PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آقايون حرفه اي كمكم كنيد كه ديگه به اين هارد نميتونم اطمينان داشته باشم.

ahmad rayaneh
14-10-2006, 11:34
سلام به همه ی دوستان پی سی وردی .
امیدوارم دوستان بتونن بفهمن که مشکل کن از کجا بوده.حالا تمام جزییات مشکلی که برام پیش اومده و شاید مجددا پیش بیاد رو برتون میگم.
هارد 160 بنده طی دو سه ماه گذشته دو بار به طور کلی فرمت شد و بعد از یه رستارت هاردم توی داس با یه درایو 156 گیگی با ظرفیت خالی 156 گیگ شناخته میشد. (یعنی کل اطلاعاتم که رفت هیچ ; 6 تا درایو FAT32م هم به یه درایو NTFS تبدیل شد ).در عرض 15 تا 20 ثانیه.؟!!!
حالا کسی با تجربش میتونه کمک کنه یا بازم از جزییات مراتبی که این اتفاق برام افتاد بگم.
ولی دفعه ی دوم خیلی الکی الکی شد.
چون دفعه ی دوم یه سیدی تصویری رو داشتم با nero ; ایمیج میگرفتم که توی 98 درصد (بخاطر خش سیدی) هنگ کرد و هارد و درایو سیدیم تا 20 دقیقه داشت مدام کار میکرد تا اینکه از روی ناچاری تصمیم گرفتم کلید ریستارت رو زیر انگشتام لمس کنم و....برای دومین بار این بلا سرم اومد و با صرف هزینه فقط 10-20 درصد اطلاعاتم برگشت.

WooKMaN
14-10-2006, 21:00
عزيزدل هارد شما bad sector نداشت از اول ؟

armanprogrammer
14-10-2006, 21:21
دوست عزيز توضيحاتت مبهمه چون غير ممكنه هارد با يك reset اطلاعاتش از بین بره اگه میشه بیشتر توضیح بده تا در صورت امکان بشه توضیح داد

ahmad rayaneh
15-10-2006, 17:11
wookman عزیز نه هنوزم سالمه سالمه
و اما توضیحات بیشتر , هر چی که فکر کنم لازمه میگم.
1- تو این 7-6 ماهی که من هاردمو عوض کردم, اون صفحه ی آبی که قبل از صفحه ی Welcomeدر ایکس پی (فکر کنم scan disk ) بعد از ریستارت بیموقع , قطع برق حین کار با سیستم و ... بالا میومد و شروع به اسکن درایو ها میکرد رو رنگشو هم ندیدم .نمیدونم چرا!

2- دفعه ی اول که این اتفاق وحشتناک برام افتاد اینجوری بود که من رم گوشی یکی از دوستام رو گرفتم و گذاشتم توی رم ریدر و توی رمش ویروسی بود که مدام new folder.EXE میساخت و Folder option رو از منوی تولز غیر فعال میکرد اون موقع تازه ویندوزمو (مدیا سنتر) عوض کرده بودم و هنوز وقت نکرده بودم یه آنتی ویروس روش نصب کنم .خلاصه من به محض دیدن نشونه ها برای انکه سایر درایو هام رو آلوده نکنه (چون به هیچ وجه اجازه نصب ضد ویروس بهم نمیداد) تصمیم گرفتم ویندوز عوض کنم ... بعد از رستارت اول حواسم نبود و منوی بوت از روی سیدی رد شده بود و رسید به صفحه ی welcome و من هم چون خرابی ویندوز برام مهم نبود همون جا دکمه ی رستارتو زدم و وقتی سیدی ویندوز بوت شد , توی صفحه ی انتخاب درایو دیدم 4 تا درایو آورده و فقط یکیش قابل انتخابه اون هم با سایز خیلی کم ! ناگهان متوجه شدم که رم ریدرو شناخته.خلاصه فیش یو اس بیشو در آوردم و از اون پنجره خارج شدم و بعد از رستارت مجدد دیدم که هاردم رو همون طور که توضیح دادم با یه درایو کاملا خالی شناخته.....!

ahmad rayaneh
19-10-2006, 23:41
آقا پس چی شد ؟!
معلوم شد در این موضوع کاربر حرفه ای نداریم.
ولی من یه حدسایی زدم فکر کنم مشکل از رم ریدرم باشه !!!

hadi_r
23-10-2006, 12:15
سلام دوست عزيز
تا اونجايي كه يادمه يه سري واسه يكي از دوستام همچين اتفاقي افتاد (منظور هارد دوستم است ) كه ما با هزار بدبختي هاردشو ركاوري كرديم و نزديك 90درصد اطلاعاتشو برگردونديم ولي خوب اينطوري به هارد خيلي فشار مي ياد ما اونطوري كه خودمون حدس ميزديم فكر مي كرديم كه يه ويروسه كه تو فت مادر هاردش جا گرفته البته با چندتا از استادامونم بحث كرديم اونها هم يه همچين احتمالي رو مي دادن بعد هم يه ويروس كش قوي گير آورديم و هم يه آنتي هك قوي و روي سيستم نصب كرديم ديگه از همون موقع همچين اتفاقي رو سيستمش پيش نيامد.

ahmad rayaneh
23-10-2006, 21:32
خوب من بار دوم در عین داشتن یک ضد ویروس یه همچین مساله ای برام پیش اومد.

الان دیگه احتمال 90 درصد میدم که بخاطر این رم ریدرای چینیه !

! Alex !
02-11-2006, 03:43
دوست عزيز سلام
ويروس ها چنين توانليي رو دارن
اما نه با يك ريست
ولي موقع ايميج گرفتن و اون چند دقيقه اي كه منتظر مونديد كه ايميج از هنگ در بياد و بعد ريست كرديد
امكان داره ويروس داشت زحمت فرمت هارد شما رو ميكشيد
در ضمن يه پيشنهاد رو يه هارد ميزبان يه مك آفي نصب كن و اطلاعات لازمتون رو بريزيد اونجا
و يه اف ديسك كنيد مطمئن باش خيلي تاثير داره

با تشكر

Alex

yaser_a
03-11-2006, 01:31
مطمئنا مشكل از ويروسه چون خودتون فرموديد كه در عرض 15 . 20 ثانيه اين اتفاق افتاد . ( فرمت هارد يكي از مصيبت هاي زماني است كه وجود داره اگر در عرض اين زمان كم اتفاق مي افتاد خيلي خوب بود ) .
در ضمن فكر نمي كنم ربطي به رم ريدر داشته باشه آخه كاري نميتونه بكنه اون .