PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تاپيك مخصوص سوالهاي يك جوابي

SILWESTER
29-10-2006, 23:07
از اونجايي كه تعداد زيادي سوال در حيطه قفل و كرك برام پيش اومده كه به همديگر چندان ربطي ندارن گفتم انجمنو شلوغ نكنم و همرو تو اين تاپيك بپرسم. دوستان ديگه هم اگه سوالهايي دارن كه كشدار نيست تاپيكهاي چند پستي نزنن .اينجا بپرسن :)
.................................................. ............................
سوال:
damaged sector?
week sector?
bad sector?
من هنوز فرق اين سه واژه رو درست نميدونم. لطفا اگه دوستي فرقشونو ميدونه و مطمئنه توضيح بده
ممنون

mehdicracker
30-10-2006, 00:15
سلام
راجب به سوالت
اول سكتر كه مي دوني چيه ؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟
damaged sector : يعني سكتوري كه خراب شده باشه و هد هارد قادر به خوندن اون نيست
حالا يا قابل تعمير هست ( با بعضي نرم افزارها ) يا اصلا قابل تعمير نيست
bad sector : اين هم مثل damaged sector هست ولي تنها فرقش اينه كه وقتي فرمت كردي و چون
سكتور خراب بوده مي ايد و يه بر چسب b روي اون سكتور خراب ميزنه
week sector : اين يكي هم تا حالا نفهميدم

persiankitty
30-10-2006, 10:52
weak sector?

تا جايي كه من فهميدم بعضي از اطلاعات وقتي كه پشت سر هم قرار ميگيرند ترتيبي از Encoding پيش مياد كه براي بعضي از درايوها خوندش راحت نيست يا خونده نميشه . اين سكتور ها خراب نيستند اما خيلي از درايوها سخت اونو ميخونه به همين دليل بهش ميگن Weak Sector .

mehdi_7070
30-10-2006, 15:40
+
TWeak Sectors
Misplace Sectors

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

piremard
31-10-2006, 10:50
+
TWeak Sectors
Misplace Sectors

فکر کنم سرکاریه چون این مال شرکت کیارنا همون قفل نگهبانه
دلیل : چون ویک دیتا برای داس بوده فوقش برای ویندوز 95
و اون میسپلیس برای یونیکسه

حالا سووال های من من برای asprotect ---- چندتایی map می خواهم اگر کسی دارد یا می توانه بنویسه ممنون می شوم برایم کدهایش را بگذاره
بعد هم یک help انگلیسی و نه روسی برای ORiEN آخرین ورژن اگر بود که خیلی بهتره
خب فعلا همین ها برایم سواال یک جوابی بودند
یا حق

mehdi_7070
31-10-2006, 15:02
فکر کنم سرکاریه چون این مال شرکت کیارنا همون قفل نگهبانه
دلیل : چون ویک دیتا برای داس بوده فوقش برای ویندوز 95
و اون میسپلیس برای یونیکسه

خيلي ممنون از پاسختون . اطلاعات سر كاري درباره يك قفل !! ... اصلا قابل قبول نيست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=+=

دوستان براي آخرين تذكر خدمتتون عرض كنم ، فقط سوال هاي كوتاه [ فقط ] در اين تاپيك بپرسيد . در صورتي كه سوالي نياز به بحث و بررسي داره ، تاپيك جديد ايجاد كنيد .

اگر اين مورد رعايت نشد ، اين تاپيك هم بسته خواهد شد .

لطفا درخواست هاي كپي قفل ، سوالات و ايرادات قفل گذاري و موارد مشابه را به اين تاپيك نكشيد .

با تشكر ـ مهدي :)

SILWESTER
05-11-2006, 22:04
با تشكر از دوستان....
يه سوال؟
در قسمت پروفايلهاي رايت كلون سي دي سه تا آپشن براي week sector هست
Ampilify
Ignore
Emulate
معنی اونا رو میدونم چیه. چیزی که نمیدونم اینه که برای ایمیج هایی که مثلا با copy killer یاwtm پر از week sector شده را باید در کدام حالت رایت کرد تا نتیجه بهتر بشه؟ اصولا این گزینه ها در رایت کردن چه نوع ایمیجهایی باید مد نظر گرفته بشه؟
ممنون :)

SILWESTER
19-11-2006, 23:30
چند تا گزينه در ultra iso هست که نمیدونم دقدقا چه مشخصه ای رو در ایمیج تغییر میده.
از دوستان اگر کسی میدونه راهنمایی کنه
...............................................
از منوی file قسمت properties این دو گزینه؟
DOS charset
و
Omit Iso9660 version nomber
...........................................
و در قسمت advanced hidden گزینه Periority که از صفر تا نه مقدار میگیره

SILWESTER
27-12-2006, 22:50
با سلام! من یه فایل اتوران دارم. میخوام فایل autorun.inf طوری باشه که بتونه این فایل اتوران رو از یه فولدر درون سی دی اجرا کنه . نه از ریشه سی دی؟مثلا از درون فولدر est... بلد نیستم autorun.inf و چجوری بنویسم. چیکار کنم که اجرا بشه؟؟؟

mehdi_7070
27-12-2006, 23:11
آشنايي با فايلهاي AUTORUN.INF

چگونگي ساختن autoran

SILWESTER
30-12-2006, 18:18
مهدی جان بابت لینک ها ممنون!
ولی اینو خوب میدونم که باید مسیر بدم ولی درست در نمیادش. مثلا من میخوام فایل run.exe را از درون پوشه res اجرا کنم. اینجوری فایل اتوران inf را مسیر دادم
[autorun]
OPEN=\res\RUN.EXE
ICON=\res\RUN.EXE
ولی فقط آیکون رو درست نشون میده. با پیغام access is denied مواجه میشم
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

SILWESTER
11-02-2007, 15:38
سلام به همه!
یه چند تا سوال و مشکل برام پیش اومده که یکی شو الان میپرسم. بقیشم خدا کریمه:)
سکتور ها در حالت ایمیج راو دیتا 304 بایت اضافه دارن . درسته؟
اول میخوام بدونم این 304 بایت اول سکتور اضافه میشه یا آخرش. من فکر میکردم اول باشه ولی الان یه جورایی شده که به شک افتادم.
دوم اینکه تو این 304 بایت چه اطلاعاتی ذخیره میشه؟ شروعش با صفره بعد 10 بایت ff اومده که دوستمون جناب پرشین تو یکی از پستا گفته بود "سینکه". پس هدرش کجاست که باید احتمالا 4 بایت باشه. من یه جایی خوندم که هدر بعد از سینک پترن میاد. این در حالیه که بعد از اون 10 بایت ff چیز چهار بایتی وجود نداره.
دوستان لطف کنن یه توضیح روشنی بدن که بفهمیم چی به چیه:sad:
thanx

persiankitty
11-02-2007, 16:18
سلام به همه!
یه چند تا سوال و مشکل برام پیش اومده که یکی شو الان میپرسم. بقیشم خدا کریمه:)
سکتور ها در حالت ایمیج راو دیتا 304 بایت اضافه دارن . درسته؟
اول میخوام بدونم این 304 بایت اول سکتور اضافه میشه یا آخرش. من فکر میکردم اول باشه ولی الان یه جورایی شده که به شک افتادم.
دوم اینکه تو این 304 بایت چه اطلاعاتی ذخیره میشه؟ شروعش با صفره بعد 10 بایت ff اومده که دوستمون جناب پرشین تو یکی از پستا گفته بود "سینکه". پس هدرش کجاست که باید احتمالا 4 بایت باشه. من یه جایی خوندم که هدر بعد از سینک پترن میاد. این در حالیه که بعد از اون 10 بایت ff چیز چهار بایتی وجود نداره.
دوستان لطف کنن یه توضیح روشنی بدن که بفهمیم چی به چیه:sad:
thanx

ببين اولش 12 بايت سينك مياد ... بعدش 4 بايت هدر ميگه كه اين كدوم سكتور سي دي هست و مدش چيه. (16)

Mode 0 Data
2336 بايت ديتا
----------------------------------
Mode 1 Data
2048 بايت ديتا
4 بايت CRC
8 بايت صفر
پريتي P صد و هفتاد و دو بايت
پريتي Q صد و چهار بايت

اينا رو من كه خدا نيستم خودم بسازم ... همه اش توي استاندارد ها هست . اين خلاصه رو هم از روي CDNotes توي سايت Yates نوشتم (‌ URL اش رو ندارم )

SCC
11-02-2007, 17:38
مهدی جان بابت لینک ها ممنون!
ولی اینو خوب میدونم که باید مسیر بدم ولی درست در نمیادش. مثلا من میخوام فایل run.exe را از درون پوشه res اجرا کنم. اینجوری فایل اتوران inf را مسیر دادم
[autorun]
OPEN=\res\RUN.EXE
ICON=\res\RUN.EXE
ولی فقط آیکون رو درست نشون میده. با پیغام access is denied مواجه میشم
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اولین کاراکتر \ رو بردار درست میشه
open=res\run.exe

همین

SILWESTER
16-02-2007, 00:42
ببين اولش 12 بايت سينك مياد ... بعدش 4 بايت هدر ميگه كه اين كدوم سكتور سي دي هست و مدش چيه. (16)

Mode 0 Data
2336 بايت ديتا
----------------------------------
Mode 1 Data
2048 بايت ديتا
4 بايت CRC
8 بايت صفر
پريتي P صد و هفتاد و دو بايت
پريتي Q صد و چهار بايت

جناب ممنون. خیلی کمک کرد. فقط هنوز سر مسئله ای گیج شدم.هر بلاک هدر خودش رو داره ولی تراک چی؟یه تراک شامل صد ها یل هزاران سکتوره.:sad: من دنبال منطقه ای از داده بر روی ایمیج raw هستم که مدت زمان . اندازه و ... تراک رو ظبت میکنه. مثلا تراک اول از نوع دیتا به طول xxx-تراک دوم audio به طول xxx -تراک سوم باز داده به طول ... همین طور تا آخر. ممکنه سی دی 90 تا تراک داشته باشه(مثل پریگ که در قسمت fast cue این داده ها را میخونه و تراک ها را با زمانشون درست میکنه ). هدر این تراکها کجاست و چند بایته؟ همون 4 بایته؟ امیدوارم منظورم را رسانده باشم .!!
...............................
از دوست عزیز scc هم تشکر میکنم که اون پست و جواب داد

persiankitty
16-02-2007, 07:52
جناب ممنون. خیلی کمک کرد. فقط هنوز سر مسئله ای گیج شدم.هر بلاک هدر خودش رو داره ولی تراک چی؟یه تراک شامل صد ها یل هزاران سکتوره.:sad: من دنبال منطقه ای از داده بر روی ایمیج raw هستم که مدت زمان . اندازه و ... تراک رو ظبت میکنه. مثلا تراک اول از نوع دیتا به طول xxx-تراک دوم audio به طول xxx -تراک سوم باز داده به طول ... همین طور تا آخر. ممکنه سی دی 90 تا تراک داشته باشه(مثل پریگ که در قسمت fast cue این داده ها را میخونه و تراک ها را با زمانشون درست میکنه ). هدر این تراکها کجاست و چند بایته؟ همون 4 بایته؟ امیدوارم منظورم را رسانده باشم .!!
...............................
از دوست عزیز scc هم تشکر میکنم که اون پست و جواب داد

اين اطلاعات در قسمت TOC نوشته شده است . در بعضي از برنامه ها اين ديتا را مي توانيد در فايل پيدا كنيد. ديتاي TOC توسط همه دستگاهها قابل خواندن نيست ، اما بعضي از مدل هاي Plextor مي توانند اين ديتا را كه در بلاك هاي -150 تا صفر ( منهاي 150 تا صفر ) بخوانند. در غير اين صورت ( بعني وقتي درايوها نمي توانند اين ديتا را به صورت Raw بخوانند ) ، بايد از دستورات مربوط به خواندن TOC استفاده شود.

SILWESTER
18-02-2007, 12:28
اين اطلاعات در قسمت TOC نوشته شده است . در بعضي از برنامه ها اين ديتا را مي توانيد در فايل پيدا كنيد. ديتاي TOC توسط همه دستگاهها قابل خواندن نيست ، اما بعضي از مدل هاي Plextor مي توانند اين ديتا را كه در بلاك هاي -150 تا صفر ( منهاي 150 تا صفر ) بخوانند. در غير اين صورت ( بعني وقتي درايوها نمي توانند اين ديتا را به صورت Raw بخوانند ) ، بايد از دستورات مربوط به خواندن TOC استفاده شود.
خدا رحم کنه! بلوک منهای صدو پنجاه کجان دیگه:ohno:
رایتر من PLEXTOR 230-A هست. کاشکی گفته بودین چجوری تستش کنم . راستی چقدر عالی میشد یه مقاله توپ در مورد TOC و MODEs difference میزاشتین. اگه شما اینا را یاد ندین پس کی یاد بده؟
بابت اطلاعات ارزشمندی هم که دادین تشکر میکنم از شما:)

persiankitty
08-03-2007, 21:47
اين خلاصه رو هم از روي CDNotes توي سايت Yates نوشتم (‌ URL اش رو ندارم )

امروز دنبال چيز ديگه اي بودم ، اما yates رو پيدا كردم و ازش آدرس سايتش رو پرسيدم. فعلا اينجاست :

mehdi_7070
08-03-2007, 22:37
خیلی ممنون persiankitty جان ...

mehdi_7070
11-03-2007, 22:50
کلون سی دی های ورژن های قدیمی به نام Elaborate Bytes ثبت شده و الان اسم شرکت SlySoft هست . جریان چیه و چه اتفاقاتی افتاده ؟

SILWESTER
12-03-2007, 00:19
کلون سی دی های ورژن های قدیمی به نام Elaborate Bytes ثبت شده و الان اسم شرکت SlySoft هست . جریان چیه و چه اتفاقاتی افتاده ؟
سلام! اینو بخون