PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست کمک برای جلوگیری از نفوذ به سیستم من در شبکه

torgheh
15-10-2006, 22:01
با سلام
دوستم در یه سازمانی کار می کنه که سیستم هاش با هم شبکه هستن و همگی با هم به اینترنت متصل میشن
تازگی متوجه شده که یکی از همکاران ظاهرا به سیستمش دسترسی داره ( از طریق شبکه) و سیستم رو تحت کنترل داره
و گاهی اوقات سیستم دوستم رو خاموش می کنه و از این قبیل کارها
می خواستم ببینم باید چکار کنه برای جلوگیری از این عمل
در ضمن سیستمهای اینها تحت کنترل خودشونه یعنی اینکه جز اون دسته از سیستمهایی نیستن که ادمین شبکه برای سیستمها یه سری محدودیت های خاص گذاشته باشه
ممنون میشم جوابم رو بدین

torgheh
16-10-2006, 11:56
آقا یکی کمک کنه لطفا خیلی فوریه

barbapapa
01-01-2007, 18:28
سلام به نظر من 100%یه تروجان روی کامپیوترش وجود داره،با نصب کردن یک فایر وال مثل kasper sky مشکلش حل میشه،به این صورت که فایر وال مشخص میکنه که مثلا اینترنت اکسپلورر با بیرون ارتباط داشته باشه و بقیه نه،یعنی وقتی فایر وال ازش سوال میکنه همه رو no جواب بده و فقط اینترنت اکسپلورر رو yes جواب بده ،تیک فایر وال رو هم روی high بگذاره.مطمئنم که مشکلش حل میشه.

ebilove
02-01-2007, 00:42
دوست عزیز

شما انتی ویروستون رو به روز کنید و سپس تمام هارد رو اسکن کنید

سپس رمز ادمین سیستم رو تغییر بدید

یک فایر وال مثل کریو اوت پوست هم نصب کنید

صد در صد مشکل رفع میشه

اگر نشد اقدام به تغییر ویندوز کنید

و کار های بالا رو انجام بدید

torgheh
02-01-2007, 20:52
مشکل اینجاست که سیستم من اینترنت رو به سیستم های دیگه شیر میکنه
آیا با گذاشتن پسورد مشکلی پیش نمیاد؟

چون فعلا توی خیلی از ادارات و سازمانها همین مشکل وجود داره و آبر برای کسی نمونده !

Lord_theOne
03-01-2007, 08:03
نه عزيز مشكل ندارد رمز ادمين را عوض كن از فايروالها استفاده كن مثل Outpost كه من باهاش كار كردم مشكلي را بهم نمي زند

Nomber1
14-07-2007, 23:02
با سلام
دوستم در یه سازمانی کار می کنه که سیستم هاش با هم شبکه هستن و همگی با هم به اینترنت متصل میشن
تازگی متوجه شده که یکی از همکاران ظاهرا به سیستمش دسترسی داره ( از طریق شبکه) و سیستم رو تحت کنترل داره
و گاهی اوقات سیستم دوستم رو خاموش می کنه و از این قبیل کارها
می خواستم ببینم باید چکار کنه برای جلوگیری از این عمل
در ضمن سیستمهای اینها تحت کنترل خودشونه یعنی اینکه جز اون دسته از سیستمهایی نیستن که ادمین شبکه برای سیستمها یه سری محدودیت های خاص گذاشته باشه
ممنون میشم جوابم رو بدین

اگه با امکانات ویندوز میخواین دسترسی رو محدود کنی :
1-فایروال ویندوز رو فعال کن
2-امکان ریموت رو غیرفعال کن

و اما : اگه ادارتون جوری نیست که کسی نیاز به گرفتن اطلاعات از پی سی دیگری داشته باشه میتونی کاری کنی که هرگز کسی نتونه از منابع . ... پی سی شما استفاده کنه و اون هم با استفاده از stop کردن سرویس work station که در services قرار داره .

و اما اون شخص :

میتونید با مانیتورینگ این امکام رو فراهم کنید تا اون کسی که این کار رو انجام میده رو پیدا کنی .

موفق باشید /