PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب سریع ویندوز

abbas13677_2005
12-05-2005, 18:01
نصب ويندوز ، برنامه ها و درايورهاي همراه تنها در 7 دقيقه :
قبل از هر چيز بايد بگم اين مطلبي که مينويسم کاملا تجربه شخصي خودمه و تاکنون هيچ جا حتي شبيه اين مطلب رو هم نديده ام.
قضيه از اين قراره که شما به کمک CD Writer و نرم افزار Nero Burning Rom يک فايل بک آپ از تمام فايلهاي ويندوز با پسوند exe مي سازيد به نحوي که بعدا ميتوانيد به سرعت با اجراي فايل exe ويندوزي آماده کار خلق نماييد.
اسم اين ويندوز ساختگي رو ميزارم ويندوز ساحر
و اما نحوه انجام کار:
1. قبل از هر چيز بايد يک ويندوز مرتب بهمراه تمامي نرم افزارهاي مفيد تهيه کنيد (نرم افزارهاي اضافي رو رفع نصب کنيد و اونهايي رو هم که ندارين نصب کنيد، همه درايورها رو نصب کنين، با ضد ويروس بروز شده سيستم رو چک کنيد و خلاصه يک حالي به سيستم بدين)
نکته1: ويندوز شما بايستي روي درايو C نصب شده باشد و برنامه هاي همراهش هم روي همين درايو نصب شده باشند (در غير اينصورت کار خيلي پيچيده ميشه)
2. همه فايلها و شاخه هاي ريشه اصلي درايو C رو از حالت مخفي خارج کنيد
نکته2: اگر دو ويندوز بر روي سيستم داريد بهتر است بقيه عمليات را از روي ويندوزي که بر روي C نصب نشده دنبال کنيد (من خودم از يک ويندوز کمکي براي ادامه کار استفاده کردم و در مورد لزوم استفاده از اون هم مطمئن نيستم، اگه کسي بدون ويندوز کمکي موفق شد به من هم خبر بده)
3. نرم افزار Nero Burning Rom را اجرا کنيد
4. از منوي file گزينه Burn HD Backup... رو انتخاب کنيد
5. حالا پارتيشن 1 و يا همون درايو C رو به عنوان نشاني مبدا انتخاب کنيد
6. در صفحه بعدي دکمه Write را بزنيد تا سي دي ويندوز ساحر خلق شود

و اما نحوه استفاده از سي دي ويندوز ساحر:
1: درايو C را فرمت کنيد
2: در خط فرمان DOS فايل nrestore.exe رو از سي دي ويندوز ساحر اجرا کنيد
3. زبان دلخواه را انتخاب کنيد
4. مقصد کپي را درايو C قرار دهيد (در غير اينصورت ويندوز ساحر کار نخواهد کرد)
5. و در آخر Restart
نکته 3: ويندوز ساحري که شما ساخته ايد، در ديگر کامپيوترها نيز قابل استفاده است با اين قيد که در آنها بايستي سخت افزارهاي جديد شناسايي و نصب شوند که اين کار حدود 5 الي 10 دقيقه زمان ميبره)
ممنون ميشم اگر در طي مراحل فوق به مشکلي برخورد کرديد حتما اونو به من خبر بديد

mahyar60
12-05-2005, 18:42
خيلي جالبه
مقاله اي كه من حدود 5 ماه پيش گذاشتم دوباره كپي شد