PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ترانه هاي فريدون فروغي

Lord_theOne
07-10-2006, 12:16
اينهم از مرد صدا خدا رحمتش كنه
شعرهاش يك طرفش منظورش با خدا است
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اين باحاله
اگه خوشتون آمده بگيد بقيشم بگذارم
از آلبوم گرفتار هست

مومن خدا
07-10-2006, 12:21
سلام مسعود جان آهنگي كه واسم دادي با حال بود ممنونم كه تايپك هم زدي...

Lord_theOne
08-10-2006, 08:02
ممنون مجير جان اين آهنگ A03 دومي خيلي باحاله
نفسم اين خاكه خونه گرمم پاكه من از تبار پاك آريايي قشنگ ترين قصيده رهاي هواي عشق تازه اي نيست توي رگهام .....

Lord_theOne
09-10-2006, 06:07

Lord_theOne
10-10-2006, 06:00

Babak
10-10-2006, 09:40
Lord_theOne جان ميشه لطف كني و اسم آهنگ ها رو هم بنويسي

Lord_theOne
14-10-2006, 08:17
شرمنده بابك جان كمي دير جواب دادم
با اينكه فايده اي ندارد اينجا فروقي را نمي شناسند يك تيكه اي از آهنگ را مي زارم
چشهاي آبي تو مثل يك دربا مي مونه دله خسته منم مثل يك ماهي مي مونه ماهي خسته من مي خواهد توي دريا بمونه ....
چرا وقتي كه ادم تنها مي شه غم غصش قده يك دنيا مي شه ميره يك گوشه پنهمون مي شينه اونجا رو مثله يك زندون مي بينه غم..

Babak
15-10-2006, 00:15
Lord_theOne اينجوري ميشه معرفيش كرد
من فريدون فروغي رو مي پرستم

Lord_theOne
15-10-2006, 03:59
خوشحالم كه شما فروقي را مي شناسيد
پروانه من خيلي باهاش حال مي كنم

چون سايه هاي بي امان بازيچه دست زمان در اين دنيا ماندن چنان افسرده و هيران سرگشته و هيران

يك نفر مياد كه من منتظر ديدنشم يك نفر مياد كه من تشنه روييدنشم مثل يك معجزه اسمش تو كتابها اومده تن اون شعرهاي ...

بابك جان اينها البوم گرفتارش هست البوم دوتا چشم ساهشم دارم اونم خاستي بزارم ولي اين البومش توپ هست

lahij_web
15-10-2006, 14:22
عششششششششششششق من فريدون فروغي ... مردي با صداي جادويي و آسموني
من كه عاشق صداي فروغي و فرهاد مهراد هستم . به نظر من اين دو فقط تونستن با آهنگ و شعر و خوندنشون آدمو به تعالي برسونن .
تو اين زموني كه دي جي ها و خواننده هاي سطح خون زياد شدن صداي فريدون فروغي مو بر تن من سيخ ميكنه . اونم بعد از تقريبا 10 سال گوش دادن آهنگ هاش هنوزم برام هيجان آوره .
روح هر دوشون شاد و قرين شادي و رحمت .
-----
زندگي نامشون و عكس هاي هر دوشون هست . اگه دوس دارين بگين بزارم .

Lord_theOne
15-10-2006, 15:29
عزيز ممنون مي شوم زندگي نامشم اينجا بگذاري

divoonejoon
15-10-2006, 15:54
منم خيلي صداش رو دوست دارم . اكثر اهنگاشم دارم ولي حيف كه كلا كم خونده و هر چيم خونده ماندگار و جاويدان تو موسيقي ايران

k3i3r1t
16-10-2006, 22:06
منم فريدون رو خيلي دوست دارم
كاست هاي قديمي اون رو هم دارم

lahij_web
20-10-2006, 05:15
سلام به همه عاشقان فريدون فروغي عزيز ...

فریدون فروغی

او کسی است که موسیقی جزیی از وجودش بود.صدایش را کمتر کسی می پسندد.تنها عاشقان هنر صدایش را می شناسند.با هم زندگی نامه اش را می خوانیم:
نام: فریدون فروغی
تولد: نهم بهمن 1329 _ تهران
تحصیلات: دیپلم
آهنگساز، خواننده، شاعر، نوازنده ( گیتار، پیانو، درام)
مرگ : سیزدهم مهر 1380

اواخر دهه چهل، فریدون به خواننده بلندآوازه کلوپ های شبانه تهران قدیم و ستاره سِنِ کافه های معروفی چون « مارکیز» و « کاکوله» بدل شد. در همین سالها به دعوت تورج شعبانخانی دو ترانه « آدمک» و « پروانه من » را با موسیقی شعبانخانی و اشعار لعبت والا، بر روی فیلم « آدمک » ( اثر خسرو هریتاش ) اجرا می کند. سال 1349 ، پس از اکران فیلم، صفحه های این دو ترانه به سرعت در بین علاقه مندان منتشر می شود و فریدون فروغی به شهرت می رسد. گرچه در آن زمان به او خرده می گرفتند که صدای فرها را تقلید می کند اما همین باعث شد تا دیگر زیر سایه نام خواننده محبوبش _ ری چارلز_ قرار نگیرد.

در عرض دو سال بعد، چندین ترانه را اجرا می کند که شاخص ترین آنها « نماز » {یا « نیاز» به روایت ساواک ! } است، با شعری از شهیار قنبری و موسیقی اسفندیار منفردزاده؛ ترانه ای که منجر به بازخواست هر سه نفر ، از طرف ساواک می گردد.

« فتنه چکمه پوش» ساخته « همایون بهادرن» دومین فیلم سینمایی بود که فروغی در سال 1351 بر تیتراژ آن ترانه ای را به همین نام اجرا کرد. سال بعد « تنگنا» ساخته « امیر نادری» با ملودی های شورانگیز و تکان دهنده منفردزاده، صدای فروغی را بر تیتراژ داشت و در همان سال بود که به کافه «کازابا» ی شیراز دعوت شد و بیش از یک سال در آنجا به اجرای برنامه پرداخت. یک سال بعد به درخواست« فرزان دلجو» ترانه ای را برای روی فیلم « یاران» ( با بازی و کارگردانی دلجو) اجرا می کند.

با از رونق افتادن گرامافون و ظهور ضبط صوت، در سال 1353 دوازده قطعه با صدای او به صورت آلبوم توسط « استریو ناز » منتشر می شود. در سال 1354 ترانه « همیشه غایب » را با شعری از شهیار، موسیقی « ویلیام خنو» و تنظیم « واروژان» بزرگ اجرا می کند(این ترانه، پیشتر با شعری از ویلیام خنو و با نام « ماهی خسته» اجرا شده بود).

بین سالهای 1350 تا 1358 تک ترانه های ماندگاری با صدای فریدون فروغی ضبط و منتشر شد.
بیست و هشتمین ترانه ای که با صدای او اوج گرفت، « یار دبستانی » بود که منصور تهرانی شعر و آهنگ این کار را نوشته و برای تیتراژ فیلمش به نام « از فریاد تا ترور » در اختیار فریدون گذاشت. در حالی که هنوز هیچ منع رسمی ای برای فعالیت فروغی اعلام نشده بود پس از آن که به تهرانی خبر می دهند باید این صدا را از تیتراژ فیلمش حذف کند و جمشید جم خواندن این ترانه را به عهده می گیرد، روی صدای فریدون نه تنها برای آن فیلم بلکه در تمام فروشگاهها و خانه ها مهر ممنوع زده می شود.پس از آن دوبار به زندان می افتد ( یک بار در « کچویی » کرج حبس بلند مدتی را تحمل می کند). تا این که سفرش به دوبی در سال 1365 فریدون را تا پای پیوستن به هنرمندان دور از وطن پیش برد اما پیشنهادهای تهیه کنندگان آن سوی آب او را به رفتن راضی نکرد.

بعدها اگر توصیه های دوستان دلسوز و تاٌکید مسؤولان ( که بیشتر قصد از سر باز کردن او را داشتند تا کمک برای کسب مجوز فعالیتش) نبود، شاید هرگز به خواندن در رستوران هتل « آنا» ی کیش که ظرفیت دویست نفر(!) را داشت و یا سالن سیصدنفره « حافظ » دانشکده کیش تن نمی داد ( تا تماشاگرانی که در پاییز سال1378 پای اولین اجرای زنده او در آن جزیره دور نشستند، شاهد اشکهای تلخ او پس از چندین سال خاموشی اش نباشند).

در فروردین سال 1379 به پیشنهاد « حمیدرضا آشتیانی پور » ( کارگردان ) و به امید اخذ مجوز، « می تراود مهتاب» را با شعری از نیما یوشیج برای فیلم « دختری به نام تندر» می خواند اماشرایط تغییری نمی کند. پیش از این هم « کیومرث پوراحمد » نمی تواند مجوز حضور او را بعنوان بازیگر برای پروژه فیلم « گل یخ » ( که داستان آن در باره زندگی یک خواننده محکوم به سکوت بود ) بگیرد.

تا اینکه در روز جمعه، سیزدهم مهر ماه 1380، روز سیاهی که پرده های اتاق کوچک فریدون هرگز طلوعنداد، صبح را به خلوت او راه روزی که مقرر شد دیگر هرگز گیتارش به نوازش انگشتان هیچ دستی به لرزه در نیاید، سرانجام زمانی رسید که دیگر قوزک پایش یارای رفتن که نه، تاب ماندن هم نداشت ...او را در روستای « قرقرک » اشتهارد کرج در کنار برکه ای کوچک، در سایه کوهی بزرگ و در آرامشی که سالها انتظارش را می کشید به خاک سپردند.
وصیتنامه فریدون فروغی
بگویید بر گورم بنویسند:
زندگی را دوست داشت
ولی آن را نشناخت
مهربان بود
ولی مهر نورزید
طبیعت را دوست داشت
ولی از آن لذت نبرد
در آبگیر قلبش جنب و جوشی بود
ولی کسی بدان راه نیافت
در زندگی احساس تنهایی می نمود
ولی هرگز دل به کسی نداد
و خلاصه بنویسید:
زنده بودن را برای زندگی دوست داشت
نه زندگی را برای زنده بودن...

يه Wallpaper قشنگ از فريدون فروغي :

روحش شاد.یادش گرامی

Lord_theOne
20-10-2006, 05:58
lahij_web ممنون عزيز خيلي حال دادي

esool
20-10-2006, 07:33
فريدون فوق العادست
من كه يه هفته بيشتر نيست كه آهنگاشو گير آوردم ولي تو همين مدت عاشقش شدم
روحش شاد

lahij_web
20-10-2006, 07:50
lahij_web ممنون عزيز خيلي حال دادي

قابلتو نداشت عزيز . من سال هاست كه با فريدون فروغي همه جا و همه وقت هستم و آهنگ هاش هميشه منو به فكر فرو برده و بهم ارامش داده .
يادم نميره كه تو آموزشي ! با چه دردسري پلير بردم تو پادگان و 2 ماه دل هاي بچه هاي گروهان با همه ي تنهايي ها و سختي ها و دوري ها با فريدون فروغي پر گرفت ...
تقديم به شما و همه دوستداران زنده ياد فروغي :

روحش شاد .

k3i3r1t
21-10-2006, 15:52
بابات عکسها خیلی ممنون
اگه بازم دارین کم لطفی نکنین

tsjaleb
23-10-2006, 05:47
من که خیلی حال کردم . هر کس ترانه های دیگه ای غیر از این قبلی ها داره بذاره تا همه استفاده کنیم .خیلی خیلی ممنون .

cmorgh
29-10-2006, 17:30
خدا بيامرزش
صداش كه معركه بود!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
تا بود كه....................
ولي حتي به قبرش هم رحم نكردن.........................
واقعا چرااااااا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
روحش شاد

Lord_theOne
01-11-2006, 09:36
اينهم البوم دوتا چشم سياه البته اين فقط دوتاش هست بقيشو بعدا مي گذارم

Lord_theOne
14-11-2006, 06:58

Setareh 2006
02-06-2007, 05:59
سلام به همه عاشقان فريدون فروغي عزيز ...

فریدون فروغی

در عرض دو سال بعد، چندین ترانه را اجرا می کند که شاخص ترین آنها « نماز » {یا « نیاز» به روایت ساواک ! } است، با شعری از شهیار قنبری و موسیقی اسفندیار منفردزاده؛ ترانه ای که منجر به بازخواست هر سه نفر ، از طرف ساواک می گردد.

روحش شاد.یادش گرامی

دوستان این آهنگ نماز فریدون فروغی رو کسی با کیفیت بالا داره ؟ نیاز رو نمی خواما نماز رو میگم . ممنونم

divoonejoon
02-06-2007, 06:14
لطفا برای درخواست آهنگ به بخش درخواست ها و تاپیک مربوطه مراجعه کنید ... تاپیک های قدیمی رو هم نبش قبر نکنید ..ممنون از توجهتون .