PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ســوالات متــداول در مــورد کــرکیـنـگ

Admiral
18-10-2006, 11:30
سلام

یکسری سوال مبتدیانه داشتم که اگه دوستان با تجربه و حرفه ای جوابشون رو بدن ممنونم میشم.

1- وقتی یه فایل اجرایی رو با یک HexEdirot باز میکنیم معمولا در آخر اون تعداد زیادی بایت پشت سر هم صفر هستند.قضیه اینها چیه ؟

2- در مورد ساختار یک فایل اجرایی میتونید یه منبع یا مقاله معرفی کنید؟

3- سه تا پکر قوی که با هم سازگار باشن و بشه با هم روی یه فایل اعمالشون کنیم رو معرفی کنید.

4- آیا برای یه کرکر مهمه که برنامه به چه زبانی نوشته شده ؟
چه ابزار ها یا راه حل هایی برای تشخیص زبان برنامه نویسی یک فایل اجرایی وجود داره ؟

5- آیا دیــباگری هست که با یــونیکد سازگار باشه ؟ مثلاً رشته های فارسی رو هم تشخیص بده ؟

6-دو تا فایل CrackMe نوشتم که تا OllyDBG رو باز کنید کرک شده.فقط میخوام روشش رو یاد بگیرم.اگه لطف کنید و روش کرک این دو تا رو بنویسید ممنون میشم.حجم هر کدوم 160 کیلو هست و پک هم نشدن.
CrackMe1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
CrackMe2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

خیلی خیلی ممنون

persiankitty
18-10-2006, 12:44
سلام

یکسری سوال مبتدیانه داشتم که اگه دوستان با تجربه و حرفه ای جوابشون رو بدن ممنونم میشم.

1- وقتی یه فایل اجرایی رو با یک HexEdirot باز میکنیم معمولا در آخر اون تعداد زیادی بایت پشت سر هم صفر هستند.قضیه اینها چیه ؟

2- در مورد ساختار یک فایل اجرایی میتونید یه منبع یا مقاله معرفی کنید؟

خیلی خیلی ممنون

1- در ساختار فايلهاي اجرايي ويندوز يك قسمتي وجود داره كه بهش ميگن Section Alignment يعني سايز هر قسمت بايد مضربي از اين عدد باشه . براي اينكه اين موضوع رو رعايت كنند بايتهاي صفر به انتهاي داده هر بخش اضافه مي كنند.

2- دنبال كتاب Windows 95 Programming Secrets نوشته Matt Pietrek بگرديد. در بخش فايلهاي PE اطلاعات تقريبا كاملي درباره اين موضوع هست .

mehdi_7070
18-10-2006, 15:03
آیا برای یه کرکر مهمه که برنامه به چه زبانی نوشته شده ؟
چه ابزار ها یا راه حل هایی برای تشخیص زبان برنامه نویسی یک فایل اجرایی وجود داره ؟

من توضيحات مقدماتي فصل دوم ( جمع آوري اطلاعات ) كتاب Crack و تكنيكهاي نفوذ به نرم افزار ( انتشارات ناقوس ) را براتون مي ذارم :

" مي توان گفت اولين و مهم ترين قدم در مهندسي معكوس جمع آوري اطلاعات راجع به سيستم و يا نرم افزار مورد نظر است . بدون داشتن اين اطلاعات قدم هاي بعدي تقريبا بي نتيجه و صرفا مبتني بر آزمايش و خطا خواهد بود كه كاري بسيار وقت گير و طاقت فرسا است . بديهي است كه هر چه اطلاعات شما در مورد اجزاء سازنده ، روابط بين آنها و ساير موارد بيشتر باشد ، قدم هاي بعدي ، شما را با سرعت بيشتري به هدف مي رسانند . "

براي شناسايي زبان برنامه نويسي يا پكر :
PEiD
Language 2000 ( توسط آقاي بابك فرخي طراحي گشته )

البته منظور از جمع آوري اطلاعات ، فقط زبان برنامه نويسي نيست .

Admiral
18-10-2006, 16:17
خیلی خیلی ممنون از شما دوستان گرامی

دنبال كتاب Windows 95 Programming Secrets نوشته Matt Pietrek بگرديد. در بخش فايلهاي PE اطلاعات تقريبا كاملي درباره اين موضوع هست .

توی اینترنت باید دنبالش بگردم یا توی دنیای واقعی؟!!

براي شناسايي زبان برنامه نويسي يا پكر :
PEiD
Language 2000 ( توسط آقاي بابك فرخي طراحي گشته )
نرم افزار PEiD رو دارم ولی Language 2000 رو نه !

میشه لینک دانلود بدین؟

منتظر پاسخ بقیه سوالات می مونم.(البته خودم هم سعی میکنم دنبال جواب بگردم)

Admiral
03-11-2006, 10:43
سلام

من زیاد دنبال جواب ها گشتم ولی چیز زیادی دستگیرم نشد!

کسی میتونه اون دوتا CrackMe ساده که توی پست 1 هست رو کرک کنه و روشش رو بگه؟!

ممنون