PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بررسی سوالات و رفع مشکلات ویندوز ویستا

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22

ORIGINAL
18-12-2008, 00:30
سلام و عرض ادب خدمت اوریجینال عزیز ... احوال شما؟!
عزیز این قسمت مربوط به switch between windows چه کارایی داره؟
ممنون

سلام...
در واقع همون Win+Tab سایر ویندوز هاست(برای جابجایی بین پنجره های باز) که البته اگر Aero فعال باشه به صورت 3 بعدی نشون میده...
موفق باشید.

ORIGINAL
18-12-2008, 00:30
original جان ، ما میریم تالار لپتاپ شوتمون می کنن این طرف :31: شما که داری مارو دوباره میفرستی اونطرف :41:

plz کمک کن .

هالا یه سوال ، sleep با hibernate چه فرقی داره ؟؟؟ ( خواهشا یه توضیح کامل و تقریبا تخصصی بدین )

بازم ممنون که حد اقل جوابمونو میدین .
توضیح کامل که شرمنده(کمبود وقته)....میخوای اینجا رو بخون...
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اما به طور کاملا خلاصه بگم که در حالت Sleep در سیستم شما به حالت standby در یاد و اجزای اصلی case روشن هستند و در واقع جریان کمی دارند و میشه گفت اماده ی کار هستند...که هر وقت بعد sleep مثلا موس رو تکون بدید بعد چند ثانیه سیستم به حالت اول برمیگرده....
اما در حالت hibernate سیستم خاموش میشه و اطلاعات ویندوز در فایلی به طور کامل سیو میشه و وقتی دوباره سیستم رو روشن میکنید اطلاعات قبل از hibernate شدن از رو هارد فراخوانی میشه و سیستمن مثل زمانی درمیاد که خاموشش کردید...
(البته بسیار بسیار ساده موضوع رو مطرح کردم)
=============
در ضمن شما DiskCleanUp رو دستکاری نکردی؟؟؟
موفق باشید.

ORIGINAL
18-12-2008, 00:31
سلام دوستان عزیز....
الان تعجبه که من اینجا چیکار میکنم..
از ویندوز زیاد خوشم نمیاد :دی
ولی مجبورم واسه استفاده بقیه به غیر از لینوکس ، ویندوز هم داشته باشم...
من مودمم intel 536ep هست.. امروز vista رو نصب کردم... این درایور رو با سی دی خودش نصب کردم(البته داخل سی دی درایور فقط برای ویندوز ایکس پی و 98 و me هست) ولی نصب کرد. منتها موقع نصب یه ایراد گرفت که این درایور singed نشده!
موقع ریستارت یا خاموش کردم ویستا صفحه ابی مرگ میاد... با اینور و اونور کردن فهمیدم ایراد از درایور مودمم هست!
مودم رو که unistall کردم دیگه او نصفحه نیومد ... باز امتحان کردم و اطمینان کسب کردم!!!

ایا درایور برای ویستا هست با این چیپست؟
چیکار کنم؟؟
(اینم از مشکلات عجیب غریب ویندوز که ما رو آسی کرده :دی :دی :دی)

راستی نسخه ویستا : Vista ultimate sp1 32bit

سلام...
خب شما خودت باید بگردی سایت های مختلف رو و اسم چیپست رو بزنی که ببینی هست یا نیست...اگر نباشه باید قید مودم رو بزنید..یا از درایور های مشابه مودم خودتون استفاده کنید...
موفق باشید.

ORIGINAL
18-12-2008, 00:36
windows vista home perimium 32bit sp1
این سی دی هست که توی پک لب تاپ کنار درایورهای دیگه بهم داده شده
ضمن اینکه تا جایی که من میدونم این قابلیت عکس گرفتن رو توی همه نسخه های ویستا هست
حالا من بیشتر روی این تولبار پایین دسکتاپم ناراحتم.چه کار باید کنم همکار؟
سلام...
درسته...همه ی نسخه های ویستا دارند....
احتمالا شما Tablet PC Optional رو در Programs/features غیر فعال کردید...به Control Panel و جایی که گفته شد برید و تیک Tablet.... رو بزنید...
2-شما Aero رو فعال کردید؟؟؟
برای فعال کردنش:
موفق باشید.

sari-1369
18-12-2008, 01:33
=============
در ضمن شما diskcleanup رو دستکاری نکردی؟؟؟
موفق باشید.

دستکاری که ، چد باری ازش استفاده کردم . اما بعدش با یه دستوری که خودتون گفته بودین تو cmd غیر فعال و دوباره فعالش کردم.

Ahmad-Ra
18-12-2008, 14:58
سلام...
خب شما خودت باید بگردی سایت های مختلف رو و اسم چیپست رو بزنی که ببینی هست یا نیست...اگر نباشه باید قید مودم رو بزنید..یا از درایور های مشابه مودم خودتون استفاده کنید...
موفق باشید.

مجدد سلام...
تشکر بابت پاسخ...

گشتم و ظاهرا اینطور هست که این مودم دیگه توسط شرکت اینتل پیشتیبانی نمیشه... درایور ها هم فقط تا ویندوز ایکس پی هست!!

خب تو ویستا قید مودم رو زدم... ولی این چه حالتی هست که باعث صفحه ابی مرگ میشه!!؟؟؟؟
ایراد چی هست؟؟

فوقش نتونه singned اش کنه نمیذاره وصل شدم ولی دیگه این خیلی عجیب غریبه به خدا که صفحه ابی میاد بالا!! مگه ایراد سخت افزاری هست؟!! !!!:31:

Benygh
18-12-2008, 15:18
مجدد سلام...
تشکر بابت پاسخ...

گشتم و ظاهرا اینطور هست که این مودم دیگه توسط شرکت اینتل پیشتیبانی نمیشه... درایور ها هم فقط تا ویندوز ایکس پی هست!!

خب تو ویستا قید مودم رو زدم... ولی این چه حالتی هست که باعث صفحه ابی مرگ میشه!!؟؟؟؟
ایراد چی هست؟؟

فوقش نتونه singned اش کنه نمیذاره وصل شدم ولی دیگه این خیلی عجیب غریبه به خدا که صفحه ابی میاد بالا!! مگه ایراد سخت افزاری هست؟!! !!!:31:
فکر کنم مودم شما مودم ADSL باشه تا جایی که فهمیدم !
شما تو ویندوز خودتون نود 32 نصب شده دارید !؟
چون من زمانی با این برنامه این مشکل رو داشتم که وقتی این برنامه برای وصل شدن به نت Attempt میکرد صفحه ی آبی مرگ میومد !
کلا از Attempt هایی که به اینترنت میشه این مشکل به وجود میاد !

Ahmad-Ra
18-12-2008, 15:31
فکر کنم مودم شما مودم ADSL باشه تا جایی که فهمیدم !
شما تو ویندوز خودتون نود 32 نصب شده دارید !؟
چون من زمانی با این برنامه این مشکل رو داشتم که وقتی این برنامه برای وصل شدن به نت Attempt میکرد صفحه ی آبی مرگ میومد !
کلا از Attempt هایی که به اینترنت میشه این مشکل به وجود میاد !

نه نه.. مودم چیپستش intel 536ep هست که مودمی دایال آپ هست..
Nod و سایر آنتی ویروس ها رو هم نداشتم..
وقتی درایور ور نصب میکنم مشکلی نداره و وصل میشه ولی وقتی بخوام سیستم رو ریست یا خاموش کنم اون صفحه میاد...
حالا اگر من درایور رو پاک کنم و خاموش کنم اون صفحه ابی ظاهر نمیشه! اینه قضیه ما !!
ولی به طور کلی این مشکلات ویندوزی هست به نظر من ! چون در کل مودم winmodem حساب میشه!

Acro-Crown
18-12-2008, 17:28
هفته پیش بود فکر کنم که آپدیت های ویستا رو دان کردم و در بین اون ها هم آپدیتKB 938371 رو هم نصب کرد امروز متوجه شدم هیچ کدوم از پورت های usb کار نمیکنه البته لازم بذکر که پریروز کار می کرد.
یه سرچیدم دیدم مشکل از همین آپدیته.......ولی تمام راه حل ها میگفت که باید با سیستم ریستور به روز قبل از آپدیت برگردونی که متاسفانه نمی تونم و حتی این آپدیتو نمی تونم uninstall کنم!
کسی میتونه راه دیگه ای پیش پای ما بذاره؟

dark_nokia
18-12-2008, 19:56
سلام اقایون.ویستای من حول و حوش 1 ماه وقتی میخوام ریست یا خاموش کنم صفحه ی ابی dumping memory میاد ویستا رو عوش کردم الان چند تا برنامه نصب کردم باز هم موقع خاموش کردن همون جوری شد اعصاب منو به هم ریخت

لطفا کمک کنید

با تشکر

ORIGINAL
19-12-2008, 00:07
نه نه.. مودم چیپستش intel 536ep هست که مودمی دایال آپ هست..
Nod و سایر آنتی ویروس ها رو هم نداشتم..
وقتی درایور ور نصب میکنم مشکلی نداره و وصل میشه ولی وقتی بخوام سیستم رو ریست یا خاموش کنم اون صفحه میاد...
حالا اگر من درایور رو پاک کنم و خاموش کنم اون صفحه ابی ظاهر نمیشه! اینه قضیه ما !!
ولی به طور کلی این مشکلات ویندوزی هست به نظر من ! چون در کل مودم winmodem حساب میشه!
خب شما که دیگه این مودم برات در ویستا کارایی نداره پس درایورشو پاک کن...
موضوع خیلی سادست...درایوری که میریزید با ویستا سازگار نیست پس وقتی میخواد خاموش شه(درایورها رو ببنده و سیستم رو خاموش کنه) با رسیدن به درایور مودم اون صفحه ی معروف bsod میاد...
موفق باشید.

ORIGINAL
19-12-2008, 00:11
هفته پیش بود فکر کنم که آپدیت های ویستا رو دان کردم و در بین اون ها هم آپدیتKB 938371 رو هم نصب کرد امروز متوجه شدم هیچ کدوم از پورت های usb کار نمیکنه البته لازم بذکر که پریروز کار می کرد.
یه سرچیدم دیدم مشکل از همین آپدیته.......ولی تمام راه حل ها میگفت که باید با سیستم ریستور به روز قبل از آپدیت برگردونی که متاسفانه نمی تونم و حتی این آپدیتو نمی تونم uninstall کنم!
کسی میتونه راه دیگه ای پیش پای ما بذاره؟
سلام
راه حلش به طور کامل اینجا گفته شده..
موفق باشید.

ORIGINAL
19-12-2008, 00:13
سلام اقایون.ویستای من حول و حوش 1 ماه وقتی میخوام ریست یا خاموش کنم صفحه ی ابی dumping memory میاد ویستا رو عوش کردم الان چند تا برنامه نصب کردم باز هم موقع خاموش کردن همون جوری شد اعصاب منو به هم ریخت

لطفا کمک کنید

با تشکر
سلام
اینجور که میگید احتمالا نصب برنامه ای باعث این مشکل شده....
از SystemRestore استفاده کنید...
از جدیدترین نسخه ی برنامه ها که با ویستا سازگارند استفاده کنید...
موفق باشید.

Acro-Crown
19-12-2008, 01:02
سلام
راه حلش به طور کامل اینجا گفته شده..

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
موفق باشید.

با تشکر ولی کمکی بهم نکرد.:41: همونطور که گفتم پایه این مطلب برای وقتیه که restorepoint قبل از نصب آپدیتو داشته باشی
یه راه حلی تو سایتcnet.com دیدم که شاید کمکم کنه،کسی از دوستان توانایی اینو داره که پوشه X:\windows\inf رو برام آپ کنه؟:11:
ترجیحا تو رپیدشیر!:46:

Ahmad-Ra
20-12-2008, 18:20
خب شما که ديگه اين مودم برات در ويستا کارايي نداره پس درايورشو پاک کن...
موضوع خيلي سادست...درايوري که ميريزيد با ويستا سازگار نيست پس وقتي ميخواد خاموش شه(درايورها رو ببنده و سيستم رو خاموش کنه) با رسيدن به درايور مودم اون صفحه ي معروف bsod مياد...
موفق باشيد.

درسته منم اين رو متوجه شدم ولي همين يه کار هست که فقط پاکش کنم! :دي
بيخيال الان که دوباره همون xp رو نصب کردم... ما را به خير ويستا را به سلامت! :دي
همون لينوکس خودمون عشقه که winmodem رو هم بي مشکل نصب ميکنه! :دي :دي :دي

SatanSoul
20-12-2008, 20:47
برای نصب ویندوز ویستا رم باید چند باشه؟

Ship Storm
21-12-2008, 02:48
دوستان من تا حالا ویستا روی سیتم نصب نکردم حالا میخوم نصب کنم
یک تاپیکی هست که زده سایت ماکروسافت هک شد:

میخوام از اینجا یک ویندوز ویستا دانلود کنم ولی با انواع مختلفی مواجه شدم حالا من کدوم رو دانلود کنم؟
در ضمن تفاوت بین ورژن های مختلف ویستا رو میشه برام بگد
Retail x86 SP1 ,Retail x64 SP1 ,Business x86 ,Business x86 SP1 ,Business x64 SP1 فرقشون چیه؟

حالا من کدوم رو دانلود کنم:؟؟؟؟

Windows Vista Enterprise x86 SP1 DVD - MSDNAA Untouched

Windows Vista Retail x64 SP1 - MSDNAA Untouched

Windows Vista Retail x86 5 CDs - MSDNAA Untouched

Windows Vista Business x86 - MSDNAA Untouched

Windows Vista Business x86 SP1 - MSDNAA Untouched

همچنین ورژن های ویندوز برای سرور رو هم ممنون میشم بگید کدوم بهتره:

Windows Server 2008 x86 SP1 و Windows Server 2008 x64 SP1 و Windows Web Server 2008 x86 SP1 و Windows Web Server 2008 x64 SP1 فرقشون چیه؟

باز بین این ها کدوم رو داننلود کنم بهتره:؟؟؟؟

Windows Server 2008 x86 SP1 DVD - MSDNAA Untouched

Windows Server 2008 x64 SP1 DVD - MSDNAA Untouched

Windows Web Server 2008 x86 SP1 DVD - MSDNAA Untouched

Windows Web Server 2008 x64 SP1 DVD - MSDNAA Untouched

با تشکر

azadeh2007
21-12-2008, 20:50
با سلام . از مطالبتون بسیار مفیدتون ممنون.
من یه مشکل با ویندوز ویستام دارم.یعنی وقتی وارد برنامه exel2007 میشم ویندوز اکسپلورر اون هنگ میکنه.
چندین بار هم سیستمم رو ریکاوری کردم اما جواب نگرفتم.
فقط هم در این برنامه اینجوری میشه. بابت لطفتون ممنون...

harrypotter2007
22-12-2008, 04:00
من مشكلم حل شى دون نميتونستم فارسي تاي كنم.

nazila20
22-12-2008, 08:20
سلام
یه سوال فنی ؟
راجع به زبان فارسی درویستا.مشکلی با تایپ فارسی در ورد واکسل ندارم اما زمانی که دراکسل می خوام یه تابع جدیدیا به قولی ماجول جدیدتعریف کنم اونجا به مشکل تایپ فارسی برمی خورم که همه فونتهای فارسی علامت سواله ازاساتید پی سی ورلد امدادفوری می طلبیم مهمه خیلی خیلی
باتشکر فراوان

nazila20
22-12-2008, 14:34
;کسی نبودماراکمک کنه

mojtaba182003
22-12-2008, 17:30
با هر مشقتی که بود امروز sp1 ویندوز ویستارو از سایت مایکروسافت دانلود کردم اما وقتی اومدم نصبش کنم تا آخرش رفت ولی با یه ارور بسته شد :41::41::41::41::41::41:

کمکم کنید

Oracle_Eldorado
22-12-2008, 17:36
با هر مشقتی که بود امروز sp1 ویندوز ویستارو از سایت مایکروسافت دانلود کردم اما وقتی اومدم نصبش کنم تا آخرش رفت ولی با یه ارور بسته شد :41::41::41::41::41::41:

کمکم کنید

خوب ارورش چی بود ؟!
احتمالا گفته ویندوز شما قانونی نیست و این حرفا .

راستی دوستان خودم یه مشکلی دارم »

وقتی توی NotePad فارسی تایپ میکنم و سیو میکنم و بعدا بازی میکنم همش ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ هست .
میشه راهنمایی کنید ؟

cyrus_achamenian
22-12-2008, 18:01
سلام

دو تا موضوع هست:

1-کسی Gadget به نام Auto Shutdown داره...من خودم داشتم...اشتباهی پاکش کردم!!! اگه کسی داره می تون لطف کنه و به من بده؟؟
ممنون

2-من با Start Menu و دسکتاپ مشکل دارم...می خوام همه آیکون های معمول دسکتاپ مثل my computer,internet explorer,documents,control panel واینا رو داشته باشم رو دسکتاپ...در عین حال Start Menu ویستا رو هم داشته باشم...چون وقتی Start Menu رو می ذارم رو Classic این آیکون ها میاد...اما می خوام Start Menu ویستا رو داشته باشم این آیکون ها هم رو دسکتاپم باشه!!! راهی برای این کار هست؟؟
ممنون می شم راهنمایی کنید

خیلی ممنون از لطف و توجهتون

Oracle_Eldorado
22-12-2008, 18:10
سلام

دو تا موضوع هست:

1-کسی Gadget به نام Auto Shutdown داره...من خودم داشتم...اشتباهی پاکش کردم!!! اگه کسی داره می تون لطف کنه و به من بده؟؟
ممنون

2-من با Start Menu و دسکتاپ مشکل دارم...می خوام همه آیکون های معمول دسکتاپ مثل my computer,internet explorer,documents,control panel واینا رو داشته باشم رو دسکتاپ...در عین حال Start Menu ویستا رو هم داشته باشم...چون وقتی Start Menu رو می ذارم رو Classic این آیکون ها میاد...اما می خوام Start Menu ویستا رو داشته باشم این آیکون ها هم رو دسکتاپم باشه!!! راهی برای این کار هست؟؟

1. عزیز اینطور چیزی نداره ! حتی توی گالری خود Microsoft .
من که سرچ زدم این 3 تا رو داد »

CTcontrol
Shutdown-Reboot 1.1
Remote Connection

hesamjm
22-12-2008, 18:18
سلام

دو تا موضوع هست:

ممنون

2-
رو دسکتاپت کلیک راست کن و personalize رو انتخاب کن
از گزینه های سمت چپ change desktop icons رو انتخاب کن
حالا میتونی آیکونهایی رو که میخوای تیک بزنی تا در دسکتاپت نمایش داده بشه

cyrus_achamenian
22-12-2008, 18:25
1. عزیز اینطور چیزی نداره ! حتی توی گالری خود Microsoft .
من که سرچ زدم این 3 تا رو داد »

CTcontrol
Shutdown-Reboot 1.1
Remote Connection

عجیبه...من ویستام رو از فروشگاه p30 گرفتم...Windows Vista Black Edition...تو خودش داشت...فقط برداشتم اشتباهی پاکش کردم!!! راهی نیست که بشه برش گردوند...نمیشه دوباره از رو cd پیداش کرد و ریخت؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ممنون

sultan
23-12-2008, 15:07
ویندوز xp رو سیستم نصبه اما ویندوز ویستا 64 بیت رو سیستمم نصب نمشه, ولی ویستا 32 بیت نصب میشه.مشکل نرم افزاری است یا سخت افزاری؟
cpu : intel 6750
vga : geforce 8800 gts
main : asus p5kc
ram : ocz 2GB ddr2 - bus 800

Oracle_Eldorado
23-12-2008, 18:29
ویندوز xp رو سیستم نصبه اما ویندوز ویستا 64 بیت رو سیستمم نصب نمشه, ولی ویستا 32 بیت نصب میشه.مشکل نرم افزاری است یا سخت افزاری؟
cpu : Intel 6750
vga : Geforce 8800 gts
main : Asus p5kc
ram : Ocz 2gb ddr2 - bus 800

مشخصات کامل cpu رو بنویس .
واسه اینکه 64 بیتی نصب کنی باید cpu با 64 بیت داشته باشی .:46:

ali_ranger22
23-12-2008, 20:17
سلام
من 2 تا ویندوز Xp و Vista داشتم رو سیستمم هر کدوم هم برای خودشون یه درایو دارن
بعد ویندوز Xp من قاط زد و همش ارور physical memory می داد منم اومدم repair کنم دوباره وسط کار همین ارور رو داد ! من قطعات سیستم رو یه بار چک کردم و خلاصه طوری شد که مجبور شدم ویندوز Xp رو از اول بریزمش ...
بعد الان موقع بوت گزینه ای برای انتخاب ویستا یا Xp نمیاد
حالا چیکار کنم ؟
من هیچ تغییر ی تو فایل های درایو ویستا ندادم کلا
یه سری بوکمارک ها و.... هست توی ویستا که برام خیلی مهمه راهی هست که بتونم برم تو ویستام ؟

t@here
23-12-2008, 22:16
سلام دوستان
من الان یه مشکلی برام به وجود امده
ببینید لب تاپم اورجینال ویستا داره.یه ارور بلوتوث هی میرفت رو اعصابم منم گفتم بیشنم این سی دی نصب درایورها رو یه بار دیگه به کل نصب کنم.همین کار رو هم کردم تا اینکه الان میخواستم باهاش بیام نت.اما کانکت نمیشه
مشکلم رو جز به جز میکنم تا دوستان بهتر بتونن کمکم کننبا تصویرهاش:
1-مرحله ی کانکت شدن روی مرحله اول گیر میکنه..مرحله اول کانککت .منظور اینکه حتی شماره گیری هم نمیکنه چه برسه به چک کردن یوزر پسورد(خوب پس مشکل از مودم میتونه باشه و نصبش؟)

2حالا مشکل بدتر اینه که با زدن کانکت سی پی یو فعلا عادی هست اما هنگامی که کنسل میکنم.سی پی یو میره بالا.حتی دیدم لحظاتی جفت هسته هاش 100% شده!!این در حالی هست که هیچ و هیچ برنامه ایی باز نیست(تصحیح میکنم که توی این حالتی که سی پی یو بالا رفته هسته ی اول معمولا بالای 70 درصد میره و هسته دوم کمتر هست به شکلی که میانگین usage cpu ام تو این زمانها بالای 55% شده)
3-alt+ctrl+del رو میگیرم تا ببینم این چیه که داره سی پی یوم رو اینجوری بالا میبره.خوب توی تسک منیجر.به سربرگ processes میرم.اینجاست که کاملا اشفته میشمو شاخ در میارم!!وقتی یکی یکی cpu ها رو چک میکنم شاید مجموعشون به 10% هم مجموعا نرسه.اما این در حالی هست که cpu usage من همچنان مثلا 57% هست.اینکه نمیتونم بفهمم چیه که داره سی پی یوم رو میخوره و نمیتونم کاری کنم کلافه ام میکنه.چه کار باید کنم؟
عکسهاش:

4-لب تاپ من رم 3 داره.یعنی توی اجرای سنگین ترین برنامه ها که سی پی یو زیادی هم میگیره راحت صفحه های دیگه رو باز میکنه.اما از وقتی اینجوری شده.وقتی که کانکشن رو کنسل میکنم.بعد دیگه هر چی میرم تو استارت و صفحه کانکشن ام رو میزنم نمی یاد!!!
یک کلام سیستم هنگ کرده منم هنگ کردهام!!!جز به جز مشکلم رو گفتم تا بهتر تفهمیم دوستان بشه
از دوستان حرفه ایی تر تقاضای کمک دارم
حداقل راهی اگه هست بگین تا من بفهمم اصلا این چیه که داره سی پی یوم رو میگیره بعد کنسل کردن کانکشنم در حالی که تسک منیجر هیچی نشون نمیده!!!
خیلی ممنون

mslove
24-12-2008, 01:18
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و اساتید محترم p30world

چند وقت پیش (حدود دو هفته پیش) cd ویندوز ویستا 2009 که در فروشگاه p30world هست را خریدم و روی کامپیوتر نصب کردم

ولی بعد از یک هفته بعضی اوقات که در حال وب گردی هستم ناگهان صفحه آبی ویندوز (ارور مرگ) ظاهر میشه و سیستم ریست

میشه .ویندوز رو هم آپدیت کردم و جدیدترین ورژن مک آفی رو هم نصب و آپدیت کردم ولی بازم فایده نداشت. لطفا راهنمایی کنید

سیستم ایجانب :
cpu : 2.66 core 2 intel
ram : 2gb
hard :500gb
vga: gforce 8500 512
main: giga p31

با تشکر

متاسفانه مشکل شما دلایل زیادی میتونه داشته باشه و تنها مربوطه به مورد خاصی نیست....
شما اول از همه تمام درایور هاتون رو چک کنید که مخصوص ویستا و update باشن...
همچنین اگر بعد برنامه ی خاص این مشکل پیش اومده اون رو پاک کنید
همچنین رم هاتون رو چک کنید که مشکل سخت افزاری نداشته باشن....
و...

بالاخره فهمیدم ایراد از کجاست . همونطور که اوریجینال عزیز گفته بود ایراد از آپدیت درایور هست(Network Adapter) اما ایراد کار اینجاست که آخرین ورزنش رو دانلود و نصب کردم و قبل از نصب هم درایور قبلی رو پاک کردم ولی حالا دیگه تم ویستا شیشه ای رو نشون نمیده و مثل xp شده

این هم عکس از ارورش قبل از آپدیت

لطفا اگه میتونید راهنمایی کنید
با تشکر :40:

H.Fisher
24-12-2008, 11:51
خسته نباشید دوستان ;

چرا بالای صفحه مثل قدیم پر رنگ نیست؟ هم درایور و هم Directx نصبه. (ویندوز تازه عوض کردم)

همه چی راحت اجرا میشه .

Mojtaba.Alfa
24-12-2008, 12:37
ممکن مربوط به این باشه که از یه کارت گرافیکی جدید استفاده میکنی !
من هم همچین مشکلی داشتم !
برای رفع این مشکل باید روی My Computer کیلک راست کنی بعد برروی Properties کلیک کن اونوقت پنجره ی
System Properties باز میشه اونجا یه قسمت میبینی که ویندوز به سیستمت Rank داده روی اون کلیک کن بعد از باز شدن پنجره دوباره به سیستمت Rank بده.:10:

shahi-007
24-12-2008, 22:00
آقا من یه لپتاپ خریدم بعد از اینکه یکی از دوستام یه فلش زد این ارور اومد.

خیلی نگرانم. تو رو خدا کمک کنید

MH_SANIANI
25-12-2008, 02:03
komak lotfan..........!!!!!!!!!!!!!
chetor mitoonam dar vista farsi type konam..???????!!!!
rasti sait safhe ee dare ke niaz be ghalam nadashte bashe..???
beshe farsi type kard..??
komak lotfan..
mamnoon

mslove
25-12-2008, 06:37
komak lotfan..........!!!!!!!!!!!!!
chetor mitoonam dar vista farsi type konam..???????!!!!
rasti sait safhe ee dare ke niaz be ghalam nadashte bashe..???
beshe farsi type kard..??
komak lotfan..
mamnoon

برای فارسی نوشتن ابتدا وارد کنترل پنل شده و گزینه regional and languages را انتخاب و سپس به تب keyboards and language رفته و گزینه change keyboard را انتخاب میکنید و در پنجره جدید add کرده و از منوی باز شده persian را انتخاب و ok میکنید تا به لیست اضافه شود . امیدوارم مشکلت حل بشه

موفق باشی :40:

ali-y-j
25-12-2008, 20:21
سلام

من تو ویستا میخوام دو عدد نام کاربری درست کنم بانام فرضی 1و2 شماره 1که میخوام پاسپورت بگذارم و تمام امکانات مدیریتی داشته باشه ؛اما سوال من از اینجا است نام کاربری 2رو میخوام ازاد باشه برای دیگران اما با این شرایط که میگم اول به هیچ رقمه نتواند وارد درایوها و همچنین برنامه های منوی استارت بشن وتنها کاری که از دست نام کاربری 2 بر بیاد این باشه که آیکنهای میانبری که من در دیسکتاپ گذاشتم رو به تونه اجرا کنه برای بازی
لطفا راهنمایی کنید که چطوری این محدودیتهارا اجرا کنم(ترجیحا راهنمایی در حد دیپلم و زیر دیپلم چون اصطلاحات ویستا رو هنوز آماتور هستم)
متشکر میشم از راهنمایی شما:11:

Ship Storm
25-12-2008, 22:21

میخوام از اینجا یک ویندوز ویستا دانلود کنم ولی با انواع مختلفی مواجه شدم حالا من کدوم رو دانلود کنم؟
Retail x86 SP1 ,Retail x64 SP1 ,Business x86 ,Business x86 SP1 ,Business x64 SP1 فرقشون چیه؟

Windows Server 2008 x86 SP1 و Windows Server 2008 x64 SP1 و Windows Web Server 2008 x86 SP1 و Windows Web Server 2008 x64 SP1 فرقشون چیه؟

با تشکر

MH_SANIANI
25-12-2008, 23:29
برای فارسی نوشتن ابتدا وارد کنترل پنل شده و گزینه regional and languages را انتخاب و سپس به تب keyboards and language رفته و گزینه change keyboard را انتخاب میکنید و در پنجره جدید add کرده و از منوی باز شده persian را انتخاب و ok میکنید تا به لیست اضافه شود . امیدوارم مشکلت حل بشه

موفق باشی :40:
واقعا ممنون.....
امیدوارم بتونم جبران کنم....:11:

harrypotter2007
26-12-2008, 01:24
من وتی میرم تو اینترنت میخوام یک عکس را سیو کنم ارورر میده یعنی باید مرور گرم را عوض کنم.

در ضمن چه مرورگری برای ویستا خوبه.

mslove
26-12-2008, 08:29

با تشکر

شما اول باید ببینی سیستمت کدومو ساپورت میکنه 32 یا 64 بیتی ؟ اگر 32 باشه باید x86 رو دان کنی و اگر 64 با پردازنده AMD باشه میتونی x86 یا x64 رو دانلود و نصب کنی . برای تست کامپیوتر خود می توانید از این فایل استفاده کنید.

من وتی میرم تو اینترنت میخوام یک عکس را سیو کنم ارورر میده یعنی باید مرور گرم را عوض کنم.

اروری که میده رو بگو شاید بتونم کمکت کنم . اگه از فایرفاکس استفاده کنی بهتره اما من خودم با اکسپلورر بیشتر حال میکنم :31:

موفق باشید :40:

7918+khoram
26-12-2008, 09:57
سلام دوستان
1-یه سوتی دادم نمی دونم چطور درستش کنم
من یه فایل exe رو open with کردم وخواستم با notepad بازش کنم دقت نکردم که آن تیک always use the selected.. رو بردارم
حالا تمام فایل های exe با notepad باز می شه
نمی دونم چطور میشه درستش کرد لطفا من رو راهنمایی کنید.
2-تفاوت hibernate با shutdown چی هست ؟من لپ تاب دارم مشکلی برای سیستم من پیش نمی یاد اگه همیشه از hibernate استفاده کنم؟
باتشکر

aslanaslan
26-12-2008, 12:48
سلام دوستان
من یه فایل exe رو open with کردم وخواستم با notepad بازش کنم دقت نکردم که آن تیک always use the selected.. رو بردارم
2-تفاوت hibernate با shutdown چی هست ؟من لپ تاب دارم مشکلی برای سیستم من پیش نمی یاد اگه همیشه از hibernate استفاده کنم؟
باتشکر
1- عجب!
2- hibernate يه چيز دار مايه خواب زمستاني هست... نه شات داون كامل هست نه sleep. سيستم خيلي زودتر بالا مياد. ولي چون هارد قفل نمي شه براي حمل و نقل هاي خفن و تكون خوردن هاي شديد مي تونه خطرناك باشه... تو اين حالت اطلاعات رم روي هارد كپي ميشه و سيستم خاموش ميشه وقتي هم كه روشن مي كني اطلاعات رم به رم برميگرده و نيازي به بوت سيستم عامل نيست...
اگه اشتباه مي كنم بگين.

elf_
26-12-2008, 13:57

از Avant Browser 11.6 Build 11 استفاده کن :20:
براحتی می تونی باهاش عکس Save کنی

کافی موس رو ببری روی عکس تا آیکون Save Pic بیاد !

مثل Internet Explorer Browser نیست که کلیک راست کنی و Save Picture As
رو انتخاب کنی !

:46:

Ship Storm
26-12-2008, 20:12
شما اول باید ببینی سیستمت کدومو ساپورت میکنه 32 یا 64 بیتی ؟ اگر 32 باشه باید x86 رو دان کنی و اگر 64 با پردازنده AMD باشه میتونی x86 یا x64 رو دانلود و نصب کنی . برای تست کامپیوتر خود می توانید از این فایل استفاده کنید.

موفق باشید :40:

این برنامه اصلا تو سیستم من اجرا نمیشه به محض اینکه اجراش میکنم erro میده :13:

اونوقت فرق Retail و Bussines چیه؟

hamidjalali
26-12-2008, 21:36
با سلام

من یه مشکل در نشان دادن فایل های متنی txt دارم
اونم اینه که فارسی ها رو میریزه به هم بهتر بگم خرچنگ غورباغه نشون میده

مثل: ÝÑãÇäÏå

خواهش میکم کمک کنید

AMIRSSS
26-12-2008, 23:55
با سلام

من یه مشکل در نشان دادن فایل های متنی txt دارم
اونم اینه که فارسی ها رو میریزه به هم بهتر بگم خرچنگ غورباغه نشون میده

مثل: ÝÑãÇäÏå

خواهش میکم کمک کنید

شما زبان فارسی رو باید اضافه کنی به سیستمت و باید فونت فارسی هم تو شاخه c:\windows\fonts کپی کنی تا مشکلت حل شه در ضمن ویندوزت حتما باید multi language باشه

ghahremanimehdi
27-12-2008, 00:44

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمیخوام از اینجا یک ویندوز ویستا دانلود کنم ولی با انواع مختلفی مواجه شدم حالا من کدوم رو دانلود کنم؟

با تشکر

سلام
ورژنهای رسمی ویستا : به ترتیب قیمت و امکانات
1 Vista starter
Vista Home Basic 2
Vista Home Premium 3
Vista Business 4
Vista Enterprise Edition 5
Vista Ultimate 6

اولی هیچ امکانات و خدماتی نداره و برای کشورهایی مثل ایران که قوانین کپی رایت رو رعایت نمیکنند طراحی شده:5:
دومی نسخه ی عادی خانگی هست که مهمترین ضعفش اینه که Windows Areo نداره (همون جلوه های گرافیکی فوقالعاده )
تازه از سومی یعنی پریمیوم خوب میشه اگر نمیخوای فعالیتهای شبکه ای بکنی، سومی بهترینه
از 4 بعه بعد هم مهمترین خصیصه اش پشتیبانی از Domain Controler هستش .
درویندوزهای سرور هم کاربردشون از نامشون پیداست و البته کاملترینشون نسخه ی Data Center Edition هست.:5:

ghahremanimehdi
27-12-2008, 00:49
در ضمن سیستمت رو هم قبلا گفتم که 64 بیتی رو ساپورت میکنه منتها چون رمت 2 گیگ هست بهتره همون 32 بیتی نصب کنی چون 64 بیتی برای آدرسدهی فیزیکال مموری در سیستمهایی هست که 4 گیگ و بالاتر مموریشون هست.

mehdi3370517
27-12-2008, 18:35
سلام دوستان
من یه لپ تاپ توشیبا دارم که ویندوز روش ویستا بود اونو حذف کردم xp زدم.بهد یه مدت از یه سی دی ویستا که روی لپ تاپ DELL بود ویستا رو نصب کردم کرکش رو هم نصب کردم تمام اپدیتاش رو هم نصب کردم هیچ مشکلی ندارم خیلی هم عالیه.فقط تو قسمت system که میری لوگوی DELL ظاهر میشه.راهی هست که بتونم این لوگو رو بهTOSHIBA تغییرش بدم.من سی دی خود ویستای توشیبا رو ندارم.
مرسی

shaahpesar
27-12-2008, 18:47
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دوستان:40:

من مدتی هست که بر روی سیستم خودم (Widows Vista Ultimate (Service Pack 1 نصب کردم و ازش راضی بودم تا اینکه پس از مدت مدیدی که ازش استفاده کردم با مرگ ویندوز (Blue Screen)مواجه میشدم که مجبور شدم دوباره ویندوز رو نصب کنم
الان دیگه مشکل مرگ ویندوز ندارم و سیستمم به خوبی کار میکنه اما مشکل جدیدی که برام پیش اومده اینه که قسمت Plug and Play سیستم من مشکل داره و سخت افزارهای جانبی رو که قبلاً خودشون به صورت اتوماتیک نصب میشدن رو نصب نمیکنه
مثلاً قبلاً فلش و دوربین دیجیتال رو به محض اینکه نصب میکردم میشناخت و خودش به صورت اتوماتیک نصب میکرد اما الان سخت افزار مورد نظر رو میشناسه اما نمیتونه نصب کنه و میگه CD سخت افزار رو بذار تا نصب کنم و این در صورتیه که حافظه فلش CD نداره
جالبتر قضیه اینجاست که یه هارد آوردم به سیستم وصل کردم تا ببینم میشناسه یا نه
دیدم شناخت اما بازم میگه جهت نصب هاد مورد نظر CD درایور اون رو داخل سیستم بذار تا نصب کنم!!!!
این در صورتیه که با ویندوز قبلی چنین مشکلی نداشتم
البته اینو هم متذکر بشم که این ویندوز همون ویندوز قبلیه که دوباره اونو نصب کردم (یه CD هستن)
اینو هم اضافه کنم که تو سیستم عامل لینوکس فلشمو میشناسه و نصبش میکنه (یکی میشه نتیجه گرفت که ویندوز ویستای من در حال حاضر مشکل داره)

ممنون میشم اگه کسی میدونه کمکم کنه:11:

ghahremanimehdi
27-12-2008, 19:04
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت تمامی دوستان:40:

من مدتی هست که بر روی سیستم خودم (widows vista ultimate (service pack 1 نصب کردم و ازش راضی بودم تا اینکه پس از مدت مدیدی که ازش استفاده کردم با مرگ ویندوز (blue screen)مواجه میشدم که مجبور شدم دوباره ویندوز رو نصب کنم
الان دیگه مشکل مرگ ویندوز ندارم و سیستمم به خوبی کار میکنه اما مشکل جدیدی که برام پیش اومده اینه که قسمت plug and play سیستم من مشکل داره و سخت افزارهای جانبی رو که قبلاً خودشون به صورت اتوماتیک نصب میشدن رو نصب نمیکنه
مثلاً قبلاً فلش و دوربین دیجیتال رو به محض اینکه نصب میکردم میشناخت و خودش به صورت اتوماتیک نصب میکرد اما الان سخت افزار مورد نظر رو میشناسه اما نمیتونه نصب کنه و میگه cd سخت افزار رو بذار تا نصب کنم و این در صورتیه که حافظه فلش cd نداره
جالبتر قضیه اینجاست که یه هارد آوردم به سیستم وصل کردم تا ببینم میشناسه یا نه
دیدم شناخت اما بازم میگه جهت نصب هاد مورد نظر cd درایور اون رو داخل سیستم بذار تا نصب کنم!!!!
این در صورتیه که با ویندوز قبلی چنین مشکلی نداشتم
البته اینو هم متذکر بشم که این ویندوز همون ویندوز قبلیه که دوباره اونو نصب کردم (یه cd هستن)
اینو هم اضافه کنم که تو سیستم عامل لینوکس فلشمو میشناسه و نصبش میکنه (یکی میشه نتیجه گرفت که ویندوز ویستای من در حال حاضر مشکل داره)

ممنون میشم اگه کسی میدونه کمکم کنه:11:

دوباره ویستا رو نصب کن احتمال بسیارزیاد مشکلت حل میشه. سعی کن ایندفعه ویستا رو از روی یه dvd دیگه نصب کنی:46:

shaahpesar
27-12-2008, 23:18
با تشکر از آقا مهدی قهرمانی
یعنی هیچ راه و روشی برای حل این مشکل وجود نداره؟
دوستان راه حل دیگه ای ندارن؟
جالب اینجاست که این ویندوز Aero نداره ( عجب!!!!!!!!!) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](11).gif

ghahremanimehdi
27-12-2008, 23:53
با تشکر از آقا مهدی قهرمانی
یعنی هیچ راه و روشی برای حل این مشکل وجود نداره؟
دوستان راه حل دیگه ای ندارن؟
جالب اینجاست که این ویندوز aero نداره ( عجب!!!!!!!!!) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با این صحبتت دیگه معلوم شد که ویندوز ناقص نصب شده و بهتره دوباره نصبش کنی.:5:

shaahpesar
28-12-2008, 11:45
ممنون آقا مهدی با این مستندات منم به این نتیجه رسیدم
البته موقع نصب هیچ اروری نداد
خود CD مشکل داره انگار
عیبی نداره 1500 تومن ضرر کردیم دیگه
بازم تشکر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif

cyrus_ln
28-12-2008, 19:37
دوستان کمک کنید
تو ویندوز ویستام تمام فایلهای exe با مدیا پلیر اجرا میشن یعنی عملا هیچ برنامه ای اجرا نمیشه و فقط مدیا پلیر باز میشه که اونم برنامه اجرا نمی کنه
من باید چی کار کنم؟

G G Game
28-12-2008, 21:59
ممنون آقا مهدی با این مستندات منم به این نتیجه رسیدم
البته موقع نصب هیچ اروری نداد
خود CD مشکل داره انگار
عیبی نداره 1500 تومن ضرر کردیم دیگه
بازم تشکر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
حتمآ قسمتهایی از ویندوز رو برای کاهش حجم ویندوز حذف کرده اند.

قسمت system که میری لوگوی DELL ظاهر میشه.راهی هست که بتونم این لوگو رو بهTOSHIBA تغییرش بدم.من سی دی خود ویستای توشیبا رو ندارم.
مرسی
با استفاده از اکتیویتر هایی مثل لو گو رو عوض کن.Vst.ALLx86x64

دوستان کمک کنید
تو ویندوز ویستام تمام فایلهای exe با مدیا پلیر اجرا میشن یعنی عملا هیچ برنامه ای اجرا نمیشه و فقط مدیا پلیر باز میشه که اونم برنامه اجرا نمی کنه
من باید چی کار کنم؟
یک یوزر جدید با اختیارات ادمین ایجاد کن.

G G Game
28-12-2008, 22:02
در ضمن سیستمت رو هم قبلا گفتم که 64 بیتی رو ساپورت میکنه منتها چون رمت 2 گیگ هست بهتره همون 32 بیتی نصب کنی چون 64 بیتی برای آدرسدهی فیزیکال مموری در سیستمهایی هست که 4 گیگ و بالاتر مموریشون هست.
ویندوز 64 بیتی با رم 2 گیگ هم به خوبی کار می کنه.موردی نداره که 64 بیتی نصب بشه به شرطی که درایور هاش رو بتونه جور کنه.
سرعت هم بیشتر میشه.

ghahremanimehdi
28-12-2008, 22:14
ویندوز 64 بیتی با رم 2 گیگ هم به خوبی کار می کنه.موردی نداره که 64 بیتی نصب بشه به شرطی که درایور هاش رو بتونه جور کنه.
سرعت هم بیشتر میشه.

من که نگفتم کار نمیکنه! گفتم اگر مموریت بیش از 4 گیگ نباشه تفاوت محسوسی بین 32 و 64 احساس نمیکنید.
توجه کنید اونچه که تو ویندوز 64 بیتی محوریت داره میزان فیزیکال مموری هستش.:5:

SIMON137
28-12-2008, 22:42
برای من بهتر هست 32 بیت نصب کنم یا 64 بیت ؟ رم من 4 گیگ هست ، و سی پی یو چهار هسته ای ...
راستی هر برنامه ای رو توی ویستا اجرا می کنم یک اروری میاد و برنامه بسته میشه و مینویسه close programe now و ... همش هم برای همه برنامه ها یک ارور رو میده ، این مربوط به کدام بخش ویندوز هست ؟ نمیشه آفش کرد که دیگه ارور نده ؟؟

G G Game
28-12-2008, 22:42
ویندوز 64 بیتی کاری با سخت افزار و نرم افزار ها داره به طوری که بر سرعت عمل Cpu افزوده بشه. پس مستقیمآ از رم مصرف می کنه که در این حالت بهتره 4 گیگ رم استفاده بشه.
ولی بازم با 2 گیگ رم خیلی سریعتر از سیستم مبتنی بر 32 بیت میشه.

G G Game
28-12-2008, 22:48
close programe now
همیشه میاد یا فقط بر روی بعضی ها؟

ghahremanimehdi
28-12-2008, 22:51
ویندوز 64 بیتی کاری با سخت افزار و نرم افزار ها داره به طوری که بر سرعت عمل cpu افزوده بشه. پس مستقیمآ از رم مصرف می کنه که در این حالت بهتره 4 گیگ رم استفاده بشه.
ولی بازم با 2 گیگ رم خیلی سریعتر از سیستم مبتنی بر 32 بیت میشه.

نه اگر شما با 2 گیگ تست کنی تفاوت محسوسی نخواهی دید مگر اینکه نرم افزاری که داری اجرا میکنه 64 بیتی باشه :5: که در حال حاضر نرم افزارهایی که مبتنی بر سیستمهای 64 بیتی هستند انگشت شمارند.

SIMON137
28-12-2008, 23:03
close programe now
همیشه میاد یا فقط بر روی بعضی ها؟
خیلی میاد ... زیاد ، خیلی اذیت می کنه ، مثلا یک بازی رو اجرا می کنی تا وسطاش میری بعدش اینجوری میشه یا یک برنامه و ...

SuB
29-12-2008, 12:28
با سلام
چطوری میشه پنحره های داس رو به صورت full screen در ویستا داشت؟

dadashi05
29-12-2008, 17:31
سلام دوستان .
من یه مشکل دارم که حسابی درگیرم کرده.
من یه نوت بوک دارم که به صورت اورجینال ویستا داشته و حالا نمی شه که ایکس پی روش نصب کنم.
این یه مشکلی هست که میگن ویستا هارد رو رمز گزاری کرده.
البته یه بار یه سیستم دیگه داشتم دادم بیرون درستش کردند و مشکل رفع شد.
حالا نمی دونم چیکار کنم.
وقتی با ایکس پی بوت می کنی خطای هارد می ده و از داخل ویستا هم که اصلاً اجازه اجرا به نصب ایکسپی نمی ده.
اون جای قبلی گفت باید سی دی ایکس پی رو به سیستم معرفی کنی.
حالا کسی میتونه بگه چیکار کنم...؟

ELSIN
29-12-2008, 21:11
سلام به دوستان

من چند روز پیش یه cd rom قدیمی نصب کردم و dvd rw drive خودمو از هر دو کابل قط کردم بعد که dvd rom خودمو وصل کردم و
cd rom قدیمیه رو قط کردم دیدم dvd/cd rw شده مثل یه cd rom که نه رایت میزنه نه اریز میکنه حتی برنامه های مثل Ashampoo Burning Studio 7 و Nero 8 هم اونو مثل یه cd rom میشناسند (Image Recorder) 'عکس اول' اما Alcohol 120% و ویندوز اونو درست میشناسند اما نمی تونن مثل یه dvd/cd rw ازش استفاده کنن که این پیامو میدن 'عکس دوم' بعد تو xp رفتم دیدم این پیامو میده که میگه 'دسترسی ممکن نیست به علت کارکرد غلط' باعوص کردن silver به master (سخت افزاری)تو همون xp کاملا درس شد اما همون کارو تو ویستا اینوری و اونوری تست کردم جواب نداد که نداد ویدوزو هم چند بار عوص کردم جواب نداد پورتایه dvd rom رو عوص کردم بازم نشد همه جور cd dvd rw/r هم تست کردم همون پیامارو میداد البته بدون هیچ مشکلی cd dvd هایه مختلف رو می خونه اماااااااا

حالا چه کنم.... فقط لفاً نگید xp استفاده کن!!!!

G G Game
30-12-2008, 09:16
خیلی میاد ... زیاد ، خیلی اذیت می کنه ، مثلا یک بازی رو اجرا می کنی تا وسطاش میری بعدش اینجوری میشه یا یک برنامه و ...
1- یا سیستم شما ضعیفه مثلآ رمت پایینه
2-یا گیم ایراد داره مثلآ بعضی گیم ها ریایزند یا احتیاج به سخت افزار بالا دارند
3- یا درایور کارت گرافیک یا سخت افزار دیگه خوب و به روز نیست
4- یافعالیت ویندوز و حافظه رو یکی از برنامه ها یا سرویسها اشغال کرده مثل آنتی ویروس یا ویروس

سلام دوستان .
من یه مشکل دارم که حسابی درگیرم کرده.
من یه نوت بوک دارم که به صورت اورجینال ویستا داشته و حالا نمی شه که ایکس پی روش نصب کنم.
این یه مشکلی هست که میگن ویستا هارد رو رمز گزاری کرده.
البته یه بار یه سیستم دیگه داشتم دادم بیرون درستش کردند و مشکل رفع شد.
حالا نمی دونم چیکار کنم.
وقتی با ایکس پی بوت می کنی خطای هارد می ده و از داخل ویستا هم که اصلاً اجازه اجرا به نصب ایکسپی نمی ده.
اون جای قبلی گفت باید سی دی ایکس پی رو به سیستم معرفی کنی.
حالا کسی میتونه بگه چیکار کنم...؟
این دو تاپیک راه حل شما

سلام به دوستان

من چند روز پیش یه cd rom قدیمی نصب کردم و dvd rw drive خودمو از هر دو کابل قط کردم بعد که dvd rom خودمو وصل کردم و
cd rom

حالا چه کنم.... فقط لفاً نگید xp استفاده کن!!!!

سلام سوالت رو در سخت افزار قسمت سیدی رام بپرس , ویستا رو هم حتمآ نگه دار.مرسی

SIMON137
30-12-2008, 11:41
1- یا سیستم شما ضعیفه مثلآ رمت پایینه
2-یا گیم ایراد داره مثلآ بعضی گیم ها ریایزند یا احتیاج به سخت افزار بالا دارند
3- یا درایور کارت گرافیک یا سخت افزار دیگه خوب و به روز نیست
4- یافعالیت ویندوز و حافظه رو یکی از برنامه ها یا سرویسها اشغال کرده مثل آنتی ویروس یا ویروس
والا راستیتش رمم 4 گیگ هست ، سیستم رو هم تازه گرفتم ، آخرین درایور سخت افزاری هم روش نصب کردم ، جز سه تا بازی چیز دیگه ای نریختم ... 1.700 پول سیستم دادم پس قطعا مشکل پایین بودن سیستم نیست . نمی دونم چه مرگشه

Ship Storm
30-12-2008, 12:50
دوستان من تا حالا ویستا نصب نکردم ولی میخوام این ورژن رو نصب کنم فعلا دارم دانلودش میکنم تا چند روز دیگه تموم میشه

به نظر شما خوبه که ویستا نصب کنم و اونم این ورژن؟

microsoft windows vista ultimate x86 sp1 integrated december 2008 dvd

حجمش 2900 مگابایته البته 14 فایل 200 مگابایتی و1 فایل 100 مگابایت که rar هستند

Lamanta
30-12-2008, 18:49
سلام
من مي خوام ويستا نصب كنم چندتا سوال دارم :
1- با نرم افزار هاي قديمي هنوز مشكل داره ؟
2-به سيستمم مي خوره :
CPu : 3.2 Full intel
Main : Asus P5k
ram :2gig OCZ FSB 800
vga :Leadtek px 7300 GT DDR3 256MB
3-براي بازي به مشكل نمي خورم ؟؟؟؟
4-اگه گرافيك يا صداي كامپيوتر وصل نشد و ويستا نرم افزاراشون رو ساپورت نكرد چي‌؟؟؟؟؟ :46:

G G Game
30-12-2008, 21:27
والا راستیتش رمم 4 گیگ هست ، سیستم رو هم تازه گرفتم ، آخرین درایور سخت افزاری هم روش نصب کردم ، جز سه تا بازی چیز دیگه ای نریختم ... 1.700 پول سیستم دادم پس قطعا مشکل پایین بودن سیستم نیست . نمی دونم چه مرگشه
سیستمت خوبه مشکل از یه جای دیگه است احتمالآ یه مشکل توی ویندوزت به وجود داره.

دوستان من تا حالا ویستا نصب نکردم ولی میخوام این ورژن رو نصب کنم فعلا دارم دانلودش میکنم تا چند روز دیگه تموم میشه

microsoft windows vista ultimate x86 sp1 integrated december 2008 dvd

حجمش 2900 مگابایته البته 14 فایل 200 مگابایتی و1 فایل 100 مگابایت که rar هستند
خوبه ولی یه dvd از بازار 1000 تومن.

سلام
من مي خوام ويستا نصب كنم چندتا سوال دارم :
1- با نرم افزار هاي قديمي هنوز مشكل داره ؟
2-به سيستمم مي خوره :
Cpu : 3.2 full intel
main : Asus p5k
ram :2gig ocz fsb 800
vga :leadtek px 7300 gt ddr3 256mb
3-براي بازي به مشكل نمي خورم ؟؟؟؟
4-اگه گرافيك يا صداي كامپيوتر وصل نشد و ويستا نرم افزاراشون رو ساپورت نكرد چي‌؟؟؟؟؟ :46:
1-قدیم تا قدیم یکی نصب میشه 2 تا نصب نمی شه.
2-کاملآ
3-نه چرا بهتره
4- همه درایورهای کارت صوتی و گرافیک همش موجوده چه اینتر نت چه سی دی های بازار.

Ship Storm
30-12-2008, 21:34
خوبه ولی یه dvd از بازار 1000 تومن.

خوب میدونم اون رحت تره ولی اخه این ورژن نیستش :46:

capitan black
31-12-2008, 18:49
سلام...دوستان چطوری میشه ایکون یه فایل رو عوض کرد...الان میخوام ایکون فایل زیپ رو به حالت قبلیش برگردونم ...توی xp راحت بود ولی ویستا من هنوز پیدا نکردم..مرسی..

mahammad_reza
31-12-2008, 21:41
سلام
من امروز ویستا التیمیت سرویس پک یک رو گرفتم که 30 روزه اکتیو است من وقتی تو این ویندوز میخوام چند تا فایل رو با هم باز کنم مثلا دیکشنری های بابیلون رو تا نصب بشن گزینه ی open رو نداره مشکل از کجاست و من چطوری میتونم اینو کرک کامل بکنم

mahammad_reza
31-12-2008, 21:48
یک سوال دیگه دارم
من ویستا رو از تو xp به درایو d نصب کردم ولی بعد ایمیج رو که پیش از نصب ویستا از xp با نورتون گاست گرفته بودم برگردوندم اما حالا هنگام بوت هیچ گزینه ای برای وارد شدن به ویستا نمیده
حالا من باید چکار کنم

hosseinmusicmaster
01-01-2009, 00:34
سلام .
خسته نباشید

آقا ما ویستا رو نصبیدیم تاریخش رو 2007 بود حواسم نبود اومدم تاریخش و درست کردم حالا ریست کردم صفحه windows activation میاد .تو ویندوز هم نمیره ، هیچ رقمه هم کوتاه نمیاد میگه الا بلا ویندوزت و اکتیو کن ! تاریخش و از بایوس هم تغییر دادم نشد رو 2099 گزاشتم نمیشه ! از اینترنت فایل اکتیو ویستارو دانلود کردم اجرا کردم بازم نشد
چیجوری میشه از شر این پیغام راحت شد ؟ یعنی یجورایی این پیغام و دور بزنیم بریم تو ویندوز ؟

ممنون

Ship Storm
01-01-2009, 00:42
ویستا Ultimate رو بخوای نصب کنی باید ظرفیت هاردت چقدر باشه برای نصب؟ بیشتر از 10 گیگ حجم داره؟

ghahremanimehdi
01-01-2009, 04:34
ویستا ultimate رو بخوای نصب کنی باید ظرفیت هاردت چقدر باشه برای نصب؟ بیشتر از 10 گیگ حجم داره؟

آره 10 تا 15 گیگ حجمش هست

Ship Storm
01-01-2009, 23:47
آره 10 تا 15 گیگ حجمش هست

مهدی جان اون ویندوز vista ultimate 64 bit december 2008 رو دادم دوستم برامون لینک هاش رو مستقیم کنه تا چند روز دیگه برام میده لینک هاش رو آماده شد خبرت میکن بریم دانلود کنیم

harrypotter2007
02-01-2009, 02:24
سلام

من ویندوز ویستا سرویس پک 1 نصب هست روی سیستمم. من برنامه ی یولید استدیو 11 را نصب کردم و وقتی خواست بروم دا خل برنامه ای پیغام را داد.

the securty information is invalid or has been modified. this program will be terminated.

night lord
02-01-2009, 02:34
دوستان این ویندوز Vista Retail چیه؟؟؟؟ اصلا retail چیه ؟؟؟
من دارم دانلود میکنم ولی اطلاعی راجع بهش ندارم

یه چنین متنی در موردش پیدا کردم یعنی چی؟؟؟
What is the difference between "OEM" and "Retail Box"?

OEM generally means "original equipment manufacturer."

Almost all PC component and software venders make two versions of the same product based on a difference in the distribution channels.
The first 'version type' is retail boxed products. In the case of software products such as Microsoft Windows, Symantec Norton Antivirus and others, the retail versions include the CD, manual and any other information applicable to the product. These retail versions are packaged in a sealed box much like you would see at a retail store.

The second 'version type' is OEM products. Generally, OEM products are sold mainly to system builders, such as Compaq and Dell. These bulk-pack products do not have the retail packaging materials and are often produced in much higher volume, often resulting in lower prices for the end consumer. The OEM products are of the same quality and often carry the same manufacture warranty as their retail counterparts. OEM software products may or may not include supporting materials such as manuals. OEM hardware products generally do not include cables, mounting hardware, software utilities etc.

Note: Because OEM products differ with regards to warranty and included materials, it is always a good practice to check with the reseller before purchasing."

In terms of Vista Retail is everything, packaging, cd, manuals, warranty, tech suport etc. OEM is just the disk, no thrills.

Honradez
02-01-2009, 11:19
سلام دوستان.

من نرم‌افزار Adobe CS4 رو گرفتم، بعد موقع نصب مي‌گه بايد ويندوزت حداقل ويستا سرويس پك 1 باشه وگرنه نصب نمي‌شه. الان ويندوز من ويستا Home Basic هست. چكار كنم تا نصب بشه؟

نگيد ويندوزت رو عوض كن ها، اين ويندوزيه كه روي لپ‌تاپ بهم دادن.

سپاسگزارم. :46:

ghahremanimehdi
02-01-2009, 11:48
دوستان این ویندوز Vista Retail چیه؟؟؟؟ اصلا retail چیه ؟؟؟
من دارم دانلود میکنم ولی اطلاعی راجع بهش ندارم

یه چنین متنی در موردش پیدا کردم یعنی چی؟؟؟
What is the difference between "OEM" and "Retail Box"?

OEM generally means "original equipment manufacturer."

Almost all PC component and software venders make two versions of the same product based on a difference in the distribution channels.
The first 'version type' is retail boxed products. In the case of software products such as Microsoft Windows, Symantec Norton Antivirus and others, the retail versions include the CD, manual and any other information applicable to the product. These retail versions are packaged in a sealed box much like you would see at a retail store.

The second 'version type' is OEM products. Generally, OEM products are sold mainly to system builders, such as Compaq and Dell. These bulk-pack products do not have the retail packaging materials and are often produced in much higher volume, often resulting in lower prices for the end consumer. The OEM products are of the same quality and often carry the same manufacture warranty as their retail counterparts. OEM software products may or may not include supporting materials such as manuals. OEM hardware products generally do not include cables, mounting hardware, software utilities etc.

Note: Because OEM products differ with regards to warranty and included materials, it is always a good practice to check with the reseller before purchasing."

In terms of Vista Retail is everything, packaging, cd, manuals, warranty, tech suport etc. OEM is just the disk, no thrills.

اگر بخونیش متوجه میشه . OEM همون مفهوم جنس باز و فله ای خودمون رو میده یعنی معمولا پک بندی و .... نداره و در عوض ارزونتره ولی ریتیل همون طور که در متن بالا گفته پک بندی داره و user manual و ... همراهش هست و گرونتر هستش.
مثلا سخت افزارهایی هستند که OEM هستن یعنی بصورت باز و معمولا به صورت فله ای به فروش میرن و پک بندی و ... ندارن .

ghahremanimehdi
02-01-2009, 11:51
سلام دوستان.

من نرم‌افزار Adobe CS4 رو گرفتم، بعد موقع نصب مي‌گه بايد ويندوزت حداقل ويستا سرويس پك 1 باشه وگرنه نصب نمي‌شه. الان ويندوز من ويستا Home Basic هست. چكار كنم تا نصب بشه؟

نگيد ويندوزت رو عوض كن ها، اين ويندوزيه كه روي لپ‌تاپ بهم دادن.

سپاسگزارم. :46:
سرویس پک 1 رو از اینجا بگیر و روی ویندوزت نصب کن (اگر نمیخوای ویندوز عوض کنی)

Honradez
02-01-2009, 12:05
سرویس پک 1 رو از اینجا بگیر و روی ویندوزت نصب کن (اگر نمیخوای ویندوز عوض کنی)

مشكلي رو ويندوزم ايجاد نمي‌كنه؟ :10:

ghahremanimehdi
02-01-2009, 13:47
نه ولی قبل از نصبش خودت یک Restore point بصورت دستی درست کن که اگر هم مشکلی ایجاد شد راحت و سریع restore کنی ولی خیالت راحت باشه مشکلی پیش نمیاد.

night lord
02-01-2009, 17:58

اگه میخوای ویندوزت که روی لبتاب بهت دادن همیشه سالم بمونه برو یه back up از روی ویندوزت بگیر و رایت کن رو CD .
هر وقت خراب شد CD بکاپ رو بزار و نصب کن . ویندوزت میشه اینه روز اول.
restor point زیاد به درد نمیخوره.

elf_
02-01-2009, 23:22
سلام !

دوستان عزیز کسی می دونه چطور می شه تنظیمات Internet Connection برای Dial Up رو مثل Xp کرد ؟

می خوای Connect بشی یه صفحه اول به اسم Connect to Network می آد بعدش همون پنجره قدیمی Xp واسه اینترنت پیداش می شه:31:

میشه لطفا راهنمایی کنید ؟

قسمت Redialing Options رو هرچی تنظیم می کنم که شماره گیری مجدد کنه بعد از بوق اشغال !

اصلا تفاوتی نمی کنه :41:

sari-1369
03-01-2009, 01:18
سلام مهندسین ...

یه سوال نیمه فنی :D

تو ویستا چطوری میشه mcafee رو disable کرد ؟؟؟

ماله من 'گزینه ی disable آنتی ویروس غیر فعاله .

computer manager
03-01-2009, 01:51
سلام
میخواستم ببینم چطور میشه فونت فارسی پیش فرض ویستا را به فونت تهوما تغییر داد.
به عنوان مثال من از نرم افزار اسنارفر فارسی استفاده میکنم اما متاسفانه فونت فارسیش خیلی ناجوره و بد نمایش داده میشه . قبلا تو xp تهوما بود ، خیلی راحت بودم .
مرسی.:20:

senjin
03-01-2009, 12:57
سلام
میشه راهنمایی کنین . من یه مشکل دارم. وقتی که میخوام اینترنت اکسپلورر رو ببندم بسته نمیشه وباید بزور بستش که ارور میده. نمیدونم منظورم رو فهمیدین یا نه ولی در کل اکسپلورر معمولی بسته نمیشه و باید با تسک منیجر اونو بست.
ممنون

7918+khoram
04-01-2009, 08:23
سلام دوستان
2_چرا وقتی ویستا به اینترنت متصل میشه میزان sent و received رو نشان نمیده؟

ORIGINAL
04-01-2009, 11:59
سلام !

دوستان عزیز کسی می دونه چطور می شه تنظیمات Internet Connection برای Dial Up رو مثل Xp کرد ؟

می خوای Connect بشی یه صفحه اول به اسم Connect to Network می آد بعدش همون پنجره قدیمی Xp واسه اینترنت پیداش می شه:31:

میشه لطفا راهنمایی کنید ؟

قسمت Redialing Options رو هرچی تنظیم می کنم که شماره گیری مجدد کنه بعد از بوق اشغال !

اصلا تفاوتی نمی کنه :41:
سلام
برای اینکه بعد از اشغالی مجددا شماره گیری کنه باید برید به
Properties->General->Alternates
اونجا عبارت
If a number fails, try the next number
رو تیک بزنید..
موفق باشید.

ORIGINAL
سلام مهندسین ...

یه سوال نیمه فنی :d

تو ویستا چطوری میشه mcafee رو disable کرد ؟؟؟

ماله من 'گزینه ی disable آنتی ویروس غیر فعاله .

سلام
فکر کنم تو انجمن انتی ویروس مطرح کنی بهتر باشه تا اینجا ;)...
موفق باشید.

ORIGINAL
سلام
میخواستم ببینم چطور میشه فونت فارسی پیش فرض ویستا را به فونت تهوما تغییر داد.
به عنوان مثال من از نرم افزار اسنارفر فارسی استفاده میکنم اما متاسفانه فونت فارسیش خیلی ناجوره و بد نمایش داده میشه . قبلا تو xp تهوما بود ، خیلی راحت بودم .
مرسی.:20:
برای تغییر فونت هر بخش میرید به:
Control Panel\Appearance and Personalization\Personalization\Window Color and Appearance \advanced
اونجا رو هر item که خواستید کلیک کنید و فونت رو تغییر بدبد...
موفق باشید.

ORIGINAL
سلام
میشه راهنمایی کنین . من یه مشکل دارم. وقتی که میخوام اینترنت اکسپلورر رو ببندم بسته نمیشه وباید بزور بستش که ارور میده. نمیدونم منظورم رو فهمیدین یا نه ولی در کل اکسپلورر معمولی بسته نمیشه و باید با تسک منیجر اونو بست.
ممنون
سلام
در بخش مرورگرها مطرح کنید..

موفق باشید.

ORIGINAL
04-01-2009, 12:00
سلام دوستان
2_چرا وقتی ویستا به اینترنت متصل میشه میزان sent و received رو نشان نمیده؟

2-
رو علامت پایین راست کلیک کنید بزنید..
Network and Sharing Center\view status
موفق باشید.

capitan black
04-01-2009, 12:30
سلام دوستان...امروز نمیدونم چی شد که دیگه توی این حالت اسم درایوهام رو نشون نمیده!!..توی حالتهای دیگه نشون میده ولی توی این حالت نه..مرسی...

تصویر ! :

mehran_286
04-01-2009, 13:06
سلام خدمت دوستان گل پیسی
من ویندوز ویستا 64 بیتی رویه سیستمم هستش
در مای کامپیوتر یه پروگرم به اسم x86هستش میشه بگید برای چیه ؟
ایا همه نرم افزار های جدید به ویستا میخورن ؟
من با دایال اپ همیشه سرعت دانلودم 6 بود الان 12 شده یعنی به خاطر ویندوز هستش ؟
سیستم یکم دیر میاد بالا علت چیه ؟
در ضمن موقع بوت یک سری نوشته میاد میره اونا مشکلی نیست ؟
با تشکر
راستی در هنگام نگاه کردن فیلم یا شو تصویر با صدا هماهنگ نیست و تصویر پیکسل پیکسل هستش ؟
من درایور 64 بیتی کارت گرافیک رو نصب نکردم ایا به خاطر اون هستش ؟
در سیدی کارت گرافیک فقط درایور32 بیتی هستش وسایت کارت گرافیکم خراب شدا و دانلود نداره
این هم ادرسش روی 64 بیتی کلیک کنید ببینید چی میشه

کمک کنید دوستان

ghahremanimehdi
04-01-2009, 13:50
سلام خدمت دوستان گل پیسی
من ویندوز ویستا 64 بیتی رویه سیستمم هستش
در مای کامپیوتر یه پروگرم به اسم x86هستش میشه بگید برای چیه ؟
ایا همه نرم افزار های جدید به ویستا میخورن ؟
من با دایال اپ همیشه سرعت دانلودم 6 بود الان 12 شده یعنی به خاطر ویندوز هستش ؟
سیستم یکم دیر میاد بالا علت چیه ؟
در ضمن موقع بوت یک سری نوشته میاد میره اونا مشکلی نیست ؟
با تشکر
راستی در هنگام نگاه کردن فیلم یا شو تصویر با صدا هماهنگ نیست و تصویر پیکسل پیکسل هستش ؟
من درایور 64 بیتی کارت گرافیک رو نصب نکردم ایا به خاطر اون هستش ؟
در سیدی کارت گرافیک فقط درایور32 بیتی هستش وسایت کارت گرافیکم خراب شدا و دانلود نداره
این هم ادرسش روی 64 بیتی کلیک کنید ببینید چی میشه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدکمک کنید دوستان

ویستا 64 یک ابزار به نام wow64 داره که این ابزار اجازه میده نرم افزارهای 32 بیتی (x86) رو روی ویستا 64 بیتی نصب کنی.
امکان نداره چون باند دایل آپ ماکزیمم 56 هست یعنی 7 کیلوبایت برثانیه . میتونی برای اینکه این موضوع رو بفهمی DU Meter رو نصب کنی تا بفهمی سرعت واقعیت چقدره.
میتونی سرویسهای غیرضروری رو حذف کنی + نرم افزارهای غیرلازم در startup
(با دستور Msconfig)
احتمالا کرکت بایوسه اون نوشته ها مربوط به کرک بایوس باید باشه (Bios Emulator)
درایور جدید کارت گرافیکت رو از سایت Nvidia یا ATI دانلود کن. (ببین چیپست کارت گرافیکت چی هست یا انویدیا یا ATI )
:5:

MH_SANIANI
04-01-2009, 19:18
سلام....
یه بزرگوار میتونه کمک کنه بگه من چجوری فلش پلیر میتونم نصب کنم رو ویستا..؟؟
ممنون...

mhshaker71
04-01-2009, 21:00
ببخشید ؟
من رمز کامپیوترم رو عوض کردم نمی دونم چی شد که حالا هرچی رمز جدید و حتی قدیمی رو که می زنم می گه اشتباهِ.
ممنون می شم اگه کمکم کنین.

mehran_286
05-01-2009, 11:34
ویستا 64 یک ابزار به نام wow64 داره که این ابزار اجازه میده نرم افزارهای 32 بیتی (x86) رو روی ویستا 64 بیتی نصب کنی.
امکان نداره چون باند دایل آپ ماکزیمم 56 هست یعنی 7 کیلوبایت برثانیه . میتونی برای اینکه این موضوع رو بفهمی DU Meter رو نصب کنی تا بفهمی سرعت واقعیت چقدره.
میتونی سرویسهای غیرضروری رو حذف کنی + نرم افزارهای غیرلازم در startup
(با دستور Msconfig)
احتمالا کرکت بایوسه اون نوشته ها مربوط به کرک بایوس باید باشه (Bios Emulator)
درایور جدید کارت گرافیکت رو از سایت Nvidia یا ATI دانلود کن. (ببین چیپست کارت گرافیکت چی هست یا انویدیا یا ATI )
:5:

دستت درد نکنه
درایور م nvidia هستش میشه بگی از کجا دان کنم

ghahremanimehdi
05-01-2009, 13:18
دستت درد نکنه
درایور م nvidia هستش میشه بگی از کجا دان کنم

باید ببینی چیپست کارت گرافیک سری چند هست 5-6-7-8 . و forceware ش رو با توجه به ویندوزت از لینک زیر انتخاب و دانلود کنی.

G G Game
05-01-2009, 14:20
پیکسلی شدن تصویر مربوط به کدک های اینتل می باشد.با نصب و رست کد پک ها مشکل حل میشه.

Battlefield2
05-01-2009, 14:52
من یه مشکلی با نصب daemon tools 4303 دارم .وسط ستاپ میخواد ریبوت کنم ولی قبل از بوت یه ارور میده که درایو sptd که توی system32 هست و نمیزاره ویندوز بال بیاد.وقتی هم که از xp میرم sptd رو پاک کنم ویستام بالا میاد . حالا الان من نمیتونم daemon tools رو نصب کنم لطفا بگید چی کنم

computer manager
05-01-2009, 18:39
Control panel\appearance and personalization\personalization\window color and appearance \advanced
موفق باشید.

مرسی از جوابتون.:11: من توی این قسمت رفتم اما نمیشه فونت قسمت windows رو عوض کرد .
اینطوری متنی که داخل خود نرم افزار هست فونتش تغییر نمیکنه.
به نظر شما راه دیگه ای هست؟

MH_SANIANI
05-01-2009, 19:43
سلام....
ممنون...
کمک لطفا..!:11::31:

masoud_35_teh
05-01-2009, 20:59
ایا رو ویستا میشه ایکس پی نصب کرد یا نه؟

ORIGINAL
05-01-2009, 21:39
سلام....
ممنون...

همونطور که در xp نصب میکردید...فرقی نداره که عزیز;)...

ORIGINAL
05-01-2009, 21:43
سلام دوستان...امروز نمیدونم چی شد که دیگه توی این حالت اسم درایوهام رو نشون نمیده!!..توی حالتهای دیگه نشون میده ولی توی این حالت نه..مرسی...

تصویر ! :

سلام
جوابتون رو اینجا میگیرید..

MH_SANIANI
05-01-2009, 21:59
همونطور که در xp نصب میکردید...فرقی نداره که عزیز;)...
جواب نمیده فدات شم..!!
ورژن خاصی باید باشه..؟!:41:

AmiRreZA_RAcEr
06-01-2009, 14:57
سلام دوستان عزیز ،من یک کانکشن ای دی اس ال ساختم و همه ی مشخصات رو درست وارد کردم وقتی روی کانکت میزنم بعد از چند ثانیه و ( اون پیام هایی هست که هنگام کانکت شدن مینیویسه مثلا verifying your user name and password ) بعد از نوشتن این پیام ها یه پیامی رو مینیویسه که الآن یادم نیست یه چیزی تو این مایه هاست : authzired..... یادم نیست البته :31: بعد همینجا باقی میمونه و اگه کنسل رو بزنیم سیستم هنگ میکنه ، چیکار باید بکنم ؟؟؟؟ :41:

AmiRreZA_RAcEr
06-01-2009, 18:43
بچه ها مشکل حل شد و مشکل بعدی حالا هست ! وقتی به اینترنت کانکت میشم نه فایرفاکس و نه اکسپلورر هیچ سایتی رو باز نمیکنن چیکار کنم ؟؟؟؟ راستی ویساتام ultimate هستش

mostafa<>khan
07-01-2009, 01:24
سلام همکار عزیز
من ویندورز ویستام رو تازه نصب کرده ام.این حالت 3 بعدی صفحاتش از بین رفته چه باید کنم؟کجا غیر فعال شده که دیگه 3 بعدی نیست؟

Battlefield2
07-01-2009, 01:51
من یه مشکلی با نصب daemon tools 4303 دارم .وسط ستاپ میخواد ریبوت کنم ولی قبل از بوت یه ارور میده که درایو sptd که توی system32 هست و نمیزاره ویندوز بال بیاد.وقتی هم که از xp میرم sptd رو پاک کنم ویستام بالا میاد . حالا الان من نمیتونم daemon tools رو نصب کنم لطفا بگید چی کنم

لطفا یکی جواب بده!

SIMON137
07-01-2009, 09:27
جواب نمیده فدات شم..!!
ورژن خاصی باید باشه..؟!
دقیقا مورد چیه ؟ یعنی شما فایل فلش پلیر رو نصب می کنید ارور میده ؟

به نظر من بهتره اول xp رو نصب کنید بعد vista

بچه ها مشکل حل شد و مشکل بعدی حالا هست ! وقتی به اینترنت کانکت میشم نه فایرفاکس و نه اکسپلورر هیچ سایتی رو باز نمیکنن چیکار کنم ؟؟؟؟ راستی ویساتام ultimate هستش
مودمت چی هست ؟

سلام همکار عزیز
من ویندورز ویستام رو تازه نصب کرده ام.این حالت 3 بعدی صفحاتش از بین رفته چه باید کنم؟کجا غیر فعال شده که دیگه 3 بعدی نیست؟
اگر اشتباه نکنم شما باید تم آارو رو داشته باشی ... برو توی تنظیمات تم ، ببین چی هست ؟ در بعضی مواقع غیر فعاله

همه ورژن ها این ارور رو میده ؟ با ورژن دیگه ای تست کردی ؟ وسط ستاپ قاعدتا نباید بخواد ریبوت کنی با اول قبل از نصب بخواد . در هر صورت ببین یک ورژن دیگه رو امتحان کن . راستی یک کاری کن برو تو ایکس پی بریز بعد از ویستا اجرا کن بببین میشه ...

mostafa<>khan
07-01-2009, 10:32
اگر اشتباه نکنم شما باید تم آارو رو داشته باشی ... برو توی تنظیمات تم ، ببین چی هست ؟ در بعضی مواقع غیر فعاله

...
بله.مشکل اینجاست که قبلا(تو نصب قبلی ویستا) تم رو داشته اما الان تو تم ها اارو نیست!!!چه باید کنم؟
و سوال دیگه ام اینه تم ها تو کدوم قسمت درایو سی هستن.ادرسشون رو محبت کنید لطفا:20:

mo.mo
07-01-2009, 12:18
سلام دوستان میخواستم بدونم راهی وجود داره تا آپدیت های ویندوز ویستا رو بشه از تو درایو ها برداشت تا بعد از عوض کردن ویندوز بشه دوباره اون ها رو بدون نیاز به دانلود نصب کرد.

chaos theory
07-01-2009, 12:41
دوستان سلام من با ویستا مشکل دارم اونم اینه که هر وقت ویستا رو سیستم دارم (معمولا هارد من خالیه) اولش که میاد بالا همش از رو هارد نمیدونم داره چی میخونه حدود 5 دقیقه ای چراغ هارد چشمک میزنه و داره از هارد و cpu و اینا کار میکشه (مسئله ویروس و اینا نیست هارد کاملا فرمت و همون بار اول که سیستم عامل میاد بالا همینطوریه) و اصلا در کل انگار ویستا همینطوریه آخه واسه همه این مشکل هست راهی هست که بفهمیم چرا در اول بالا اومدن ویستا سیستم عامل داره چه کار میکنه .
ضمنا سیستمم هم ضعیف نیست مشخصاتش رو تو امضام نوشتم.

time prince
07-01-2009, 14:22
سلام همکار عزیز
ویستات چیه ؟
شاید چون score کامپیوترت پایینه این طوری شد !

Battlefield2
07-01-2009, 15:26
همه ورژن ها این ارور رو میده ؟ با ورژن دیگه ای تست کردی ؟ وسط ستاپ قاعدتا نباید بخواد ریبوت کنی با اول قبل از نصب بخواد . در هر صورت ببین یک ورژن دیگه رو امتحان کن . راستی یک کاری کن برو تو ایکس پی بریز بعد از ویستا اجرا کن بببین میشه ...

همشون این ارور رو میده .منظورم همون قبل از ستاپ میخواد ریبوت کنم. البته قبلش spdt رو نصب میکنه ( فقط واسه دایمون تولز نیست گاهی وقتا یه برنامه جدید نصب میکنم که فایل درایوری توی system32 میذاره اینطوری میشه) .توی xp هم قبلا ریخته بودم رفتم اجراش کردم این ارور رو داد:

چند جا گشتم دیدم بعضی ها هم این مشکل رو دارن. نمیدونم اشکال از کجاست

SIMON137
07-01-2009, 17:14
بله.مشکل اینجاست که قبلا(تو نصب قبلی ویستا) تم رو داشته اما الان تو تم ها اارو نیست!!!چه باید کنم؟
کار خاصی کردی که پرید ، چی شد پرید ؟
بیا از اینجا دانلود کن :

سلام دوستان میخواستم بدونم راهی وجود داره تا آپدیت های ویندوز ویستا رو بشه از تو درایو ها برداشت تا بعد از عوض کردن ویندوز بشه دوباره اون ها رو بدون نیاز به دانلود نصب کرد.
فکر نکنم راهی باشه ولی مثل اینکه برای آپدیت های آنتی ویروس و xp یک برنامه ای بود که آپدیت هارو ذخیره می کرد...
شاید راهی باشی چون وقتی آپدیت رو میگیری خود ویندوز نصب می کنه شایدم یکجا میشینه که فقط گیتس بهش دسترسی داره و جاش رو می دونه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif

دوستان سلام من با ویستا مشکل دارم اونم اینه که هر وقت ویستا رو سیستم دارم (معمولا هارد من خالیه) اولش که میاد بالا همش از رو هارد نمیدونم داره چی میخونه حدود 5 دقیقه ای چراغ هارد چشمک میزنه و داره از هارد و cpu و اینا کار میکشه (مسئله ویروس و اینا نیست هارد کاملا فرمت و همون بار اول که سیستم عامل میاد بالا همینطوریه) و اصلا در کل انگار ویستا همینطوریه آخه واسه همه این مشکل هست راهی هست که بفهمیم چرا در اول بالا اومدن ویستا سیستم عامل داره چه کار میکنه .
ضمنا سیستمم هم ضعیف نیست مشخصاتش رو تو امضام نوشتم.
فکر کنم دلیلش خود ویستا باشه که یکمی حافظه رو می خوره ، شاید در این هنگام ویندوز داره فایل تبادلی swap file رو روی هارد بارگزاری می کنه و می سازه که همون یک ذره چشکمی هم که میگی شاید به خاطر این مورد باشه ، که برای سیستم های ضعیف (بلا نسبت سیستم شما) می تونن این فایل رو روی یک حافظه اضافی مثل فلش مموری بارگذاری کنند به این صورت که فلش خودشون رو وارد می کنن (اگر 4 گیگ باشه بهتره ، حالا هرچی جای خالی داشته باشه بهتر ولی اگر چهار گیگ خالی باشه خوبه ) وقتی فلش رو داخل کردند در منوی autorun ، speed up my system رو بزنند که ویستا فایل های تبادلی خودش رو تا سقف 4 گیگ روی حافظه فلش بارگذاری و تبادل کنه ... در اصل اگر حافظه فلش شما هم بالا باشه می تونید از اون به عنوان حافظه کمکی استفاده کنید (خوب بود در این مکان یک نکته ای هم آموختیم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif)
-----------------------------------------
Battlefield2 عزیز من مورد شما رو نگاه می کنم اگر به نتیجه ای رسیدم می گم دیگر دوستان هم میبینن کمکت می کنن

mostafa<>khan
07-01-2009, 17:21
ویستات چیه ؟
شاید چون score کامپیوترت پایینه این طوری شد !

کار خاصی کردی که پرید ، چی شد پرید ؟
بیا از اینجا دانلود کن :

ممنون عزیزان
بله از اسکور بود.بعد نصب ویندوز یادم رفته بود اسکورش رو اپدیت کنم.اسکور سیستمم 5.1 هست اما قبل اپدیت 1 زده بود:18:
ممنون:10:

mostafa<>khan
07-01-2009, 17:40

mo.mo @:

2 راه واسه گرفتن اپدیت هست
1-یه برنامه که متاسفانه اسمش رو یادم رفته.یه 1 مگ هم نمیرسه
شما اول به اینترنت وصل میشی.برنامه رو اجرا میکنی.نوع فایل مورد نیازتون رو تیک میزنی مثلا vista sp1 رو تیک میزنی و بعد next میکنی.برنامه هر چی اپدیت از ویستا sp1 پیدا کنه رو شروع به دانلود اتوماتیکش میکنی.
الف-اپدیتها رو داخل به پوشه از پوشه های همون برنامه قرار میده که چون برنامه رو ندارم الان اسم اون پوشه رو هم یادم نیست
ب-حجم اپدیتهای سرچی بالاست مثلا 200 مگ به بالا.پس نیاز دارید اینترنت پر سرعت داشته باشین(البته خوبی این برنامه اینه که اپدیتها رو یکی یکی دان میکنه و خوب میشه فقط چند تاشو گرفت و بعد هم بی خیال بقیه بشید!اما بدی داره و اون اینکه مثل دانلود منیجر ها نیست که اگه دفعه بعدی باز این کار رو کنید دانلود رو ادامه بده.برنامه دوباره از اول دان میکنه و اونهایی که قبلا گرفته اید رو میخواد اول بگیره و این یعنی هدر رفت کلی وقت واسه کسایی که اینترنت پر سرعت ندارن)
2-
میتونید از سایت microsoft.com بگیرید.تو صفحه اصلی برید تو قسمت windows تو صفحه که میاد عبارت vista sp1 رو پیدا و انتخاب کنید.بعد تو صفحه ی بعد میتونید دانلود کنید.اما حجمش بالاست(من میخواستم بگیرم بالای 400 مگ زد مه فعلا بی خیالش شدم)تا برم دانشگاهی جایی بتونم دانش کنم
الف-خوبی این دانلود اینه که شما واسه دان میتونید از داناود منیحر ها استفاده کنید و این کارتون رو واسه دانلود خیلی راحتتر میکنه

شاد باشید

hosseinmusicmaster
07-01-2009, 18:14
خسته نباشید !
چکار کنیم وقتی برنامه ای نصب میکنیم تو پروگرام پررنگ نشه

ممنون

ORIGINAL
07-01-2009, 19:18
مرسی از جوابتون.:11: من توی این قسمت رفتم اما نمیشه فونت قسمت windows رو عوض کرد .
اینطوری متنی که داخل خود نرم افزار هست فونتش تغییر نمیکنه.
به نظر شما راه دیگه ای هست؟

فکر نکنم برای خود نرم افزارها بشه کاری کرد....

همشون این ارور رو میده .منظورم همون قبل از ستاپ میخواد ریبوت کنم. البته قبلش spdt رو نصب میکنه ( فقط واسه دایمون تولز نیست گاهی وقتا یه برنامه جدید نصب میکنم که فایل درایوری توی system32 میذاره اینطوری میشه) .توی xp هم قبلا ریخته بودم رفتم اجراش کردم این ارور رو داد:

چند جا گشتم دیدم بعضی ها هم این مشکل رو دارن. نمیدونم اشکال از کجاست
باید از جدیدترین ورژن استفاده کنید....

اینجا توضیح داده شده...

چه اروری (یا پیغامی) میده؟؟

سلام دوستان عزیز ،من یک کانکشن ای دی اس ال ساختم و همه ی مشخصات رو درست وارد کردم وقتی روی کانکت میزنم بعد از چند ثانیه و ( اون پیام هایی هست که هنگام کانکت شدن مینیویسه مثلا verifying your user name and password ) بعد از نوشتن این پیام ها یه پیامی رو مینیویسه که الآن یادم نیست یه چیزی تو این مایه هاست : authzired..... یادم نیست البته :31: بعد همینجا باقی میمونه و اگه کنسل رو بزنیم سیستم هنگ میکنه ، چیکار باید بکنم ؟؟؟؟ :41:
پیغامش رو باید بنویسید...

موفق باشید.

AmiRreZA_RAcEr
07-01-2009, 19:41
مدل مودم TP_Link TD-8811 external ADSL2 + Router

mostafa<>khan
07-01-2009, 20:12
اورجینال جان توی برنامه اتو پچر تو قسمت سلکت کردن واسه ویستا sp1 دو تا گزینه هست

من از کجا باید بدونم کدومش مورد نیاز منه؟
اصلا مثلا x86 یعنی چی؟x64 یعنی چی؟من که همونی که خودش تیک زد واسم رو گذاشته ام واسه دانلود یعنی x86 رو

hamid7stick
08-01-2009, 02:56
دوستان شما واقعا اینهمه مشکل دارین در ویستا ؟ البته حق میدم فکر کنم همه شما همون روز اول که ویستا از در کارخونه مایکروسافت اومده بیرون نسخه های نا معتبر رو گرفتین و نصب کردین اما من تا 1ماه پیش صبر کرده بودم و رنگ ویستا رو هم ندیده بودم اما احساس کردم حالا وقتشه و رفتم یک ویست دانلود کردم با حجم 4گیگ و 200مگ:27: اونم در صورتیکه ویستا هاییکه تو سایت های فارسی زبان معرفه شده با حجم 1.5گیگ و نهایتا 3گیگ هست!
و تا حالا به هیچ مشکل بر نخوردم و کلا اینکه دارم عشق میکنم همه چیز داره!!!

راستی از شما چه پنهون فقط یه مشکل دارم فایل desktop.ini رو نمیتونم فعال کنم حتی از رجیستری superhiddenshow رو هم فعال کردم اما بازم نیومد!!

AmiRreZA_RAcEr
08-01-2009, 04:12
نه دوست عزیز من همون روز اول نخریدم ! به هرحال هرکسی کارهای خاصی با ویستا میکنه و مشکلات خاص خودش رو داره ، البته فکر نمیکنم نسخه ای که شما داری هم نسخه کامل و خوبی باشه ! انشالا تا سرویس پک بعدی

unname47
08-01-2009, 11:54
سوال دوستان من NET. Framework 3 رو وقتی نصب میکنم این ارور رو بهم میده.

You must use "Turn Windows features on or off" in the Control Panel to install or configure Microsoft .NET Framework 3.0 x86.

در قسمت Programs and Features تو بخش NET. Framework 3 هم on کردمش هم off ولی درست نشد . کسی میتونه راهنماییم کنه؟

hamid7stick
08-01-2009, 15:37
نه دوست عزیز من همون روز اول نخریدم ! به هرحال هرکسی کارهای خاصی با ویستا میکنه و مشکلات خاص خودش رو داره ، البته فکر نمیکنم نسخه ای که شما داری هم نسخه کامل و خوبی باشه ! انشالا تا سرویس پک بعدی

خوب اول اینکه من مخاطب خاصی تو حرفام نبود حالا شما داوطلب شدی جالبه!
اما شما از کجا میدونی من چه ویستایی دارم که میگین خوب نیست!
نکنه علم غیب داری عزیز!!! شما میدونی حجم 4.2 گیگ یعنی چی؟ یعنی هر برنامه و درایور به صورت رجیستر شده روش هست

hamid7stick
08-01-2009, 15:46

You must use "Turn Windows features on or off" in the Control Panel to install or configure Microsoft .NET Framework 3.0 x86.

در قسمت Programs and Features تو بخش NET. Framework 3 هم on کردمش هم off ولی درست نشد . کسی میتونه راهنماییم کنه؟

ویستا شما x64 هست که میخوای .net x64 روش نصب کنی؟

Ship Storm
08-01-2009, 16:04
دوستان سلام
من ویستا سرویس پک 2 رو نصب کردم Ultimate و اون رو روی درایو c نصب کردم حالا قبلا روی درایو f ویندوز داشتم دیگه منوی بوتی ظاهر نمیشد که من بخوام وارد ویندوز xp بشم قبلا یادمه که وقتی برای xp همچین مشکلی می افتاد وارد bootcfg میشدیم و تنظیماتش رو انجام میدادیم روی هر درایوی که ویندوز داشتیم رو میتونستیم آدرس دهی کنیم

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /noexecute=alwaysoff
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional 2" /fastdetect

حالا من ویستا رو نصب کردم به این مشکل خوردم و مجبور شدم یک ویندوز xp الکی نصب کنم و برم تنظیمات بوت رو از My Computer و Properties و advance اون بخش startup تنظیمش کنم که ویندوز xp های من به بوت لیستی که زمانی که کامپیوتر رو روشن میکنیم برگرده وقتی این کار رو کردم ویندوز ویستا دیگه نیستش چجری میتونم اون رو هم به جمه این بوت لیست ها اضافه کنم؟
راهی هست؟

ghahremanimehdi
08-01-2009, 16:43
ویستا خودش بطور اتوماتیک ویندوز قبلی رو شناسایی میکنه و به لیست بوت اضافه میکنه . اما اگر این کار رو نکرد( که گویا برای شما این مشکل ایجاد شده ) نیازی به نصب مجدد XP نیست و با همون bootcfg که ویندوز XP رو ریکاور کردی کافیست یکبار دیگه DVD نصب ویستا رو بذاری و توی اولین صفحه ی ویزارد یک گزینه داره که بوت ویستا رو ریکاور میکنه (یعنی دیگه خبر از خط فرمان نیستش و همون کار bootcfg رو به صورت ویژوال انجام میده) مضاف بر این از نرم افزار Acronis OS Selector هم میتونی برای ریکاور کردن بوت ویندوز استفاده کنی.

ghahremanimehdi
08-01-2009, 16:44
مشکل شما احتمالا از اینجا ناشی میشه که موقع نصب ویستا درایور c رو فرمت کردی درسته ؟

masoud_35_teh
08-01-2009, 17:30

;کسی جواب منو نمیده ؟

ghahremanimehdi
08-01-2009, 18:03
;کسی جواب منو نمیده ؟

بله میشه ولی بعد از نصب باید منوی بوت ویستا رو ریکاور کنی که اینکار با استفاده از dvd نصب ویستا امکان پذیر هستش.

unname47
08-01-2009, 18:20
ویستا شما x64 هست که میخوای .net x64 روش نصب کنی؟

سلام دوست عزیز. ویستای من 32 بیت هست . در ضمن اونجا نوشته Net Framework 86x نه 64x
از دوستان کسی میتونه مشکلمو حل کنه ؟

Ship Storm
08-01-2009, 18:52
مشکل شما احتمالا از اینجا ناشی میشه که موقع نصب ویستا درایور c رو فرمت کردی درسته ؟

آره دقیقا همینطوره مهدی جان
الان ایکس پی رو ریکاوری کردم ولی ویستا بوتش پریده برم ببینم اون کاری که گفتی چجوریه انجام بدم نتیجش رو میگم همینجا:11:

Ship Storm
08-01-2009, 19:01
ویستا خودش بطور اتوماتیک ویندوز قبلی رو شناسایی میکنه و به لیست بوت اضافه میکنه . اما اگر این کار رو نکرد( که گویا برای شما این مشکل ایجاد شده ) نیازی به نصب مجدد xp نیست و با همون bootcfg که ویندوز xp رو ریکاور کردی کافیست یکبار دیگه dvd نصب ویستا رو بذاری و توی اولین صفحه ی ویزارد یک گزینه داره که بوت ویستا رو ریکاور میکنه (یعنی دیگه خبر از خط فرمان نیستش و همون کار bootcfg رو به صورت ویژوال انجام میده) مضاف بر این از نرم افزار acronis os selector هم میتونی برای ریکاور کردن بوت ویندوز استفاده کنی.

رفتم انجام دادم نتونست ویندوز ایکس ی من رو شناسایی کنه
الآن میرم که ویستا رو از اول نصبش کنم

ghahremanimehdi
08-01-2009, 21:25
رفتم انجام دادم نتونست ویندوز ایکس ی من رو شناسایی کنه
الآن میرم که ویستا رو از اول نصبش کنم

نه اون XP رو شناسایی نمیکنه اون فقط برای ریکاور کردن ویستا هستش . شما باید با همون سی دی ایکس پی و فرمان bootcfg ویندوز xp رو ریکاور کنی و بعد از اون با DVD ویستا ، ویستا رو ریکاور کنی.

Ship Storm
08-01-2009, 21:45
نه اون XP رو شناسایی نمیکنه اون فقط برای ریکاور کردن ویستا هستش . شما باید با همون سی دی ایکس پی و فرمان bootcfg ویندوز xp رو ریکاور کنی و بعد از اون با DVD ویستا ، ویستا رو ریکاور کنی.

خوب الان یک تست میزنم ببینم چطوریه
هرکاری کدرم که نشد اونطوری
xp نصب کردم ویستا پرید
ویستا نصب کردم xp پرید الان هم با bootcfg تونستمxp رو برگردونم
حالا طبق راهنمایی های شما عمل میکنم و نتیجه رو میگم

Ship Storm
08-01-2009, 22:29

مهدی جان نشد که نشد
تا آلان 6 بار ویندوز xp نصب کردم 3 بار هم ویستا
این رو ریکاوری میکنم با bootcfg اون بوتش میپره اون یکی رو ریکاوری میکنم این بوتش میپره اصلا نشد که نشد این دوتا با هم تو boot اولیه بیان بالا و بتونم انتخاب کنم وارد کدومیک بشم:41::41:

AmiRreZA_RAcEr
08-01-2009, 23:08
مدل مودم tp_link td-8811 external adsl2 + router
کسی نبود جواب بده ؟؟!؟!

AmiRreZA_RAcEr
08-01-2009, 23:11
خوب اول اینکه من مخاطب خاصی تو حرفام نبود حالا شما داوطلب شدی جالبه!
اما شما از کجا میدونی من چه ویستایی دارم که میگین خوب نیست!
نکنه علم غیب داری عزیز!!! شما میدونی حجم 4.2 گیگ یعنی چی؟ یعنی هر برنامه و درایور به صورت رجیستر شده روش هست

خوب در مورد اول معمولا به نمایندگی از بقیه جواب میدم که هیچ حرفی بی جواب نمونه :31: نه آخه هنوز نسخه خیلی خوبی از ویستا نیومده منم واسه همون گفتم ، در مورد حجم هم ویستای من یک دی وی دی با حجم بیشتر از 4 گیگه ، به هرحال تبریک میگم نسخه خوبی گیرت اومده

ORIGINAL
09-01-2009, 00:13
مدل مودم TP_Link TD-8811 external ADSL2 + Router
پیغام یا ارورش رو بنویسید نه مدل مودمتون رو....

;کسی جواب منو نمیده ؟

مگه این پست منو ندیدید!!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اورجینال جان توی برنامه اتو پچر تو قسمت سلکت کردن واسه ویستا sp1 دو تا گزینه هست

من از کجا باید بدونم کدومش مورد نیاز منه؟
اصلا مثلا x86 یعنی چی؟x64 یعنی چی؟من که همونی که خودش تیک زد واسم رو گذاشته ام واسه دانلود یعنی x86 رو

همونی که خودش انتخاب کرده برای شما مناسبه...
فرقش رو هم اینجا ببین:

دوستان شما واقعا اینهمه مشکل دارین در ویستا ؟ البته حق میدم فکر کنم همه شما همون روز اول که ویستا از در کارخونه مایکروسافت اومده بیرون نسخه های نا معتبر رو گرفتین و نصب کردین اما من تا 1ماه پیش صبر کرده بودم و رنگ ویستا رو هم ندیده بودم اما احساس کردم حالا وقتشه و رفتم یک ویست دانلود کردم با حجم 4گیگ و 200مگ:27: اونم در صورتیکه ویستا هاییکه تو سایت های فارسی زبان معرفه شده با حجم 1.5گیگ و نهایتا 3گیگ هست!
و تا حالا به هیچ مشکل بر نخوردم و کلا اینکه دارم عشق میکنم همه چیز داره!!!

راستی از شما چه پنهون فقط یه مشکل دارم فایل desktop.ini رو نمیتونم فعال کنم حتی از رجیستری superhiddenshow رو هم فعال کردم اما بازم نیومد!!

میشه بگید برای چه این فایل رو میخواید؟؟؟چون استفاده از این فایل در ویستا تقریبا کارایی نداره.....
در ضمن باید بگم که DvD ویستا همین حدود 4 گیگ هست و اگه کمتر باشه معمولا دستکاری شدن....تو سایت های فارسی زبان هم (اکثریت) همین سایز رو ارائه میدن...

ORIGINAL
09-01-2009, 00:16
خسته نباشید !
چکار کنیم وقتی برنامه ای نصب میکنیم تو پروگرام پررنگ نشه

ممنون
اینجا توضیح دادم

ORIGINAL
09-01-2009, 00:17
مهدی جان نشد که نشد
تا آلان 6 بار ویندوز xp نصب کردم 3 بار هم ویستا
این رو ریکاوری میکنم با bootcfg اون بوتش میپره اون یکی رو ریکاوری میکنم این بوتش میپره اصلا نشد که نشد این دوتا با هم تو boot اولیه بیان بالا و بتونم انتخاب کنم وارد کدومیک بشم:41::41:
به اینجا مراجعه کنید:

ORIGINAL
09-01-2009, 00:27

Click on the Start menu, choose All Programs, then Accessories, then right-click on the Command Prompt item and choose Run as administrator
Run .NET Framework 3.5 setup from the administrator cmd prompt that appears

If the above work around does not help, you can use the following steps as an alternative:

Click on the Start menu, choose Run, type appwiz.cpl and click OK
In the Add/Remove Programs control panel (or the Programs and Features control panel in Windows Vista), choose the item on the left side that is named Add/Remove Windows Features (or Turn Windows Features on or off in Windows Vista)
Locate the Internet Information Services (IIS) feature and choose to fully uninstall IIS
Re-run .NET Framework 3.5 setup
(optionally) Go back to the Add/Remove Windows Features control panel and re-install IIS after .NET Framework 3.5 setup completes

Ship Storm
09-01-2009, 01:18
یک مشکل دیگه من چند تا لینک رو تست کردم بخصوص این لینک رو:

تا 725 کیلوبایتش رو میگره و بعد دیگه ادامه نمیده چند بار هم تست کردم ولی دقیقا میومد سر 725 گیر میکرد حالا اومدم تو xp به راحتی همش رو گرفت

Grand
09-01-2009, 01:34
کمکم کنید از وقتی سرویس پک یک رو نصب کردم ویندوزم کرکش غیر فعال شده و پیغام 30 روزه رو میده!

کرک دوباره هم جواب نمیده!

میگید چیکار کنم؟

AmiRreZA_RAcEr
09-01-2009, 02:35
پیغام یا ارورش رو بنویسید نه مدل مودمتون رو....

ارور نمیده ، وقتی کانکت میشه تو هیچ سایتی نمیره ، دقیقا مثل وقتی به اینترنت وصل نیستیم

Ship Storm
09-01-2009, 13:14
به اینجا مراجعه کنید:

مشکلم از اونجا هم حل نشد ولی بلاخره پیگیری کردم از طریق اینجا

پست شماره 3 این تاپیک تونستم مشکلم رو حل کنم :11:

Ship Storm
09-01-2009, 14:10
دوستان من این وویندوز رو دانلود کردم:

سرویس پک 2 ویستا البته لینک هاش رو مستقیم کردیم و گذاشتیم تو تاپیک ویندوز ویستا اورجینال و دستکاری شده برای دانلود
من نصبش کردم خیلی ویندوز خوبیه 64 بیتی هم هست حالا میخواستم بدونم کرک این رو من از کجا باید گیر بیارم؟
ممنون

hosseinmusicmaster
09-01-2009, 15:01
خسته نباشید !
من وقتی میخوام یه پارتیشن جدید بسازم پیغام زیر و میده یکی میدونه یعنی چی ؟

ghahremanimehdi
09-01-2009, 15:11
احتمالا شما الان 4 تا پارتیشن primary داری . بهتره فقط یکی primary داشته باشی و بقیه logical باشند تا بتونی یک پارتیشن جدید بسازی وگرنه باید دیسکت رو به دیسکهای پویا تبدیل کنی که من اصلا توصیه نمیکنم چون ممکنه اطلاعاتت پاک بشه.

Grand
09-01-2009, 17:37
کمکم کنید از وقتی سرویس پک یک رو نصب کردم ویندوزم کرکش غیر فعال شده و پیغام 30 روزه رو میده!

میگید چیکار کنم؟

کسی چیزی نمیدونه؟!

mehran_286
09-01-2009, 20:56
دوستان سلام
من دیروز در حین کانکت شدن متوجه شدم که سرعت کم شدم بعد دیدم ویندوز داره اپدیت میشه (5%) اپ شده بود
ایا این اپدیت ها واقعی هستش چون نسخه ویندوز من کپی هستش ؟
در ضمن forcwareکارت گرافیکم از کجا بفهمم چند هستش ؟

unname47
09-01-2009, 21:08
Click on the Start menu, choose All Programs, then Accessories, then right-click on the Command Prompt item and choose Run as administrator
Run .NET Framework 3.5 setup from the administrator cmd prompt that appears

If the above work around does not help, you can use the following steps as an alternative:

In the Add/Remove Programs control panel (or the Programs and Features control panel in Windows Vista), choose the item on the left side that is named Add/Remove Windows Features (or Turn Windows Features on or off in Windows Vista)
Locate the Internet Information Services (IIS) feature and choose to fully uninstall IIS
Re-run .NET Framework 3.5 setup
(optionally) Go back to the Add/Remove Windows Features control panel and re-install IIS after .NET Framework 3.5 setup completes

سلام دوست عزیز. من .NET Framework 3 رو میخوام نصب کنم . از راهنماییت ممنون اون مراحلی که گفتیو انجام دادم ولی همون ارور رو بهم میده . به نظر تو چه کاری باید انجام بدم؟

hadi204
09-01-2009, 21:50
سلام صدا مادر بردم رو روی ویستا نصب کردم ولی نمی تونم از میکروفن و لاین این استفاده کنم راهنمایی کنید. لطفا
mb: asus p5pl2
از روی این مادربرد تونستم صدا رو نصب کنم
mb: asus p5pl2-e
ممنون

ORIGINAL
09-01-2009, 23:32
سلام دوست عزیز. من .NET Framework 3 رو میخوام نصب کنم . از راهنماییت ممنون اون مراحلی که گفتیو انجام دادم ولی همون ارور رو بهم میده . به نظر تو چه کاری باید انجام بدم؟

شما این قسمت رو انجام دادی؟؟؟؟؟

In the Programs and Features control panel choose the item on the left side that is named Turn Windows Features on or off)
Re-run .NET Framework 3 setup
( Go back to the Add/Remove Windows Features control panel and re-install IIS after .NET Framework 3 setup completes

دوستان سلام
من دیروز در حین کانکت شدن متوجه شدم که سرعت کم شدم بعد دیدم ویندوز داره اپدیت میشه (5%) اپ شده بود
ایا این اپدیت ها واقعی هستش چون نسخه ویندوز من کپی هستش ؟
در ضمن forcwareکارت گرافیکم از کجا بفهمم چند هستش ؟

بله واقعی اند...ربطی به کپی بودن سیستمتون نداره...میتونید در windowsupdate غیرفعالش کنید....

در cd درایور مشخصه...یا از برنامه هایی استفاده کنید که مشخصات قطعات رو میگن....

دوستان من این وویندوز رو دانلود کردم:

سرویس پک 2 ویستا البته لینک هاش رو مستقیم کردیم و گذاشتیم تو تاپیک ویندوز ویستا اورجینال و دستکاری شده برای دانلود
من نصبش کردم خیلی ویندوز خوبیه 64 بیتی هم هست حالا میخواستم بدونم کرک این رو من از کجا باید گیر بیارم؟
ممنون

اینجا:

ORIGINAL
09-01-2009, 23:32
ارور نمیده ، وقتی کانکت میشه تو هیچ سایتی نمیره ، دقیقا مثل وقتی به اینترنت وصل نیستیم

شما از پروک*سی استفاده میکنید یا میکردید...؟
اگر بله که باید تنظیماتی رو که پروک*سی در سیستمتون داده رو برگردونید...
یا حتی شاید مشکل از firewall باشه...اگه firewall دارید غیر فعالش کنید

میگید چیکار کنم؟
اینجا قبلا مطرح شده...

Ship Storm
10-01-2009, 06:28

تا 725 کیلوبایتش رو میگره و بعد دیگه ادامه نمیده چند بار هم تست کردم ولی دقیقا میومد سر 725 گیر میکرد حالا اومدم تو xp به راحتی همش رو گرفت

ممنون میشم راهنمایی کنید که علت چیه

goudarzi88
10-01-2009, 08:34
با سلام
دوستان من تازه يه لب تاب گرفتم كه فقط دو تا پارتيشن c ( با حجم 490gb) و d ( حجم 10gb) مي خواستم بدون آنكه ويندوز ويستا اورجينال اون از دست بره تعداد پارتيشنهام رو زياد كنم ممنون ميشم اگه راهنماييم كنيد؟

unname47
10-01-2009, 10:03
شما این قسمت رو انجام دادی؟؟؟؟؟

In the Programs and Features control panel choose the item on the left side that is named Turn Windows Features on or off)
Re-run .NET Framework 3 setup
( Go back to the Add/Remove Windows Features control panel and re-install IIS after .NET Framework 3 setup completes

بله انجام دادم . گزینه fully uninstall IIS وجود نداشت . بقیه رو off و on که جواب نداد.

ice boys
10-01-2009, 13:21
با سلام من چند سوال درباره ی ویستا داشتم.
1-وقتی ویستا را نصب کردم همه ی سخت افزار هارو شناخت ولی فقط فهمید که کارت گرافیکم اسمش چیه (یعنی درایوش به طور کامل نصب نکرد؟

2- در my computer نوشته که درایو 1.7gb c خالی هست ولی وقتی به اندازه ی تک تک فایل ها نگاه میکنم می بینم که حدود 11gb فضای خالی دارم.(فایل های مخفی را هم حساب کردم)

اگر میشه مرا راهنمایی کنید.
با تشکر

mehran_286
10-01-2009, 16:01
دوستان یک مشکل دیگه
من وقتی با مدیا پلیر اهنگ گوش میدم وقتی میزنم بره جلو یه ذره دیر میخونه اشکال از کجاست

sari-1369
10-01-2009, 20:11
سلام دوستان ...

یکی از فنتهای ویندوزم که فکر کنم همون فونت پیشفرض باشه بهم ریخته و برای کلمات فارسی حروف یه کلمه رو جدا جدا نشون میده .

از یه ویندوز دیگه که این مشکلو نداشت فونتهاشو کپی کردم و اوردم تو فونتهای خودم ، بازم درست نشد .

چیکار کنم ؟؟

راستی ، من توی regional and language option تب format و regional and language seting رو به persian تغییر دادم .

sari-1369
10-01-2009, 20:13
راستی ، اون فونتی که بهم ریخته اینه ، اسمشو نمیدونم .

فونت بهم ریخته ، الان این فونت تو سیستم من به صورت حروف های جدا جداست .

Ship Storm
10-01-2009, 21:10

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید 725 کیلوبایتش رو میگره و بعد دیگه ادامه نمیده چند بار هم تست کردم ولی دقیقا میومد سر 725 گیر میکرد حالا اومدم تو xp به راحتی همش رو گرفت

mehdy.z
10-01-2009, 21:39
یه سوال از حضور اساتید داشتم

راهی وجود داره که directx 10 رو از روی ویستا پاک کرد؟؟

time prince
10-01-2009, 21:55
1-وقتی ویستا را نصب کردم همه ی سخت افزار هارو شناخت ولی فقط فهمید که کارت گرافیکم اسمش چیه (یعنی درایوش به طور کامل نصب نکرد؟

2- در my computer نوشته که درایو 1.7gb c خالی هست ولی وقتی به اندازه ی تک تک فایل ها نگاه میکنم می بینم که حدود 11gb فضای خالی دارم.(فایل های مخفی را هم حساب کردم)

با تشکر

2. می تونه virtual memory باشه !
تمام فیل های مخفی مثل system volum information و ... رو بررسی کردی ؟

دوستان یک مشکل دیگه
من وقتی با مدیا پلیر اهنگ گوش میدم وقتی میزنم بره جلو یه ذره دیر میخونه اشکال از کجاست
ممکنه به خاط مشغول بودن CPU یا کمبود رم باشه !
در حد 1-2 ثانیه مهم نیست

mehran_286
11-01-2009, 07:27
2. می تونه virtual memory باشه !
تمام فیل های مخفی مثل system volum information و ... رو بررسی کردی ؟

ممکنه به خاط مشغول بودن CPU یا کمبود رم باشه !
در حد 1-2 ثانیه مهم نیست

در حد 1 تا 2 ثانیه چرا مهم نیست
تو ایکس پس این مشکل نبود
در ضمن cpu q6600هستش اگر تو این کارا کم بیاره باید بندازمش دور

hosseinmusicmaster
11-01-2009, 10:48
دوستان یک مشکل دیگه
این اشکال از خود برنامه مدیا پلیر هستش ! فکر کنم مدلش همینطوریه !
واسه منم وقتی آهنگ و میزنم جلو یه خورده دیر میگیره ! کلا ویندوز مدیا پلیر iq ضعیفی داره !:31:

hosseinmusicmaster
11-01-2009, 10:57

با تشکر

1 دیسک کلین کن
2 سیستم ریستور و غیر فعال کن
3 (hibernate) هم غیر فعال کن

ice boys
11-01-2009, 11:13
1 دیسک کلین کن
2 سیستم ریستور و غیر فعال کن
3 (hibernate) هم غیر فعال کن

هر سه تا کار رو انجام دادم ولی هنوز درایو c رو با خط قرمز نشون میده!!!!

Ship Storm
11-01-2009, 11:42
دوستان یک مشکل دیگه

این اشکال از خود برنامه مدیا پلیر هستش ! فکر کنم مدلش همینطوریه !
واسه منم وقتی آهنگ و میزنم جلو یه خورده دیر میگیره ! کلا ویندوز مدیا پلیر iq ضعیفی داره !:31:

این رو شما با یک نرم افزار دیگه مثل jetaudio تست کن ببین اون هم همینطوره اگه اون اینطوری نبود که هیچی وگرنه متونه علت 2 عامل باشه:
1- سی پی یو
2-هارد

موفق باشی :11:

sari-1369
11-01-2009, 12:12
این رو شما با یک نرم افزار دیگه مثل jetaudio تست کن ببین اون هم همینطوره اگه اون اینطوری نبود که هیچی وگرنه متونه علت 2 عامل باشه:
1- سی پی یو
2-هارد

موفق باشی :11:

منم همین مشکلو با مدیا پلیر داشتم . از jetaudio استفاده می کنم و درست کار میکنه .

ORIGINAL
11-01-2009, 15:23
بله انجام دادم . گزینه fully uninstall IIS وجود نداشت . بقیه رو off و on که جواب نداد.
مثل عکس تیک ها رو بردار و دوباره برنامه رو نصب کن...

با تشکر

اینجا رو نگاه کن....

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید 725 کیلوبایتش رو میگره و بعد دیگه ادامه نمیده چند بار هم تست کردم ولی دقیقا میومد سر 725 گیر میکرد حالا اومدم تو xp به راحتی همش رو گرفت

خب شما که با xp دانل.د کردی دیگه مشکلت چیه؟؟؟؟

در حد 1 تا 2 ثانیه چرا مهم نیست
تو ایکس پس این مشکل نبود
در ضمن cpu q6600هستش اگر تو این کارا کم بیاره باید بندازمش دور
نه این مشکل مدیا پلیر واقعا باگی در ویستا هست..برای حلش:
Go Run>>regedit

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\MediaPlayer\ NodeCLSIDs\{95037DA1-6ED9-4B27-8CFF-9AD3DFB0B2F2

And change the AutoInsert value from 1 to 0

موفق باشید.

ORIGINAL
11-01-2009, 15:27
یه سوال از حضور اساتید داشتم

راهی وجود داره که directx 10 رو از روی ویستا پاک کرد؟؟

نیازی نیست...اگه خواستید میتونید DX9 رو جدا روش نصب کنید...

سلام دوستان ...

یکی از فنتهای ویندوزم که فکر کنم همون فونت پیشفرض باشه بهم ریخته و برای کلمات فارسی حروف یه کلمه رو جدا جدا نشون میده .

از یه ویندوز دیگه که این مشکلو نداشت فونتهاشو کپی کردم و اوردم تو فونتهای خودم ، بازم درست نشد .

چیکار کنم ؟؟

راستی ، من توی regional and language option تب format و regional and language seting رو به persian تغییر دادم .

فونت ها رو اینجوری عوض کن...
ببین مشکل حل میشه.....
Control panel\appearance and personalization\personalization\window color and appearance \advanced
موفق باشید.

pooria_k2
11-01-2009, 17:39
من رو ی درایو ویندوز ویستا یه ویندوز ویستای دیگه نصب کردم حالا چه جوری قبلی رو پاک کنم؟

AmiRreZA_RAcEr
11-01-2009, 18:51
شما از پروک*سی استفاده میکنید یا میکردید...؟
اگر بله که باید تنظیماتی رو که پروک*سی در سیستمتون داده رو برگردونید...
یا حتی شاید مشکل از firewall باشه...اگه firewall دارید غیر فعالش کنید

نه دوست عزیز نه پروک*سی داشتم نه فایروال ویندوز رو تازه نصب کردم

mehdy.z
11-01-2009, 21:49
نیازی نیست...اگه خواستید میتونید DX9 رو جدا روش نصب کنید...

یعنی شما میگی اگه directx 9.c رو روش نصب کنم directx 10 کامل پاک میشه؟؟

چون من اصلا با این directx 10 میونه خوبی ندارم(به خاطر افت فریمش).

باتشکر...

sari-1369
11-01-2009, 22:44
فونت ها رو اینجوری عوض کن...
ببین مشکل حل میشه.....
موفق باشید.

همه چی داشت بجز advanced :31: فکر کنم چون aero فعاله اون گزینه نیست .

بازم مرسی

pooria_k2
12-01-2009, 00:09
چه طوری میشه تمام درایو ها (حتا اونایی که ویندوز روش نصبه ) بدون پاک شدن ویندوز فرمت کرد؟
درایو هایی رو که میخوایم فرمت نکنیم (با وجود 2 ویندوز؟)

hosseinmusicmaster
12-01-2009, 00:13
همه چی داشت بجز advanced :31: فکر کنم چون aero فعاله اون گزینه نیست .

بازم مرسی
رو Open Classic Appearance Properties For More Color Option باید کلیک کنی تا گزینه advanced رو ببینی

time prince
12-01-2009, 20:56
چه طوری میشه تمام درایو ها (حتا اونایی که ویندوز روش نصبه ) بدون پاک شدن ویندوز فرمت کرد؟
درایو هایی رو که میخوایم فرمت نکنیم (با وجود 2 ویندوز؟)
توی control panel >> administrative tools >> computer managment >> storage >> disk management
میتونی درایو ها رو فرمت کنی یا روی خود درایو بزنی فرمت !
درایو ویندوز هم از توی خود ویندوز قابل فرمت نیست !

ORIGINAL
12-01-2009, 22:04
من رو ی درایو ویندوز ویستا یه ویندوز ویستای دیگه نصب کردم حالا چه جوری قبلی رو پاک کنم؟
اینجا:

اگه میتونی از systemRestore استفاده کن....
کار خاصی کردید اینجوری شده؟؟؟؟

یعنی شما میگی اگه directx 9.c رو روش نصب کنم directx 10 کامل پاک میشه؟؟

چون من اصلا با این directx 10 میونه خوبی ندارم(به خاطر افت فریمش).

باتشکر...
نه...شما میتونید هم dx10 رو داشته باشید هم dx9 ....هر دو با هم...
برای هم مشکلی ایجاد نمیکنند...

mehdy.z
13-01-2009, 01:43
نه...شما میتونید هم dx10 رو داشته باشید هم dx9 ....هر دو با هم...
برای هم مشکلی ایجاد نمیکنند...

از راهنمایتون واقعا متشکرم:11:

ولی یعنی هیچ راهی نداره که directx 10 رو پاکش کنم؟
(حداقل برای اطلاع عمومی)

hesamjm
13-01-2009, 14:22
از راهنمایتون واقعا متشکرم:11:

ولی یعنی هیچ راهی نداره که directx 10 رو پاکش کنم؟
(حداقل برای اطلاع عمومی)

فکر نکنم بشه dx10 رو پاکش کنی ولی همانطور که احسان جان گفت نصبdx9c هیچ موردی نداره و میتونی نصبش کنی!!هیچ تداخلی ایجاد نمیشه--
یکی از دلایل محبوبیت ویستا dx10 هست

msaneit
13-01-2009, 16:24
این دایرتیکس 11 چیه؟ آیا واقعیه و تاثیر داره؟

hamedor
13-01-2009, 22:58
سلام خدمت دوستان
زمانیکه تو قسمت login رمز رو وارد میکنم در حدود 3-4 دقیقه طول میکشه تا وارد یوزر بشه و ویندوز بالا بیاد :41:

آنتی ویروسم nod32 هست .

به نظر شما دلیلش چی هست ؟
ممنون :40::11:

136209
14-01-2009, 00:19
سلام
سیستم من اینه
سی پی یو 2180 دوهسته ای
رم 2 گیگ
کارت گرافیک 9400 جی فورس
مشکلم هم اینه
تو ویستا بازیها رو که نصب می کنم بعد مدتی بازی کردن و سیو کردن بازیهافکر کنم چون حجم سیوها زیاد میشه ویستا بازی رو می بنده
دوباره هم که سعی می کنم همون سیو رو باز کنم باز هم بازی رو می بنده
تو پیامهایی هم که می ده میگه مربوط به data execution prevention است
تو تنضیمات این قسمت هم رفتم ولی بازم درست نشد
کمک کنید

SHADEL
14-01-2009, 05:52
سلام بچه ها یکی از آیکن های درایو هارد دیسکم در ویستا پریده چی کار کنم برگرده؟ آخه my computer رو خیلی زشت کرده.ویندوزمم عوض کردم ولی درست نشد.

hosseinmusicmaster
14-01-2009, 17:57
سلام بچه ها یکی از آیکن های درایو هارد دیسکم در ویستا پریده چی کار کنم برگرده؟ آخه my computer رو خیلی زشت کرده.ویندوزمم عوض کردم ولی درست نشد.

می تونید آیکونهای درایو ویستارو دانلود کنید بعد با استفاده از برنامه drive icon changer تغییرش بدین

اگه از disk management هم درایو و دیلیت کنید (اطلاعاتش پاک میشه) دوباره بسازین آیکونش بر میگرده !

شاید راه دیگه ای باشه یا شاید از رجیستری هم بشه که من نمی دونم !

mehdi_halla
15-01-2009, 08:58
سلام
من یکی از دوستام رو سیستمش(Amd3200-ram1gig-gc:onboard128)ویستا نصب کرده (از روی چندتا دی‏وی‏دی)ولی همیشه مشکلش اینه که صفحه به هم می ریزه
نظرتون چیه؟
ممنون

unname47
15-01-2009, 11:06
سلام دوستان. من net. Framework 3 رو وقتی نصب میکنم این ارور رو بهم میده.

You must use "turn windows features on or off" in the control panel to install or configure microsoft .net framework 3.0 x86.

در قسمت programs and features تو بخش net. Framework 3 هم on کردمش هم off ولی درست نشد . کسی میتونه راهنماییم کنه؟

کسی نیست یه کمکی بهم بکنه هنوز مشکلم رفع نشده.

hosseinmusicmaster
15-01-2009, 12:01
سلام
من یکی از دوستام رو سیستمش(Amd3200-ram1gig-gc:onboard128)ویستا نصب کرده (از روی چندتا دی‏وی‏دی)ولی همیشه مشکلش اینه که صفحه به هم می ریزه
نظرتون چیه؟
ممنون
چیه صفحه بهم میریزه ؟

اون قسمت 3 تا گزینه داره ! شما فقط گزینه آخر و تیک بزن ببین درست میشه یا نه ؟

time prince
15-01-2009, 13:35
سلام
سیستم من اینه
سی پی یو 2180 دوهسته ای
رم 2 گیگ
کارت گرافیک 9400 جی فورس
مشکلم هم اینه
تو ویستا بازیها رو که نصب می کنم بعد مدتی بازی کردن و سیو کردن بازیهافکر کنم چون حجم سیوها زیاد میشه ویستا بازی رو می بنده
کمک کنید
احتمالا بازی شما برای ویندوز های قدیمی تر از ویستا ساخته شده !
Data Execution Prevention یک سیستم امنیتی جدیده که برای ویستا ایجاد شده و از برنامه ها جلوگیری می کنه ! ( از اجرای کد های غیر قابل اجرای بخش مموری جلوگیری می کنه )
ضمیمه :

Data Execution Prevention
Data Execution Prevention (DEP) is a security feature included in modern Microsoft Windows operating systems that is intended to prevent an application or service from executing code from a non-executable memory region. This helps prevent certain exploits that store code via a buffer overflow, for example. DEP runs in two modes: hardware-enforced DEP for CPUs that can mark memory pages as nonexecutable, and software-enforced DEP with a limited prevention for CPUs that do not have hardware support. Software-enforced DEP does not protect from execution of code in data pages, but instead from another type of attack (SEH overwrite).

ORIGINAL
15-01-2009, 15:49
این دایرتیکس 11 چیه؟ آیا واقعیه و تاثیر داره؟
هنوز که منتشر نشده و نسخه ی بتایی هم نداشته پس نمیشه در موردش بحث کرد....

سلام خدمت دوستان
زمانیکه تو قسمت login رمز رو وارد میکنم در حدود 3-4 دقیقه طول میکشه تا وارد یوزر بشه و ویندوز بالا بیاد :41:

آنتی ویروسم nod32 هست .

به نظر شما دلیلش چی هست ؟
ممنون :40::11:

باید اطلاعات بیشتری از سیستمتون بدید..مثلا:
از کی این حالت پیش اومده؟
مشخصات سیستم؟
.....

سلام
سیستم من اینه
سی پی یو 2180 دوهسته ای
رم 2 گیگ
کارت گرافیک 9400 جی فورس
مشکلم هم اینه
کمک کنید

باید غیرفعالش کنید...
برید اینجا:

ORIGINAL
15-01-2009, 15:50
سلام
نظرتون چیه؟
ممنون
منظورتون رو نفهمیدم...بیشتر توضیح بدین....

شما این رو هم دیدی؟؟(انجام دادی)؟؟؟

AmiRreZA_RAcEr
15-01-2009, 17:08
کسی نیست جواب بده ؟؟!؟؟!:41:

unname47
15-01-2009, 19:17
شما این رو هم دیدی؟؟(انجام دادی)؟؟؟

ممنونم از کمکتون اون راههایی که گفتیو انجام دادم ولی مشکل پابرجاست رفتم و Net Framwork 3.5 گرفتم که هم 3.5 و هم 3 رو با هم نصب کرد بدون ارور . یه سوال حجم ورژن 3.5 توی این آدرس :
C:\Windows\Microsoft.NET\Framework و ورژن 3 - به ترتیب 24.6 مگ و 10.5 مگ هست . آیا درسته ؟

Sufia
15-01-2009, 19:39
سلام

قسمت Details Pane رو که پائین پنجره های ویندوز ویستا هست، چطور میشه آشکار کرد؟

hesamjm
15-01-2009, 21:11
سلام

قسمت Details Pane رو که پائین پنجره های ویندوز ویستا هست، چطور میشه آشکار کرد؟

به اینصورت:
organize\layout\details pan

hessam 08
16-01-2009, 20:14
با سلام
یه سوال در مورد dream scene
من یه فایل با پسوند .dream پیدا کردم بدشک دانلود کردم اما نمی خونه یعنی اصلا جزو ویدیو پیدا نمی کنه
با تشکر

poorya.t
17-01-2009, 11:10

وقتی میخوام manage رو باز کنم اینو میگه از تب security واسه یوزرم full control تیک زدم ولی بعد چند تا ارور داد اوکی زدم بعد تیک خورد.راستی دسترسی به administrator چجوریه؟ tanx.

ahmadi81
17-01-2009, 13:47
سلام من یک مشکلی پیدا کردم با ienternet explorer در ویستا .
هر زمانی که میخواهم وارد اینترنت بشم ایکسپلورر باز میشه و یک پیغام کلوز میده و دیگه کار نکمیکنه البته الان فایر فاکس نصب کردم چه کار باید بکنم ؟؟؟I[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hesamjm
17-01-2009, 13:55
سلام من یک مشکلی پیدا کردم با ienternet explorer در ویستا .
هر زمانی که میخواهم وارد اینترنت بشم ایکسپلورر باز میشه و یک پیغام کلوز میده و دیگه کار نکمیکنه البته الان فایر فاکس نصب کردم چه کار باید بکنم ؟؟؟I[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

موقعی که به اینترنت وصل نیستی ، IE رو باز کن و به منویtools برو و بعد internet option رو انتخاب کن و بعد وارد تب advanced بشو و گزینه های restore advanced setting و همینطور گزینه reset رو بزن
حالا ببین مشکلت برطرف شد یا نه؟!! 

ORIGINAL
17-01-2009, 15:18
ممنونم از کمکتون اون راههایی که گفتیو انجام دادم ولی مشکل پابرجاست رفتم و net framwork 3.5 گرفتم که هم 3.5 و هم 3 رو با هم نصب کرد بدون ارور . یه سوال حجم ورژن 3.5 توی این آدرس :
C:\windows\microsoft.net\framework و ورژن 3 - به ترتیب 24.6 مگ و 10.5 مگ هست . آیا درسته ؟
نه مشکلی نداره عزیز....

ORIGINAL
17-01-2009, 15:27
با سلام
یه سوال در مورد dream scene
من یه فایل با پسوند .dream پیدا کردم بدشک دانلود کردم اما نمی خونه یعنی اصلا جزو ویدیو پیدا نمی کنه
با تشکر
اینگونه فایل ها رو باید با برنامه ی ObjectDock ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])باز کنید...

وقتی میخوام manage رو باز کنم اینو میگه از تب security واسه یوزرم full control تیک زدم ولی بعد چند تا ارور داد اوکی زدم بعد تیک خورد.راستی دسترسی به administrator چجوریه؟ tanx.
اگه میشه عکس ها رو یه جا دیگه upload کنید یا پیغامو بنویسید...

poorya.t
17-01-2009, 15:39
اینگونه فایل ها رو باید با برنامه ی باز کنید...

اگه میشه عکس ها رو یه جا دیگه upload کنید یا پیغامو بنویسید...

ولی همونطور که گفتم permissions رو واسه یوزر فعال کردم:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]"

vanish
17-01-2009, 17:51
سلام
چرا آیکنهای اتصال به اینترنت توی ویستا کار نمیکنن(خاموش و روشن نمیشن)
روی آیکن راست کلیک کردم و animation رو فعال کردم اما بازم اتفاقی نیافتاد

qmohammadq
17-01-2009, 18:24
سلام
دوستان
بنده تو لب تاب (دیسک کلن آپ )کردم و (های برنیت)از بین رفته
کسی میدونه چه شکلی میشه بر گردوندش؟؟؟
البته جدیدا هم فایل های هیدن رو نشون نمیده/یعنی اصلا قسمت شو هیدن فعال نمیشه:(:(:(:(
مدل لب تابم toshiba tekra A9 هست
بروبچ حرفه ای اگه کسی بلده راهنمایی کنه لطفا :(

Battlefield2
17-01-2009, 22:41
سلام
من دوتا هارد دارم یکی (ide , sata(xp که xp رو اول نصب کردم حالا رویideویستا نصب میکنم اما هربار ویندوز ویستا بالا نمیاد و یه ارور میده (windows/system32/winload.exe)که اخرین نرم افزار یا سخت افزار توش تغییر ایجاد شده و خراب یا ازبین رفته در صورتی که اصلا با ویندوز کار نکردم !!!!
فقط گاهی وقتا که با پارتیشن مجیک ور میرم میتونم ویستا رو نصب کنم باز هم بعد از یه مدتی باز هم با این ارور مواجه میشم.
وقتی هم با ویستا تو اون مدت کوتاه کار میکردم نمیتونستم با بعضی از برنامه هایی که یه فایل توی system 32 میرختن کار کنم به هر حال این ارور به هر شکلی میومد.

حالا من نمیدونم اشکال از چیه ؟ از پارتیشن یا هارد ide یا از dvd یا از *فایل بوت شدن پارتیشن* ؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفا به من اشکال از کجاست.

mrmaster
18-01-2009, 08:02
من تو ویستا مشکل صدا دارم با فیلمهای Divx کلی کدک دانلود کردم اما مشکلم حل نشد ممنون میشم منو از شر این مشکل مسخره راحت کنید:10:

hesamjm
18-01-2009, 09:20
من تو ویستا مشکل صدا دارم با فیلمهای Divx کلی کدک دانلود کردم اما مشکلم حل نشد ممنون میشم منو از شر این مشکل مسخره راحت کنید:10:
از این کدک استفاده کردی؟
klite codec pack:

یا
vista codec pack
ولی من بسته k-lite رو پیشنهاد میکنم در هنگام نصب هم به تنظیماتش هیچ کاری نداشته باش فقط مسیر نصب نرم افزار رو مشخص کن و در همان ابتدا در مورد نوع نصب بهتره lots of stuff رو انتخاب کنی----ودیگه هیچ

shiningphoenix
18-01-2009, 15:35
من قبلا" یه بار رو پی سی ویندوز ویستا نصب کردم ولی بعد پاک کردم اکس پی ریختم الان وقتی میخوام ویستا بریزم ویندوز ویستا درایو هام رو پیدا نمی کنه باید چکار کنم؟

pooria_k2
18-01-2009, 18:20
سلام
میخوام محتویات یه dvd بازی رو روی هارد کپی کنم اما موقع کپی این ارور رو میده
cannot copy X:data error(redundancy check

mehran_286
18-01-2009, 18:26
سلام دوستان
داره ویستایی که خود سایت مایکروسافت برای دانلود گزاشته بود(در زمان هک شدنش) به دستم میرسه
ایا در هنگام نصب سریال نمی خواد ؟
اگر خواست چیکارش کنم ؟
این کرک های ویستا که در پیسی ورد موجود است به درد میخوره ؟
باید بعد از نصب ویندوز استفاده کنم ؟
کمک کنید لطفا

mrmaster
18-01-2009, 19:40
از این کدک استفاده کردی؟
klite codec pack:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیا
vista codec pack
ولی من بسته k-lite رو پیشنهاد میکنم در هنگام نصب هم به تنظیماتش هیچ کاری نداشته باش فقط مسیر نصب نرم افزار رو مشخص کن و در همان ابتدا در مورد نوع نصب بهتره lots of stuff رو انتخاب کنی----ودیگه هیچ
نصب کردم ولی بازم مشکل دارم :41:

hesamjm
18-01-2009, 20:06
من قبلا" یه بار رو پی سی ویندوز ویستا نصب کردم ولی بعد پاک کردم اکس پی ریختم الان وقتی میخوام ویستا بریزم ویندوز ویستا درایو هام رو پیدا نمی کنه باید چکار کنم؟

فرمت درایوت رو چک کن ببین fat32 نیست چون ویستا فقط درایوهای با فرمت ntfs رو میشناسه!!

hesamjm
18-01-2009, 20:11
سلام دوستان
داره ویستایی که خود سایت مایکروسافت برای دانلود گزاشته بود(در زمان هک شدنش) به دستم میرسه
ایا در هنگام نصب سریال نمی خواد ؟
اگر خواست چیکارش کنم ؟
این کرک های ویستا که در پیسی ورد موجود است به درد میخوره ؟
باید بعد از نصب ویندوز استفاده کنم ؟
کمک کنید لطفا

-در هنگام نصب سریال وارد نکن و گزینه no رو انتخاب کن--و حواست باشه که هنگام نصب گزینه upgrade رو انتخاب نکنی و از گزینه دوم استفاده کنی

-سریال میخواد ولی شما چیزی وارد نمیکنی و در پیغامی که میده گزینه no رو بزن

-بله خیلی هم بدر میخوره-قبل از کرک کردن بهتره در قسمت user control به قسمت turn user account control on or off بری و اونو به حالت off قرار بدی و بعد اقدام به نصب کرک بکنی

-بلی بعد از نصب ویستا استفاده کن

qmohammadq
18-01-2009, 22:32
سلام
دوستان
کسی میدونه چه شکلی میشه بر گردوندش؟؟؟:41:
البته جدیدا هم فایل های هیدن رو نشون نمیده/یعنی اصلا قسمت شو هیدن فعال نمیشه:(:(:(:(
بروبچ حرفه ای اگه کسی بلده راهنمایی کنه لطفا :41:

qmohammadq
18-01-2009, 22:34
سلام
دوستان

hesamjm
19-01-2009, 08:39
سلام
دوستان
فرمان زیر را در cmd بنویسید:
powercfg /hibernate on
برای باز کزدن cmd میتونی در قسمت seach در startup بنویسی :cmd --- یا اینکه از run استفاده کنی...
ویستا disk cleanup قدرتمندی داری ولی مشکلی که هست اینه که فایل سیستمی هایبرنت هم در این پروسه پاک میشه---

mehran_286
19-01-2009, 18:49
سلام دوستان
من چند تا فایل ویدویی داشتم که در ویندوز اک پی به رار تبدیلش کرده بودم
اما حالا در ویستا هنگام باز کردن این ارور را میدهد برای چیست
THE FILE is currupt

hesamjm
19-01-2009, 23:29
سلام دوستان
من چند تا فایل ویدویی داشتم که در ویندوز اک پی به رار تبدیلش کرده بودم
اما حالا در ویستا هنگام باز کردن این ارور را میدهد برای چیست
THE FILE is currupt

خوب متن error حاوی این پیغامه که فایل خراب شده-
به احتمال زیاد فایلتون درست فشرده نشده و یا به هر صورت آسیب دیده...

mehran_286
20-01-2009, 16:45
خوب متن error حاوی این پیغامه که فایل خراب شده-
به احتمال زیاد فایلتون درست فشرده نشده و یا به هر صورت آسیب دیده...

فایل ها خیلی برام مهم هستند
هیچ راهی ندارند درست شوند
خواهش می کنم
اگر تاپیکی در مورد وینرار هستش بهم بگید
خواهش می کنم

hesamjm
21-01-2009, 08:41
فایل ها خیلی برام مهم هستند
هیچ راهی ندارند درست شوند
خواهش می کنم
اگر تاپیکی در مورد وینرار هستش بهم بگید
خواهش می کنم

سلام
اگه تو اون فایل رار بیشتر از چند ویدئو رو فشرده کردی این نرم افزار میتونه بهت کمک کنه:
rar repair tools4.0 + key

-----------------------------------
در غیر اینصورت(یعنی اگه هر فایل رو جداگونه rar کردی فکر نکنم کمکی بکنه)--در اینصورت تنها راهش اینه که با نرم افزارهای ریکاوری -فایلهای ویدئوییت رو که بعد از rar کرن پاک کردی بازیابی کنی البته در صورتی که over write نشده باشه

mojtaba007
21-01-2009, 10:57
Favorite Links ویندوزم نوشته Empty
قبلا خالی نبود
چه کار کنم پر بشه

ansar_1991
21-01-2009, 21:18
دوستان من هر کاری میکنم نمی تونم home page اینترنت رو عوض کنم تو internet option وقتی گوگل رو وارد میکنم بازم این ادرسه home page هستش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

qmohammadq
21-01-2009, 23:08
فرمان زیر را در cmd بنویسید:
powercfg /hibernate on
برای باز کزدن cmd میتونی در قسمت seach در startup بنویسی :cmd --- یا اینکه از run استفاده کنی...
ویستا disk cleanup قدرتمندی داری ولی مشکلی که هست اینه که فایل سیستمی هایبرنت هم در این پروسه پاک میشه---

salam mamnon dastet dard nakone komake bozorgi kardi .hamin alan zadam iconesh omade ama emtehan nakardam vali motmaenam doros shod.khasam aval azt tashakor konam:11:
mamnon
vali ye moshkel dige hano hast:41:hanoz "hiden" kar nemikone hich fayle hideni ro neshon nemide:41:vaghti "show hidn"ro mizanam aslan taghyir nemikoneo bar migarde sare jash:13:lotfan inam komak konid
kheili mamnon az rahnamaeiye bozorget rafigh
ya ali madad:11:

hesamjm
22-01-2009, 10:27
salam mamnon dastet dard nakone komake bozorgi kardi .hamin alan zadam iconesh omade ama emtehan nakardam vali motmaenam doros shod.khasam aval azt tashakor konam:11:
mamnon
vali ye moshkel dige hano hast:41:hanoz "hiden" kar nemikone hich fayle hideni ro neshon nemide:41:vaghti "show hidn"ro mizanam aslan taghyir nemikoneo bar migarde sare jash:13:lotfan inam komak konid
kheili mamnon az rahnamaeiye bozorget rafigh
ya ali madad:11:

سلام
خوشحالم مشکل اولتون حل شد...
اما در مورد show hidden file مسلم است که کار ویروسه(یا اثر بعد از از بین رفتن ویروس) ولی بهتره تاپیک زیر رو بدقت بخونی و مطمئا بیشتر از پاسخ خواهی یافت:

ORIGINAL
22-01-2009, 12:31
دوستان من هر کاری میکنم نمی تونم home page اینترنت رو عوض کنم تو internet option وقتی گوگل رو وارد میکنم بازم این ادرسه home page هستش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یک بار بزارید که Homepage که خودش داره بیاد بعد که کامل load شد صفحه رو ببنید و homepage رو تغییر بدید.....
موفق باشید.

ORIGINAL
22-01-2009, 12:32
Favorite Links ویندوزم نوشته Empty
قبلا خالی نبود
چه کار کنم پر بشه
منظورتون در IE هست؟؟؟
کاری کردید اینجوری شده؟؟؟؟
از SystemRestore استفاده کنید...احتمالا ادرس ها برمیگرده...

ansar_1991
22-01-2009, 12:43
یک بار بزارید که Homepage که خودش داره بیاد بعد که کامل load شد صفحه رو ببنید و homepage رو تغییر بدید.....
موفق باشید.

من اینکار رو انجام دادم ولی بازم درست نشد یعنی تو home page نوشته [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ولی وقتی explorer رو باز میکنم همون ادرس قبلیه

qmohammadq
22-01-2009, 16:52
سلام
خوشحالم مشکل اولتون حل شد...
اما در مورد show hidden file مسلم است که کار ویروسه(یا اثر بعد از از بین رفتن ویروس) ولی بهتره تاپیک زیر رو بدقت بخونی و مطمئا بیشتر از پاسخ خواهی یافت:

سلام
ممنون دوست خوب
رفتم مطالعه کردم و مشکل دومم رو هم تونستم به آسونی حل کنم
ممنون که راهنمایی کردی :10:

iammahdi
22-01-2009, 23:19
چرا یاهو مسنجر و تو ویستا نصب کردم به جای فارسی علامت سوال می زاره اما تو نت پد فارسی می نویسه ...
یعنی می شه تو نت پد فارسی نوشت و کپی کرد تو یاهو مسنجر اما مستقیم نمی شه فارسی نوشت ...

gap
23-01-2009, 19:20
سلام دوستان,نمیدونم اینجا هست جاش یا نه.
ولی وقتی نصبش تموم میشه و میاد بالا سیستمم و لود میشه ویندوز ویستا مانیتورم میگه
Analog
Power saving mode
وقتی حتی تو حالت digital هم میذارم مانیتور رو صفحه سیاه میشه و هیچی نمیاد.
جالبه که وقتی یه نسخشو خریدم صدا داشت ولی تصویر نه!جالب اینه که حتی درایور صداشو هم اون موقع نصب نکرده بودم ولی صدا داشت: دی!
حالا هم که از lord 2009 نصبش کردم همین جوریه!ولی صدا نداره دیگه: دی!
تو نصبش 2 تا گزینه داره:
x86
x64
من با x86 نصبیدم.
من 32 بیتی هستم.
این x86 و x62 نمیدونم یعنی چی!

attakh
24-01-2009, 17:33
ویندوز ویستا ی من یه مشکل پیدا کرده بود که برای اجرای هر برنامه ای خطا میداد ویندوز را فرمت کردم و دوباره نصب کردم حالا بعد از سه روز دوباره همین طور شده. هر برنامه ای میخوام نصب کنم یه همچین خطایی ظاهر میشه .
Windows cannot find ''. Make sure you typed the name correctly, and then try again.
البته این خطا برای ورود به قسمت Manager از طریق راست کلیک روی My camputer ظاهر میشود .
وقتی میخواهم System Restore را هم بیاورم این خطا ظاهر میشود.
لطفا کمک کنید چون توی اینترنت جواب درستی پیدا نکردم .

omidch
24-01-2009, 19:12
man windows vista daram vali farsi nemitonam benvisam chon to zabanhash farsi nadare va cd windows am ro ham nadaram
chi kar konam ke betonam farsi benevisam

Mohammad King
24-01-2009, 19:37
man windows vista daram vali farsi nemitonam benvisam chon to zabanhash farsi nadare va cd windows am ro ham nadaram
chi kar konam ke betonam farsi benevisam

سلام

شما باید یه سی دی وندوز ویستا پیدا کنید وقتی پیدا کردی به کنترل پنل برو ودر قسمت language برو و اونجا زبان های آسیایی را انتخات کن . و ویندوز شروع به کپی فایل ها از سی دی میشود .

موفق باشید

omidch
24-01-2009, 19:52
akhe vaghti laptop ro gereftam cd ish tosh nabod

DreaMaryam
24-01-2009, 21:05
akhe vaghti laptop ro gereftam cd ish tosh nabod

سلام
یعنی تو control panel> regional and language options > keyboard and languages> chang keyboards... وقتی add رو میزنی persian نداره؟

Vahid67
24-01-2009, 22:07
سلام

من چطوری میتونم توی ویستا فکس بفرستم اگه برنامه لازم داره لطف کنید یه لینک ازش بدید

با تشکر