PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترين جلوه ي ويژه

darkstreet
17-11-2006, 14:40
شايد شما هم تبليغاتي مانند زير را ديده باشيد:
((((( مثلا يك ماشين در حال حركت است و بعد از چند لحظه كم كم تبديل به يك پلنگ مي شود ))))) دقت داشته باشيد كه اين ماشين در غالب يك فيلم است نه عكس يعني تصوير مورد نظر در حال حركت مي باشد
اگه كسي مي دونه اين جلوه چيه و با چه نرم افزاري ساخته مي شه لطفا جواب رو بنويسه
منتظر پاسخ شما هستم darkstreet@gmail.com

siyamakjon
24-11-2006, 05:25
راست ميگه خيلي جالبه
با چي درست ميكنن

siyasiya
16-12-2006, 01:32
آره ... واقعاً باحاله !
اساتید توضیح بدین دیگه.....

mahsoft
16-12-2006, 12:27
دوستان عزیز من
من این عمل رو برای عکس دیدم
چند برناامه بودن که این کار رو برای تصاویر انجام میداد
نقاط رنگی شبیه به هم رو در هم ادقام میکنه ولی برای فیلم چیزی ندیدم

siyamakjon
24-12-2006, 04:06
اساتید محتوم please help :d

animeditor
25-12-2006, 00:13
سلام جمیعاً
به این کار می گن مورف Morph.
بسته به نوع نرم افزاری که واسه این کار استفاده می شه، به صورت های دستی و اتوماتیک انجام می گیره.
در نوع اتوماتیک، خود نرم افزار با توجه به رنگ ها و غلظت اونا این کار رو انجام می ده و توی روش دستی، روی اون دو تا تصویری که می خوان با هم مورف کنن - به نرم افزار بستگی داره - نقاطی رو که باهاس به هم تبدیل بشن مشخص می کنن و اون وقت نرم افزار عمل مورف رو انجام می ده.
واسه آشنایی بیشتر یه نرم افزار ساده بهتون معرفی می کنم که کار کردن باهاش ساده هست و می تونه دو تا عکس رو با هم مورف کنه و به صورت فیلم بهتون خروجی بده.
برنامه Abrosoft Fanta Morph.
یا علی

siyamakjon
25-12-2006, 05:30
با این کار کردم جیگر
اونی که رو فیلم جواب میده رو میخوام
یعنی بشه دو تا فیلم رو مورف کنیم , مثل یکی از کلیپهای مایکل جکسون که در حال راه رفتن تبدیل به پلنگ سیاه شد

mahsoft
04-01-2007, 05:05
سلام جمیعاً
به این کار می گن مورف Morph.
بسته به نوع نرم افزاری که واسه این کار استفاده می شه، به صورت های دستی و اتوماتیک انجام می گیره.
در نوع اتوماتیک، خود نرم افزار با توجه به رنگ ها و غلظت اونا این کار رو انجام می ده و توی روش دستی، روی اون دو تا تصویری که می خوان با هم مورف کنن - به نرم افزار بستگی داره - نقاطی رو که باهاس به هم تبدیل بشن مشخص می کنن و اون وقت نرم افزار عمل مورف رو انجام می ده.
واسه آشنایی بیشتر یه نرم افزار ساده بهتون معرفی می کنم که کار کردن باهاش ساده هست و می تونه دو تا عکس رو با هم مورف کنه و به صورت فیلم بهتون خروجی بده.
برنامه Abrosoft Fanta Morph.
یا علی

مرسی دوست عزیز این برنامه هم همینکار رو میکنه البته برای عکس چون چک نکردم نمیدونم برای فیلم کاربرد داره یا نه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mahyarbadry
10-01-2007, 23:57
با سلا م
دوستان عزیز دستور Morph بسیار سنگین و کار بر است
همانگونه که شما در کلیپ های خارجی مشتهده کریردید منظره ای را به منظره دیگر صورتی را به صورتی دیگر تبدیل می کنند که متاسفانه باید بگویم که چنین نرم افزاری که بخواهد چنین کاری را برای ما انجام دهد قیمتش 850$می باشد و هنوز در ایران کسی نیست که بتواند چنین کاری را انجام دهد اگر بود معرفی اش کنید نیازش دارم

در هر حال در ایران با برنامه های ذیل که بسیار حرفه ای تر می باشد این کار را انجام میدهند
1- مایا
2- تری دی مکس
3- افتر که پلاگینش موجود است ولی کارایی خوب برای تصاویر را ندارد اما با همین برنامه کلیپ Us5 را که اولش چند خیابان به هم مورف می شود البته حرکت بازیگران بعدا" روی مورف سوار شده و جلوه موج را به آن داده اند ساخته شده

دوستان سعی کنید به دنبال آموزش باشید تا برنامه یا پلاگین پیدا کردن هر چه بیشتر به برنامه های موجود کار کنید بهتر می یابید که چه می توانید بکنید

و این را هم دوستانه می گویم هوش ایرانی یک است همانگونه که افکتر درجه یک هالیوود ایرانی است تمام ایرانی ها را دوست دارم

azizpr
01-02-2007, 15:32
سلام بچه ها شما مي تونيد براي مورف زدن از plugin بنام REVisionEffects كه قابليت نصب در برنامه combustion
و After Effects را دارد استفاده كنيد كه احتياج به رم 1024 و سيپيو 3000 به بالا و گرافيك بالا دارد آدرس plugin
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
كرك را ندارم

Scout_Mov
14-02-2007, 16:41
با سلا م
و این را هم دوستانه می گویم هوش ایرانی یک است همانگونه که افکتر درجه یک هالیوود ایرانی است تمام ایرانی ها را دوست دارم

100 درصد ...
نکته ای که از نظر ها فراموش شده ...

omid.sarmad
12-11-2010, 12:02
سلام.
اصولا انجام کارهای پیچیده نیاز به اندکی تامل، دقت و خلاقیت داره و در هر زمینه ای میشه با ترکیب کارهای ساده تر به اونها رسید. برای ایجاد جلوه های Morphing در سوژه های متحرک ابتدا باید تمام فریمهای بخش مورد نظر را به صورت تصویر از هر دو فیلم استخراج کنیم. به عنوان مثال یک صحنه ی 2 ثانیه ای با نرخ فریم پخش 25 دارای 50 تصویر ثابت است. پس از استخراج تصاویر ر روی تک تک تصاویر هر دو فیلم، جلوه ی Morphing را در طی زمانی برابر زمان فیلم ( که در اینجا 2 ثانیه است) اعمال می کنیم. یعنی از تصویر اول، دوم و ... از هر دو سوژه یک جلوه ی Morphing می سازیم. پس از اتمام کار 50 فیلم 2 ثانیه ای داریم. کافیست فریم n ام از هر فیلم را استخراج و در کنار یکدیگر قرار دهیم تا یک صحنه ی زیبا ازیک دگردیسی تصویری از یک سوژه ی در حال حرکت داشه باشید. (n در اینجا شماره ی فیلم است، مثلا از فیلم اول فریم اول و از فیلم آخر فریم پنجاهم (آخر) را استخراج می کنیم). برای افزایش سرعت کار میشه از نرم افزارهایی که دارای تکنولوژی Multi Morphing هستند، استفاده کرد.