PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بهترین مانیتور برای چشمان من

PeS
03-10-2006, 00:26
سلام دوستان
متاسفانه اونقدر از چشام کار کشیدم که وقتی به مانیتور نگاه میکنم بعد از 1 کی 2 دقیقه چشام سوز میکشه :sad:
و چشام ضعیف شده.
حالا از شما دوستان عزیز میخوام مرد و مردونه بگید چه مونیتوری بخرم؟ می خوان 17" باشه

ممنونم و منتظر پاسختونم :rolleye:

AK1
03-10-2006, 00:43
دوست عزيز به خاطر چشمات ناراحت شدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه مي خواي كار نيكي انجام بدي برو LCD بخر چون از نظر تشعشع و ضر زيان خياي كتر از معموليهاست

حتماهم استانداردهاي TCOو .. رو داشته باشه

البته هر مونيتوري كه بگيري بايد طريقه استفاده صحيح رو هم ياد بگيري فاصله مناسب از منيتور و يا پلك زدن در فواصل زماني 15 دقيقه اي و هر يك ساعت خيره شدن به محلي دور تر از 6 متر و ... تا اينجوري چشمت اسيب نبينه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hossein2006
03-10-2006, 02:49
سلام دوست عزيز
بهتر در حين كار هر نيم ساعت به چشمهاي خود استراحت بدهيد و بعد از هر نيم ساعت نگاه خودت را به دورترين نقطه معطوف كنيد بعد از چند لحظه بلافصله به نزديكترين نقطه خيره بشويد اين كار براي چند بار تكرار كنيد ورزش خوي است براي چشمها

تا يادم نرفته امروز در يكي از مجلات كامپيوتري تبليغ يه عينكي را ديدم كه خيلي مزايا داشت شايد بتونم شماره تلفن اون شركت را برات تهيه كنم
قربانت

M.K_Soft
07-10-2006, 17:03
من خودم چند روز پيش رفتم دكتر آخه چشم هام خيلي زود خسته مي شد.مثلا حدود دوساعت كه مينشيتم پشت كامپيوتر خوابم مي گرفت.
دكتر گفت خيلي كار خوبي كردي و بهم به عينك آنتي ريفلكس داد كه جلوي اشعه هاي مضر رو مي گيره.
از اون موقع تا 9 ساعت پشت سر هم هم نشتستم تازه سرحال تر هم شدم.
البته سرعت رندر مانيتور رو هم آوردم روي 100.
ديگه هيچ مشكلي ندارم.