PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بررسی سوالات و رفع مشکلات ویندوز ویستا

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22

modernamir
28-03-2008, 15:30
من چند تا سوال در مورد مشکلات ویستا دارم
اول اینکه تو ویستا خیلی ارور و اینها در مورد برنمامه فوتوشاپ و بازی و اینها بهم میداد
میخوام بدونم این ارور ها تو سرویس پک یک رفع شده یا نه؟
د
چیزی که من خودم تجربه کردم اینه که توی سرویس پک 1، برنامه های قدیمی مشکل بیشتری دارند، اما کارکرد خود ویندوز بهتر شده. برای اینکه مشکل یک برنامه با ویستا حل بشه، خود شرکت ارائه دهنده برنامه باید مشکل را حل کنه، نه مایکروسافت. به همین خاطره که با ورود ویستا تقریباً تمام شرکتهای ارائه کننده نرم افزار یا نسخه جدیدی دادند یا اینکه نسخه قبلی را با ویستا سازگار کردند.

amin-se
29-03-2008, 02:30
سلام.وقتی میخوام ویندوز ویستا نصب کنم ازم پسورد میخواد.پسوردش رو هم ندارم.بدون پسورد هم نصب نمیشه.کسی پسوردی واسش سراغ داره ؟؟
البته چند تا پسورد واسش پیدا کردم ولی اشتباه بودن.توی dvd هم خبری از پسورد نیست.
چیکار کنم ؟؟ ممنون

modernamir
29-03-2008, 09:13
سلام.وقتی میخوام ویندوز ویستا نصب کنم ازم پسورد میخواد.پسوردش رو هم ندارم.بدون پسورد هم نصب نمیشه.کسی پسوردی واسش سراغ داره ؟؟
البته چند تا پسورد واسش پیدا کردم ولی اشتباه بودن.توی dvd هم خبری از پسورد نیست.
چیکار کنم ؟؟ ممنون

فکر کنم منظورتون شماره سریاله، اگر اینطوره، باید ویستا رو بدون شماره سریال نصب کنید. حتی گزینه ای که از شما درخواست می کنه که بعد از نصب شماره سریال را از مایکروسافت بگیره رو باید غیر فعال کنید. اگر ویندوز ویستای شما کرک شده باشه، دیگه اصلاً نیازی به شماره سریال نخواهد داشت. اگر کرک شده نیست، باید کرک اونو نصب کنید. اینجا دو کرک مختلف ویستا رو آپلود کردم (برای سرویس پک نیست، سرویس پکی که توی ایران می فروشند، به صورت خودکار فعال شده است):

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

pooyajon
29-03-2008, 18:54
بابا شما چی دارید میگید من با آپدیت رمم از 256 به 512 تونسنم بدون یک ارور ویستا آلتیمیت رو نصب کنم با گرافیک 16 مگ ! البته روی کارت گرافیک نوشته 64m نمیدونم دیگه ولی یه مشکلی به وجود اومد مرورگر اپرا ی عزیز تر از جانم (البته اینتوری ها هم نیست) نه توی ویستا و نه توی ایکس پی کار نکرد من فقط با اپرا کار میکنم و باید و باید حتما اپرا باشه راهنماییم کنید در ضمن من می خوام پنجره هام کمی نامریی باشه و پشتش دیده بشه اگه ممکنه راهنمایی کنید ممنون.
در ضمن پرینت اسکرین هم کار میکنه.

amirtoty
29-03-2008, 21:10
در ضمن من می خوام پنجره هام کمی نامریی باشه و پشتش دیده بشه اگه ممکنه راهنمایی کنید ممنون.

روی صفحه راست کلیک کن بعد Personalize
Windows Color and Appearance انتخاب کن

تیک کنار Enable transparency بزار

modernamir
29-03-2008, 22:59
بابا شما چی دارید میگید من با آپدیت رمم از 256 به 512 تونسنم بدون یک ارور ویستا آلتیمیت رو نصب کنم با گرافیک 16 مگ ! البته روی کارت گرافیک نوشته 64m نمیدونم دیگه ولی یه مشکلی به وجود اومد مرورگر اپرا ی عزیز تر از جانم (البته اینتوری ها هم نیست) نه توی ویستا و نه توی ایکس پی کار نکرد من فقط با اپرا کار میکنم و باید و باید حتما اپرا باشه راهنماییم کنید در ضمن من می خوام پنجره هام کمی نامریی باشه و پشتش دیده بشه اگه ممکنه راهنمایی کنید ممنون.
در ضمن پرینت اسکرین هم کار میکنه.

بله، شما می تونید ویندوز ویستا را اجرا کنید، اما نمی تونید از امکانات اون استفاده کنید. عملاً تنها دارید روی سیستم خودتون فشار می یارید چون شما دقیقاً روی پایینترین مرز سیستمی هستید که قابلیت اجرای ویستا رو داره. راهی هم برای استفاده از افکت شیشه ای در ویستا برای شما وجود نداره (مگر اینکه از برنامه های جانبی استفاده کنید)، خودتون می توانید ریتینگ سیستم خودتونو که 1 هست مشاهده کنید.
امیدوارم ناراحت نشید، اما استفاده از ویندوز ویستا برای سیستم شما توصیه نمی شه. چون رم 512 حداقل نیازمندی ویندوز ویستائه که خیلی از عملکردهاشو توی آن غیر فعال می کنه.
گرافیک 16 مگابایت عملاً برای ویندوز XP هم کمه (مخصوصاً توی این زمان که اینترفیس برنامه ها خیلی تفاوت کرده، به خصوص برنامه هایی که از WPF یا سیستمهای گرافیکی پیشرفته استفاده می کنند). برای اینکه بتونید از گرافیک آئرو استفاده کنید، کارت گرافیک شما نیازمند حداقل 256 مگابایت رم و GPU حداقل سری 5200 (دیگه واقعاً حداقل) Gforce یا معادل ATI هست. تازه در این حالت هم کاملاً اثر کند شدن سیستم رو مشاهده می کنید. دوباره تکرار می کنم، ویندوز ویستا از کارت گرافیک برای رندر اینترفیس استفاده می کنه تا فشار روی CPU رو کم کنه و بهتر بتونه تصاویر با کیفیت رو ارائه بده.همانطور که خودتون هم مشاهده می کنید، ویندوز ویستا وضعیت گرافیکی سیستم شما را در حالت Basic قرار داده.
در مورد پرینت اسکرین، مگه قراره پرینت اسکرین یا Alt+Printscreen توی ویستا کارنکنه؟

asfa
30-03-2008, 09:11
با سلام دوستان
میخواستم تو یه مورد ضروری کمکم کنین .
من با دیال آپ یه ویندوز ویستا با حجم 434.504 دانلود کردم فکر کنم گویای همه چیز باشه وقت و هزینه و ... به هر حال عشقه دیگه گاهی اوقات اینطوری میشه !!!
فقط آخرش یه ضد حال خوردم اینه که این فایل با پسوند exe هست و توی ویندوز xp وقتی روش کلیک میکنم این ارور رو میده :
spinstal.exe is not a vaild in win32 application
راستی این ویندوز 86x هست فکر کنم با سیستمم سازگاری داره رم 1 گیگ و گرافیک 512 و سی پی یو 3.6 و...
راستی اگه باید bootable درست کنم یه توضیح مختصر بدین بلد نیستم ...

modernamir
30-03-2008, 10:37
با سلام دوستان
میخواستم تو یه مورد ضروری کمکم کنین .
من با دیال آپ یه ویندوز ویستا با حجم 434.504 دانلود کردم فکر کنم گویای همه چیز باشه وقت و هزینه و ... به هر حال عشقه دیگه گاهی اوقات اینطوری میشه !!!
فقط آخرش یه ضد حال خوردم اینه که این فایل با پسوند exe هست و توی ویندوز xp وقتی روش کلیک میکنم این ارور رو میده :
spinstal.exe is not a vaild in win32 application
راستی این ویندوز 86x هست فکر کنم با سیستمم سازگاری داره رم 1 گیگ و گرافیک 512 و سی پی یو 3.6 و...
راستی اگه باید bootable درست کنم یه توضیح مختصر بدین بلد نیستم ...

با عرض شرمندگی فکر می کنم که فایل شما بد دانلود شده. این فایل به صورت فشرده شده است و با اجرای فایل exe باید از حالت فشرده شده در بیاد. اما به خاطر اینکه درست دانلود نشده (یا اینکه فایل از اول مشکل داشته)، این ارور رو می دهد. به علاوه اسم فایل مشکوکه، فکر کنم این سرویس پک 1 که باید روی ویستا نصب بشه نه یک ویندوز ویستای کامل.
در هر صورت اگر از بیرون خریداری می کردید، خیلی مقرون به صرفه تر بود.

pooyajon
30-03-2008, 10:55
ممنون ولی از اینا مهم تر من باید opera داشته باشم که کار نمیکنه نه تو xp و نه تو vista اگه ممکنه راهنمایی کنید که چه جوری opera رو درست باز کنم؟

modernamir
30-03-2008, 11:09
ممنون ولی از اینا مهم تر من باید opera داشته باشم که کار نمیکنه نه تو xp و نه تو vista اگه ممکنه راهنمایی کنید که چه جوری opera رو درست باز کنم؟

شاید خود اپرایی که دارید مشکل داره، نسخه جدید رو دانلود کردید؟ شاید توی نسخه جدید چنین مشکلی نباشه. به علاوه اگر بگید چه خطایی میده خیلی بهتر میشه گفت مشکل چیه.

foogi
30-03-2008, 16:09
سلام.من یک سایت با زبان Asp طراحی کردم که روی اینترنت هم رفت و مشکلی نداشت اما روی لپ تاپم وقتی اونو توی دایرکتوری [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] کپی می کنم و توی IE می بینم همه لینک هایی که آدرس دهی شدن مشکل پیدا می کنن و نمایش داده نمی شن. ضمنا من عینا همین کار رو در کامپیوترهای دیگه می کنم و مشکلی نیست.چون ویندوز لپ تاپم ویستاست و ورژن IIS ویستا 7 هست گفتم شاید به اون مربوط باشه. البته نحوه آدرس دهی مثل گذاشتن /به جای\رو هم چک کردم درست نشد.

amin-se
30-03-2008, 16:52
فکر کنم منظورتون شماره سریاله، اگر اینطوره، باید ویستا رو بدون شماره سریال نصب کنید. حتی گزینه ای که از شما درخواست می کنه که بعد از نصب شماره سریال را از مایکروسافت بگیره رو باید غیر فعال کنید. اگر ویندوز ویستای شما کرک شده باشه، دیگه اصلاً نیازی به شماره سریال نخواهد داشت. اگر کرک شده نیست، باید کرک اونو نصب کنید. اینجا دو کرک مختلف ویستا رو آپلود کردم (برای سرویس پک نیست، سرویس پکی که توی ایران می فروشند، به صورت خودکار فعال شده است):

ممنون از راهنماییتون
ولی نمیشه بدون سریال نصبش کرد.دکمه ی next غیر فعاله !!

modernamir
30-03-2008, 17:45
من وضعیت نصب یادم نمی یاد، اما فکر کنم یک چک باکس هست که باید تیک کنار اونو بردارید تا Next فعال بشه.

Acro-Crown
30-03-2008, 20:21
سلام! من نرم افزار Hide my Ip 2007 رو رو سیستم نصب کردم و وقتی برنامه رو uninstall کردم دیگه نمی تونم به اینترنت وصل بشم

یغنی با نرم افزارهای explorer مثل opera,mozila firefox , internet explorer نمی تونم برم اینترنت ولی از تورنت می تونم با نرم افزار دانلود کنم
حتی Nod32 هم میتونم update کنم
------ رو هم چک کردم تمام برنامه ها پروکسیشون غیر فعال بود
بد جوری گیج شدم !نظر شما چیه؟

modernamir
30-03-2008, 21:30
سلام! من نرم افزار Hide my Ip 2007 رو رو سیستم نصب کردم و وقتی برنامه رو uninstall کردم دیگه نمی تونم به اینترنت وصل بشم

یغنی با نرم افزارهای explorer مثل opera,mozila firefox , internet explorer نمی تونم برم اینترنت ولی از تورنت می تونم با نرم افزار دانلود کنم

اینو امتحان کن شاید جواب بده:
بروی توی Internet Options، بعد تب Connections رو باز کن، بعد از اون روی Lan Setting کلیک کن و از حالت Proxy خارجش کن و OK کن. بعد توی برگه Connections، اتصال اینترنت رو انتخاب کن و روی Settings کلیک کن و تمام ------ ها رو از حالت فعال خارج کن. آخرش هم سیستم رو برای اطمینان رستارت کن.
من موقعی که از نرم افزارهای مشابه استفاده می کنم، بعضی مواقع اینجوری میشه که با این کار مشکل حل میشه. شاید برای شما هم قابل حل باشه.

Mehdi.7600
31-03-2008, 15:32
کد جاوا برای ویستا رو میتونیذ بزارید؟

pasargaad1985
31-03-2008, 18:41
آره اینه جدیدترین ویندوز ماکرو سافت،گندترین ویندوزی که تا حالا دیه بودم. با همه نرم افزار های تخصصی مشکل داره(شاید بگین با کدوما،انسیس ،سالید،پراسالید،پرو انجنیرینگ،مولد فلو و...)با پنجاه درصد کرک های نرم افزار ها مشکل داره اونم با جدید ترین کرک ها ،شاید برای این هم بگین که به خاطر امنیت بالای ویستاس،جمه کن بابا چه امنیتی چه کشکی مگه همین نرم افزارو تو ویندوز ایکس پی نصب میکردیم پی سی داغون میشد؟خیر عین ساعت برامون کار میکرد.حالا این زیبای اشغال راه به راه براشون ارور میگیره. کاش ماکرو سافت به جای اینکه این همه به خوشگلیش فکر کرده بود کمی هم به کارایش فکر میکرد.دوستان مبادا برای کارهای تخصصی تون برید سراغ این ویندوز که جز اتلاف وقت و اعصاب خردی هیچ چیزی عایدتون نمیشه.امیدوارم تو سوریس پک های بعدی این مشکلات حل شه.
راستی دوستان ازتون یه خواهشی داشتم،من حتما باید نرم افزار ansys 11 رو تو ویستا نصب کنم،کرکشم برای ویستا کارساز نیست،هر چه قدر هم تو نت دنبالش گشتم نتونستم چیزی پیدا کنم،دوستان اگه یه لطفی کنن و این کرکو برام پیدا کنن کلی حال دادن بهم . از قبل تشکر خودمو اعلام میکنم
یا علی

modernamir
31-03-2008, 20:49
آره اینه جدیدترین ویندوز ماکرو سافت،گندترین ویندوزی که تا حالا دیه بودم. با همه نرم افزار های تخصصی مشکل داره(شاید بگین با کدوما،انسیس ،سالید،پراسالید،پرو انجنیرینگ،مولد فلو و...)با پنجاه درصد کرک های نرم افزار ها مشکل داره اونم با جدید ترین کرک ها ،شاید برای این هم بگین که به خاطر امنیت بالای ویستاس،جمه کن بابا چه امنیتی چه کشکی مگه همین نرم افزارو تو ویندوز ایکس پی نصب میکردیم پی سی داغون میشد؟خیر عین ساعت برامون کار میکرد.حالا این زیبای اشغال راه به راه براشون ارور میگیره. کاش ماکرو سافت به جای اینکه این همه به خوشگلیش فکر کرده بود کمی هم به کارایش فکر میکرد.دوستان مبادا برای کارهای تخصصی تون برید سراغ این ویندوز که جز اتلاف وقت و اعصاب خردی هیچ چیزی عایدتون نمیشه.امیدوارم تو سوریس پک های بعدی این مشکلات حل شه.
راستی دوستان ازتون یه خواهشی داشتم،من حتما باید نرم افزار ansys 11 رو تو ویستا نصب کنم،کرکشم برای ویستا کارساز نیست،هر چه قدر هم تو نت دنبالش گشتم نتونستم چیزی پیدا کنم،دوستان اگه یه لطفی کنن و این کرکو برام پیدا کنن کلی حال دادن بهم . از قبل تشکر خودمو اعلام میکنم
یا علی

ویندوز ویستا با اکثر برنامه های قدیمی سازگاره، اما به خاطر اینکه اولین ویندوزیه که بعد از 95 و NT به طور کامل از اول نوشته شده است و تغییرات بنیادی زیادی توی اون داده شده، ممکنه بعضی از نرم افزارهای قدیمی توی اون مشکل داشته باشند. البته این وظیفه سازنده نرم افزارها هست که نرم افزار خودشونو ارتقا بدهند که همه اونها هم بدون مشکلی این کار رو انجام دادند. البته باید به نسخه ویندوزی که استفاده می کنید هم توجه کنید، چون بعضی از نرم افزارها با سیستمهای 64 بیتی مشکل دارند.
شما نمی تونید به خاطر اینکه کرک نرم افزارها توی ویستا کار نمی کنه دلیل نمی شه بگید ویندوز بدیه. دیگه وظیفه سازنده سیستم عامل نیست که بخواد هوای کرکرها رو هم داشته باشه. در ضمن شاید شما کرک رو درست اجرا نمی کنید. اگر شما UAC رو غیر فعال نکرده باشید، حتماً باید نرم افزار کرک تون را در حالت Adminstrator اجرا کنید (با انتخاب Run as Administrator از منوی میانبر). در حالت فعال بودن UAC (یا بعضی مواقع در حالت عادی) ویندوز ویستا اجازه دسترسی به منابع حساس سیستم (مثل پوشه Program Files و رجیستری) رو بدون تایید شما نمی ده، چون یکی از مهمترین کارهای ویروسها و کرمها استفاده از همین منابع حساس برای ضربه زدن هست. نرم افزارهای کرک هم اولین کاری که می کنند استفاده از پوشه Program Files هست، به خاطر همین احتمال بلوکه شدنشون زیاده.
من خودم از اولین نسخه ویستایی که ارائه شد دارم از اون استفاده می کنم، نرم افزارهای ریاضی، محاسباتی، ویرایشگرهای عکس، فلش و خیلی نرم افزارهای دیگرو اجرا کردم مشکلی به وجود نیومد.

amir_motevaledemeh
31-03-2008, 21:06
چرا ویستا از هارد بیش از حد کار میکشه اما xp نه؟

Nine
31-03-2008, 21:36
با سلام
در مورد دوستانی که با اجرای بعضی نرم افزار ها و کرک ها در ویستا مشکل دارن بهتره اول سرویس UAC رو غیر فعال کنند به این شکل

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اما کاری که می شه در مورد بعضی نرم افزار ها که روی ویستا اجرا نمی شن اینه که اونا رو در محیط شبیه سازی شده ی XP اجرا کرد برای این کار روی فایل اجرای برنامه مورد نظرتون کلیک راست کنید و Proprties رو بزنید بعد مشابه شکل زیر عمل کنید

بعد از این کار فایل رو اجرا و نصب کنید.
حتی اگه بعد از نصب اجرای برنامه با مشکل همراه شد به پوشه نصب برنامه برید و همین کار رو روی فایل جرایی برنامه انجام دهید
موفق باشید

modernamir
31-03-2008, 21:42
چرا ویستا از هارد بیش از حد کار میکشه اما xp نه؟

یکی از دلایلش ابزارهای Shadow Copy و System Restore هست. دلیل دیگه استفاده از Page File. یکی دیگه از دلایلش ابزار Index که همیشه در حال فهرست کردن جزئیات فایلهای کامپیوتره. یکی دیگر از دلایلش هم می تونه ابزار Super Fetch باشه که فایلها و برنامه هایی رو که زیاد استفاده می شوند رو روی حافظه قرار می ده. با اینحال به نظر می یاد توی سرویس پک 1 وضعیت خیلی بهتر شده.

Sub007
01-04-2008, 00:27
سلام
من گاهی اوقات نمیدونم چرا Hibernate ام میره و مجبور میشم از System Restore استفاه کنم.کسی میتونه بهم کمک کنه؟

amirpers
01-04-2008, 00:33
دوستان من به یه چیز جالب بر خوردم و احتمالا دوستهای دیگر هم چنین چیزی رو دیدند . اون هم اینه که پس از نصب سرویس پک 1 ویستا مشکل نصب نشدن مودمهای زولتریکس 3 چیپ حل می شه .
البته من هنوز با خود کرک سرویس پک 1 مشکل دارم .

Nine
01-04-2008, 01:00
سلام
من گاهی اوقات نمیدونم چرا Hibernate ام میره و مجبور میشم از System Restore استفاه کنم.کسی میتونه بهم کمک کنه؟

با سلام من در این مورد یه مطلب تهیه کردم که تمام موارد مربوط به Hibernate رو شامل می شه می ذارم امیدورام مشکلتون رفع بشه
---------------------------------------------------
ممکن است بعد از نصب ویندوز ویستا گزینه Hibernate در منوی استارت شما وجود نداشته باشد و یا بعد از گذشت مدتی از نصب این سیستم عامل این گزینه از منوی استارت حذف شود مانند شکل زیر

یکی از دلایل این اتفاق این است که شما موقع انجام Disk Cleanup درایو ویندوز، تیک مربوط به Hiberante رو گذاشته بودید و با این کار فایل مربوط به Hibernate هم پاک شده است (مطابق شکل زیر که منجر به حذف Hibernate خواهد شد)

برای رفع این مشکل و بازگرداندن Hibernate به منوی استارت
ابتدا از منوی استارت و در زیرمنوی Accessories روی آیکون Command Prompt کلیک راست کنید و run as administrator را انتخاب کنید.

در پنجره ظاهر شده تایپ کنید powercfg/hibernate on و Enter کنید

در سیستم هایی که گزینه Hibernate در ابتدای نصب وجود داشته و سپس به علت DiskClenaup پاک شده باشد با این کار Hibernate به منوی استارت بر می گردد و کار تمام است.
اما گاهی از همان ابتدای نصب ویستا این گزینه وجود ندارد در این صورت پس از انجام کارهای فوق و اطمینان از این مطلب که فایل Hibernate رو در حین عمل Diskcleanup پاک نکرده اید (اگر هم پاک کرده اید به روش بالا آن را بر گردانده اید)
ابتدا Control Panel را باز کنید (اگر Control Panel را به حالت کلاسیک در آورده اید آن را به حالت اولیه بازگردانید) سپس در قسمت Search تایپ کنید hibernate و سپس روی گزینه turn hibernation on or off کلیک کنید.

آنگاه روی change advanced power settings کلیک کنید.
سپس مطابق شکل زیر عمل کنید

پس از ok کردن پنجره فوق Hibernate مانند شکل زیر به منوی استارت شما اضافه خواهد شد

sabasistem_co
01-04-2008, 13:43
سلام

ویندوز ویستا من بسته شد یعنی می گه این نسخه تقلبی هست دیگه نمی ره توی ویندوز ویستا .

چیکار کنم ؟؟??

toraj
01-04-2008, 21:20
سلام

ویندوز ویستا من بسته شد یعنی می گه این نسخه تقلبی هست دیگه نمی ره توی ویندوز ویستا .

چیکار کنم ؟؟??

دوباره ويندوز رو نصب كن و با كرك ويستا رو اكتيو كن.

Sub007
02-04-2008, 00:12
با سلام من در این مورد یه مطلب تهیه کردم که تمام موارد مربوط به Hibernate رو شامل می شه می ذارم امیدورام مشکلتون رفع بشه
---------------------------------------------------
ممکن است بعد از نصب ویندوز ویستا گزینه Hibernate در منوی استارت شما وجود نداشته باشد و یا بعد از گذشت مدتی از نصب این سیستم عامل این گزینه از منوی استارت حذف شود مانند شکل زیر

یکی از دلایل این اتفاق این است که شما موقع انجام Disk Cleanup درایو ویندوز، تیک مربوط به Hiberante رو گذاشته بودید و با این کار فایل مربوط به Hibernate هم پاک شده است (مطابق شکل زیر که منجر به حذف Hibernate خواهد شد)

برای رفع این مشکل و بازگرداندن Hibernate به منوی استارت
ابتدا از منوی استارت و در زیرمنوی Accessories روی آیکون Command Prompt کلیک راست کنید و run as administrator را انتخاب کنید.

در پنجره ظاهر شده تایپ کنید powercfg/hibernate on و Enter کنید

در سیستم هایی که گزینه Hibernate در ابتدای نصب وجود داشته و سپس به علت DiskClenaup پاک شده باشد با این کار Hibernate به منوی استارت بر می گردد و کار تمام است.
اما گاهی از همان ابتدای نصب ویستا این گزینه وجود ندارد در این صورت پس از انجام کارهای فوق و اطمینان از این مطلب که فایل Hibernate رو در حین عمل Diskcleanup پاک نکرده اید (اگر هم پاک کرده اید به روش بالا آن را بر گردانده اید)
ابتدا Control Panel را باز کنید (اگر Control Panel را به حالت کلاسیک در آورده اید آن را به حالت اولیه بازگردانید) سپس در قسمت Search تایپ کنید hibernate و سپس روی گزینه turn hibernation on or off کلیک کنید.

آنگاه روی change advanced power settings کلیک کنید.
سپس مطابق شکل زیر عمل کنید

پس از ok کردن پنجره فوق Hibernate مانند شکل زیر به منوی استارت شما اضافه خواهد شد

آقا ممنون از کمکت.اتفاقاً روش اول رو دیشب توی سایت مایکروسافت پیدا کردم اما روش دوم رو نه.
خیلی ممنون از کمکت:11:

amirtoty
02-04-2008, 01:35
سلام

چیکار کنم ؟؟??

خوب چرا قبلش به فکر نبودی Active کنی!
فقط باید از اول ویندوز نصب کنی.

mojtaba007
02-04-2008, 14:59
دوستان از شماها کسی کتابی درباره ویستا نداره به زبان فارسی
اگر لینک دانلود دارید بزارید
و اگر دارید میتونید upload کنید

lord_ashkan_z
02-04-2008, 17:14
من يه بار اين سوال را قبلا پرسيدم ولي جوابي دريافت نكردم ممنون ميشم اگر جوابم را بدهيد:

در win xp‌شما وقتي alt را همراه با يك عدد مي زنيد يكي از كاركترهاي موجود را مي زند. براي مثال اگر در win xp ، آلت و 255 را بزنيد يك كاركتر خالي را مي زند يا alt و 251 تيك ميزند: √

اين عمل را در win vista چه جوري بايد انجام داد؟

pasargaad1985
02-04-2008, 18:24
هه هه :) جالبه ،من دیروز دوتا تو این تایپک پست زدم،جفتشم الان ناپدید شدن
به نظر شما دلیلش چی میتونه باشه؟

LORD SCORPIAN
02-04-2008, 20:35
با سلام بنده یه مشکل تویستا دارم
ویندوز من هی یه ارور میده که متنش اینه

NMIndexStoresvr.exe
the memory 0x35f54d76 can not refrenced at 0x35f54d76 .
click ok to terminate the program
در ضمن تمام نوشته های فایلهام آبی شدن.

amirtoty
02-04-2008, 22:43
من يه بار اين سوال را قبلا پرسيدم ولي جوابي دريافت نكردم ممنون ميشم اگر جوابم را بدهيد:

در win xp‌شما وقتي alt را همراه با يك عدد مي زنيد يكي از كاركترهاي موجود را مي زند. براي مثال اگر در win xp ، آلت و 255 را بزنيد يك كاركتر خالي را مي زند يا alt و 251 تيك ميزند: √

تو ویستا هم همونجوریه. هیچ فرقی نمیکنه!

modernamir
02-04-2008, 22:47

در ویندوز ویستا باید از کد چهاررقمی استفاده کنید. به عنوان مثال â با Alt + 0226 ظاهر میشه.

feri007
03-04-2008, 13:49
سلام.
می خواستم بدونم چجوری تو ویستا refresh rate مانیتور رو افزایش بدم؟ فقط 1 دونه 60 hz داره و نمیتونم زیادترش کنم ولی تو xp تا 75 هم میتونستم زیادش کنم. ممنون می شم اگه کمکم کنین.

mrmmnb
03-04-2008, 15:13
سلام.
می خواستم بدونم چجوری تو ویستا refresh rate مانیتور رو افزایش بدم؟ فقط 1 دونه 60 hz داره و نمیتونم زیادترش کنم ولی تو xp تا 75 هم میتونستم زیادش کنم. ممنون می شم اگه کمکم کنین.
حتما درایور مانیتورت رو نصب نکردی اونو نصب کن ببین میاد یا نه

Acro-Crown
03-04-2008, 16:06

اینو امتحان کن شاید جواب بده:
بروی توی Internet Options، بعد تب Connections رو باز کن، بعد از اون روی Lan Setting کلیک کن و از حالت Proxy خارجش کن و OK کن. بعد توی برگه Connections، اتصال اینترنت رو انتخاب کن و روی Settings کلیک کن و تمام ------ ها رو از حالت فعال خارج کن. آخرش هم سیستم رو برای اطمینان رستارت کن.
من موقعی که از نرم افزارهای مشابه استفاده می کنم، بعضی مواقع اینجوری میشه که با این کار مشکل حل میشه. شاید برای شما هم قابل حل باشه.

متاسفم که این قدر دیر شد....و اما:41:

asfa
04-04-2008, 10:40
با عرض شرمندگی فکر می کنم که فایل شما بد دانلود شده. این فایل به صورت فشرده شده است و با اجرای فایل exe باید از حالت فشرده شده در بیاد. اما به خاطر اینکه درست دانلود نشده (یا اینکه فایل از اول مشکل داشته)، این ارور رو می دهد. به علاوه اسم فایل مشکوکه، فکر کنم این سرویس پک 1 که باید روی ویستا نصب بشه نه یک ویندوز ویستای کامل.
در هر صورت اگر از بیرون خریداری می کردید، خیلی مقرون به صرفه تر بود.
سلام دوست من .درسته سرویس پک ویستا رو دانلود کردم با ایرانسل !!
خرجی برام نداشت رایگان در اومد !!
رو ویندوز ویستا نصب کردم تغییری ندیدم !
سرویس پک یک ویستاست ...
راستی کارت گرافیکم جی فورس 7300 512 هست خوب جواب نمیده مگه نه ؟
آخه فیلمام شطرنجی میشن ...

ehsan_jan3
04-04-2008, 10:59
با سلام.دوستان فونت الهام را نصب کردم در ویندوز ویستا ولی وقتی زیر نویس با فیلم اجرا میشه یه کلمات عجیب و غریبیه مثل این "êçæçä
خواهشمندم راهنمایی کنید.:

modernamir
04-04-2008, 11:03
سلام دوست من .درسته سرویس پک ویستا رو دانلود کردم با ایرانسل !!
خرجی برام نداشت رایگان در اومد !!
رو ویندوز ویستا نصب کردم تغییری ندیدم !
سرویس پک یک ویستاست ...
راستی کارت گرافیکم جی فورس 7300 512 هست خوب جواب نمیده مگه نه ؟
آخه فیلمام شطرنجی میشن ...

کارت گرافیک من هم 7300GS است، اما مشکلی از این نظر نداره، فقط برای بازیهای جدید به مشکل می خوره.

Nine
04-04-2008, 12:15
با سلام.دوستان فونت الهام را نصب کردم در ویندوز ویستا ولی وقتی زیر نویس با فیلم اجرا میشه یه کلمات عجیب و غریبیه مثل این "êçæçä
خواهشمندم راهنمایی کنید.:
برای دیدن زیر نویس فیلم ها بهترین نر م افزار، KMPlayer است

اگه از این برنامه استفاده می کنید و این مشکل رو دارید مطابق شکل زیر عمل کنید

ehsan_jan3
04-04-2008, 15:03
ممنونم دوستان که راهنمایی میکنید.البته مشکل را حل کردم و مربوط به تنظیمات ویستا بود.

LORD SCORPIAN
04-04-2008, 18:56
با سلام دوستان عزیز بنده در ویندوز ویستا یه مشکل دارم که بنده رو خیلی عصبی کرده اگه کمکم کنید ممنون میشم
ویندوز من هی این ارور رو میده :
NMİndexStoresvr.exe - Application Eror
The instraction at 0x35f76d40 refrenced memory at 0x35f76d40 the memory could not be readş
و برنامه های در حال اجرا رو به مینی مایز میزنه و تا اوکی نکنی دست بردار نیست در ضمن تقریبا هر 3 ثانیه یه بار این پیغام رو میده.

feri007
04-04-2008, 19:31
حتما درایور مانیتورت رو نصب نکردی اونو نصب کن ببین میاد یا نه
رو خود cd مانیتور که چیزی نبود، تو خود ویندوز زدم آنلاین درایورش رو آپدیت کنه، کرد ولی مشکلم حل نشد.
هیچ راه دیگه ای هست؟ مانیتورم پارس هیوندای 17 اینچ هست.

asfa
04-04-2008, 21:43
کارت گرافیک من هم 7300GS است، اما مشکلی از این نظر نداره، فقط برای بازیهای جدید به مشکل می خوره.
منم مشکل خاصی ندارم فقط فیلمای divix وقتی فول اسکرین میکنم اگه با دقت نگاه کنم متوجه یه خورده شطرنجی بودنش میشم ...

toraj
04-04-2008, 22:28
منم مشکل خاصی ندارم فقط فیلمای divix وقتی فول اسکرین میکنم اگه با دقت نگاه کنم متوجه یه خورده شطرنجی بودنش میشم ...

بهتره آخرين درايور سازگار با ويستا رو از سايت nvidia دانلود و نصب كنيد.

amir_motevaledemeh
05-04-2008, 14:40
ببخشید کسی درایور cpu AMD برای ویستا رو داره که لینکشو واسم بزاره؟
من که هر جا رو می گردم پیدا نمی کنم

Rude Boy
05-04-2008, 15:38
سلام آقا !
من ویستا دارم و بیشتر مواقع ریست می شه ...
رم 1گیگ با گرافیک 8500 دارم و تو ایکس پی این مشکل را ندارم...
همه جور ویستایی هم نصب کردم اما ...
الان هم با دو تا سیستم عامل کار می کنم آیا این کار ویندوز را سنگین نمی کنه ؟

LORD SCORPIAN
05-04-2008, 16:45
کسی نیست جواب من بده ؟؟؟؟ امروز ویندوزمو دوباره نصب کردم اما هنوزم این مشکلو دارم.

Rohallah_tavakoli
05-04-2008, 17:40
سلام به همه دوستان .....قبل از اپدیت کردن ویندوز با حرکت دادن پنجره ها تمام محتوا هم حرکت داده میشد ولی بعد از اپدیت با حرکت دادن یک پنجره کادر سیاه رنگی به جاش جابه جا میشه کسی میتونه راهنمایی کنه تا به حالت اول برگرده آخه اینطوری ضد حاله!!!!!:19:

modernamir
05-04-2008, 19:27
ببخشید کسی درایور cpu AMD برای ویستا رو داره که لینکشو واسم بزاره؟
من که هر جا رو می گردم پیدا نمی کنم

CPU‌درایور مجزایی نداره (تا جایی که من می دونم). فکر کنم شما باید دنبال درایور چیپستهای مادربردتون باشید تا CPU‌شما به خوبی توی ویندوز کار کنه. اونا رو هم می تونید به صورت مستقیم از وب سایت سازنده مادربوردتون دانلود کنید.

KambiaZ
05-04-2008, 21:22
اقا یکی نحویه اکتیو کردنش رو بگه ....

_Barbod_
05-04-2008, 21:58
دوستان من 2 تا سوال دارم اگر ممکن هست کمک کنید
1.سرویس پک 1 برای نصب به چند گیگ فضا احتیاج داره؟
2.من اگر بخوام چند گیگ از یکی از درایوهام به درایو C اضافه کنم چی کار باید انجام بدم.
البته ناگفته نمونه که نمیخوام هارد فرمت بشه یا اینکه اطلاعاتم بپره.

tomycat
05-04-2008, 22:02
2.من اگر بخوام چند گیگ از یکی از درایوهام به درایو C اضافه کنم چی کار باید انجام بدم.
البته ناگفته نمونه که نمیخوام هارد فرمت بشه یا اینکه اطلاعاتم بپره.

اگر درایو ویندوز ویستای شما C‌هست، نمی‌تونید در خود ویندوز این کارو انجام بدید. اما می‌توانید از نرم افزارهایی مثل Acronis Disk Director‌(که توی Hiren Disk‌هم هست) در حالت بوت استفاده کنید و این کارو انجام بدید. در هر صورت از هر برنامه ای که استفاده می‌کنید، از فایلهای اصلیتون یه پشتیبان بگیرید.

iman84
05-04-2008, 23:27
چرا توی ویندوز ویستا وقتی کامپیوتر رو hibernate می کنم صفحه سیاه میشه و هیچ چیز نشون نمیده و هیچ نموداری هم نداره
ولی توی ویندوز ایکس پی وقتی hibernate میشه یک صفحه نشون میده که داره hibernate میشه و یک نمودار هم داره پر میشه

toraj
05-04-2008, 23:38
اقا یکی نحویه اکتیو کردنش رو بگه ....

از این کرک استفاده کن

Rohallah_tavakoli
06-04-2008, 17:18
سلام به همه دوستان .....قبل از اپدیت کردن ویندوز با حرکت دادن پنجره ها تمام محتوا هم حرکت داده میشد ولی بعد از اپدیت با حرکت دادن یک پنجره کادر سیاه رنگی به جاش جابه جا میشه کسی میتونه راهنمایی کنه تا به حالت اول برگرده آخه اینطوری ضد حاله!!!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](25).gif

shympw
06-04-2008, 18:33
چقدر از درایوی که توش ویستا رو زدم خالی باشه, تا راحت و بی دردسر کار کنه ؟
اصلا ربطی به فضای خالی هارد داره ؟

hussain
06-04-2008, 18:50
سلام به همه دوستان .....قبل از اپدیت کردن ویندوز با حرکت دادن پنجره ها تمام محتوا هم حرکت داده میشد ولی بعد از اپدیت با حرکت دادن یک پنجره کادر سیاه رنگی به جاش جابه جا میشه کسی میتونه راهنمایی کنه تا به حالت اول برگرده آخه اینطوری ضد حاله!!!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](25).gif

hussain
06-04-2008, 18:54
چقدر از درایوی که توش ویستا رو زدم خالی باشه, تا راحت و بی دردسر کار کنه ؟
اصلا ربطی به فضای خالی هارد داره ؟
البته که ربط داره مال من قبلا 30g بود ولی حالا که 110G کردم سرعتش بیشتر شده.
البته یک ربطی هم به برنامه های که نصب می کنی داره چون وقتی ویندوز شروع میشه برنامه ها شروع به راه اندازی میشن

hussain
06-04-2008, 18:59
با سلام دوستان عزیز بنده در ویندوز ویستا یه مشکل دارم که بنده رو خیلی عصبی کرده اگه کمکم کنید ممنون میشم
ویندوز من هی این ارور رو میده :
NMİndexStoresvr.exe - Application Eror
The instraction at 0x35f76d40 refrenced memory at 0x35f76d40 the memory could not be readş
و برنامه های در حال اجرا رو به مینی مایز میزنه و تا اوکی نکنی دست بردار نیست در ضمن تقریبا هر 3 ثانیه یه بار این پیغام رو میده
ویستای شما درست نصب نشده پاکش کن و جدید ترین ویستا را امتحان کن:10:

hussain
06-04-2008, 19:02
حالا مشکل من.می خواستم بدونم شما دوستا از چه دانلود منیجری استفاده می کنید.
چون من وقتی از Idm استفاده می کردم دانلود نمی کرد ارور می داد فلش گت هم بعد از 50% فایل را پاک می کرد.لطفا کمک کنید

shympw
06-04-2008, 19:09
من درایو c م , 40 گیگه ویستا و چند تا برنامه رو میزنم 20 گیگش پر میشه, 20 گیگ خالی خوبه(البته با 3-4 تا برنامه الکی اینهمه پر شد ) ؟

LORD SCORPIAN
06-04-2008, 19:16
ویستای شما درست نصب نشده پاکش کن و جدید ترین ویستا را امتحان کن:10:
دوست عزیز خوشبختانه اونقدر جواب ندادید تا خودم حلش کردم مشکل از درست نصب نشدن یا ورژنش نیست مشکل مال نرو بود ویندوز ویستا با Nero 7 Essentials سازگار نیست. وقتی نرو رو پاک کردم مشکل حل شد در ضمن از این که لطف کردید به سوال بنده پاسخ دادید خیلی ممنونم.

modernamir
06-04-2008, 21:37
حالا مشکل من.می خواستم بدونم شما دوستا از چه دانلود منیجری استفاده می کنید.
چون من وقتی از Idm استفاده می کردم دانلود نمی کرد ارور می داد فلش گت هم بعد از 50% فایل را پاک می کرد.لطفا کمک کنید

من از Mass Downloader یا Orbit Downloader استفاده می کنم. Bitcomet هم می تونه فایلها رو خوب دانلود کنه، به خصوص که دیگه نسخه 1 هم براش ارائه شده.

modernamir
06-04-2008, 21:42
من درایو c م , 40 گیگه ویستا و چند تا برنامه رو میزنم 20 گیگش پر میشه, 20 گیگ خالی خوبه(البته با 3-4 تا برنامه الکی اینهمه پر شد ) ؟

خالی بودن تفاوت چندانی برای سرعت نداره، تنها انقدر فضا برای Page File داشته باشه و برای ایجاد Restore Point مجبور نشه قبلیها رو پاک کنه، مشکلی به وجود نمی یاد مگر اینکه بخواهید برنامه زیاد نصب کنید یا از برنامه هایی استفاده می کنید که از فضای هارددیسک به عنوان Temp استفاده می کنند، مثل فتوشاپ یا برنامه های ویدئویی که معمولاً فایلهای موقت با حجم خیلی زیاد ایجاد می کنند. مطمئن باشید 20 گیگابایت خیلی خیلی هم خوبه مگر اینکه بخواهید کلی برنامه روی درایو سیستمی بریزید که کار صحیحی نیست.

behrad_f
06-04-2008, 22:00
سلام دوستان من چند روزی بود تصمیم داشتم ویستا روی سیستمم نصب کنم ولی چند جا خوندم ویستا با مودم zoltrix 3 chip (hcf مشکل داره و سازگاری ندارن چند جا نوشته بودن مشکل بر طرف شده تو نسخه اخر ویستا ولی اکثرا این رو الکی میدونن ومیگن مشکل هیچ وقت بر طرف نشده اگه لطف کنید بگید این مشکل هست یا نه و راهش چیه ممنون میشم.

shympw
06-04-2008, 23:10
مرسی modernamir جان ممنون.

سلام دوستان من چند روزی بود تصمیم داشتم ویستا روی سیستمم نصب کنم ولی چند جا خوندم ویستا با مودم zoltrix 3 chip (hcf مشکل داره و سازگاری ندارن چند جا نوشته بودن مشکل بر طرف شده تو نسخه اخر ویستا ولی اکثرا این رو الکی میدونن ومیگن مشکل هیچ وقت بر طرف نشده اگه لطف کنید بگید این مشکل هست یا نه و راهش چیه ممنون میشم.

فکر کنم این مشکل با آخرین درایور مودم حل بشه.

feri007
07-04-2008, 17:07
اون مشکلم رو که کسی حل نکرد خواهشا تو این مورد کمکم کنید.
وقتی کول دیسک رو safe remove میکنم درایوش حذف میشه و مینویسه که you can safely remove the hardware ولی چراغش روشن می مونه. ام پی فورم هم همین مشکل رو داره در حالی که تو xp اینجوری نبود. اینجوری که بکشم بیرون واسش مشکلی پیش میاد یا نه؟ چیکارش باید بکنم؟

toraj
07-04-2008, 18:12
وقتی کول دیسک رو safe remove میکنم درایوش حذف میشه و مینویسه که you can safely remove the hardware ولی چراغش روشن می مونه. ام پی فورم هم همین مشکل رو داره در حالی که تو xp اینجوری نبود. اینجوری که بکشم بیرون واسش مشکلی پیش میاد یا نه؟ چیکارش باید بکنم؟

مشکلی پیش نمیاد بیشتر قطعات رو ویستا همین جوری هستند والبته قطعات جدید با ویستا سازگار هستن.

modernamir
07-04-2008, 19:28

این یکی از ابزارهای جدید ویستائه، وقتی شما یک وسیله USB را Safe Remove می کنید، تنها امکان دسترسی به آن وسیله از بین می رود، اما هنوز تماس بین کامپیوتر و قطعه سخت افزاری باقی می مونه. با این روش بسیاری از سخت افزارها که با پورت USB شارژ می شن، در وضعیت شارژ باقی می مومنند، اما دیگه برنامه ای روی قسمت حافظه اونها چیزی نمی نویسه، به همین خاطر می تونید با خیال راحت اونو از درایو خارج کنید.

feri007
07-04-2008, 19:36
ممنون. خیالم راحت شد!

shympw
07-04-2008, 19:37
وقتی با کامپیوترم cd رایت می کنم یا فایل کپی می کنم, در کل وقتی یه کم شولوغ میشه
switch between windows رو که می زنم کار که نمیکنه هیچ, Aero رو هم از کار می اندازه و با ریستارت درست میشه !
مشکل از کجاست ؟ ممنون میشم جواب بدین.
در حالت معمولی switch between windows کار می کنه.

AliROCK
07-04-2008, 19:46
در حالت رایت سیستم خیلی مشغول میشه شاید یه dvd هم نتونید نگاه کنید چه برسه Aero موقع رایت task manager رو اجرا کنید تا ببینید چه میزان cpu فعالیت میکنه

shympw
07-04-2008, 20:45
ماکسیمم 30%, بیشتر رو 2 هست.
مموری هم رو 1.45GB.
موقع کپی فایل از خود هارد به هارد هم وقتی می زنم پنجره ها رو ردیف کنه "switch between windows" (همونی که تو ویستا Ultimate فقط هست) بازم Aero از کار می افته !!!!
تا "switch between windows" رو میزنم از کار می افته قبل اون سالمه !

shympw
07-04-2008, 21:42
حالا که دقیق تر نگاه می کنم می بینم اصلا معمولی هم که cpu رو 2% و هیچ برنامه ای کار نمی کنه,
اگه چند بار "switch between window" رو بزنم بازم صفحه چند تا چشمک می زنه بدم ارور می ده و Aero رو خاموش می کنه !!!!!!
می گم از ویندوزه ؟ دوباره نصب کنم ؟
یا از درایور کارت گرافیکی ؟ (1.5 ماه از اپدیتی که خود nvidia پیشنهاد می ده عقب تره)

toraj
07-04-2008, 22:08
حالا که دقیق تر نگاه می کنم می بینم اصلا معمولی هم که cpu رو 2% و هیچ برنامه ای کار نمی کنه,
اگه چند بار "switch between window" رو بزنم بازم صفحه چند تا چشمک می زنه بدم ارور می ده و Aero رو خاموش می کنه !!!!!!
می گم از ویندوزه ؟ دوباره نصب کنم ؟
یا از درایور کارت گرافیکی ؟ (1.5 ماه از اپدیتی که خود nvidia پیشنهاد می ده عقب تره)

احتمال داره مشکل از درایور شما باشه بهتره جدیدترین درایور رو از سایت nvidia بگیرید.

amirtoty
07-04-2008, 22:15
من وقتی میخوام برم تو درایو F این میاد
اصلا" نمیتونم برم تو دریو F

کلی اطالاعات تو این درایو دارم:41: لطفا" راهنمایی کنید زندگیم به درایو F بنده:18:

G G Game
07-04-2008, 22:28
وقتی با کامپیوترم cd رایت می کنم یا فایل کپی می کنم, در کل وقتی یه کم شولوغ میشه
switch between windows رو که می زنم کار که نمیکنه هیچ, Aero رو هم از کار می اندازه و با ریستارت درست میشه !
مشکل از کجاست ؟ ممنون میشم جواب بدین.
در حالت معمولی switch between windows کار می کنه.
با چه برنامه ای رایت میکنی/اگه نرو باشه کدوم ورژن یا نسخه اش است؟

G G Game
07-04-2008, 22:31
یا برنامه ای جدیدآ زدی که تاثیر داشته؟

shympw
08-04-2008, 18:55
اشکال از درایور مودمم بود !!!!!!!!!!!!!
من هر وقت که اون مدلی می شد کانکت بودم. الانم یه درایور تازه واسش یافتم که درستش کرد.
مرسی از همگی.

ehsan_jan3
08-04-2008, 20:18
من وقتی فلاپی بدون ویروس را در درایو فلاپی میذارم ویندوزم میپره و فلاپی درایو قفل میشه.و از روی فلاپی دیگه نمیخونه.
شما هم همین مشکل را دارید؟

amirtoty
08-04-2008, 21:52
اساتید محترم لطف کنید به پست #2330 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هم رسیدگی کنید!

shympw
08-04-2008, 22:38
آپدیت های ویستا رو که تو این مسیرن(C:\Windows\SoftwareDistribution\Downloa d) بعدا میشه استفاده کرد ؟
چطوری ؟
یا باید هر بار که ویندوز میزنی از اول دانلود کنی ؟

amir2011
09-04-2008, 01:25
این Dwm (دکتر واتسون) که فضای زیادی از Cpu رو هم اشغال میکنه رو اگه ببندیم(End ) مشکل خاصی که پیش نمیاد..؟

G G Game
09-04-2008, 09:52
آپدیت های ویستا رو که تو این مسیرن(C:\Windows\SoftwareDistribution\Downloa d) بعدا میشه استفاده کرد ؟
چطوری ؟
یا باید هر بار که ویندوز میزنی از اول دانلود کنی ؟
میتونی اینها رو در همان مسیر در ویندوز جدید بریزی بازم آپدیت کنی اینها را که ریختی فورآ دانلود میشن.

selin
09-04-2008, 10:28
سلام اگه ممکنه به سوالات من جواب بدید.
background desktop دائما تغییر میکنه باید چی کار کنم؟
دیگه رابط aero برای switch windows به صورت گرافیکی نیست چطور میتونم به حالت قبل برگردونم.
مرسی

iman84
09-04-2008, 11:24
من وقتی میخوام برم تو درایو F این میاد
اصلا" نمیتونم برم تو دریو F

کلی اطالاعات تو این درایو دارم:41: لطفا" راهنمایی کنید زندگیم به درایو F بنده:18:

من هم همین مشکل رو دارم تو بعشی از درایوها و فولدر ها که میخوام برم همین رو میگه

toraj
09-04-2008, 12:06
من هم همین مشکل رو دارم تو بعشی از درایوها و فولدر ها که میخوام برم همین رو میگه

بهتره با xp محتويات اون درايو رو تو يه درايو ديگه كپي كنيد بعد اون درايو كه مشكل داره رو با ويستا فرمت كنيد.

shympw
09-04-2008, 14:42
میتونی اینها رو در همان مسیر در ویندوز جدید بریزی بازم آپدیت کنی اینها را که ریختی فورآ دانلود میشن.
مرسی کلی از مصیبت آپدیت کم شد.

ehsan_jan3
09-04-2008, 16:08
sp1 اخرین ورژن اومده؟

omid moosavi
09-04-2008, 21:00
دوستان اين نسخهsp1 همان اصلي هست كه توي سايت براي فروش گذاشته شده است يا نسخه اصلي نيست......

shympw
09-04-2008, 21:38
اصلی هست من خودم از همینجا خریدم, عالیه.

AliROCK
09-04-2008, 23:22
sp1 اخرین ورژن اومده؟

SP1

434 مگ

ehsan_jan3
10-04-2008, 13:55
SP1

434 مگ

با سلام.این ورژن 32 بیتیه؟

shympw
10-04-2008, 14:42
آره, 64 بیتیش 730 مگه

SP1 64 Bit

_Barbod_
10-04-2008, 21:32
سلام دوستان
من ویندوز ویستایی رو که همین سایت میفروشه خریدم.
فبلا" که سرویس پک 1 رو نصب نکرده بودم کرکش کار میکرد.
اما رو کامپیوتر جدیدم وقتی نصب کردم (البته سرویس پک رو هم نصب کردم) دیگه اون کرک کار نمیکنه.و الان تا 29 روز دیگه بیشتر مهلت نداره.
کسی کرک معتبری سراغ نداره؟
لطف کنید اگر کرک معتبری سراغ دارید بدید من هم استفاده کنم.

MILIN3M
11-04-2008, 12:03
دوستان من سیستمی که تو امضام هست رو خریدم...نمیدونم ویستا 64بیت بریزم یا 32...میشه راهنمایی کنید؟؟

feri007
11-04-2008, 13:51
دوستان من تو باز کردن فایل هایkey مشکل دارم. مدام ارور میده. باید چکار کنم؟
اول یه سوال میپرسه وقتی ok رو میزنم این ارور رو میده:
cannot import c:/.....
the specified file is not a registry script.
you can only import binary registry files from within the registry editor.
واسه همه ی فایلهای اینجوری این ارور رو میده.

shympw
11-04-2008, 14:01
CPU که 64 بیتیه.
مین بردم فکر کنم باشه. تو چند صفحه آخر اگر 64 بیتی باشه یه مطلب با این تیتر نوشته Intel EM64T
درایور بقیه قطعاتم نگاه کن ببین 64 هست.

من تو ویستا 32 بیتی 900 مگ از رمم پر بود الان با 64 بیت 1.4 گیگ.
من خودم 64 بیتی زدم, برنامه های معمولی که لازم بود واسم رو 64 بیتی هم اجرا میشه.
64 بیتی در کل سریعتره, اما واسه رمهای 4 گیگی معمولا استفاده میشه.

MILIN3M
11-04-2008, 14:09
یه سوال تو ویستا دیدید که هر برنامه ای نصب میخوایید بکنید یدونهsecurity question میپرسه...تو xp نبود...مشه غیر فعالش کرد خسته میکنه هر چی میخوای نصب کنی میپرسه؟؟

shympw
11-04-2008, 14:42
User Account Control رو غیر فعال کنی درست میشه.

MILIN3M
11-04-2008, 14:56
User Account Control رو غیر فعال کنی درست میشه.
از کدوم مسیر

Nine
11-04-2008, 17:06
از کدوم مسیر

Paradise_human
11-04-2008, 23:52
سلام دوستان
من ویندوز ویستایی رو که همین سایت میفروشه خریدم.
فبلا" که سرویس پک 1 رو نصب نکرده بودم کرکش کار میکرد.
اما رو کامپیوتر جدیدم وقتی نصب کردم (البته سرویس پک رو هم نصب کردم) دیگه اون کرک کار نمیکنه.و الان تا 29 روز دیگه بیشتر مهلت نداره.
کسی کرک معتبری سراغ نداره؟
لطف کنید اگر کرک معتبری سراغ دارید بدید من هم استفاده کنم.
اینم یک crack توپ که ویندوزت رو کاملا active مورد قبول ماکروسافت میکنه و معتبره.
برای sp1.
من خودم دارم ازش استفاده میکنم 100% ازش راضیم.
حتی از سایت ماکروسافت برنامه هایی که ویندوزactive میخواستنو دانلود کردم.

hamidtest
12-04-2008, 22:57
با سلام .

راهی هست که بشه بعضی از برنامه ها رو مثلا (مترجم پارس ) رو که تو ویستا نصب نمیشه نصب کرد؟

یه توضیحی بدید..

Farahmand Farshidy
13-04-2008, 01:05
سلام دوست عزیز!

با سلام .

راهی هست که بشه بعضی از برنامه ها رو مثلا (مترجم پارس ) رو که تو ویستا نصب نمیشه نصب کرد؟

یه توضیحی بدید..

بعضی از این برنامه ها رو میشه با استفاده از قابلیت Compatibility نصب و استفاده کرد اما بعضی از این برنامه ها نمیشه.

برای فعال ساختن قابلیت Compatibility بروی فایل مورد نظر کلیک راست نموده و Properties را انتخاب کنید.

در پنجره ای که ظاهر میشود بروی تب Compatibility کلیک نمایید و بعد در قسمت Compatibility mode تیک گزینه Run this program in compatibility mode for را بزارید.

بروی کادری که فعال میشود کلیک نموده و Windows XP Service Pack 2 را انتخاب نموده و بروی OK کلیک نمایید.

حال بروی فایل تان دابل کلیک کنید و برنامه را نصب نمایید.

اما همانطور که گفتم برنامه های زیادی هستند که باز هم نمیشه آنها رو نصب کرد چون اصلاً برای انجن ویستا طراحی نشده اند.

مؤفق باشید!
فرهمنــــــــد

kelark
14-04-2008, 11:50
دوستان من یک مشکلی کوچیکی داشتم.

من وقتی که XPS 1530 رو گرفتم 2 تا درایو داشت که از فروشنده درخواست کردم که یه درایو دیگه هم برام ایجاد کنه ... وقتی هم که این کارو انجام داد یک مشکلی که پیش اومده اینه که درایو ها به ترتیب حروف نیستند...

همون طور که در عکس می بینید ... چه کار می تونم بکنم که بشه درایو F به E تبدیل بشه ؟ ( ویندوز ویستا Home premium هست )

amirtoty
14-04-2008, 14:49
دوستان من یک مشکلی کوچیکی داشتم.

من وقتی که XPS 1530 رو گرفتم 2 تا درایو داشت که از فروشنده درخواست کردم که یه درایو دیگه هم برام ایجاد کنه ... وقتی هم که این کارو انجام داد یک مشکلی که پیش اومده اینه که درایو ها به ترتیب حروف نیستند...

همون طور که در عکس می بینید ... چه کار می تونم بکنم که بشه درایو F به E تبدیل بشه ؟ ( ویندوز ویستا Home premium هست )

در منوی استارت روی کامپیوتر راست کلیک کن سپس Manage انتخاب کن
بعد در صفحه باز شده بیا روی Disk Management
بعد اونجا روی هر درایوی خواستی راست کلیک کن بزن ...Chande Drive Letter & Patch
بعد تغییر بده!

amirtoty
14-04-2008, 14:56
من یک مشکلی در نسب ویستا دارم
من اومدم ویندوز ویستا توی یک درایو 15GB نسب کردم بعد Service Pack 1 جا نشد
برای همین اومدم دوباره ویندوز و توی یک درایو 30GB نصب کنم
بعد اومدم دراو 30GB پاک کردم (Delete) کردم بعد دیگه درایو درست نشد اخطار میده

اطلاعات
Disk0 Unullocated Space Free Space: 29.3GB Type: Extended

چیکار کنم

amsjavan
15-04-2008, 13:43
سلام دوستان
آیکون های desktop یهو گنده شد!! نمیدونم چی کار کردم فکر کنم بعد نصب یه نرمافزار این جوری شده. رقتم dpi رو کم کنم که رو 96 بود و کمتر از اون هم نداشت! چی کار کنم به نظر شما؟
اینم عکش از desktop:

_Barbod_
15-04-2008, 21:46
سلام دوستان
آیکون های desktop یهو گنده شد!! نمیدونم چی کار کردم فکر کنم بعد نصب یه نرمافزار این جوری شده. رقتم dpi رو کم کنم که رو 96 بود و کمتر از اون هم نداشت! چی کار کنم به نظر شما؟
اینم عکش از desktop:

دوست عزیز روی صفحه دسکتاپ راست کلیک کن....
بقیه هم در عکسی که میزارم مشخص هست

amsjavan
16-04-2008, 00:15
خیلی ممنون. چقدر ساده بود! نمیدونم چه طور نفهمیدم!

amsjavan
16-04-2008, 10:14
پس چرا هر وقت restart می کنم دوباره به حالت medium icon بر می گرده؟!

reza3600
16-04-2008, 21:11
salam
chetori mishe vista ro farsi kard?! man moghe nasb zabane farsi ro entekhab kardam vali nemitonam farsi benevisam.
che tori toye vista internet kanekshen dorost konam ta az toye menoy vista betonam mesle xp be intenrt beram.
in avvalin post fingilishi man toye p30 hast!!!

Razel
16-04-2008, 21:29
پس چرا هر وقت restart می کنم دوباره به حالت medium icon بر می گرده؟!
یک روش دیگش هم روی desktop کلید Ctrl رو نگه دار بعد با چرخوندن wheel یا چرخ موس میتونی سایز آیکونها رو تغییر بدی.

salam
chetori mishe vista ro farsi kard?! man moghe nasb zabane farsi ro entekhab kardam vali nemitonam farsi benevisam.
che tori toye vista internet kanekshen dorost konam ta az toye menoy vista betonam mesle xp be intenrt beram.
in avvalin post fingilishi man toye p30 hast!!!

اگر صفحات قبل رو جستجو کنید همش قبلا توضیح داده شده.(جستجو در تاپیک)

موفق باشید.

namber_one
17-04-2008, 10:39
سلام
هر کاری میکنم ویستا میکروفونم رو نمیشناسه
میخواستم بدونم فقط من این مشکل رو دارم یا کس دیگه ای هم این مشکل رو داره
اگر هم میدونید چطور باید درستش کرد بگید
در ضمن درایو صدا رو هم نصب کردم

reza3600
17-04-2008, 16:25
سلام
من سرچیدم ولی چیزی نفهمیدم.
سوال من اینه
من چطوری توی ویستا اینترنت کانکشن درست کنم و چیکار کنم تا مثل xp بزرگ! این اینترنت کانکشن توی منوی استارت بیاد و بصورت یه منو باز بشه.
ممنون

amirtoty
17-04-2008, 16:33
سلام
هر کاری میکنم ویستا میکروفونم رو نمیشناسه
میخواستم بدونم فقط من این مشکل رو دارم یا کس دیگه ای هم این مشکل رو داره
اگر هم میدونید چطور باید درستش کرد بگید
در ضمن درایو صدا رو هم نصب کردم

ربطی به نشناختن و ویستا و اینا نداره
باید تنظیمات و درست تنظیم کنی

برای فعال کردن صدای میکروفون روی آیکون صدا (گوشه پایین سمت راست تصویر) راست کلیک کن بزن Playback Device بعد روی Speakers این و انتخاب کن Properties بعد در قسمت Levels صدای میکروفون و فعال کن!

amsjavan
17-04-2008, 22:49
یک روش دیگش هم روی desktop کلید Ctrl رو نگه دار بعد با چرخوندن wheel یا چرخ موس میتونی سایز آیکونها رو تغییر بدی.

خیلی ممنون. راهی نداره که وقتی restart میشه دوباره آیکون ها بزرگ نشه. انگار یه جایی این تنظیم ثبت شده تغییر هم نمیکنه!

amir2011
18-04-2008, 01:19
سلام
من سرچیدم ولی چیزی نفهمیدم.
سوال من اینه
من چطوری توی ویستا اینترنت کانکشن درست کنم و چیکار کنم تا مثل xp بزرگ! این اینترنت کانکشن توی منوی استارت بیاد و بصورت یه منو باز بشه.
ممنون

میتونی با باز کردن یک Ie و از مسیر tools>interner option>conenction>setup یک کانکشن بسازی و با زدن گزینه Alloow other people فکر کنم در منوی استارت بیاد...

_Barbod_
18-04-2008, 03:42
دوستان توی ویستا فولدر آپشن رو کجا میتونم پیدا کنم؟
میخوام بعضی فولدرها رو از Hiden در بیارم اما فولدر آپشن رو پیدا نمیکنم.

amirtoty
18-04-2008, 05:50
دوستان توی ویستا فولدر آپشن رو کجا میتونم پیدا کنم؟
میخوام بعضی فولدرها رو از Hiden در بیارم اما فولدر آپشن رو پیدا نمیکنم.

تو هر پنجره ای که باز کردی همون بالا سمت چپ نوشته Organize انتخابش کن بعد این و میبینی Folder & Search Options

zahak
18-04-2008, 08:03
سلام

دوستان من میخوام برنامه فارسی نویس مریم را نصب کنم اما متاسفانه نمیشه کرکش کنم

کرکی را که دانلود کردم عمل نمیکنه و میگه نمیتوانه کرک کنه

در حالی که میرعماد را کرک کردم

لطفا راهنمایی کنید یا کرک جدیدی برای ویستا سراغ دارید معرفی کنید.

namber_one
18-04-2008, 10:31
ربطی به نشناختن و ویستا و اینا نداره
باید تنظیمات و درست تنظیم کنی

برای فعال کردن صدای میکروفون روی آیکون صدا (گوشه پایین سمت راست تصویر) راست کلیک کن بزن Playback Device بعد روی Speakers این و انتخاب کن Properties بعد در قسمت Levels صدای میکروفون و فعال کن!
خودم عقلم میرسه این کارا رو بکنم
واسه همین اومدم اینجا گفتم
باز هم راه نمی افته!!!!

_Barbod_
18-04-2008, 11:03
تو هر پنجره ای که باز کردی همون بالا سمت چپ نوشته Organize انتخابش کن بعد این و میبینی Folder & Search Options

ممنون از کمکی که کردی:11:

reza3600
18-04-2008, 14:29
میتونی با باز کردن یک Ie و از مسیر tools>interner option>conenction>setup یک کانکشن بسازی و با زدن گزینه Alloow other people فکر کنم در منوی استارت بیاد...

سلام
توی منو یه قسمت به اسم کانکت تو هست ولی بصورت منو نیست بلکه لینکه. من میخام بصورت منو باشه.
راستی راهی نداره ایکون اتصال به اینترنت مثل xp بشه.

amir2011
18-04-2008, 15:09
سلام
توی منو یه قسمت به اسم کانکت تو هست ولی بصورت منو نیست بلکه لینکه. من میخام بصورت منو باشه.
راستی راهی نداره ایکون اتصال به اینترنت مثل xp بشه.

شما اول با کلیک راست روی toolbar اینترنت اکسپلور menu bar رو فعال کن...
بعد به آدرسی که گفتم برو...

amsjavan
18-04-2008, 16:16
میشه یکی مشکله منم حل کنه؟

MILIN3M
18-04-2008, 17:36
دوستان
من مشکلی تو ویستا دارم اونم ازین قراره که اول سیستم من تو امضام هسا پس نباید مشکلی پیش بیاد...اما ببینید حالت ایرو فعاله پنجره ها پشتشون معلومه و وقتی دکمه ضبدر پنجره رو میزنی با حالت اهسته بسته میشن..اما وقتی دکمه maximize رو میزنی بهو پنجره سریع باز میشه یعنی بصورت اهسته باز نمیشه..امیدوارم خوب گفته باشم..چی کنم؟؟؟

007saeed
18-04-2008, 20:51
سلام
من يه مشكل دارم.
چطوري ميتونم تو Vistaفارسي بنويسم؟

shympw
18-04-2008, 20:54
دوستان
من مشکلی تو ویستا دارم اونم ازین قراره که اول سیستم من تو امضام هسا پس نباید مشکلی پیش بیاد...اما ببینید حالت ایرو فعاله پنجره ها پشتشون معلومه و وقتی دکمه ضبدر پنجره رو میزنی با حالت اهسته بسته میشن..اما وقتی دکمه maximize رو میزنی بهو پنجره سریع باز میشه یعنی بصورت اهسته باز نمیشه..امیدوارم خوب گفته باشم..چی کنم؟؟؟

حالا که نگاه می کنم می بینم ماله منم اینتوریه.
فک کنم همینجوری درست باشه ! شاید فکر اینجاشو نکردن ؟!
اگه جدی راه حلی داره منم بدم نمی آد بدونم.

shympw
18-04-2008, 21:01
سلام
من يه مشكل دارم.

تو همین تاپیک بگردی چند مورد توضیح دادن.
اگه پیدا نکردی بگو.

MILIN3M
18-04-2008, 21:39
حالا که نگاه می کنم می بینم ماله منم اینتوریه.
فک کنم همینجوری درست باشه ! شاید فکر اینجاشو نکردن ؟!
اگه جدی راه حلی داره منم بدم نمی آد بدونم.
تو ویندوز ایکس پی اهسته باز میشه یعنی تو ویستا نداره؟/

reza3600
18-04-2008, 22:28
این ویژگی aero رو چطوری میشه فعال کرد؟ همونی پنجره ها پشتشون فعاله.
کارت گرافیک من جیفورس 7100 جی اس هست.

Nine
18-04-2008, 22:38
سلام
من يه مشكل دارم.

reza3600
18-04-2008, 22:44
شما اول با کلیک راست روی toolbar اینترنت اکسپلور menu bar رو فعال کن...
بعد به آدرسی که گفتم برو...

میدونم
رفتم. ولی میخام این اینترنت کانکشنها توی منوی استارت بصورت منو در بیان الان بصورت لینک هست.
از این راهی که گفتی فقط میشه کانکشن ساخت. البته توی xp هم از روشی که گفتی و هم از منوی استارت میشد کانکشن ساخت.
من با راست کلیک روی تسک بار و زدن پروپایتز و رفتن به استارت منو و قسمت کاستومایز نتونستم کاری بکنم. توی xp میشد از طریق همین ادرس کانکشنها رو بصورت منو در اورد.
شیطونه میگه برم همون xp رو نصب کنما!
ممنون

Nine
18-04-2008, 22:54
این ویژگی aero رو چطوری میشه فعال کرد؟ همونی پنجره ها پشتشون فعاله.
کارت گرافیک من جیفورس 7100 جی اس هست.

با سلام
قاعدتا کارت گرافیک تون باید بتونه این قابلیت رو فعال کنه
من فرض می کنم در حالت بیسک هستیم
این کارا رو انجام بدید

این مورد هم رو چک کنید

اگه کارت گرافیک بکشه درست می شه اگه نشد درایور جدید کارت گرافیکتون رو نصب کنید امیدوارم درست شه
با تشکر

Nine
18-04-2008, 23:04
دوستان

با سلام
شما این کارا رو انجام بدید ببینید فرقی می کنه البته من تو بعضی از نسخه های ویستا دیدم که گاهی این حالت آهسته باز و بسته شدن صفحات غیر فعال شده حتی با وجود فعال بودن حالت آئرو

Nine
18-04-2008, 23:21
میدونم
رفتم. ولی میخام این اینترنت کانکشنها توی منوی استارت بصورت منو در بیان الان بصورت لینک هست.
از این راهی که گفتی فقط میشه کانکشن ساخت. البته توی xp هم از روشی که گفتی و هم از منوی استارت میشد کانکشن ساخت.
من با راست کلیک روی تسک بار و زدن پروپایتز و رفتن به استارت منو و قسمت کاستومایز نتونستم کاری بکنم. توی xp میشد از طریق همین ادرس کانکشنها رو بصورت منو در اورد.
شیطونه میگه برم همون xp رو نصب کنما!
ممنون

با سلام
نه فکر نمی کنم بشه به اون صورت درش آورد
بهترین کار اینه که شما به اون قسمتی که تو عکس نشون دادم برید

سپس اون کانکشنی رو که درست کردید رو اونجا می بینید اونو بگیرید و بکشید روی دسکتاپ تا یه شورت کات ازش درست بشه

حالا موقع اتصال به اینترنت اگه روی این شورت کات کلیک کنید همون حالت xp براتون نشون داده می شه و می تونید تنظیماتی رو که می خواهید رو انجام بدید و به اینترنت وصل بشید
شرمنده ام اگه این مطلب اون چیزی نیست که شما مد نظرتون بود
ممنون

MILIN3M
19-04-2008, 00:33
با سلام
شما این کارا رو انجام بدید ببینید فرقی می کنه البته من تو بعضی از نسخه های ویستا دیدم که گاهی این حالت آهسته باز و بسته شدن صفحات غیر فعال شده حتی با وجود فعال بودن حالت آئرو

امتحان کردم نشد چی کنم؟

reza3600
19-04-2008, 11:11
ای کاش اینجا دکمه تشکر داشت!
از همه که کمک کردند ممنون

zahak
19-04-2008, 12:24
من چند تا تم ویستا دانلود کردم و توی قسمت مربوطش کپی کردم اما اجرا نمیشه

دقیقا راهش چیه و چطوری میشه اجراشون کرد

omid moosavi
19-04-2008, 19:10
ماكه xp را نصب كرديم

amsjavan
19-04-2008, 22:33
مثل اینکه مشکلم حل نشدنیه! خیلی عجیبه!!

agaa_hojat2007
20-04-2008, 12:48
سلام من میخوام ویندوز ویستا نصب کنم...من برای اینکه با نصب این ویندوز آشنا بشم به قسمت راهنمای نصب مراجعه کردم....در عکسی که من زیر گذاشتم منظور از پارتیشن چیه یا اگر میشه درباره ی عکس زیر و مطالبش توضیح بدهید....

ehsan_jan3
20-04-2008, 17:19
پارتیشن یک قسمت از هارد شماست که از بقیه جدا شده.باید اون پارتیشنی که میخوای ویستا نصب کنی از fat32 تبدیل به ntfs کنی.والسلام.

ebinem173
21-04-2008, 00:08
آقا من یه غلطی کردم خودم هم نفهمیدم
تو قسمت properties یکی از فولدر های mp3
یکی دو تا از اون تیکهای قسمت advanced رو زدم و برداشتم یه کارهایی کرد حالا رنگ فونت فایلهام سبز شده و نه پخش میشه نه میشه به جای دیگه منتقلشون کرد

Hossein-GMail
21-04-2008, 03:59
آقا من یه غلطی کردم خودم هم نفهمیدم
تو قسمت properties یکی از فولدر های mp3
یکی دو تا از اون تیکهای قسمت advanced رو زدم و برداشتم یه کارهایی کرد حالا رنگ فونت فایلهام سبز شده و نه پخش میشه نه میشه به جای دیگه منتقلشون کرد

سلام.
جای نگرانی نیست.
دوباره برو به همون جا تیک'Compress contents to save disk space'رو بردار.این گزینه فایاهارو Compress میکنه.
اما اگرهم بمونه هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه.حتی میتونی روی درایوهات راست کلیک کنی و از گزینه Propertiesهمون گزینه رو نیک بزنی تا تموم فایلهات رو Compress کنه.تنها فرقشم اینه که فضای هاردت بیشتر میشه.من همه درایو هامو اینجوری کردم.:31:
در کل در حالت عادی از اون چهار گزینه فقط باید گزینه دوم تیک خورده باشه.
موفق باشید.:10:

Hossein-GMail
21-04-2008, 04:06
دوباره سلام.
یک سوال...
من دوتا ویستا با هم نصب کردم.(x32 & x64)
اما اونی که آخر نصب کردم کرک نمیشه(x64).
دلیلش چیه؟
البته قبلش x32رو کرک کرده بودم.
پیشاپیش ممنون:11:

namber_one
21-04-2008, 12:57
دوباره سلام.
یک سوال...
من دوتا ویستا با هم نصب کردم.(x32 & x64)
اما اونی که آخر نصب کردم کرک نمیشه(x64).
دلیلش چیه؟
البته قبلش x32رو کرک کرده بودم.
پیشاپیش ممنون
شاید کرک شما فقط ماله ویندوز 32 x هست
میتونی کرک رو از توی انجمن مقالات بگیری

agaa_hojat2007
21-04-2008, 20:33
پارتیشن یک قسمت از هارد شماست که از بقیه جدا شده.باید اون پارتیشنی که میخوای ویستا نصب کنی از fat32 تبدیل به ntfs کنی.والسلام.

حالا fat بهتره یا ntfs??????

namber_one
21-04-2008, 21:56
حالا fat بهتره یا ntfs??????
ntfs بهتره
یعنی ویستا فقط روی ntfs نصب میشه.

siamak_mu
22-04-2008, 12:57
اين ويندوز چند بيتي هست؟

Microsoft Windows Vista Ultimate.x64 Integrated Feb 2008

اگه دانلود كنم به سيستم 32 بيتي مي خوره؟

agaa_hojat2007
22-04-2008, 16:04
من چندروزی هست که روی کامپیوترم ویستا نصب کردم....من موقعی که ویستا رو اجرا میکنم ویستا به هنگام شروع این پیغام رو میده؟؟؟؟؟؟؟منظورش چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

shympw
22-04-2008, 22:42
اين ويندوز چند بيتي هست؟

Microsoft Windows Vista Ultimate.x64 Integrated Feb 2008

اگه دانلود كنم به سيستم 32 بيتي مي خوره؟

64 بیتی هست, به سیستم 32 نمی خوره.

shympw
22-04-2008, 23:10
من چندروزی هست که روی کامپیوترم ویستا نصب کردم....من موقعی که ویستا رو اجرا میکنم ویستا به هنگام شروع این پیغام رو میده؟؟؟؟؟؟؟منظورش چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

درایور کارت tv شما با ویستا سازگار نیست. باید درایور سازگار با ویستاشو پیدا کنی.
من اینو می دونم یه امتحانی بکن.

Hossein-GMail
22-04-2008, 23:45
آقا یکی یه دونه کرک درست و حسابی معرفی کنه که به Service Pack1 بخوره.:19:
تا حالا 5 تا کرک امتحان کردم که نشده:18:

shympw
23-04-2008, 01:06
آقا یکی یه دونه کرک درست و حسابی معرفی کنه که به Service Pack1 بخوره.:19:
تا حالا 5 تا کرک امتحان کردم که نشده:18:

ببین این نه دردت می خوره.

sm6m10
23-04-2008, 07:35
سلام دوستان .
:11:چطوری میتونم کامپیوتر(ویستا+لب تاپ)ر را به تلویزیون وصل کنم؟و مانیتور را روی تلویزیون ببینم یا برعکس.هر کمکی که در زمینه میکنید از قبل متشکرم.

saiiddz
23-04-2008, 12:47
من نمیتونم به صورت دایل آپ در ویندوز ویستا به اینترنت وصل بشم
لطفآ بگید چه طوری و از کجا میتونم و باید چه تنظیماتی انجام بدم تا بتونم وصل شم
Xrender
24-04-2008, 00:12
har ky tunest mohafez fil vista ro gheyr faal kone ye rahnaii maro bokone

Hossein-GMail
24-04-2008, 11:13
سلام.
اگه منطورت اينه که نميتوني دايال آپ کانکشن درست کني بر روي شکل کامپوتري که در پايين سمت چپ قرار داره راست کليک کن.بعد گزينهConnect to a Network رو انتخاب کن.سپس گزينهSet up a connction or network و بعد گزينه سوم.بقيشم کاملا مشخصه.
اگر هم منظورت چیز دیگه ای هست بگید تا شاید بتونم کمکتون کنم.
موفق باشيد:11:

shympw
24-04-2008, 11:39
har ky tunest mohafez fil vista ro gheyr faal kone ye rahnaii maro bokone

اگه منظورت UAC هست (هر برنامه که می خوای اجرا کنی ازت می پرسه و کلی اذیت می کنه !)
می تونی اینجا غیر فعالش کنی

ila
24-04-2008, 21:33
سلام..من دوتا سوال دارم
اینکه چه جوری میتونم تنظیمات زبان رو درست نصب کنم که با آلت وشیفت زبان فارسی و انگلیسی هم نصب کنم؟
دوم این که من پسورد اکانت اصلی روگم کردم..ولی یک اکانت دارم..ولی برای هر کار دیگه ای توکنترل پنل باید اون پسورد رو بدم باید چیکار کنم؟

AliROCK
25-04-2008, 01:10
تغییر زبان در xp و ویستا یکی هست و فرقی نداره فقط به جای farsi باید persian رو انتخاب کنید

saiiddz
25-04-2008, 08:19
سلام.
اگه منطورت اينه که نميتوني دايال آپ کانکشن درست کني بر روي شکل کامپوتري که در پايين سمت چپ قرار داره راست کليک کن.بعد گزينهConnect to a Network رو انتخاب کن.سپس گزينهSet up a connction or network و بعد گزينه سوم.بقيشم کاملا مشخصه.
اگر هم منظورت چیز دیگه ای هست بگید تا شاید بتونم کمکتون کنم.
موفق باشيد:11:
حسین جان تشکر
فقط منظورت از کامپیوتری که در پایین سمت چپ قرار داره چیه
لطفآ اسمش رو بگو

Nine
25-04-2008, 11:55

بعد از وارد کردن اطلاعات گزینه کانکت رو بزنید تا بعد از تست به اینترنت وصل شید برای انجام تنظیمات بخش دایل آپ و ساختن یه شورت کات برای دسترسی راحت تر این کارا رو انجام بدید

بعد از رفتن به control panel و قرار دادن اون در حالت کلاسیک

و بعد بخش دایل آپ رو بگیر رو بکشید روی دسکتاپ تا یه شورت کات درست شه از این به بعد هر موقع خواستید وصل شید از همین شورت کات استفاده کنید

موفق باشید

Hossein-GMail
25-04-2008, 12:50
حسین جان تشکر
فقط منظورت از کامپیوتری که در پایین سمت چپ قرار داره چیه
لطفآ اسمش رو بگو

خواهش میکنم دوست عزیز.
Nine جان کاملشو گفتن اما برای تکمیل صحبتهام این عکس رو هم میذارم:

موفق باشید

saiiddz
25-04-2008, 14:47

بعد از وارد کردن اطلاعات گزینه کانکت رو بزنید تا بعد از تست به اینترنت وصل شید برای انجام تنظیمات بخش دایل آپ و ساختن یه شورت کات برای دسترسی راحت تر این کارا رو انجام بدید

بعد از رفتن به control panel و قرار دادن اون در حالت کلاسیک

و بعد بخش دایل آپ رو بگیر رو بکشید روی دسکتاپ تا یه شورت کات درست شه از این به بعد هر موقع خواستید وصل شید از همین شورت کات استفاده کنید

موفق باشید
حسین جان از شما هم متشکرم
ناین عزیز واقعآ تشکر
به نظر شما کدوم آنتی ویروس برای ویستا مناسبه
من کسپر 7 رو مخصوص ویستا پیدا کردم
نظر شما چیه

ila
25-04-2008, 18:29
سلام..
من پسورد اکانت اصلی روگم کردم..ولی یک اکانت دارم..ولی برای هر کار دیگه ای توکنترل پنل باید اون پسورد رو بدم باید چیکار کنم؟

سلام.. میشه جواب؟

Hossein-GMail
25-04-2008, 23:30
حسین جان از شما هم متشکرم
ناین عزیز واقعآ تشکر
به نظر شما کدوم آنتی ویروس برای ویستا مناسبه
من کسپر 7 رو مخصوص ویستا پیدا کردم
نظر شما چیه

ببخشید که من دخالت میکنم!
به نظر من حتماNOD32 رو امتحان.
خودم قبلا با کسپرسکی و مکافی کار میکردم اما NOD32 چیزه دیگه ای.
یه سری به اینجا بزن:

موفق باشید.

saiiddz
26-04-2008, 11:08
با سلام دوباره
دوستان من میخواستم بپرسم که میتونم مثلآ فایل مخصوص مادر برد یا کارت صدا رو که باید نصب بشه از اینترنت و از سایت مخصوصش برای ویندوز ویستا دانلود کنم
اگه میشه این آدرس هارو بزارید
مادربرد:سایت ای سوز
سی پی یو:سایت ای ام دی
گرافیک:سایت نوادا(جی فورس)

Nine
26-04-2008, 11:44
با سلام دوباره
دوستان من میخواستم بپرسم که میتونم مثلآ فایل مخصوص مادر برد یا کارت صدا رو که باید نصب بشه از اینترنت و از سایت مخصوصش برای ویندوز ویستا دانلود کنم
اگه میشه این آدرس هارو بزارید
مادربرد:سایت ای سوز
سی پی یو:سایت ای ام دی
گرافیک:سایت نوادا(جی فورس)

با سلام
حتما می شه این کار رو کرد و بهترین شیوه هم همین است. فقط اگه قطعات خیلی قدیمی باشن ممکنه درایور ویستا براشون ارائه نشده باشه که خوب شما خودتون باید ببینید

در مورد کارت گرافیک باید براساس GPU ای کارت گرافیک تون درایورش رو انتخاب کنید مثلا بدونید کارت گرافیکتون مثلا 7300GT است یا 8600GT و اینکه ویستای شما 32 بیتی است یا 64 بیتی
بعد از مشخص شدن این موارد به این آدرس بروید و بر اساس اصلاعاتی که می دهید درایور کارت گرافیکتون رو دانلود کنید

اگه در مورد GPU تون مطمئن نیستید از برنامه زیر استفاده کنید
GPU-Z

برای مادربرود هم شما می توانید فایل هایی برای آپدیت بایوس یا درایور صدا رو دانلود کنید
برای این کار به سایت اسوس بروید و مادربورد مورد نظرتون رو بر اساس چیپست ش بیابید و سپس به قسمت دانلود برید و ...

مثلا من مادربوردM2N-E رو فرض گرفتم

روش اپدیت بایوس رو هم در بخش سخت افزار پیدا کنید

برای اطلاعات در مورد مادربورد تون و ورژن بایوس هم می تونید از برنامه CPU-Z استفاده کنید

برای سی پی یو هم درایور ارائه نمی شه و شناخت سی پی یو های جدید و ... بر اساس همون آپدیت بایوس انجام می شه

saiiddz
26-04-2008, 12:29
ناین عزیز یه دنیا ممنون
فقط نظرتون درمورد آنتی ویروس برای ویستا رو بگید
من کسپر 7 مخصوص ویستا با کلید اکتیو سازی رو پیدا کردم
نظر شما چیه

Nine
26-04-2008, 14:23
ناین عزیز یه دنیا ممنون
فقط نظرتون درمورد آنتی ویروس برای ویستا رو بگید
من کسپر 7 مخصوص ویستا با کلید اکتیو سازی رو پیدا کردم
نظر شما چیه

با سلام
همون طور که می دونید برای امنیت بیشتر شما علاوه بر انتی ویروس به فایروال و آنتی اسپای هم احتیاج دارید
اگه منظورتون از کسپر7 نسخه انتی ویروس اون است که باید در کنارش فایروال هم نصب کنید
اما من پیشنهاد می کنم از نسخه اینترنت سکیوریتی کسپرسکی استفاده کنید که علاوه بر آنتی ویروس فایروال خوبی هم داره
این نسخه ها به صورت kis شناخته می شن و شما با نصب این بسته نرم افزاری علاوه بر آنتی ویروس فایروال رو هم نصب کردید - فقط امیدوارم سیستمون از نظر سخت افزاری قابل قبول باشه --

لینک دانلود آخرین و بهترین نسخه اینترنت سکیوریتی کسپرسکی ورژن 7.0.1.325

پست مربوط به جدیدترین کی ها برای kis

چگونگی تنظیمات و نحوه وارد کردن کی و نگهداشتن آپدیت و .... هم که همش تو امضای من هست
خود کسپرسکی آنتی اسپای داره و لی بیشتر اسپای ها با درجه ریسک بالا رو تشخیص می ده برای انتی اسپای تخصصی من avg antispyware رو پیشنهاد می کنم که با ویستا هم 32 و 64 بیتی سازگاره این انتی اسپای رو لازم نیست کرک کنید بعد از اتمام دوره آزمایشیش تبدیل به نسخه رایگان می شه که قابلیت آپدیت هم داره فقط کاردش از کار می افته از استارت آپ درش آرید و برای اسکن دستی و دوره ای استفاده کنید ازش

چون سوال شما در زمینه آنتی ویروس سازگار با ویستا بود اینجا می شد جواب داد و گرنه از این به بعدش رو اگه سوالی پیش اومد تو انجمن انتی ویروس ها مطرح کنید من خودم پیگیری می کنم
ممنون

sastwhc
26-04-2008, 14:56
صفحه 205 پست 2050

عکس از ارور

و
صفحه 206
سلام

بالاخره این مشکل چطوری حل شد.
من ویستا رو از دو جای مختلف خریدم.هر دو تا همین مشکل را دارن تقریباوالبته تونستم روی ایکس پی نصبش کنم ولی ویندوزم یه حجمی در حدود14 گیگ پیدا کرده(چندتا برنامه بیشتر نصب نکردم که همه کم حجمند):18:

کمک
پ.ن. :چون عکس استفاده شده در پست دوستمون خیلی بزرگ بود من عکس رو حذف کردم اما در اصل پست هنوز هست.موقع بوت شدن با ویستا در همون مرحله ای در عکس دیده میشه یهنی مرحله دوم میگه چون یه فایل شما اسیب دیده و ارور 0x8007000D نصب ویندوز امکان پذیر نیس.من اول به خیال اینک دی وی دی مشکل داره رفتم و از یه جای دیگه یه نسخه ویستا خریدم ولی فایده نداشت همون مشکل پیش اومد البته شماره ارور اول رئ دقت نکردم ولی مزمونش همین بود که یه فایل وجود نداره.توگوگل سرچ کردم یکی میگفت ویستا از کابل IDE 40 واسه نصب نمیتونه استفاده کنه وباید آی دی ای 80 رشته واسش استفاده کرد !

اومدم دیدم اینجا هم این مشکل بوده ، ولی بعد از چند بار طرح مشکل بی جواب مونده بود یا من جوابش رو پیدا نکردم.

لطفا اگه کسی جوابش و میدونه بگه

با تشکر

saiiddz
26-04-2008, 15:14
با سلام
همون طور که می دونید برای امنیت بیشتر شما علاوه بر انتی ویروس به فایروال و آنتی اسپای هم احتیاج دارید
اگه منظورتون از کسپر7 نسخه انتی ویروس اون است که باید در کنارش فایروال هم نصب کنید
اما من پیشنهاد می کنم از نسخه اینترنت سکیوریتی کسپرسکی استفاده کنید که علاوه بر آنتی ویروس فایروال خوبی هم داره
این نسخه ها به صورت kis شناخته می شن و شما با نصب این بسته نرم افزاری علاوه بر آنتی ویروس فایروال رو هم نصب کردید - فقط امیدوارم سیستمون از نظر سخت افزاری قابل قبول باشه --

لینک دانلود آخرین و بهترین نسخه اینترنت سکیوریتی کسپرسکی ورژن 7.0.1.325

پست مربوط به جدیدترین کی ها برای kis

چگونگی تنظیمات و نحوه وارد کردن کی و نگهداشتن آپدیت و .... هم که همش تو امضای من هست
خود کسپرسکی آنتی اسپای داره و لی بیشتر اسپای ها با درجه ریسک بالا رو تشخیص می ده برای انتی اسپای تخصصی من avg antispyware رو پیشنهاد می کنم که با ویستا هم 32 و 64 بیتی سازگاره این انتی اسپای رو لازم نیست کرک کنید بعد از اتمام دوره آزمایشیش تبدیل به نسخه رایگان می شه که قابلیت آپدیت هم داره فقط کاردش از کار می افته از استارت آپ درش آرید و برای اسکن دستی و دوره ای استفاده کنید ازش

چون سوال شما در زمینه آنتی ویروس سازگار با ویستا بود اینجا می شد جواب داد و گرنه از این به بعدش رو اگه سوالی پیش اومد تو انجمن انتی ویروس ها مطرح کنید من خودم پیگیری می کنم
ممنون
من منظورم نسخه ی سکیوریتی کسپر هست نسخه ی 7
و کاملآ سازگار با ویستا
سیستم من
cpu:3.6 amd دوهسته ای
gpu:geforce 7300 gt
ram:2g
و اینکه هم سیستممم و هم ویندوز ویستایی که خریدم هم 32 و هم 64 بیت هستن
فعلآ

Nine
26-04-2008, 19:37
من منظورم نسخه ی سکیوریتی کسپر هست نسخه ی 7
و کاملآ سازگار با ویستا
سیستم من
cpu:3.6 amd دوهسته ای
gpu:geforce 7300 gt
ram:2g
و اینکه هم سیستممم و هم ویندوز ویستایی که خریدم هم 32 و هم 64 بیت هستن
فعلآ

با سلام
سیستم شما کاملا برای نصب اینترنت سکیوریتی کسپر ورژن 7 مناسب است نصب کنید و استفاده کنید
موفق باشید

sastwhc
27-04-2008, 09:04
صفحه 205 پست 2050

و
صفحه 206
سلام

بالاخره این مشکل چطوری حل شد.
من ویستا رو از دو جای مختلف خریدم.هر دو تا همین مشکل را دارن تقریباوالبته تونستم روی ایکس پی نصبش کنم ولی ویندوزم یه حجمی در حدود14 گیگ پیدا کرده(چندتا برنامه بیشتر نصب نکردم که همه کم حجمند):18:

کمک
پ.ن. :چون عکس استفاده شده در پست دوستمون خیلی بزرگ بود من عکس رو حذف کردم اما در اصل پست هنوز هست.موقع بوت شدن با ویستا در همون مرحله ای در عکس دیده میشه یهنی مرحله دوم میگه چون یه فایل شما اسیب دیده و ارور 0x8007000d نصب ویندوز امکان پذیر نیس.من اول به خیال اینک دی وی دی مشکل داره رفتم و از یه جای دیگه یه نسخه ویستا خریدم ولی فایده نداشت همون مشکل پیش اومد البته شماره ارور اول رئ دقت نکردم ولی مزمونش همین بود که یه فایل وجود نداره.توگوگل سرچ کردم یکی میگفت ویستا از کابل ide 40 واسه نصب نمیتونه استفاده کنه وباید آی دی ای 80 رشته واسش استفاده کرد !

اومدم دیدم اینجا هم این مشکل بوده ، ولی بعد از چند بار طرح مشکل بی جواب مونده بود یا من جوابش رو پیدا نکردم.

لطفا اگه کسی جوابش و میدونه بگه

با تشکر

پ.ن.
اشکال کابل بود

007saeed
27-04-2008, 10:25
سلام.
من بعد از اينكه Service Pack1را نصب كردم ديگه Searchتو Startنيست و حذف شده.بايد چيكار كنم؟

AliROCK
27-04-2008, 14:01
روی start که کلیک کردی همون پایین نوشته search پایین all programs

007saeed
27-04-2008, 17:29
روی start که کلیک کردی همون پایین نوشته search پایین all programs

اونجا را كه مي دونم.فكركنم بايد يه دونه طرف راست زيرGAMES باشه.از بقيه هست؟

shympw
27-04-2008, 22:38
اونجا را كه مي دونم.فكركنم بايد يه دونه طرف راست زيرGAMES باشه.از بقيه هست؟

اون search زیر all programs بجای run هست.
و بجای search هم بالای هر صفحه از explorer به جا هست زیر دکمه close

hlpmostafa
28-04-2008, 02:00
سلام
یه سوال در مورد connection ها در ویستا:
سیستم من بعضی وقت ها یک دفعه وقتی Connect هستم ،توی بخش Connection می نویسه:Local acces only وهیچ صفحه ای رو نمی یاره.مشکل از کجاست؟

AliROCK
28-04-2008, 13:46
ویستا کانکشنتون رو میسنجه که local هست یا اینترنت
اگه درست نشد
اکثرا مشکل isp هست و همون اول کار بعد از چند ثانیه درست میشه

amirbabak1979
28-04-2008, 16:04
سلام به شما دوستان و اسا تید عزیز

من می‌خواهم ویندوز ویستائی‌ که روی لب تاپم نصب شده رو بردارم و بجاش ویندوز Xp بریزم.
ولی‌ وقتی‌ که Cd بوت Xp را میزارم و با اون بالا میام تا درایو را Format و شروع به ر یختن Xp کنم، اصلا به اون قسمت نمیره و Error میده که شما اصلا هارد دیسک رو لب تاپ ندارید.
کلی‌ از تو اینترنت سر چ کردم این مساله رو ولی‌ جایی‌ ندیدم که نحوی این کار رو همه نحوی نصب ویستا و Xp را همزمان به صورت Dual Bios توضیح دادند،
لطفا کمکم کنید تا از ویستا راحت شم .
کلی‌ نرم افزار دارم که هیچ نسخه برای ویستا ندران و امتحانت پایان ترمم هم نزدیک و باید کلی‌ پروژه تحویل بدم.
خیلی‌ عجله دارم،
در ضمن من ایران نیستم و اینجا هم تو این غربت دلم فقط به شما رفقای‌ اینجا گرم.
منتظر راهنماییتون هستم

sastwhc
28-04-2008, 19:23
سلام دوستان بسیار عزیز لطفا منو فراموش نکنید.:18:
من موندم و ویستا یی که نصب نمیشه :19: (البته اگه ایکس پی باشه رویه ایکس پی نصب میشه!) زودتر بگید تا اگه مشکه دی وی دی برم عوضش کنم اگه مشکل رم (کامچیوتر رو تازه بستم) برم یه کاری بکنم:41:

سلام بعضی وقتا آدم خیال میکنه سوالاش Hidden هستن که کسی حتی توجه ای به سوال نمیکنه، لااقل نمیگه سوالت بی ربطه . . .یا هر چی . . .

اما جواب:

کابل IDE رو با یک IDE 80 عوض کردم و همه چی درست شد!

یا حق

Hossein-GMail
29-04-2008, 00:21
سلام بعضی وقتا آدم خیال میکنه سوالاش Hidden هستن که کسی حتی توجه ای به سوال نمیکنه، لااقل نمیگه سوالت بی ربطه . . .یا هر چی . . .

اما جواب:

کابل IDE رو با یک IDE 80 عوض کردم و همه چی درست شد!

یا حق

سلام دوست خوبم.
وقتی به سوالات جواب داده میشه که جوابی وجود داشته باشه!وقتی کسی جواب سوال شمارو نمیدونه چی باید بگه؟
:10:

mrmmnb
29-04-2008, 05:49
سلام به شما دوستان و اسا تید عزیز

من می‌خواهم ویندوز ویستائی‌ که روی لب تاپم نصب شده رو بردارم و بجاش ویندوز Xp بریزم.
ولی‌ وقتی‌ که Cd بوت Xp را میزارم و با اون بالا میام تا درایو را Format و شروع به ر یختن Xp کنم، اصلا به اون قسمت نمیره و Error میده که شما اصلا هارد دیسک رو لب تاپ ندارید.
کلی‌ از تو اینترنت سر چ کردم این مساله رو ولی‌ جایی‌ ندیدم که نحوی این کار رو همه نحوی نصب ویستا و Xp را همزمان به صورت Dual Bios توضیح دادند،
لطفا کمکم کنید تا از ویستا راحت شم .
کلی‌ نرم افزار دارم که هیچ نسخه برای ویستا ندران و امتحانت پایان ترمم هم نزدیک و باید کلی‌ پروژه تحویل بدم.
خیلی‌ عجله دارم،
در ضمن من ایران نیستم و اینجا هم تو این غربت دلم فقط به شما رفقای‌ اینجا گرم.
منتظر راهنماییتون هستم

شما ابتدا برنامه بوتیبل Acronis Disk Director (حتما باید به صورت بوتیبل باشه که باهاش از بوت بیایی بالا)گیر بیار(توی سی دی Hirens.BootCD هست بعدش هارت رو فرمت کن(من با چند تا برنامه دیگه که میخواستم فرمت کنم هارد رو نمی شناخت ولی این برنامه فرمت کرد بعدشک دیگه حله راحت XP نصب میشه فقط قبلش یه بک اپ از کل هارت بگیر روی دی وی دی نگه دار برای مواقعی که خواستی از ویستا استفاده کنی

Hossein-GMail
30-04-2008, 02:34
سلام مجدد.
مشکل کرک ویستا من حل شد.
کارایی هم که انجام دادم میگم شاید برای بعضی از دوستان مفید باشه.
قبل از اینکه سرویس پک1 رو نصب کنم دوتا ویستا داشتم.اولی32بیتی و دومی64.
32بیتیم کرک شده بود اما هر کاری میکردم 64بیتی کرک نمیشد.سه چهارتا کرکم روش امتحان کردم. نا گفته نماند که ایکس پی هم داشتم.بعد که سرویس پک یک رو32بیتی نصب کردم کرکش غیر فعال شد و مهلت 30 روزه!
هر کاری هم کردم به هیچ عنوان کرک نمیشد.حتی چند بار ویندوز رو هم عوض کردم.
بالاخره بعد از کلی مکافات هم 2تا ویستاها هم ایکس چی رو پاک کردم(درایو هارو فرمت کردم) و فقط ویستا سرویس پک یک(32بیت) رو نصب کردم کرک شد.البته قبلش بایاس مادربورد رو هم آپدیت کرده بودم.
به نظر شما دلیلش چی بوده؟

abdolreza
30-04-2008, 08:00
سلام

هر دایرکتوری جدیدی که باز میکنیم ستونها با نامهای مختلف دیفالت ویستامیباشد مثل tags rating size و غیره
چه باید کرد که دیفالت این تنظیم را برای همیسه به دلخواه خودمان با شد.
با تشکر

..hamed..
01-05-2008, 18:23
اقا یکی به این سوال من درباره مدیا سنتر که خیلی ذهنمو به خودش مشغول کرده جواب بده که اگه اکه من کامپیوترمو به تلویزیون وصل کنم و مدیا سنترو اجراکنم و بعد برم سراغ تلویزیون و کنترلشو بردارم میتونم با تلویزیون کنترل مدیا سنتر رو دستم بگیرم و هر کاری که خواستم باهاش بکنم و این کار اگه بشه به نوع تلویزیون و کارت TV هم بستگی داره :20:

mehdi_vsgh
01-05-2008, 21:34
سلام
من یه ایکس پی + ویستا نصب کرده بودم
xp را تو درایو C
و ویستا رو در درایور G
به دلایلی مجبور به فرمت درایو C و نصب مجدد xp شدم

چطور میتونم ویستا را برگردونم؟؟؟؟

abdolreza
01-05-2008, 22:49
سلام
من یکبار این کار را کردم بعد با بوت ویستا بالا امدم
و repair کردم براحتی درایو ویستا را شناخت و با تائید من منو ویستا و ایکس پی را در c درست کرد.
شما هم امتحان کنید.

Hossein-GMail
01-05-2008, 23:55
سلام
من یکبار این کار را کردم بعد با بوت ویستا بالا امدم
و repair کردم براحتی درایو ویستا را شناخت و با تائید من منو ویستا و ایکس پی را در c درست کرد.
شما هم امتحان کنید.

سلام دوست عزیز.
به این صفحه یه نگاه بنداز:

اقا یکی به این سوال من درباره مدیا سنتر که خیلی ذهنمو به خودش مشغول کرده جواب بده که اگه اکه من کامپیوترمو به تلویزیون وصل کنم و مدیا سنترو اجراکنم و بعد برم سراغ تلویزیون و کنترلشو بردارم میتونم با تلویزیون کنترل مدیا سنتر رو دستم بگیرم و هر کاری که خواستم باهاش بکنم و این کار اگه بشه به نوع تلویزیون و کارت TV هم بستگی داره :20:

فکر نمیکنم چنین چیزی شدنی باشه.این کار سخت افزار میخواد و با همون یه دونه کابل بعیده!
مگه چیزی در این مورد شنیدی؟

mehdi_vsgh
02-05-2008, 06:22
سلام دوست عزیز.
به این صفحه یه نگاه بنداز:
کد:

خوب اینکه مربوط میشه به نوت بوک نه pc

amirtoty
02-05-2008, 19:23
با کنترل تلوزیون نمیشه ولی میتونی از کنترل مخصوص کامپیوتر (بعضی از کارت کپچرا کنترل دارن) استفاده کنی

amirtoty
02-05-2008, 19:25
سلام مجدد.
مشکل کرک ویستا من حل شد.
کارایی هم که انجام دادم میگم شاید برای بعضی از دوستان مفید باشه.
قبل از اینکه سرویس پک1 رو نصب کنم دوتا ویستا داشتم.اولی32بیتی و دومی64.
32بیتیم کرک شده بود اما هر کاری میکردم 64بیتی کرک نمیشد.سه چهارتا کرکم روش امتحان کردم. نا گفته نماند که ایکس پی هم داشتم.بعد که سرویس پک یک رو32بیتی نصب کردم کرکش غیر فعال شد و مهلت 30 روزه!
هر کاری هم کردم به هیچ عنوان کرک نمیشد.حتی چند بار ویندوز رو هم عوض کردم.
بالاخره بعد از کلی مکافات هم 2تا ویستاها هم ایکس چی رو پاک کردم(درایو هارو فرمت کردم) و فقط ویستا سرویس پک یک(32بیت) رو نصب کردم کرک شد.البته قبلش بایاس مادربورد رو هم آپدیت کرده بودم.
به نظر شما دلیلش چی بوده؟

خوب کرکی که نصب میکنی باید مخصوص 64 Bit باشه

amir2011
02-05-2008, 21:49
من یک مشکل یهو پیدا کردم (البته بیشتر با IE7) هست که دیگه با وجود زدن تیک به خاطر سپردن دیگه user من در سایتهایی که عضو هستم در حافظه نمیمونه و هر دفعه باید user و pass رو وارد کنم...
راستی دیگه به صورت اتومات آپدیت هم نمیتونه بکنه..!

behnammazi
03-05-2008, 18:50
سلام.
من الان ویندوز 32 بیتی روی سیستمم دارم و رم 3 گیگ. می خوام رم سیستم رو 4 گیگ بکنم. ولی چون ویندوزم 32 بیتی هست نمیتونم. باید اول ویندوز 64 بیتی نصب کنم.
می خواستم ببینم می ارزه که ویندوز 64 بیتی نصب کنم بعد رم 4 گیگ بخرم؟ یا اگر ویندوز 64 بیتی بریزم با رم 4 گیگ ,خود ویندوز 64 بیتی رم بیشتری میگیره و میشه مثل ویندوز 32 بیتی با رم 3 گیگ؟
با تشکر.

shympw
03-05-2008, 19:26
سلام.
من الان ویندوز 32 بیتی روی سیستمم دارم و رم 3 گیگ. می خوام رم سیستم رو 4 گیگ بکنم. ولی چون ویندوزم 32 بیتی هست نمیتونم. باید اول ویندوز 64 بیتی نصب کنم.
می خواستم ببینم می ارزه که ویندوز 64 بیتی نصب کنم بعد رم 4 گیگ بخرم؟ یا اگر ویندوز 64 بیتی بریزم با رم 4 گیگ ,خود ویندوز 64 بیتی رم بیشتری میگیره و میشه مثل ویندوز 32 بیتی با رم 3 گیگ؟
با تشکر.

من 32 و 64 بیتی رو با رم 4 گیگ امتحان کردم. 64 بیتی سریعتر هست.

hlpmostafa
04-05-2008, 09:51
کسی جواب سوال من در رابطه با Connection رو نمی دونه؟

ebinem173
04-05-2008, 23:42
تازگی ها بعد از بالا اومدن ویندوز این پیغام رو میده کسی میدونه قضیه اش چیه؟

shympw
05-05-2008, 22:09
تازگی ها بعد از بالا اومدن ویندوز این پیغام رو میده کسی میدونه قضیه اش چیه؟

یکی از برنامه ها تو startup مشکل داره.
1- می تونی از start -> msconfig -> startup یه نگاهی به برنامه ها بندازی و مشکوک هارو غیر فعال کنی
و برنامه رو پیدا کنی.
2- یکی هم موقع اومدن ارور برو task manager بعد processes لیست برنامه های در حال اجرا هست
OK رو بزن یکی از اون برنامه ها باید از لیست خذف شه اون اشکال داره !

isbn84
09-05-2008, 12:44
سلام
ببخشید من یه ویندوز ویستا ریختم ...موقعی که ری استارت می کنم چون دو تا ویندوز دارم دو تا گزینه می اد که اولی earlier version of windows است و دومی ویستا که ویستا به طور پیش فرض انتخاب شده ..حالا من می خوام به جای ویستا earlier version xp انتخاب بشه یعنی تب من به صورت پیش فرض روی xp قرار بگیره ..ایا کسی راهی بلده؟؟؟؟؟

tarkan_tan
09-05-2008, 13:15
کسی درایور مودم generic 56k hcf date fax modem رو برای ویستا میتونه بزاره؟
================================================== ===

MILIN3M
10-05-2008, 17:04
دوستان یه سوال
ویستا dx10 هست درست....خوب مثلا بازی نصب میکردم مثل need forspeed برای خودش dx9.c هم نصب میکنه میخوام بدونم این نصبdx9 رو dx10 میوفته..یعنی ویستا dx9 میشه؟؟؟

shympw
10-05-2008, 17:23
دوستان یه سوال
ویستا dx10 هست درست....خوب مثلا بازی نصب میکردم مثل need forspeed برای خودش dx9.c هم نصب میکنه میخوام بدونم این نصبdx9 رو dx10 میوفته..یعنی ویستا dx9 میشه؟؟؟

نه وقتی که بازی می زنی یا از اینترنت dx رو اپدیت می کنی کازی با ورژنت نداره
یه سری چیزای تازه به dx اضافه می کنه. یعنی با 1 فایل dx تو بازی هم 10 و هم 9 آپدیت می شه.

R. Calderon
10-05-2008, 19:56
سلام دوستان
آيا وقتي ويندوز ويستا نصب مي كنيم بايد Xp رو پاك كنيم يا اينكه ميشه هردو تارو با هم داشت ؟

Rude Boy
10-05-2008, 21:36
سلام دوستان
آيا وقتي ويندوز ويستا نصب مي كنيم بايد Xp رو پاك كنيم يا اينكه ميشه هردو تارو با هم داشت ؟
می شه هردو را باهم داشت !
راهش اینه که اول xp تو درایو مثلا c نصب بشه و بعد ویستا تو یه درایو دیگه مثل d نصب بشه !
البته این اصولی ترین و ساده ترین راهش هست ....

اگر هم ویستا از اول نصب بوده و می خوای روش xp نصب کنی می تونی به تاپیک های جامع در این زمینه که تو همین انجمن هست مراجعه کنی ...

shympw
10-05-2008, 21:40
سلام دوستان

دو تا رو با هم میشه نسب کرد.
هم xp داشته باشی بعد ویستا نصب کنی.
هم ویستا داشته باشی xp نصب کنی.

amirtoty
11-05-2008, 02:41
من در نصب ویستا مشکل دارم (تا حالا 400 بار ویندوز عوض کردم ایندفه نمیدونم چی شده!)
قسمت اول نصب که تموم میشه و سیستم ریست میشه دیگه تو مراحل بعدیی نصب نمیره این اختار میاد
windows could not parse or process unatted answer file [c:\windows\panther\unattend.xml] the answer file invalid

Arman_sh_rad
11-05-2008, 06:59
سلام دوستان

همینطور که می دونین خیلی از نرم افزارها روی ویندوز ویستا کار نمی کنه . کسی می تونه یه راه حل جامع واسه این مشکل پیدا کنه ؟

shympw
11-05-2008, 18:19
سلام دوستان

همینطور که می دونین خیلی از نرم افزارها روی ویندوز ویستا کار نمی کنه . کسی می تونه یه راه حل جامع واسه این مشکل پیدا کنه ؟

تقریبا نسخه جدید همه برنامه ها با ویستا هماهنگه.
اگه برنامه قدیمی هست, می تونی بری تو properties بعد compatibility تو compatibility mode
اینو تیک بزن run this program in compatibility mode رو Windows XP.

بعضی از برنامه ها درست میشه اما بهترین کار استفاده از نسخه تازه هست.

perjixen
11-05-2008, 19:45
من ویستا نصب کردم.........!! پشیمون شدم............!!! درایوش رو پاک کردم..............!!!! الان هم بوت دستگاهم به هم خورده..........!!!! دستگاهم اصلا بالا نمیاد!!! شانس آوردم یه هارد دیگه داشتم ، که از طریق اون دستگاهم بوت میشه!!!
چه جوری میتونم به بوت ویستا دسترسی داشته باشم؟؟؟؟؟؟
توی فایل بوت ای ان ای هم در درایو سی ، خالی هست.

isbn84
11-05-2008, 20:06
سلام
ببخشید من یه ویندوز ویستا ریختم ...موقعی که ری استارت می کنم چون دو تا ویندوز دارم دو تا گزینه می اد که اولی earlier version of windows است و دومی ویستا که ویستا به طور پیش فرض انتخاب شده ..حالا من می خوام به جای ویستا earlier version xp انتخاب بشه یعنی تب من به صورت پیش فرض روی xp قرار بگیره ..ایا کسی راهی بلده؟؟؟؟؟

perjixen
11-05-2008, 20:12
روی My Computer کلیک راست کن ، برو توی properties ، تب advansed رو بزدن ، یه قسمت هست بنام startup and recovery بغل یه دکمه settings هست اونو بزن.
کادر اول صفحه که سمت چپش ، یه دکمه به سمت پایین هست ، بزن روی دکمه و اون یکی متن رو انتخاب کن.
کسی جواب منو نمیده؟؟؟؟؟

shympw
11-05-2008, 21:33
من ویستا نصب کردم.........!! پشیمون شدم............!!! درایوش رو پاک کردم..............!!!! الان هم بوت دستگاهم به هم خورده..........!!!! دستگاهم اصلا بالا نمیاد!!! شانس آوردم یه هارد دیگه داشتم ، که از طریق اون دستگاهم بوت میشه!!!
چه جوری میتونم به بوت ویستا دسترسی داشته باشم؟؟؟؟؟؟
توی فایل بوت ای ان ای هم در درایو سی ، خالی هست.

با سی دی xp ویندوز رو repair کنی شاید درست شه.
تو ویستا که با repair, خودش بوت ویستا رو درست می کنه.

isbn84
11-05-2008, 22:33
روی My Computer کلیک راست کن ، برو توی properties ، تب advansed رو بزدن ، یه قسمت هست بنام startup and recovery بغل یه دکمه settings هست اونو بزن.
کادر اول صفحه که سمت چپش ، یه دکمه به سمت پایین هست ، بزن روی دکمه و اون یکی متن رو انتخاب کن.
کسی جواب منو نمیده؟؟؟؟؟

سلام
من که میرم رو اون نوار به جز xp دیگه چیزی نیست ولی یه قسمت اون جا هست به نام edit که روش کلیک میکنم یه فایل notepad باز میشه به این شکل:
;

;Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.
;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.
;
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT

این فایل قرمزه که نوشته کجاست ؟شما چیزی می فهمی از این نوشته؟
خیلی ممنون

shympw
11-05-2008, 23:05
سلام
من که میرم رو اون نوار به جز xp دیگه چیزی نیست ولی یه قسمت اون جا هست به نام edit که روش کلیک میکنم یه فایل notepad باز میشه به این شکل:
;

;Warning: Boot.ini is used on Windows XP and earlier operating systems.
;Warning: Use BCDEDIT.exe to modify Windows Vista boot options.
;
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /NOEXECUTE=OPTIN /FASTDETECT

این فایل قرمزه که نوشته کجاست ؟شما چیزی می فهمی از این نوشته؟
خیلی ممنون

مال منم یه زمانی قاطی کرده بود با برنامه Vista Boot PRO درستش کردم.
بگردی فک کنم تو همین تاپیک هست.

AliROCK
11-05-2008, 23:25
Vista Boot Pro 3.2.0 Free

isbn84
12-05-2008, 01:04
مال منم یه زمانی قاطی کرده بود با برنامه Vista Boot PRO درستش کردم.
بگردی فک کنم تو همین تاپیک هست.

Vista Boot Pro 3.2.0 Free

خیلی ممنون دوستان ...
فقط من با این برنامه باید چی کار کنم
یه جا نوشته
choose system boot loader
windows vista boot loader
windows legacy boot loader
پایینشم نوشته
all drives
system partition
چی کار کنم...اینا چی هستند اصلا؟
خیلی ممنون پیشاپیش

shympw
12-05-2008, 14:19
خیلی ممنون دوستان ...
فقط من با این برنامه باید چی کار کنم
یه جا نوشته
choose system boot loader
windows vista boot loader
windows legacy boot loader
پایینشم نوشته
all drives
system partition
چی کار کنم...اینا چی هستند اصلا؟
خیلی ممنون پیشاپیش

برو تو manage os entries بعد زیر select an entry to enable options below ویندوزات هست.
با اون فلشهای طرف راست اونطوری که می خوای مرتب کن. بعد هم اون ویندوزی که می خوای
default باشه انتخاب کن برو پایین, set as default رو تیکشو بزن و apply کن.

perjixen
12-05-2008, 19:03
یک دنیا مرسی......................!!!
با همین برنامه ای که دوستان معرفی کردن ، مشکل حل شد.

007saeed
12-05-2008, 22:04
سلام
يه چند روزيه از منProduct Key جديد مي خواد.بايد چيكارش كنم؟
هي پيغام ميده:This copy of windows is not genuine.
=============================
Windows Vista Ultimae

AliROCK
12-05-2008, 22:31
اینا رو تست کن

007saeed
13-05-2008, 19:56
اینا رو تست کن

دستت درست؛درست شد.:40::40::40:

mohandes
15-05-2008, 15:57
سلام عزیزان

من به یه مشکلی برخوردم . روی لپتاپم ویستا Home Premiume نصبه . میخواستم به آلتیمیت آپگریدش کنم اما وقتی به مرحله ء انتخاب نوع نصب (آپگرید یا Custom ) میرسه گزینهء آپگرید غیرفعاله . یعنی اصلا امکان نداره از هوم پرمیوم به آلتیمیت ارتقا بدم بدون اینکه تنظیمات حال حاضر ویندوزم از بین بره ؟

mohandes
15-05-2008, 16:05
سلام عزیزان

من به یه مشکلی برخوردم . روی لپتاپم ویستا Home Premiume نصبه . میخواستم به آلتیمیت آپگریدش کنم اما وقتی به مرحله ء انتخاب نوع نصب (آپگرید یا Custom ) میرسه گزینهء آپگرید غیرفعاله . یعنی اصلا امکان نداره از هوم پرمیوم به آلتیمیت ارتقا بدم بدون اینکه تنظیمات حال حاضر ویندوزم از بین بره ؟

ritzdvb
15-05-2008, 19:25
من nero7 روئ ویستا نصب کردم بعد خوب نصب نشدو uninstalکردم ولی حالا nero8 رانمئتوانم نصب کنم .چئ کار کنم؟

mojtaba007
19-05-2008, 16:51
دوستان الان من که اخرین ابدیت ها را دانلود کردم برای ویستا
در قسمت
Control Panel\Windows Update
و وقتی ویندوز را عوض بکنم باید دوباره دانلود کنم
الان هیچ راهی برای ذخیره کردن این ابدیت ها نیست
در کل منظورم اینه که وقتی که ویندوز را عوض میکنم دوباره ابدیت نکنم

mojtaba007
20-05-2008, 08:13
یه مشکل دیگه هم دارم
وقتی ویستا را به حالت sleep میبرم و وقتی میخواهم از این حالت بیام بیرون
یک صفحه ابی جلوم ظاهر میشه و بعد ریستارت میشه سیستم
در ضمن سیستم بالایی هم دارم
کسی میتونه چه طور باید این مشکل را حل کنم

deluge28
22-05-2008, 08:04
سلام...

چند تا مشکل دارم با ویستا ..(لپ تاپ دل)

1-چرا ویستا my computer نداره؟؟؟!!!!

2-standby هم نداره...؟؟؟

3-آیا فونت فارسی های xp روی ویستا میشه ریخت؟؟مشکلی پیش نمیاد؟؟؟؟

4-اسکرین سیورش هم کار نمی کنه...فقط صفحه مشکی میاد...

ممنون از راهنماییتون...

H I D D E N
22-05-2008, 09:34

2-standby هم نداره...؟؟؟

1 به جاش computer داره .( استارت منو را بزن ، سمت راست از پایین به بالا ششمین آیتم هست)
2 چرا داره ! استارت منو را بزن سمت راست گزینه نارنجی رنگ را بزن(علامت خاموش روشن کنترل تلوزیون هم همین شکله)
3من نصب کردم اما جواب نداد(فونت های فارسی ویستا قشنگتره)
4 باید تنظیمش کنی.(رایت کلیک روی دسکتاپ -personaliz- اسکرین سیور)

خیلی خلاصه بود چون وقت توضیح ندارم!

alireza1510
22-05-2008, 22:51
مودم من z-cyber سه چیپه که آخرین درایور ویستاشو نصب کردم . خوب هم نصب میشه .
ولی هربار که کامپیوترو خاموشو روشن میکنم یه مثلث سبز روش میشینه که مجبور میشم uninstal بکنم و دوباره نصبش بکنم .
چرا؟

nesarian
24-05-2008, 20:06
سلام خدمت شما دوستان عزيز
براي فعال كردن پنجره سه بعدي ويندوز ويستا با ورژن Ultimate چه بايد كرد؟
با تشكر فراوان

MILIN3M
24-05-2008, 23:12
وستان من هم برای مودمم هر دفعه که ویندوز میاد بالا نمیشناسش و باید انیستال...اینستال کنم...هر دفعه چی کنم

Dangerous boy
25-05-2008, 03:31
سلام...

چند تا مشکل دارم با ویستا ..(لپ تاپ دل)

2-standby هم نداره...؟؟؟

ممنون از راهنماییتون...
1- دوستمون توضیح داد اما اگه منظورت اینه که روی دسکتاپ my computer نداره باید بری قسمت Start بعد روی Computer راست کلیک کن و تیک گزینه Show on Desktop رو بذار , اینجوری روی صفحه دسکتاپ
ظاهر میشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2- این همون Standby هستش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

3- نمیدونم :31:
4- اگه رو همون صفحه مشکی چند ثانیه صبر کنی آرم ویندوز ویستا میاد و همون جوری که دوستمون گفت میتونی عوضش کنی یا تنظیمش کنی.

سلام خدمت شما دوستان عزيز
براي فعال كردن پنجره سه بعدي ويندوز ويستا با ورژن Ultimate چه بايد كرد؟
با تشكر فراوان

منظورتو متوجه نشدم
ببین واسه پنجره سه بعدی کافیه روی این دکمه کلیک کنی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

JAVAD_YAS14
25-05-2008, 18:32
سلام به همه دوستان:11:
من برای اولین بار ویندوز ویستا رو نصب کردم اما :18:
چند تا مشکل دارم:13:
کسی میدونه چرا او دوتا گزینه 1.0 هستن:5:
در ضمن سرعت کامپیوترم خیلی پایین اومده:41:
وصفحه مانیتور هم پرپر میزنه:27:

این هم از مشخصات سیستمم:5:
cpu 3.4 full
ram 1 gig
vga 8500gt

این هم از عکس

G G Game
25-05-2008, 21:35
سلام عزیزان

شما ببینید درایو C تون فضای لازم و کافی برای آپگرید داره یا نه.حداقل فضای خالی 8 یا 10 .ببین چکار می تونی بکنی.

من nero7 روئ ویستا نصب کردم بعد خوب نصب نشدو uninstalکردم ولی حالا nero8 رانمئتوانم نصب کنم .چئ کار کنم؟
نرم افزار مشکلی نداره باید بگی دقیقآ کجای نصب ارور میاد؟اول کار یا وسطاش یا ..و چطوری؟

دوستان الان من که اخرین ابدیت ها را دانلود کردم برای ویستا
در قسمت
Control Panel\Windows Update
و وقتی ویندوز را عوض بکنم باید دوباره دانلود کنم
الان هیچ راهی برای ذخیره کردن این ابدیت ها نیست
در کل منظورم اینه که وقتی که ویندوز را عوض میکنم دوباره ابدیت نکنم

باید محتویات فایل زیر را برداری و بعد از تعویض <وباره سر جاش بریزی
C:\Windows\SoftwareDistribution\Download

یه مشکل دیگه هم دارم
وقتی ویستا را به حالت sleep میبرم و وقتی میخواهم از این حالت بیام بیرون
یک صفحه ابی جلوم ظاهر میشه و بعد ریستارت میشه سیستم
در ضمن سیستم بالایی هم دارم
کسی میتونه چه طور باید این مشکل را حل کنم
مشکل از درایور کارت گرافیکته.جدیدش رو پیدا کن.تست کن چی میشه.

ولی هربار که کامپیوترو خاموشو روشن میکنم یه مثلث سبز روش میشینه که مجبور میشم uninstal بکنم و دوباره نصبش بکنم .
چرا؟
درایور مشکل سازه یا درایور قدیمی یا مشابه.مثل درایورBitwareوConexantوMotorola

وستان من هم برای مودمم هر دفعه که ویندوز میاد بالا نمیشناسش و باید انیستال...اینستال کنم...هر دفعه چی کنم
مودمت چیه.داره با ویستا ادا در میاره.

G G Game
25-05-2008, 21:43
سلام

کسی میدونه چرا او دوتا گزینه 1.0 هستن:5:
در ضمن سرعت کامپیوترم خیلی پایین اومده:41:
وصفحه مانیتور هم پرپر میزنه:27:

این هم از عکس
( برای سری 8 کارتهای گرافیکی )
درایور کارت گرافیکی برای ویستا رو نزدی.میتونی از
دانلود کنی یا از کامپیوتر فروشیها بگیری.اون امتیاز رو هم Refresh کن از همون پنجره که عکس رو گذاشتی.

G G Game
25-05-2008, 21:52
چرا؟
1-از اون مثلث سبز کلیک راست کن و اجازه بده اون گزینه که دفندر جلوش رو میگیره وارد فعالیت بشه.
stup-2- مودم را هم به عنوان Run as administraror نصب کنی بهتره.یعنی فایل setup مودم را کلیک راست و گزینه Run as administraror را بزن.

JAVAD_YAS14
25-05-2008, 22:17
( برای سری 8 کارتهای گرافیکی )
درایور کارت گرافیکی برای ویستا رو نزدی.میتونی از
دانلود کنی یا از کامپیوتر فروشیها بگیری.اون امتیاز رو هم Refresh کن از همون پنجره که عکس رو گذاشتی.

آقا ما که نفهمیدیم چی به چیه:13:
لطفا بگید که چه طور باید دانلودش کنم:46:
عجب شیر تو شیره:18:

MILIN3M
25-05-2008, 22:37
G G Game
مودمم راکول هست درایورشم مربوط میشه 4 سال پیش..البته خود مودمم برای4-5 سال پیشه..... الان چی کنم هی انیستال--اینستال کردن خستم کرده

iman84
26-05-2008, 11:07
کاربرانی که تو این تاپییک هی ترفند می زارن یه ترفند هم بابت این مشکل بگن :31::31::31:
آیا روشی هست که وقتی توی ویستا کامپیوتر رو hibernate می کنیم صفحه رو سیاه نشون نده حداقل مثل xp یه چیزی از خودش نشون بده که بفهمیم چقدر مونده که کامپیوتر خاموش بشه :20::20::20:

Paradise_human
26-05-2008, 14:11
يكي از چيزهايي كه خيلي‌ها در ويستا نسبت به اون اعتراض دارند، از دست رفتن شفافيت پنجره‌ها در زماني است كه Maximize‌مي‌شوند (و همين طور Taskbar). برنامه رايگان VistaGlazz باعث مي‌شود كه اين محدوديت از بين برود. در ضمن امكان استفاده از اسكينهاي آئروي ديگري را كه توسط ديگران طراحي شده است (نه مايكروسافت) را نيز بروي سيستم خود مورد استفاده قرار دهيد. تمام تغييرات ايجاد شده توسط برنامه قابل برگشت است.
من نصبش کردم ولی نتونستم برش گردونم.
تا میخوام برم توی تم error میده.
شفافیت که نداره هیچی شده مثل ویندوز 95
یکی کمکم کنه تورو خدا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Paradise_human
26-05-2008, 14:30
يكي از چيزهايي كه خيلي‌ها در ويستا نسبت به اون اعتراض دارند، از دست رفتن شفافيت پنجره‌ها در زماني است كه Maximize‌مي‌شوند (و همين طور Taskbar). برنامه رايگان VistaGlazz باعث مي‌شود كه اين محدوديت از بين برود. در ضمن امكان استفاده از اسكينهاي آئروي ديگري را كه توسط ديگران طراحي شده است (نه مايكروسافت) را نيز بروي سيستم خود مورد استفاده قرار دهيد. تمام تغييرات ايجاد شده توسط برنامه قابل برگشت است.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

من نصبش کردم ولی نتونستم برش گردونم.
تا میخوام برم توی تم error میده.
شفافیت که نداره هیچی شده مثل ویندوز 95
یکی کمکم کنه تورو خدا!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
خواهش میکنم.

Paradise_human
26-05-2008, 14:31
اروری هم که میده اینه windows host process rundll32 has stopped working

pejmangame
26-05-2008, 16:23
سلام

من ویندوز ویستا نصب کردم ولی :

1 . کارت گرافیکم رو نشناخت جیفورس 6500

2. مودم رو نشناخت کریتیو 92

3 . مادر برد ابیت 945

4 . ایا کیفیت بازی ها در ویستا بیشتر میشه؟