PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تفاوت سي پي يو هاي celeron معمولي باceleron D چيست؟؟؟

leilash
23-05-2005, 02:54
با سلام لطفا اگه كسي ميدونه راهنمايي بكنه؟؟؟؟؟ :lol: :P

ba_maram
23-05-2005, 12:23
سي پي يو هاي معمولي كش 128 هستند ولي سلرون دي كش 256 است
يا حق

HamidFULL
23-05-2005, 13:02
leilash عزيز Celeron D ها با توجه به هسته ی Prescott خيلی سری تر از Celeron های معمولی عمل ميکنن و تفاوت های خاص اشون اين ها هستن :
Celeron D Clock 133Mhz
Celeron Clock 100MHz

Celeron D 90nm
Celeron 130nm

Celeron D 256Kb L2 Cache
Celeron 128KB L2 Cache

البته اگه چيزی رو يادم نرفته باشه چون الان از خستگی دارم ميميرم!

Rashidahwazian
25-05-2005, 23:36
سلام. تمام نكاتي كه دوستان اشاره كردن كامل بود فقط يك چيز رو اضافه كنم.
اين cpuها(celeron d) يك ويژگي بسيار بسيار بسيار عالي دارند كه هيچ cpu ديگه اي نداره و اون اينه كه فوق العاده خوب overclock ميشن. مثلا يك cpu 2.8 از اين نوع ميتواند به راحتي تا 3.7 يا بيشتر overclock شود. اين cpu كه overclock شده است حتي از يك cpu 3.0 full هم performance بهتري داره.[/u]

HamidFULL
26-05-2005, 22:00
Rashidahwazian, جان

اين cpu كه overclock شده است حتي از يك cpu 3.0 full هم performance بهتري داره

اينطور که شما ميگيد نيست اصلاً!!!! :arrow: لطفاً علمی تر بحث کنيد و در بيان مطالب دقت کنيد

taghi_ramzi
27-05-2005, 01:41
Rashidahwazian, جان

اين cpu كه overclock شده است حتي از يك cpu 3.0 full هم performance بهتري داره

اينطور که شما ميگيد نيست اصلاً!!!! :arrow: لطفاً علمی تر بحث کنيد و در بيان مطالب دقت کنيد

البته من زياد تو سي پي يو وارد نيستم ولي
فكر منيكنم همچين چيزي بشه!

Mani_Borna
27-05-2005, 03:02
.
اين cpuها(celeron d) يك ويژگي بسيار بسيار بسيار عالي دارند كه هيچ cpu ديگه اي نداره و اون اينه كه فوق العاده خوب overclock ميشن. مثلا يك cpu 2.8 از اين نوع ميتواند به راحتي تا 3.7 يا بيشتر overclock شود. اين cpu كه overclock شده است حتي از يك cpu 3.0 full هم performance بهتري داره.[/u]

اين چه حرفيه دوست عزيز مثل اينكه شما هنوز فرق فول و سلرون را نمي دونيد

saghy
27-05-2005, 15:40
سلام
از حميد عزيز تقاضا ميكنيم مطالب جديد و فني خودش را در باره پنتيوم و سلرون و همچنين اصطلاحات جديد را در تاپيك پردازنده ها بنويسه تا همه دوستان استفاده كنن و ازشون هم تشكر كنيم :wink:

Rashidahwazian
27-05-2005, 16:34
سلام . مثل اينكه چيزي كه گفتم راجع به full و celeron d به دوستان برخورده. معذرت مي خوام. ولي دوستان سيستم خود بنده اينه :
intel p4 3000 LGA775 Full FSB 800 L2cache 1MB
motherboard MSI 915-P
جالبه كه بگم آقاي hamid_full در سيستم من كه به نظر شبيه سيستم شماست و فقط كارت گرافيكش ضعيفتره bandwidth برابر 5000 است در حاليكه شما نوشتيد 4200 البته فكر ميكنم به خاطر چيپست باشه البته رم هم بي تاثير نيست.
بگذريم. من نه فروشنده celeron d هستم ونه هيچ تعصبي روي اينتل يا amd يا هر چيز ديگه دارم كه بخوام الكي حرف بزنم. لزومي به خودنماي هم نميبينم كه زياد حرف قلمبه بزنم كه شما بگيد علمي تر حرف بزن. بنده فقط نتايج تحقيقاتم رو گفتم و در ضمن اين چيزيه كه تجربه شده و صرفا ادعا نيست. من نميگم celeron d از full بهتره بلكه مي گم در overclock كردن وقتي clock به چيزي حدود 3.7 برسه ممكن اثر HP , cache , FSB رو كم رنگ تر كنه و جلو بيفته بنابر اين celeron d كه تا 3.7 overclock شده از full 3.0 بهتر در بعضي موارد جواب ميده. مي تونيد امتحان كنيد آقا حميد عزيز. اما مشكلي كه هست اينه كه مگر چند مدت مي شه يه cpu رو به حالت overclock نگه داشت. خوب عمرش مياد پايين و زود به زود داغ ميكنه و سيستم از پايداري خارج مي شه و ...
در ضمن اين صرفا نظر من است و از دوستان هم معذرت مي خوام ولي بگم كه بنده full رو خوب ميشناسم. ميبينيد كه سيستم خودم هم همينه.

HamidFULL
29-05-2005, 00:04
دوست عزيز بسامد مهم هست ولی مهمتر اينکه از بسامد چقدر استفاده ميشه دقت کنيد Pentium 4 EE با بسامد 3.46GHz با Athlon FX 53 2.4GHz برابر هست!!!
در ضمن هيچ وقت هيچ Celeron ايی به pentium 4 نميرسه چه برسه به جلو زدن :wink:

Rashidahwazian
29-05-2005, 20:14
اقا حميد عزيز . بسامد رو نمي گم clock رو مي گم. بعدش هم گفتم p4 نه p4 EE . ولي دوباره هم مي گم اين حرفي رو كه زدم از خو دم در نياوردم . امتحان شده. در ضمن تو اينترنت هم benchmark زياد در اين باره ديدم . اگر وقت كردم مجددا مي گردم پيدا مي كنم و آدرسش رو بتون مي گم. در ضمن من از celeron حرف نمي زنم بلكه مي گم celeron d .
در ضمن بستگي داره كه تو چي بخواد جلو بزنه. خوب مثلما تو multiprogramming به گرد full هم نمي رسه همونطور كه به نظر من (با اينكه كلا اينتل رو خيلي بهتر از amd بهتر مي دونم) ولي Intel FULL P4EE در بازي به گرد amd 64 با سوكت 939 نميرسه. پس بستگي داره مقايسه در چه زمينه اي باشه.

Rashidahwazian
29-05-2005, 20:22
سلام. اينم لينكي كه گفته بودم. جايگاه celeron d رو ببينيد. توجه كنيد چيزي كه آورده شده celeron d 330 است كه به معني 2.66 گيگاهرتزه. و اين cpu تا 3.8 تونسته overclock بشه كه واقعا عجيبه و هيچ cpu ديگه اين قابليت رو نداره به هيچ وجه.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]