PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تمامي سوالات و مسايل راجع به Access

مهمان
12-05-2005, 17:04
سلام
اين هم تاپيک اکسس.
در تاپيک SQL Server هم اشتباها کلمه زبان SQL Server باقي ماند که اميدوارم مدير سايت اونو اصلاح کند.
البته زبان SQL داريم اما زبان SQL Server واژه درستي نمي باشد.
با تشکر :)

مهمان
13-05-2005, 23:16
سلام
کم کردن حجم ديتابيس در اکسس:
زماني که از ديتابيس اکسس استفاده مي شود پس از مدتي حجم آن زياد مي شود.
جهت کم کردن حجم فايل اکسس به منوي tools رفته و سپس database utilities و سپس compact and repair database.
با اين کار فضاهاي غير قابل استفاده از فايل اکسس شما حذف مي شوند.
اميدوارم اين نکته مفيد واقع بشه :)

bithiah
01-08-2005, 09:31
ببخشيد ديتابيس اكسس من به احتمال زياد ويروسي شده و پيغام مي ده كه Unrecognized Database Format ولی من به اطلاعاتش نیاز دارم شدیدا. می شه لطفا جواب سوالمو بدین.
ممنون می شم.

Nesta
01-08-2005, 14:01
سلام بیتا جان .(اگه اسم شما رو اشتباه نگفته باشم).
شما به اینجا سر بزن چند تا رهکرگفت شده.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

bithiah
09-08-2005, 10:09
ممنون بخاطر راهنماييتون و ببخشين اگه اينقدر دير جواب ميم آخه دقيقا يه هفته آف بودم.
من سر زدم و همه نرم افزارهاي ترميم رو دانلود كردم ولي هيچ كدوم جواب نداد. يعني جواب داد و گفت نمي شه درستش كرد.
بهر حال ممنون

Nesta
09-08-2005, 13:50
سلام خواهش می‌کنم نمیدونم که شما از این برنامه که در پست بالا من دادم استفاده کردین یا نه با اون هم امتحان کنین و خبرش رو بدید متشکر از شما.

bithiah
10-08-2005, 09:16
هر چي نرم افزار ترميم بانك اكسس بود دانلود كردم. دو تا از اونا بنام Advanced Access Repair و Recovery For Access تونستن فايل رو برگردونن. اما چون هر دو دمو ورژن بودند يكيشون مقدار فيلدهاي بازيابي شده رو گذاشت demo و اون يكي هم داده ها رو فقط نمايش داد و گفت اگه مي خواي بانك بازيابي شده رو داشته باشي بايدبي زحمت 300 دلار به ما بدي!
خلاصه از ديروز تا حالا دارم دنبال كرك اين نرم افزارها مي گردم.
اگه بتونين كمك كنين خيلي خيلي ممنون مي شم.

bithiah
10-08-2005, 10:06
دوستان عزيز
در مورد بازيابي فايل بانك اكسس كه هنگام بازكردن خطاي Unrecognized Database Format مي دهد
لطفا بعد از ديدن تاپيك زير نظر خودتون رو بدين:

راستي ازPersianAmir چه خبر؟ نيست شده انگار :roll:

Nesta
11-08-2005, 03:21
سلام بیتا جان لینک فول شما ایراد داره عزیز .یعنی‌ زد که نمی‌شه دانلد کرد لطف کن اگه حجمش کمه خودتون یک جا اپلد کنید ما استفاده کنیم دستتون درد نکنه . :)

bithiah
11-08-2005, 08:05
عجيبه كه نتونستين دانلودش كنين. ولي بهرحال گذاشتمش اينجا:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Access Repair v1.0.0.0 Final.zip

منتظر نظر اتتون هستم
ممنون

Nesta
11-08-2005, 18:57
سلام بیتا جان دستتون درد نکنه متشکر از شما .
زحمت کشیدید .بقیه دوستان هم دانلد کنن تا لینک سالم هست .چون بدن ممکن هست بدردشون بخوره /
:D

K053_LSH_KV90
13-09-2005, 10:58
چه جوري ميتونم در vb از بانك اكسس توسط crystal report گزارش گيري كنم
[جستجوي پارامتري]

Nesta
13-09-2005, 14:57
سلام کوسه جان این مربوط به زبان ویبی‌ می‌شه که ارتباط با بانک اطلاعاتی‌ هست .متشکر .

samyar
30-09-2005, 15:11
مي خوام اكسس رو ياد بگيرم ميشه كمكم كنيد خيلي برام لازمه مرسي

Nesta
30-09-2005, 15:37
سلام دوست عزیز شما ابتدا شروع کنید و مطالعه کنید دوستان کمک می‌کنن .
سپاسگزارم.

محمد امين
06-10-2005, 00:37
سلام دوستان
من يه تاپيك توي انجمن زدم كه در مورد شناسايي چهره بود و چون اونجا بحث به access رسيد قسمتي از بقيه رو اينجا مطرح ميكنم
قضيه به اين شرحه كه ميخوام يه database با access بسازم و از توي delphi اون رو بخونم و يه سري كار روش انجام بدم
آقاي nesta گفتن كه اصولا delphi با access خوب كار نميكنه ولي من يه جا ديدم كه يكي از بچه ها همچنين كاري رو كرده بود ولي فعلا به اون دسترسي ندارم
اگه ميشه راهنمايي كنين چطور ميشه اين كار رو كرد؟

Nesta
08-10-2005, 04:12
سلام دوست عزیز من فقط یک توضیحی‌ بدم که برنامه های مایکروسافت جان کلا با برنامه های برلند با هم یه کمی‌ قاطی‌ میزنن و خوب به هم به قول معروف حل نمیدان مثل access and delphi .
ولی‌ این مشگل با sql server برای همه کاربران حل شد ولی‌ در اکسس از نظر برنامه نویسان برلند سرطان به حساب میاد .حالا کسانی‌ هستند که این کار رو هم انجام میدهند ولی‌ مثل این مثال میمونه که میگن لقمه رو دور سر گرداندن و خوردن میمونه .

sara_abs_58
05-12-2005, 11:35
اقایون و خانومها با تشکر از مطالب خوبی که مطرح کرده اید.
یه سوال داشتم که اگه بتونید کمکم کنید ممنون میشم.
آیا این امکان وجود داره که یه فایل اکسس رو که به MDE تبدیل شده طوری باز کرد که بشه وارد
برنامه نویسی و design اون برنامه شد (فرم - گزارش ...)
اگه امکان داره چطور میشه اینکارو کرد ؟
ممنون

bithiah
05-12-2005, 16:49
دوست عزیز
برای انجام اینکار به یه نرم افزار مخصوص احتیاج هست. من تونستم براتون Access MDE Unlocker رو پیدا کنم. آخرین ورژن برنامه 1.5 هست، اما من کرکش رو پیدا نکردم. ورژن 1.3 اون رو می تونین با حجم فقط 513 کیلوبایت از اینجا دانلود کنین:
و کرکش رو هم از آدرس:

roz2khtare
06-01-2007, 06:10
سلام دوستان من با access 2003 یک برنامه نوشتم برای اینکه برنامه امنیت بیشتری داشته باشد نیار به برنامه exe اکسس دارم اما هر چی می گردم نمی تونم پیدا کنم احتمالا اسم این برنامه access deploy project است . اگر ممکنه من رو کمک کنید .

sayanir
09-01-2007, 09:27
سلام دوستان،

مجله الكترونيكي سايان مقاله خوبي در مورد اكسس دارد، كه حرفه‌اي‌ترها مي‌توانند لذت ببرند: بهبود دهنده شي در اكسس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

avanteh
16-01-2007, 18:12
:sad: ممكنه تفاوت بين access وsql server رو توضيح بدي اگه ممكنه سريع مرسي

seeker
17-01-2007, 09:28
ب توجه به امنیت پایین اکسس مجبور شدم بوسیله فرمها و استفاده از قوائد "وی بی" در "وی بی ای" برای دیتا بیس کاربر با پسورد شناور و سطح دسترسی تعین کنم ولی بعد با کمی فکر کردن متوجه شدم که:
هرکس که بخاهد میتواند با ایمپورت کردن جداول دیتا بیس من در یک دیتا بیس دیگر به تمامی دیتاها دسترسی داشته باشد.
helpMePlease

sayanir
17-01-2007, 10:07
seeker جان

بايد توجه كني كه اكسس جزو مجموعه آفيس است. بنابراين بايد به عنوان يك ابزار دفتري و براي كارهاي جاري شركت‌هاي و به صورت توليد نرم‌افزار داخلي كه امنيت چندان مهم نيست، مورد استفاده قرار گيرد. اكسس چيزي است در حد ورد و اكسل و كاربردش هم در همين حد است.

اگه مي‌خواهي حرفه‌اي تر كار كني بايد بري به سمت پايگاه داده‌هاي حرفه‌اي‌تر مانند sql server . در زمان نصب، براي نسخه 2000 به پايين مي‌توني از msde و در نسخه 2005 از express استفاده كني.

موفق باشي

seeker
25-01-2007, 10:59
آخه من اصلا کار پیچیده ای نمیخوام بکنم
میخوام که استفاده از جداول فقط محدود بشه به فرمها و ریپورتها
همین

ESMAIL2006
17-02-2007, 22:15
اقا ببخشید یه سوال چه جور میشه تو اکسس جمع صفحه زد خواهشا زودتر جواب بدید

ESMAIL2006
17-02-2007, 22:15
جمع کل چند صفحه رو نمیگم ها یک صفحه

rmsaaa
24-02-2007, 10:26
من سه فیلد دارم تکست که در هر کدام نام نویسندهای ذخیره میشوند.و میخواهم در یک فرم آنها را بصورت سه کومبو باکس درست کنم و هر کدام اسم جدایی را قبول کند ولی در کل از یک بانک بخواند.چون اسمها در هر کدام از کومبوها میتواند ذخیره شود. و پس از آن بتوانم با یک کوئری وقتی اسمی را نوشتم اسم فوق اگر در هر کدام از سه کومبو بود با سایر مشخصات وتعداد نوشته ها نشان داده شود.

rmsaaa
24-02-2007, 10:27
من نوکر همه شما هستم لطفا کمکم کنید
من سه فیلد دارم تکست که در هر کدام نام نویسندهای ذخیره میشوند.و میخواهم در یک فرم آنها را بصورت سه کومبو باکس درست کنم و هر کدام اسم جدایی را قبول کند ولی در کل از یک بانک بخواند.چون اسمها در هر کدام از کومبوها میتواند ذخیره شود. و پس از آن بتوانم با یک کوئری وقتی اسمی را نوشتم اسم فوق اگر در هر کدام از سه کومبو بود با سایر مشخصات وتعداد نوشته ها نشان داده شود.

smd7m
09-03-2007, 09:11
ادغام جداول

--------------------------------------------------------------------------------

با سلام
خسته نباشید.
خدمتتون عرض کنم من سه جدول دارم :
1- جدول خودروهای سبک
2- جدول خودروهای سنگین
3- جدول موتورسیکلت ها
حالا می خوام از این سه با هم یک گزارش بگیرم بصورتی که اگر بخوام تمام خودروهای شهر X رو برام بگیره در داخل گزارش اول سبک دوم سنگین و سوم موتورها باشه ...

حالا می خوام بدونم به چه صورتی می تونم این کوئری رو ایجاد کنم ...

smd7m
09-03-2007, 16:44
خیلی تاپیک بی حالیه .... کسی کمک نمی کنه >>>>>>>>>>>>>>>

rayman
12-03-2007, 00:49
با سلام خدمت دوستان عزیز.

من به مشکل خوردم و مشکلمم اینه که یک فایل اکسل دارم دارای مقادیری مثل نام و نام خانوادگی و .... هست.

این فایل بطور مداوم آپدیت میشه.

من یه فرم با اکسس درست کردم و یک گزینه ی جستجو هم گذاشتم. مشکلم اینه که وقتی کسی مقداری رو جستجو

میکنه اطلاعات اون فیلد به صورت مرتب توی فرم از پیش درست شده لود و نمایش داده بشه. همین.

لطفا منو راهنمایی کنید یا اگر فایل نمونه دارید همینجا قرار بدید یا اگر برنامه ای که بشه این کارو باهاش انجام داد رو بهم

معرفی کنید. اگر تحت وب هم باشه که چه بهتر.

ممنون.

smd7m
12-03-2007, 23:29
اطلاعات اون فیلد به صورت مرتب توی فرم از پیش درست شده لود و نمایش داده بشه.

اگر بحث مرتب سازی الفبایی رو مد نظر دارید اینکار رو می تونی در قسمت کوئری انجام بدید.

اگر خواستی بیشتر توضیح بده و یا نمونه بذار جواب بدم.

mr_mashmash
24-04-2007, 15:23
یه سوال : بانک اطلاعاتم تو اکسس خیلی حجیم شده جون یه برنامه آرشیو اسناد درست کردم که فایل هر سند هم تو بانک آورده شده، حالا راهی هست که فایل اکسس رو به چند فایل تقسیم کرد؟ یعنی میخوام مثلا بجای یک فایل مثلا 300 مگابایتی 3 تا 100 مگی داشته باشم . چیکار کنم؟

moinian
24-04-2007, 20:45
سلام
مي خواستم ببينم چطور ميتونيم براي يك عبارتي توي اكسس ، يك كليد ميانبر تعريف كنيم كه در هر خانه اي از جدول كه اين كليد ميانبر زده شد، آن عبارت ظاهر شود ؟ ممنون ميشم اگه جواب بديد ...

hamidreza_buddy
24-04-2007, 21:31
یه سوال : بانک اطلاعاتم تو اکسس خیلی حجیم شده جون یه برنامه آرشیو اسناد درست کردم که فایل هر سند هم تو بانک آورده شده، حالا راهی هست که فایل اکسس رو به چند فایل تقسیم کرد؟ یعنی میخوام مثلا بجای یک فایل مثلا 300 مگابایتی 3 تا 100 مگی داشته باشم . چیکار کنم؟

اینجا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو یه نگاه بنداز. (سایت مایکروسافت)

sayanir
25-04-2007, 09:09
mr_mashmash،

اگه اطلاعاتي باعث حجيم شدن فايل شدند در جدول‌هاي مختلفي هستند، مي‌تواني از امكان splitter استفاده كني. اين امكان فايل جديدي ايجاد كرده و لينكي به جداول قديمي توليد مي‌كند.

راه راحت‌تر اينه كه يك فايل جديد درست كني و جدول‌هايي رو كه مي‌خواهي در آنها import كني و به ساير جدول‌ها در فايل قديمي link بزني.

البته، اگه جدول‌هايي كه مي‌خواهي منتقل كني relationship دارند، احتمالا بايد دوباره ارتباطات رو برقرار كني

هر كدام از روش‌هاي فوق رو كه استفاده مي‌كني، backup يادت نره!

(نمي‌دونم دير جواب دادم يا زود، ولي اميدوارم مفيد باشه)

موفق باشي

mr_mashmash
25-04-2007, 09:58
دوستان hamidreza و sayanir از راهنمایی که کردین واقعا ممنون ،
یک راهنمایی دیگه هم می خوام، تو همین برنامه آرشیوی که با اکسس نوشتم می خوام کدی بنویسم که توی جدول دنبال رکوردهایی با مشخصات خاصی بگرده و در آخر تعداد این رکوردها رو برام مشخص کنه. اینجا تعداد این رکوردها برام مهمه چون میخوام از روی این عدد توی ساختن کدشناسایی برای هر سند استفاده کنم. اگر راهنمایی کنین یا کدش رو بنویسین ممنون میشم

samira1000
05-05-2007, 21:02
من میخوام یه بانک اطلاعتی برای یه آموزشگاه طراحی کنم.در حد پروژه درسی
کسی میتونه در این مورد کمکم کنه؟

ata.royalfalcon
12-07-2007, 19:30
سلام
من یه Query داشتم که راست کلیک روی آن و سپس properties و سپس Hidden کردم حالا میخام مخفی نباشه چیکار کنم

mau
16-12-2007, 10:44
با سلام خدمت بچه ها

سلام
من یه Query داشتم که راست کلیک روی آن و سپس properties و سپس Hidden کردم حالا میخام مخفی نباشه چیکار کنم

شما ميتونين از منوي tools سپس options و از تب View گزينه Hidden objects را فعال كني تا بتوني شي هاي مخفي شده رو ببيني .

salsabil
18-10-2010, 18:58
كد سوال: 1001
با سلام
Access 2010,2007
من يك گزارش براي دريافت اطلاعات از بانك اطلاعاتيم درست كردم . ولي وقتي از اون پرينت ميگيرم در يكي از فيلدها عنوان نمايش داده ميشه ولي كادر مقابل نمايش داده نميشه. ميشه من رو راهنمايي كنيد كه چيكار كنم كه اين مشكل حل بشه و اون كادر نمايش داده بشه؟
پيشاپيش از زحمات شما تشكر ميكنم.

tbivatan1
13-03-2013, 08:19
با سلام
یه سوال ساده در مورد اکسس دارم که تاحالا جوابشو پیدا نکردم.
خواهش میکنم جواب بدید.ممنون میشم

چطور میشه توی یک فرم سه تا فیلد داشت که فیلد اول به جدول اول و فیلددوم به جدول دوم و فیلد سوم به جدول سوم ارتباط داشته باشه؟(جداول در یک فیلد با هم مشترک هستندمثلا فیلدی به نام شماره ملی در هرسه جدول وجود دارد)
. دونستن جواب این سوال خیلی بهم کمک میکنه . من از اکسس چیز زیادی نمیدونم . خواهشا ساده بگید که منم بفهمم .
((فکر کنم ایشتین بود که میگفت :شما وقتی یک موضوع را فهمیده اید که بتوانید آنرا به مادر بزرگ خود بفهمانید!!!!)))