PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : توي Word توي تنظيم كردن مشخصات كاغذ دلخواه نياز به كمك دارم!

علیرضا
13-11-2006, 22:43
سلام دوستان
كسي مي تونه كمكم كنه؟
تو Word تو قسمت Page Setup تو تنظيمات كاغذ مي خوام اندازه هاي يه كاغذ دلخواه رو بدم.... همين كار رو مي كنم ولي بعدش كه پرينت گرفتم ديدم جملاتم رو ي خطوط كاغذ نيفتادن!
اگه كسي مي تونه خيلي دقيق در مورد هر بخش راهنماييم كنه نوكرشم!

shvalaie
14-11-2006, 13:01
سلام دوست عزيز
همه چيز بستگي به پرينترتون داره اگه پرينترتون مثلا کاغذ ‏A3‎‏ ميگيره پس شما هم ميتونين در ‏word‏ توي ‏page ‎setup‏ کاغذتون رو ‏A3‎‏ تعريف کنين و مشکلي پيش نمياد اما اگه پرينترتون نتونه کاغذ ‏A3‎‏ پرينت بگيره پس موقع ‏پرينت به مشکل بر مي‌خورين.‏
ديگه اين که تمام پرينترها از لب لب کاغذ پرينت نميگيرن. بعضيها حدود نيم سانت از لبه کاغذ به بعد رو پرينت ‏ميگيرن و .... يعني اگه شما يه ‏box‏ سياه داشته باشي که ‏fix‏ کاغذ ‏A4‎‏ باشه وقتي پرينت ميگيري از چهار طرف سفيد ‏ميافته و ميزان سفيدي بستگي به نوع پرينتر داره. اما نديدم که از 6/0 بيشتر بشه.‏

و اما درباره ‏page setup‏ چي ميخواي بدوني؟

الان كه دوباره سوالتو خوندم..... :

...جملاتم رو ي خطوط كاغذ نيفتادن....

ايا كاغذتون خط داره و ميخواي كه روي خطهاي اون پرينت بگيري؟

shvalaie
14-11-2006, 13:07
اگه ميخواي كه روي خطهاي يك كاغذ خط دار پرينت بگيري اول بايد توي page setup حاشيه‌هاي بالا و پايين و چپ و راست کاغذ رو بهش بدي. و با آزمون و خطا بايد پيدا کنيد که مثلا اولين خط کاغذ چند سانت بايد با لبه کاغذ فاصله داشته باشه.

بعدش بايد اول نوع قلم و اندازه قلمتون دقيق انتخاب کني چون ممکنه بعدا شايد به مشکل بر بخوري، اگه بخواي کوچک يا بزرگش کني

در مرحله آخر بايد بري توي format و paragraph و بعدش توي line spacing بري و به جاي single بهش at least رو بدي و بعدش توي at بايد عدد بهش بدي. برمبناي پونت. و به ياد داشته باش که هر 24 پونت يک سانت ميشه. و چون معمولا فاصله خطهاي دفتر حدود 9دهم است پس بايد يه عددي حدود 20 پونت بهش بدي.

با اين کار شما فاصله سطرهاتونو با يه عددي مثل 20پونت ثابت ميکنين.

علیرضا
14-11-2006, 15:52
راستش من يه كاغذ دارم در ابعاد12.2 × 8.6
كاغذ براي دفترچه يادداشت ه .
خط هم داره من مي خوام درست جملاتم روي خطوط چاپ شن.
مثلا فاصله ي خط اول از بالاي صفحه 2 سانته از اطراف 0.5 سانت
از پايين 1.3 سانت
همچنين فاصله ي بين خطوط رو هم مي خوام دستي وارد كنم كه درست فيت هم باشن
نمي دونم اين ها رو دقيقا كجا بايد به ورد بدم!
اگه فقط شما اون قسمت ها رو بهم آدرس بگين من كارم راه مي افته
البته از نوشته ي پست قبليتون هم استفاده خواهم كرد.
ممنون.

Esi2260
15-11-2006, 01:59
والا فکر نکنم دیگه راهنمایی بهتر از راهنمایی دوست عزیزمون shvalaie جان بشه انجام داد!
همونطور که ایشون گفتن بهترین کار سعی و خطاست!

تا بعد

علیرضا
15-11-2006, 11:03
درسته
مفيد واقع شد
ممنون از راهنماييتون دوست عزيز.