PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چيزي در مورد مدارات مجتمع مي دونيد ؟

aedareini
17-11-2006, 22:13
من تو درس معماري كامپيوتر در مورد باس و رجيستر و حافظه ها و پورت ها و مدارات داخلي Alu و Cpu خوندم و حالا مي خوام بدونم همچين مباحثي در سطح مدارات مجتمعي مثل مادربرد و ديگر قطعات كامپيوتر با توجه به تكنولوژي ساخت پيشرفته اونها امكان پذيره ؟
در واقع مي خوام بدونم همونطور كه من مدار يه تقويت كننده رو دارم مي تونم مدار يه مادربرد يا بخشي از اون رو داشته باشم .
اگر كسي اطلاعاتي در مورد مدارات مجتمع داره خواهش مي كنم با من در ميون بذاره .

vahdat homayoun
04-12-2006, 09:14
سلام دوست عزيز
شما ميتوانيد خود مادر برد را طراحي كنيد

Mirzaie
05-12-2006, 01:57
من اصلا منظورتون رو متوجه نمیشم! مثلا کدوم قسمت مادربرد رو میخواهید؟

aedareini
08-12-2006, 21:54
سلام دوست عزيز

چيجوري ؟

Mirzaie
09-12-2006, 15:29
سلام دوست عزيز
بابا اغراق هم حدی داره!
کار نشد نداره ولی تکنولوژی چنین کاری در ایران ما وجود نداره ... الان فیبر مدارچاپی 2 لایه به زحمت تو ایران طراحی میشه در صورتی که فیبرهای مادربرد پنج لایه هستن! و لایه ها با سوراخهای ریزی به نام وایا بهم متصل شدن!

alibeigi
05-01-2007, 00:45
با سلام شما با خواندن درس معماری فقط طراحی Cpuرا یاد می گیرد نه بیشتر ونه کمتر.
مادربرد همانطور که از اسمش پیداست یک برد برای قرار گرفتن قطعات دیگر است که ساخت آن مشکل نیست اما ساخت آن از لحاظ تجاری مقرون به صرفه نیست و در چین تایوان و در کل در جنوب شرق آسیا به دلیل ارزانی نیروی , کار رابطه خوب با آمریکا -تنها تولید کننده (یا بهتره بگم اختراع کننده Cpu)- تولید می شود

RoboJavad
30-01-2007, 20:55
به این Link یه سربزنید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

RoboJavad
12-03-2007, 23:59
بابا اغراق هم حدی داره!
کار نشد نداره ولی تکنولوژی چنین کاری در ایران ما وجود نداره ... الان فیبر مدارچاپی 2 لایه به زحمت تو ایران طراحی میشه در صورتی که فیبرهای مادربرد پنج لایه هستن! و لایه ها با سوراخهای ریزی به نام وایا بهم متصل شدن!

دوست عزیز هدف از تکنولوژی به نام FPGA و در ادامه اون FPOA همین است ، که شما آن چه را که می خواهید تخصصی برای خودتان و با کمترین هزینه تولید کنید : چه ماشین حساب چه یک Interface و چه یک مادربورد
ولی یک جنبه حرف شما درسته که نمی شود ، زیرا طراحی یک مادربورد خود یک پروژه عظیم است :blush: و ضمنان بیخیال گیر اوردن اکثر این IC ها مثل باقی IC ها ( بجز سری 74 ) تو ایران باید بود :sad:
من هم اکنون در مورد یک پروژه Interface دارم که یک ورودی آن LAN است و از 30 - 40 IC که سرچ کردم هیچ کدوم تو ایران نبود و بجای پیاده سازی اون با FPGA احتمالا پروژه رو عوض کنم :puke:

خلاصه بزرگترین بحث در این مورد به طراحی مربوط میشود که بر خلاف ظاهر کاری است بسیار سخت و برای دوستی که گفت طراحیش راحته ..... ، بهتر بگم برای مادربورد طراحی برای هر کس غیرممکن است وگر نه ما هم الان ابرکامپیوتر داشتیم !!!!!