PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تبدیل avi به VCD و یا SVCD و یا DVD

alizali
12-11-2006, 13:07
یک سوال از حضور اساتید دارم و اینکه خروجی برنامه پریمیر که یک فایل AVI است را با چه برنامه ای میتوان تبدیل به VCD یا DVD کرد که بهترین کیفیت ممکن منتقل شود.
من با برنامه ulead و برنامه Boilsoft AVI to VCD SVCD DVD Converter تبدیل کردم که هنوز مورد پسندم نیست.
من یک مشکل دیگر هم دارم و اینکه در تمام برنامه های تبدیل شده خودم دو نوار مشکی عمودی در دو طرف تصاویر دیده میشه حدش خود من اختلاف 720 با مقدار واقعی است. البته در پریمیر که خصوصیات کلیپ ها را میگیریم به شکل زیر نمایش داده میشود
image size:720*576
pixel depth:32
frame rate:25.00
یعنی اختلافی با عدد 720 ندارد پس مشکل کجاست؟

در ضمن برنامه هایی که می توان مستقیم بوسیله آنها سی دی یا دی وی دی رایت کرد وقتی حجم کار بیشتر از 700 مگابیات یا 4.7 گیگابایت است خود آنها به طور اوتوماتیک فایل را اسپلیت میکنند یا نه؟
در ضمن وقتی به گزینه File>export>Adobe Media Encoder می روم برنامه پریمیر بسته میشود. علت چه میتواند باشد؟
لازم به ذکر است که من از یک کارت IEEE استفاده میکنم که میتوانم خروجی DV دوربین را بگیرم و کارت کپچر ندارم.
در خصوص گزینه File>export>Export to DVD هم کسی اگر تا بحال با آن انجام داده در خصوص کیفیت نهایی راهنمایی کند ممنون میشوم.

animeditor
28-11-2006, 00:00
سلام جمیعاً
1- بهترین برنامه ای که می تونم بهت معرفی کنم اسمش هست Edius Procoder که هم با Edius نصب می شه و هم سوا. فقط یانو می تونم بهت بگم که خیلی از VCD های خارجی رو که اون قدر باکیفیته، با همین برنامه تبدیل می کنن.
2- یه توضیح بدم که سیستم PAL دو جوره: PAL 4:3 معمولی و PAL Wide Screen 16:9. همه چی شون یکیه ولی فقط توی یه قسمت با هم فرق می کنن و اون هم اسمش هست Pixel Aspect Ratio . توی این قسمت اندازه پردازش Pixel رو تنظیم می کنن. در کل می شه این جوری گفت که اندازه Pixel ها فرق می کنه ولی تعدادشون یکیه. توی حالت Wide Screen 16:9 طول Pixel های تصویر (نه مانیتور کامپیوتر) از عرضشون کشیده تره. پس احتمالاً پروژه ات رو Wide Screen 16:9 انتخاب کردی و تصویر ورودیت معمولیه. اونو یه نیگا بنداز.
3- حقیقتش خودم تا حالا نذاشتم زمان تصویرم از ظرفیت دیسک بشتر بشه؛ ولی به گمونم این جور برنامه ها وقتی می بینن یه فایل، از دیسک بزرگ تره، یا دیسک رو تا جایی که می شه پر می کنن و یا کلاً بی خیال می شن.
4- حتماً برنامت ت.ی این قسمت مشکل داره و همچنین Adobe Media Encoder رو رجیستر نکردی.
5- راستش نه. سیستم من که Export to DVD نداره. شاید DVD Writer داری یا یه برنامه خاصی نصب کردی. همون Edius Procoder از همه بهتره.
یا علی

mksoft
07-01-2007, 17:44
برنامه ای به اسم Total Video Converterهستش که کارش عالی

هرپسوندی رو بخای برات Convertمیکنه

سایتش اینه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]