PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : طراحی سایت توسط فناوری Web 2.0

albous
22-10-2006, 23:57
با سلام خدمت همگی دوستان پی سی ورد
امیدوارم که همگی در سلامت کامل باشید و عبادات شما مقبول درگاه حق
راستش قصدم از ساخت این موضوع در این بخش این بود که بتونم به صورت اساسی
طراحی سایت های پویا یا در اصطلاح داینامیک را یاد بگیرم به همین موضوع در این مورد
یک سری نظراتی را دارم که می خواستم ذکر کنم و امیدوارم که شما نیز با من همکاری کنید

1. من خودم می خواهم با همکاری شما دوستان برنامه نویسی سایت را به وسیله فناوری آژاکس
یاد بگیرم به دلایلی که را پایین ذکر می کنم می خواستم نظر شما را بدونم وپس لطفا پیشنهاداتون را هم
ذکر کنید:
- من بر اساس اطلاعاتی که در این زمینه دارم فناوری تازه بوجود آمده ای است که در حال گسترش هست
می خواهم ببینم ارزش وقت گذاشتن دارد یا نه منظورم اینه که تا چه حد در حال گسترشه در آینده نزدیک
می تونه به وسعت زبان برنامه نویسی PHP یا .net (که شنیدم خیلی پیشرفت داشته) و امثال اون برسه
با توجه به این بحث وب دو
- به دلایلی می خواهم این را زبان را یاد بگیرم چون روز افزون گسترش پیدا کرده و حتی
فکر می کنم اگر بخواهم طراحی سایت انجام بدم به درد بنده می خوره و در آمد قابل توجهی می تونه باشه
این می تونه صحت داشته باشه یا نه
- شنیدم میشه با خیلی زبان ها مثل PHP یا .net ادغام بشه و کارایی را بالا ببره
- مواردی که من خیلی بهش اهمیت میدم و شاید دلایل اولیم برای یادگیری این زبان این ها هست
* در درجه اول می خواهم کار از نظر امنیتی قوی باشه یعنی از نظر امنیت بهش مطمئن باشم
و در صورت نفوذ فقط از طریق نفوذ به سرور اصلی بشه این کار را کرد
* در درجه دوم سرعت بارگذاری اون بالا تر سیستم های دیگه هست و قابل استفاده برای سیستم های دایل آپ
* تا حدودی به صورت آنی هست و اینجور که من خبر دار شدم در همون حین استفاده کاربر
قابلیت به روز شدم داره منظورم اینه که مثلا اگر من یک سایت بسازم و وارد بخش مدیریت بشم
و یک متنی را ارسال کنم برای سایت و سایت برای من باز باشه بعد از زدن دکمه ارسال می تونم
اون متن را در سایت ببینم بدون بارگذاری مجدد
* مورد دیگه که خیلی برام مهمه اینه که محدودیت در ساخت قالب نداشته باشم یعنی به همون سادگی که
توی فتوشاپ مثلا طرح اولیه را میزنم همون را بتونم توی طراحی درست کنم منظورم اینه که مثل موارد دیگه
بحدود به سر برگ پاورقی و بخش اسکلتی مشخص نباشم در حقیقت نتیجه بتونه چیز در حد سایت های فلش باشه
بدون محدودیت ولی به دلایلی فکر می کنم نمی تونم از فلش استفاده کنم یک به دلیل مشکلات ارتباط اون با سایت سازی
طولانی بودن زمان بار گذاری و آنی نبودن به نسبت آژاکس البته من نگران دو چیز در این زمینه هستم
مثلا اینکه آیا میشه افکت هایی مثل فلش را استفاده کنم مثلا حرکت دادن اشیا با کلیک کردن بر روی آنها
مثلا اگر روی روی یک تصویر کلیک کردیم این شی به میزان 50 پیکسل در راستای Y حرکت کنه
یا در صورت باز شدن صفحه ای یا نمایش پیغمامی صفحه اصلی سایت تیره رنگ بشه مثل این که
مثلا زمینه سایت را بشه به صورت مات دید و پیغامی بر روی صفحه نمایان بشه
خوب من تا اینجا توضیحاتنی را دادم و امیدوارم دوستان با بنده همکاری کنند
من فکر می کنم به این شکل عمل کنیم بتونیم جواب مطلوب را بگیریم من خودم فتوشاپ را با انجام
بیش از 30 مثال متنوع انجام دادم تا تو نستم در سطح قابل قبول فتوشاپ را کرا کنم
یا بهتر اینطور بگم که به قول یکی از کاربران همین سایت که اسمشون الان در ذهنم نیست
یک طرح در نظر بگیرید و شروع کنید به طراحی مشکلاتی که داشتید را ذکر کنید
من هم قصد دارم این کار را انجام بدم به همین دلیل تا چند روز آینده من مشخصاتی از سایتی
که می خواهم طراحی کنم را به طور کلی شرح بدم و بگم چه قسمت هایی به چه صورت انجام بدم
و مرحله به مرحله از شما در مورد مراحل ساخت کمک بگیرم
در مرجله اول باید بگم من تجربه ای طراحی سایت های داینامیک ندارم و بر زبانی مسلط نیستم
به همین منظور نمی دونم برای طراحی یک سایت آژاکس یا آژاکس و دیگر زبانها (برای امنیت و کارایی بیشتر)
چه برنامه هایی نیاز دارم و هاست مورد نیاز نیاز به پشتیبانی چه مواردی دارد یا آژآکس با دیتا بیس MYSQL کار مب کند یا نه اگر ممکن است برنامه های مورد نظر را ذکر و اگر ممکن است لینکی
برای دانلود آنها قرار دهید
منتظر اطلاعات تکمیلی و پیشنهادات شما هستم
با تشکر خدانگهدار

albous
23-10-2006, 13:08
کسی اینجا نمی تونه به بنده کمک کنه و نظرش را هم بدهد

mohseni12345
23-10-2006, 23:45
سلام
این آژاکس خیلی با حاله
من فکر کنم آژاکس تا چند وقت دیگه از تمام زبانهای تحت وب جلو بزنه و به عنوان مهمترین اونها شناخته بشه
تو اگه اب دستت داری بزار زمین و از همین حالا شروع کن اومزش دیدن
اژاکس از نظر امنیتی تغییری در سایت انجام نمی ده
در مورد سرعت بار گذاری هم بگم که آژاکس فقط یه قسمت از صفحه رو لود می کنه
منظورم این نیست که اصلا بقیه ی اونها لود نمیشه بلکه منظورم اینه که اگه یه بار لود بشه دیگه نیاز به لود شدن اون نیست
کار اژاکس مثل دستور اینکلود incload در پی اچ پی می مونه البته بدون لود شدن مجدد صفحه

salim_a
24-10-2006, 10:15
آجاكس عاليه

من دوست دارم آجاكس ياد بگيرم

ali_nioton
26-10-2006, 02:40
آژاكس برا سايتهاي با قالب ثابت كاربرد داره
بنابر اين فكر زيبايي و استفاده از تمپ ها قشنگ و عكس و .. رو بايد از سرت بيرون كني
چون بازم مثل همين زبونا ميشه
البته ميتوني تغير بدي يعني عكس هات رو بايه كليد تغير بدي يا با يه كليك يه استيل جديد لود كني
كه كل ساختار رو تغير بده ولي اين روش مرسوم نيست چون مثل زبوناي قديمي ميشه
بعر حال با جاوا اسكريژت هم شما ميتوني همين كار رو بكني مث آزاكس ولي دردسر داره

من اصلا سوال شما رو نخوندم
چون شما خيلي تو هم و با خط هاي طولاني نوشتي

ازاكس از ايكس ام ال و جا وا اسكريپت استفاده ميكنه
با كليك و اعمال شما عكس العمل نشون ميده
فقط تغيرات رو باز يابي ميكنه نه كل صفحه رو

RayanData
26-10-2006, 03:20
دوستان سلام.
بايد بگم تلفظ صحيح آژاكس در اصل (اي-جكس) هستAjax.
دوماً محسن جان اي-جكس يك زبان برنامه نويسي نيست. بلكه يك تكنولوژي هست كه ميتوني ازش در هر زبان برنامه نويسي وبي استفاده كني. مثل ASP - ASP.NET - PHP - ColdFusion - Python - CGI/Perl و غيره...

شاد باشيد!

ali_nioton
27-10-2006, 01:50
در مورد تلبظ درست
اما در موردهر زبون...
چطور اينو ميگي
تا جايي كه مي دونم با جاوا و ايكس ام ال مي نويسن
مگه غير از اينه؟
اگه آره توضيح بديد لطفا

my friend
27-10-2006, 15:49
ای جکس زبون خاصی نیست که باهاش صفحات وب بسازید.
این فقط یه تکنولوژیه تقریبا جدیده که به کمک زبان های برنامه نویسی تحت وب اومده که کاربر بتونه بصورت همزمان و سرعت بالا و مصرف کمتر پهنای باند و ... اطلاعات رو از سرور به سمت کاربر یا بلعکس ببره.

پایه و اساس این تکنولوژی رو میتونید تو کمتر از 20 دقیقه یاد بگیرید.
برای مثال ، به صفحه زیر سر بزنید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

راستی ، این هم بگم که اگه میخواهید از این تکنولوژی استفاده کنید باید زبان های سمت سرور مثل پی اچ پی یا دات نت یا سی جی آی یا ... بلد باشید.
البته این هم بگم که هنوز مشکلات زیادی داره.
مثل مشکل لینک دادن به صفحات یا ایندکس نشدن تو موتور های جستجو یا ...