PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كدام بهتر است؟؟؟

amin_metal1370
21-10-2006, 15:58
سلام دوستان.من يك سوال خدمت پيشكسوتان داشتم و اون اينكه بين دو كارت گرافيك X1650 و 7600GS کدوم یک بهتره.چون تو بنچ مارک های سایت تامزهاردوار X1650هم بصورت سینگل و هم بصورت کراس فایر رقیب خودش یعنی 7600gs رو شکست داده.اگه هرچه سریع تر جواب بدید ممنون می شم.البته باید گم که ماردبوردی که در نظر گرفتم P5W DH Deluxe هست.با توجه به این موضوع که این مادربورد از CF پشتیبانی میکنه و در آینده می تونم از این تکنولوژی استفاده بکنم نظر خودتون رو بگید.بالاخره بعد از یک صبر 4 ماهه می خوام سیستمم رو ببندم :biggrin: :biggrin: .

rax
22-10-2006, 03:40
سلام دوستان.من يك سوال خدمت پيشكسوتان داشتم و اون اينكه بين دو كارت گرافيك X1650 و 7600GS کدوم یک بهتره.چون تو بنچ مارک های سایت تامزهاردوار X1650هم بصورت سینگل و هم بصورت کراس فایر رقیب خودش یعنی 7600gs رو شکست داده.اگه هرچه سریع تر جواب بدید ممنون می شم.البته باید گم که ماردبوردی که در نظر گرفتم P5W DH Deluxe هست.با توجه به این موضوع که این مادربورد از CF پشتیبانی میکنه و در آینده می تونم از این تکنولوژی استفاده بکنم نظر خودتون رو بگید.بالاخره بعد از یک صبر 4 ماهه می خوام سیستمم رو ببندم :biggrin: :biggrin: .

X1650Pro اگه وارد بشه که هنوز نشده قابل قیاس با 7600GT هست...

ولی یه حساب سرانگشتی میگه 1650 خیلی دیر تر از اونی وارد میشه که 7600GT افت قیمت میکنه....

7600 الان رو 200 میچرخه..میرسه به 120-130..

اگه برای 4 ماه دیگه برنامه ریزی میکنی دم کریسمس کلا تحول قیمت همه معادلات رو بهم میریزه..
7900GS با قیمت حدود 180-190 تومن تمام مید رنج ها رو اوت پرفورم میکنه...البته تو ایران..خارج از ایران X1950 هم خیلی انتخاب خوبیه ولی اینجا چون برای ATI تحریم محسوب میشه شاید 3-4 ماه تاخیر تو ورودش باشه...

همین الان X1900XT که حدود 300-350 تومنه رو اینجا میدن 450 ( تا هفته پیش 550 بود) :puke:

rax
22-10-2006, 03:43
البته یادم رفت بگم X1300xt هم اگه بیاد 7600gs رو جا میزاره چه برسه به 1650..

lovergod14paramourand
22-10-2006, 17:56
معلوم هستش كه جيفورس بهترين هستش...

worya_sh
22-10-2006, 19:19
دوست عزیز مطمن باش که 1650 بهتره من خودم 1600xt دارم خیلی راضی هستم

اینم بنچ: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

amin_metal1370
22-10-2006, 21:39
معلوم هستش كه جيفورس بهترين هستش...
دوست من اينجوري جواب نده.من هم مي دونم كه شركت انويديا از اي تي اي بهتره.ولي من منظورم اين دو مدل خاص از كارت گرافيك بود

lacoste
23-10-2006, 00:33
سلام امين جان...
آقا منم دقيقا مشكل شما رو دارم...از اول تير ميخوام سيستم ببندم نميتونم...بس كه اين بازار خراب شده ي ما بي حساب كتابه!
دقيقا هم ميخواستم XFX- geforce 7600 GS بگيرم...اصلا به RADEON X1650 فكر نكرده بودم...البته من ميخوام رو پايه
AMD Athlon X2 سيستممو جمع كنم...حدود قيمت RADEON X1650 چقدره و بردش مال چه كمپانييه؟
راستي رم چه برندي ميخواي بگيري؟
آهان يه چيزي ... اگه ميخواي سيستم جمع كني بذار بعد از ماه رمضان ...الان اصلا تو بازار جنس نيست و اگه هم باشه قيمتاشون كاذب گرونه . مثل اينكه قراره بار جديد بياد تو بازار...من خودمم منتظرم!
اگه جواب سوالامو بدي ممنون ميشم.

amin_metal1370
23-10-2006, 19:50
سلام امين جان...
آقا منم دقيقا مشكل شما رو دارم...از اول تير ميخوام سيستم ببندم نميتونم...بس كه اين بازار خراب شده ي ما بي حساب كتابه!
دقيقا هم ميخواستم XFX- geforce 7600 GS بگيرم...اصلا به RADEON X1650 فكر نكرده بودم...البته من ميخوام رو پايه
AMD Athlon X2 سيستممو جمع كنم...حدود قيمت RADEON X1650 چقدره و بردش مال چه كمپانييه؟
راستي رم چه برندي ميخواي بگيري؟
آهان يه چيزي ... اگه ميخواي سيستم جمع كني بذار بعد از ماه رمضان ...الان اصلا تو بازار جنس نيست و اگه هم باشه قيمتاشون كاذب گرونه . مثل اينكه قراره بار جديد بياد تو بازار...من خودمم منتظرم!
اگه جواب سوالامو بدي ممنون ميشم.
من بعد از چهار ماه صبر كردن(يعني از تير تا حالا)مي خوام يك سيستم كوفتي ببندم ولي بقول شما وضعيت بازار ايران افتضاحه.بالاخره به نتيجه رسيدم كه قطعات رو از خارج بگيرم (يكي از آشناهامون اونجاست)كه هم گارانتي خود كمپاني رو داشته باشه و هم كيفيتش بالا باشه.سيستم من از اين قراره:
CPU:Intel Core2Duo E6400 220$
MainBoard:Asus P5W DH Deluxe 250$
Graphic:7600GS ~120$ or X1650Pro ~ 150$
RAM:2X512 Mb Bus 667Mhz,Kingston 110$
Case&Power:Asus TA-882 65$
بقیه قطعات(CD-Rom و...) رو هم خودم دارم.اما تو گرافیکم موندم که چی بخرم.در مورد برد گرافيك هم بايد بگم كه Sapphire هست که بهترین برد برای ای تی آی هست.رم هم فقط کینگ استون با چیپ اصل کینگ.البته اول می خواستم با باس 800 بگیرم دیدم خیلی گرونه برای همین گفتم همون 667 کارم رو راه می اندازه.

rax
24-10-2006, 05:17
البته یه دوستی داره یه تعداد X1650Pro DDR2 Ice cube 3 وارد میکنه....قیمتشم مناسبه..ولی 1 ماه حداقل طول میکشه..سایر برند ها احتمالا تو بازار خواهند بود 1-2 ماه اینده..

rax
24-10-2006, 05:38
البته هنوزم 7600gt یه گزینه خیلی خوبه..چون قیمتشم به 120-140 خواد رسید..مثال همین بنچی که دوستمون از تامس زدن:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

میبینید 7600GT هنوز یکی بهترین گزینه هاست..البته در مقابل X1650 ..مثلا تو نهایت رزولوشن و فیلتر تو 06:

بطور کل تورنج قیما 150 دلار 7600GT بی رقیب میمونه..فرض که رقیبی هم پیدا کنه بازم G82-G83 با قیمت کمتر و کارای بالاتر جانشینش خواهند شد...

rax
24-10-2006, 05:41
من بعد از چهار ماه صبر كردن(يعني از تير تا حالا)مي خوام يك سيستم كوفتي ببندم ولي بقول شما وضعيت بازار ايران افتضاحه.بالاخره به نتيجه رسيدم كه قطعات رو از خارج بگيرم (يكي از آشناهامون اونجاست)كه هم گارانتي خود كمپاني رو داشته باشه و هم كيفيتش بالا باشه.سيستم من از اين قراره:
CPU:Intel Core2Duo E6400 220$
MainBoard:Asus P5W DH Deluxe 250$
Graphic:7600GS ~120$ or X1650Pro ~ 150$
RAM:2X512 Mb Bus 667Mhz,Kingston 110$
Case&Power:Asus TA-882 65$
بقیه قطعات(CD-Rom و...) رو هم خودم دارم.اما تو گرافیکم موندم که چی بخرم.در مورد برد گرافيك هم بايد بگم كه Sapphire هست که بهترین برد برای ای تی آی هست.رم هم فقط کینگ استون با چیپ اصل کینگ.البته اول می خواستم با باس 800 بگیرم دیدم خیلی گرونه برای همین گفتم همون 667 کارم رو راه می اندازه.

این اصلا درست نیست....هیچ تفاوتی بین جنس داخلی و خارجی نیست...هر جا برید اسمون همین رنگه...مگه قیمت برتون ارزونتر بیوفته...والا گارانتی رو هم کمپانی میده به شرکت داخلی..چه تفاوتی داره...

X1650Pro هم این قیمتا نیست..حدکثر بشه 120 تومن..خیلی گرون باشه تازه..

در مورد کینگ استون.کینگ استون اصلا تولید کننده چیپ نیست که بخواد چیپ اصل و فرع بزنه...کینگ استون در حقیقت فقط چیپ های ProMos و امثالهم رو ریمارک میکنه به کینگ..کما اینکه الان بخاطر شکایت های فراووان بابت ناسازگاری امده قیمت چیپ های مختلف رو متفاوت گذاشته...چون بطور مثال از 8 مدل چیپ مورد استفده فقط 3 تاش رو NF4 درست کار میکنه...

حتی VQL وندور کوالیتی لیست که لیست رمهای سازگار با هر بردی هست رو نگاه کنید ذکر میکنن چه رمی ب چه چیپی..و حتی پارت نامبر رو هم ذکر میکنن...

amin_metal1370
24-10-2006, 11:41
این اصلا درست نیست....هیچ تفاوتی بین جنس داخلی و خارجی نیست...هر جا برید اسمون همین رنگه...مگه قیمت برتون ارزونتر بیوفته...والا گارانتی رو هم کمپانی میده به شرکت داخلی..چه تفاوتی داره...

X1650Pro هم این قیمتا نیست..حدکثر بشه 120 تومن..خیلی گرون باشه تازه..

در مورد کینگ استون.کینگ استون اصلا تولید کننده چیپ نیست که بخواد چیپ اصل و فرع بزنه...کینگ استون در حقیقت فقط چیپ های ProMos و امثالهم رو ریمارک میکنه به کینگ..کما اینکه الان بخاطر شکایت های فراووان بابت ناسازگاری امده قیمت چیپ های مختلف رو متفاوت گذاشته...چون بطور مثال از 8 مدل چیپ مورد استفده فقط 3 تاش رو NF4 درست کار میکنه...

حتی VQL وندور کوالیتی لیست که لیست رمهای سازگار با هر بردی هست رو نگاه کنید ذکر میکنن چه رمی ب چه چیپی..و حتی پارت نامبر رو هم ذکر میکنن...
دوست من اولاَ كه كينگ استون چيپ مي زنه.من خودم الان از يه رم استفاده مي كنم كه چيپش كينگ هست.ثانياَ در مورد گارانتي خيلي فرق مي كنه من يكي از دوستام پدرش در اومد تا بتونه يه قطعه اي رو كه از اول خراب بود رو عوض کنه(تو ايران)در حالي كه اگه گارانتي خود كمپاني باشه خيلي راحت تر و بي دردسر تر عوضش مي كنن.يك از دوستام از كانادا كارت گرافيك خريده بود مدل X850 کارتش سوخت.فرستادنش کانادا همون روزی که رسید یه دونه نوش رو دادن وو دو روز بعد رسید دستش .در مورد کیفیت هم که کاملاً مشخصه.تجار عزیز ایرانی تشیف می برن کمپانی و میگن که آقا ما این جنس رو ارزونتر از و برای ما grade C بزن.بعد میارن ایران با قیمت دو برابر می فروشن.در مورد قیمت هم حق با شماست.اگه یه نگاه به قیمت ها بیاندازین متوجه می شین که چقدر تفاوت قیمت هست.(تو هر قطعه نزدیک 20-25 دلار).در مورد X1650 هم آخرین قیمت که من از خارج دارم 150 دلار هست حالا نمی دونم شاید ارزونتر هم بشه.

rax
24-10-2006, 16:20
دوست من اولاَ كه كينگ استون چيپ مي زنه.من خودم الان از يه رم استفاده مي كنم كه چيپش كينگ هست.ثانياَ در مورد گارانتي خيلي فرق مي كنه من يكي از دوستام پدرش در اومد تا بتونه يه قطعه اي رو كه از اول خراب بود رو عوض کنه(تو ايران)در حالي كه اگه گارانتي خود كمپاني باشه خيلي راحت تر و بي دردسر تر عوضش مي كنن.يك از دوستام از كانادا كارت گرافيك خريده بود مدل X850 کارتش سوخت.فرستادنش کانادا همون روزی که رسید یه دونه نوش رو دادن وو دو روز بعد رسید دستش .در مورد کیفیت هم که کاملاً مشخصه.تجار عزیز ایرانی تشیف می برن کمپانی و میگن که آقا ما این جنس رو ارزونتر از و برای ما grade C بزن.بعد میارن ایران با قیمت دو برابر می فروشن.در مورد قیمت هم حق با شماست.اگه یه نگاه به قیمت ها بیاندازین متوجه می شین که چقدر تفاوت قیمت هست.(تو هر قطعه نزدیک 20-25 دلار).در مورد X1650 هم آخرین قیمت که من از خارج دارم 150 دلار هست حالا نمی دونم شاید ارزونتر هم بشه.

من اوچیکتم...ولی دیدتو نسبت به سخت افزار عوض کن.....همه جیز به همون سطح نیست که دیده میشه...مثلا اینطوری کورسیر و OCZ , Gskill , Mushkin هم تولید کنده رم هستن؟؟

اینجا رو یه نگاهی بندازید:

قطعه ای که از اول خرابه گارانتی مغازست..میرید به مغازه پس میدید...عرف کار بازاره...در مورد گارانتی هم معمولا شما باسریال گارانتی بین المللی دارید..چه اینجا بخرید چه انور اب..

در مورد کیفیت هم من اصلا بحثی ندارم....عاقل اونکه بدونه کدوم گارانتی یا وارد کننده میره و این کارو میکنه ( که خوشبختانه 90 درصد احمق های ایرانی ازش خرید کردن) و احتیاجی نیست همه دنیا و شرکت های داخلی متهم به واردات جنس سفارشی بشن به اون ترتیب..

من یه ادم ساده شاید نتونم نظر همه ادمای اینجا رو عوض کنم...مطمئنا هم نمیتونم...ولی سعی میکنم بهشون بگم پشت پرده این دنیای کوچیک سخت افزار چه خبره.. ;)

lovergod14paramourand
25-10-2006, 15:17
بذاريد يك چيز بگم كه اصلا تعصبي روش نيست...انواع قطعات سيستم اولاَ يك دره اي خوب تو بازار هستند يعني كيفيتشون خوبه اما يك موقع عالي ژس اين موضوع يك چيز نسبي هستش ...اما فروش جيفورس در بازار جهاني نشان داده كه مردم جهان ازين كارت واقعا رازي هستند...

lacoste
27-10-2006, 02:29
؟؟؟؟؟
خدا توليد كننده هاي زير زميني چين رو واسه وارد كننده هاي ما نگه داره....ريمارك كردن جنس بنجل كه كاري نداره!
فكر كنم با اين وضعيت بازار يا بايد آدم چشمشو ببنده و بره يه كوفتي بخره يا با همون پنتيوم 2 قديميش حال كنه!

zonealarm
29-10-2006, 01:18
؟؟؟؟؟
خدا توليد كننده هاي زير زميني چين رو واسه وارد كننده هاي ما نگه داره....ريمارك كردن جنس بنجل كه كاري نداره!
فكر كنم با اين وضعيت بازار يا بايد آدم چشمشو ببنده و بره يه كوفتي بخره يا با همون پنتيوم 2 قديميش حال كنه!
متاسفانه!!! :angry: :angry: :angry:

! Alex !
02-11-2006, 03:57
7600 شك نبايد كرد
شك در اين جا خدائيش حرام

با تشكر

Alex