PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطوري نور خورشيد را به برق تبديل كنم

khaiyam
17-10-2006, 15:07
با سلام من مي خوام يك كوره خورشيدي بسازم در ساخت كوره مشكلي ندارم اما موقعي كه نر را در يك نقطه جمع كردم چطوري با الكتروسيته تبديل كنم

Moje RengeR
17-10-2006, 18:23
یه راهش اینه که درنقطه طلاقی یه ترمو کوپل قرار بدی واز گرمای خورشید الکتریسیته بگیری-یه راه دیگه اینه که جای ترموکوپل باطری خورشیدی قرار بدی که اون ولتاژی که بدست میادمن نمی دونم چقدره
این راههایی بود که به نظر من میرسه

khaiyam
18-10-2006, 17:49
ميشه در مورد هر كدوم بيشتر توضيح بديد چون من تو الكترونيك وارد نيستم و فقط طريقه ساخت كوره را مي دونم

Moje RengeR
19-10-2006, 03:05
ترمو کوپل که بیرون دارن ومیتونی بخری(ترموکوپل ازدوفلز غیر هم جنس ساخته شده که در یک نقطه به ها متصل شده اند واگر ما به ای نقطه اتصال گرما بدیم در دوسر آزاد سم ها جریان به وجود مآید)
باطری خورشیدی روهم در بازار وجود داره ولی قیمتش بالا است
شما میتو نید از ترانزسیتور2n3055که ترانزیستور قابلمه ای است.بابرداشتن در پوش اون میتو نید به عنوان باطری خورشیدی ازش استفاده کنید
ولی در هر دو صورت ولتاژ بالایی به دست نمی آید

khaiyam
20-10-2006, 00:13
ولتاژ اون چقدر هست ميتونه يك لامپ40 وات را روشن كنه
يك سوال ديگه اگر منبه درستي آينه هام را به چينم در چنه ديقه برق توليد ميكنه
قيمت هر كدون از اين ها هم ميشه بگيد

Mirzaie
20-10-2006, 00:55
یک سوال اساسی ؟!!! مگر طرز کار کوره خورشیدی به این منظور نیست که گرما تولید بشه؟ مثلا گرمایی که آب رو باهاش گرم کرد؟ باطری خورشیدی که برای کار به کوره نیاز نداره!!!!!!!!!!!
الله اکبر ... چه چیزهای میشنوم !!!

saviss
20-10-2006, 01:29
یک سوال اساسی ؟!!! مگر طرز کار کوره خورشیدی به این منظور نیست که گرما تولید بشه؟ مثلا گرمایی که آب رو باهاش گرم کرد؟ باطری خورشیدی که برای کار به کوره نیاز نداره!!!!!!!!!!!
الله اکبر ... چه چیزهای میشنوم !!!
راستش منم می خواستم همینو بگم.........
1-کوره خورشیدی (با آئینه ) تشکیل شده از تعداد زیادی آئینه که بازتاب نور خورشید رو در یک نقطه (کانون)متمرکز میکنن
2-دمای کانون (طبق آخری شنیده های من)تا6300درجه سانتیگرادهم رسیده(خوشحال میشم که کسی اطلاعات دقیقتری اگه داره بگه)
3-اگه که کوره رو بطور صحیح ساخته باشی ودمای اون خیلی بالا باشه از قراردادن ترمو کوپل!!!درکانون هیچی جز فلز مذاب عایدت نمیشه!!!!
4-باطری خورشیدی یا Solar Cellدرکوره خورشیدی بکار نمیره چون گرما نیازنداره بلکه تابش فوتون لازم داره وبیشتربصورت تخت هم هست نه مثل کوره شلجمی(خودش باجذب انرژی نور(نه گرما) پرتو فوتون هارو تبدیل به الکتریسیته میکنه)بزرگترین مجتمعش هم گمونم تویSilicon Vallyیا همون دره سیلیکون کذائی باشه!!!
5-برای تولیبد برق توسط کوره خورشیدی شما بعدازساختن خوده کوره(زبونم لال شبیه دیش ماهواره میمونه منتها براقتر):دی
6-باید درکانونش (گلاب بروتون همونجا کهLNBرو قرارمیدن )بایدظزفی بزارید محتوی مایع که بتونه در دمای پائین بخار بشه وچگالیش هم به حدی باشه که از فشار بخارش برای چرخوندن پره ی توربین مولد الکتریسیته استفاده بشه(مثل آب)
7-برای روشن کردن مهتابی راه های ساده تری هم هست(که توی یه تاپیک دیگه گفته شد)مگراینکه پروژه خاصی داشته باشید
8-درواقع کوره ی خورشیدی فقط یک کوره ی پاک(غیر آلاینده) مولد گرما هست .......همین وبس!!!!نه چیزی که خود بخود برق تولید کنه!!!
9-یونانی ها توی یه جنگ از همین کوره های کذائی برای آتیش زدن کشتی های دشمن استفاده کردن.......گمونم ایده س ماله مرحوم جنت مکان خلد آشیان آقای فیثاغورث بود
10-دستم دردگرفت بسکه تایپیدم!!!!!!

Moje RengeR
20-10-2006, 01:52
اول اینکه شما با این کار میتونی چند تا ال ای دی رو روشن کنید نه لامپ 40 وات برای روشن کردن یه لامپ کم کم 1متر مرمربع باطری خورشیدی لازم داری
دوم اینکه من تونستم با این راههایی که نشون دادم چند ولت الکتریسیته تولید کنم ولی شما بااین حرفاتون همین قدرم نتونستید
نون وبچسب که خربزه آبه

saviss
20-10-2006, 02:10
اول اینکه شما با این کار میتونی چند تا ال ای دی رو روشن کنید نه لامپ 40 وات برای روشن کردن یه لامپ کم کم 1متر مرمربع باطری خورشیدی لازم داری
دوم اینکه من تونستم با این راههایی که نشون دادم چند ولت الکتریسیته تولید کنم ولی شما بااین حرفاتون همین قدرم نتونستید
نون وبچسب که خربزه آبه
اول اینکه آفرین به شما
دوم اینکه بعله باحرف زدن خالی نمیشه لامپ روشن کرد(چون نیاز به ابزار دارید)!!! وگرنه اسم مثلا مجلس رو عوض میکردن میزاشتن نیروگاه!!!!!
سوم از اینکه .......ادبیات جالبی میبینم از شما.....توی یه تاپیک دیگه هم دیدم ولی چیزی نگفتم.......شما خدای نکرده دعوا داری؟چرا اگر کسی جوری حرف زد که مثلا با حرف های شما متضاد بود .....یا ایرادی ازتون گرفت....باید جوری جوابش رو بدید که انگار قتل نفس کرده؟
چهارم.......برادر من ایشون کوره ی خورشیدی رو میگن.........یعنی وسیله یا شیئ که با تمرکز نور (معمولا نور خورشید)وکانونی کردنش در یک نقطه(شبیه ذره بین) دمای خیلی زیادی رو تولید میکنه........چه ارتباطی به مباحثی که شما مطرح میکنی داره این؟؟
کوره ی خورشیدی برای تولید برق به غیر از سطح بازتابنده.......ومایع قابل تبدیل به بخار.....ولوله کشیوغیره........نیاز به یه مولد(ژنراتوریا همون دینام)هم داره........خلاص!!!!
چیزی که شما میگید کوره نیست..... خوبه که خودتونم دارید میگید باتری خورشیدی.....استفاده از تابش فوتون به سطح نیمه رساناست که براثر پرش الکترون ها از مداری به مدار دیگه(در اتمهای نیمه رسانا)تولید الکتریسیته میکنه (همون سولار سل که گفتم)
بعله منم با این ترانزیستور محبوب شما تونستم چند دهم ولتی بگیرم........اما این کجا وسوال دوستمون کجا؟
راهنمائی غلط نکنید..... عزیزمن.......چیز به شقیقه چه ربطی داره؟
درمورد سوال دوستمون هم چشم ........اگه منظور شما تولید برق بوسیله ی استفاده از کوره ی خورشیدی باشه سعی می کنم شکلشو براتو ن بزارم

khaiyam
21-10-2006, 14:01
دوستان دعوا نكنيد
من براي ساخت كوره مي تونم از (روم به ديوار) از ديش ماهواره استفاده كونم اگر از يك ديش 97 سانتي استفاده كونم چند تكه آيينه مي خوام

Mirzaie
22-10-2006, 20:56
ببینید بحث علمی فقط باید در حد مباحث علمی باقی بمونه وگرنه هیچ کس با فرد دیگه ای دعوا نداره ...
من خودم در مورد چیزی که نمی دونم اضحار نظر نمیکنم ولی اگر مطلبی رو بدونم و در موردش شک داشته باشم به این اشاره میکنم که مطمئن نیستم یا تا جایی که می دونم ... نباید اطلاعات غلط و اشتباه به کاربران ارائه بشه ...

saviss
23-10-2006, 20:32
من مي خوام يك كوره خورشيدي بسازم در ساخت كوره مشكلي ندارم اما موقعي كه نر را در يك نقطه جمع كردم چطوري با الكتروسيته تبديل كنم

سعی می کنم شکلشو براتو ن بزارم
سعی کردم......تصویرساده ای بذارم........هرچندکه خیلی ابتدائیه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]