PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : توان مصرفي قطعات سخت افزاري (توان مصرفي سيستم خود را در حالت حد اكثر محاسبه نماييد)

musa
04-10-2006, 12:37
اطلاع از ميزان برق مصرفي قطعات اعم از كارتهاي گرافيكي(ATI , NVIDIA) AGP 8x , PCI e ) سي پي يو (intel , AMD) و Main Board , HDD,Ram DDR/DDR II

saviss
04-10-2006, 12:43
پس کو بقیه ش؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نصفه بودکه؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

musa
04-10-2006, 14:23
با سلام به همه ي شما دوستان
اين مطالب مطعلق به شركت GREEN (سيستمهاي آينده سيما) ميباشد كه واحد فني شركت آينده سيما GREEN با همكاري تعدادي از مراكز تحقيقاتي كشور در زمينه الكترونيك و انفورماتيك و همچنين چندين سايت معتبر بين المللي(از جمله سايت هاي Intel ,AMD ) موفق به تعيين حدود توان مصرفي قطعات سخت افزاري گرديده است.كه در قالب جداول ذيل تقديم ميگردد. به كمك اين جداول و مجموع توان مصرفي كليه قطعات شما قادر خواهيد بود تا حدود توان مصرفي سيستم خود را در حالت حداكثر محاسبه نماييد. توليد كنندگان پاور در سراسر جهان توصيه مي كنند پاوري انتخاب نماييد كه حداقل %10 بالاتر از حداكثر توان سيستم شما قدرت داشته باشد! چرا كه راندمان يك پاور با مصرف حداكثر %90 توان واقعي آن در دراز مدت به طور چشمگيري كاهش مييابد و كاربر را با مشكلات عديدهاي روبرو نمايد. لازم به يادآوري ميباشد در صورت استفاده از پردازشگرهاي Intel LGA775 , AMD 64bit از سري پاورهاي Version 2.x و در صورت استفاده از پردازشگرهاي دو هسته اي(Dual Core) و كارت هاي گرافيكي پر قدرت و همچنين مادربردهايي كه قابليت نصب دو كارت گرافيكي PCI Express را دارا مي باشند.حتمآ از سري پاورهاي EPS استفاده فرماييد.
هدف من از ارائه اين تاپيك به هيچ وجه تبليغ در مورد شركت و يا مدل خاصي از پاور نمي باشد.

لطفآ نظرات خود را در مورد ادامه مطالب اين تاپيك بفرما ئيد
متشكرم.

Mirage
04-10-2006, 15:08
توضيحات خيلي كمه

musa
04-10-2006, 17:58
من که هنوز که توضیحات رو شروع نکردم دارم رو جدول ها کار میکنم با این نظرات که منو نا امید میکنید منظورم این بود که بدردتون میخوره اگه میخوره یکی از جدول ها رو براتون کار شده با فتوشاپ تا شب میزارم اگه خواستید به ترتیبی که گفتم بقیه رو هم کار کنم؟

hardrock007
04-10-2006, 19:41
دوستان

با استفاده از اين سايت هم ميتونيد توان مناسب برای منبع تغذيه سيستمو محاسبه کنيد:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

( روی گزينه Start the power supply calculator کليک کنيد )

shahramcat
04-10-2006, 20:13
این کاملترین سایت برای این کار هست :

musa
05-10-2006, 11:37
آقاي hardrock007 اون لينك كار نمي كنه دوم اينكه هدف من از راه انداختن اين تاپيك اينكه از مقدار برقي كه هر قطعه مصرف ميكنه اطلاع پيدا كنيد اگه اينجوريه ميگفتم بريد خود سايت گرين؟

از شما shahramcat هم براي لينكي كه دادين خيلي ممنونم دست شما درد نكنه.

hardrock007
05-10-2006, 18:45
موسی جان

سايت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
هيچ مشکلی نداره (در پست قبلی هم عرض کردم روی گزينه Start the power supply calculator کليک کنيد)

ضمنا در پست 3# شما هم خبری از منبع يا جداول اشاره شده نبود!

اينهم عکسهايی از سايتی که معرفی کردم:

انتخاب نوع سيستم:

محاسبه توان منبع تغذيه مناسب:

موفق باشيد

musa
05-10-2006, 19:28
عزيز مشكل من هم باز نشدن لينك است با كليك رو گزينه ذكر شده هيچ اتفاقي نمي افتد
javascript:popup('/power_supply_calculator_popup.php',%20800,%20600) لينك اين است اگر ممكن است لينك Start the power supply calculator را مستقيم بدهيد
تا امشب يكي از جدول ها رو ميفرستم مشكل اين است كه نمي توم فايل پيوست كنم كه در حال بررسي است ميخوام شما راحت باشيد
ببينم اي شيتونا چرا زودتر اين لينك ها رو نداده بوديد , بازم ممنون.

saviss
05-10-2006, 19:38
با سلام به همه ي شما دوستان
اين مطالب مطعلق به شركت GREEN (سيستمهاي آينده سيما) ميباشد
هدف من از ارائه اين تاپيك به هيچ وجه تبليغ در مورد شركت و يا مدل خاصي از پاور نمي باشد.

لطفآ نظرات خود را در مورد ادامه مطالب اين تاپيك بفرما ئيد
متشكرم.
منم فکر نمیکنم تبلیغ باشه........
خوبه ادامه بدین ممنون میشیم!!!!!!!
اگه زحمت نباشه جدول هارو هم فارسی کنین......
بهتر متوجه میشیم
ممنون

musa
05-10-2006, 23:50
به اميد خدا يكيش تموم شد بعدي براي nVIDIA هست اونم سعي ميكنم زودتر تموم كنم ببخشيد اگه زياد خوب نشده!
دارم آپلود ميكنم , اينم لينكش

هر سوالي دارين بپرسيد رو چشمم بدونم جواب ميدم؟

hardrock007
06-10-2006, 01:51
... اگر ممكن است لينك Start the power supply calculator را مستقيم بدهيد ...
لينک مستقيم:

musa
09-10-2006, 18:01
با سلام به همه بازديد كنندگاني كه يادشون ميره نظر, پيشنهاد, انتقاد هاي خودشونو بنويسند!؟!؟!؟!؟!
تا نظر ندين كارت هاي جيفورس رو نمي زارم در ضمن انقدر توپ شده كه نگين يه گل كوچيك همتون افتادين.

arash rashno
10-10-2006, 07:42
با سلام به همه بازديد كنندگاني كه يادشون ميره نظر, پيشنهاد, انتقاد هاي خودشونو بنويسند!؟!؟!؟!؟!
تا نظر ندين كارت هاي جيفورس رو نمي زارم در ضمن انقدر توپ شده كه نگين يه گل كوچيك همتون افتادين.
دوست عزیز دست درد نکنه اگه میشه واسه ی جیفورس هم بزار

musa
11-10-2006, 02:31
اينم براي جيفورس بازهاي عزيز nVIDIA