PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بررسی سوالات و رفع مشکلات ویندوز ویستا

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 [17] 18 19 20 21 22

hadi204
24-01-2009, 23:23
سلام
من یه دوربین premier مدل dc5085 دارم که تو ویندوز xp راحت کابلش رو میزنی میشناسه اما تو ویستا میشناسه و اتصال usb برقرار میشه و کنار ساعت نوار ÷یغام میاد
هیچ سخت افزاری رو هم ناشناخته نمی زنه ولی درایو اونو نمی سازه
چیکار کنم؟
خواهش میکنم مثل سوال قبل بی پاسخ نزارین
مرسی

ORIGINAL
25-01-2009, 15:55
سلام

من چطوری میتونم توی ویستا فکس بفرستم اگه برنامه لازم داره لطف کنید یه لینک ازش بدید

با تشکر
خود ویستا داره..
در run بنویسید:

%SystemRoot%\system32\WFS.exe

ORIGINAL
25-01-2009, 15:59
سلام
من یه دوربین premier مدل dc5085 دارم که تو ویندوز xp راحت کابلش رو میزنی میشناسه اما تو ویستا میشناسه و اتصال usb برقرار میشه و کنار ساعت نوار ÷یغام میاد
هیچ سخت افزاری رو هم ناشناخته نمی زنه ولی درایو اونو نمی سازه
چیکار کنم؟
خواهش میکنم مثل سوال قبل بی پاسخ نزارین
مرسی

دوست عزیز اگر ویستا قطعه ی سخت افزاری شما رو نشناسه هیچ راه دیگه ای ندارین....
اگه درایوری داره حتی مال xp نصب کنین...اگه میتونین به سایت سازنده سر بزنین ببینین درایور ویستای اون قطعه رو داده بیرون یا نه...اگه درایور نداشته باشه دیگه راهی نیست....

attakh
26-01-2009, 11:22
ویندوز ویستا ی من یه مشکل پیدا کرده بود که برای اجرای هر برنامه ای خطا میداد ویندوز را فرمت کردم و دوباره نصب کردم حالا بعد از سه روز دوباره همین طور شده. هر برنامه ای میخوام نصب کنم یه همچین خطایی ظاهر میشه .
Windows cannot find ''. Make sure you typed the name correctly, and then try again.
البته این خطا برای ورود به قسمت manager از طریق راست کلیک روی my camputer ظاهر میشود .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
وقتی میخواهم system restore را هم بیاورم این خطا ظاهر میشود.
لطفا کمک کنید چون توی اینترنت جواب درستی پیدا نکردم .

دوستان کسی جواب منو نمیده ؟؟؟؟؟؟؟

iammahdi
26-01-2009, 13:38
من بعد چند تا کلنجار رفتن با ویستا به این نتیجه رسیدم که ویستا تنها تنهایی نمی شه : دی
باید ایکس پی ام پیشش باشه...
بعضی از برنامه ها و سخت افزار هارو نمی شناسه آخه ...
به نظرتون سرویس پک دو بیاد درست می شه ...
یا مایکروسافت داره رو سون زیاد کار می کنه ...

hesamjm
26-01-2009, 14:42
من بعد چند تا کلنجار رفتن با ویستا به این نتیجه رسیدم که ویستا تنها تنهایی نمی شه : دی
باید ایکس پی ام پیشش باشه...
بعضی از برنامه ها و سخت افزار هارو نمی شناسه آخه ...
به نظرتون سرویس پک دو بیاد درست می شه ...
یا مایکروسافت داره رو سون زیاد کار می کنه ...

سلام
اگه قطعات سخت افزاری شما قدیمیه باید درایورهای ویستا رو از سایت سازنده دانلود کنید - برای بعضی قطعات قدیمی هم درایور ویستا اصلا وجود نداره در اینصورت بهتره از همون xp استفاده کنید
البته نصب آپدیتها در سازگاریهای سخت افزاری و نرم افزاری واقعا مفید هستند
در سرویس پک 2 حتما نقائص سازگاری سخت افزاری هم بهبود خواهد یافت
بنظر من با اومدن سرویس پک دو برای سخت افزارهایی که درایور ویستا ندارند خیلی فرقی نمیکنه و بی اثر باشه

ویندوز 7 سازگاری سخت افزاری فوق العاده ای داره--ما همه منتظر نسخه نهایی اش هستیم

sheidari99
26-01-2009, 17:14
سلام
ویندوز ویستا لپ تاپ من وقتی بالا می آید بعد از account یه پنجره باز می شه که 4 تا گزینه داره با یکی ش که کلمه online داره می یام بالا و پنجره internet explorer را برام باز می کنه و از اون جا وارد درایو هام می شم ولی هیچ برنامه ای را باز نمی کنه چیکار گنم ویروس trojan را هم می شناسه ولی پاک نمی کنه ویروس یابم هم update است لطفا کمکم کنید
مچکرم

ali_ranger22
26-01-2009, 20:47
من می خوام یه فایل dll توی system32 کپی کنم ولی اجازه نمیده چطوری permision بگیرم ؟

hadi204
26-01-2009, 21:42
دوست عزیز اگر ویستا قطعه ی سخت افزاری شما رو نشناسه هیچ راه دیگه ای ندارین....
اگه درایوری داره حتی مال xp نصب کنین...اگه میتونین به سایت سازنده سر بزنین ببینین درایور ویستای اون قطعه رو داده بیرون یا نه...اگه درایور نداشته باشه دیگه راهی نیست....

ممنون ولی هیچ درایوری نداره چون usb هست
اما جدیدن usbهام قفل شده و حتی چیزی نمی تونم رو کول دیسک بریزم یا از روش پاک کنم
میشه بیشتر راهنمایی کنید

mohyad
27-01-2009, 02:01
ويندوز "Microsoft® Windows Live™ OneCare™ Trial Version5" رو چطوري ريكارو كنم آخه غير فعال شده؟؟؟؟

ORIGINAL
27-01-2009, 14:07
من می خوام یه فایل dll توی system32 کپی کنم ولی اجازه نمیده چطوری permision بگیرم ؟
از فایل takeControl باید استفاده کنید تو این تاپیک میتونید پیداش کنید...

ORIGINAL
27-01-2009, 14:07
سلام
ویندوز ویستا لپ تاپ من وقتی بالا می آید بعد از account یه پنجره باز می شه که 4 تا گزینه داره با یکی ش که کلمه online داره می یام بالا و پنجره internet explorer را برام باز می کنه و از اون جا وارد درایو هام می شم ولی هیچ برنامه ای را باز نمی کنه چیکار گنم ویروس trojan را هم می شناسه ولی پاک نمی کنه ویروس یابم هم update است لطفا کمکم کنید
مچکرم
در انجمن انتی ویروس مطرح کنید نه اینجا...

ali_ranger22
27-01-2009, 14:49
از فایل takecontrol باید استفاده کنید تو این تاپیک میتونید پیداش کنید...

این چطوری کار میکنه ؟!

w700
27-01-2009, 19:13
سلام به همه بچه ها :
من دیشب هاردم رو Clean up و Disk Defragment کردم
امروز که روشن کردمبعد از استارت آپ Mainboard روی صفحه داس مینویسه BootMGR Comprssed
بعد پایینش مینویسه Ctrl + ALT + DEL too Restart
Repair هم کردم Error میده.
چه کار باید بکنم ؟

hadi204
27-01-2009, 22:19
ممنون از این همه لطف
نشد ما یه مشکلی برامون پیش بیاد و یکی کمک کنه
پس من دردمو به کی بگگگگگگگگگم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

swanknews
28-01-2009, 18:01
ويندوز خيلي مزخرفي هست.

من تستش كردم با قطعات خيلي خوب ولي جواب نداده يا خيلي كند كار ميكنه.

فقط xp

hesamjm
29-01-2009, 02:54
سلام به همه بچه ها :
من دیشب هاردم رو clean up و disk defragment کردم
امروز که روشن کردمبعد از استارت آپ mainboard روی صفحه داس مینویسه bootmgr comprssed
بعد پایینش مینویسه ctrl + alt + del too restart
repair هم کردم error میده.
چه کار باید بکنم ؟

فکر میکنم بهتر باشه از سیستم ری استور استفاده کنی!!

hesamjm
29-01-2009, 02:56
ويندوز خيلي مزخرفي هست.

من تستش كردم با قطعات خيلي خوب ولي جواب نداده يا خيلي كند كار ميكنه.

فقط xp

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :13:

w700
29-01-2009, 14:04
فکر میکنم بهتر باشه از سیستم ری استور استفاده کنی!!

مرسی !!!:10:

فقط یه راهی پیدا کنید که بتونم به File manager راه پیدا کنم و فایلهایی رو که می خوام از درایو C و My Document بیرون بکشم.:41:

به فایلام خیلی احتیاج دارم ...:13:

مرسی :8:

shiningphoenix
30-01-2009, 02:17
سلام

من یه بار نسخه ی بتا ویستا رو کامپیوتر نصب کردم چون سرعتش پایین بود پاکش کردم دوباره اکس پس ریختم.الان وقتی میخوام دوباره ویستا نصب کنم ویندوز درایو های منو شناسایی نمیکنه؟(تو یه وبلاگ سوال و جواب کامپیوتری پرسیدم گفتن مشکل از همون یکبار وستا نصب کردنه و هاردت ساتاست وقتی ویندوز داره برای نصب آماده میشه دکمه ی f6 روبزن و درایور هاردت رو از وبسایت مادربورد بگیر بعد هارد ساتا شناسایی میشه ولی توی ویستا مثل اکس پی اصلا" f6 وجود نداره)به نظر شما من باید چکار کنم؟

internet-forum
30-01-2009, 11:34
سلام دوستان من میخوام ویندوز نوت بوکم رو ریکاوری کنم می پرسه که با یوزر خودت می خوای اینکارو انجام بدی یا با ASP.NET اما ASP.net پسورد می خواد لطفا یه راهنمایی کنید که پسوردش چیه و کدوم یوزر رو انتخاب کنم
ممنون

hesamjm
30-01-2009, 12:47
سلام

من یه بار نسخه ی بتا ویستا رو کامپیوتر نصب کردم چون سرعتش پایین بود پاکش کردم دوباره اکس پس ریختم.الان وقتی میخوام دوباره ویستا نصب کنم ویندوز درایو های منو شناسایی نمیکنه؟(تو یه وبلاگ سوال و جواب کامپیوتری پرسیدم گفتن مشکل از همون یکبار وستا نصب کردنه و هاردت ساتاست وقتی ویندوز داره برای نصب آماده میشه دکمه ی f6 روبزن و درایور هاردت رو از وبسایت مادربورد بگیر بعد هارد ساتا شناسایی میشه ولی توی ویستا مثل اکس پی اصلا" f6 وجود نداره)به نظر شما من باید چکار کنم؟

شما فورمت درایوهاتون چیه؟ ntfs یا fat32
قبل از هر چیز مورد بالا رو بررسی کنید چون ویستا فقط درایوهای ntfs رو میشناسه...
اگه از این مورد نبود بگید تا راههای دیگه رو بگیم

ali_ranger22
30-01-2009, 15:46
کسی نیست بگه من چطوری یه فایل dll رو توی system 32 جایگزین کنم ؟ کارم گیره

ORIGINAL
30-01-2009, 16:16
کسی نیست بگه من چطوری یه فایل dll رو توی system 32 جایگزین کنم ؟ کارم گیره

سلام
برید اینجا توضیح داده شده..
موفق باشید.

r0ck
30-01-2009, 20:59
با عرض سلام
من بابیلون نصب کردم در ویستا ولی پچ های کرک نمیتونن کارشونو بکنن!(برنامه هم کاملا بسته است).مینویسنcan't access file

Mahdi_Co_1368
31-01-2009, 12:13
مشکلی برام پیش اومده که اگه کمکم کنید ، ممنون میشم
من به تازگی شروع به استفاده از ویندوز ویستا کردم. در مدیا پلیر نمیتونم بعضی از فیلم ها رو که AVI هستن ، اجرا کنم (یعنی فقط صدا میاد....تصویر ندارم)
در ضمن...KMPlayer رو هم نصب کردم...فیلم اجرا شد ، ولی تصویر بی کیفیت بود....در صورتی که در ویندوز XP ، کلیه ی فیلم های با فرمت AVI فوق العلاده با کیفیت پخش میشد...طوری که فرمت AVI با فرمت HD برابری می کرد....اشکال از کجاست؟
البته نا گفته نماند که من در ویندوز چند مجموعه codec نصب کردم...آیا با نصب Codec مخصوص ویندوز ویستا مشکلم حل میشه؟اگه جواب شما مثبت هست ، یه لینک از جدیدترین Codec ویندوز ویستا برام بزارید

senjin
31-01-2009, 21:06
سلام من ie8 رو دانلود کردم ولی نصب نمیشه . ارورمیده . file is corrupt. چند بار دیگم داون کردم . بعضی اپدیت ها هم نصب نمیشه. اونایی که مستقیم دانلود میکنم نصب نمیشه. میشه راهنمایی کنید.
فکر کنم مشکل از اکستراک باشه چون قبلا هم نتونستم داریو گرافیک یا چنتا چیزه دیرو نصب کنم. سرویس پک یک دارم.
ممنون

internet-forum
01-02-2009, 15:21
سلام دوستان من میخوام ویندوز نوت بوکم رو ریکاوری کنم می پرسه که با یوزر خودت می خوای اینکارو انجام بدی یا با asp.net اما asp.net پسورد می خواد لطفا یه راهنمایی کنید که پسوردش چیه و کدوم یوزر رو انتخاب کنم
ممنون

کسی نمیتونه جواب بده؟

sm6m10
02-02-2009, 08:18
1با سلام و خسته نباشید و تشکر
-چطور میتونم عکسی که خودم می خواهم را در backgroundپوشه هادر ویندوز ویستا قرار بدم. به طوری که در پس زمینه صفحه دیده شود.اینکار را قبلا در xp کردمام اینجاویستا نتونستم.
2- سرعتم در ویستا (اینترنت دیال اپ)افتضضضضضضضضضضضضضضاح است چیکار کنم؟
3-group policy کجاست؟

behnam_n80
02-02-2009, 12:29
agha sharmande engish mizanam
alan lap tope ye dusame
hich servis packi nadare
chi kar konam ta sp1 ra nasb konam?
tu site microsof 450 mb bud.kamtar chizi jay nis?

ali_ranger22
02-02-2009, 12:47
نمیشه این هاله ای که دور آیکون های دسکتاپ هست رو برداشت تا آیکون ها مثل Xp بشه ؟

happyfeat
02-02-2009, 12:47
agha sharmande engish mizanam
alan lap tope ye dusame
hich servis packi nadare
chi kar konam ta sp1 ra nasb konam?
Tu site microsof 450 mb bud.kamtar chizi jay nis?
اگه اینترنت پر سرعت دارید سرویس پک را از سایت ماکروسافت بگیرید و نصب کنید
اگه هم ندارید سی دی ویستا با سرویس پک بیرون می فروشند
از هر جایی هم بخواهید بگیرید همین حجم را داره و کمتر نمیشه

pc_hex
02-02-2009, 14:27
سلام دوست عزیز میدونستی که ویستا x86هم وجودداره؟
با نصب این سیستم عامل هم تمامی درایورها (سخت افزارها)خودبخود سناسایی و سرعت انتقال اطلاعاتت هم بیشتر از قبل میشه من برای لب تاب و سیستم های داخل مغازه از این سیستم عامل استفاده میکنم خیلی از x64 هم خوشگلتره هم سریعتر(برای بازی های 3DVD)به بالا خیلی مناسبه
WINDOWS vista ultimate x86 service pack 1.0
shomare serialesh ham ine
YFKBB-PQJJV-G996G-VWGXY-2V3X8
موفق باشی

hosseinmusicmaster
02-02-2009, 14:46
1با سلام و خسته نباشید و تشکر
-چطور میتونم عکسی که خودم می خواهم را در backgroundپوشه هادر ویندوز ویستا قرار بدم. به طوری که در پس زمینه صفحه دیده شود.اینکار را قبلا در xp کردمام اینجاویستا نتونستم.
2- سرعتم در ویستا (اینترنت دیال اپ)افتضضضضضضضضضضضضضضاح است چیکار کنم؟
3-group policy کجاست؟

1 - با استفاده از برنامه VIsta Background Folder

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید3 - مسیر C:\Windows\System32\gpedit

hosseinmusicmaster
02-02-2009, 20:05
من 4 گیگ رم دارم رو سیستمم ولی نمی دونم چرا ویستا می زنه 3 گیگ

:23:

هوشنگ پیشدادی
02-02-2009, 22:31
آیا همونطری که توی ایکس پی فونت نصب می کنیم برای ویستا هم فونت داریم که بتونیم توش نصب کنیم ؟اگه هست لطفا لینک کنید
با سپاس

sm6m10
03-02-2009, 07:43
دوست عزیز نتونستم تو ویستا home basic gropu policy را پیدا کنم چرا؟از تو runمثل xpنمیشه؟
در مورد سرعت کسی چیزی نمیدونه باید چیکار کرد؟دیال اپ
برای back ground انها را باید چی کار کنم؟

hosseinmusicmaster
03-02-2009, 12:15
دوست عزیز نتونستم تو ویستا home basic gropu policy را پیدا کنم چرا؟از تو runمثل xpنمیشه؟
در مورد سرعت کسی چیزی نمیدونه باید چیکار کرد؟دیال اپ
برای back ground انها را باید چی کار کنم؟
دوست عزیز home basic قابلیت group policy رو نداره

در مورد اون برنامه وقتی دانلود کردی یه فایل ستاپ داره راست کلیک کن گزینه ران اس ادمین و بزن بعد از نصب یه تب تو پروپرتیس فولدرات اضافه میکنه بنام بک گروند فولدر ،

ORIGINAL
03-02-2009, 14:30
سلام دوستان من میخوام ویندوز نوت بوکم رو ریکاوری کنم می پرسه که با یوزر خودت می خوای اینکارو انجام بدی یا با ASP.NET اما ASP.net پسورد می خواد لطفا یه راهنمایی کنید که پسوردش چیه و کدوم یوزر رو انتخاب کنم
ممنون
سلام
کلیه مباحث لپ تاپ به دلیل اختصاصی بودن در انجمن خودش مطرح میشه...
موفق باشید.

ORIGINAL
03-02-2009, 14:31
نمیشه این هاله ای که دور آیکون های دسکتاپ هست رو برداشت تا آیکون ها مثل xp بشه ؟

منظورتون رو نفهمیدم..بیشتر توضیح بدید که چی میخواید...

ORIGINAL
من 4 گیگ رم دارم رو سیستمم ولی نمی دونم چرا ویستا می زنه 3 گیگ

:23:
احتمالا ویستای شما x86 هست...همینجوریه...در واقع اصلا نیازی هم نیست که 4 گیگ نشون داده بشه یا استفاده بشه..برای 32 بیت 3 گیگ و 4 گیگ چندان تفاوتی ندارند..

ORIGINAL
آیا همونطری که توی ایکس پی فونت نصب می کنیم برای ویستا هم فونت داریم که بتونیم توش نصب کنیم ؟اگه هست لطفا لینک کنید
با سپاس

مسلمه که هست..شما تو google یه سرچ کوچیک بزنی تا دلت بخواد پیدا میشه...

ali_ranger22
03-02-2009, 16:16
منظورتون رو نفهمیدم..بیشتر توضیح بدید که چی میخواید...
وقتی موس دور آیکون ها قرار میگیره یک هاله ی مربعی شکل دورش رو میگیره خب ؟ می خوام ببینم میشه اینو برش داشت ؟

treat
03-02-2009, 22:05
با سلام
من به یک ارور در ویستا برخوردم که هروقت ویندوز بالا میاد روی صفحه ظاهر میشه این ارور مربوط به windows Defender هستش با این شماره 800106ba در ضمن هر وقت هم بر روی خود windows Defender کلیک می کنم باز این ارور میاد اینطور که معلومه انگاری این windows Defender از کار افتاده ! !
میشه کمک کنید؟؟؟؟؟

mohammad24
03-02-2009, 22:26
سلام

این windows Defender از نظر من یک موجود مزاحمه، احتمالا برای شما هم همین طور باشه. من که خودم را به کلی از شرش راحت کردم. از طریق Control Panel->Administrative Tools->Services از کار انداختمش...

اما مشکل خودم:
من یک سری مشکل دارم که همشون یک جورایی به هم پیوسته هستند. مشکلی در نصب آپدیت های ویستا داشتم که در تاپیک مربوطه مطرح کردم اما هیچ جوابی نگرفتم. مشکل این بود که یک آپدیت نصب نمی شد. با جستجو در سایت مایکروسافت متوجه شدم که این آپدیت مربوط به BitLocker Drive Encryption است که غیر فعاله اما هر کاری کردم نتونستم فعالش کنم. دلیل غیر فعال بودنش را عدم وجود یک سری فایل های سیستمی لازم و درست نبودن پارتیشن بندی ذکر کرده بود. به خاطر همین تصمیم گرفتم ویندوز رو به کلی عوض کنم و مجددا نصب کنم. این کار را کردم اما باز هم با پیغام خطاهای قبل مواجه شدم.
اما مشکل دیگه که به نوعی به این قضیه مرتبطه مشکل نداشتن Hibernate است. جالب اینه که قبل از نصب مجدد ویندوز و زمانی که کل هارد من 4 پارتیشن داشت، همین مشکل وجود داشت. اما وقتی 2 پارتیشن را پاک کردم و کل هارد دارای 2 پارتیشن بود، گزینه ی هایبرنت دوباره فعال شد. حالا که دوباره ویندوز ریختم و باز هم 4 پارتیشن دارم، مجددا هایبرنت نمیشه. یعنی وقتی گزینه ی هایبرنت رو انتخاب می کنم چند لحظه مانیتور خاموش میشه (انگار که فرآیند هایبرنت داره انجام میشه) اما دوباره مانیتور روشن میشه و صفحه ی log in ظاهر میشه.
واقعا گیج شدم نمی دونم این اشکال ها از کجا پیدا میشن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

hosseinmusicmaster
04-02-2009, 11:56
چیجوری میشه windows security alerts موقعی که ویندوز بالا میاد نشون نده ؟

mohammad24
04-02-2009, 21:08
به کنترل پنل بروید و security Center را باز کنید. در قسمت سمت چپ پایین ترین گزینه یعنی change the way security center alert me را انتخاب کنید و در پنجره ی باز شده گزینه ی سوم را انتخاب کنید.

Mahdi_Co_1368
04-02-2009, 21:18
دوباره میگم:42::42::42::11::11::11::11:

من به تازگی شروع به استفاده از ویندوز ویستا کردم. در مدیا پلیر نمیتونم بعضی از فیلم ها رو که AVI هستن ، اجرا کنم (یعنی فقط صدا میاد....تصویر ندارم)
در ضمن...KMPlayer رو هم نصب کردم...فیلم اجرا شد ، ولی تصویر بی کیفیت بود....در صورتی که در ویندوز XP ، کلیه ی فیلم های با فرمت AVI فوق العلاده با کیفیت پخش میشد...طوری که فرمت AVI با فرمت HD برابری می کرد....اشکال از کجاست؟
البته نا گفته نماند که من در ویندوز چند مجموعه codec نصب کردم...آیا با نصب Codec مخصوص ویندوز ویستا مشکلم حل میشه؟اگه جواب شما مثبت هست ، یه لینک از جدیدترین Codec ویندوز ویستا برام بزارید

hosseinmusicmaster
04-02-2009, 21:36
دوباره میگم:42::42::42::11::11::11::11:

این و نصب کن :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mehran_286
04-02-2009, 22:53
سلام دوستان در هنگام کار با یاهو مسنجر این ارور میاد و میره بیرون

bad_stu
05-02-2009, 00:50
سلام
من تازه ویندوز ویستا رو نصب کردم
اما هیچ کدوم از افکت هاش نصب نشد! مثل نوار عنوان شفاف پنجره ها و ...
مشخصات سیستم :

cpu : intel E7300
main : ep 31 giga
ram : 2 gig bus 1066 ddr2
vga : giga GT 9500 512 dddr3

hosseinmusicmaster
05-02-2009, 12:32
سلام
من تازه ویندوز ویستا رو نصب کردم
اما هیچ کدوم از افکت هاش نصب نشد! مثل نوار عنوان شفاف پنجره ها و ...
مشخصات سیستم :

cpu : intel E7300
main : ep 31 giga
ram : 2 gig bus 1066 ddr2
vga : giga GT 9500 512 dddr3
شما احتمالا Home Basic نصب نکردی ؟
اینجارو یه نگاه بنداز

ORIGINAL
05-02-2009, 16:22
سلام

این windows Defender از نظر من یک موجود مزاحمه، احتمالا برای شما هم همین طور باشه. من که خودم را به کلی از شرش راحت کردم. از طریق Control Panel->Administrative Tools->Services از کار انداختمش...

اما مشکل خودم:
من یک سری مشکل دارم که همشون یک جورایی به هم پیوسته هستند. مشکلی در نصب آپدیت های ویستا داشتم که در تاپیک مربوطه مطرح کردم اما هیچ جوابی نگرفتم. مشکل این بود که یک آپدیت نصب نمی شد. با جستجو در سایت مایکروسافت متوجه شدم که این آپدیت مربوط به BitLocker Drive Encryption است که غیر فعاله اما هر کاری کردم نتونستم فعالش کنم. دلیل غیر فعال بودنش را عدم وجود یک سری فایل های سیستمی لازم و درست نبودن پارتیشن بندی ذکر کرده بود. به خاطر همین تصمیم گرفتم ویندوز رو به کلی عوض کنم و مجددا نصب کنم. این کار را کردم اما باز هم با پیغام خطاهای قبل مواجه شدم.
اما مشکل دیگه که به نوعی به این قضیه مرتبطه مشکل نداشتن Hibernate است. جالب اینه که قبل از نصب مجدد ویندوز و زمانی که کل هارد من 4 پارتیشن داشت، همین مشکل وجود داشت. اما وقتی 2 پارتیشن را پاک کردم و کل هارد دارای 2 پارتیشن بود، گزینه ی هایبرنت دوباره فعال شد. حالا که دوباره ویندوز ریختم و باز هم 4 پارتیشن دارم، مجددا هایبرنت نمیشه. یعنی وقتی گزینه ی هایبرنت رو انتخاب می کنم چند لحظه مانیتور خاموش میشه (انگار که فرآیند هایبرنت داره انجام میشه) اما دوباره مانیتور روشن میشه و صفحه ی log in ظاهر میشه.
واقعا گیج شدم نمی دونم این اشکال ها از کجا پیدا میشن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شما مطمئنی hibernate رو در سیستمت فعال کردی؟؟

ORIGINAL
05-02-2009, 16:23
وقتی موس دور آیکون ها قرار میگیره یک هاله ی مربعی شکل دورش رو میگیره خب ؟ می خوام ببینم میشه اینو برش داشت ؟
نه..اینو که دیگه نمیشه دستکاری کرد;)..

ORIGINAL
05-02-2009, 16:26
سلام دوستان در هنگام کار با یاهو مسنجر این ارور میاد و میره بیرون
مسائل Yahoo در تاپیک خودش...

treat
05-02-2009, 17:09
با سلام
من به یک ارور در ویستا برخوردم که هروقت ویندوز بالا میاد روی صفحه ظاهر میشه این ارور مربوط به windows defender هستش با این شماره 800106ba در ضمن هر وقت هم بر روی خود windows defender کلیک می کنم باز این ارور میاد اینطور که معلومه انگاری این windows defender از کار افتاده ! !
میشه کمک کنید؟؟؟؟؟

غیر فعالش هم نمیشه کرد ؟؟؟
هر وقت ویندوز میاد بالا این ارور هم باهاش میاد کمک کنید لطفا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/////

hosseinmusicmaster
05-02-2009, 17:31
غیر فعالش هم نمیشه کرد ؟؟؟
هر وقت ویندوز میاد بالا این ارور هم باهاش میاد کمک کنید لطفا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/////
برو Control Panel\Administrative Tools
رو services کلیک کن از اونجا windows defender غیر فعال کن !
هم disable کن هم stop

bad_stu
06-02-2009, 11:53
شما احتمالا Home Basic نصب نکردی ؟
اینجارو یه نگاه بنداز

وقتی ویندوز بالا می یاد نوشته
Ultimate
نمی تونه نسخه ی دیگه ای باشه!

abmm
06-02-2009, 15:37
من وقتی میخوام ویندوز رو رو حالت استندبای قرار بدم یک صفحه آبی پر رنگ میاد که کلی نوشته توشه و وقتی که صد در صد میشه کا مپیوتر رسیت میشه لطفا راهنمایی کنید

gisha
07-02-2009, 12:08
سلام.
وقتی تو ایکس پی فلشم رو safe remove میکنم چراغ اون خاموش میشه و کامپیوتر میگه که میتونی برش داری ولی تو ویستا بدون خاموش شده میگه که حالا میتونی برش داری!!؟؟
این کار صدمه ای به فلش نمیزنه؟

ORIGINAL
07-02-2009, 15:45
من وقتی میخوام ویندوز رو رو حالت استندبای قرار بدم یک صفحه آبی پر رنگ میاد که کلی نوشته توشه و وقتی که صد در صد میشه کا مپیوتر رسیت میشه لطفا راهنمایی کنید
اطلاعات بیشتری بدید..
از کی اینجور شده؟
لپ تاپ دارید؟؟

ORIGINAL
07-02-2009, 15:45
سلام.
وقتی تو ایکس پی فلشم رو safe remove میکنم چراغ اون خاموش میشه و کامپیوتر میگه که میتونی برش داری ولی تو ویستا بدون خاموش شده میگه که حالا میتونی برش داری!!؟؟
این کار صدمه ای به فلش نمیزنه؟
نه مشکلی نیست...تو بعضی Flash ها اینجور میشه.. اگه Safely Remove میکنید دیگه مهم نیست چراغه خاموش بشه یا نه...

ORIGINAL
07-02-2009, 15:46
وقتی ویندوز بالا می یاد نوشته
ultimate
نمی تونه نسخه ی دیگه ای باشه!

درایور گرافیک مخصوص ویستا رو نصب کردید؟؟؟

abmm
07-02-2009, 19:07
اطلاعات بیشتری بدید..
از کی اینجور شده؟
لپ تاپ دارید؟؟
نخیر لپ تاپ نیست
cpu 3200 intel
mother bord ASUS p5vd2-x
ram 2 gig ddr2
geraphic 8500 512 gt ddr3
همه درایور هاش رو هم کاملا نصب کردم

farhad_s5
07-02-2009, 22:43
سلام بچه ها

من نمي تونم فيلم هاي DVDrip رو با لپ تاپ باز كنم (ويندوز لپ تاپ ويستا هست)!!

بايد چيكار كنم؟!! jet audio هم ريختم ولي فايده نداشت!!!

(ويندوز ويستا اصل نيست)

amin_ict_5
08-02-2009, 00:17
سلام
من جدیدن یه لپ تاپ خریدم که ویندوز ویستا اورجینال داره و تا حالا هم ویندوز ویستا کار نکردم
سی دی ویستا توی جعبه لپ تاپم را برداشتم روی دسکتابم هم نصب کردم حالا نشون میده 30 روز فرصت دارم تا active اش کنم
چند تا سوال برام پیش اومده
من باید چی کار کنم برای active کردنش؟
سریال زیر لپ تاپم دارم
وقتی ویستا نصب کردم روی دسکتابم خودکار سریالش وارد شده روی ویندوز دسکتاب
می خوام بدونم اگه با همین سریال active کنم برای ویندوز اورجنال لپتاپم مشکل ایجاد میشه در آینده یعنی سریالش block میشه و اورجینال بودن را از دست میدم
(البته همزمان از هر دو به اینترنت وصل میکنم و ازشون قصد دارم استفاده کنم)

آموزش ویستا کسی نداره کمی کا با ویستا سخت بنظر میرسه البته من که فقط با xp کار کردم شاید به خاطر همین باشه

در در مورد موضوعات بالا راهنمایی کنید
با تشکر

hesamjm
08-02-2009, 01:34
سلام
من جدیدن یه لپ تاپ خریدم که ویندوز ویستا اورجینال داره و تا حالا هم ویندوز ویستا کار نکردم
سی دی ویستا توی جعبه لپ تاپم را برداشتم روی دسکتابم هم نصب کردم حالا نشون میده 30 روز فرصت دارم تا active اش کنم
چند تا سوال برام پیش اومده
من باید چی کار کنم برای active کردنش؟
سریال زیر لپ تاپم دارم
وقتی ویستا نصب کردم روی دسکتابم خودکار سریالش وارد شده روی ویندوز دسکتاب
می خوام بدونم اگه با همین سریال active کنم برای ویندوز اورجنال لپتاپم مشکل ایجاد میشه در آینده یعنی سریالش block میشه و اورجینال بودن را از دست میدم
(البته همزمان از هر دو به اینترنت وصل میکنم و ازشون قصد دارم استفاده کنم)

آموزش ویستا کسی نداره کمی کا با ویستا سخت بنظر میرسه البته من که فقط با xp کار کردم شاید به خاطر همین باشه

در در مورد موضوعات بالا راهنمایی کنید
با تشکر

نه دوست عزیز اگه باهاش به اینترنت وصل میشی بهتره که از اون سریال استفاده نکنی -- بجاش میتونی از کرکهای ویستا که تو همین فروم ویستا هم بچه گذاشتن استفاده کنی -- یه search بزنی پیدا میکنی
کاملا قانونی میکنه و امکان آپدیت 100 در100 داری
موفق باشی

amin_ict_5
08-02-2009, 19:42
نه دوست عزیز اگه باهاش به اینترنت وصل میشی بهتره که از اون سریال استفاده نکنی -- بجاش میتونی از کرکهای ویستا که تو همین فروم ویستا هم بچه گذاشتن استفاده کنی -- یه search بزنی پیدا میکنی
کاملا قانونی میکنه و امکان آپدیت 100 در100 داری
موفق باشی

اگر امکانش است لینک بزارید
با تشکر
من آشنایی هم با ویستا کمه شاید توی تشخیص بهنرین نوع crack اشتباه کنم

بعضی لینک ها که دوستان زحمت کشیدند هم مال رپیدشر مشکل دارند

hesamjm
08-02-2009, 20:29
اگر امکانش است لینک بزارید
با تشکر
من آشنایی هم با ویستا کمه شاید توی تشخیص بهنرین نوع crack اشتباه کنم

بعضی لینک ها که دوستان زحمت کشیدند هم مال رپیدشر مشکل دارند

این یکی :

از این جدیدتر هم هست بنام vista boot loader که بهتره و تو فروم ویستا هست - بچه ها برای دانلود گذاشتنش لطفا پیدا کردنش با خودت!!

sajadblog.blogfa
08-02-2009, 21:21
آقا یه سوال این driver 10 برای گرافیک خود به خود رو ویندوز است یا باید نصب کرد؟
ممنون

abmm
08-02-2009, 21:37
نخیر لپ تاپ نیست
cpu 3200 intel
mother bord ASUS p5vd2-x
ram 2 gig ddr2
geraphic 8500 512 gt ddr3
از همون اولین بار که ویندوز رو نصب کردم چند بار عوض کردم درست نشد
همه درایور هاش رو هم کاملا نصب کردم

shiningphoenix
09-02-2009, 00:44

شما فورمت درایوهاتون چیه؟ ntfs یا fat32
قبل از هر چیز مورد بالا رو بررسی کنید چون ویستا فقط درایوهای ntfs رو میشناسه...
اگه از این مورد نبود بگید تا راههای دیگه رو بگیم

فرمت درایوهای من همه ntfs هست

امير موسر
09-02-2009, 09:42
سلام !
دوستان من net f3 رو میخوام تو vista بریزم ولی این ارور رو میده ! چه بکنم !؟

halvled
09-02-2009, 11:18
سلام . خوبین
میخوام Desktop background ویندوزم رو فایل های ویدیویی بزارم .
البته نمی خوام از نرم افزار استفاده کنم . میخوام به طور پیش فرض که الان فایلهای jpg هست از فایل های ویدیویی استفاده کنم .
یکی از دوستام این کارو کرده اما بهم نمی گه :31:
لطفا منو راهنمایی کنین .

halvled
09-02-2009, 11:22
سلام . خوبین
البته نمی خوام از نرم افزار استفاده کنم . میخوام به طور پیش فرض که الان فایلهای jpg هست از فایل های ویدیویی استفاده کنم .
لطفا منو راهنمایی کنین .

hosseinmusicmaster
09-02-2009, 12:48
سلام . خوبین
لطفا منو راهنمایی کنین .
اینجا توضیح داده شده :

mhedie
09-02-2009, 15:42
سلام دوستان ویندوز ویستای من بالا نمی آید یعنی دسکتاپ ویندوز دیده می شود اما استارت و غیره ... بالا نمی آید ویندوز ویستا بر روی لب تاب نصبvaio

sajadblog.blogfa
09-02-2009, 21:14
آقا یه سوال این driver 10 برای گرافیک خود به خود رو ویندوز است یا باید نصب کرد؟
ممنون

آقا کسی نیست جواب ما رو بده

*Batman*
10-02-2009, 01:46
سلام !
دوستان من net f3 رو میخوام تو vista بریزم ولی این ارور رو میده ! چه بکنم !؟

Microsoft .Net Framework 3.0 به طور پیش فرض تو ویستا نصبه.

بهتره 3.5 را نصب کنید.

آقا کسی نیست جواب ما رو بده

امیدوارم منظورتون از driver 10 همون DirectX 10 باشه.
DirectX 10 به طور پیش فرض روی ویستا نصبه.ورژن 10.1 تو SP1 وجود داره.
برای استفاده از قابلیتهاش کارت گرافیک شما باید از DirectX 10 پشتیبانی کنه.

sajadblog.blogfa
10-02-2009, 09:30
Microsoft .Net Framework 3.0 امیدوارم منظورتون از driver 10 همون DirectX 10 باشه.
DirectX 10 به طور پیش فرض روی ویستا نصبه.ورژن 10.1 تو SP1 وجود داره.
برای استفاده از قابلیتهاش کارت گرافیک شما باید از DirectX 10 پشتیبانی کنه.

بله همون رو می گم.
ولی موقعی که من ویندوز رو ریختم هیچ بازی رو اجرا نمی کرد.
بعد DirectX 9 رو ریختم و همه اجرا شد.
ولی الان هم مثل قبل تعویض ویندوزه. من خیلی تعریفه 10 رو شنیده بودم یکی از دلایل تعویض ویندوزم همین بود ولی حالا مثل قبله:13:چه فایده.
حالا می خوام بپرسم ممکنه ویندوز خود به خود روش نصب نباشه؟
چون من چند جا لینک setup برنامه10 رو دیدم.

hossein61
10-02-2009, 09:41
من توی ویستا وقتی که از هارد به فلش و یا برعکس فایل کپی می کنم ، سرعت خیلی پایین هست و گاهی اوقات error هم میده.در صورتی که توی XP همچین مشکلی وجود نداره.کسی راه حلی به نظرش می رسه ؟ در ضمن ویستای من هم Ultimate SP1 هست.
با تشکر

*Batman*
10-02-2009, 17:23
بله همون رو می گم.
ولی موقعی که من ویندوز رو ریختم هیچ بازی رو اجرا نمی کرد.
بعد DirectX 9 رو ریختم و همه اجرا شد.
ولی الان هم مثل قبل تعویض ویندوزه. من خیلی تعریفه 10 رو شنیده بودم یکی از دلایل تعویض ویندوزم همین بود ولی حالا مثل قبله:13:چه فایده.
حالا می خوام بپرسم ممکنه ویندوز خود به خود روش نصب نباشه؟
چون من چند جا لینک setup برنامه10 رو دیدم.

بازی های قدیمی برای اجرا نیاز به DirectX 9.0 دارن.نصبش اختلالی تو کار DirectX10 ایجاد نمیکنه.
اتفاقا باعث میشه بتونید انواع و اقسام بازی ها رو بدون مشکل روی ویستا اجرا کنید.
همونطور که قبلا گفتم.ویستا DirectX 10 را باخودش به همراه داره.
لینکهایی که تو اینترنت پیدا میشه برای XP هست که دستکاری شده و بازدهی ویستا رو نداره.
DirectX10 زمانی خودشو نشون میده که توسط بازی و کارت گرافیک پشتیبانی بشه.
موفق باشید.

mrezat
10-02-2009, 19:49
سلام
من در نصب ویندوز ویستا مشکل دارم مشخصات سیستم من به صورت زیر است :
mb 965p-s3
sound on board
vga gforce 8800 gts
hdd 320gig sata2
ram 2gig
cpu e6750
مشکل من این است که در مراحل پایانی نصب ویندوز ،عملیات نصب متوقف می شود اما eror نمی دهد.به این صورت که چراغ هارد به مدت 1 دقیقه روشن می ماند و سه ثانیه خاموش می شود و دوباره این کار تکرار می شود و متوقف هم نمی شود.اگر restart نکنم تا 2 ساعت هم این کار را انجام می دهد.
لازم به ذکر است که در تنظیمات بایوس در داخل قسمت Integrated Peripherals گزینه ای برای کارت صدا وجود ندارد.(چند نفر به من گفتند مشکل از کارت صدا است)
الان روی سیستم ویندوز xp sp3 دارم و صدا هم مشکلی ندارد
تمام پارتیشن ها را هم تست کردم و همگی سالمند.لطفا مرا راهنمایی کنید

sajadblog.blogfa
11-02-2009, 17:03
بازی های قدیمی برای اجرا نیاز به DirectX 9.0 دارن.نصبش اختلالی تو کار DirectX10 ایجاد نمیکنه.
اتفاقا باعث میشه بتونید انواع و اقسام بازی ها رو بدون مشکل روی ویستا اجرا کنید.
همونطور که قبلا گفتم.ویستا DirectX 10 را باخودش به همراه داره.
لینکهایی که تو اینترنت پیدا میشه برای XP هست که دستکاری شده و بازدهی ویستا رو نداره.
DirectX10 زمانی خودشو نشون میده که توسط بازی و کارت گرافیک پشتیبانی بشه.
موفق باشید.
از راهنمایت ممنونم .
ولی ما که فرقی ندیدیم کارتم هم ساپورت می کنه مثلا fifa09 توی xp بدون slow اجرا می شد ولی حالا همش slow بازی.

*Batman*
11-02-2009, 18:11
از راهنمایت ممنونم .
ولی ما که فرقی ندیدیم کارتم هم ساپورت می کنه مثلا fifa09 توی xp بدون slow اجرا می شد ولی حالا همش slow بازی.

خوب شما شرط اصلی رو رعایت کردید.(کارت گرافیک)
اما...
Fifa 09 بر مبنای DirectX 90.0c ساخته شده.
برای نمونه بهتره Far Cry 2 را تست کنید.

abmm
11-02-2009, 20:39
کسی نیست جواب منو بده

sari-1369
11-02-2009, 22:20
سلام دوستان ، واسه sleep کلید ترکیبی وجود داره ؟؟؟

vahid-k
12-02-2009, 01:47
با سلام سیستم من بی جهت و بدون اینکه برنامه سنگینی باز کنم هنگ میکنه مثلا بیشتر اپرا و یا یولترا که برای باز کردن سایت های بسته است قفل میکنه و سی پی یو یا صدردصد میره و هی بالاو پایین میشه و از 80 پایین تر نمیاد و یک دفعه سیستم هنگ میکنه در ضمن من دانلود آفلاین دارم و از این چهت نمیتونم بیشتر فایل ها رو بگیرم لطفا بگید مشکل از کجاست در ضمن تو تسک منیجر هم میرم و اونجا برنامه ای که بیشترین پردازش رو به خودش میگیره همین اپرا و یا یولترا هستش البته بعضی برنامه های دیگه هم هست ولی اینا بیش از بقیه باعث هنگ کردن سیستم میشه راستی وقتی هم برنامه رو میبندم تا از هنگ کردن جلوگیری بشه بعد از 2 یا 3 دقیقه ویندوز هنگ میکنه و باید ریست کنم

reza fontana
12-02-2009, 18:55
موقع بالا اومدن ویندوز این پیغام خطا هم میاد:
Load Multi language Failed
چطور از کار بندازمش؟
با تشکر...

Arita
12-02-2009, 21:49
سلام به جمیع فرومی ها
windows update من کار نمی کنه، هرکاری کردم درست نشد. error 80070422 رو میده. تو help رفتم کارایی که گفته بود رو انجام دادم ولی چاره ساز نشد.
شما نظری دارین؟
ممنون میشم اگه کمکم کنید.

*Ali*
12-02-2009, 23:24
ببخشید یه سوال دارم

من میخوام روی سیستمم یه win xp sp2 و یه win vista بریزم به نظر دوستان این کار روی یه هارد 250 به صرفه هست ؟

shiningphoenix
12-02-2009, 23:35
من یه بار نسخه ی بتا ویستا رو کامپیوتر نصب کردم چون سرعتش پایین بود پاکش کردم دوباره اکس پس ریختم.الان وقتی میخوام دوباره ویستا نصب کنم ویندوز درایو های منو شناسایی نمیکنه؟(تو یه وبلاگ سوال و جواب کامپیوتری پرسیدم گفتن مشکل از همون یکبار وستا نصب کردنه و هاردت ساتاست وقتی ویندوز داره برای نصب آماده میشه دکمه ی f6 روبزن و درایور هاردت رو از وبسایت مادربورد بگیر بعد هارد ساتا شناسایی میشه ولی توی ویستا مثل اکس پی اصلا" f6 وجود نداره)به نظر شما من باید چکار کنم؟(درایوهای من ntfs هست)

کسی نیست جواب بده

*Batman*
13-02-2009, 10:12
ببخشید یه سوال دارم

من میخوام روی سیستمم یه win xp sp2 و یه win vista بریزم به نظر دوستان این کار روی یه هارد 250 به صرفه هست ؟

منظورتون از به صرفه چیه؟
اگر منظورتون فضای اشغال شده هست که هیچ مشکلی نیست.به راحتی میتونید هر دو را نصب کنید و احساس کمبود هم نمی کنید.

سلام به جمیع فرومی ها
windows update من کار نمی کنه، هرکاری کردم درست نشد. error 80070422 رو میده. تو help رفتم کارایی که گفته بود رو انجام دادم ولی چاره ساز نشد.
شما نظری دارین؟
ممنون میشم اگه کمکم کنید.

سلام به شما.
در قسمت Run عبارت msconfig را تایپ کنید تا کادر System Configuration باز بشه.
حالا تو برگه Services مطمئن بشید که سرویس Windows Update در حال اجراست.(Running)
اگر خاموش(Stopped) بود از قسمت سرویس ها فعالش کنید.

hadi beiki
14-02-2009, 14:05
سلام
من تو vista بعضی کارهای کلیدی رو ندارم
مثلا پنجره با tab رو وقتی با هم می گیرم صفحه ها رو نشون نمیده
ایا باید دوباره vista رو نصب کنم یا کاری دیگه هم می شه بکنند

sari-1369
14-02-2009, 15:23
سلام
من تو vista بعضی کارهای کلیدی رو ندارم
مثلا پنجره با tab رو وقتی با هم می گیرم صفحه ها رو نشون نمیده
ایا باید دوباره vista رو نصب کنم یا کاری دیگه هم می شه بکنند

باید قبلش حالت aero رو فعال کنی .

control panel / personalizyion / windose color and apperance / windowse aero / ok

Dr Violin
14-02-2009, 18:24
سلام ویستا سرویس پک 1 من بالا نمیاد میگه product key بده و ویندوزت جنیون نیست حالا چجوری بیارمش بالا که کرکش رو فعال کنم ؟
اگه پروداکت کی دارید بذارید لطفا...
ممنون

nima1230
15-02-2009, 14:05
سلام دوستان من یه مشکلی با ویستای لپ تاپم دارم
وقتی 2-3 ساعت باهاش کار میکنم خیلی کند میشه و بادی ریستش کنم تا سرعتش دوباره زیاد شه.آیا نرم افزاری هست که بتونه سرعتشو بدون ریست به حالت اول برگردونه؟

ORIGINAL
15-02-2009, 15:47
سلام ویستا سرویس پک 1 من بالا نمیاد میگه product key بده و ویندوزت جنیون نیست حالا چجوری بیارمش بالا که کرکش رو فعال کنم ؟
اگه پروداکت کی دارید بذارید لطفا...
ممنون

اینجا بحث شده:

ORIGINAL
15-02-2009, 15:50
سلام دوستان من یه مشکلی با ویستای لپ تاپم دارم
وقتی 2-3 ساعت باهاش کار میکنم خیلی کند میشه و بادی ریستش کنم تا سرعتش دوباره زیاد شه.آیا نرم افزاری هست که بتونه سرعتشو بدون ریست به حالت اول برگردونه؟

سرعت پایین سستم

ممکن است براي شما نيز پيش آمده باشد که هنگام کار با کامپيوتر ، ويندوز شما بسيار کند و آزار دهنده عمل کند. مي توان با اطمينان گفت که تمامي اين مشکل ها از نحوه نادرست عملکرد شما با ويندوز صورت گرفته است. قصد داريم تا شما را با چند ترفند مفيد آشنا کنيم که با استفاده از آن ها ميتوانيد از ويندوز خود حداکثر استفاده را ببريد.

1- مطمئن شويد که آنتي ويروس مناسبي را بر روي سيستم نصب نموده ايد، بصورت اتوماتيک آپديت شود و کليه فايلهاي تازه وارد به سيستمتان را چک کند. اگر ويروسي هراه فايلي باشد يا تعمير يا قرنطينه و بلوکه شود. بدليل اينکه ويروسهاي جديدي هر روز توليد مي شوند بايد طوري ويروس کشتان را تنظيم کنيد که بطور اتوماتيک بروز شود. دو برنامه قوي ويروس کش که ما توصيه مي کنيم عبارتند از: McAfee و Norton .

2- نرم افزارهاي antispyware/antiadware را روي سيستم خود نصب کنيد، اين دو دسته نيز براي سيستم شما کاملاً ضروري هستند، تا از نصب برنامه هاي جاسوس بر روي سيستمتان جلوگيري کنند. که دو نرم افزار رايگان و مفيد عبارتند از: Spybot Search & Destroy يا Ad-aware

3- نصب ديواره آتش سخت افزاري، بهتر از فايروال نرم افزاري است. بدين صورت اطلاعات سيستم شما از دسترس هکرها مصون مي ماند و نمي توانند برخي نرم افزارها را بصورت ناخودآگاه بر روي سيستم شما نصب کنند که يا به سيستم شما آسيب برسانند و يا اينکه سرعت کار با سيستم کاهش پيدا کند. ديواره هاي آتشي که ما توصيه مي کنيم عبارتند از:
Linksys, Netgear, D-link

4- شرکت مايکروسافت هر از چند گاهي نرم افزارهاي خود را بروز مي کند. اين امر برخي اوقات بدلايل بالابردن امنيت است که توصيه ما اين است سيستم خود را طوري تنظيم کنيد تا بصورت اتوماتيک بروز شود.

5- فايلهاي اينترنتي موقت ( Internet temp files ) خود را هر يک ماه يکبار پاک کنيد. اين امر به بالابردن سرعت سيستم شما منجر خواهد شد.

6- هر 4 ماه يکبار هارد خود را defrag نمائيد.

7- هر موقع مي خواهيد چيزي را از اينترنت دانلو کنيد حتماً شرايط آنرا (terms and conditions ) بدقت مطالعه نمائيد. هيچ ارزاني بي حکمت نيست. ممکن است همراه نرم افزارهاي رايگان مواردي از قبيل adware يا spyware نصب شوند.

8- ايميلهاي غريبه، عجيب، و نا آشنا را باز نکنيد. ممکن است همراه باز شدن آنها adware يا spyware بر روي سيستمتان نصب شوند يا همراه ويروس باشند. توجه کنيد حالت پيش نمايش نرم افزارهاي outlook همانند باز کردن آن است، پس آنرا غير فعال کنيد.

9-دست آخر اينکه اگر سيستم شما را دزديدند يا سيستمتان به نحوي از کار افتاد، کليه داده هاي خود را از دست مي دهيد. راه حل کار اين است که هميشه از اطلاعات مهمتان بر روي CD يا بر روي ميزبانهاي اينترنتي نسخه پشتيبان تهيه کنيد.

sari-1369
16-02-2009, 02:19
سلام دوستان ، واسه sleep کلید ترکیبی وجود داره ؟؟؟

همچین چیزی وجود نداره ؟؟ :41:

Sasuke-7
16-02-2009, 02:59
با سلام
من اشتباهی که کردم در یک درایو 15 گیگابایتی ویستا نصب کردم و حالا دیدم دارم کم میارم و همش 4 گیگ خالی دارم همین اول کاری بعد از اموزش هایی که خوندم دیدم با Disk management میشه پارتیشن بندی کرد توی ویندوز ویستا من 10 گیگ از یکی از درایو هامو خالی کردم و به حالت Free الان توی Disk management هستش ولی روی هیچ کدام از درایو ها نمی تونم Extend رو انتخاب کنم چون می خوام این 10 گیگ به درایو ویندوزم بدم خواهشا کمکم کنید که مجبور نشم کامل فرمت کنم و از اول پارتیشن بندی و ویندوز بریزم!
راستی هنگام Boot موقعی که مستطیل پر میشه بالاش ارم ویندوز ویستا نیست!مدلشه؟ اخه من 2 تا ویندوز ویستای مختلف نصب کردم تحالا هر جفتشم این مشکل رو داشتند حاال نمی دونم مدلشه یا اشکال از کام منه؟کسی می تونه توی این دو مورد منو راهنمایی کنه!

Sasuke-7
16-02-2009, 05:55
قبل از اینکه بگید از Diskpart استفاده کنم بدونید به این ارور توی این برنامه هم برخوردم

*Ali*
16-02-2009, 15:55
ببخشيى من كيبورى فارسي نىارم الان ىارم با عربي مينويسم :ىي ميشه بطين دجوري ميشه ؤبان فارسي رو اى كرى توي ويستا ؟
من Install New language رو ميؤنم ولي Browse File مياره كه نميىونم ديه !!!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Age natonestin bekhonin :D

bebakhshid man keyboard farsi nadaram alan daram ba arabi minevisam mishe begin chejoori mishe zabane farsi ro add kard tooye Vista ? man Install new language ro mizanam Vali Browse File Miare ke nemidonam chie !!

Sasuke-7
16-02-2009, 18:24
ببخشيى من كيبورى فارسي نىارم الان ىارم با عربي مينويسم :ىي ميشه بطين دجوري ميشه ؤبان فارسي رو اى كرى توي ويستا ؟

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

bebakhshid man keyboard farsi nadaram alan daram ba arabi minevisam mishe begin chejoori mishe zabane farsi ro add kard tooye Vista ? man Install new language ro mizanam Vali Browse File Miare ke nemidonam chie !!

خوب اگه شما ویستایی که نصب کردید خودش فارسی داشته باشه توی Regional And Language Option توی تب اول باکس بیار پایین بزار Persian توی تب دومی بزار Iran توی تب سومی Change Keyboards رو بزن و Persian رو اضافه کن دقیقا مثل XP ولی توی XP گزینه Farsi بود اینجا شده Persian همین!

hosseinmusicmaster
16-02-2009, 18:25

contorol panel
regional and language option
keyboards and language
change keyboards...
general
add
persian
keyboard
persian
ok

Sasuke-7
16-02-2009, 19:18
contorol panel

regional and language option
keyboards and language
change keyboards...
general
add
persian
keyboard
persian

ok

از قوانین انجمن که فارسی باید تایپ کنید در ضمن من هم همین جواب دادم احتیاج نبود تبدیل به انگلیسی بکنید و پست بزنید!
متشکرم!

mahammad_reza
16-02-2009, 20:55
سلام
من چطوری میتونم کاری کنم که ویستا از همه ی رمم استفاده نکنه رم من 2 گیگ و ویستا سرویس پک 1

ORIGINAL
17-02-2009, 14:17
سلام
من چطوری میتونم کاری کنم که ویستا از همه ی رمم استفاده نکنه رم من 2 گیگ و ویستا سرویس پک 1

منظورتون چیه؟؟؟
برای چی میخواید این کارو بکنید؟؟؟
در هر صورت امکان گذاشتن محدودیت برای استفاده رم در ویندوز وجود ندارد...

ORIGINAL
17-02-2009, 14:18
با سلام
من اشتباهی که کردم در یک درایو 15 گیگابایتی ویستا نصب کردم و حالا دیدم دارم کم میارم و همش 4 گیگ خالی دارم همین اول کاری بعد از اموزش هایی که خوندم دیدم با Disk management میشه پارتیشن بندی کرد توی ویندوز ویستا من 10 گیگ از یکی از درایو هامو خالی کردم و به حالت Free الان توی Disk management هستش ولی روی هیچ کدام از درایو ها نمی تونم Extend رو انتخاب کنم چون می خوام این 10 گیگ به درایو ویندوزم بدم خواهشا کمکم کنید که مجبور نشم کامل فرمت کنم و از اول پارتیشن بندی و ویندوز بریزم!
راستی هنگام Boot موقعی که مستطیل پر میشه بالاش ارم ویندوز ویستا نیست!مدلشه؟ اخه من 2 تا ویندوز ویستای مختلف نصب کردم تحالا هر جفتشم این مشکل رو داشتند حاال نمی دونم مدلشه یا اشکال از کام منه؟کسی می تونه توی این دو مورد منو راهنمایی کنه!

شما اینجا رو بخون:

ORIGINAL
17-02-2009, 14:21
همچین چیزی وجود نداره ؟؟ :41:
کلید ترکیبی رو اطلاعی ندارم ولی فکر کنم بشه براش ShortCut ساخت...

mahammad_reza
17-02-2009, 16:18
منظورتون چیه؟؟؟
برای چی میخواید این کارو بکنید؟؟؟
در هر صورت امکان گذاشتن محدودیت برای استفاده رم در ویندوز وجود ندارد...

سلام
منظور من این بود که وقتی من تو تسک منیجر به فضای خالی رمم نگاه میکنم 0 نشون میده یعنی ویستا از کل رم من استفاده می کنه فکر کنم خودش بعضی برنامه ها رو که زیاد کاربرد دارن به حافظه لود میکنه حالا من باید چه کار کنم که حداقل یک گیگ رم من خالی بمونه

Sasuke-7
18-02-2009, 01:58
شما اینجا رو بخون:
دستتون درد نکنه با نرم افزار Partiotion Paragon همون روز که سوال کردم درستش کردم ولی خیلی نرم افزارش طول میده دقیقا 55 دقیقه طول کشید راستی اورجینال جان(اسمتو نمی دونم) تاپیکی برای اموزش این Paragon Partition نزدی؟

ORIGINAL
18-02-2009, 16:07
سلام
منظور من این بود که وقتی من تو تسک منیجر به فضای خالی رمم نگاه میکنم 0 نشون میده یعنی ویستا از کل رم من استفاده می کنه فکر کنم خودش بعضی برنامه ها رو که زیاد کاربرد دارن به حافظه لود میکنه حالا من باید چه کار کنم که حداقل یک گیگ رم من خالی بمونه
حالا متوجه شدم...
در واقع اینجور که شما فکر میکنی نیست...اینی که شما میبینی میزان رم باقی مونده 0 هست از این حکایت میکنه که در ویستا قابلیت جالبی به نام SuperFetch وجود داره که از تمام رم شما استفاده میکنه تا به سیستم شما سرعت ببخشه(با مکانیسم خاص)
اما همین قابلیت وقتی سیستم نیاز به رم داره به طور خودکار برای شما فضا ازاد میکنه...میتونید امتحان کنید...!
موفق باشید.

دستتون درد نکنه با نرم افزار Partiotion Paragon همون روز که سوال کردم درستش کردم ولی خیلی نرم افزارش طول میده دقیقا 55 دقیقه طول کشید راستی اورجینال جان(اسمتو نمی دونم) تاپیکی برای اموزش این Paragon Partition نزدی؟
نه عزیز....;)

hamedplus
18-02-2009, 21:08
سلام دوستان من یه چند وقت پیش خواستم از یه سرور آپلود فایل یه فایل رو دانلود کنم گفت باید یه نرم افزار نصب کنی تا بتونی آپلود کنی اسم نرم افزارش یا شایدم شرکتش NomaDesk بود ولی درست تا نرم افزاره رو نصب کردم لامصب تو رجیستری نمی دونم چه کدی رو عوض کرد که منوی کلیک راست رو عوض کرد و هرچی قبلا برنامه های دیگه اضافه کرده بودن پاک کرد و یه getNomaDesk یا شایدم download NomaDesk یا به هر حا یه همچینچیزی اضافه کرد. منم وقتی خواستم پاکش کنم دیدم اصلا تو آن اینستال کنترل پنل که یه همچین اسمی و نه شبیهش نیست و از طریق آن اینستال خودشم که تازه تو فولدرش پیداش کردم پاک نمی شد و بالاخره من با استفاده از رجیستری و حذف فایلش از شرش خلاص شدم ولی منوی راست کلیک مث روز اولش نشد.
مخصوصا که win rar رو لازمش دارم اساسی (برای زیپ کردن یا اکسترکت فایلها). حالا من خواهش دارم هرکدوم از دوستا اطلاعی در این زمینه دارن بگن باید چیکار کنم و یا چه کدی تو رجیستری رو تغییر بدم.
و ضمنا ویندوزم ویستاست. تازه بعد این حادثه یه بار دیگه win rar رو نصب هم کردم ولی توفیری نکرد.
خواهش می کنم کمممممممممممممممممممک کنید. مرسی .

rrtt
19-02-2009, 02:29
دوستان من یک ویندوز ویستا سرویس پک 1 دارم که 64 بیتی هست این ویندوز ویستای ممن یکی از فایلهاش خراب شده به همین دلیل نصب نمیشه اسم این فایل boot.wim هست ممنون میشم برام قرارش بدین برای دانلود این هم دوباره میگم ویندوز ویستای 64 بیتی سرویس پک 1 هست ویندوز من

ehsan3057
19-02-2009, 11:23
یک لپ تاپ hp pavilion dv4 -1040 دارم با سیستم عامل ویستا home premium.همه چیش خوب بود . ماه پیش آنتی ویروس panda internet security2009 اصل خریدم 52000 تومان روش نصب کردم .از اون به بعد موقع بالا آمدن در فواصل مختلف حین بوت شدن صفحه سیاه میشه و مکث می کنه در نهایت حدود 5 دقیقه طول میکشه تا لود شه و بشه با هاش کار کرد .کسی میتونه راهنمایی کنه مشکل از کجاست ؟ آیا ایراد از آنتی ویروسه؟

*Ali*
19-02-2009, 17:46
ببخشید 2 تا سوال دارم

1- من وقتی وارد Task manager میشم توی تب Perfrormance میزان استفاده از memory رو نشون میده که کمترینش روی 600 هست چرا ؟!؟!؟!؟ من یه XP دیگه روی سیستم دارم اگه اونو پاک کنم مشکل حل میشه ؟ اگه حل میشه میشه بگین چجوری ویندوز XP رو بدون نصب ویندوز جدید و اینا پاکش کنم ؟
2-آیا Win visa قابلیتی مثل Hibernate رو داره ؟ من وقتی رفتم Power options چیزی متوجه نشدم

ممنون

SIMON137
19-02-2009, 22:38
من ویندوز رو آپدیت کردم برای سرویس پک . وسط آپدیت ویندوز رو ریستارت کردم وقتی بالا اومد یکسری از آپدیت هارو نصب نکرد و failed داد ، چیکار کنم اونها دوباره آپدیت بشه ؟

ارمغان جنون
20-02-2009, 11:42
سلام,نرم افزاری هست که روی ویندوز ویستا نصب بشه و بشه نرم افزارهایی که با ویستا سازگاری ندارن و مخصوص ایکس پی هستن رو روی اون نصب کرد؟

mehran_286
20-02-2009, 16:57
سلام دوستان
بیشتر فون های ویستا رویه سیستم من نیستند مثلarial
من که پاک نکردم چجوری پاک شده
چجوری دوباره این فونت ها رو بریزم ؟
با تشکر

iammahdi
20-02-2009, 18:58
با سلام ...
من دو تا مشکل داشتم...

اول اینکه چرا ویندوز بالا می یاد این پنجره ظاهر می شه ؟

دوم اینکه چرا نمی تونم با کامپیوتر منیجمنت پارتیشن سازی کنم این ارور رو می ده ؟

hesamjm
21-02-2009, 00:34
با سلام ...
من دو تا مشکل داشتم...

اول اینکه چرا ویندوز بالا می یاد این پنجره ظاهر می شه ؟

دوم اینکه چرا نمی تونم با کامپیوتر منیجمنت پارتیشن سازی کنم این ارور رو می ده ؟

این صفحه مرکز خوشامد-یا welcome center هست
اگه دقت کنی پایین سمت چپ یه مورد هست با این شرح: run at startup اگه احساس میکنی این پنجره جلب نیست میتونی اون تیکش رو برداری-دفعه بعد دیگه ازش خیری نیست

hesamjm
21-02-2009, 00:39
سلام دوستان
بیشتر فون های ویستا رویه سیستم من نیستند مثلarial
من که پاک نکردم چجوری پاک شده
چجوری دوباره این فونت ها رو بریزم ؟
با تشکر

من نمی تونم حدس بزنم چطوری پاک شده ولی شما باید اول فونتها رو داشته باشی یا دانلود کنی(تو همین انجمن تو قسمت مربوط به فتوشاپ و طراحی میتونی بی نهایت فونت پیداکنی-در هر صورت شما بعد از دانلود فونتها باید اونها رو در کنترل پنل در شاخه ای بنام fonts کپی پیست کنی

hesamjm
21-02-2009, 00:41
سلام,نرم افزاری هست که روی ویندوز ویستا نصب بشه و بشه نرم افزارهایی که با ویستا سازگاری ندارن و مخصوص ایکس پی هستن رو روی اون نصب کرد؟

نه تا جایی که من میدونم چنین نرم افزاری نیست-تنها راه نصب آپدیتهای ماکروسافت هست که شاید و تا حدودی بعضی مسائل ناسازگاریهای نرم افزاری رو برطرف کنه

iammahdi
21-02-2009, 06:47
ممنون ...
چرا نمی تونم با کامپیوتر منیجمنت پارتیشن سازی کنم این ارور رو می ده ؟

*Ali*
21-02-2009, 14:29
آقا کسی جواب مارو نمیده ؟

ببخشید 2 تا سوال دارم

1- من وقتی وارد task manager میشم توی تب perfrormance میزان استفاده از memory رو نشون میده که کمترینش روی 600 هست چرا ؟!؟!؟!؟ من یه xp دیگه روی سیستم دارم اگه اونو پاک کنم مشکل حل میشه ؟ اگه حل میشه میشه بگین چجوری ویندوز xp رو بدون نصب ویندوز جدید و اینا پاکش کنم ؟
2-آیا win visa قابلیتی مثل hibernate رو داره ؟ من وقتی رفتم power options چیزی متوجه نشدم

ممنون

Dunker
21-02-2009, 15:10
من اگه بخوام History AdressBar همیشه غیرفعال باشه بدون اینکه cookie و temporary پاک بشن چیکار باید کنم؟

ORIGINAL
21-02-2009, 15:11
آقا کسی جواب مارو نمیده ؟
1-در واقع اینجور که شما فکر میکنی نیست...اینی که شما میبینی میزان رم باقی مونده 0 هست از این حکایت میکنه که در ویستا قابلیت جالبی به نام SuperFetch وجود داره که از تمام رم شما استفاده میکنه تا به سیستم شما سرعت ببخشه(با مکانیسم خاص)
اما همین قابلیت وقتی سیستم نیاز به رم داره به طور خودکار برای شما فضا ازاد میکنه...میتونید امتحان کنید...!

2-بله...باید فعالش کنید...اموزشش در تاپیک اموزش همین انجمن هست...سرچ کنید پیداش میکنید...

ORIGINAL
21-02-2009, 15:11
ممنون ...
چرا نمی تونم با کامپیوتر منیجمنت پارتیشن سازی کنم این ارور رو می ده ؟

پست اخر این تاپیک رو بخون اینجا رو بخون..

kasra_masiha
21-02-2009, 16:05
سلام دوستان

ویستا یه مشکل بزرگ داره برا من و اون اینه که عکس ها رو که باز میکنم عکسا یه افکت زرد دارن . تو فتوشاپ هم همینطور باز میکنه عکس هارو یعنی با هر برنامه ای باز کنی زرد نشون میده همه سوراخ سمبه هارو گشتم تنظیمی براش نبود
ولی اگه همون عکس زرد شده رو تو دسکتاپ بزارید رنگها نرماله . کسی میتونه کمک کنه؟ 3 نوع ویستا امتحان کردم . تو هرسه هم اتفاق افتاده
جالب اینجاست که شانسی اینطور میشه یعنی اگه ویندوز رو 3 بار نصب کنم 2 بار اینزوری میشه 1 بار سالمه ؟
جواب؟ خیلی برام مهمه چون کارم عکسه

iammahdi
21-02-2009, 16:35
پست اخر این تاپیک رو بخون اینجا رو بخون..

من که هر کاری کردم پارتیشن ساخته نشد ...
با ویندوز ویستا بوت شدم تا با اون پارتیشن بسازم با اونم نشد ...

آخر سر با همون سی دی ویندوز Xp بوت شدم و پارتیشن ساختم و F3 رو زدم اومدم بیرون و درست شد ...

اینم بگم من مطلبه شما رو وقتی خوندم که کارایی که بالا گفتم رو انجام داده بودم ...
ممنون ازت به خاطره پستی که گفتی ...

__________________________________________________ ___

این سیستم ریستری که تو اکس پی بود کجا رفته از همون سیستم تولس تو اکسسوریس رفتم فقط ریستری می کنه ؟

ساخت کانکشنم واسه اینترنت توضیح می دین تو ویستا ؟

در ضمن می شه بگین تو ویستا چطور میشه مای دکیومنت رو به مای کامپیوتر
اضافه کرد. مثل اکس پی که وقتی می ری تو مای کامپیوتر سه قسمته : مای دکیومنت / درایو ها / فلاپی دیسک و سی دی , دی وی دی رام واینا .

hamedplus
22-02-2009, 12:07
سلام دوستان من یه چند وقت پیش خواستم از یه سرور آپلود فایل یه فایل رو دانلود کنم گفت باید یه نرم افزار نصب کنی تا بتونی آپلود کنی اسم نرم افزارش یا شایدم شرکتش nomadesk بود ولی درست تا نرم افزاره رو نصب کردم لامصب تو رجیستری نمی دونم چه کدی رو عوض کرد که منوی کلیک راست رو عوض کرد و هرچی قبلا برنامه های دیگه اضافه کرده بودن پاک کرد و یه getnomadesk یا شایدم download nomadesk یا به هر حا یه همچینچیزی اضافه کرد. منم وقتی خواستم پاکش کنم دیدم اصلا تو آن اینستال کنترل پنل که یه همچین اسمی و نه شبیهش نیست و از طریق آن اینستال خودشم که تازه تو فولدرش پیداش کردم پاک نمی شد و بالاخره من با استفاده از رجیستری و حذف فایلش از شرش خلاص شدم ولی منوی راست کلیک مث روز اولش نشد.
مخصوصا که win rar رو لازمش دارم اساسی (برای زیپ کردن یا اکسترکت فایلها). حالا من خواهش دارم هرکدوم از دوستا اطلاعی در این زمینه دارن بگن باید چیکار کنم و یا چه کدی تو رجیستری رو تغییر بدم.
و ضمنا ویندوزم ویستاست. تازه بعد این حادثه یه بار دیگه win rar رو نصب هم کردم ولی توفیری نکرد.
خواهش می کنم کمممممممممممممممممممک کنید. مرسی .

یکی به این بدبخت بیچاره کمک کنه دیگههههههههههههههههههه

hamedya
22-02-2009, 12:41
سلام دوستان

ویستا یه مشکل بزرگ داره برا من و اون اینه که عکس ها رو که باز میکنم عکسا یه افکت زرد دارن . تو فتوشاپ هم همینطور باز میکنه عکس هارو یعنی با هر برنامه ای باز کنی زرد نشون میده همه سوراخ سمبه هارو گشتم تنظیمی براش نبود
ولی اگه همون عکس زرد شده رو تو دسکتاپ بزارید رنگها نرماله . کسی میتونه کمک کنه؟ 3 نوع ویستا امتحان کردم . تو هرسه هم اتفاق افتاده
جالب اینجاست که شانسی اینطور میشه یعنی اگه ویندوز رو 3 بار نصب کنم 2 بار اینزوری میشه 1 بار سالمه ؟
جواب؟ خیلی برام مهمه چون کارم عکسه
دوست خوبم من هم یه همچین مشکلی داشتم.
موقعه ای که فتوشاپ رو باز میکنید یه کادر میاد که از شما میخاد که نوع رنگ توی فتوشاپ رو انتخاب کنی باید Default رو انتخاب کنی نه مال مانیتور رو.
توی بخش color management هم میتونید تنظیم کنید.مشکل از ناهماهنگی مانیتور با سیستم عامله.
موفق باشید.:40:

hamedya
22-02-2009, 12:44
دوستان چطوری میتونم( iis(internet information server رو نصب کنم.
ممنون میشم کمک کنید.:11:

kasra_masiha
22-02-2009, 13:05
دوست خوبم من هم یه همچین مشکلی داشتم.
موقعه ای که فتوشاپ رو باز میکنید یه کادر میاد که از شما میخاد که نوع رنگ توی فتوشاپ رو انتخاب کنی باید Default رو انتخاب کنی نه مال مانیتور رو.
توی بخش color management هم میتونید تنظیم کنید.مشکل از ناهماهنگی مانیتور با سیستم عامله.
ممنون
ولی خود ویندوز فوتو گالریش زرد نشون میده تو فتوشاب چیزی نمیپرسه

اگه color management رو که تو کنترل پنل هست منظورته دقیق بگو کجاش چون اون رو هم هر دست کاری کردم نشد ؟ :41::11:

Macdiano
22-02-2009, 19:02
دوستان چطوری میتونم( iis(internet information server رو نصب کنم.
ممنون میشم کمک کنید.:11:

Programs and Features از داخل Control Panel باز کن.
سمت چپ روی گزینه ی Turn Windows features on or off کلیک کن.
تیک گزینه Internet Information Services رو بزن و Ok کن.
احتمالا cd ویندوز رو میخواد تا از روی اون نصب کنه.
بعد از نصب هم IIS در داخل Control Panel/Administrative Tools قرار میگیرد. :5:

w700
22-02-2009, 19:16
سلام :
آقا من فتوشاپ cs4 رو نصب میکنم ولی وقتی کرک میکنم کرک روی ویندوز نمی خوابه و بازم ازم پسورد میخواد.
از توی regedit کلا فایل مربوط به فتوشاپ و پاک کردم و تاریخ ویندوز هم دقیق کردم ولی بازم همون مشکل و دارم.

لطف کنید به منم کمک کنید
قربانتان سپهر

yaghob.boss
23-02-2009, 12:22
با سلام دوستان من ویندوز 7 دارم و از جایی که تایپیکی برای مشکلات ویندوز 7 نبود و شباهت بسیار اون با ویستا اومدم مشکل رو اینجا بگم

همونطور که می دونید این دو ویندوز موقع نصب برنامه ها همیشه یک سوال میپرسه که با زدن yes برنامه شروع به نصب شدن میشه می خوام بدونم چطوری میشه این گزینه را برداشت و برنامه مانند اکس پی بطور مستقیم نصب بشه

hesamjm
23-02-2009, 13:08
با سلام دوستان من ویندوز 7 دارم و از جایی که تایپیکی برای مشکلات ویندوز 7 نبود و شباهت بسیار اون با ویستا اومدم مشکل رو اینجا بگم

همونطور که می دونید این دو ویندوز موقع نصب برنامه ها همیشه یک سوال میپرسه که با زدن yes برنامه شروع به نصب شدن میشه می خوام بدونم چطوری میشه این گزینه را برداشت و برنامه مانند اکس پی بطور مستقیم نصب بشه
برو به آدرس زیر:
control panel/user account/turn user control acount on or off
و off کنش و بعد ری استارت

persian_lord88
24-02-2009, 19:28
در ویستا چطور میشه یک shortcut از کانکشن اینترنت را روی دسکتاپ قرار داد؟من هر کاری می کنم نمی تونم.یا باید برم از طریق گزینه استارت کانکت بشم یا از طریق آیکون شبکه در systemtry

police-force
25-02-2009, 00:39
کمک --------------- کمک

دوستان سرچ کردم اما حجم پستا زیاده و چیزی که بتونه مشکلم رو حل کنه پیدا نکردم ،من ویستا نصب کردم ،که هنگام باز کردن بعضی‌ از برنامها و یا بازی آنلاین مشکل دارم و هی‌ اررو میده و خود ویندوز برنامه رو به صورت خودکار می‌بنده البته من برنامها رو دوباره از اول نصب کردم دوباره همون مشکل ، آیا راهی‌ هست که بشه اررر رو کنسل کرد ؟
۲.تقریبا همهٔ اپدیتا روی سیستم نصب کردم حالا نمیدونم چرا اینترنت اکسپلور ۷ موقع باز کردن یه سایت معمولی‌ تقریبا ۵ دقیقه طول میکش باز کنه یا بعضی‌ موقع‌ها هم اصلا باز نمی‌کنه !:18::41: در این مورد چطور راهی‌ هست واسه حال این مشکل ؟ دوستان کمکم کنید ممنون میشم:20:

Macdiano
25-02-2009, 01:54
در ویستا چطور میشه یک shortcut از کانکشن اینترنت را روی دسکتاپ قرار داد؟من هر کاری می کنم نمی تونم.یا باید برم از طریق گزینه استارت کانکت بشم یا از طریق آیکون شبکه در systemtry

برو به مسیر زیر
Control Panel / Network and Sharing Center
در قسمت چپ روی لینک Manage network connections کلیک کن.
در این قسمت روی connection دلخواه راست کلیک کن و گزینه Create Shortcut رو بزن وقتی پیغام داد Yes رو بزن.
Shortcut کانکشنت میاد روی دسکتاپ

m_e_math
25-02-2009, 13:12
من هم یک مشکل دارم واون اینکه هنگام اتصال به اینترنت به محض برقرای ارتباط صفحه ی مانیتور خاموش روشن میشه مثل حالتی که داره کارت گرافیک نصب میشه!
و بعضی وقتا موقع نصب بعضی برنامه ها هم این اتفاق می افته.
من وقتی تازه ویندوز رو نصب کرده بودم کارت گرافیک( 7300gt) کامل نصب نشده بود و البته یکی از آپدیتهای آپشنال ویستا هم درایور کارت گرافیک ان ویدیا هست که من اونو نصب کردم وبعد مشکل کارت گرافیک حل شد. بعد که بقیه ی آپدیتها رو نصب کردم این مشکل بوجود اومد وحالا نمیدونم باید چیکار کنم و کدوم آپدیت این بلا رو سر سیستم میاره؟ آخه اکثر آپدیتها برچسب "مهم" دارن و میترسم نصبشون نکنم.

cyrus_ln
25-02-2009, 13:20
دوستان من یه ویندوز ویستا گرفتم که 64 بیته (رو پکش نوشته 64 و 32 بیت) الان که نصب کردم می بینم 32 بیته
مگه نصب 64 بیت با 32 بیت فرق می کنه؟

m_e_math
25-02-2009, 13:37
اگه هر دو نسخه با هم هست اولش ازت میپرسه که کدومشو میخوای نصب کنی.
منم یه چنین نسخه ای دارم و هردوش نصب میشه بدون مشکل.

sari-1369
25-02-2009, 15:43
سلام .

تو ویستا چطوری میشه پورت های 5229 و 5222 رو باز کرد ؟؟

cyrus_ln
26-02-2009, 17:57
دوستان کسی میدونه این اِرور برای چیه؟
ویندوز من 64 بیته و موقع اجرا برنامه grimace city (شهر شکلک)
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید این اِرور رو میده
من کلی سرچ کردم و تا اونجایی که میدونم خیلی ها این مشکل براشون پیش اومده البته با برنامه های دیگه که فکر می کنم به خاطر 64 بیت بودن ویندوزه
تو این سایته روش حل این مشکل رو گفته که من نمیدونم server manager کجاست

حالا سرور منجر کجاست و آیا من این کاری رو که گفته انجام بدم؟

Diego
27-02-2009, 00:16
یه چند وقتیه که گاهی اوقات ویندوز ویستای من نه شات دون میشه نه ری استارت.یعنی وقتی کلیک میکنی روشون هیچ اتفاقی رخ نمیده.گاهی اوقات اینطوری میشه.کسی میدونه چجوری حل میشه؟

sajad1213
27-02-2009, 03:19
سلام
من روی کامپیوتر خود یک ویندوز ویستا دارم و وقتی در آن مودم یا آنتی ویروس نصب میکنم و کامل نصب میشود هنگامی که خاموش میکنم و دوباره میخواهم روشن کنم دیگر ویندوز ویستا نمی آید و یک صفحه آبی می آید و تا 100% پر می شود و دوباره کامپیوتر ریست میشه این روال ادامه داره تا برم تو safe mode و از اونجا پاکش کنم
لطفا سریعا جواب بدید خیلی حیاطیه
مچکرم از سایت بسیار خوبتون
لطفا سریع جواب بدید
خداحافظ

toraj
27-02-2009, 14:15
یه چند وقتیه که گاهی اوقات ویندوز ویستای من نه شات دون میشه نه ری استارت.یعنی وقتی کلیک میکنی روشون هیچ اتفاقی رخ نمیده.گاهی اوقات اینطوری میشه.کسی میدونه چجوری حل میشه؟

اگه اينطور ميشه احتمالا مشكل از برنامه اي كه با ويستا مشكل داره و نميزاره سيستم خاموش يا ريستارت بشه.

سلام
من روی کامپیوتر خود یک ویندوز ویستا دارم و وقتی در آن مودم یا آنتی ویروس نصب میکنم و کامل نصب میشود هنگامی که خاموش میکنم و دوباره میخواهم روشن کنم دیگر ویندوز ویستا نمی آید و یک صفحه آبی می آید و تا 100% پر می شود و دوباره کامپیوتر ریست میشه این روال ادامه داره تا برم تو safe mode و از اونجا پاکش کنم
لطفا سریعا جواب بدید خیلی حیاطیه
مچکرم از سایت بسیار خوبتون
لطفا سریع جواب بدید
خداحافظ

دوست عزيز شما بايد آنتي ويروسي كه نصب ميكني با ويستا سازگار باشه.

yaghob.boss
27-02-2009, 16:29
با سلام دوستان من ویندوز 7 دارم و از اونجایی که این ویندوز شبیه ویستاست سوالم رو اینجا مطرح میکنم

من هنگام دانلود از بعضی سایت ها مثل
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید که آهنگ دانلود می کنم وسط دانلود کردن سرعتم به 0 میرسه . بعداز چند دقیقه دیگه دوباره سرعتم بر میگرده و دانلود شروع میشه . گفتم شاید از فایروال ویندوز یا نود32 باشه هردو رو غیرفعال کردم ولی بازهم درست نشد . با دوبرنامه orbit downloader و IDM هم امتحان کردم همینطوره . به نظر خودم وقتی حجم فایلهای دانلود شده به 800 کیلو به بالا که میرسه این مشکل پیش میاد

Diego
27-02-2009, 18:24
اگه اينطور ميشه احتمالا مشكل از برنامه اي كه با ويستا مشكل داره و نميزاره سيستم خاموش يا ريستارت بشه.

آحه خیلی وقته که برنامه ی جدیدی نصب نکردم.الان هم گه گاه اینطوری میشه.

toraj
27-02-2009, 19:43
آحه خیلی وقته که برنامه ی جدیدی نصب نکردم.الان هم گه گاه اینطوری میشه.

بعضي از برنامه ها وقتي مشكل دار ميشن كه با برنامه ديگه اي اختلال پيدا ميكنن اگه ميتوني يه ويندوز جديد نصب كن و

برنامه هايي كه نصب ميكني آخرين نسخه هاشون رو بگير و رو ويستا نصب كن.

ali_manutd_2007
27-02-2009, 19:57
با سلام. من ميخواستم ويندوز ويستاي لپ تاپ دوستم رو Restore كنم. دي وي دي اول رو گذاشتم و برنامه‌ي Restore بالا اومد ولي هر چي دنبال فايل Backup ميگشت ، پيغام ميداد كه اونو پيدا نميكنه. اگه دوستان راهنمايي كنن ممنون ميشم

Karmokh
27-02-2009, 21:20
یه مشکلی دارم فقط قول بدید بهم نخدین!!!!
یه دوره ویندوز ویستا نصب کرده بودم و مدت 30 روزش تموم شد و عوضش کردم و ایکس پی ریختم. الان بعد از مدتها دوباره ویستا رو نصب کردم پیغام اکتیویشن میده. میشه راهنماییم کنید چی کار کنم. هر چی کرک و فایلایی که بمب زمان یا ساعت یا هر چی رو از کار میندازن امتحان کردم نشد، اینا مال قبل از اینه که مدت 30 روز تموم بشه. الان راهکاری نیست که بشه مشکلو حل کرد؟ فقط یه راه حل پیدا کردم که از طریق cmd بود که باید slmgr.vbs -rearm میزدی بود که زدم ولی همش acces denied میداد. ممنون میشم راهنماییم کنید که چه جوری دوباره فعالش کنم

yaghob.boss
27-02-2009, 23:19
یه دوره ویندوز ویستا نصب کرده بودم و مدت 30 روزش تموم شد و عوضش کردم و ایکس پی ریختم. الان بعد از مدتها دوباره ویستا رو نصب کردم پیغام اکتیویشن میده. میشه راهنماییم کنید چی کار کنم. هر چی کرک و فایلایی که بمب زمان یا ساعت یا هر چی رو از کار میندازن امتحان کردم نشد، اینا مال قبل از اینه که مدت 30 روز تموم بشه. الان راهکاری نیست که بشه مشکلو حل کرد؟ فقط یه راه حل پیدا کردم که از طریق cmd بود که باید slmgr.vbs -rearm میزدی بود که زدم ولی همش acces denied میداد. ممنون میشم راهنماییم کنید که چه جوری دوباره فعالش کنم

سلام دوست عزیز خنده که جای خود داره :31:اما باید درمورد مشکلت بگم که تو باید یه سریال اکتیو برای خودت پیدا کنی . به نظر من برو توی بخش سریال همین سایت ورژن ویندوزت رو بده ببین مشکلت حل میشه یا نه البته من یه ویندوز ویستا MRT دارم که بعد از نصب یه فایل کرک داره که مخصوص خودشه. اینو هم یادت نره که حتما برای اکتیو کردنش باید به اینترنت وصل باشی . یه سر به آدرس زیر هم بزن

درضمن دور ویستا رو یک خط قرمز بکش برو روکار 7

ORIGINAL
28-02-2009, 15:50
سلام
اینجا قبلا مطرح شده..
موفق باشید.

*Ali*
28-02-2009, 16:10
سلام میشه بگین این چه پیغامیه که همیشه موقع اجرا شدن ویندوز میده ؟

Sasuke-7
01-03-2009, 05:49
من اگر بخواد بعضی درایو هامو مخفی کنم یا روش رمز بزارم چی کار کنم توی ویندوز ویستا!

hacker3000
01-03-2009, 08:56
سلام ...جدیدا تو ویندوز ویستای من بعضی فایلها اجرا نمیشه ... مثل setting PES 2009 یا setup GTAIV یا setup adobe flash player یا ...

چی کار کنم ؟؟ ؟ ؟

hosseinmusicmaster
01-03-2009, 12:17
من اگر بخواد بعضی درایو هامو مخفی کنم یا روش رمز بزارم چی کار کنم توی ویندوز ویستا!
با استفاده از ابزار bit locker drive encription
اگه روش کارو نمیدونی بگو برات توضیح بدم ؛

saiiddz
01-03-2009, 20:35
با سلام
دوستان چه طور میشه از ویندوز ویستا بک آپ گرفت به طوری که بک آپ رویه چند سی دی یا دی وی دی انجام بشه؟
آیا بک آپ هم دارای آپ دیت هایی که ویندوز شده هست یعنی اگه آپ دیت شده آپ دیت ها باقی میمونن؟البته از طریق خود ویندوز
آیا میشه طوری بک آپ گرفت که نرم افزار ها هم باقی بمونن+تمام تنظیمات و ...؟
تصاویر اکانت در ویندوز ویستا در کجا قرار دارند(منظورم تصاویری هست که کوچک هستن و به عنوان ثصویر اکانت مورد استفاده قرار می گیرن؟
ممنون میشم از جوابتون

hosseinmusicmaster
01-03-2009, 21:32
با سلام
دوستان چه طور میشه از ویندوز ویستا بک آپ گرفت به طوری که بک آپ رویه چند سی دی یا دی وی دی انجام بشه؟
آیا بک آپ هم دارای آپ دیت هایی که ویندوز شده هست یعنی اگه آپ دیت شده آپ دیت ها باقی میمونن؟البته از طریق خود ویندوز
آیا میشه طوری بک آپ گرفت که نرم افزار ها هم باقی بمونن+تمام تنظیمات و ...؟
تصاویر اکانت در ویندوز ویستا در کجا قرار دارند(منظورم تصاویری هست که کوچک هستن و به عنوان ثصویر اکانت مورد استفاده قرار می گیرن؟
ممنون میشم از جوابتون
شو هیدن و فعال کن برو مسیر زیر :
C:\Users\(user name)\AppData\Roaming

hamedya
01-03-2009, 22:41
سلام میشه بگین این چه پیغامیه که همیشه موقع اجرا شدن ویندوز میده ؟
سلام.
یکی از درایو های شما با سیستم عامل سازگار نیست ودرنتیجه غیر فعال(disables) میشه.

pourya62
02-03-2009, 02:20
سلام من وقتی xp داشتم ، هیچ مشکلی با صدا نداشتم ، اما الان ویستا صدا نداره ، فهمیدم که چون کارت صدام onboard هست و مادر بردم asus p5AD2-E هست انگار درایور update شده ای نداره برای ویستا ، واقعا یه مادر برد به این خوبی درایور ویستا نداره ؟ خیلی سرچ کردم چیزی پیدا نکردم ، در واقع c-media انگار update ویستا نداره ، کسی مشکل منو داشته که حل کرده باشه ؟ یا اینکه کسی می تونه به داد این بی صدا برسه ، واقعا سخته ، من که الان دوباره xp ریختم ، چندتا ورژن از c-media هم پیدا کردم که جواب نداد ، خلاصه دستم به دامنتون هرکی بتونه این مشکل رو حل کنه معمولا واقعا خبره کامپیوتر هستش.

Sasuke-7
02-03-2009, 06:07
با استفاده از ابزار bit locker drive encription
اگه روش کارو نمیدونی بگو برات توضیح بدم ؛
اگر بزاری خیلی ممنونت میشم حسین جان!

mehdy.z
04-03-2009, 13:03
ببخشید یه سوال داشتم می خواستم بدونم توی ویستا چه جوری میشه error report ویندوز رو برای connection روشن کرد تا وقتی به خطا برخورد مثل xp از خطا گزارش بده.

با تشکر...

yade
05-03-2009, 09:48
دوستان یه سوال این اپدیت های که خودکار میشه بعد از اینکه نصب شد میشه فایل های setup رو دی وی دی ریخت بعد از خود ویندوز پاک کرد ؟؟ این فایل ها کجا ریخته میشن ؟؟

من از حالت Hibernate بیشتر استفاده می کنم یه مشکلی که ست هر چند وقت یکبار این حالت غیر فعال میشه یعنی با زدن دکمه پاور به این حالت نمیره وقتی که میرم دوباره فعالش کنم میبینم تیک خورده باید غیر فعال کنم دوباره فعالش کنم تا درست بشه
مشکل از چیه ؟؟ فضای خالی که دارم نزدیک 2گیگ هست ممکن مشکل از این باشه
ذرسته میگن با فعال سازی این حالت 2 گیگ از هارد رو مصرف می کنه

hsh_4321
05-03-2009, 12:54
ویندوز من برای بار دوم قاط زده!!! علامت ضریدر اومده رو صداش...یه سری از فایل هاب exe رو اجرا نمی کنه...نمی شه نرم اقزار روش نصب کرد یا از روش پاک کرد...دفعهی قبل ریکاورش کردم...نمی دونم چرا اینجوری میشه ولی هر وقت ویندوز بالا میاد می نویسه AML از کار افتاده!!! کسی می دونه جریانش چیه؟!!! این AML جیه؟

AB
05-03-2009, 15:12
سلام دوستان.

وقتی سیستم رو رو حالت Sleep میزارم وقتی میخام wake up کنم فن ها روشن میشن ولی تصویر نمیده.

تو بایوس هم برای پاور S3 رو انتخاب کردم.

zexin
06-03-2009, 13:01
دوستان سلام
من ویندوزم را با windows update ، آپدیت کردم که حدود 200 مگ بود. حالا میخوام بدونم این فایلهای آپدیت رو جایی نگه میداره که اگه بعدا خواستم دوباره ویندوز رو نصب کنم مجبور نباشم دوبازه دانلود کنم.و مستقیم فایلهای exe آپدیت ها رو نصب کنم؟

hamidrj
06-03-2009, 20:07
سلام دوستان
یه مشکلی برام پیش اومده اگه امکانش هست منو کمک کنید
اون ساید بار کناری یا common tasks که تو پنجره های ویندوز یا مای کامپیوتر اون بغل سمت چپ هستش رفته و از تو فولدر آپشن هم که تیکشو میزنم نمیاد
فکر کنم از تو رجیستری باید درست شه
حالا اگه ممکنه راهنمایی کنید
ممنون

MOHAMMAD2010
06-03-2009, 21:18
ویندوز من وقتی بالا میاد این پیغامو میده
مشکل چیه ؟

Mr.Mimi
06-03-2009, 21:36
سلام.من در ویندوز ویستا نمیتونم با استفاده از کلید های Alt+Shift سمت چپ و راست بین زبان صفحه کلید که فارسی و انگلیسی هست جا به جا بشم.
میتونید منو کمک کنید؟

saladii
07-03-2009, 11:09
اینترنت اکسپلوررم وقتی صفحه ای رو باز می کنم تا آخر لود می شه اما صفحه سفیده و هیچی نشون نمی ده تا وقتی که stop رو می زنم،وقتی stop رو می زنم صفحه رو نشون می ده اما کامل نمی یاره.مشکل از چیه؟؟؟؟

ali_ranger22
07-03-2009, 12:54
ویندوز وقتی بالا میاد واردش می شم یه ارور میده میگه Explorer رو ریست کن بعد مجبورم دکمشو بزنم بعد کل اکسپلورر ریست میشه !
چشه ؟!
ویرایش : با ریست کردن تنظیمات بایوس مشکل حل شد :)

aliarnold
07-03-2009, 15:18
آقا لطفا طریقه رفتن به یوزر admin را برای من توضیح بدید
چندتا از روش های گفته شده در صفحات قبل رو امتحان کردم اما همش access denid میزنه
ممنون

T I M S A R
09-03-2009, 02:37
چرا vpnرو ویستا ارور میده ولی روی xp کانکت میشه.مشکل از کجا هستش؟؟؟

hesamjm
09-03-2009, 11:59
اینترنت اکسپلوررم وقتی صفحه ای رو باز می کنم تا آخر لود می شه اما صفحه سفیده و هیچی نشون نمی ده تا وقتی که stop رو می زنم،وقتی stop رو می زنم صفحه رو نشون می ده اما کامل نمی یاره.مشکل از چیه؟؟؟؟

سلام
مشکل از سیستم عاملت نیست یا از اینترنت اکسپلوررته یا از سرور
در کل:
1-از فایرفاکس استفتده کن
2-به tools/internet option/advanced برو و گزینه های restore default setting و reset رو بزن

hesamjm
09-03-2009, 12:04
ویندوز من برای بار دوم قاط زده!!! علامت ضریدر اومده رو صداش...یه سری از فایل هاب exe رو اجرا نمی کنه...نمی شه نرم اقزار روش نصب کرد یا از روش پاک کرد...دفعهی قبل ریکاورش کردم...نمی دونم چرا اینجوری میشه ولی هر وقت ویندوز بالا میاد می نویسه AML از کار افتاده!!! کسی می دونه جریانش چیه؟!!! این AML جیه؟

من فکر میکنم به احتمال زیاد سیستمت ویروسیه با توجه به اینکه میگی فایلهای exe رو اجرا نمیکنه
شما باید یه ویندوز نصب کنی
2- سپس قبل از هر کاری(هیچ درایوی رو بازنکن)-آنتی ویروس نصب کن و به اینترنت وصل شو و آپدیت کنش
3-سرچ کامل سیستم
4-حالا درایورها و سایر نرم افزارهات رو نصب کن

hesamjm
09-03-2009, 12:12
سلام دوستان
یه مشکلی برام پیش اومده اگه امکانش هست منو کمک کنید
اون ساید بار کناری یا common tasks که تو پنجره های ویندوز یا مای کامپیوتر اون بغل سمت چپ هستش رفته و از تو فولدر آپشن هم که تیکشو میزنم نمیاد
فکر کنم از تو رجیستری باید درست شه
حالا اگه ممکنه راهنمایی کنید
ممنون

اینو امتحان کردی؟
برو به
organize\layout\
و navigation pane اگه نشد...؟؟؟

saiiddz
10-03-2009, 15:46
با سلام
دوستان من ویندوز ویستامو کامل آپ دیت کردم
حالا میخوام ویندوز عوض کنم
از کجا میتونم آپ دیت ها رو جایی ذخیره بدم و در ویندوز تازه نصب شده نصب کنم

aryakhan
11-03-2009, 00:18
عرض ارادت
میخوام ویستا رو repair کنم ولی با وجودی در منوی بوت با dvd ویستا که از طریق اون ویستا رو نصب کردم سیستم عامل ویستا رو در درایو c پیدا میکنه ولی وقتی کلید next رو میزنم پیغام میده که این ورژن از repair با سیستم عاملی که من نصب کردم کامپتیبل نیست
لازمه عرض کنم من از روی همین dvd ویستای 64 بیتی sp1 رو نصب کردم
اگر اساتید راهنمایی کنند ممنون میشم

ORIGINAL
11-03-2009, 13:35
عرض ارادت
میخوام ویستا رو repair کنم ولی با وجودی در منوی بوت با dvd ویستا که از طریق اون ویستا رو نصب کردم سیستم عامل ویستا رو در درایو c پیدا میکنه ولی وقتی کلید next رو میزنم پیغام میده که این ورژن از repair با سیستم عاملی که من نصب کردم کامپتیبل نیست
لازمه عرض کنم من از روی همین dvd ویستای 64 بیتی sp1 رو نصب کردم
اگر اساتید راهنمایی کنند ممنون میشم
شما وارد ویندوزتون میتونید بشید؟؟؟

ORIGINAL
11-03-2009, 13:35
با سلام
دوستان من ویندوز ویستامو کامل آپ دیت کردم
حالا میخوام ویندوز عوض کنم
از کجا میتونم آپ دیت ها رو جایی ذخیره بدم و در ویندوز تازه نصب شده نصب کنم
اینجا مطرح شده...

robert
11-03-2009, 20:00
سلام به همگی
من بازی bioshock رو روی xp میتونم اجرا کنم ولی روی ویستا در آخرین ثانیه هایی که قراره نصب بازی تموم بشه این ارور رو میده

there is a problem with this windows installer package.
a problem requierd for this install to complete could not be run
contact your support personnel or pakage vendor.

حالا چیکار باید بکنم ؟؟ رو xp با چند تا قطعه سخت افزاری زاغارت اجرا میشه ولی رو ویستای خودم با گرافیک 4870 و سی پی یو Q6600 اجرا نمیشه !!

کمک کنید خواهشا !!
ممنونم:11:

aryakhan
13-03-2009, 00:43
شما وارد ویندوزتون میتونید بشید؟؟؟

بله استاد به راحتی

بهتره مشکل رو جزیی تر مطرح کنم برای من هیچ نوع وب بروزری browser کار نمیکنه یعنی نمیوتنم وارد صفحات وب بشم فکر میکنم پس از نصب یکی از آپدیتهای ویستا اتفاق افتاد و حتی با سیستم ریستورهم درست نشد در اصل من با ویندوز هیچ مشکلی ندارم الی عدم توانایی وبگردی که به نظر من خودش معضلی است فکر کردم شاید با ریپیر ویندوز درست بشه از طریق دستور sfc هم نتیجه ای نداشت حالا چه کنیم؟

akbar_syberia
13-03-2009, 16:21
سلام

دوستان چطوری میشه پیشفرض زبان ویستا رو تغییر داد ؟

الان دو زبان رو سیستم نصب هستش یکی فارسی یکی انگلیسی

که متاسفانه فارسی پیشفرض شده اذیت میکنه

Reza Azimy_RW
13-03-2009, 21:16
سلام
ببخشید من یه ویستا نصب کردم. بعد اکس پی رو نصب کردم . حالا توی استارت اپ دو تا ویندوز برای انتخواب نمیاد و فقط اکس پی باز میشه . نمیشه کاری کردک که ویستا و اکس پی اون اول بیاد تا هر کدومو خواستیم انتخواب کنیم ؟
دیگه حوصله نصب دوباره ویندوز ندارم خواهشا کمک کنید

Mr.Mimi
13-03-2009, 23:14
سلام.من در ویندوز ویستا نمیتونم با استفاده از کلید های alt+shift سمت چپ و راست بین زبان صفحه کلید که فارسی و انگلیسی هست جا به جا بشم.
میتونید منو کمک کنید؟

کسی نمیتونه منو راهنمایی کنه؟

mhshaker71
14-03-2009, 00:55
سلام
من چند وقت پیشا رمز کامپیوتر رو عوض کردم ولی بعدش وقتی رمز رو زدم گفت اشتباهِ!!!
اگه می شه کمکم کنین که بدجوری کارم لنگه :19::19::19:

ORIGINAL
14-03-2009, 11:03
سلام
من چند وقت پیشا رمز کامپیوتر رو عوض کردم ولی بعدش وقتی رمز رو زدم گفت اشتباهِ!!!
اگه می شه کمکم کنین که بدجوری کارم لنگه :19::19::19:

منظورتون رمز ویندوزه یا رمز Bios کامپیوتر؟؟؟

ORIGINAL
14-03-2009, 11:04
کسی نمیتونه منو راهنمایی کنه؟

در Language Bar شما در Taskbar هر دو زبان هست؟؟؟؟

ORIGINAL
14-03-2009, 11:05
سلام
ببخشید من یه ویستا نصب کردم. بعد اکس پی رو نصب کردم . حالا توی استارت اپ دو تا ویندوز برای انتخواب نمیاد و فقط اکس پی باز میشه . نمیشه کاری کردک که ویستا و اکس پی اون اول بیاد تا هر کدومو خواستیم انتخواب کنیم ؟
دیگه حوصله نصب دوباره ویندوز ندارم خواهشا کمک کنید

اینجا رو چک کنید..

موفق باشید.

ORIGINAL
14-03-2009, 11:05
سلام

دوستان چطوری میشه پیشفرض زبان ویستا رو تغییر داد ؟

الان دو زبان رو سیستم نصب هستش یکی فارسی یکی انگلیسی

که متاسفانه فارسی پیشفرض شده اذیت میکنه

برید به
Control Panel\Clock, Language, and Region\Regional and Language Options
در قسمت Administrative میتونید پیشفرض رو عوض کنید....
موفق باشید.

ORIGINAL
14-03-2009, 11:06
بله استاد به راحتی

بهتره مشکل رو جزیی تر مطرح کنم برای من هیچ نوع وب بروزری browser کار نمیکنه یعنی نمیوتنم وارد صفحات وب بشم فکر میکنم پس از نصب یکی از آپدیتهای ویستا اتفاق افتاد و حتی با سیستم ریستورهم درست نشد در اصل من با ویندوز هیچ مشکلی ندارم الی عدم توانایی وبگردی که به نظر من خودش معضلی است فکر کردم شاید با ریپیر ویندوز درست بشه از طریق دستور sfc هم نتیجه ای نداشت حالا چه کنیم؟

شما از پرو*کسی استفاده نمیکنی/نکردی؟؟

ORIGINAL
14-03-2009, 11:07
سلام به همگی
من بازی bioshock رو روی xp میتونم اجرا کنم ولی روی ویستا در آخرین ثانیه هایی که قراره نصب بازی تموم بشه این ارور رو میده

there is a problem with this windows installer package.
a problem requierd for this install to complete could not be run
contact your support personnel or pakage vendor.

حالا چیکار باید بکنم ؟؟ رو xp با چند تا قطعه سخت افزاری زاغارت اجرا میشه ولی رو ویستای خودم با گرافیک 4870 و سی پی یو Q6600 اجرا نمیشه !!

کمک کنید خواهشا !!
ممنونم:11:
شما این کارو برای فایل Setup بکن...شاید کمکی کنه...

aryakhan
14-03-2009, 14:30
شما از پرو*کسی استفاده نمیکنی/نکردی؟؟

خیر قربان پرو در کار نیست
من با همین کامپیوتر و از طریق همین اشتراک adsl تا چند روز پیش به راحتی به اینترنت متصل میشدم
اما حالا؟

یا حق

Mr.Mimi
14-03-2009, 15:08
در language bar شما در taskbar هر دو زبان هست؟؟؟؟

بله.هر دو زبان هست.

ZEDEHAL DEGE
14-03-2009, 16:52
سلام من رو لپتاپم ویستا اورجینال نصبه وقتی سرویس پک یک رو نصب میکنم بعد از نیمههای کار اونجا که میگه ولکام و میخواد صفحه دسکتاپ رو باز کنه یهو یه پنجره کامل صفحه ای باز میشه و یه ارور قرمز گنده روش نوشته و بالای پنجره هم نوشته که نمیتونه فایل بک اپ یا ریکاوری رو از تو درایو سی بخونه یکی بهم گفته باید یه گزینه ای رو یه جا تیک کنم تا بشه ویندوز نصب کرد لطفا راهنماییم کنین.
مشکل دیگم اینه که خواستم xp sp3 رو نصب کنم که همون اول نمیتونه هیچ درایوی رو واسه نصب شناسایی کنه این رو هم کمک کنین ممنون میشم
سیستمم هم asus f3sg هست با ویندوز ویستا هوم پرمیم.

mhshaker71
14-03-2009, 19:14
منظورتون رمز ویندوزه یا رمز bios کامپیوتر؟؟؟

رمز ویندوز

ORIGINAL
15-03-2009, 00:17
خیر قربان پرو در کار نیست
من با همین کامپیوتر و از طریق همین اشتراک adsl تا چند روز پیش به راحتی به اینترنت متصل میشدم
اما حالا؟

یا حق
شما چک کن ببین اتصال اینترنتت مشکلی نداره....ببین میتونی Antivirus اپدیت کنی...
در ضمن firewall اگر داری غرفعالش کن...

ORIGINAL
15-03-2009, 00:19
سلام من رو لپتاپم ویستا اورجینال نصبه وقتی سرویس پک یک رو نصب میکنم بعد از نیمههای کار اونجا که میگه ولکام و میخواد صفحه دسکتاپ رو باز کنه یهو یه پنجره کامل صفحه ای باز میشه و یه ارور قرمز گنده روش نوشته و بالای پنجره هم نوشته که نمیتونه فایل بک اپ یا ریکاوری رو از تو درایو سی بخونه یکی بهم گفته باید یه گزینه ای رو یه جا تیک کنم تا بشه ویندوز نصب کرد لطفا راهنماییم کنین.
مشکل دیگم اینه که خواستم xp sp3 رو نصب کنم که همون اول نمیتونه هیچ درایوی رو واسه نصب شناسایی کنه این رو هم کمک کنین ممنون میشم
سیستمم هم asus f3sg هست با ویندوز ویستا هوم پرمیم.
سلام
کلیه مباحث لپ تاپ به دلیل اختصاصی بودن در انجمن خودش مطرح میشه...
موفق باشید.

ORIGINAL
15-03-2009, 00:21
رمز ویندوز
به اینجاها سر بزنید...

موفق باشید.

ORIGINAL
15-03-2009, 00:26
برید به:
Control Panel\Clock, Language, and Region\Regional and Language Options\Keyboards and Languages\Change keyboards
و اونجا در بخش Advanced Key Settings میتونید تنظیم کنید...
موفق باشید.

The Black Dahlia
15-03-2009, 11:50
با سلام
من چند ماه پیش یه لپ تاپ دل1525 خریدم و یه ویندوز ویستا سرویسپک 1
روش نصب بود خب ویندوز هرهفته یه بکآپ میگرفت ولی الان نه اتوماتیک بک آپ میگیره و میگه last backup faild
حاا من هرکاری میکنم تابک آپ بگیره این پیغام رو میده لطفا کمکم کنید.:10::19::41:

Dreamland
15-03-2009, 18:27
Windows Genuine

For Windows Vista

Activate Windows Genuine :10:

mhshaker71
15-03-2009, 19:12
سلام
می شه به سوال من در ادرس زیر پاسخ بدین

siamak_mu
16-03-2009, 02:36
سلام.

1. چطوري ميتونم سرعت رايت در ويندوز ويستا رو تنظيم كنم؟

2. چطور ميتونم بهش بگم ته cd يا dvd رو نبنده؟

Reza Azimy_RW
16-03-2009, 21:52
سلام.

1. چطوري ميتونم سرعت رايت در ويندوز ويستا رو تنظيم كنم؟

2. چطور ميتونم بهش بگم ته cd يا dvd رو نبنده؟
1 - راست کلیک روی درایو سی دی رام یا ...
2 - خودش اتوماتیک ته سی دی رو نمیبنده
البته چزهایی که گفتم مربوط میشه به نرم افزار رایت خود ویندوز

siamak_mu
16-03-2009, 21:56
1 - راست کلیک روی درایو سی دی رام یا ...
2 - خودش اتوماتیک ته سی دی رو نمیبنده
البته چزهایی که گفتم مربوط میشه به نرم افزار رایت خود ویندوز

پس چرا جواب يك فقط يه راست كليك هست؟؟؟

براي 2 هم فكر كنم بايد اين تيك رو برداريم تا ته CD يا DVD رو نبنده؟
ولي اين تيك بدود فكر كنم تهش رو نبست...

منم منظورم همون رايت با خود ويندوز بود.

اگه كامل جواب بدين ممنون ميشم. :10:

Reza Azimy_RW
16-03-2009, 22:40
راست کلیک روی سی دی رایت و انتخواب گذینه Properties
سپس رفتن به زبانه :
Recording
فعال کردن تیک :
Enable Cd ...
دیگه اون قسمت که باید سرعتو تعیین کنی تابلو هست !!!
راستی من الان توی ویندوز اکس پی هستم و طبق همون راهنماییتون کردم ولی توی ویستا هم همینجوریه . شاید یکم تفاوت داشته باشه که بگردی پیدا میکنی . من توی ویستا هم امتحان کردم تا اونجا که یادم میاد هیچ فرقی نداشت .

siamak_mu
16-03-2009, 23:40
راست کلیک روی سی دی رایت و انتخواب گذینه Properties
سپس رفتن به زبانه :
Recording
فعال کردن تیک :
Enable Cd ...
دیگه اون قسمت که باید سرعتو تعیین کنی تابلو هست !!!
راستی من الان توی ویندوز اکس پی هستم و طبق همون راهنماییتون کردم ولی توی ویستا هم همینجوریه . شاید یکم تفاوت داشته باشه که بگردی پیدا میکنی . من توی ویستا هم امتحان کردم تا اونجا که یادم میاد هیچ فرقی نداشت .

خسته نباشيد من كه نوشتم ويستا. :31: XP رو كه خودم بلدم تابلو بود ولي ويستا هرچي گشتم نداشت.

الآن كه من عكس صفحه Recording رو گذاشتم خودت ميبيني نيست. :41:

siamak_mu
17-03-2009, 00:39
مشكل حل شد يكي از بچه ها گفت.

وارد خود CD يا DVD بشيم خودش ميپرسه. من از طريق گزينه ي Burn زير آدرس بار رايت ميكردم نميپرسيد.

Reza Azimy_RW
17-03-2009, 01:46
مشكل حل شد يكي از بچه ها گفت.

وارد خود CD يا DVD بشيم خودش ميپرسه. من از طريق گزينه ي Burn زير آدرس بار رايت ميكردم نميپرسيد.
مندقیقا یادمه از همون گذینه Properties توی ویستا سرعت رو انتخواب میکردم . حالا شاید راه دیگه ای هم داشته باشه

Reza Azimy_RW
17-03-2009, 01:56
این پست پاک شود . ( اشتباه شد )

mhshaker71
17-03-2009, 06:23
سلام
دوستان من ویندوزم رو دوباره نصب کردم ولی حالا دیگه شیشه ای نیست
می شه کمکم کنین.

jiksaw
17-03-2009, 13:35
از کنترل پنل درست میشه

sajadblog.blogfa
17-03-2009, 13:45
من یه جای دیگه هم پرسیدم کسی نمی دونه این ارور علتش چیه:

موقعی که روی لینک setup برنامه Catia یا بعضی برنامه های دیگه ظاهر میشه.
ممنون

asmanrangy
17-03-2009, 14:11
با سلام
من مشکلم این است که مانیتور لپ تابم کا نمی کنه یعنی وقتی که کامپیوترم را روشن میکنم ویندوز می آدبالا صدای اولش هم پخش می شه ولی صفحه مانیتور سیاه است انگار که خاموشه.
نمیدونم چکار کنم لطفا کمکم کنید

djmory
18-03-2009, 01:23
با سلام من روی کامپیوترم ویندوز ویستا ریختم به خاطر این که شنیدم امنیت ویستا بهتر از xp است ولی یه مقداری کامپیوترم کند شده ، آنتی ویروسمم kaspersky intrnet security است .امنیت xp وویستا چقدر با هم فرق میکنه آیا میآرزه من ویستا کند روی کامپیوترم باشه و با هاش کنار بیام چون امنیت کامپیوتر برام خیلی مهمه ؟ ولی اصلاً با ویستا حال نمیکنم خیلی هم سیستمم کند شده شما چه راه حلی برام پیشنهاد میکنین امنیت همانطوری که گفتم برام خیلی مهمه ولی آیا انقدر امنیت xp با ویستا فرق میکنه ؟

mhshaker71
18-03-2009, 04:02
با سلام
من مشکلم این است که مانیتور لپ تابم کا نمی کنه یعنی وقتی که کامپیوترم را روشن میکنم ویندوز می آدبالا صدای اولش هم پخش می شه ولی صفحه مانیتور سیاه است انگار که خاموشه.
نمیدونم چکار کنم لطفا کمکم کنید

اشکال از مانیتوره
1. برقش رو چک کن
2. سیم اتصال به کیس رو چک کن
3. اگه نشد باید بدی مانیتور رو درست کنن.
موفق باشید:11:

mhshaker71
18-03-2009, 04:27
سلام
می شه کمکم کنین.

دوستان می شه به من بگین که چی کار باید کرد؟

hacker3000
18-03-2009, 10:14
من ویندوز ویستا رو چند وقت پیش نصب کردم . امروز که میخواستم کامپیوتر رو روشن کنم گفت که باید ویندوز رو اکتیو کنی . یعنی شماره سریال ازم خواست ... روی پاکت خرید هم چیزی نداشت ...

من چه کدی وارد کنم که درست شه ... ؟ ؟ ؟ ؟

Ardavan
18-03-2009, 13:52
با سلام من روی کامپیوترم ویندوز ویستا ریختم به خاطر این که شنیدم امنیت ویستا بهتر از xp است ولی یه مقداری کامپیوترم کند شده ، آنتی ویروسمم kaspersky intrnet security است .امنیت xp وویستا چقدر با هم فرق میکنه آیا میآرزه من ویستا کند روی کامپیوترم باشه و با هاش کنار بیام چون امنیت کامپیوتر برام خیلی مهمه ؟ ولی اصلاً با ویستا حال نمیکنم خیلی هم سیستمم کند شده شما چه راه حلی برام پیشنهاد میکنین امنیت همانطوری که گفتم برام خیلی مهمه ولی آیا انقدر امنیت xp با ویستا فرق میکنه ؟

میدونید تا انجایی که من میدونم امنیتش از xp خیلی بهتر شده،و من شخصا خیلی خیالم راحته،میتونید برای بهتر شدن(سرعت رو میگم)برخی از افکت های گرافیکی رو off کنید که روانتر شود یا اینکه رم دستگاتون رو ارتقا بدبد،من که تا به حال مشکلی نداشتم.اگر هم با ظاهرش حال نمیکنی میتوانید ظاهرشو تغیر دهید روی حالت "windows Classic"
امیدوارم توتنسته باشم کمکتون کنم.

hassan_magic2000
18-03-2009, 14:07
سلام دوستان من موقعی که ویستا رو نصب میکنم طی مراحل نصبش وقتی یکبار رستارت میکنه و دوباره وارد نصب میشه این سه تا مربع که هی میاد و میره ( توی اکس پی قبل از ولکام میاد ) روی اونجا گیر میکنه و من حتی شده 20 مین هم منتظرش شدم ولی اونجا گیر میکنه
در ضمن سیستمم هم خیلی بالاتر از مورد نیازه ولی نمیره بیشتر از اون در ضمن حتی با یک دی وی دی دیگه هم امتحان کردم باز هم نیومد چکاررررررررررر کنم لطفا راهنمایی کنید
cpu:intel e8400
ram:3gig
vga:geforce 9600
با تشکر

saiiddz
18-03-2009, 16:34
من ویندوز ویستا رو چند وقت پیش نصب کردم . امروز که میخواستم کامپیوتر رو روشن کنم گفت که باید ویندوز رو اکتیو کنی . یعنی شماره سریال ازم خواست ... روی پاکت خرید هم چیزی نداشت ...

من چه کدی وارد کنم که درست شه ... ؟ ؟ ؟ ؟
این کد گرون هست و باید از میکروسافت خریداری بشه
شما ویندوزتو کرک کن البته مثل اینکه مهلت 30 روزه تموم شده پس اول ویندوز رو عوض و بعد کرک کن

میدونید تا انجایی که من میدونم امنیتش از xp خیلی بهتر شده،و من شخصا خیلی خیالم راحته،میتونید برای بهتر شدن(سرعت رو میگم)برخی از افکت های گرافیکی رو off کنید که روانتر شود یا اینکه رم دستگاتون رو ارتقا بدبد،من که تا به حال مشکلی نداشتم.اگر هم با ظاهرش حال نمیکنی میتوانید ظاهرشو تغیر دهید روی حالت "windows Classic"
امیدوارم توتنسته باشم کمکتون کنم.
سرعت در صورتی که پشتیبانی سخت افزاری بشه بهتر هست وگرنه بدتر هم هست

سلام دوستان من موقعی که ویستا رو نصب میکنم طی مراحل نصبش وقتی یکبار رستارت میکنه و دوباره وارد نصب میشه این سه تا مربع که هی میاد و میره ( توی اکس پی قبل از ولکام میاد ) روی اونجا گیر میکنه و من حتی شده 20 مین هم منتظرش شدم ولی اونجا گیر میکنه
در ضمن سیستمم هم خیلی بالاتر از مورد نیازه ولی نمیره بیشتر از اون در ضمن حتی با یک دی وی دی دیگه هم امتحان کردم باز هم نیومد چکاررررررررررر کنم لطفا راهنمایی کنید
cpu:intel e8400
ram:3gig
vga:geforce 9600
با تشکر
دوست عزیز اون ویندوزی که نصب میکنی ویستا نیست
مطمئن باش سرت کلاه گذاشتن
ویستا همچین چیزی نداره

دوست عزیز شما میتونی اگر سیستمت نمیکشه ویستا رو
اکس پی سرویس پک 3 اصل نصب کنی و آپ دیتش کنی در این صورت
امنیت اکس پی در حالت 75% میشه و با توجه به آنتی ویروستون(خوبه)سیستمت امنیت بالایی پیدا میکنه

دوستان می شه به من بگین که چی کار باید کرد؟
برو به Control Panel\Appearance and Personalization\Personalization
و تیک گزینه رو بزن
یک گزینه هست که یادم نیست دقیق

hacker3000
18-03-2009, 22:24
بدون عوض کردن ویندوز نمیشه کاری کرد ؟ ؟ ؟ آخه خیلی از فایل هامو نیاز دارم ...

mhshaker71
19-03-2009, 02:50
سلام
می شه کمکم کنین.

برو به control panel\appearance and personalization\personalization
و تیک گزینه رو بزن
یک گزینه هست که یادم نیست دقیق

(appearance and personalization)همچین چیزی ندیدم می شه دقیق تر بگین.

hassan_magic2000
19-03-2009, 11:01
سلام ببخشید دوستان من وقتی ویستا رو نصب میکنم از روی اکس پی یه بار رستارت میشه بار دوم که رستارت میشه توی بوت یه گزینه میاد به اسم : windows vista setup roll back بعد مینویسه : the changes was undone the setup is not sucssesfull dont restart بعد دوباره رستارت میکنه میاد روی نصب ولی نصب رو ادامه نمیده و یهو دستگاه دوباره رستارت میشه
چکار کنم

saiiddz
19-03-2009, 12:37
بدون عوض کردن ویندوز نمیشه کاری کرد ؟ ؟ ؟ آخه خیلی از فایل هامو نیاز دارم ...
تا اونجایی که من میدونم نمیشه
فقط میتونی یه ویندوز دیگه تویه درایو دیگه نصب کنی و بعد از طریق ویندوز جدید فایل ها تو از درایو ویندوز قبلی یا دسکتاپ یا ... به جایی که میخوای انتقال بدی

saiiddz
19-03-2009, 12:44
(appearance and personalization)همچین چیزی ندیدم می شه دقیق تر بگین.
روی دسکتاپ کلیک راست کن و گزینه ی آخر که personaliz هست رو انتخاب کن و بعد برو به
Window Color and Appearance
و در اینجا یک گزینه هست اونو علامت بزن و بعد او کی کن

سلام ببخشید دوستان من وقتی ویستا رو نصب میکنم از روی اکس پی یه بار رستارت میشه بار دوم که رستارت میشه توی بوت یه گزینه میاد به اسم : windows vista setup roll back بعد مینویسه : the changes was undone the setup is not sucssesfull dont restart بعد دوباره رستارت میکنه میاد روی نصب ولی نصب رو ادامه نمیده و یهو دستگاه دوباره رستارت میشه
چکار کنم
دوست عزیز احتمالآ درایو شما NTFS نیست

ice boys
21-03-2009, 12:49
سلام نمی دونم جای مناسبی رو برای طرح سوالم انتخاب کردم یا نه ؟

من می خواستم که هاردم رو از نو پارتیشن بندی کنم ولی نمی دونستم که در ویستا چگونه باید به داس برم ؟؟

آیا نیاز به CD bootable دارم ؟

saiiddz
21-03-2009, 13:02
سلام نمی دونم جای مناسبی رو برای طرح سوالم انتخاب کردم یا نه ؟

من می خواستم که هاردم رو از نو پارتیشن بندی کنم ولی نمی دونستم که در ویستا چگونه باید به داس برم ؟؟

آیا نیاز به cd bootable دارم ؟
در مسیر نصب ویندوز میشه پاتیشن بندی کرد
اونجا که درایو نصب ویندوز رو انتخاب میکنی

ice boys
21-03-2009, 14:00
در مسیر نصب ویندوز میشه پاتیشن بندی کرد
اونجا که درایو نصب ویندوز رو انتخاب میکنی

منظورتون رو متوجه نمیشم..

saiiddz
21-03-2009, 14:48
منظورتون رو متوجه نمیشم..
خب دی وی دی ویندوز ویستا رو بندازین داخل دی وی دی رام بعد سیستم رو ریستارت کنید و بعد کلید اینتر رو بزنید(در بعضی سیستم ها یه کلید دیگه) بعد نصب ویندوز ویستا شروع میشه ...بعد از مدتی میرسید به انتخاب درایوی که میخواید ویندوز در اون نصب بشه در اونجا درایو ها رو لود کنید حالا با کلید دیلیت میتونید درایو رو پاک کنید و دوباره حجمش رو تغییر بدید
یعنی وقتی دیلیت شد کلید نیو رو بزنید و ...

saiiddz
21-03-2009, 14:51
این ارور چیه
موقع بازی کردن میده
و این گزینه چه طوری فعال میشه
هر کاری کردم نشد
ترن آن رو هم زدم نشد

Dreamland
21-03-2009, 17:12
چند تا تم بسیار جدید و شفاف باسه ویستا میخوام ؟

sargeras
22-03-2009, 14:26
من یه اکس پی نصب کردم بعدش هم یه ویستا الان وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم گزینه اول میره تو ویستا و دومی میره تو اکس پی اگر هم بهش دست نزنی 30 ثانیه بگذره خودش میره تو ویستا
من میخوام :
1 - که اون 30 ثانیه رو کمتر کنم
2 - گزینه اول اکس پی باشه نه ویستا (یعنی اگه بهش دست نزنیم بعد از 30 ثانیه بره تو اکس پی)
cao-cao
22-03-2009, 18:04
وقتی تو ویندوز یه برنامه رو ران میکنی هی ازت سوال میکنه اجازه میدی نمیدی چطوری میتونم این رو خاموش کنم؟
سال نو همه مبارک

ice boys
22-03-2009, 22:59
وقتی تو ویندوز یه برنامه رو ران میکنی هی ازت سوال میکنه اجازه میدی نمیدی چطوری میتونم این رو خاموش کنم؟

اگر منظورتون رو متوجه شده باشم باید شما به control panel و به قسمت user accounts رفته . در آنجا آخرین گزینه را انتخاب کنید. صفحه ای باز میشود . شما باید تیکی که روبه رو ی نوشته است را برداشته و بعد ok را بزنید. سیستم را ریست کنید .
فکر کنم مشکلتون حل می شه..

saiiddz
23-03-2009, 16:48
سال نو همه مبارک
وقتی نمایش میده
یک گزینه هست که معنیش این میشه که اینو دیگه نمایش نده
که اگه اونو علامت بزنی دیگه نمایش داده نمیشه
فقط یک گزینه هست که باید تیک بزنی

sargeras
24-03-2009, 05:49
وقتی نمایش میده
یک گزینه هست که معنیش این میشه که اینو دیگه نمایش نده
که اگه اونو علامت بزنی دیگه نمایش داده نمیشه
فقط یک گزینه هست که باید تیک بزنی
نه عزیزم تیک نداره
فرض کن می خوای یه برنامه رو نصب کنی ویسا هم ازت سوال میکنه(اعصاب من رو خورد کرده بود)ادامه یا لغو

bad_stu
25-03-2009, 01:52
سلام
می خواستم بدونم آیا راهی هست که side bar رو قفل کرد که در طول کار با ویندوز مثلا اشتباها آیتم ها جا به جا نشن؟
مرسی

mhshaker71
25-03-2009, 03:44
سلام یکی از دوستان می خواد آفیس2007 نصب کنه و الان 2003 داره
قبلی رو پاک کنه یا روش نصب کنه؟
با تشکر :11:

mhshaker71
25-03-2009, 05:05
من ویندوز لب تابم رو عوض کردم حالا بعضی از شرتکات ها (مثل Fn+F1 یا مانند اینا )دیگه کار نمی کنه
کسی می دونه چجوری می شه درستش کرد؟

saiiddz
25-03-2009, 10:10
سلام
می خواستم بدونم آیا راهی هست که side bar رو قفل کرد که در طول کار با ویندوز مثلا اشتباها آیتم ها جا به جا نشن؟
مرسی
بله
روی ساید بار کلیک راست کنید و برید به پروپرتیس و بعد گزینه ی sidebar is always on top of other windows رو علا مت بزنید و بعد او کی رو بزنید

سلام یکی از دوستان می خواد آفیس2007 نصب کنه و الان 2003 داره
قبلی رو پاک کنه یا روش نصب کنه؟
با تشکر :11:
بهتره پاکش کنه

من ویندوز لب تابم رو عوض کردم حالا بعضی از شرتکات ها (مثل Fn+F1 یا مانند اینا )دیگه کار نمی کنه
کسی می دونه چجوری می شه درستش کرد؟
اینا مربوط به برنامه و... میشه که یا با نصب برنامه یا با تنظیم شما میتونه فعال بشه
مثلآ نرم افزار بابیلونf10 هست

sargeras
25-03-2009, 12:59
من یه اکس پی نصب کردم بعدش هم یه ویستا الان وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم گزینه اول میره تو ویستا و دومی میره تو اکس پی اگر هم بهش دست نزنی 30 ثانیه بگذره خودش میره تو ویستا
من میخوام :
1 - که اون 30 ثانیه رو کمتر کنم
2 - گزینه اول اکس پی باشه نه ویستا (یعنی اگه بهش دست نزنیم بعد از 30 ثانیه بره تو اکس پی)
قبلا که ویستا نیومده بود و ما یه 98 داشتیم با یه اکس پی ، میرفتم تو دایو c و فایل بوت رو باز میکردم و زمان را کم میکردم جواب میداد ولی حالا با وجود این کار فرقی نمی کرد
اما با کمک برنامه EasyBCD ( که تو ویستا نصب میشه و کار باهاش هم خیلی سادست ) تونستم مشکلم رو حل کنم

yaghob.boss
25-03-2009, 17:57
با سلام دوستان من کارت tv ایلیا دارم اما در divce manager نام اون رو این نوشته TV Capture Card WDM Video Capture روی ویستا و 7 تصویر ندارم صدا هست اما تصویر نیست . می خوام بدونم آیا کسی درایور ویستا رو نداره . اصلا من باید چیکار کنم با این مشکل با چندین برنامه هم امتحان کردم تصویر نیومد . در ضمن windvr3 سریال که میدم روی این ویندوز قبول نمیکنه

amm_jafari
26-03-2009, 11:12
با سلام. من یک لپ تاپ سونی دارم و می خوام ست آپ مادربورد رو طوری تنظیم کنم که به طور اتوماتیک ساعت 3 صبح روشن بشه.
در وندوز ایکس پی با زدن کلید del وارد ست آپ مادر بورد شده و این کار انجام میشه.
ولی در ویندوز ویستا نمی دونم که چطوری وارد ست آپ مادربورد شوم.
لطفا راهنمایی کنید.
سال نو مبارک