PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جغرافیا

m2ahs
14-11-2006, 03:21
لطفاً اکر اطلاعات جدید و جالبی درباره ی جغرافیا دارید کمکم کنید. :biggrin:

Renjer Babi
14-11-2006, 06:51
سلام وردتون رو تبریک میگم

لطفاً اکر اطلاعات جدید و جالبی درباره ی جغرافیا دارید کمکم کنید.

چغرافیا علم بسیار وسیعی هست.نمیشه که همه چیز رو در یک پست جاداد.شما بگید چه نوع اطلاعاتی می خواهیدتا دوستان کمکتون کنند

m2ahs
15-11-2006, 00:58
درباره ی جغرافیای ایران از نظر سیاسی،نظامی و ...
وهمچنین نرم افزارهایی درباره ی جغرافیا.
ممنونم.

bb
29-03-2007, 20:07
سلام دوست عزیز
به زودی واسه هر کدوم یه تاپیک خواهیم زد ( اگه دوستان کمک کنن )
"""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""""
بابا علوم زمین که فقط زمین شناسی نیست
اهالی جغرافی بیان فعالیت کنن .

bb
03-04-2007, 08:11
جغرافیای طبیعی: اين مبحث از جغرافي شامل: ژئومورفولوژي، جغرافياي ديرينه، جغرافياي آبها، جغرافياي خاک ها، آب و هوا و اقليم شناسي، جغرافياي زيستي و جغرافياي نواحي خشک و نيمه خشک مي باشد.
جغرافیای فیزیکی (ریاضی): در این مبحث کلیات مربوط به شکل گیری کهکشان و کیهان، منظومه شمسی و موقعیت زمین در فضا مورد بررسی قرار می گیرد.
جغرافیای انسانی: اين مبحث از جغرافيا شامل: جغرافياي جمعيت، جغرافياي تاريخي، جغرافياي سياسي، جغرافياي فرهنگي (نژادها و السنه)، جغرافياي شهري و برنامه ريزي شهري، جغرافياي روستايي و برنامه ريزي روستايي،جغرافياي کوچ نشيني، جغرافياي پزشکي و امراض، جغرافياي نظامي و جغرافياي ناحيه اي و برنامه ريزي مي باشد.
جغرافیای اقتصادی: اين مبحث شامل: جغرافياي کشاورزي، جغرافياي منابع، معادن، صنايع و توليدات صنعتي، جغرافياي حمل و نقل، جغرافياي مسکن، جغرافياي توريسم، جغرافياي بازرگاني و بازاريابي، جغرافياي توسعه، آمايش سرزمين و جغرافياي کاربردي است.
نقشه و نقشه برداری: اين مبحث شامل: کارتوگرافي عمومي، فتوگرامتري و تفسير عکس و نقشه، نقشه برداري زميني و اطلاعات جغرافيايي، نقشه برداري دريايي، نقشه برداري هوايي و چاپ مي شود.
فناوریهای کاربردی: در اين مبحث شامل: سيستم اطلاعات جغرافيايي (gis)، سنجش از دور (rs) و سيستم موقعيت ياب جهاني (gps) مي شود.

majids
13-08-2007, 03:28
وبلاگ بچه های جغرافیا دانشگاه آزاد شیراز

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
اینم هست شاید بتونه کمکت کنه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

geda_ajooze
26-11-2007, 18:07
سلام من ميخوام يه دست ساخته واسه جغرافيا درست كنم (شايد سد ..) ايده مي خوام !!!! به جز سد چي مي تونم بسازم؟؟؟كمكم كنين!plz

geda_ajooze
27-11-2007, 17:06
:41:chera ka30 komakam nemikoneeeeeeeeeeeeee!!!

geda_ajooze
27-11-2007, 17:16
komaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaak!!!!!!!!!!!!!

mahsa1469
27-11-2007, 19:32
سلام
من یه سوال داشتم
کسی نمیتونه بهش جواب بده !
تو رو خدا کمکم کنید
میخواستم بدونم چرا اب جزایر دریاچه ی ارومیه شیرینه؟

majids
29-11-2007, 09:49
سلام
من یه سوال داشتم
کسی نمیتونه بهش جواب بده !
تو رو خدا کمکم کنید
میخواستم بدونم چرا اب جزایر دریاچه ی ارومیه شیرینه؟

سلام اگه یه کوچولو وقت بدی جوابت رو پیدا میکنم و برات مینویسم

majids
29-11-2007, 09:56
سلام من ميخوام يه دست ساخته واسه جغرافيا درست كنم (شايد سد ..) ايده مي خوام !!!! به جز سد چي مي تونم بسازم؟؟؟كمكم كنين!plz

اگه میخوایی یه دست ساخته درست کنی من پیشنهاد میکنم یه چرخه آب شناسی رو درست کنی تو گوگل هم سرچ کنی میتونی چندتا ماکت جالب پیدا کنی من چپندتایی دیدم تو فکرش هم بودم ولی وقتم کمه

کلمه watershed رو سرچ کن در مورد حوضه میتونی ماکت پیدا کنی یه طرح دیگه هم دارم که خودم میخوام اگه شد روش کار کنم اگه از شیراز باشی خوشحال میشم بتونیم این کار رو با هم انجام بدیم .