PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطور می شود سرصفحه های متفاوت در MS Word 2003 ساخت ؟

jedivssith
20-10-2006, 13:51
درود

به عنوان نمونه بگویم که من یک داستان در پنجاه صفحه دارم و هر ده صفحه یک بخش داستان را شامل می¬شود. و می خواهم هر فصل یا هر ده صفحه با یک عنوان مجزا در بالای سر صفحه و پا صفحه شناخته شود. حالا می خواهم بدانم از طریق نوار ابزار Header and Footer این کار انجام می شود یا از طریق دیگر. اگر دوستی متوجه منظورم نشد بنویسد که دوباره بگویم چون جوابش برایم مهم و ضروری است و به کار بسیاری از دوستان که به حرفه تایپ مشغولند و علاقمندان Word می آید.

با سپاس فراوان

بدرود

از لباس کهنه¬ات خجالت نکش، از افکار کهنه¬ات شرمنده باش. ( آلبرت انیشتن )

barton2500
23-10-2006, 01:55
سلام
من یه بار تونستم این کارو کنم اما از اون موقع به بعد هر کاری کردم نشد که نشد. نمی دونم با دکمه های show next ور رفتم. چی کار کردم یادم نمیاد. منم خیلی بش احتیاج پیدا کردم اما دیگه نشد.
کلا تو p30world سوال های office رو مثه اینکه خوب جواب نمی دن. چند وقت پیش می خواستم بدونم چطور میشه خط پاورقی رو به سمت راست آورد که هیچ کس جواب نداد.

jedivssith
23-10-2006, 02:29
سلام
من یه بار تونستم این کارو کنم اما از اون موقع به بعد هر کاری کردم نشد که نشد. نمی دونم با دکمه های show next ور رفتم. چی کار کردم یادم نمیاد. منم خیلی بش احتیاج پیدا کردم اما دیگه نشد.
کلا تو p30world سوال های office رو مثه اینکه خوب جواب نمی دن. چند وقت پیش می خواستم بدونم چطور میشه خط پاورقی رو به سمت راست آورد که هیچ کس جواب نداد.

Bartoon عزیز درود

برای تغییر اندازه طول و محل خط در پاورقی به روش زیر عمل کنید : 1- صفحه را به حالت Normal View ببرید 2- سپس از منوی View روی گزینه Footnote کلیک کنید (شکل پنجره عوض می شود) در پنجره پاورقی گزینه Footnote Seperator را انتخاب کنید و سپس تراز بندی خط را تغییر دهید و یا از خط برای بزرگتر شدن کپی بگیرید.

امیدوارم حل شود.

بدرود

jedivssith
23-10-2006, 02:31
سلام

Barton 2500 عزیز درود

برای تغییر اندازه طول و محل خط در پاورقی به روش زیر عمل کنید : 1- صفحه را به حالت Normal View ببرید 2- سپس از منوی View روی گزینه Footnote کلیک کنید (شکل پنجره عوض می شود) در پنجره پاورقی گزینه Footnote Seperator را انتخاب کنید و سپس تراز بندی خط را تغییر دهید و یا از خط برای بزرگتر شدن کپی بگیرید.

امیدوارم حل شود.

بدرود

barton2500
24-10-2006, 02:22
پسر دمت گرم. اما حیف شد 2-3 هفته پیش لازم داشتم که دیر شد. اما بازم خیلی ممنون منو از یه دغدغه فکری نجات دادی!!
راستی خیلی سوال در مورد ورد می پرسی. سوالاتتم اکثرا یه سری گیرای ریز ولی به درد بخوره.
امیدوارم اونقدر پیشرفت کنی که یه روزی خودت به وضعیت "ورد" پی-سی-ورد سرو سامون بدی.

shvalaie
25-10-2006, 12:22
سلام
اميدوارم زياد دير نشده باشه
براي ساختن سرصفحه‌هاي متفاوت در word بايد اين كار را بكنيد.

در منوي Insert رفته و break را انتخاب كنيد. در قسمت section break type يكي از قسمتهايي رو كه ميخواهيد انتخاب كنيد. در مورد شما فكر ميكنم كه next page رو بايد انتخاب كنيد. در اين حالت شما section جديدي رو در فايلتون ايجاد ميكنيد كه ميتونيد توش تمام چيزها رو از اول تعريف كنين. ميتونين شماره زيرنويسها رو از 1 بدين. سرصفحه جديد انتخاب كنيد. و حتي شماره صفحه رو تغيير بدين...

فقط به چند نكته توجه كنيد:

1. اولا اينكه بعد از اينكه section next page زدين بهتره كه page setup رو دوباره كنترل كنين. و اگه لازمه دوباره چيزهايي رو كه ميخواين تعريف كنين.

2. دوما اينكه بعضي اوقات در اين حالت مجبورين كه دوباره براي صفحه هاتون سرصفحه تعريف كنين. مخصوصا كه اگه تعريف كرده باشين كه اولين صفحه فصل تون سرصفحه اي متفاوت از بقيه داشته باشه: diffrent first page رو فعال كرده باشين.

3. يه مشكل هم براي پرينت ممكنه براتون پيش بياد. اگه توي فايلتون فصلها يا section هاي مختلف داشته باشين و هر فصل هم با شماره صفحه جداگانه اي شروع بشه. ممكنه كه فايلتون 300 يا 400 صفحه باشه اما مثلا چند تا صفحه يك داشته باشين. اونوقت نمي‌تونين يا حداقل من نميدونم كه چه جوري بهش بگم كه از اين صفحه تا اون صفحه رو برام پرينت بگير. اگه بهش بگين كه از صفحه 1 بگير از صفحه 1 فايل شروع ميكنه نه از صفحه 1 فصل سوم. نميدونم تونستم منظورمو درست بگم يا نه.

4. در تمام section ها و يا فصل هايي كه درست كردين. و در تمام سرصفحه هاي زوج و فردي كه تعريف ميشه بايد از طريق header and footer tool bar گزينه same as previous رو غيرفعال كنين.

اگه توي فايلتون section هاي ديگه هم داشته باشين اين گزينه اتوماتيك فعال ميشه. وقتي كه توي سرصفحه هستين، هم شماره section ي رو توش هستين بهتون نشون ميده و هم اگه نوشته باشه same as previous يعني اينكه اين گزينه فعاله.
بايد با كليك كردن روي آيكن اين گزينه توي toolbar اونو غيرفعال كنين.

يك كم سخت ميشه و شايد مجبور باشين چند بار سرصفحه تعريف كنين. اما نااميد نشين. با يك كم صبر و حوصله درست ميشه.
اگه سوالي داشته باشين در خدمتم.

barton2500
26-10-2006, 03:31
شوالیه جان از زحماتت تشکر.
یه سوال داشتم از دوستان ، وقتی یه متنی از اینترنت میریزی تو ورد چطور میشه اعدادی که انگلیسی هستند رو بدون اینکه یکی یکی replace کنیم فارسی کرد؟
(منظورم اعدادی که واقعا انگلیسی هستند یعنی با Context ,Complex script درست نمیشن )