PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اجرام مسیه

cmorgh
28-10-2006, 19:09
اسامی کامل اجرام مسیه رو لطفا بهم بگید..............
راستی!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
شما خودتون ماراتن مسیه شرکت کردید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هر چی دربارش میدونید بگییییییییییید
مرسیییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییی............ .................................

Renjer Babi
28-10-2006, 20:56
سلام

ماراتن مسیه یک سری فعالیت است که یه عده بروبچ رصد گر اون رو انجام میدن .
در یک ماراتن یک لیست به منجم داده میشه که اونها باید اون اجرام رو که به اونها داده شده رو پیدا کنند.

من متاسفانه تا حالا شرکت نکردم.ولی خیلی دوست دارم یه کورس بزارم.

mohammad24
28-10-2006, 23:46
سلام

اعضای فهرست مسیه با یک حرف M، (مخفف نام گردآورنده این فهرست شارل مسیه Messier) و یک عدد مشخص می شوند یعنی از M1 تا M110 یا به عبارتیM109. بعضی از این اعضا اسم خاص و مشهوری دارند مثل خوشه ی پروین. کهکشان اندرومدا، سحابی جبار و...
در ماراتن مسیه تسلط فرد در پیدا کردن این اجرام در اسمان شب اهمیت دارد. یعنی شرکت کننده باید بداند که هر یک از اعضای فهرست در هر فصلی از سال و در هر ساعتی از شب، در کجای آسمان قرار دارد. با جست و جو در اینترنت می توانید تصاویر و مشخصات تمام اعضای فهرست را ببینید.

Babak
30-10-2006, 23:15
سيستم به اين شکل که هر چند نفر شرکت کننده ( حدود 5 تا 10 نفر ـ گروه ) بر مبنای ابزار رصدی ( دوربين دو چشمی يا تلسکوپ ) يک گروه ميسازن با يک داور
بر مبنای ليست رصد رصد گر جرم رو در مرکز ميدان ديد ميزاره و بعد داور رو صدا ميکنه
در اين لحظه بايد نوع جرم ( اينکه چيه کهکشان خوشه سحابی ... ) و شکلش ( محو واضح عمودی افقی منظم نا منظم ... ) رو اعلام ميکنه
در صورت تائيد داور يک امتياز برای هر جرم به رصد گر داده ميشه
در صورتی که ابزار رصدی تقريباً بيشتر از 10 سانت قطر داشته باشه ميشه به جای فرد يک گروه شرکت کنن
رقابت از لحظه تاريک شدن هوا شروع ميشه تا سپيده صبح
شرکت کننده ميتونه اجرام رو به ترتيب دلخواه خودش رصد کنه
احتمال ميدم در ماراتن بعدی از رصد گر مشخصات بيشتری از جرم بخوان ( رنگش و جزئياتی که ميبنه)

مرتضی nvcd
02-11-2006, 10:54
اين ماراتن توسط گروه انجمن اماتوري ايران انجام ميگيرد و بعد از انتخاب افرادي كه اعلام امادگي كردند

والبته ابزار مورد نياز را هم دارند به وسيله خود انجمن به مكاني كه الودگي نوري كمتري دارد مي روند و

از اوايل شب تا صبح سعي مي كنند اجرامي را كه اقاي مسيه در چندين سال قبل فهرست بندي كرده

پيدا مي كنند.

اين را هم بگويم كه اين ماراتن در اوقات خاصي از سال قابل بر گزاري هست .(چون در زمان خاصي از سال

تمام اجرام مي شود ديد.

شما مي توانيد براي ديدن تصاوير اين اجرام به سايت زير برويد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

يا اگر انگليسي شما در حد مطلوبي است به سايت زير سري بزنيد چون هم عكس وهم انيميشن وهم

مختصات تمام اجرام .از انگليسي بودن ان هم نترسيد چون يكي از برو بچ كه راهنمايي درس مي خواند اين

سايت را به من معرفي كرد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

توي اين سايت به قسمت other options برو و هر كدوم از كلمات كه لينكي به جاي ديگه مي ده رو

كليك كن.

سوال ديگري داشتي ما در خدمتيم.

sada
15-01-2008, 10:43
اقا این گوشه تاپیک رو بگیر از کمر افتادم
اینو آوردم بالا برای رقابت هشتم.
می خواستم دوستان هر چی اطلاعات دارن.البته از اونایی که شرکت کردند اگه می تونند تجربیات رو در اختیار من و بقیه دوستان که می خوان برای اولین بار شرکت کنند قرار بدن.

aslanaslan
15-01-2008, 20:03
من سال قبل ثبت نام کردم، ولی به دلیل تغییر زمانش نتونستم شرکت کنم.

sada
15-01-2008, 22:05
امسال چی کار می کنی؟شرکت میکنی؟

aslanaslan
16-01-2008, 22:06
امسال چی کار می کنی؟شرکت میکنی؟

به 3دلیل نه:
1- دوره المپیاد بسیج
2- خر خونی برای المپیاد
3- به دلیل شماره 2، نتونستم تمرین داشته باشم!

مرتضی nvcd
17-01-2008, 07:26
خوب عزیزانی که سوالاتی یا راهنمایی در مورد این ماراتن می خوان مطرح کنن....

دوستان کمک خواهند کرد ..