PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک فوري!!چطوري ميتونم در word عددهاي en را به fa تبديل كنم.

elyas54
12-11-2006, 17:27
:sad:

دوستان عزيز يكي به من بگه در محيط word چطوري ميتونم عددهايي كه به انگليسي تايپ شده را به فارسي تبديل كنم؟وديگه اينكه بعضي فونتها عددها رو به انگليسي مينويسند كدوم فونت فارسي عددهاش بصورت فارسي هستن.
و بعضي فونتها هم حروف رو به عنوان مثال كريم== کری م مينويسندچيكار كنم ((ي)) متصل بشه .

من رو راهنمايي كنين.

با تشكر .

:) :)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Admiral
12-11-2006, 17:46
در محيط word چطوري ميتونم عددهايي كه به انگليسي تايپ شده را به فارسي تبديل كنم؟

اگه میخواهید همه اعداد فارسی باشن:

Tools\Options\complex scripts

حالا numeral رو بزار روی Hindi

یا بزار روی System حالا هم میتونی فارسی بنویسی و هم انگلیسی

بعضي فونتها هم حروف رو به عنوان مثال كريم== کری م مينويسندچيكار كنم ((ي)) متصل بشه .

شیفت+ x = یـ

elyas54
12-11-2006, 18:11
:biggrin: :biggrin:

Admira عزيز

دمت گرم خيلي با حال بود كارم رو را انداختي.

تشكر.

;) ;)

mm2
12-11-2006, 18:19
TOOLS -> OPTIONS -> COMLEX SCRIPTS -> NUMERAL
numeral = context

mm2
12-11-2006, 18:21
برای ی معمولا shift+x جواب می دهد

elyas54
12-11-2006, 18:23
حالا اگه متني داشته باشيم كه تمام (( ي )) به صورت جدا از هم نوشته شده رو بخوام همه رو به صورت يكجا تصحيح كنم چيكار بايد بكنم .

با تشكر.

ghaffar
12-11-2006, 18:37
ي قديمي كه نمي چسبد رو كپي كن و برو edit و سپس replace و در کادر بالایی ی قدیمی رو paste کن و در کادر پایین ی جدید رو تایپ کن و فرمان replace رو انتخاب کن. اگه همه چیز درست بود replace all کن و همه رو با ی جدی جایگزین کن

elyas54
12-11-2006, 18:43
:sad: :sad:

با تشكر از mm2
حالا با متي كه تمام اون مشكل (( ي )) جدا رو داره چيكار كنم راهي داره كه من به صورت يكجا همه رو تصحيح كنم؟؟؟؟؟؟

:sad: :ohno:

ghaffar
12-11-2006, 18:50
حالا اگه متني داشته باشيم كه تمام (( ي )) به صورت جدا از هم نوشته شده رو بخوام همه رو به صورت يكجا تصحيح كنم چيكار بايد بكنم .

با تشكر.البته یادم رفت بگم برای رفع مشکل ی و همچنین ژ می تونی از برنامه ی کوچک و مفید TrayLayout استفاده کنی. من استفاده می کنم و ازش راضی هستم. اگه سرچ کنی به راحتی پیداش می کنی. من از لینکی از ویکی پدیای فارسی گرفتمش. قسمت فارسی نویسی در مورد توضیح داده شده و لینکهاایی هم به این برنامه هست

Elfin-D
13-11-2006, 00:58
سلام
دو تاپیک شما ادغام شد
مرسی...

N-5
14-11-2006, 00:28
سلام، من یه مشکل با شماره صفحه ها دارم. با روشی که گفتین عددها فارسی می شن ولی شماره صفحه ها نمی شن.
می دونین چه طوری می شه اونا رو هم فارسی کرد؟

ghaffar
14-11-2006, 00:50
سلام، من یه مشکل با شماره صفحه ها دارم. با روشی که گفتین عددها فارسی می شن ولی شماره صفحه ها نمی شن.
می دونین چه طوری می شه اونا رو هم فارسی کرد؟
اگه منظورتون view --header and footer است و شماره ی صفحه رو انگلیسی می نویسه.اول بايد چشمك زن رو با كنترل و شيفت راست و آلت و شيفت راست بياري سمت راست و زبان رو هم فارسي كني بعد بر روي دكمه اي كه شماره ي صفحه مي زند كليك كني. اينطوري درست ميشه

elyas54
14-11-2006, 14:45
البته یادم رفت بگم برای رفع مشکل ی و همچنین ژ می تونی از برنامه ی کوچک و مفید TrayLayout استفاده کنی. من استفاده می کنم و ازش راضی هستم. اگه سرچ کنی به راحتی پیداش می کنی. من از لینکی از ویکی پدیای فارسی گرفتمش. قسمت فارسی نویسی در مورد توضیح داده شده و لینکهاایی هم به این برنامه هست

ميتوني بيشتر توضيح و آدرس دقيقتري بدي .

ممنون. :rolleye:

----------------------------------------------