PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : برنامه نويسي با پاسكال

sharon
28-10-2006, 13:02
من تكه برنامه اي ميخواهم كه بتواند در محيط پاسكال يك فايل (bitmap 300 dpi) را به يك فايل( jpg (72 dpi تبديل كند . :sad:

Mitibob
30-10-2006, 03:12
می دونید Dpi از مشخصات اساسی عکس نیست؟ اگر عکسی اسکن بشه DPi اون در موقع اسکن شدن تعیین میشه. اگر دیجیتالی وارد کامپیوتر بشه (مثل دوربین های دیجیتال) باز همDpi رو Source تعیین می کنه!

در ضمن این Dpi تنها به درد چاپ کردن فایل می خوره که راهنمای پرینتر برای نقطه گذاری در اینچه و در سکس از قسمت های Header فایل قرار می گیره اگر کمش کنید (مقدار رو در Header) فقط موقع پرینت گرفتن کیفیت خروجی کاهش پیدا می کنه اما کیفیت فایل موقع نمایش رو مونیتور تغییری نمی کنه! زیاد کردنش هم هیچ فایده ای نداره.

اگر منظورت کم کردن Resolution یا Color depth باشه موضوع فرق داره. به هر حال سوال واضح نیست کاربرد این قضیه رو هم دکر کنید تا بتونم راهنمایی کنم.

sharon
30-10-2006, 14:37
سلام دوست عزيز . مرسي كه جوابمو دادي . راستش اين سوالو استادم طرح كرده و مقصودشم همون dpi هست . تورو خدا اگه مي توني كمكم كن .

someone
31-10-2006, 13:59
دوباره سلام.
تو ضيحات دوستمون "Mitibob" كامل بود. من فقط خواستم چيزي رو بهش اضافه كنم.
براي اينكه format فايل تون رو عوض كنيد.بهترين روش رو به شما گفته بودم.
از DLL ها و LIB هايي كه براي اين كار نوشته شده استفاده كنيد. براي اينكه بتونيد
اين compression رو انجام بديد بايد با ساختار فايل هايي bitmap و jpg آشنا باشين.
كه همونطور كه قبل گفتم اصلا كار ساده اي نيستند.
در مورد تغيير Dpi ميتونيد به اين صورت عمل كنيد:
يك DC يا (Device Context ) جديد ايجاد و بعد از اين كار با گرفتن X,Y عكس مورد نظر
و ضربش در اندازه جديد , يك Compatible Bitmap جديد ايجاد كنيد.(با اندازه ي جديد.)
ميتويد در باره اين موضوعات مطالب بيشتري پيدا كنيد:
CreateDC , CreateCompatibleDC, CreateCompatibleBitmap,GetMapMode