PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آموزش : سوال های خود رو اینجا قرار بدین (س و ج)!!!

SomeThink
16-11-2006, 09:47
سلام...
با اجازه از مدیر انجمن
لطفآ سعی کنید سوال های کوتاه بپرسید و از جواب های مختصر و مفید استفاده کنید!
با تشکر از بچه های p30 world

:sad: :) :sad: :) :sad: :)

SomeThink
16-11-2006, 11:14
کی میدونه هر چند فریم میشه یک ثانیه؟؟؟

saba-t
16-11-2006, 21:13
هر 25 فریم(البته در ایران)

AK1
16-11-2006, 21:26
استانداردهاي پخش فيلم ها
استاندارد NTSC
(Standards Television National Committe)
اين استاندارد پخش بيشتر در كشورهاي آمريكاي شمالي و آسياي جنوب شرقي مثل ژاپن و فيليپين استفاده مي گردد. 30 فريم در ثانيه

* استاندارد PAL
Phase Alternating Line)) اين استاندارد اكثراً در كشورهاي اروپاي غربي، استراليا و آمريكاي جنوبي استفاده مي گردد.
* استاندارد SECAM (Sequential Couleur Arec Memoire )اين استاندارد اكثراً در كشورهاي اروپاي مركزي و شرقي، آسياي مركزي و خاورميانه به كار مي رود. ۲۵ فريم در ثانيه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

kazemi3dmax
25-11-2006, 11:54
اقا من در تاپيكم بلد نيستم نمونه كارهام بذارم بگيد لطفا

SomeThink
30-11-2006, 16:25
باسلام خدمت دوست نخبه ما...
کار های شما رو دیدم عالی بود...
ضمنآ این تاپیک برای ارئه کار نیست...

Mostafa_Amol
01-12-2006, 11:16
من اگه بخواهم مثلا خودم را به صورت سه بعدي در تري دي اس مكس بسازم نياز به متریالی از خودم دارم ....... حالا می خواستم بدانم چه طور می توانم این کار را بکنم
البته تا آنجا اش را می دانم که باید یک عکس از بغل و یک عکس از جلوی خودم داشته باشم و با ترکیب آنها متریالی از خودم به وجود بیاورم اما بلد نیستم دو تا عکس را با هم ادغام کنم .......

SomeThink
01-12-2006, 17:55
من اگه بخواهم مثلا خودم را به صورت سه بعدي در تري دي اس مكس بسازم نياز به متریالی از خودم دارم ....... حالا می خواستم بدانم چه طور می توانم این کار را بکنم
البته تا آنجا اش را می دانم که باید یک عکس از بغل و یک عکس از جلوی خودم داشته باشم و با ترکیب آنها متریالی از خودم به وجود بیاورم اما بلد نیستم دو تا عکس را با هم ادغام کنم .......
البته عکس هم باید png باشه.

Scout_Mov
03-12-2006, 23:06
ادغام عکس چیه عزیز ؟
اول مدلتو بساز بعد برای متریال صورتت عکس خودت رو نسبت بده به مدل با استفاده از uv Texture & planer mapping و جزئیات دیگه البته به همین راحتی نیست باید روش کار بشه یه چهره Real باید حسابی روش کار بشه Bump ها . خود مدل و ... کار یکی دو روز نیست

Scout_Mov
03-12-2006, 23:08

SomeThink
16-12-2006, 14:52
سلام!
یه سوال...
چه طوری میشه توی MAX یک Toolbar درست کرد که چند Tab داشته باشه؟؟؟

Mostafa_Amol
25-12-2006, 22:37
من یک سوال داشتم ....... آن هم این است که چرا وقتی می خواهم بعضی پلاگین ها را برای تری دی اس مکس نصب کنم یک صفحه ی داس به سرعت می آید و می رود و دیگر هیچ اتفاقی نمی افتد یعنی اصلا پلاگین نصب نمی شود ولی همین پلاگین در کامپیوتر دوستم نصب می شود در حالی که هر دو از یک سیستم عامل(xp) استفاده می کنیم

SomeThink
27-12-2006, 14:24
من یک سوال داشتم ....... آن هم این است که چرا وقتی می خواهم بعضی پلاگین ها را برای تری دی اس مکس نصب کنم یک صفحه ی داس به سرعت می آید و می رود و دیگر هیچ اتفاقی نمی افتد یعنی اصلا پلاگین نصب نمی شود ولی همین پلاگین در کامپیوتر دوستم نصب می شود در حالی که هر دو از یک سیستم عامل(xp) استفاده می کنیم

شاید سیستم عاملت خرلبه...
شاید مکست مشکل داره...
شاید پلاگینه برای سیستم های خاصی ساخته شده...
.
.
.

Mostafa_Amol
29-12-2006, 21:21
شاید سیستم عاملت خرلبه...
شاید مکست مشکل داره...
شاید پلاگینه برای سیستم های خاصی ساخته شده...
.
.
.

سی دی اصلی که از روی آن رایت کردم قفل داشت و به همین خاطر این مشکل به وجود آمده بود و از راهنمایی تان ممنونم

behnam karami
11-01-2007, 21:49
سلام من یه مشکل تو نصب 3dmaxدارم. من یکبار CD 3dmaxرو نصب کردم ولی پس از چند روز به طور اتفاقی پاک شدودیگه بعد از اون دفعه دیگه اون CD کرک نمیشه. اگه ممکن به من کمک کنید.

Mostafa_Amol
12-01-2007, 09:18
فکر نکنم لذومی داشته باشد شما آن را کرک کنید (البته اگر دفعه ی اول کرک کرده باشید) و کرک کردن زمانی لازم است که شما ویندوز را دوباره نصب کرده باشید یا یک ویندوز جدید نصب کرده باشید

rezaninja
12-01-2007, 15:20
با سلام

از خدمت اساتید یه سوال داشتم
اونم اینکه من میخواهم تازه 3d max شروع کنم و
آیا من با ورژن 7 شروع کنم یا ورژن 8 که مال autodesk
واون کامپیوتری میخواهم روش برنامه نصب کنم

پینتیوم 3 cpu 900 گرافیک32

آیا اصلا میشه رواین نصب کرد یا نه اگه بشه خوب میشه

با تشک

behnam karami
13-01-2007, 10:33
mostafaجان ویندوزم یک بار عوض کردم و بعد از اون دیگه CD 3d max 7کرک نمیشه.ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

mjn_981
16-01-2007, 01:31
من چطور ميتونم توي مكس 9 از فونت فارسي استفاده كنم؟؟
در ضمن اگر v-ray 1.5 64 bit مكس 9 و آموزشش رو واسم بزاريد ممنون ميشم.

Mostafa_Amol
17-01-2007, 22:44
با سلام

با تشک

اولا فکر نکنم اجرا کنه که هیچ .... فکر نکنم نصب هم بشه
چون من خودم پنتیوم 4 دارم سی پی یو 1.7 و گرافیک 64 که با کلی درد سر با ورژن 8 کار می کنم البته این را هم بگویم که بر روی پاکت سی دی نوشته شده که حداقل امکانات که می خواهد چیه
باز هم از چند نفر دیگه بپرس
به نظر من بهتره با ورژن 6 کار کنی

Mostafa_Amol
17-01-2007, 22:49
mostafaجان ویندوزم یک بار عوض کردم و بعد از اون دیگه CD 3d max 7کرک نمیشه.ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

آیا این ویندوز را قبلا هم نصب کرده بودید ( منظورم ؛دقیقا با همان cd قبلی ویندوز را نصب کرده اید)و با تری دی مشکل نداشت
فکر کنم مشکل از ویندوزه اگه قبلا هم همین را داشتی ..... یک با دیگه ویندوز نصب کن
وگرنه اگه cd جدیده برو و همان ویندوز قبلی را نصب کن
امید وارم مشکلت حل بشه

bahram_3dart
18-01-2007, 01:20
با سلام به دوستان خوبم و با اجازه اساتید میخوام چند نکته که خودم هم به سختی تجربه کردم برای دوستانم عرض کنم .
اون دوستی که مکس 7 دیگه تو سیستمش اینستال میشه وکرک نمیشه باید بگم مسئله شما با فرمت کردن هارد دیسک حل نمیشه , شما میبایست حتما هاردت رو . اف دیسک کنی .ولی قبل از این کار ابتدا مکس و هر پلاگین و چیزی که با اون مرتبطه رو آنینستال کن . بعد هر دو Temp یعنی ( C:\Documents and Settings\Zolfaghar\Local Settings\Temp) و ( C:\WINDOWS\Temp) رو پاک کن.
حالا سیستمت رو یک بار ری استارت کن و مکس رو نصب کن و وقتی برنامه به صورت اتو ماتیک ازت میخواد ری استارت کنی قبلش برنامه رو اجرا کن و اگه به طور عادی مراحلش طی شد , کرک رو اجرا کن .

bahram_3dart
18-01-2007, 01:36
دوستان یک نکته راجب پلاگینهای شرکت Digimation .
بعضی از اونها رو که نصب میکنید هنگامی که میخواهید Uninstall کنید بخش مهمی از خود مکس روهم با خودش پاک میکنه که این میتونه باعث بشه که شما فکر کنید برنامه خود به خود پاک شده .
این مسائل به ویندوز شما زیاد مربوط نمیشه .

zhoooozh
18-01-2007, 22:00
سلام!
می خواستم ببینم راهی هست که من مدل 3 بعدی کاراکتر های بازی هری پاتر رو از جایی تهیه می کند

the_god_of_3dsmax
21-01-2007, 00:17
سلا م دليكم
من بعد عمري 2باره اومدم اينجا . 1 سوالم دارم .100 سال پيش كه كسي جواب درستي به ما نداد شايد يه خداي 3دي اومده باشه اينجا جواب مارم بده
چه جوري مي شه يه جسم poly يا mesh يا هر چي ..... رو به چندين قسمت به صورت random تقسيم كرد جوري كه بشه ازش تو reactor استفاده كرد . حواستون باشه كه نگين parray و ازين سيستم ذره اي ها چون اونا با reactor كار نمي كنه . ولي اگه بشه خداست مسلا شوت مي زني به ديوار ديوار خورد مشه گچ هاش مي ريزه زمين . عجب چيزي بشه .

ALI Kheradmand
21-01-2007, 16:01
سلام ...
البته این کارا تو مایا راحت تره . حداقل من که راحت ترم تو مایا این جور چیزا رو بسازم ...

حالا تو مکس هم فکر کنم با راکتور fracture بشه ...نمی دونمrandom خوردش می کنه یا نه ...
اگه هم می خوای یک جسم تو خالی رو این کارو باش بکنی می تونی دستی Detach کنی بعد هم از shell استفاده کنی .

bahram_3dart
22-01-2007, 01:22
سلام دوستان خوبم , این سوال خیلی از علاقهمندان ساخت انیمیشن هستش و به دلیل همین من پلاگینی معرفی میکنم و لینک دانلود جدیدترین ورژن اون رو هم میگزارم تا دانلود کنین .
===========================================

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ernal.Release_-CT.rar
====================
Cebas.Thinking.Particles.2.5.0.0.for.3dsMax.8
IMPORTANT:
you need DCP-IP-Clamp.Authorization.Utility.3.2-CT

What's New in ThinkingParticles 2.5

Initially, cebas planned to release a Service Pack 1 for ThinkingParticles 2.0. However, because Service Pack 1 became such a huge improvement, it actually qualifies to be an actual Major release of ThinkingParticles! This is why we named this release ThinkingParticles 2.5.

In our ongoing desire to serve the needs and expectations of our customers, cebas Computer will periodically release Service Packs for ThinkingParticles to enhance its features and the stability of production usage.
Even though we did add a vast amount of new features and bug-fixes, we now release this 2.5 version as a free upgrade to all registered and legal customers of ThinkingParticles 2.0. Below is a detailed list of new features and changes.

System Wide Particle Recorder/Baker
A "system wide" Particle Baking/Recording feature has been added to the ThinkingParticles 2.5 toolset. It allows you to cache complete ThinkingParticles particle simulations into one single file. This file will lock down the particle animation to help increase the playback and render speed. This file can also be distributed for network rendering.

Physical Properties
Many new options have been added to support the rigid body dynamics features provided in the AGEIAT PhysXT engine. ThinkingParticles 2.5 supports the latest PhysXT SDK for Rigid Body dynamics and future hardware acceleration on systems enabled by the AGEIA PhysX Processor.

"The incorporation of AGEIA PhysX into the ThinkingParticles 2.5 product release is a terrific and natural extension of our leading edge physics software and hardware technology," Said Manju Hegde, CEO at AGEIA. "Now the power of PhysX will be helping enable true Newtonian physics in one of the film industry's leading special effect tools."

New Operators :
Many new ThinkingParticles operators have been added to the powerful toolset, allowing the features to have "unlimited" effects and possibilities. The new operators are as follows:
a-bomb
We added our famous A-Bomb particle system to the ThinkingParticles 2.5 release. Don't be misled by the name of this operator. A-Bomb can be used for making eddies or vortex-like particle dynamics, as well as mushroom clouds. This makes it a great tool for simulating fluid motions.

AGEIA PhysXT
AGEIA PhysX technology provides an integrated hardware and software solution for rigid body dynamics, offering the latest in realtime dynamics collision detection and simulation amongst other advanced physics features. This operator allows you to use one of the most amazing innovations yet! Add-in boards and PC systems powered by the PhysX Processor revolutionize the 3-D market by bringing hardware acceleration to rigid body dynamics. In its software incarnation, the PhysX SDK and runtime engine can already create many "real-time" situations. With future hardware support, users should see a huge improvement in performance.
cebas Computer has implemented this new rigid body system as a true rule based ThinkingParticles operator to work smoothly from inside ThinkingParticles with all the advantages ThinkingParticles has to offer.

AGEIAT and PhysXT are trademarks of AGEIA Technologies, Inc. and are used under license.

TP Joint
The ThinkingParticles Joint Helper object is especially coded to work with ThinkingParticles only! It will allow you to do amazing Rigid Body effects based on complex joints.

PathFollow
A new path follow operator has been added to the 2.5 Release. Path follow lets you choose one or multiple paths for particles to follow.
One great feature of this new operator is that you can not only select a spline object as a path, but also an edge or edge loop to act as a path on a surface!

SurfaceFollow
The SurfaceFollow operator constrains particle positions and movement to a selected surface. This operator also offers many extra features to create well defined particle generation based on distances traveled.

Shape Material
The new shape material operator is used to assign any material to a particle at any time. This is a very powerful addition to ThinkingParticles 2.5! You can decide what material has to be applied to which particle at a specific time or condition.

Geom Instancer
The geometry instancing has been greatly enhanced! A complete animation tree has been added to the operator. This animation tree allows you to create complex crowd animations on a rule based system! A character for example, can have multiple animations within one single point cache file. The animation stored in the point cache needs to be "complete" including all possible transitions. The all new geometry instancing will ensure that transitions between the animations are smooth at the correct time. This new system is perfect for crowd simulations in a stadium or arena. For the first time, ThinkingParticles' Advanced Animation Tree (AAT) technology allows you to control complex masses of characters with the ease of a few simple mouse clicks!

TP Multi/Sub Mtl
A new material type was added to the ThinkingParticles toolset to support the new crowd generation system within ThinkingParticles 2.5. Along with the new Geometry-Instancer, ThinkingParticles will choose a material at random out of the TP Multi/Sub-Object list of materials. The same instanced character may have multiple materials such as colors or even textures for shirts, pants, hair and even eye color!

TP Variation Texmap
In addition to the new material type described above, a new texture map has also been added to the 2.5 release! This texture map is perfect for crowd systems because it allows you to create unlimited variations of a texture for every object in a scene. At render time, the color values of the base texture can be slightly changed and modified by this texture map. The result is that no single object is colored like the other! It's a little revolution in rendering mass scenes or complex crowd simulations. It's like having fifty-thousand materials in one scene!

Meta Shape
The MetaShape operator has been enhanced greatly with respect to speed and stability. You can now metablob standard shapes together into one continuous surface.

MatterWaves
Multiple objects can now be picked from within the MatterWaves operator to define them as emitters in one go. In addition, the Emitter random value can now be smoothly adjusted from 0 to 100% for U and V independently.

Particle Draw
ParticleDraw now has a frame offset function that allows you to shift the start frame.

bahram_3dart
22-01-2007, 02:20
برای اینکه کمی توضیح داده باشم :
میدونین که نرم افزار مکس مثل خیلی از نرم افزارهای دیگه با پلاگین هاش کامل میشه ، کمپانی کینتیکس وبعد از اون دیسکریت وسپس اتودسک اومدن بیس و پایه ای ساختن که دو بخش عمده رو تو خودش گنجانده ، معماری و انیمیشن .بعد از اون حدود 40 شرکت در شراکت با اون نرم افزار های کوچک و بزرگی را برای قسمت های مختلف اون تولید کردن که افراد بر حسب نیازشون اونها رو میخرن و استفاده میکنن.بطور کلی اگه بخواهید با مکس کار تولید کنید باید کلی نرم افزار دیگه هم باهاش داشته باشین که این خودش یه مشکل بزرگه ، ولی کاریش نمیشه کرد ،یوزرهاش عادت کردن .
==========================

در جواب دوستمون که میخواد mesh و polygon را به صورت رندوم داینامیک کنه باید بگم که اگه با تینکینگ پارتیکل بخواهی کار کنی دیگه نیاز به Reactor هم پیدا نمیکنی . از بهترین نمونه هائی که با این پلاگین کار شده جلوه های ویژه فیلم بلید Blade هستش و میتونی تو سایت سیباس توضیحات کاملش رو پیدا کنی .
با این پلاگین میتونی اجسام رو بشکنی . ترک بندازی , مثلا کاراکترت راه بره و زمین زیر پاش ترک ترک بخوره و خورد بشه ، یا حتی پارتیکل ها رو به نور هم نسبت بدی ... ووو 1001 کاره دیگه که میشه انجامش داد. به زودی یک ورژن برای مایا هم میده که درنوع خودش بی نظیره .

sorena_kerasos
22-01-2007, 09:19
با عرض سلام
من ميخواستم فايل هاي hdr را به صورت محيطي در پشت زمينه استفاده كنم تا با چرخش دوربين پشضت زمينه هم تغيير كند ولي روش بار گذاري اين فايل ها را بلد نيستم اگر يكي از دوستان كاردرست و وارد ميتونند راهنمايي كنند ممنون ميشوم

ALI Kheradmand
23-01-2007, 16:56
سلام
ممنون بابت ThinkingParticles . این کلا برای هر سیستم ذره ای مناسب هستش اما به طور اختصاصی برای سیالات RealFlow خیلی باحال تره .
بازم ممنون .

the_god_of_3dsmax
24-01-2007, 12:50
برای اینکه کمی توضیح داده باشم :
میدونین که نرم افزار مکس مثل خیلی از نرم افزارهای دیگه با پلاگین هاش کامل میشه ، کمپانی کینتیکس وبعد از اون دیسکریت وسپس اتودسک اومدن بیس و پایه ای ساختن که دو بخش عمده رو تو خودش گنجانده ، معماری و انیمیشن .بعد از اون حدود 40 شرکت در شراکت با اون نرم افزار های کوچک و بزرگی را برای قسمت های مختلف اون تولید کردن که افراد بر حسب نیازشون اونها رو میخرن و استفاده میکنن.بطور کلی اگه بخواهید با مکس کار تولید کنید باید کلی نرم افزار دیگه هم باهاش داشته باشین که این خودش یه مشکل بزرگه ، ولی کاریش نمیشه کرد ،یوزرهاش عادت کردن .
==========================

در جواب دوستمون که میخواد mesh و polygon را به صورت رندوم داینامیک کنه باید بگم که اگه با تینکینگ پارتیکل بخواهی کار کنی دیگه نیاز به Reactor هم پیدا نمیکنی . از بهترین نمونه هائی که با این پلاگین کار شده جلوه های ویژه فیلم بلید Blade هستش و میتونی تو سایت سیباس توضیحات کاملش رو پیدا کنی .
با این پلاگین میتونی اجسام رو بشکنی . ترک بندازی , مثلا کاراکترت راه بره و زمین زیر پاش ترک ترک بخوره و خورد بشه ، یا حتی پارتیکل ها رو به نور هم نسبت بدی ... ووو 1001 کاره دیگه که میشه انجامش داد. به زودی یک ورژن برای مایا هم میده که درنوع خودش بی نظیره .

مرسی .خیلی عالی بود .:)

nezamdoobarareh
28-01-2007, 00:36
با سلام و خسته نباشید خدمت اعضای این قسمت. :d

من یه مشکل اساسی تویه نصب دو برنامه دارم.

یکی پلاگین برازیل هستش که لایسنس رو نمیشناسه، و هر کاری میکنم نمیشناسه، هر کدوم از sfmgr هایی رو که دارم ، رو اجرزا میکنم ولی باز گیر میده.
برای 3dsmax 8 می خوام. ( البته امکان داره که از خود نصب برازیل یا فایل sfmgr باشه! )
لطفا اگر هم تونستید، یک لینک دانلود همین برنامه رو بدید، شاید اون یکی کار کنه.

دومین مشکلم در کرک کردن مایا 8 هستش.

تویه برنامه FlexLM License Utilities روبروی Ethernet Address به جای این که عددی نوشته باشه و یا حدااقل صفر نوشته شده باشه، این رو نوشته ffffffff . خوب اگر عدد نوشته شده باشه که درسته، اگر صفر نوشته باشه که باید کارت شبکه مجازی نصب بشه، ولی نمی دونم معنی این چیه ؟؟
من کارت شبکه مجازی رو هم نصب کردم، ولی مشکل رفع نشد.
لطفا یکی جواب بده.

nezamdoobarareh
01-02-2007, 02:31
با سلام و خسته نباشید خدمت اعضای این قسمت. :d

من یه مشکل اساسی تویه نصب دو برنامه دارم.

یکی پلاگین برازیل هستش که لایسنس رو نمیشناسه، و هر کاری میکنم نمیشناسه، هر کدوم از sfmgr هایی رو که دارم ، رو اجرزا میکنم ولی باز گیر میده.
برای 3dsmax 8 می خوام. ( البته امکان داره که از خود نصب برازیل یا فایل sfmgr باشه! )
لطفا اگر هم تونستید، یک لینک دانلود همین برنامه رو بدید، شاید اون یکی کار کنه.

دومین مشکلم در کرک کردن مایا 8 هستش.

تویه برنامه FlexLM License Utilities روبروی Ethernet Address به جای این که عددی نوشته باشه و یا حدااقل صفر نوشته شده باشه، این رو نوشته ffffffff . خوب اگر عدد نوشته شده باشه که درسته، اگر صفر نوشته باشه که باید کارت شبکه مجازی نصب بشه، ولی نمی دونم معنی این چیه ؟؟
من کارت شبکه مجازی رو هم نصب کردم، ولی مشکل رفع نشد.
لطفا یکی جواب بده.

3 روز گذشت و کسی جواب نداد. :blink: :blink:

خوشبختانه خودم رفعشون کردم. :tongue:
فقط اینجا میگمشون که دوستانی که با همچین مشکلی مواجه میشن، دیگه مثل من وقتشون گرفته نشه.

خوب اول باید شما یک کارت شبکه مجازی نصب کرده باشید. ( این قسمت لازمه رفع هر دو مشکل بالاست. )

نکته : کسانی که از قبل کارت شبکه نصب شده بر روی پی سی خود دارند، نیاز به نصب کارت شبکه مجازی ندارند.

برای این کار به Control Panel میرید، اونجا روی Add Hardware رو انتخاب میکنید.
بعد وقتی که از شما پرسید که

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
گزینه Yes, I have... رو انتخاب میکنید و Next رو میزنید.
از لیستی که در صفحه بعدی میاد، آخرین گزینه یعنی Add new hardware Device رو انتخاب میکنید و Next رو میزنید.
در صفحه بعدی که این سوال رو میپرسه :

گزینه زیر رو انتخاب میکنید.

و Next رو میزنید.در لیست صفحه بعد، از لیست موجود Network adapters رو انتخاب کنید و Next رو بزنید.

در صفحه بعدی از لیست سمت چپ، گزینه Microsoft و از لیست سمت راست Microsoft Loopback Adapter رو انتخاب کنید و Next رو بزنید.
و دوباره Next رو بزنید تا کارت شبکه مجازی نصب بشه. :laughing:

خوب حالا کارت شبکه مجاز شما نصب شده و آماده کار می باشد. :biggrin:

میریم سراغ مشکل اول، یعنی مشکل لایسنس برازیل.
برای رفع مشکل شما باید اول کارهای اولیه، یعنی نصب و اجرای فایل sfmgr رو انجام بدید، که معمولا در یک فایل TXT در کنار پلاگین این برنامه، توضیحات نصب داده شده.
بعد از نصب و اجرای فایل sfmgr شما باید در پوشه مکس خود ( مثلا c:/3dsmax9 ) یک فایل txt با اسم :

درون این فایل txt این کلمات رو وارد کنید.

در اینجا منظور از YourMachinNameHere نام کامپیوتر شماست.
برای این که ببینید که نام کامپیوتر شما چیست به مسیر زیر رفته
Start>All Programs>Accessories>System Tools
و برنامه
System Information
رو اجرا کنید.
در پنجره باز شده در ایست سمت راست، روبروی System Name ، نام کامپیوتر شمت نوشته شده.
این نام رو به جای کلمه :
Your Machin Name Here
وارد کنید و فایل رو Save کنید.

حالا شما به راحتی میتونید که از برنامه رندر برازیل استفاده کنید. ( البته اگر تنظمیات sfmgr رو درست انجام داده باشید و همچنین مسیر پوشه پلاگین برازیل رو درست معرفی کرده باشید. ;) )

اگر یک دفعه هنگام انتخاب رندر برازیل این پیغام ظاهر شد،

از سه گزینه ، گزینه سوم از چپ رو انتخاب کنید.
( یعنی گزینه های Abort و Retry رو انتخاب نکنید. )
و گزینه دوم رو انتخاب کنید. :rolleye:

خوب در مورد مشکل مایا هم، باید بگم که مشکل ساده ای داشت، من روی کامپیوترم، یک کارت شبکه آنبورد از قبل نصب شده داشتمو از قضا درایور این کارت شبکه Disable بود.
برای همین به اون مشکل برخوردم. :)
وقتی که اون رو دوباره Enable کردم، مشکل رفع شد. :blush:

در آخر هم فایل توضیحات نصب برازیل رو میذارم براتون. ( خودم از روی این فایل مشکلم رو حل کردم. :rolleye: )

Mostafa_Amol
16-02-2007, 12:57
چطور می شه3.1 facegen modeller رو رجیستر کرد؟

sajjadq
19-02-2007, 03:01
با سلام
در مایا چطور می شود همانطور که یک عکس را در قاب قرار می دهیم یک فیلم بگذاریم ؟
یعنی بجای پسوند عکس از فیلم استفاده کنیم.
مانند live منظورم نیست که background فیلم باشه. ممنون

خبر آمد خبری در راه است ، سر خوش آن دل کزآن آگاه است.شاید این جمعه بیاید شاید........

dr_dr
18-03-2007, 00:03
بسم الله الرحمن الرحیم
من با اینکه کارت شبکه مجازی ساخته ام ولی بازم همون ffffff را نشون می ده و کرک نمیشه

vrb_3d
19-03-2007, 08:41
سلام

من تازه عضو سایت شدم
خیلی دوست دارو که از مطالب دوستان استفاده کنم
من در مکس پسشرفت زیادی ندارم دوست دارم دوستان
نمونه کارم ببینن و ایرادامو بگن
ممنون
وحید برخورداری:20::20::20::20::20::20::20::20: :20::20::20::20::20::20::20::20:

SomeThink
02-04-2007, 12:40
با سلام

با تشک

با سلام
شما میتونید مکس 9 رو هم نصب کنید من که مشکلی ندارم...
مشخصات کامپیوتر من:پینتیوم 3 cpu 811 گرافیک16

salam7t
09-04-2007, 14:55
با سلام و خسته نباشید
من ایمان هستم با توجه به علاقه به مایا این برنامه را از سایت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]***********.com نسخه Maya Unlimited 8 آن را گرفتم متاسفانه فایل نحوه نصب و کرک آنرا در پوشه مربوطه نیافتم در صورتی که عزیزان سایت مربوطه نوشته بودند که قبل از نصب فایل راهنما را به دقت بخوانید!!! در صورتی که من چنین فایلی را نیافتم ، لطفا اگر امکان دارد مرا از علم خود بی نصیب نگذارید و به من کمک کنید ، اگر امکان دارد به من mail کنید.
salam7t@yahoo.com

............ با سپاس فراوان..............

salam7t
09-04-2007, 14:59
ببخشید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]***********.com

Zabih_185
10-04-2007, 13:24
سلام کسی درباره Animation School چیزی میدونه

مرتضی nvcd
28-05-2007, 04:54
من یه سری متریال دانلود کردم ولی نمی دونم چه طوری از اونها توی مکس استغاده کنم

لطفا راهنماییم کنید.

sajjadq
07-06-2007, 16:38
یاد گرفتم به شما هم می گم که چجوری باید فیلم را درون مایا آورد
شما باید بجای Image file از Movie file استفاده کنید که دو نوع فایل رو می تونه در این قسمت بخونه یکی tif که عکس است و شما باید هر فریم فیلم رو عکسش رو داشته باشید و پسوند اون هم باید اعدادی با ترتیب باشند"asd001,asd002,asd003" که می تونی با برنامه ای مثل پریمیر عکس ها رو جدا کنید
فرمت دیگه avi هست که دیگه هلو برو تو گلو