PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راه رفتن انسان در نرم افزار مایا

mf_5984
05-11-2006, 23:11
با سلام خسته نباشید
این اولین سوال من از این انجمن است من یک فضای سبز در مایا طراحی کردم چون از این نظر از 3d max خیلی راحتر و تمیز تر است اما برای حرکت دادن انسان در مایا مشکل دارم
یک سوال دارم می شود در مایا فضا و محیط را طراحی کرد اما برای حرکت موجودات زنده از یک نرم افزار دیگر استفاده کرد به طوری که از نظر گرافیک ایجاد مشکل نکند ممنون می شوم

Scout_Mov
06-11-2006, 22:39
1-مايا از مكس راحت تر نيست
2-براي انيميت انسان اول بايد يك استخوان بندي مناسب داشته باشي يه rigidbody صحیح و دیگر جزئیات برای اجرای درست join ها فقط در محدوده خاص خودشون و ...
3-برای حرکت موجودات زنده .... اما برای مدلشون چرا برای اینکه اگر بخوای حیوون ها رو در مکس انیمیت کنی و منظره در مایا باید حیوون ها رو در خروجی (avi) ترکیب کنی که باری این کار باید وارد دنیای پیچیده composite بشی

mf_5984
08-11-2006, 18:13
خیلی ممنون که پاسخ سوالم را دادی اما من چطوری می تونم این ها رو با هم ترکیب کنم یعنی شما می گویید اول در مایا فضا را رندر کنم بعد موجودات را با نرم افزار دیگر روی آن قرار بدهم بجز مکس با نرم افزار دیگری هم می شود حرکت انسان را آنیمیشن کرد

Scout_Mov
08-11-2006, 19:18
درسته با نرم افزار ديگه ميشه اما كاراكتر هاي شما (چون انيميت شدن) در برنامه هاي مختلف ديگه بايد بسژرري به بعد از رندر
مگر اينكه مدل رو در مكس بسازي و بياري تو مايا و انيميت كني
اما اين كاملا اشتباهه
شما به خاطر يك تغيير كوچك در كارتون بخوايt کنی composi
یعنی فقط به خاطر یه کار کوچک که اشتباه هم هست برای خروجی بیای ترکیب کنی و ...
شما همه چیر رو در یک نرمافزار انیمیت کن مدلش مهم نیست هر جا باشه ولی انیمیت رو در یک محیط انجام بده
درسته یه سری مدلا با مکس سخت تره یا برعکس اما یکیش رو انتخاب کن و برای چاشنی کارت هم از زی براش استفاده کن
در مجموع بعد از مدلا همه رو یک جا انیمیت کن
موفق باشید