PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : زبان فارسی برای TuneUp Utilites 2006

K A R I M I
21-10-2006, 05:16
سلام
دوستان عزیز نظرتون راجع به شکل زیر چیه؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوب من یه قسمتی از این برنامه رو برایتان فارسی کردم تا شما استفاده کنید و نظرتون رو در رابطه با اون بگید و به این دلیل تو تاپیک نرم افزارهای فارسی مطرح نکردم که این کار تقریبا جنبه نظر سنجی دارد.
من گفتم این کار رو انجام دهم و دوستان استفاده کنند و نظر خودشون رو بیان کنند و اگر راضی کننده بود من کار اصلیم رو شروع کنم یعنی فارسی کردن ورژن 2007 این برنامه ( ! ) که قرار است به زودی بیاد.
خوب دوستان اگر تمایل به همکاری دارند میتوانند از الآن اعلام کنند تا با کمک هم ورژن جدید این برنامه رو فارسی کنیم.

اینم لینک دانلود فارسی ساز :( 261 کیلو بایت )

TuneUp Farsi Language.rar ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Mohammad Hosseyn
21-10-2006, 05:20
خيلي عالي مي شه اگه فارسيش كنيد .
من از طرف داراي اين نرم افزار هستم و اگه كمكي از من بر مي آد بگيد انجام بدم
با تشكر...

K A R I M I
21-10-2006, 05:35
خيلي عالي مي شه اگه فارسيش كنيد .
من از طرف داراي اين نرم افزار هستم و اگه كمكي از من بر مي آد بگيد انجام بدم
با تشكر...
خوب خدارو شکر اولین نفر پیدا شد.از شما کمال تشکر رو به خاطر پذیرفتن همکاری دارم.
پس باید تا اومدن ورژن 2007 این برنامه صبر کنیم.( دلیل اینکه ورژن 2006 رو فارسی نمی کنم این است که به نظر من یک کار بی خودی هست و اگه ورژن جدیدش بیاد دیگه کسی از این ورژن استفاده نمی کنه ! )

Mohammad Hosseyn
21-10-2006, 05:41
از شما کمال تشکر رو به خاطر پذیرفتن همکاری دارم.
( دلیل اینکه ورژن 2006 رو فارسی نمی کنم این است که به نظر من یک کار بی خودی هست و اگه ورژن جدیدش بیاد دیگه کسی از این ورژن استفاده نمی کنه ! )
خواهش مي كنم وظيفه است .

من هم با شما موافقم . بهتره صبر كنيم . من هم بيشتر در زمينه هاي ترجمش بهتون مي تونم كمك كنم .

AK1
21-10-2006, 11:49
قشنگ شده بيد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Shahin King
21-10-2006, 16:41
سلام

کریمی جان ، دانلود کردم ، دستت درد نکنه . [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

قربانت : شاهین

M A T I N
21-10-2006, 17:28
سلام ...
میشه بپرسم با چی فارسیش کردید ؟

یه پیشنهاد هم داشتم که اگر میخواستید 2007 شو فارسی کنی داز فونت های فارسی مثل همین
فونتهای p30world استفاده کنید ...

Kav3h
21-10-2006, 17:35
اقا دستت درد نکنه!
خیلی جالب بود

royaye_talkh55
21-10-2006, 20:09
سلام دانلود کردم
ولی موقع استفاده به مشکل برخوردم
دوباره نصب می کنم خبر میدم:)

K A R I M I
21-10-2006, 20:50
از تمامی دوستانی که پست تشکر داده اند باید در جواب بگم که خواهش می کنم قابلی نداشت .( مخصوصا Shahin king عزیز به خاطر راهنمایی های مفیدشان )
مهرداد جان این فارسی ساز 5.0.2331 میباشد و روی ورژن های دیگر جواب نمیدهد .

royaye_talkh55
21-10-2006, 23:47
مهرداد جان این فارسی ساز 5.0.2331 میباشد و روی ورژن های دیگر جواب نمیدهد .
ممنون دوست عزیز که راهنماییم کردی آخه اعصابم به هم ریخته بود که نمی تونم نصب کنم
از من فکر کنم بالاتر هست و جواب نمیده

saeed774
22-10-2006, 00:38
آقا دستت درد نکنه واقعا خوشگل شده

K A R I M I
22-10-2006, 02:36
سلام ...
میشه بپرسم با چی فارسیش کردید ؟

یه پیشنهاد هم داشتم که اگر میخواستید 2007 شو فارسی کنی داز فونت های فارسی مثل همین
فونتهای p30world استفاده کنید ...
دوست عزیز با برنامه های زیادی میشه این کار رو انجام داد . من از Restorator 2006 استفاده کرده ام.

hardrock007
22-10-2006, 04:32
دوست عزیز با برنامه های زیادی میشه این کار رو انجام داد . من از Restorator 2006 استفاده کرده ام.
کريمی جان ممنون

ميشه يه لينک دانلود يا سايت اصليشو بديد?

K A R I M I
22-10-2006, 05:17
کريمی جان ممنون

ميشه يه لينک دانلود يا سايت اصليشو بديد?
دوست عزیز چرا سایت سازندش؟
تا P30World رو داری غم نداری ! اینم تاپیک مربوط به این نرم افزارها . کرکشم تو خود همین تاپیک هست.

mehdi yari
23-10-2006, 01:56
خيلي جالبه ولي خب يه جورايي فونتش به دل نميشينه !
به هر حال ممنون از زحمتي كه كشيدي
منم يكي ديگه از طرفداراي پروپا غرصه اين برنامم...
اميدورام زودتر ورژنه 2007 اين برنامه بيادو كارتون رو شوروع كنيد...

K A R I M I
23-10-2006, 05:16
خيلي جالبه ولي خب يه جورايي فونتش به دل نميشينه !
خواهش میکنم . ولی دوست عزیز توقع نداشته باشید که من بتونم نوشته هاشو مثل شرکت سازندش در بیارم !

K A R I M I
23-10-2006, 20:52
خوب دوستان اگر تمایل به همکاری دارند میتوانند از الآن اعلام کنند تا با کمک هم ورژن جدید این برنامه رو فارسی کنیم.
ماشالله به این فروم !
فقط یک نفر حاضر به همکاریه؟

mehdi yari
24-10-2006, 22:50
خواهش میکنم . ولی دوست عزیز توقع نداشته باشید که من بتونم نوشته هاشو مثل شرکت سازندش در بیارم !

نه رفيق !
من واقعا" از شما ممنونم كه يه همچين كاري رو شروع كرديد ... ولي خب من زياد سر درنميارم چطور اينكارو ميكنيد ولي گفتم اگه يه فونته خشكلتر ميزاشتي بهتر بود... بهر حال اگه ناراحت شدي من شرمندتم.. به بزرگواريه خودت ببخش...

royaye_talkh55
30-10-2006, 05:31
در مورد فونت باید بگم که باید فونتی باشه که همه ویندوز های دوستان اونو داشته باشند و یه جورایی نیاز به نصب فونت اضافی نداشته باشه فکر می کنم دلیل انتخاب این فونت همین بوده اگه اشتباه میکنم آقای کریمی منو راهنمایی کنید:)

DARKFALLER
30-10-2006, 10:08
اگه خواستید من هم مایا به همکاری هستم بعضی از فایل هارو اسمشو بهم بگید من فارسی میکنم و برای دانلود میزارم
البته این حرف رو برای نسخه 2007 دارم میزنم چون دیگه نمیصرفه بخواهیم 2006 رو فارسی کنیم

K A R I M I
01-11-2006, 06:11
در مورد فونت باید بگم که باید فونتی باشه که همه ویندوز های دوستان اونو داشته باشند و یه جورایی نیاز به نصب فونت اضافی نداشته باشه فکر می کنم دلیل انتخاب این فونت همین بوده اگه اشتباه میکنم آقای کریمی منو راهنمایی کنید:)
بله مهرداد جان. شما درست می فرمایید بعضی از دوستان نگاه به قسمت سمت چپ برنامه می کنند و فکر میکنند که من از فونت های عجیب و غریب استفاده کرده ام ولی اصلا قسمت های سمت چپ برنامه رو توی هر کامپیوتری میشه به درستی نشون داد چون اونا عکس با فرمت JPEG هستند !

K A R I M I
01-11-2006, 06:17
اگه خواستید من هم مایا به همکاری هستم بعضی از فایل هارو اسمشو بهم بگید من فارسی میکنم و برای دانلود میزارم
البته این حرف رو برای نسخه 2007 دارم میزنم چون دیگه نمیصرفه بخواهیم 2006 رو فارسی کنیم
خوب دومین نفر هم پیدا شد.
ورود شما رو به جمع خودمون ( DARKFALLER و Mohammad Hosseyn و karimi_1366 ) تبریک میگم !
ممنون به خاطر همکاریتان.

Mohammad Hosseyn
01-11-2006, 08:31
خيلي خوبه . راستي كريمي جان به نظر من شما يكم بيشتر تبليغ كني خيلي بهتر مي شه . حيف كه من زياد آن نمي شم وگرنه تو اين كارا استادم .
با تشكر از همه ي دوستاني كه نظر دادن و با ما همكاري كردند .

K A R I M I
03-11-2006, 02:06
خيلي خوبه . راستي كريمي جان به نظر من شما يكم بيشتر تبليغ كني خيلي بهتر مي شه . حيف كه من زياد آن نمي شم وگرنه تو اين كارا استادم .
با تشكر از همه ي دوستاني كه نظر دادن و با ما همكاري كردند .
Mohammad Hosseyn جان من بیشتر از این نمیتونم تبلیغ کنم. اگر شما آدرس این تاپیک رو تو امضات قرار بدی تبلیغات هم بالا میره !

K A R I M I
03-11-2006, 06:49
سلام خدمت تمامی دوستان
دوستانی که دارن این تاپیک رو نگاه می کنند یه لطفی کنند و به تاپیک زیر برند و ببینند که میتونند مشکل ما رو حل کنند:

( در رابطه با فارسی کردن این برنامه می باشد )

Balrog
06-11-2006, 01:44
فونت‌هاى به كار رفته مناسب نيستن و ضوابط نوشتارى هم به طور دقيق رعايت نشدن! :tongue:

به نظر من كار جالبيه ولى مفيد نيست. من خودم با برنامه‌هاى فارسى شده زياد حال نمى‌كنم، چرا كه بعضى‌ وقت‌ها اين كار، مشكلاتى رو در استفاده از برنامه ايجاد مى‌كنه... در ضمن، كلاس برنامه رو هم مى‌ياره پايين! :cool:

K A R I M I
06-11-2006, 05:31
فونت‌هاى به كار رفته مناسب نيستن و ضوابط نوشتارى هم به طور دقيق رعايت نشدن! :tongue:

به نظر من كار جالبيه ولى مفيد نيست. من خودم با برنامه‌هاى فارسى شده زياد حال نمى‌كنم، چرا كه بعضى‌ وقت‌ها اين كار، مشكلاتى رو در استفاده از برنامه ايجاد مى‌كنه... در ضمن، كلاس برنامه رو هم مى‌ياره پايين! :cool:
دوست عزیز در کدوم قسمت ضوابط به درستی به کار نرفته؟لطف کنید و بگید تا در فارسی کردن ورژن 2007 اصلاحش کنیم.
اتفاقا من با برنامه های فارسی خیلی حال می کنم ( درست برعکس شما ) نمی دونم چرا؟
و در آخر به نظر من فارسی کردن این برنامه کوچکترین مشکلی رو در کارکرد اون به وجود نمیاره . اگر تو کار فارسی کردن برنامه ها باشید خودتون می فهمید .

Balrog
07-11-2006, 03:42
خيلى جاها! به عنوان مثال اين جمله رو در نظر بگيريد: «به شما اجازه كنترل قيافه و حس خط اتصال ويندوز را ميدهد».
اولا، به نظر نمى‌رسه معادل مناسب و خوبى براى جمله‌ى انگليسى انتخاب شده باشه، در ثانى «ميدهد» بايد بشه «مى‌دهد» (اون هم با ى، نه با ي كه در خيلى موارد شاهد استفاده‌ از اون هستيم!) و «اجازه كنترل» بايد بشه «اجازه‌ى كنترل».

شايد بگين كه اين قبيل ايرادها، ايراد بنى اسرائيليه! ولى به نظر من، كار بايد دقيق و تميز باشه! به جزئيات بايد اهميت داد! :cool:

K A R I M I
07-11-2006, 05:29
بله Balrog جان کاملا حق با شماست ( ولی بیایید فارسی رو کمتر پاس بداریم !)
من تو همه اون مشکلات با شما موافقم و سعی می کنم در فارسی کردن ورژن 2007 این برنامه اصلاحشون کنم.ولی اون اخرین ایراد رو یه کم سخته تا رعایت کنم چون تو دبیرستان هم که بودیم اون ی رو من اصلا نمی تونستم بنویسم ( خیلی اراده میییییییییییی خواد .
ممنون از راهنماییتان

Balrog
07-11-2006, 05:42
اگه قابل بدونى من پايشم!!!

K A R I M I
07-11-2006, 06:15
اگر افتخار همکاری بدید ... ( از خدامونه !!! )

Balrog
07-11-2006, 15:42
حتما! :happy:

online-amir
08-11-2006, 08:32
سلام.
مي خواستم از همتون تشكر كنم!!! ولي من ميخواستم برنامه سيستم مكانيك پروفشنال ورژن 6 رو فارسي كنم...! نياز به راهنمايي هاي شما حتمن دارم...!

K A R I M I
10-11-2006, 05:38
سلام.
مي خواستم از همتون تشكر كنم!!! ولي من ميخواستم برنامه سيستم مكانيك پروفشنال ورژن 6 رو فارسي كنم...! نياز به راهنمايي هاي شما حتمن دارم...!
دوست عزیز سلام
اگر شما تا حالا هیچ برنامه ای رو فارسی نکرده اید پیشنهاد می کنم که ابتدا از برنامه های کوچکتری برای شروع کار خود استفاده کنید . در هر جایی که مشکل داشتید می توانید مشکل خود رو مطرح کنید ولی در تاپیک مربوط به خودش !

3dmax
15-11-2006, 14:32
من كاملا حاضر به همكاري هستم و قبلا نرم افزار ها و بازي هاي زيادي را فارسي كرده ام مانند:

paint
flash player
flash mx7
stronghold
stronghold crusader
warworld

3dmax
15-11-2006, 14:40
هم در كار ترجمه و هم فارسي سازي و برنامه ريسورس اكر هم كار ميكنم.

K A R I M I
16-11-2006, 02:33
3dmax جان همکاری شما باعث افتخار ماست.

siavashjal
17-11-2006, 11:19
من اصولا با فارسي كردن برنامه هاي كامپيوتري مخالفم. چون در بعضي مواقع معادل هايي براي جملات انگليسي به كار ميرود كه فقط باعث گيج شدن كاربر ميشود . در ثاني برنامه هايي مثل tuneup يا هزاران برنامه ديگر ويرايش انگليسي اين برنامه ها به قدري ساده طراحي شده كه هر كاربر با داشتن حداقل اطلاعات زبان انگليسي مي تواند به راحتي با برنامه كار كند و ديگر نيازي به اصطلاحات عجيب و غريب زبان فارسي ندارد.

Balrog
18-11-2006, 01:23
من اصولا با فارسي كردن برنامه هاي كامپيوتري مخالفم. چون در بعضي مواقع معادل هايي براي جملات انگليسي به كار ميرود كه فقط باعث گيج شدن كاربر ميشود . در ثاني برنامه هايي مثل tuneup يا هزاران برنامه ديگر ويرايش انگليسي اين برنامه ها به قدري ساده طراحي شده كه هر كاربر با داشتن حداقل اطلاعات زبان انگليسي مي تواند به راحتي با برنامه كار كند و ديگر نيازي به اصطلاحات عجيب و غريب زبان فارسي ندارد.
با مخالفتت موافقم!! :happy:

K A R I M I
18-11-2006, 05:56
با مخالفتت موافقم!! :happy:
آقا یعنی در فارسی کردن شرکت نمی کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Balrog
19-11-2006, 01:46
آقا یعنی در فارسی کردن شرکت نمی کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من سر حرفم هستم! ;) بحث مسائل عقيدتى جداست!!! :tongue:

K A R I M I
19-11-2006, 05:42
سلا خدمت همه اساتید محترم
بنده این نرم افزارها رو برای تازه کارهایی مثل خودم فارسی می کنم و اساتید رو مجبور به دانلود و نصب فارسی ساز ها نکرده ام و این تاپیک رو زدم که چند تا همکار پیدا کنم پس اگر مخالفید فارسی ساز رو دانلود نکنید ! ( پست های الکیم ندید )

royaye_talkh55
19-11-2006, 23:02
دوستان حرف آقای کریمی حسابه
اگه کسی نمیخواد فارسی کار کنه پس مزاحم دیگران نشه و اونا رو دلسرد نکنه!

K A R I M I
20-11-2006, 06:00
دوستان حرف آقای کریمی حسابه
اگه کسی نمیخواد فارسی کار کنه پس مزاحم دیگران نشه و اونا رو دلسرد نکنه!
تشکر برای ساپورتتون !

royaye_talkh55
21-11-2006, 13:53
تشکر برای ساپورتتون !
قابلی نداشت می نویسم به حساب رفاقت و از این جور حرفا:):):)

ALIAK28
03-12-2006, 03:35
خسته نباشید خدمت K A R I M I عزیز و بقیه دوستان.. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یه پیشنهاد داشتم ......
به نظرم هر چی پارسی تر باشه ...هویت ما رو بهتر مشخص می کنه ..شما که دارید زحمت می کشید...نمی دونم این نرم افزارهای عربی شده رو دیدید یا نه ..همچین با افتخار عربی هزار سال پیش رو توش میگذارن که مجبور بشید از لغت نامه المنجد و غیره استفاده کنید..!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بازم خسته نباشید.. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

K A R I M I
03-12-2006, 03:44
ممنون به خاطر لطفتان !

m45m
04-12-2006, 17:51
با سلام
وتشكر از شما من با زبان وطني بيشتر حال مي كنم و اين حرف ها مال آدم هاي عقده اي و بيسواد بيشتر نيست ،چون اگر در اين مملكتم هر قدمي بردارم ،بالاخره ما خودمان سازنده بهترين ،در هر زمينه خواهيم شد.
موفق باشيد.
بازهم كريمي جان من باهاتم .موفق باشيد.

K A R I M I
04-12-2006, 18:18
ممنون m45m جان
آدم با وجود شماها نیاز به هیچ چیزی نداره .

ALIAK28
04-12-2006, 21:10
این که برنامه ها فارسی نشن...دقیقا عین بی عدالتیه! مگه فقط باید حرفه ای ها و نیمه حرفه ای ها بتونن از امکانات آی تی بهره ببرن؟
چرا کسی که اصطلاحات فنی زیاد به دردش نمی خوره نتونه از پس کاراش بر بیاد...
این مختصی ایران نیست... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
شما نگاه کنید
مایکروسافت با اون همه غرورش ...داره سعی میکنه هر روز تعداد زبانهایی رو که برنامه هاش پشتیبانی می کنن بیشتر بشه...- رجوع شود به خبر ناراحتی یک قبیله از مایکروسافت در همین فروم !@@!!- [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
برنامه های OPENSOURCE که جای خود دارند...مثلا اوبونتو رسما زبون فارسی داره ...یا برنامه های CMS خیلی هاشون...
در کل سرتون رو درد نیارم..
ممکنه من - مثلا - حرفه ای دلم نخواد از نرم افزار فارسی شده استفاه کنم...ولی باور کنید خیلی ها هستن که با فارسی شدن نرم افزارها و ویندوز تازه می فهمن دنیا دست کیه و چه خبره !! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mohammad Hosseyn
05-12-2006, 01:36
با سلام خدمت همه ي دوست .
اول بايد يه عذر خواهي از همتون بكنم چون حدود يك ماه هست كه اصلا به انجمن سر نزدم . شايد بعد از اين هم ماهي يكي دوبار بيشتر سر نزنم . براي همين تمام بحث ها و تايپيك ها هم از دستم در رفته . و اين تايپيك رو هم ديگه شايد نتونم دنبال كنم و به علت يه سري مشكلات شخصي كه دارم شايد اصلا نتونم با اين گرو براي فارسي كردن نرم افزار همكاري كنم . اما چون بهتون قول داده بودم عنوان تايپيك رو تو امضام قرار مي دم تا حداقل كار رو كرده باشم .
اميدوارم كه دوستان عذر خواهي من رو بپذيرن . مخصوصا كريمي جان .
با تشكر از همه و آرزوي موفقيت براي همه ي اعضاي اين گروه .

K A R I M I
05-12-2006, 05:35
Mohammad Hosseyn جان شما معرفت خودونو همون اول ثابت کردین و همین برای ما کافی است .

Mohammad Hosseyn
06-12-2006, 01:23
Mohammad Hosseyn جان شما معرفت خودونو همون اول ثابت کردین و همین برای ما کافی است .
karimi جان دوست عزيزم خيلي ممنون . واقعا لطف داري . من هم واقعا خيلي دوست دارم هنوز هم ادامه بدم اما مشكلات شخصي نمي زاره . اما هنوز هم هر طور شده دنبال اين هستم كه وقتم رو تنظيم كنم با شما باشم . اما تا حالا كه موفق نشدم .
بازم معذرت مي خوام و اگه بدون من بوديد براتون آرزوي موفقيت مي كنم .
راستي وقتي كار رو شروع مي كنيد برام يه پيغام خصوصي بزن . اگه به فروم سر ميزدم كه پيغام رو ميبينم و بهتون مي گم هستم يا نيستم .
اگر هم تو فروم نبودم كه ... شرمندم .
باز هم از همه ي دوستان تشكر مي كنم .

Bow
06-12-2006, 07:07
من نمي دونم اينجا چه خبره فقط راجع به طرحت بگم خسته نباشي ولي اي كاش توب انتخاب فونت بيشتر دقت ميكردي

K A R I M I
21-12-2006, 10:27
خوب دوستان عزیز ورژن 2007 این برنامه هم اومد .
3dmax - Balrog - DARKFALLER - Mohammad Hosseyn - Arash_XL7710i_207 - mahsoft , سلام به شما !
اگر هنوز هم تمایل به فارسی کردن این برنامه دارید میتونید تمایل خود را اعلام کنید.
ممنون

Mohammad Hosseyn
22-12-2006, 07:25
خوب دوستان عزیز ورژن 2007 این برنامه هم اومد .
3dmax - Balrog - DARKFALLER - Mohammad Hosseyn - Arash_XL7710i_207 - mahsoft , سلام به شما !
اگر هنوز هم تمایل به فارسی کردن این برنامه دارید میتونید تمایل خود را اعلام کنید.
ممنون
سلام . من حاضرم . خوشبختانه کمی از مشکلاتم رفع شده . اما نمی تونم قول بدم که همیشه باشم . چون موقع امتحاناتمه اما بازم به خاطر شما هستم .
بیشتر هم می تونم تو ترجمه ی متون بهتون کمک کنم .
تا بعد ...

Balrog
22-12-2006, 16:08
به نظر من اين طورى كار درست پيش نمى‌ره كريمى جان، شما تقسيم كار كن، يعنى هر بخش كار رو به يكى از داوطلب‌ها واگذار كن...

Mohammad Hosseyn
12-01-2007, 02:57
با سلام , دوستانی که اعلام آمادگی کردند ما هنوز منتظریم , من دارم کار ترجمه رو شروع می کنم لطفا به قول هاتون عمل کنید
با تشکر ...