PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شوک(شک) دادن به دوربين

ahmadoffline
07-10-2006, 06:21
سلام به همه
فرض کنيد تو يک خيابان شهر يک دايناسور در حال حرکت است .( من انيميشن کار مي کنم ) با هر بار قدم گذاشتن اين دايناسور روي زمين ، کليه اشيا از زمين بلند مي شوند و دوباره به زمين مي خورند .
سوال من اينه که چطوري ميشه همزمان با وقتي که اين دايناسور ايش را روي زمين مي گذارد ، دوربين هم لرزش پيدا کند ؟
اسم اين کار چيست ؟ فرقي ندارد با چه نرم افزاري باشه
لطفا یه توضیحی بدهید

sinasignal
07-10-2006, 12:18
سلام به همه
فرض کنيد تو يک خيابان شهر يک دايناسور در حال حرکت است .( من انيميشن کار مي کنم ) با هر بار قدم گذاشتن اين دايناسور روي زمين ، کليه اشيا از زمين بلند مي شوند و دوباره به زمين مي خورند .
سوال من اينه که چطوري ميشه همزمان با وقتي که اين دايناسور ايش را روي زمين مي گذارد ، دوربين هم لرزش پيدا کند ؟
اسم اين کار چيست ؟ فرقي ندارد با چه نرم افزاري باشه
لطفا یه توضیحی بدهید

برای این کار می تونی از افکتهای لرزشی استفاده کنی توی نرم افزارهای ویدویی پیدا میشن
در ضمن می تونی این لرزشو خودت بصورت دستی تو Premiere ایجاد کنی.

ahmadoffline
08-10-2006, 06:34
تشکر از راهنمایی

vahid_tomcatter
08-10-2006, 22:58
ميشه درست كردن لرزش رو تو Premiere ياد بدين
با تشكر

ahmadoffline
09-10-2006, 06:39
نه
این که من گفتم با لرزش حل نمیشه.
قدرت بالاتری می خواهد

matrix10
09-10-2006, 08:02
فكر كنم با افتر افكت بتوني اين كار را بكني . قسمتي هستش كه مي توني تصوير را با توجه به شدت صدا و حتي سينك با صدا ، تصوير را به لرزش در بياري.

arash_irani
10-10-2006, 02:01
فكر كنم با افتر افكت بتوني اين كار را بكني . قسمتي هستش كه مي توني تصوير را با توجه به شدت صدا و حتي سينك با صدا ، تصوير را به لرزش در بياري.
سلام
تایید میشه
دقیقا با افتر میشه همین کار رو کرد ولی یادم نیست با چه افکتی بود اگر تست کردم حتما خبر میدم (شایدم از پلاگین خاصی استفاده کردم)
موفق باشید یا حق

ahmadoffline
10-10-2006, 07:42
باز هم تشکر .
راستی کسی shake کار نمی کنه ؟ فکر کنم با اون هم بشه

matrix10
10-10-2006, 07:51
سلام
تایید میشه
دقیقا با افتر میشه همین کار رو کرد ولی یادم نیست با چه افکتی بود اگر تست کردم حتما خبر میدم (شایدم از پلاگین خاصی استفاده کردم)
موفق باشید یا حق

در حقيقت اين مورد (لرزش تصوير با توجه به صدا) يك افكت نيست يعني ما بايد لينكي بين تصوير و صدا ي مورد نظر كه كيفريم سازي شده باشد ايجاد مي كنيم و با اين امكان سينك تصوير با توجه به صدا ايجاد مي شود. يعني بصورت اتوماتيك لرزش تصوير همراه با صدا و خيلي زيبا ايجاد ميشود.

arash_irani
11-10-2006, 04:51
در حقيقت اين مورد (لرزش تصوير با توجه به صدا) يك افكت نيست يعني ما بايد لينكي بين تصوير و صدا ي مورد نظر كه كيفريم سازي شده باشد ايجاد مي كنيم و با اين امكان سينك تصوير با توجه به صدا ايجاد مي شود. يعني بصورت اتوماتيك لرزش تصوير همراه با صدا و خيلي زيبا ايجاد ميشود.
سلام
من تا حالا اين كارو نكردم ميشه بيشتر تويح بدي؟
ممنون و موفق باشيد
يا حق

matrix10
11-10-2006, 08:47
خواهش مي كنم. من در خدمت شما هستم.
ابتدا صداي مورد نظر و يك تصوير جهت سينك احضار مي كنيم و در comp قرار مي دهيم.
كليك راست روي صدا كرده و گزينه keyframe assistant \convert audio to keyframes را انتخاب مي كنيم تا يك لايه ايجاد كند كه داراي keyframe مي باشد. قسمت effect لايه صدا را باز كرده و از سه كانال صوتي left- right- both جهت سينك مي توانيم استفاده كنيم. فرض كانال both مي باشد و آن را باز مي كنيم.
پيكان سمت چپ تصوير را زده و در قسمت transform تصوير يكي از حالات و ويژگيهاي آن را براي سينك با صدا انتخاب مي كنيم. (فرض position) حالا در قسمت animation\ add Expression را مي زنيم . سپس از سه مربع ايجاد شده در لايه جديد ، مربع وسطي كه به صورت كش مي باشد(link) را انتخاب و درگ كرده بر روي گزينه slider در زيرمجموعه كانال both صدا مي اندازيم.
حالا نتيجه كار را مشاهده مي كنيم و مي بينيم كه با توجه به فركانس و شدت صدا تصوير هم به حركت در مي آيد.
موفق باشيد.

ahmadoffline
12-10-2006, 06:35
تشکر ویژه
شرمنده کردید .

Hamidreza2007
13-03-2014, 12:05
دوستای گلم من از این روش برای سینک لرزش تصویر با صدا استفاده کردم و جواب داد.اما یه مشکل اساسی دارم و اونم اینکه وقتی لینک رو درگ میکنم و میندازم روی Slider یهو عکس میره گوشه سمت راست بالا و نصف عکس میره بیرون از کادر:n27: هرکاریم میکنم جابجا نمیشه ، مگه اینکه غیر فعلش کنم!!! چطوری درستش کنم ؟
Adobe AfterEffect CC