PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در کپی به word

sayedreza
25-05-2005, 08:34
سلام
نمیدونم چرا وقتی متنی رو از یه HTM کپی میکنم توی word جملاتش به هم میریزه سرو ته میشه ؟ چیکارش کنم که اینطوری نشه یا اگه شد درست بشه ؟
ممنون[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mpsjavad
25-05-2005, 19:03
با سلام ..

اقاsayedreza, من به شما چند راه رو پيشنهاد ميكنم ( البته كاش ميگفتي كه مشكلت توي صفحات وب فارسيه يا انگليسي -- البته من براي فارسي توضيح دادم ! ) :

در ابتدا بايد بگم كه چون نوع صفحات وب ( PHP ,HTML , ... ) با هم فرق ميكنه براي هر كدوم يه ترفند چاره سازه :arrow:

1- موقع اوردن متن از صفحات وب به درون word بهترين حالت اينه كه صفحه وب در حالت work offline باشه !

2- بهتره كه از كپي پيست استفاده كني

3-و مهم اينه كه تنظيمات صفحه بندي خودكار word رو به صورتي كه ميگم تنظيم كني :

ابتدا نوع نوشتن متن رو از راست به چپ (Right To left )انتخاب كن و تراز كردن‌ متن رو راست چين(align Right ) بزار .

و در اخر هم برخي صفحات هستن كه حتي با روش هايي كه گفتم هم درست بشو نيستن پس بهتره توب اينجور صفحات براي انتخاب متن روي متن دابل كليك كني تا انتخاب بشن بعد كپي پيست كني چون اگه كل متن رو بگيري ترتيبشون توي word بهم ميخوره .پس با صبر و حوصله قسمت قسمت وارد word ميكني .

يه راه حل ديگه هم اينه كه از منوي فايل مرورگرت گزينه سيو رو انتخاب كني و در پنجره اي كه باز ميشه كنار نوع (type) فرمت براي سيو كردن رو TXT رو انتخاب كن بعد اون رو توي نت پد بيار بعد وارد word كن ( البته اين ترفند براي صفحاتي كه راست كليك در اون ها بسته شده بيشتر كاربرد داره -- اگه گزينه سيو مرورگرت هم بسته شده بود كافيه تو تنظيمات مرورگرت كد هاي جاوا اسكريپ و در مواردي اكتيو ايكس رو غير فعال كني ( Disable ) و تو همون حالت افلاين صفحه رو رفرش كني ميبيني ه گزينه سيو فعال ميشه :wink: )

در نهايت توي خود word هم ميتوني با استفاده از نوار فرمتينگ ( Formatting ) و گزينه هايي كه براي راست چين و چپ چين هست به صورت دستي اين كار رو انجام بدي ..

اگه به نتيجه نرسيدي ادرس اون صفحه وب رو بزار تا ببينم چي كار ميتونم بكنم .

موفق باشيد :|

amirkayvan
13-06-2005, 09:04
با درود همانطور كه mpsjavadگفتن بهتر saveكني بعدش ان را open with word بازش كني

Mehdi_Best
13-06-2005, 10:37
جواد جان من هم يك مشكل دارم كه گفتم شايد بتوني راهنمايي كني.
البته اين مشكل رو در يك سيستم دارم و نمي دونم در سيستم هاي ديگه هم اين مشكل هست يا نه؟
در همين صفحات انجمن خودمون يك متن رو كپي كرده و در word يا notepad وارد مي كنم. هيچ مشكلي نيست. اما فقط حروف ي رو در اين 2 جا به صورت بزرگ نمايش مي ده. در حالي كه در انجمن درست بوده اند. البته وقتي همون جملات رو خودم تايپ كنم اين مشكل پيش نمي آد اما با كپي و پيست كردن اين مشكل پيش مي آد. به نظر شما چرا و آيا راهي براي حل اين مشكل هست؟

pegahp
13-06-2005, 14:47
سلام آقا مهدي..
در مورد مشكلت اول بگو شما فايل kbdfa.DLL رو ريختي روي دستگاهت يا نه؟..اگه اين كار رو نكردي بگو تا برات بفرستم شايد مشكلت حل بشه...چون اين فايل نباشه براي بعضي از فونتها مثل mitra , nazanin,zar و... باعث ميشه كه حرف "ي" به صورت بزرگ تايپ بشه...
به هر حال اميدوارم مشكل شما هم از اين نوع باشه..
ممنون

Mehdi_Best
23-06-2005, 11:08
پگاه جان اون فايل رو دارم. اما باز هم همين مشكل هست. البته امتحان كردم در يكي دو دستگاه ديگه هم همين مشكل بود. شما خودت از همين متن هايي كه در انجمن نوشته مي شه كپي كرده و در ورد پيست كن ببين درسته يا مشكل داره.

mpsjavad
23-06-2005, 22:23
با سلام ..

اقا مهدي, خوشحال ميشم اگه بتونم مشكل شما رو برطرف كنم .

يه نكته اينجا مطرح ميشه و اون هم اينه كه بهترين حالت اينه كه متن ها رو از IE و در حالت work offline وارد word يا نوت پد كني فكر ميكنم با اين كار نبايد مشكلي پيدا بشه چون خود من كه همچين مشكلي ندارم ..

يا يه راه حل ديگه به ذهنم رسيد و وان اينه كه شما بيا و صفحه وب مورد نظرت رو ذخيره كن به روشي كه ميگم .

ابتدا به منو فايل از مرورگرت برو (IE) و گزينه save رو انتخاب كن بعد جلو Save as type قالب txt رو انتخاب كن ببين مشكل حل ميشه يا :!:

راستي وقتي متن ها رو وارد word ميكني توي نوار فرمتينگ ( Formatting ) چه نوع فنتي رو مينويسه ؟ ( Tahoma )

در نهايت هم اگه مشكلت مرتفع نشد يه راه حل براي درمان ميدم چون تا حالا پيشگيري بود :mrgreen:

وقتي متن ها رو وارد word كردي و باز هم -- ي -- به صورت بزرگ در اومد شما ميتوني توي خود word به منو Edit بري و از قابليت Replace اون استفاده كني و تا حدي مشكل رو سروسامون بدي .

موفق باشيد . :arrow:

pegahp
25-06-2005, 10:14
پگاه جان اون فايل رو دارم. اما باز هم همين مشكل هست. البته امتحان كردم در يكي دو دستگاه ديگه هم همين مشكل بود. شما خودت از همين متن هايي كه در انجمن نوشته مي شه كپي كرده و در ورد پيست كن ببين درسته يا مشكل داره.

سلام آقا مهدي
ولله راستش من هر چي متن از همين انجمنها داخل ورد كپي ميكنم درست كپي ميشه و هيچ مشكلي پيش نمياد...فقط گاهي ترتيب راست چين يا چپ چينش به هم ميريزه كه اونم قابل حله...
شما فقط كپي از همين سايت رو مشكل داري يا از هر سايتي توي ورد كپي ميكني مشكل داره؟
خيلي مشكل عجيبيه؟ مخصوصا كه ميگي در حالت عادي هم توي ورد درست تايپ ميشه و فقط با كپي كردن مشكل داره؟..
ولي به نظر من شما يه دفعه ديگه برو داخل Safe mode و اون فايل Kbdfa.dll رو توي System32 كپي كن..خدا رو چه ديدي شايد يهو ديدي درست شد...در ضمن حتما خودت ميدوني كه اين فايل حتما بايد حجمش 7.50 KB باشه نه 5.50 KB...
به هر حال اميدوارم مشكلت حل شه...

Mehdi_Best
25-06-2005, 15:53
پگاه خانم سلام. از هر سايتي كه كپي مي كنم اين مشكل هست. مشكل راست چين و چپ چين هم نيست. فقط مشكل بزرگ نوشتن حرف ي هست.
در مورد اون فايل dll هم مشكل از اون نيست.