PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بحث انتقادي درباره سبك موسيقي رپ و هیپ هاپ

metal_militia
08-11-2006, 01:26
رپ

ساده ترین سبک ممکن روی تاریخ
که شما باید بیای و یک بیت فوق العاده ساده که شاید هر 5 ثانیه یکبار تکرار شه رو بسازی
بعدش هم بیای یه شعر که ارزش مفهومیش واقعا در مسالی احمقانه همچنان پول .قدرت.سکس
باشه

در تمامی کلیپ ها باید شما یه دسته اسکناس دستت باشه و اونو جلو دوربین مثل عقده ای ها بشمری و
6تا دونه دختر ...بزاری پشت سرت برقصن و شما هم مثلا بی تفاوت به اونا مدل کفشتو نشون بدی

تو جایی دیگه تفنگ دستشون میگیرن و سیگار برگشون رو یه پک عمیق میکش و مثلا اینجوری وانمود میکنن
گنگستر هستند!!!!!!!!!

یه مشت سیاه پوست بد بخت که از جهت مطالعات و نحوه نگرش به زندگی در پایین ترین سطح هستند
میان جلو دور بین یه مشت حرف ...میزنن
مدل ماشین و مارک کفش و تی شرتشونو نشون میدن
10تا دختر پشت سرشون وایمی سونن و....
و هم ادعای شاخیت بشه

نمیدونم ادم باید چقدر ساده و ابله ر باشه که باور کنه گروه جی یونیت (مخفف گنگستر یونیت)
واقعا گنگستر هستند
نمیدونم اگه اونا رو بشه گفت گنگستر به مافیا ایتالیا و یاکوزای ژاپن و القاعده خودمون باید چی گفت!!!!!!!!!!1

خلاصه پیغام من به تمامی کسایی که رپ گوش میدید اینکه الکی خودتون گول نزنید که فلانی چون پولداره و یا چون ماشینش ...حتما سبکش خفنه
شعر هم کمترین ارزش مفهومی و محتوایی دارن اگر هم باور نمیکنید برید لیریک هاشونو بخونید!!!!
اهنگ سازیشون هم که من خودم بعنوان کسی که از هنر موسیقی سر رشته داره از دید هنری نمره 0رو بهش میدم

حالا میدونم که الان رپ پر طرفدار ترین سبک دنیاست
و دلیلش هم تو کف موندن طرفداراشون
تو پول و ماشین و...بالاخص دخترای دنسر اونا هست!!!!!!!!!!!!!!!

خود دانید

M E T A L
08-11-2006, 10:49
رپ

ساده ترین سبک ممکن روی تاریخ
که شما باید بیای و یک بیت فوق العاده ساده که شاید هر 5 ثانیه یکبار تکرار شه رو بسازی
بعدش هم بیای یه شعر که ارزش مفهومیش واقعا در مسالی احمقانه همچنان پول .قدرت.سکس
باشه

در تمامی کلیپ ها باید شما یه دسته اسکناس دستت باشه و اونو جلو دوربین مثل عقده ای ها بشمری و
6تا دونه دختر ...بزاری پشت سرت برقصن و شما هم مثلا بی تفاوت به اونا مدل کفشتو نشون بدی

تو جایی دیگه تفنگ دستشون میگیرن و سیگار برگشون رو یه پک عمیق میکش و مثلا اینجوری وانمود میکنن
گنگستر هستند!!!!!!!!!

یه مشت سیاه پوست بد بخت که از جهت مطالعات و نحوه نگرش به زندگی در پایین ترین سطح هستند
میان جلو دور بین یه مشت حرف ...میزنن
مدل ماشین و مارک کفش و تی شرتشونو نشون میدن
10تا دختر پشت سرشون وایمی سونن و....
و هم ادعای شاخیت بشه

نمیدونم ادم باید چقدر ساده و ابله ر باشه که باور کنه گروه جی یونیت (مخفف گنگستر یونیت)
واقعا گنگستر هستند
نمیدونم اگه اونا رو بشه گفت گنگستر به مافیا ایتالیا و یاکوزای ژاپن و القاعده خودمون باید چی گفت!!!!!!!!!!1

خلاصه پیغام من به تمامی کسایی که رپ گوش میدید اینکه الکی خودتون گول نزنید که فلانی چون پولداره و یا چون ماشینش ...حتما سبکش خفنه
شعر هم کمترین ارزش مفهومی و محتوایی دارن اگر هم باور نمیکنید برید لیریک هاشونو بخونید!!!!
اهنگ سازیشون هم که من خودم بعنوان کسی که از هنر موسیقی سر رشته داره از دید هنری نمره 0رو بهش میدم

حالا میدونم که الان رپ پر طرفدار ترین سبک دنیاست
و دلیلش هم تو کف موندن طرفداراشون
تو پول و ماشین و...بالاخص دخترای دنسر اونا هست!!!!!!!!!!!!!!!

خود دانید

سلام دوست عزيز
هر كس نسبت به هر چيزي عقيده خاصي دارد و بقيه هم بايد بهش احترام بزارن
ولي چيزي كه مهمه اينه كه تو هر چيزي هم خوبي هست و هم بدي .
كه متاسفانه تو بعضي چيزا بدي از خوبي بيشتره.
يكيشم همين سبك رپه .
من با پیغام شما موافقم فقط اينو ميگم كه بهتر بود بعضي آهنگهاي eminem رو هم گوش ميداديد و لیریک هاشو ميخونديد.
اصلا اين سبك فقط به خاطر انتقادات و بيان مشكلات اجتماعي متولد شد ولي حالا بعضي ها خصوصا سياها اونو به طرف نشون دادن پول .قدرت.سکس و ... كشيدن.
بنا بر اين نميشه گفت كه اين سبك از اول بي معني بوده.

metal_militia
08-11-2006, 12:32
من هم منظورمو بد گفتم
منظورم رپر هاس الان مثل همون جی یونیت .اسنوپ داگ و.....هستش

والا در میانشون کسایی هستند که از جنس لیریک ها لیریک هاس اجتماعی و غنی دارند

دیمورد متل هم میخام مطلب بنویسم

mohammad99
08-11-2006, 20:33
عقايد هركس برا خودش محترمه
ولي منم كلا از سبك رپ الان خوشم نمياد(موسيقي فقط سنتي خودمون)
من يه مقاله درباره رپ مي خوندم اصلا قضيش اين نبوده و حرف بقيه دوستانو تاييد مي كنم
تو ايران هم داره يه چنين اتفاقي مي افته
مثلا يه سري رپ داريم مثل مال زد بازي ، هيچكس ، فلاكت(جان من به اسما دقت كن) كه يا هي به دختره فحش مي دن يا به قول خودشون همديگرو ديس مي كنن(يعني به يه گروه ديگه فحش ميدن)
ولي ما يه سري رپ داريم مثل شاهكار بينش پژوه كه مشكلات جامعس يا 0111 كه درباره انرژي هسته اي خونده
كلا در اين باره بايد استاداش صحبت كنن من زياد از اين قضيه سر در نميارم فقط مي دونم جزو هيچ كدوم از دستگاه هاي موسيقي خودمون نيست!!!!!!!

sama_65
08-11-2006, 21:05
بابا چه عجب يكي پيدا شد كه حرف دل ما رو بزنه
اگه هم بزنيم ميگن : عقب مونده اي و .... از اين حرفا
درسته هر كسي عقيده ي خاصي داره و هر مملكتي هم موسيقي خودشو اما دليلي نداره كه هر كار اونا ميكنن بخاطر غربي بودنشون ما هم گوش بديم يا از سبكشون تقليد كنيم .... !
اينطور نيست ؟!

metal_militia
08-11-2006, 21:45
من خودم بشخصه
از 3تیپ کار که واقعا اسم هنر موسیقی رو میشه روش گذاشت می پسندم
1 موسیقی ارکسترال (سمفونیک)‌ اروپایی
2 موسیقی ژانر متال اون هم نه از اون تیپی که توش عربده میزننو فقط یه اکورد میگیرن و تق تق درامشون تو کله ادمه
3 موسیقی کلاسیک یا سنتی و اصیل ایرانی که واقعا هم از نظر مفهومی و هم از نظر اهنگ سازی و خواندن میتونه از بهترین های دنیا حساب بشه

واقعا این 3 سبک که دوتاشون کلاسیک هستند
روح ادم رو نوازش میدن و اسمش هنر هست
اگر خواننده داشته باشند ملاک هاشون اصلا پول .سکس .شاخو شونه کشی.عشق بر پایه سکس و... و این مساییل بچگانه و عقب مونده نیست
ملاک هایی هم که دارند در مورد عشق حقیقی و.....هست

در مورد ژانر متال هم عرض کنم متاسفانه گروه های بی هنری چون اسلیپ نات . دای سید.مرلین منسون و....
با مخلوط کردن کار هاشون با خشونت و کار های خلاف شعور حیثیت این سبک موسیقی رو زیر سوال بردن
که البته حتی چنین گروه های پست و منفوری ارزش کار هاشون از 80٪پاپ و رپ بیشتره !!!!!!!

و میشه از کار های چون گروه های پروگرسیو متال همچون گروه سمفونی ایکس . دریم تیاتر .اداجیو و...یاد کرد که واقعا از حیث هنر اهنگ سازی و معنی و مفهوم اشعار در سطح بسیار بالایی قرار دارند

MAXXX
08-11-2006, 21:56
سلام
به نظر من هم بيشتر ترنه هاي رپ از نظر محتوا خيلي ضعيف هستن و اين باعث شده كه رپ از هدف اصلي و اوليه اش دور بمونه و تنها حالت سرگرم كننده داشته باشه يه چيز تو مايه هاي فيلم هندي شده

M E T A L
08-11-2006, 22:32
من خودم بشخصه
از 3تیپ کار که واقعا اسم هنر موسیقی رو میشه روش گذاشت می پسندم
1 موسیقی ارکسترال (سمفونیک)‌ اروپایی
2 موسیقی ژانر متال اون هم نه از اون تیپی که توش عربده میزننو فقط یه اکورد میگیرن و تق تق درامشون تو کله ادمه
3 موسیقی کلاسیک یا سنتی و اصیل ایرانی که واقعا هم از نظر مفهومی و هم از نظر اهنگ سازی و خواندن میتونه از بهترین های دنیا حساب بشه

واقعا این 3 سبک که دوتاشون کلاسیک هستند
روح ادم رو نوازش میدن و اسمش هنر هست
اگر خواننده داشته باشند ملاک هاشون اصلا پول .سکس .شاخو شونه کشی.عشق بر پایه سکس و... و این مساییل بچگانه و عقب مونده نیست
ملاک هایی هم که دارند در مورد عشق حقیقی و.....هست

در مورد ژانر متال هم عرض کنم متاسفانه گروه های بی هنری چون اسلیپ نات . دای سید.مرلین منسون و....
با مخلوط کردن کار هاشون با خشونت و کار های خلاف شعور حیثیت این سبک موسیقی رو زیر سوال بردن
که البته حتی چنین گروه های پست و منفوری ارزش کار هاشون از 80٪پاپ و رپ بیشتره !!!!!!!

و میشه از کار های چون گروه های پروگرسیو متال همچون گروه سمفونی ایکس . دریم تیاتر .اداجیو و...یاد کرد که واقعا از حیث هنر اهنگ سازی و معنی و مفهوم اشعار در سطح بسیار بالایی قرار دارند

من هم حرف شما رو تائيد ميكنم
متاسفانه توي سبك متال هم كسايي وارد شدن كه چهره اين سبكو خراب كردن .
مرلین منسون هم يكي از همين افراده.
به طوري كه هر جا اسم متال مياري همه بدشون مياد و ميگن متال چيزي نيست جز داد و بيداد و اربده كشي.
در حالي كه اساس متال هم موضوعات اجتماعيه.

ولي در كل به عقيده من يك آدم مويسقي دان و يا موسيقي دوست كسي هستش كه بتونه با توجه به زمان و حالتي كه داره بهترين موسيقيو انتخاب و گوش كنه .
البته اين موسيقي هم بايد از محتوا و ارزش موسيقي داشته باشه.

من خودم بيشترين آهنگ هايي كه گوش ميدم اينه:
system of a down
eminem(آهنگ هاي با محتواش نه ass like that)
o-hum
linkin park
فرهاد
فريدون فروغي
شجريان
شهرام ناظري
pink floyd
james blunt

كه اينا هيچكدوم به بقيه ربطي نداره ولي هر كدوم در جايي خاص به من آرامش ميده.

ولي مثلا آهنگ هاي مرلین منسون, snop dog , بنيامين و... رو خيلي كم گوش دادم اونم توي تاكسي يا تلوزيون.

M E T A L
08-11-2006, 22:37
سلام
به نظر من هم بيشتر ترنه هاي رپ از نظر محتوا خيلي ضعيف هستن و اين باعث شده كه رپ از هدف اصلي و اوليه اش دور بمونه و تنها حالت سرگرم كننده داشته باشه يه چيز تو مايه هاي فيلم هندي شده

حرف جالبي زدي خيلي رپر ها خصوصا ايراني ها نيان خاطرات زندگيشون يا مهمونياشونو تعريف مي كنن.
ولي رپراي ايراني حتي لياقت بحثم ندارن چون آهنگاشونم دزديه.

yousofnejad
09-11-2006, 00:28
metal_militia عزیز خیلی برام جالبه بدونم سبک متالی که میگی چیه؟
من یه زمانی فکر میکردم متال هم مثه بقیه ی -به اصطلاح موسیقی- ها ی زود گذر دیگه یه سبک چرنده که فقط برای جو گیر شدنه
تو رفیقام اکثر کسانی که که ادعای متال و راک میکردن آدمای پوچ و در پیتی بودن ولی .....
خلاصه بحث زیاده و منم تایپ فارسیم کند usofnejad@yahoo.com
میشه یه تاپیک بزنی و متالی رو که میگی معرفی کنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟

signal
09-11-2006, 00:54
فکر میکنم بهتره هدف اصلی این بحث رو رپ ایرانی! بگیریم. اینکه غربی ها با رپ چیکار میکنن واقعن نمیشه زیاد در موردش بحث کرد. چون اونها مسلمن هرچی باشه بیشتر از ما به فکر جامعشون هستن. ولی در مورد چیزی که تو ایران مد شده، واقعن مزخرفه. چرا؟ چون این کار هم مثل خیلی از کارای تو ایران صاحاب نداره. هر کسی هر کاری که دلش بخواد میتونه با فرهنگ این کشور بکنه. حالا یه مشت آدم بیکار و ... یه سری جوون رو که از این چیزا خوششون میاد میزارن سرکار و خودشون از این راه به خاسته های نامشروعشون میرسن. کسی هم نیست که بگه کی به کیه.

Metalzadeh
09-11-2006, 01:07
متال واقعی یا بهتر بگم بلک متال واقعی Underground هست
که حتی می تونم بگم که با موسیقی کلاسیک برابری می کونه
بند هایی مثل Immortal واقعا به معنای واقعی Immortal میشن (هر کی گوش داده باشه منظورم رو میفهمه)
و حتی متالیکا که الان به جز چند تا Freak کسی به اونصورت طرفدارش نیس (به خاطر البوم های اخیرش)
یک اسطوره هست مثل موتزارت و ...

فعلا بسه

در ضمن Rap موسیقی نیس :puke:

تا بعد

پیروز باشید

metal_militia
09-11-2006, 02:10
ببينيد از ديد خود من كار متال واقعي

ميتونه در 2راستا باشه

1اهنگ سازي بسيار قوي و غني داشته باشه
2 مفهوم اشعارش ادم رو جذب خودش كنه

1 اهنگ سازي قوي رو شما ميتوني بعينه در كار هاي پرو گرسيو متال .مثل سيمفوين ايكس ودريم تياتر و....ببيني
شايد حتي براي اولين بار حتي بدتون بياد ولي اگه تكنيك نوازندگي .استفاده بموقع از ساز ها .تعويض افكت ها .ليد زدن .
و حتي صداي پيانوشون و.....در نظر بگيري ميشه گفت كه از كار ها سنگين و واقعا هنري ميشه اسمشو گذاشت

2 از ديد من گروهي مثل سيستم اف د داون و گاد اسمك و...از ديدي مفهوم اشعار قوي هستند ولي اصلا كار هاشون ارزش هنري كمي دارن !!!!(البته از پاپ هايي مثل جنيفر لو پز و بريتني و... ارزش هنريشئن 100%بيشتره شك نكنيئ)

3 گروهي مثل متاليكا كه اكثر اهنگاشون 70%هم از نظر محتوي و هم از نظر نوع اهنگ سازي (و نه هنر نوازندگي)در سطح بالايي قرار داره
(البته جز البوم هاي اخرشون)

metal_militia
09-11-2006, 02:58
موسيقي هاي سنتي و كلاسيك هم چه غربي و چه شرقي

هم ديگه در مورد غني بودنشون به نظر من اصلا نيازي نداره در موردش بخاهيم بحث كنيم

M E T A L
09-11-2006, 10:00

ميتونه در 2راستا باشه

1 اهنگ سازي قوي رو شما ميتوني بعينه در كار هاي پرو گرسيو متال .مثل سيمفوين ايكس ودريم تياتر و....ببيني
شايد حتي براي اولين بار حتي بدتون بياد ولي اگه تكنيك نوازندگي .استفاده بموقع از ساز ها .تعويض افكت ها .ليد زدن .
و حتي صداي پيانوشون و.....در نظر بگيري ميشه گفت كه از كار ها سنگين و واقعا هنري ميشه اسمشو گذاشت

2 از ديد من گروهي مثل سيستم اف د داون و گاد اسمك و...از ديدي مفهوم اشعار قوي هستند ولي اصلا كار هاشون ارزش هنري كمي دارن !!!!(البته از پاپ هايي مثل جنيفر لو پز و بريتني و... ارزش هنريشئن 100%بيشتره شك نكنيئ)

3 گروهي مثل متاليكا كه اكثر اهنگاشون 70%هم از نظر محتوي و هم از نظر نوع اهنگ سازي (و نه هنر نوازندگي)در سطح بالايي قرار داره

دوست عزيز حرفاتو تائيد ميكنم.

M E T A L
09-11-2006, 10:07
حالا كه بحث به اينجا كشيده شده.
و بر خلاف اسم موضوع كه Rap بود در مورد متال بحث ميشه.
اگه كسي آهنگ هاي o-hum رو هم گوش داده لطف كنه نزر (املام ضعيف نيست چون دكمه زد كيبوردم از كار افتاد اينجوري نوشتم) خودشو در مورد اونا هم بنويسه.
ممنونم.

metal_militia
09-11-2006, 11:05
ببین من یه کارشونو گوش دادم زیاد جالب نبود!!!!!!!!!!!!!!1
البته شاید اهنگ های دیگرشون زیبا باشه

در مورد رپ گفتم که اصلا نمیشه اسم هنر رو روش گداشت
چون ساختن یک بیت رپ حداکثر برای خفن ترین بیت 1ساعت کار نیاز داره

حداقل همون اسلیپ نات که لعنتش میکنم کار هاش حداقل برای هر ترک 10ساعت کار مداوم میخاد

همچنین رپ 95٪ از جهت مفهوم و معنی صفر هست
حرفی برای زدن نداره میان جریان مهمونی هاشون .دوست دختراشون . دعواهاشون و.... که همش هم تخیل خودشون رو
میگن جالبه طرفداراشون هم باور میکنن !!!!!!!!!!

LeBron
09-11-2006, 15:54
اصل رپ دختربازي نيست ولي هر سبكي ممكنه به جاده خاكي بره ...
رپ بيشتر موضوع اعتراضي داره

M E T A L
09-11-2006, 15:55
ببین من یه کارشونو گوش دادم زیاد جالب نبود!!!!!!!!!!!!!!1
البته شاید اهنگ های دیگرشون زیبا باشه

در مورد رپ گفتم که اصلا نمیشه اسم هنر رو روش گداشت
چون ساختن یک بیت رپ حداکثر برای خفن ترین بیت 1ساعت کار نیاز داره

حداقل همون اسلیپ نات که لعنتش میکنم کار هاش حداقل برای هر ترک 10ساعت کار مداوم میخاد

همچنین رپ 95٪ از جهت مفهوم و معنی صفر هست
حرفی برای زدن نداره میان جریان مهمونی هاشون .دوست دختراشون . دعواهاشون و.... که همش هم تخیل خودشون رو
میگن جالبه طرفداراشون هم باور میکنن !!!!!!!!!!

مرسي كه جواب دادي و منطقي بحث ميكني

kiarash3500
12-11-2006, 01:28
سلام دوست عزيز
هر كس نسبت به هر چيزي عقيده خاصي دارد و بقيه هم بايد بهش احترام بزارن
ولي چيزي كه مهمه اينه كه تو هر چيزي هم خوبي هست و هم بدي .
كه متاسفانه تو بعضي چيزا بدي از خوبي بيشتره.
يكيشم همين سبك رپه .
من با پیغام شما موافقم فقط اينو ميگم كه بهتر بود بعضي آهنگهاي eminem رو هم گوش ميداديد و لیریک هاشو ميخونديد.
اصلا اين سبك فقط به خاطر انتقادات و بيان مشكلات اجتماعي متولد شد ولي حالا بعضي ها خصوصا سياها اونو به طرف نشون دادن پول .قدرت.سکس و ... كشيدن.
بنا بر اين نميشه گفت كه اين سبك از اول بي معني بوده.

بهداد جان با نظرت صد در صد موافقم رپ زیادم بد نیست رنگی ها خرابش کردن اگه تو ویدئو هاشون نیگاه کنی یا سکس دیده میشه یا پول

rap.vartan
12-11-2006, 20:12
من با رپ زندگي مي كنم
قبول دارم ضعيفه ولي واقعا جذابه

inforfang
12-11-2006, 21:05

ميتونه در 2راستا باشه

اسم موسیقی روی رپ گذاشتن خیلی جرات می خواد !
رپ , فقط شعر ریتمیک هستش ...

راستش برای این پست نقل قول زدم چون من بنا بر کنجکاوی شعر های زیادی از متالیکا رو خوندم و گوش دادم ولی منطقا متوجه نشدم که طرفداران این گرایش موسیقی , چه محتوی و مضمونی رو در این شعر ها می بینند ...
من خیلی علاقه دارم با دیدگاه شما در مورد شعر های متالیکا آشنا بشم ... اگر ممکنه یکی از پرمحتوی ترین شعر های متالیکا رو معرفی کنید و این شعر رو نقد کنید ...

با توجه به اینکه این تاپیک مخصوص رپ هستش , اگر این موضوع در تاپیکی قبل مطرح شده یا اگر تاپیکی برای این موضوع ایجاد کردین لطفا لینک اونو در اینجا بزارید ...

ممنون

cool_lizard
13-11-2006, 17:32
سلام بی مقدمه چند نکته هست که میخوام بگم

1. اولا خیلی جالبه که کسی که متال گوش میده به رپ ایراد بگیره که خود متال اوج وحشیگری و خشونته!!!
2. دوما که متال وحشتناک ترین خواننده ها رو داره!! خدا رو شکر هیچ رپری قیافش مثل مرلین منسون و این دیوونه های دیگه نیست!!)فکر کنم کثافت کاری هاشو خودت از من بهتر بدوونی)
3. جون من. خداوکیلی متال بیشتر منحرف شده یا رپ)نکنه رپرها شیطان پرستند؟؟؟!!!!(
4. متال باز ها هم که تو خارج مشخص هستن ....همین هایی که موهای سیخ شده و بدن پر از خالکوبی دارن....من هزارتا مستند در مورد اینکه انسان با آهنگ متال وحشی میشه دیدم که میگن چه ادم های وحشی و روانیی هستن....آمار جرم و جنایت توشون وحشتناکه!!
5. واقعا چقدر متال لطیف هستش......لطفا وقتی رپ هیچی نشنیدی در مورد ساختار موزیکالیش نظر نده!! محض اطلاع شما تو آمریکا که مهد رپه این آهنگهایی که میشنوی میگی پوچه همه به آهنگش فقط توجه میکنن نه به شعراش....پس اگه به نظرت قشنگ نیست و سادست یعنی درکت به اون حد نرسیده!!
6. باز یه ذره دیگه رپ گوش بده که بفهمی وقتی تو مرلین منسون دوست نداری میگی گند زده به متال ...خیلی ها هم هستن که تو رپ مثلا از 50cent بدشون میاد (اهنگهاش عالین ولی شعراش نه!!) ولی کسانی مثل Nas,kanye west هم آهنگاشون عالین هم شعراشون پر از معنی(شرط میبندم از هر آهنگ متال معنی دار تره)
7. حداقل هر چی باشه رپ یک ریشه و شروع قوی داره که سیاه پوست ها برای اعتراض به افکار ن÷اد پرستانه ساختنش
8. آهنگ poppin them thangs از g-unit رو گوش کن بفهمی ساختار موزیکالی یعنی چی!!
9. ولی خوب سوتی دادی...چون معلوم شد که بدون اینکه هیچ اطلاعاتی داری در مورد رپ نظر میدی
زیرا >> g-unit مخفف GORILLA UNIT هست نه اونی که تو گفتی!!<<

خواهشا خوب بخون بعد جواب بده

M E T A L
13-11-2006, 18:39
آقا ما هرچي بحث كرديم شما همرو برگردوندي از اول.
اول بحث اين بود كه رپ بده.
بعدا معلوم شد كه هم رپ و هم متال آغازي خوب و منطقي داشتن ولي متاسفانه كمي به انحراف كشيده شدن.
ولي هنوز كساني هستند كه اصل و ريشه اين دو نوع موسيقي را نگه داشتن.

cool_lizard
13-11-2006, 19:32
ok فهمیدم فقط معذرت که لحنم تند بود.......آخه خیلی عصبی شدم اون نوشته های اول رو دیدم .....من خودمم خیلی با sistem of a down حال میکنم

M E T A L
14-11-2006, 11:45
ok فهمیدم فقط معذرت که لحنم تند بود.......آخه خیلی عصبی شدم اون نوشته های اول رو دیدم .....من خودمم خیلی با sistem of a down حال میکنم

خواهش ميكنم .
فقط اينو هم بگم كه سيستم رو اينجوري system مي نويسنن. البته اصلا قصد تمسخر ندارم. محض اطلاع گفتم.

erfanweb
14-11-2006, 21:13
شما فکر می کنید رپ بیخوده چون اون رو نمیفهمید تاریخشو نمیدونید این موسیقی با هدف حمایت از سیاه پوستا بود . در مورد آهنگهای توپاک هم همینو میگین؟

inforfang
14-11-2006, 22:28
رپ موسیقی نیست !!!! همش تکنیکه !

cully_4u
14-11-2006, 22:44
من قبول دارم که موسیقی رپ هم ریشه داره و اصیل چون در حقیقت از نواده های موسیقی رگه هستش , ولی اینکه بیایم با استناد به ریشه دار بودن یه ژانر , تمام محصولات اون رو ژانر رو بدون تفکر قبول کنیم , خیلی چرت و مسخره به نظر میرسه.
.
.
.
ولی باید این رو قبول کرد که 90 درصد آهنگهای رپ امروز , شعور و فکر موسیقی توشون ندارن.
و تک و توک از بین آهنگاشون , چیزی که هم لیریک و هم ملودی قوی داشته باشه پیدا میشه(شاید سالی یکی دو تا آهنگ)
...
...
...
من خودم راک آلترناتیو رو بهترین ژانر در حال حاضر میدونم. البته این ژانر تو این دهه خیلی جواب داده و آهنگهای غنی از بیشتر گروههایی که تو این ژانر کار میکنن , به بازار میاد که اونم ناشی از وضعیت اجتماعی و سیاسی حال حاضر جهانه.

ولی به احتمال زیاد این ژانر هم تاریخ مصرف دار هستش و بعد از یه مدت (3 یا 4 سال دیگه) لوث میشه.

erfanweb
20-11-2006, 19:21
به نطر من متال و راک و این چرتو پرتو همش خشن و دور از موسیقیه .هر کی هر جور دلش خواست اومد خوند یه سبک اختراع کرد. بیخود نیست راک 10000000 سبک داره

lahij_web
25-11-2006, 20:23
به نطر من متال و راک و این چرتو پرتو همش خشن و دور از موسیقیه .هر کی هر جور دلش خواست اومد خوند یه سبک اختراع کرد. بیخود نیست راک 10000000 سبک داره

خوب دوست خوبم شما بايد بري سراغ اينكه اولين كسي كه سبك راك رو برا خودش ابداع كرد كي بوده ؟ چه منظوري داشته ؟ چه هدفي داشته ؟ همينطور براي ساير سبك ها .
اكثرا سبك هايي كه تند و تند پيرو پيدا ميكنن دچار مشكلن !
بعدش چه توضيحي بالاتر از اين كه :
هر شخصي علايق خاص و منحصر به خودش رو داره .
من خودم هيچ كدوم از اين سبك هاي جديد رو نميپسندم . اصلا كسي كه با فريدون فروغي و فرهاد مهراد زندگي ميكنه و دنياش صدا و موسيقي اوناست ميتونه چيز ديگه اي تسكينش بده .
باور كن كسي كه راك دوست داره با همون صداي بلند نه چندان ريتميك آهنگ هاي راك تسكين پيدا ميكنه ! همينطور دوستدار رپ با جمله جملش و و و ...
پس اينطور بي رحمانه به علايق شخصي هم نتازيد !
گذشته از اينا ! توي همه خواننده ها و سبك ها و موسيقي ها ي همه ادوار :
عشق است فريدون فروغي رو ...

metal_militia
27-11-2006, 20:59
[
خواهشا خوب بخون بعد جواب بده[/quote]

داداشای من
هم شما و هم کینگ پین جان

منظور منو نفهمیدید عمرا!!!!!!!!!!

من خودم از اون شیطون پرستهای روانی و ادمای وحشی و بی هنر که فقط جیغ زدن بلدند دلم خیلی خیلی پره
که هیچ ....
خوشحال میشم روزی خبر مرگشونو بشنوم

در مورد رپ هیچ حرفی واسه زدن هیچ کدومشون ندارن من لیریک همشونو خوندم (بدلیل تقویت زبان)

درسته کارهای انتقادی قوی دارند !!!!!! ولی فقط و فقط 20٪ چنین حالتی دارن بقیه خودشونو گنگستر می بینن
و دختر بازو ......
ولی شعور موسیقیشون 0هست

ولی در متال کار هایی مثل پروگرسیو متال(که شما عمرا بفمیدش )‌ اگه با اصول موسیقی مدرن و پست مدرن اشنایی داشته باشید متوجه هنر از نوازندگی و... بشید
تو این سبک نه خاننده جیغ میزنه .نه گیتارشون صدای فرز میده و نه....
یک موسیقی تکنیکی و قوی از هنر خوانندگی تا نوازندگی و....
که کسی مثل شما عمرا بفهمه چون مطمعنم کار های کلاسیک هم گوش نمی دی !!!!!!!

سوما تو یکی خیلی بی سوادی که اهنگ سازی رپ رو هنر موسیقی میدونیبرو از 4تا موسیقی دان بپرس بعد بیا بگو کارای جی یونیت ارزش دارند

البته نکته از کل متال هم فقط و فقط 10٪ از کارها ارزش هنری به معنی واقعی دارند(بقیشون واقعا خل و چل هستند)
که همون 10٪ از کل رپ و پاپ دنیا با ارزش تره

metal_militia
27-11-2006, 21:01
راستی در مورد حرف اخرتون

عشق است فریدون فروغی !!!!!!!!!!!!کاملا که هیچ 400٪ موافقم

این رپر ها حتی از کار های خودی هم مثل فرهاد و فریدون فروغی و ....چیزی نمیفهمند !!!!!!!!!!!!!!

M E T A L
28-11-2006, 16:23
خوب دوست خوبم شما بايد بري سراغ اينكه اولين كسي كه سبك راك رو برا خودش ابداع كرد كي بوده ؟ چه منظوري داشته ؟ چه هدفي داشته ؟ همينطور براي ساير سبك ها .
اكثرا سبك هايي كه تند و تند پيرو پيدا ميكنن دچار مشكلن !
بعدش چه توضيحي بالاتر از اين كه :
هر شخصي علايق خاص و منحصر به خودش رو داره .
من خودم هيچ كدوم از اين سبك هاي جديد رو نميپسندم . اصلا كسي كه با فريدون فروغي و فرهاد مهراد زندگي ميكنه و دنياش صدا و موسيقي اوناست ميتونه چيز ديگه اي تسكينش بده .
باور كن كسي كه راك دوست داره با همون صداي بلند نه چندان ريتميك آهنگ هاي راك تسكين پيدا ميكنه ! همينطور دوستدار رپ با جمله جملش و و و ...
پس اينطور بي رحمانه به علايق شخصي هم نتازيد !
گذشته از اينا ! توي همه خواننده ها و سبك ها و موسيقي ها ي همه ادوار :
عشق است فريدون فروغي رو ...

اي ول
من خورمم مريد فرهاد و فريدونم.
ولي بازم ميگم هنر يك موسيقي گوش كن (نه موسيقي دان) خوب اينه كه از بين موسيقي هاي مفهومي (كه ارزششو داشته باشن وقت و گوشتو حروم كني) براي هر لحظه و هر حالتي كه داره بتونه يكيشوانتخاب كنه و گوش بده.
هر حالتي از انسان يك نوع موسيقيو ميپسنده.
توي هر سبكيم هم خوب هست و هم بد.
همون طوري كه توي كلاسيك خودمون هم استاد شجريان و ناظري هست و هن افتخاري و غيره.

metal_militia
29-11-2006, 11:38
ببینید من به سبک کاری ندارم

ولی ایا کار باید ارزش هنری داشته باشه یا نه

اگه میگید نه خب باید رفت سراغ پاپ و رپ

اگه میگید اره (که خودم هم میگم اره همه این تیپ کار ها رو می پسندم)
سنتی ایران .پاپ قدیمی (نه این پاپ مزخرف و جدید).موسیقی ارکسترال کلاسیک(و نه دورکیم و...)
موسیقی ارکسترال مدرن .موسیقی متال و راک(به معنی راک نه جیغ و اربده کشی)
:evil: :evil: :evil:
خبق رپر های عزیز کجا هستید داشتیم بحث میکردیم و به یه نتیجه ای میرسیدیم

ثانیا به جای اینکه امار خشونت رو توسط متالر ها بیان کنی

ببین که سیاه پوست ها همیشه به جرم های همچون از دزدی و قاچاق گرس گرفته تا قتل تو زندان های امریکا هستند
اینو همه میدونن بیشتر مجرم ها همون سیاه پوست ها هستند

الان این هود و....مثل حیوانات هست که واسه خودشون قلمرو تعیین میکن

yousofnejad
30-11-2006, 11:33
به نظر من یک معیار برای ارزشمند بودن موسیقی وجود داره
و اون ماندگار بودنشه
میشه به راحتی اینو دید:مثال فراوونه
موافقین؟؟؟؟
حالا این موندگاری رو چه چیزهایی عامل میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
1-هنری بودن که اون هم تفسیر داره ؟؟؟؟؟؟
2-هدف سبک موسیقی و خواننده و.....

Sina.G
05-12-2006, 16:28
کی گفته که همه ی آهنگ ها باید تمیز ، پاستوریزه ، با معنا و با مفهوم باشن . ( هر چند از این دست آهنگ ها توی سبک رپ کم نیستن ) .
در ضمن شماها میگید بیشتر آهنگ های رپ پر از سکس و دختره و این چیزاست ، خب مگه بقیه سبک ها این چیزا رو ندارن ، یعنی توی موسیقی پاپ و راک و ... هیچ وقت حرفی از سکس و دختر و غیره زده نمیشه .

کی گفته رپ بیتش تکراریه ؟؟؟؟؟ قوی ترین آهنگ های رپ اونایی ان که بیتشون تکراری نباشه ! در ضمن توی رپ ، این صدای خواننده است که به موسیقی حالت میده .
هممونجوری که شماها گفتید از همه ی آهنگ ها و خواننده های متال خوشتون نمیاد ، من هم از همه ی رپر ها و آهنگ های رپ خوشم نمیاد .
امینم ، فیفتی سنت و دکتر دره به نظر من بهترین رپ رهای دنیا هستند . هر سه تا ی اینا به علاوه ی کلیه ی رپر ها ، هم آهنگ با مفهوم دارن هم به قول شما ---- و گنگستری . من هر دونعشون رو هم دوست دارم .

در کل هر کس از یه نوع آهنگ خوشش میاد و باهاش حال میکنه ، یکی با صدای گیتار برقی و یکی هم با بیت به قول شما تکراری رپ ، و این دلیل نمیشه که طرفدارای یکی به اون یکی سبک لقب بی خود و بی هویت بدن ( عنوان تاپیک رو عرض می کنم ). لطفا دفه ی بعد که خواستید از یه سبک موسیقی بد بنویسید یه عنوان ملایم تر واسه تاپیک انتخاب کنید که حداقل کمتر به علایق افراد توهین بشه .

در آخر هم شما رو به گوش دادن چند تا آهنگ باحال هیپ هاپ دعوت می کنم :

When I'm Gone -EMINEM
MockingBIrd - Eminem
Still D.R.E - Dr.Dre
Like Toy Soldier -Eminem
I wanna Love you - Akon ft. Snoop Dogg
Snitch - Obie Trice ft. Akon
In da Club - 50 Cent
21 Question - 50 CEnt
All Eyz on ME - 2pac
.
.
.
.

اوه اوه ، یه کم زیاد شد .

M E T A L
06-12-2006, 13:16
امينماتو خوب اومدي
ولي وقتي كسي مثل اسنوب داگ از --- و دختر حرف ميزنه مفهومش اينه كه اينجور چيزا خيلي باحاله خيليم خوبه.
ولي خواننده هاي متال سكسو نقض ميكنن و ميگن --- بيش از حد خيليم بده.
و داستان زندگي خانوماييو تعريف ميكنن كه يا بشون تجاوز شده يا به خاطر پول و مواد مخدر خودشونو ميفروشن...
بين اين دوتا خيلي فرق هست.

erfanweb
06-12-2006, 19:11
میگم بچ ها شما آهنگای
Tupac Amaru Shakur
رو شنیدید ؟
بسه دیگه ! هرکس یه سلیقه ای داره
ما به یه نتایجی رسیده بودیم
باز شما همرو برگردوندی اولش که

Metalzadeh
10-12-2006, 02:07
من رپ رو موسیقی نمیدونم چرا :

اولا چون اصلا موزیک نداره
دوما به ندرت شعر جالب توش پیدا میشه
سوما همش به خاطر پول هست یعنی کاملا تجاریه

و کلا فاقد ارزش هنری هست :cool:

erfanweb
10-12-2006, 14:57
اولا که اگر میخوای موسیقی گوش بدی بهتره همون متال رو گوش کنین
دوما همه شعراش معنی داره و همش هم هدفداره !
سومن همه خواننده های از صداشون پول درمیارین هیچکس در راه خدا نمیخونه !

در ضمن به نظر من باید وقتی یه آهنگیو میشنوه باید لذت ببره دیگه مهم نیست اینکه توش تکنینک موسیقی داشته باشه یا اینکه بیای ببینی این سبک ارزش هنری داره خوب پس اینه بهترینه
حالا یه نفر از همه اهنگای یه سبک خوشش میاد میره دنبال اون

Metalzadeh
10-12-2006, 15:09
اولا که اگر میخوای موسیقی گوش بدی بهتره همون متال رو گوش کنین
دوما همه شعراش معنی داره و همش هم هدفداره !
سومن همه خواننده های از صداشون پول درمیارین هیچکس در راه خدا نمیخونه !

در ضمن به نظر من باید وقتی یه آهنگیو میشنوه باید لذت ببره دیگه مهم نیست اینکه توش تکنینک موسیقی داشته باشه یا اینکه بیای ببینی این سبک ارزش هنری داره خوب پس اینه بهترینه
حالا یه نفر از همه اهنگای یه سبک خوشش میاد میره دنبال اون

دوست من

من فقط نظرم رو گفتم و کسی رو به خاطر شنیدن سبک خاصی مسخره نمی کنم
به هر حال هر کسی نظری داره :cool:

erfanweb
12-12-2006, 13:55
آقا ببخشیدا !
ولی شما اگه مسخره کردن نداشتین کلا این تاپیکو رو نمیساختین

metal_militia
12-12-2006, 15:15
خب ببین اگه مهم نیست ارزش هنری نداشته باشه

مثه اینکه شما غذا میخوری مهم نباشه ارزش غذایی داشته باشه
و مهم اینکه خوش طعم باشه!!!!!!!!!!!

و در اخر بنده با ابراز شرم ساری تا 5 .6سال ÷یش ر÷ گوش میدام همه تکست ها رو هم کمو بیش خونده بودم

erfanweb
13-12-2006, 13:49
بابا شما عجب مثالی زدین !

Kamran_A
13-12-2006, 14:34
ظهور موسیقی رپ و هیپ هاپ (کاری به فلسفه رپ ندارم) فاجعه ای برای موسیقی دنیا بود که خوشبختانه داره منسوخ میشه. البته ازاونجایی که ما یک "پی" از دنیا عقبیم تازه داریم وارد این قضیه منحوس می شیم. این سبک ها چیزی بیش از س*ک*س بی در و پیکر و بی بند و باری اخلاقی از هر نظر و سقوط بشریت تداعی نمی کنند.

Kamran_A
13-12-2006, 14:58
به نظر من یک معیار برای ارزشمند بودن موسیقی وجود داره
و اون ماندگار بودنشه
میشه به راحتی اینو دید:مثال فراوونه
موافقین؟؟؟؟
حالا این موندگاری رو چه چیزهایی عامل میشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
1-هنری بودن که اون هم تفسیر داره ؟؟؟؟؟؟
2-هدف سبک موسیقی و خواننده و.....

کاملا موافقم. با این توضیح که ماندگار بودن "معلول" ای هست که علتش میشه همون چیز هایی که گفتی.
یعنی در مورد یک ترانه (song):
1- Composition: قوی بودن آهنگ هم از نظر ملودی، تنظیم، اجرا و همخوانی با کلام
2- Lyrics: قوی بودن کلام هم از نظر محتوا و وزن
3- Vocal/ Performance: قوی بودن اجرا و صدای خواننده

داشتن این معیار ها که هر کدوم ریزه کاری های فراون دارند کار خیلی سختیه که باعث ماندگاری یک ترانه میشه.
تو هر سبکی و هر فرهنگی که می خواد باشه.

سبک رپ و هیپ هاپ حتی اگه از نظر کلام هم خیلی عالی باشه (که نیست!) از نظر موسیقی بسیار کم ارزشه و قابل نقد و بحث نیست.

yousofnejad
14-12-2006, 12:28
یکی از سوا لام همیشه این بوده که چه طوره که من از or peter gabriel or mettalic rain vangelis -direct album or morricone santana or edge of darkness eric clapton or.....
اینقد لذت میبرم و مثلن منشی شرکت متنفره و در عوض بالغ بر 500 بار آهنگای حامد هاکان و.... گوش داده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یه چی به نظرم هست
تفاوتی که وجود داره و اختلافاتی که هست شاید سر موارد زیره:

اصلا اینکه موسیقی با چه هدفی گوش داده می شود
چیه که هر شخص خاصی رو به وجد میاره؟؟
کسی که موسیقی رو به خاطر موسیقی گوش میکنه با کسی که تو خط نیست فرق داره ÷س انتظار بیجا.... هر چند اذیت کننده است
جدا از این بحث روحیات شخصی تعیین کنندست
...........
بابا همراهی کنین
ادامه بدین

metal_militia
14-12-2006, 13:49
ببین از عوام توقع یک دید حرفه ای نداشته باش

عوام مردم فکرشون در حد مساییلی مثل عشق های کودکانه (سوزه خوانندگان پاپ) و یا سکس و پول و قدرت و...(سوزه رپ و هیپ هاپ)

خوب اینا موسیقی عوام هست از این بیشتر هم ازش بر نمی اد
همواره هم پر طرفدار تر بودند و هم پر فروش تر
چون شعور موسیقی در بین عوام پیدا نمی شود

حال شما چه از موسیقی ارکسترال بگی و چه سنتی و چه راک(البته راک به معنی واقعی نه عربده)
اینها همیشه کمتر کسی بهشون علاقه داشته و داره

Babak
14-12-2006, 14:53
خوب تا همين جا کفايت کرد
در تاپيک ها کلاً درباره موسيقی مورد علاقه خودتون صحبت کنيد و از هر نوع اظهار نظر ( سليقه ) درباره ديگر سبک ها خود داری کنيد
ممنون