PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : علت صداي زياد Fan Cpu

useeme
03-10-2006, 22:45
سیستم من P4 3GHZ با FSB=800 است اما وقتی که روشن میشود صدای Fan آن گاهی کم و گاهی زیاد میشود و وقتی آنرا خاموش میکنم احساس راحتی از سر و صدا میکنم آیا این مربوط به خاصیت Hyper Treading مادر بورد من است ؟
لطفاٌ راهنمایی کنید؟

Lord_theOne
04-10-2006, 03:51
فكر كنم دماي كيس شما بالا است و سي پي يو شما زود داغ مي كند
دماي داخل كيس؟
دماي Cpu?
]چند است

Gabana
04-10-2006, 11:32
عاديه دوست من ....
پردازنده هاي P4 با سوكت Lga فنشون اين خاصيت رو داره . كاريش هم نمي توني بكني ( تقريبا )
دوست من هم Lga داشت و به خاطر همين صداش عوض كرد .

موفق باشي /.

musa
04-10-2006, 13:16
سلام
دوست عزيز اگه داخل كيس جا براي فن داره و از ميزان قدرت پاورت اطلاع داري بايد بدوني كه سي پي يو P4 3ghz با Fsb=800 در حالت پر مصرف 100w برق مصرف ميكنه بتوني داخل كيس فن نصب كني و محيط داخل كيس رو خنك نگه داري از سرو صداي فن كم ميشه انشا الله تا پايان هفته تاپيك خودم رو در مورد ميزان برق مصرفي قطعات سخت افزاري تكميل ميكنم.
موفق باشي

pesar_tanha
04-10-2006, 18:57
عريز منم اين مشكل داشتم
مادربرددت چيه حتما" ام اس آي هستش ببين برو تو سي دي مادربردت بعد از توي درايور نرم افزار كنترل دماي سي پي يو را پيدا كن بعدش اونجا سرعت فن را نشان ميدهد الان رو يه دماي گذاشته مثلا اگه از 40 دماي سي پي يو تان بره بالا كويك فن فعال ميشه اونوقت سرعت فن سي پي يو چند برابر ميشه بخاطر امينه كه اولش صدا نداره چون دماي سي پي يو پائين 40 هستش
شما اون دماي كه زده مثلا 40 اونو بكنش 50 بعد اوكي را بزن
و اينو هم خدمت شما عض كنم درسته كه شما سرعت فن را كم ميكنيد ولي رو دماي سي پي يو زياد تعصير نميزاره حداقل يك يا دو درجه تفاوتشه اينو امتحان كن مطمينا" مشكلت بر طرف خواهد شد
موفق و پيروز باشي

WooKMaN
04-10-2006, 19:54
سیستم من P4 3GHZ با FSB=800 است اما وقتی که روشن میشود صدای Fan آن گاهی کم و گاهی زیاد میشود و وقتی آنرا خاموش میکنم احساس راحتی از سر و صدا میکنم آیا این مربوط به خاصیت Hyper Treading مادر بورد من است ؟
لطفاٌ راهنمایی کنید؟
نه عزيز ربطي نداره ....
خب ببين خود مادربرد بصورت اتومات تشخيص ميده كي سي پي يو دماش بالا ميره واسه همين دور فن رو بالا ميبره ...
شما ميتوني دور فن رو توي setup مادربردت ببيني ...