PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل "ی", "ي" در فارسی

ppeessaarr
16-11-2006, 09:31
سلام رفقا.

مشکل من اینه که ی فارسی موقع ذخیره در sql به صورت ی دو نقطه ذخیره میشه.
این باعث مشکل در سرچ هم می شه.
میخوام بدونم راهی هست که بشه ی رو درست ذخیره کرد؟
من از تگ <meta [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]"content-type" content="text/html; charset=UTF-8"> در فایل مسترم هم اشتفاده میکنم.(ASP.NET 2)

Reticent
16-11-2006, 14:09
اشکال از keyboard کسیه که data رو وارد می‌کنه. بهتره تو متنی که می‌گیری "ي" رو با "ی" replace کنی و بعد تو پایگاه داده ذخیره کنی.

ایلیا

ماوا
16-11-2006, 15:27
با سلام . می دونم که یک کد جاوا اسکریپت هست که بدون در نظر گرفتن زبان حال خاضر سیستم بر اساس کلیدها حروف را تایپ می کند. اول اینکه آیا کسی این کد را سراغ دارد؟
با تشکر

ali_nioton
16-11-2006, 20:27
مشکل از کیبورد درسته
شیفت ایکس رو امتحان کن اگه درست نشد یه بار وین ...سیستم رو نصب کنی درس میشه

mehdi0016
17-11-2006, 00:38
سلام
من برای حرف ی از Alt + 65262 استفاده میکنم البته کیبورد در حالت فارسی هست .

K A R I M I
17-11-2006, 01:06
میشه بگید این کلید رو از کجا گیر آوردید؟
آیا برای حرف های دیگر هم کلیدی وجود دارد؟

ali_nioton
24-11-2006, 01:07
اين همون كد اسكي حرفه يا چيز ديگس؟

Reticent
24-11-2006, 11:58
شماره‌ی Unicode حرف "ی" هستش.

ایلیا

Reticent
24-11-2006, 12:23
با سلام . می دونم که یک کد جاوا اسکریپت هست که بدون در نظر گرفتن زبان حال خاضر سیستم بر اساس کلیدها حروف را تایپ می کند. اول اینکه آیا کسی این کد را سراغ دارد؟
با تشکر

روی سایت سنجش می‌تونید پیداش کنید. آخرین بار اون جا دیدمش!

ایلیا

siavosh1
06-02-2007, 01:17
اول از این اطمینان پیدا کن که کیبوردت رو به صورت فارسی معرفی کردی نه عربی چون ی دو نقطه مال عربیه و معمولا برنامه هایی که به عنوان فارسی شده به ما میدن در واقع همون ورژن عربیه که یه خورده دستکاری شده ولی اگه می خوای به صورت فنی این مشکل رو بر طرف کنی راحت ترین راه اینه که این خط رو به صفحت اضافه کنی

<meta [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]"Content-script" content="fa">

siavosh1
06-02-2007, 01:18
اول از این اطمینان پیدا کن که کیبوردت رو به صورت فارسی معرفی کردی نه عربی چون ی دو نقطه مال عربیه و معمولا برنامه هایی که به عنوان فارسی شده به ما میدن در واقع همون ورژن عربیه که یه خورده دستکاری شده ولی اگه می خوای به صورت فنی این مشکل رو بر طرف کنی راحت ترین راه اینه که این خط رو به صفحت اضافه کنی

این باعث می شه که صفحه به عنوان یک سند فارسی بررسی شه نه عربی!!

<meta [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]"Content-script" content="fa">