PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فرق C#.net و #C

Jallad
13-11-2006, 12:11
اقا من که بین این همه تاپیک و سوال و جواب گیج شدم.
یکی به من بگه که فرق C#.net و #C چیه؟
و من که الان Visual Studio 2005 رو که شامل #C هست نصب کردم، میشه اون رو به C# .net تبدیل کنم یا نه؟
با تشکر از همه اساتید...

یک شاگرد

h_iut
13-11-2006, 18:07
سلام عزيز
اوني كه شما نصب كرديد همون ويژوال C#.net هستش
راستشو بخواي چيزي تو معني c# نداريم

someone
13-11-2006, 20:32
سلام.
به طور خيلي خلاصه ميشه گفت كه #C يك زبان هست.
چهارچوب (framework) براي اجراي اين زبان Net. هست.
باز به صورت خيلي ساده Net. يك مجوعه ي(چهارچوب) بسيار بزرگ از كلاس ها ,توابع,ساختارها و
شمارنده هاو.....هست. هر زباني كه از قواعد اين چهارچوب براي برنامه نويسي استفاده كنه
داراي پسوند Net. هست.
مثل VB كه اگه در چهارچوب Net. استفاده بشه به اون VB.Net گفته ميشه.
وقتي شما از زبان #C براي برنامه نويسي استفاده ميكنيد از فضاهاي نام اين framework براي استفاده از
اين كلاسها يا توابع و....بهره ميگيريد.
بنابراين زبان #C در Netframework. با نام C#.Net شناخته ميشه.

persian art
13-11-2006, 20:44
net. تکنولوژی تقریبا جدیدی است که کم کم داره جای گزین برنامه های system32 می شود. البته همچنان برنامه های نوشته شده بر پایه system32 از سرعت بیشتری برخوردار هستند اما در آینده احتمالا حرف اول را خواهد زد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

someone
14-11-2006, 00:34
net. تکنولوژی تقریبا جدیدی است که کم کم داره جای گزین برنامه های system32 می شود. البته همچنان برنامه های نوشته شده بر پایه system32 از سرعت بیشتری برخوردار هستند اما در آینده احتمالا حرف اول را خواهد زد.

سلام. ممنون از توضيحتون.
متوجه منظورتون از برنامه هاي system32 نشدم.
Net. در حال حاضر هم حرف اول رو ميزنه. مخصوصا در برنامه هاي تجاري و webBase .
در ضمن برخلاف java Virtual machine تمامي كد ها كاملا كامپايل ميشن. در دومرحله اول به زبان ميانه
(IL ) و بعد كد ماشين. مثل يك برنامه ي معمولي C كدها در سطح ماشين اجرا ميشن.
بنابراين زياد موافق نيستم كه گفتيد سرعت اجراي پاييني دارند.

persian art
14-11-2006, 16:51
سلام. ممنون از توضيحتون.
متوجه منظورتون از برنامه هاي system32 نشدم.
Net. در حال حاضر هم حرف اول رو ميزنه. مخصوصا در برنامه هاي تجاري و webBase .
در ضمن برخلاف java Virtual machine تمامي كد ها كاملا كامپايل ميشن. در دومرحله اول به زبان ميانه
(IL ) و بعد كد ماشين. مثل يك برنامه ي معمولي C كدها در سطح ماشين اجرا ميشن.
بنابراين زياد موافق نيستم كه گفتيد سرعت اجراي پاييني دارند.
دوست عزیز برنامه ها قبلا بر پایه system32 نوشته می شد که در واقع فرمت پیش فرض ویندوز های اخیر(تا XP)است و سرعت پایین تر آن به دلیل پشتیبانی نکردن کامل ویندوز از از برنامه های نوشته شده بر پایه Net. است. اما کم کم داره به فرمت پیش فرض سیستم عامل در می آید. حرف شما هم کاملا صحیح است و در اینکه Net. حرف اول را می زنه و خواهد زد شکی نیست.

someone
14-11-2006, 17:21
دوست عزیز برنامه ها قبلا بر پایه system32 نوشته می شد که در واقع فرمت پیش فرض ویندوز های اخیر(تا XP)است و سرعت پایین تر آن به دلیل پشتیبانی نکردن کامل ویندوز از از برنامه های نوشته شده بر پایه Net. است. اما کم کم داره به فرمت پیش فرض سیستم عامل در می آید. حرف شما هم کاملا صحیح است و در اینکه Net. حرف اول را می زنه و خواهد زد شکی نیست.

دوباره سلام.
ممنون از توجهتون و باز ممنون از پاسختون.
برنامه ها در گذشته (در زمان DOS) به اصطلاح 16 بيتي بودند و اين به دليل اين بود كه سيستم عامل 16 بيتي
بود. در حال حاضر ويندوز هاي موجود 32 بيتي يا 64 بيتي هستند. احتمالا منظورتون اين بوده.هنوز هم وقتي براي
Windows برنامه نوشته ميشه ميگين برنامه هاي 32 بيتي. مگر براي Vista كه 64 بيتي هست. فكر نميكنم لازم به
توضيح باشه كه منظور از سيستم عامل 32 بيتي چه هست.
Net. يك platform هست كه در كنار windows قرار ميگيره و اگه قرار باشه microsoft محصولي توليد كنه
(اونم با سروصدايNet. )كه روي سيستم عامل خودش پشتيباني نشه كه سنگ روي سنگ بند نميشه.
سرعت اجراي برنامه ها ي توسعه يافته با Net. پايين نيست. دليلش رو هم كه گفتم برخلاف JVM , كدها در سطح
ماشين و پردازنده اجرا ميشه.اين نكته ي خيلي مهمي هست.
باز ممنون.