PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دليل كندي VB.Net

nemesis
24-10-2006, 02:02
چرا vb.net 2005 اينقدر کنده .
من P4 دارم ولي خيلي کند اجرا ميشه.و از يه صفحه يه صفحه ديگه کلي اذيت ميکنه.

khaiyam
24-10-2006, 13:42
شما ممكنه رم تون كم باشه يا درايوي كه در آن ويندوز نصب كرديد خيلي پر باشه

nemesis
25-10-2006, 23:13
رم من 512 و CPU 2.5 دارم.
البته من VB.net رو تو درايو ويندوز نصب کردم.

khaiyam
26-10-2006, 11:54
من هم همين مشكل را داشتم

nemesis
26-10-2006, 22:14
خوب چطوري حل شد

Jalal
26-10-2006, 22:25
راستی منم همین مشکل رو دارم

nemesis
28-10-2006, 00:53
کسي اين مشکل رو نميتونه حل کنه

BlackDal
29-10-2006, 15:22
سلام

این معضل مربوط به فنداسیون چهار چوب کاری دات نت است!

یکی از این علل کد های مدیریتی دات نت است: همونطور که می دونید در دات نت برنامه ها به تنهایی اجرا نمی شن و تحت سکوی دات نت و در حالت Managed (مدیریت شده) اجرا می شن
دلیل بعدی کپسوله بودن کد ها ی دات نت است: به طوری که می دونید دات نت مملو از کلاسهایی است که به طور مداوم در برنامه ایجاد می شن.

البته دلایل دیگه ای هم داره! ولی اینو باید بدونید که دلیل توجه به دات نت آیندهء اونه نه حال حاضرش!!!

pezhmax
20-05-2007, 21:43
اگر منظور از کند بودن در زمان DEBUG کردن برنامه است( F5) خوب طبیعی است و این به ماهیت VS باز می گردد. چون در این هنگام resource های زیادی توسط vs در اختیار گرفته می شوند تا بتواند امکانات مفید Debuger خود را در احتیار برنامه نویش بگذارد. البته برخی از ویژگیهای مزخرف که نمی دانم چرا مایکروسافت در حفظ آنها اصرار دارد نیز شرایط کند شدن در هنگام Debug را تشدید می کنند.
مثلا دستوراتی مثل on error resume next و یا goto جزو فجایع برنامه نویسی در این برهه از زمان هستند.

_H2_
21-05-2007, 11:19
سلام
همانطور که دوستمان اشاره کرد اگر در برنامه نهایی نظورتان است، اغلب به دلیل کد نویسی بد و عدم رعایت نکات ریز است.

- در کدها سعی کنید از بروز استثنا و خطا پیشگیری کنید نه این که بعد از وقوع آن را با Try یا On Error هندلر کنید. بروز خطا کندی به همرا دارد.

- حتماً منابع و قسمت هایی را که از آن استفاده نمیکنید حذف کنید.
مثلاً در اغلب پروژه ها از اجزای Settings و Resorces موجود در زیر پوشه My Project استفاده نمیشود ولی انها حذف هم نمیشوند!!!!!!!!!!!!! دکمه Show All File در نوار ابزار Solustion Explorer را بزنید و اینها را پیدا و حذف کنید، من حتی قبل از تحویل پروژه تمام فایلهای resx متصل به form ها که از ان استفاده نمیشود را حذف میکنم. (البته تمام این حذف هات را از محیط داخل خود VS انجام دهید)

- هیچ وقت از تعریف متغییر نترسید! بعضی ها برای انکه متغییری تعریف نکنند کدهای مشابه را مدام تکرار میکنند.
مثلاً من به کرات کدهای این تیپی میبینم که در نوع خود فاجعه است!!!!! و بد تر از این!!!
i= (2*x +y) ^5
b=(2*x +y) *c
(q=sqr(2*x +y

- میتوانید برای سرعت تمیزی از With هم استفاده کنید، فراوان فراوان از ان استفاده کنید!!!!

-منابع References ها استفاده نشده را میتوان به کمک unused references در تنظیمات پروزه کشف و حذف کرد.

- سعی کنید گزینه Option Strict On همرا در همین حال و روشن باشد، شاید اولش کمی سخت باشد ولی کدهای شما را اصولی و تمیز میکند و دقت شما را بالا میبرد تا کدهای بهتر و سریعتری بنویسید.

- کامپایل پروژه نهایی در حالت Release فراموش نشود، خیلی از دوستان از کامپایل Debug استفاده میکنند در حالی که نسخه نهایی و پرسرعت و بهینه شد Release است.

- حتی میتوانید برای سرعت بیشترف گزینه چک کردن سرریز در محاسبات و مقدار دهی های عددی را حداقل در کامپایل Release حذف کنید.

....

در کل اقلب کدهایی که من تا حالا دیده ام قابل اصلاح و بهتر شدن و بالابردن کارآیی بوده و کمتر کدی را دیده ام که نخواهم تغیرات بهینه سازی رویش انجام دهم.