman1981
28-05-2009, 06:05
سلام
تو ویندوز ویستام رم من 2تا 2 گیگ ولی 3.25 نشون میده مشکل از کجاست؟

88x88
28-05-2009, 10:08
تو ویندوز ویستام رم من 2تا 2 گیگ ولی 3.25 نشون میده مشکل از کجاست؟

سلام.
شما یحتمل ویندوزت 32 بیتی هست. سیستم های 32 هم رم رو بشتر از 4 گیگ نشون نمی دن. این 4 گیگ هم تئوری هست و تو بیشتر جاها با توجه به مادر بورد و خود رم و غیره، عددش پایین تر هم می شه. معمولش هم همین مقداری که برای شما نشون می ده.
راه حلش هم اینه که یه ویندوز 64 بیتی بریزی.

اینم برای بار سوم که این سوالم رو می پرسم:

سلام . خسته نباشید.
ولی یه مشکلی دارم.

خسته نباشید.

M O B I N
28-05-2009, 13:06
سلام یه سوال چی باعث شده ویستا یکی از بدترین ویندوز های باشه که مایکروسافت داده بیرون؟؟!؟!؟؟!

pedramch
28-05-2009, 18:42
سلام سلام...
آقا یه مشکل!
گوشه سمت راست ودسکتاپم یه چیزی اومده نوشته :

Windows Vista (TM)
Build 6001
This Copy Of Windows Is Not Geniune

چیکار کنم؟
خیلی میترسم:دی
آخه همین 1 ماه پیش بود سیستمم یهو قاط زد همه فایلام از بین رفتن...

ebinem173
28-05-2009, 19:00
یه سوالی دارم
مدتیه یکی از فولدرهام توی درایو d که فیلم توشه برای بازکردنش توسط یوزرهای دیگه اجازه ادمین میخواد
این مشکل تو ویندوز 7 هم بود کسی میدونه باید چیکار کنم؟

pedramch
28-05-2009, 19:07
دوستان عزیز علاوه بر مورد قبلی که عرض کردم..
هر دفعه که میخوام وارد ویندوز بشم میگه که باید activate کنی!
چطوری اکتیویت کنم؟
بعد که همینطوری وارد سیستم میشم بکگراندم نیست + Windows Security Alerts فعاله!
قلبم داره میاد تو کفشم...
چیکار کنم؟

hamedya
28-05-2009, 21:28
دوستان عزیز علاوه بر مورد قبلی که عرض کردم..
هر دفعه که میخوام وارد ویندوز بشم میگه که باید activate کنی!
چطوری اکتیویت کنم؟
بعد که همینطوری وارد سیستم میشم بکگراندم نیست + Windows Security Alerts فعاله!
قلبم داره میاد تو کفشم...
چیکار کنم؟
نگران نباشید مشکل از ویندوز شما ست.
باید ویندوزتون رو کرک کنید.
من تونستم این کرک ها رو پیدا کنم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید موفق باشید.:11:

hamedya
28-05-2009, 21:48
یه کرک هم برای32 بیتی وهم برای 64 بیتی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدروش استفاده از کرک:
فایل کرک را دانلود و از حالت فشرده خارج کنید. بر روی آن راست کلیک کرده و Run as Administrator را انتخاب کنید. Allow را انتخاب کنید. Yes را بزنید. در بالا بر روی Activate کلیک کنید. بر روی OK کلیک کنید. دوباره OK کنید. سیستم را Restart کنید.
پسورد فایل:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موفق باشید.:11:

hamedya
28-05-2009, 22:08
سلام یه سوال چی باعث شده ویستا یکی از بدترین ویندوز های باشه که مایکروسافت داده بیرون؟؟!؟!؟؟!
مشکلاتی که اکثرا دوستان میگن به خاطر اینه که از ویندوز اصل استفاده نمی کنن.
من تا حالا با ویندوز ویستام مشکلی نداشتم.(چون ویندوزم اوریجناله:21:) .

pedramch
28-05-2009, 23:33
دوست عزیز بی نهایت ازت ممنون...
از اضطراب و دلهره نجاتم دادی:27:
---
ولی میگم این نوشته از رو دسکتاپ نرفتا....

nima_3910
29-05-2009, 11:58
سلام

من یه ویندوز ویستا 64 بیتی دارم و می خوام سرویس پک 2 رو روش نصب کنم .. متاسفانه از زبان روسی که روی سیستم نصبه ایراد میگیره..

خواستم از لیست زبانها پاکش کنم اما نشد ..
تو کنترل پنل در قسمت حذف زبانها روسی رو انتخاب می کنم سیستم شروع میکنه به حذف کردن اما آخرش پیغام میده که زبان انتخاب شده حذف نشد .... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به نظر شما باید چه کار کنم ...

ممنون میشم اگه کمکم کنید

nima_3910
29-05-2009, 13:20
یکی به داد من برسسه !!!!!!!!!!!!!!

Proeex
29-05-2009, 15:42
چند وقتی هست که سیستم من بعد یه مدت که کار میکنه یهو ریست میشه و یه صفحه آبی میاد، بعدش که ریست میکنم یه پیغام میده که اینه:

cao-cao
31-05-2009, 22:05
سلام به همه
دوستان ویندوز رو عوض کردم ولی وقت بوت شدن میپرسه که میخواس با کدوم ویندوز میخوای بیای بالا چه جوری میشه بوت رو رو یکی رو حالت دیفالت قرار داد که اتوماتیک بوت بشه

اميد 2009
01-06-2009, 07:24
سلام: من ويندوز ويستا رو نصب كردم اما مودمم رو نميشناسه بايد چيكار كنم

mohsen.rajabi
01-06-2009, 15:29
چند روزیه که امکان Hibernate کردن لپ‌تاپ دوستم از بین رفته. چطوری می‌تونه فعالش کنه؟
ویندوزش Vista Home Premuim هست.

hamedya
01-06-2009, 17:14
سلام به همه
دوستان ویندوز رو عوض کردم ولی وقت بوت شدن میپرسه که میخواس با کدوم ویندوز میخوای بیای بالا چه جوری میشه بوت رو رو یکی رو حالت دیفالت قرار داد که اتوماتیک بوت بشه
سلام.
در ویندوز ویستا روی my computer راست کلیک کنید از properties قسمت advanced system setting رو انتخاب کنید
در صفحه ی مربوطه قسمت startup and recover روی setting کلیک کنید در قسمت startup قسمت defult میتونید ویندوز defulte رو انتخاب کنید.

hamedya
01-06-2009, 17:17
سلام: من ويندوز ويستا رو نصب كردم اما مودمم رو نميشناسه بايد چيكار كنم
دوست عزیز شما باید درایور مودمتون رو با توجه به مارک ومدلش برای ویستا پیدا کنید.(در گوگل سرچ کنید.)
موفق باشید.:40:

hamedya
01-06-2009, 17:22
چند روزیه که امکان Hibernate کردن لپ‌تاپ دوستم از بین رفته. چطوری می‌تونه فعالش کنه؟
ویندوزش Vista Home Premuim هست.
در کنترل پنل قسمت power option در قسمت choose what the power buttons میتونید تنظیمات لازم را انجام دهید.
موفق باشید.

cao-cao
01-06-2009, 20:59
سلام.
در ویندوز ویستا روی my computer راست کلیک کنید از properties قسمت advanced system setting رو انتخاب کنید
در صفحه ی مربوطه قسمت startup and recover روی setting کلیک کنید در قسمت startup قسمت defult میتونید ویندوز defulte رو انتخاب کنید.

ممنون
ولی ویستا رو حالت دیفالت بود خودش
من زمان رو به 1 ثانیه کاهش دادم که خودش سریع میاد بالا ولی بازم همون حالت هست

parisa6628
02-06-2009, 00:33
سلام دوستان!

استادان عزیز، میشه تو ویستا کاری کرد تا سرعت کانکت شدن به اینترنت دیال آپ رو مثل XP تو منوی task bar

نشون بده؟

مرسی.........راهنمایی پلیززززززززززززززززززززز

shahroozm
02-06-2009, 02:18
سلام
یه سوال از استادای عزیز
من ویندوز اورجینال ویستا دارم سزعت خیلی پایین
چه کار کنم درست بشه ممنون
مشخصات:
ram: 1.00 GB
32bit
processor: intel core 2cpu

parisa6628
02-06-2009, 10:47
سلام
یه سوال از استادای عزیز
مشخصات:
32bit

اگه سرعتت وقتی میای تو اینترنت پایینه باید بگم سرعت لبتاپ منم وقتی تو نت هستم وحشتناک پایینه( ram :2 cpu core2(... نمیدونم چرا ؟ ولی ویستا سرعتش تو نت پایینه! چه با ای دی اس ال چه با دیال آپ!!

shahroozm
02-06-2009, 12:29
اگه سرعتت وقتی میای تو اینترنت پایینه باید بگم سرعت لبتاپ منم وقتی تو نت هستم وحشتناک پایینه( ram :2 cpu core2(... نمیدونم چرا ؟ ولی ویستا سرعتش تو نت پایینه! چه با ای دی اس ال چه با دیال آپ!!

من سرعت لود شدن برنامه ها و بالا اومدن ویندوز بود

parisa6628
02-06-2009, 23:39

من آنتی ویروسم رو پاک کردم بهتر شد! امتحان کن ببین بهتر میشه؟

hamedya
03-06-2009, 10:28
سلام.
با وارد کردن کلمه msconfig در قسمت run ویندوز وانتخاب تب startup تیک برنامه هایی که در موقع لود شدن ویندوز بالا مییان ونیازی به اون ها نیست رو وردارین بعد از ریستارت سرعت لود ویندوز افزایش پیدا میکنه.
دقت کنید فقط برنامه هایی که نیاز به لود ندارن رو غیر فعال کنید.
موفق باشید.:40:

hamedya
03-06-2009, 10:30
من آنتی ویروسم رو پاک کردم بهتر شد! امتحان کن ببین بهتر میشه؟
شما بدتر راه ممکن رو انجام دادین!:18:
راه حلی رو که گفتم رو امتحان کنید.

shahroozm
03-06-2009, 12:04
حامد جان منون از کمکت
ولی فرقی نکرد:41:
1-2 دقیقه طول میکشه تا ویندوز بیاد بالا:42:

Benygh
03-06-2009, 18:33
سلام

مشکل من اینه که وقتی من یک فولدر رو به نوعی میچینم از نظر گروپ و یا Tile و یا هر نوعی دیگه همه ی فولدر ها اونطوری میشه !

چطور میتونم مشکل رو رفع کنم ؟

hamedya
03-06-2009, 23:44
حامد جان منون از کمکت
ولی فرقی نکرد:41:
1-2 دقیقه طول میکشه تا ویندوز بیاد بالا:42:
البته با توجه به میزان رم شما این مدت تا حدودی معقوله!:18:
من احتمال میدم که کارت گرافیکی شما ضعیف باشه وشما نرم افزارهای زیادی رو سیستم نصب کردید.
ولی با این حال این مدت برای لود زیاده.
اگه امکانش رو دارید ویستا رو دوباره نصب کنید ونرم افزارها رو با توجه به حجمشون به ترتیب نصب کنید وحتما بعد از نصب هر کدوم سیستم رو ریستارت کنید.:20:

hamedya
03-06-2009, 23:46
سلام

مشکل من اینه که وقتی من یک فولدر رو به نوعی میچینم از نظر گروپ و یا Tile و یا هر نوعی دیگه همه ی فولدر ها اونطوری میشه !

چطور میتونم مشکل رو رفع کنم ؟
چطوری میشه؟

aryamas
05-06-2009, 19:45
سيستم من vista 64bit home داره. چند تا برنامه هست كه براي كارم بايد نصب كنم اما موقع نصب ارور ميده و ميگه فقط روي نسخه هاي 32bit‌نصب ميشه و تا اونجايي كه من فهميدم نسخه 64bit ندارن. براي رفع اين مشكل توي ويندوز ويستا راه حلي هست تا بشه نرم افزار هاي 32bit رو روي سيتم 64bit نصب كرد؟

NimoOol.HD2
05-06-2009, 20:03
سلام
من ویندوز ویستام غیر فعال شده . تا یه مدت پیش میتونستم گزینه ی Active Later رو بزنم و وارد وین بشم .
از یکی از مدیرای پی سی پرسیدم گفت توی CMD یه چیزی بزن
زدم ، ریست کردم دیگه گزینه Active Later غیر فعال شده بود و Active Now رو فقط دارم
چیکار کنم که بتونم فعالش کنم ؟
اطلاعات تو وین ویستام خیلی برام مهمه
اگه کسی بتونه کمکم کنه یه عمر دعاش میکنم ....

hesamjm
06-06-2009, 01:07
سيستم من vista 64bit home داره. چند تا برنامه هست كه براي كارم بايد نصب كنم اما موقع نصب ارور ميده و ميگه فقط روي نسخه هاي 32bit‌نصب ميشه و تا اونجايي كه من فهميدم نسخه 64bit ندارن. براي رفع اين مشكل توي ويندوز ويستا راه حلي هست تا بشه نرم افزار هاي 32bit رو روي سيتم 64bit نصب كرد؟
سلام دوست عزیز
راهی نیست که شما اینکار رو بصورت مستقیم انجام بدی ولی نرم افزارهایی هستند که در واقع بواسطه اونه میتونید ویندوز دیگری در دل ویندوزتون داشته باشید و پس از نصب این نرم افزارها میتونید نرم افزار هم روی آنها نصب کنید...در اینباره در قسمت نرم افزار جستجو کنید
ولی قبل از اینکار بهتر مطمئن بشین شاید نسخه 64 بیتی شاید منتشر شده باشه و شما مطلع نباشید ممکنه بگید چه نرم افزارهایی میخواین نصب کنین؟؟

hesamjm
06-06-2009, 01:13
سلام
یه سوال از استادای عزیز
مشخصات:
32bit

سلام به دوست عزیزم
شما از چه سی پی یویی استفاده می کنید؟
آنتی ویروستان چیست و آیا به روز میکنید؟
فضای درایو c شما چقدره؟
چه مدت هست که ویندوزتون رو نصب کردید؟

-----------------
به سوالاتم جواب بدین سرعت پایین میتونه دلایل متفاوتی داشته باشه

Spak
07-06-2009, 18:16
سلام . من ویستا 64bit sp2 دارم مشکلم اینه که دائم توی بوت شدن ارور میده و میگه باید ویندوز رو ریپیر کنی چند بار هم اینکار رو کردم ولب بعد از چند وقت دوباره ارور میداد ! دیگه ویندوز رو کامل پاک کردم دوباره نصب کردم بلا فاصله آنتی ویروس نود 32 رو نصب کردو و آپدیت ولی بعد از 1 روز دوباره . . .
چیکار کنم فعلا به xp پناه آوردم ؟؟؟

Benygh
08-06-2009, 15:17
چطوری میشه؟
مثلا من توی My Copmuter چینش درایو ها رو ب صورت Tile و Group By Type میکنم و وقتی به چند پوشه جلوتر میرم ! میبینم که اونجا هم اینطور شده ! و وقتی اونجا رو درست میکنم My Computer خراب میشه !

SIMON137
08-06-2009, 17:08
یک سوال داشتم از خدمتتون
من ویستا رو خریدم ، برای مایکروسافت مشکل پیش اومد ، لایسنس ما باطل شد ، بعد خودش این مشکل رو درست کرد و گفت اگر می خواهید مجدد لایسنس رو درست کنید ، ویندوز رو پاک کنید و بریزید.
من هم می ترسم برنامه هام از دستم بره 2t هارد بپره ، نتونستم ویندوز عوض کنم ، موقع نصب ویندوز هم اون گزینه ی آپدیت فعال نیست که بزنم .
ولی مشکلی از لحاظ ارتباط با سایت مایکروسافت و دانلود از اون ندارم چون سریالم تو سایت کار میکنه
خود ویندوز هم آپدیت می کنه. ولی دستی ارور میده ، میگه جنیو نداره و بکگراند هم نمی تونم انتخاب کنم و این ارور جنیو همش میاد.
می خواستم ببینم با استفاده از کرک ، مشکلی برای سریال اصلی من توی سایت مایکروسافت برای دانلود و.... ایجاد نمیشه ؟

hamedya
08-06-2009, 18:52
مثلا من توی My Copmuter چینش درایو ها رو ب صورت Tile و Group By Type میکنم و وقتی به چند پوشه جلوتر میرم ! میبینم که اونجا هم اینطور شده ! و وقتی اونجا رو درست میکنم My Computer خراب میشه !
این مشکل رو من خودم هم دارم.تا حالا هم نتونستم براش راه حلی پیدا کنم.:13:
اینا مشکل حساب نمیشن!
ای کاش همه مشکلات این جوری باشن.:31:

ORIGINAL
10-06-2009, 12:20
سلام
اینجا مطرح شده...

farshadtizhoosh
11-06-2009, 17:03
سلام
من بعد از اينكه ويندوز 25 تا آپديت را نصب كرد كامپوترمو خاموشيدم
بعدش هي ويندوز مياد بالا تا مياد لوگين شه كه من پس را بزنم مينويسه:

Configurin Updates: Stage 3 of 3 (0%complete)
Don't Turn Off Your Computer

مشكل اينه كه اين صفر درصد حتي 1 درصد هم نميشه و بعد از 1 دقيقه ريست ميشه و دوباره همينطوري ادامه ميده اين روندا
شايد تا حالا 30 40 بار گذاشتم ريست شه اما درست نميشه
چيكار كنم؟

mhshaker71
11-06-2009, 19:36
سلام دوستان
من می خواستم از ویژگی Windows DreamScene استفاده کنم ولی توی ویندوزم گزینش رو ندارم
می شه بگین از کجا باید نصبش کنم؟

Benygh
11-06-2009, 21:08
سلام
اینجا مطرح شده...

سلام
مشکلم حل شد ولی باز هم بعضی اوقات رخ میده ! که با کمی گشتن تو پوشه ها درست میشه ! اگه ویندوز عوض کنم ممکنه باز هم برگرده ؟ :دی

راستی این مشکل با اینکه تو محیط عادی درسته ولی وقتی با یک برنامه یک پوشه رو باز میکنی و توی درایو ها با قسمت Select Files که بیشتر برای Import برنامه هاست میچرخم این مشکل هست و حل نمیشه !

راستی شما اون گزینه ی apply to all folders رو توی My Computer دارید !؟ فکر کنم قبلا من نداشتم ولی الان توی My Computer هم فعال شده ... قبلا توی درایو ها میشد فقط ...

arash_7
11-06-2009, 22:23
سي دس درايو من خودش مياد بيرون وقتي كه ميديش تو باز مياد بيرون آيا ويروسه؟ و سي دي رو هم نميتونه بخونه

mhgh44
12-06-2009, 10:51
با سلام
من ویندوز ویستا را روی ویندوز اکس پی نصب کردم وبعد از ان یک ویندوزی به نام windows ati gamer edition را در اینترنت دیدم و ان را دانلود ونصب کردم که این ویندوز بر روی ویستا نصب میشود حالا در صفحه ی انتخاب ویندوز دو تا ویستا نوشته که اولی ویندوز جدیده است میخواستم بدانم حذف این ویندوز چگونه است و ایا می توان جای دو ویستا را با هم عوض کرد تا پس از سی ثانیه داخل ویستای قبلی برود؟
با تشکر

MOHAMMAD2010
12-06-2009, 11:36
سلام
من بعضی وقتا که کامپوتر رو روشن میکنم
این صفحه بوت همین جوری ثابت میمونه ( این واره هی میره و میاد )
باید ریست کنم تا درست بشه بعضی وقتا بازم ریست میکنم درست نمیشه و باید دوباره ریست کنم !
مشکل از چیه ؟

saiiddz
12-06-2009, 13:29
سلام
من بعضی وقتا که کامپوتر رو روشن میکنم
این صفحه بوت همین جوری ثابت میمونه ( این واره هی میره و میاد )
باید ریست کنم تا درست بشه بعضی وقتا بازم ریست میکنم درست نمیشه و باید دوباره ریست کنم !
مشکل از چیه ؟
سه شاید وجود داره
1.ویندوزتون اصل نیست
2.نرم افزارهاتون زیاده(درایو ویندوز پر شده)
3.سیستمتون به خوبی نمیکشه ویستا رو

MOHAMMAD2010
12-06-2009, 18:38
سه شاید وجود داره
1.ویندوزتون اصل نیست
2.نرم افزارهاتون زیاده(درایو ویندوز پر شده)
3.سیستمتون به خوبی نمیکشه ویستا رو

1 - متوجه نمیشم از اینکه اصل نیست ؟
2 - 30 گیگ هست 3 گیگش خالیه . کمه ؟
3 - اینو مطمئنم نیست ( سیستمم خویه )

farshadtizhoosh
13-06-2009, 07:28
سلام
من بعد از اينكه ويندوز 25 تا آپديت را نصب كرد كامپوترمو خاموشيدم
بعدش هي ويندوز مياد بالا تا مياد لوگين شه كه من پس را بزنم مينويسه:

Configurin Updates: Stage 3 of 3 (0%complete)
Don't Turn Off Your Computer

مشكل اينه كه اين صفر درصد حتي 1 درصد هم نميشه و بعد از 1 دقيقه ريست ميشه و دوباره همينطوري ادامه ميده اين روندا
شايد تا حالا 30 40 بار گذاشتم ريست شه اما درست نميشه
چيكار كنم؟

ممنون ميشم جواب بدين!:40::11:

ORIGINAL
13-06-2009, 09:57
سلام
مشکلم حل شد ولی باز هم بعضی اوقات رخ میده ! که با کمی گشتن تو پوشه ها درست میشه ! اگه ویندوز عوض کنم ممکنه باز هم برگرده ؟ :دی

راستی این مشکل با اینکه تو محیط عادی درسته ولی وقتی با یک برنامه یک پوشه رو باز میکنی و توی درایو ها با قسمت Select Files که بیشتر برای Import برنامه هاست میچرخم این مشکل هست و حل نمیشه !

راستی شما اون گزینه ی apply to all folders رو توی My Computer دارید !؟ فکر کنم قبلا من نداشتم ولی الان توی My Computer هم فعال شده ... قبلا توی درایو ها میشد فقط ...
با این راهی که گفتم تو اون تاپیک باید مشکلت حل میشد دیگه....
اره گزینه ی apply to all folders همه جا هست...

Armin.ASD97
15-06-2009, 00:47
من وقتی گجت Sushi's DriveInfo رو نصب میکنم هارد هر 1 ثانیه صدا میده چیکار کنم؟؟
Model : MAXTOR STM3500320AS

farshadtizhoosh
15-06-2009, 08:18
سلام
من يه بار گفته بودم مشكلما اما كسي نبود!:41:
حالا عكسشم ميذارم
لطف كنيد جواب بدين:11:
خيلي ضروريه!
وقتي روشن ميكنم Microsoft Corporation تموم ميشه و آرم ويندوز و صداي اوليه مياد اما به جاي اينكه بره تا من پسورد را وارد كنم ميره اينجا كه تو عكسه و دوباره ريست ميشه و همين آش و همين كاسه!
عكسها:

لطفا جواب بدين:40:
ممنون:11:

sari-1369
17-06-2009, 10:47
سلام دوستان ، تو ویستا چطوری میشه محتویات به فولدر رو بر اساس نوع (type ) مرتب کرد ؟؟